ایست واچ : قسمت پنجم از فصل دوم پادکست وستروس

13192

با سلام خدمت همه شنودگان رادیو پادکست وستروس

با یه قسمت دیگه از مجموعه برنامه های رادیو پادکست وستروس در خدمت شما دوستان سریال بازی تاج و تخت و مجموعه کتاب های نغمه های یخ و آتش هستیم. تو این اپیزود کلی چیز مهم داری که میتونید بشنوید قبلش باید بگیم واقعا ممنونیم از حمایت های شما و کامنت های دلگرم کننده تون دوم این اپیزود بلندترین اپیزود پادکست ما هست و از این جهت از نظر محتوا کلی چیز باحال توش هست که خوب میتونید بشنوید.

اینبار سعی کردیم با مشخص کردن دقایق هر بخش به شما شنونده گرامی کمک بکنیم تا بخش های مورد علاقه تون بشنوید:

 • از دقیقه ۰ تا ۵۲:۰۶ خواندن پاسخ گویی به سوالات
 • از دقیقه ۵۲:۰۶ تا ۵۳:۳۸ مقدمه اپیزود ۵ فصل ۷
 • از دقیقه ۵۳:۳۸ تا ۱:۰۵:۵۳ دراگون استون
 • از دقیقه ۱:۰۵:۵۳ تا ۱:۲۵:۲۶ کینگز لندینگ
 • از دقیقه ۱:۲۵:۲۶ تا ۱:۵۳:۵۳ ریچ (سیتادل)
 • از ۱:۵۳:۵۳ تا ۲:۰۵:۲۷ وینترفل
 • از ۲:۰۵:۲۷ تا ۲:۱۷:۱۶ ایست واتچ
 • ۲:۱۷:۱۶ پشت صحنه

  امیدوارم لذت ببرید از این برنامه و اگر هم سوال دارید در بخش کامنت ها از ما بپرسید سعی میکنیم تا جایی که در توانمون باشه بهشون پاسخ بدیم.

ادامه‌ی این مطلب را بخوانید »

غنایم جنگی : قسمت چهارم از فصل دوم پادکست وستروس

12792

با قسمت چهارم (تو پرانتز پنجم) رادیو پادکست وستروس مهمون شما دوستان گرامی هستیم. امیدوارم از شنیدن چهارتا قسمت قبلی لذت برده باشید و اینکه تا اینجا کار از ما راضی بوده باشید.

این هفته در این قسمت ما با شما در خصوص:

 • اتفاقات مربوط به قسمت چهارم صحبت میکنیم.
 • لعن نفرین میکنیم به هکرهای شبکه HBO
 • نگاهی داریم باز به وضعیت انتشار کتابهای مارتین

و در آخر به سوالات شما که در بخش کامنت‌ها پاسخ میدهیم.
در ضمن تا فراموش نکردم اگر شما هم سوالی دارید یا دنبال جوابی هستید میتونید برید به بخش کامنتها و برای ما کامنت بذارید تا در اولین فرصت به سوالات شما جواب بدیم.
بیشتر از این دیگه حرف نمیزنم و این شما و این قسمت چهارم پادکست وستروس.

ادامه‌ی این مطلب را بخوانید »

عدالت ملکه: قسمت سوم از فصل دوم پادکست وستروس

12418

با سلام خدمت همه دوست داران رادیو پادکست وستروس

با یه قسمت جدید دیگه مهمون گوشهای شما دوستداران نغمه های یخ و آتش و بازی تاج و تخت شدیم. در این قسمت ما کلی چیز جدید داریم براتون :

اول از همه به این میپردازیم که تو یک هفته گذشته چه خبرهای منتشر شده.
دوم به نکات اپیزودیک قسمت سوم سریال بازی تاج و تخت میپردازیم

سوم یه بخش جدید داریم در بخش پادکست وستروس اونم پاسخ به سیوالا شما دوستان هست، یعنی اگر سیوالی در خصوص سریال و حتی کتاب دارید که نمیدونید چطوری باید به پاسخش برسید فقط کافی زیر این پادکست کامنت بذارید و ما هم به شما جوابش خواهیم داد.

نظرات و پیشنهادتون هم فراموش نشه که ما بدجور منتظر نظرات شما هستیم خیلی کمک میکنه به ما که بهتر بکنیم کارمون رو.

