۳۰ کتاب برای مطالعه اگر عاشق سریال بازی تاج و تخت هستید. (بخش دوم)

landscape-1502708267-thrones1

در ادامه بررسی ۳۰ کتابی که میتوان در نبود سریال و کتاب خود را با آن سرگرم کرد به بخش دوم این مجموعه میپردازیم

ادامه‌ی این مطلب را بخوانید »

سندور کلیگین: ضد قهرمانِ (قهرمان سایه) شایسته سریال بازی تاج و تخت

زمانی که سندور کلیگین در خدمت رابرت باراتیون بود و به وینترفل آمده بود، شخصیتی جز انسانی سرسخت و خشن درجه دو (نقش فرعی) را از خود نشان نمی داد. او هم در سریال بازی تاج و تخت و هم در سری نغمه یخ و آتش دارای این ویژگی بوده و هست. با این وجود، در سریال بخاطر مرگ ها و حذف شخصیت ها پس از هفت فصل به شخصیتی محوری، جذاب و اصلی تبدیل شد و توانست در سریال بماند. درست است! او از شروع به عنوان آرکی تایپ ضد قهرمان حاضر شد. ادامه‌ی این مطلب را بخوانید »

۳۰ کتاب برای مطالعه اگر عاشق سریال بازی تاج و تخت هستید. (بخش اول)

courtesy-of-hbo-photo-11با بسته شدن پرونده فصل هفتم سریال بازی تاج و تخت، طرفداران مجبور هستند تا سال ۲۰۱۹ برای تماشای آخرین فصل منتظر بمانند تا از سرنوشت وستروس و مردمانش خبردار شوند. در کنار آن هم انتظار طولانی مدت برای خواندن کتابهای جدید مارتین نیز ما رو بیشتر از هر چیزی در انتظار فرو خواهد بود اما خوشبختانه در زمینه های سرزمین های افسانه ای، تاریخچه خونین، فتنه های سیاسی، دردسرهای خانوادگی و نفس آتشین اژدهایان، کتاب های زیادی وجود دارد که می توانند سر شما را در این مدت گرم کنند. در اینجا چند مورد از بهترین نمونه ها را به شما معرفی می کنیم. ادامه‌ی این مطلب را بخوانید »

فن فیکشن «نبرد داسکندیل»

1

داستان پیش رو به قلم «هانی ثابتی» از طرفداران مجموعه «نغمه ای از یخ و آتش» نوشته شده است و به وقایع مربوط به نبرد داسکندیل و نجات پیدا کردن پادشاه اریس تارگرین دوم به دست سر باریستان سلمی از گارد پادشاهی می پردازد. این داستان از دید سر باریستان روایت می شود.

این داستان را از آدرس زیر دریافت کنید:

اگان: قسمت هشتم و پایانی از فصل دوم پادکست وستروس

14160

 

درود بر همه شنوندگان رادیو وستروس
با قسمت پایانی فصل دوم پادکست وستروس در خدمت شما هستیم، و میدونم که بسیاریتون بخاطر اینکه دیگه از هفته بعدی نمیتونید صدای ما رو بشنوید ناراحت هستید و بعضی هاتون دارید از شدت ناراحتی گریه میکنید. ولی ناراحت نباشید این آخر کار ما نیست باز هم برمیگیردم با یه فصل دیگه و با انرژی بیشتر در خدمتون خواهیم بود. فکر کنم بهتر دیگه زیاد در خصوص پایان حرف نزنم و فقط پیشنهاد میکنم این اپیزود رو بشنوید و لذت ببرید. تو این اپیزود کلی چیز جالب داریم اول از همه بخش اولمون مصادف هست با اولین لایوی که تو اینستاگراممون گذاشتیم و امیدوارم بخش اول که بخش اخبار و صحبت ها در خصوص کتاب و اینا هست براتون لذت بخش باشه. تو بخش های بعدی یه مصاحبه داریم با یکی از مدیران اصلی سایت وستروس در کنارش یه صحبتی میکنیم بعدش یه صحبتی در خصوص نام جان اسنو میکنیم و به این میپردازیم اگر پادشاه بشه اسمش چی قرار بشه و مهمترین بخش کامنت های شما دوستان که بهش پاسخ میدیم.

ادامه‌ی این مطلب را بخوانید »

« نوشته‌های قدیمی‌تر