ادامه‌ی این مطلب را بخوانید »

بیست و یکمین سالگرد نگارش مجموعه «نغمه ای از یخ و آتش»

photo_2017-08-01_20-36-39

مجموعه کتاب های «نغمه ای از یخ و آتش» به شخصیت‌های پیچیده، پیچش‌های داستانی ناگهانی و معمولا شدید و دسیسه‌های سیاسی‌اش معروف است. برخلاف سایر آثار در این ژانر که جادو معمولا نقش اصلی را بازی می‌کند، این مجموعه به استفاده‌ی محدود و نامحسوس از جادو معروف است و آن را به عنوان نیرویی پس‌زمینه‌ای مبهم و معمولا شیطانی به کار می‌برد.همچنین رمان‌ها (تا به حال) نبرد نهایی بین «خیر» و «شر» را مرکز توجه قرار نداده‌است و خطوط داستانی در درجه‌ی اول مبارزات سیاسی و جنگ داخلی را محور توجه قرار داده و یک یا دو خط داستانی امکان تهدیدی خارجی را مطرح می‌کنند.

این درحالی است که در کتاب های بزرگ و معتبر ژانر فانتزی مانند ارباب حلقه ها در نهایت یک نبرد «خیر» و «شر» وجود دارد و تمام داستان نیز حول و محور همین نوشته شده است.اما به هرحال و با وجود بعضی تفاوت ها وجوه مشترک زیادی بین اثر تالکین با اثر مارتین وجود دارد.

نگارش اولیه کتاب ها از سال ۱۹۹۱ آغاز شد و درحالی که مارتین قصد نوشتن یک داستان کوتاه تر را داشت دریافت که اثر جدیدش یک فانتزی طولانی است،نغمه یخ و آتش که در ابتدا سه گانه بود تا به حال پنج کتاب از آن به چاپ رسیده و دو کتاب دیگر نیز در آینده به چاپ خواهد رسید.

آثار مارتین با توجه به شهرت او و کیفیت بالای کتاب ها از ابتدا با اقبال خوانندگان مواجه شد و همچنین جوایز زیادی را نیز به دست آورد.

اشاره ها،تشابهات و تاثیرات تاریخی زیادی در داستان مارتین وجود دارد که از مهمترین آنها میتوان به تاثیر پذیری مارتین از جنگ رز ها و دو خاندان تاریخی یورک و لنکستر اشاره کرد.

مارتین به عناوین تخیلی دوپهلو علاقه‌ی خاصی دارد چرا که فکر می‌کند نوشته را غنا می‌بخشد؛ از این رو او نام نغمه‌ای از یخ و آتش را عنوان کلی مجموعه انتخاب کرد: مارتین تقابل همیشگی آدرهای سرد و اژدهایان آتشین را یکی از معانی ممکن برای یخ و آتش می‌داند، هرچند واژه‌ی نغمه در عناوین دیگر کتاب‌های مارتین از جمله نغمه‌ای برای لیا و نغمه‌هایی که مردان مرده می‌خوانند نمود داشته است و از تعلق خاطر او به نغمه‌ها حکایت دارد.

قسمت ۰۲ فصل دوم پادکست وستروس

12200

درود به تمام شنوندگان رادیو پادکست وستروس

ما یعنی رادیو پادکستی های وستروس بازم با یه قسمت جدید برگشتیم، امروز با قسمت سوم یا بهتر بگم دوم در خدمت شما شنوندگان عزیز پادکست وستروس هستیم. اول از همه تشکر میکنیم بابت همراهی و استقبال شما از این پادکست و امیدواریم تو اپیزودهای بعدی هم همینطوری ما رو حمایت بکنید. خوب امروز کلی چیز باحال داریم تو این قسمت که شامل :

* بررسی پنل کامیک کان سریال
* اخبار در مورد رابطه کیت و رز (یه مقدار خاله زنک بودن هم بد نیست 😉 )
* نگاهی داریم به مصاحبه عجیب غریب مارتین با مجله تایم که میگه جان اسنو یه وایت آتشین هست
* همچنین نگاهی داریم به کتابهای جدید مارتین و تاریخ انتشاراشون
* پروژه جدید کارگردان های سریال رو بررسی میکنیم.

و در آخر و در مهمترین بخش پادکستمون میپردازیم به بررسی نکات و زوایایی پنهان اپیزود دوم سریال بازی تاج و تخت. با ما باشید در این قسمت سوم پادکست وستروس، همچنین به شدت منتظر کامنت های شما هستیم. خوشحال میشیم اگر انتقادی پیشنهادی داشتید با ما در میون بذارید چرا که نظرات شما هست که باعث میشه ما کارهای بهتری برای شما آماده بکنیم.

خوب حرف بسه این شما و این پادکست وستروس

ادامه‌ی این مطلب را بخوانید »

« نوشته‌های قدیمی‌تر