بازی تاج و تخت چقدر با نسخه اولیه آن تفاوت دارد؟

asoiaf-set-810x455

هر کتابی و هر مجموعه داستانی قبل از آنکه قابل خواندن باشند در پس طرح‌های اولیه و دست نوشت‌های کوتاهی شکل میگیرند. برای مثل هابیتی که از یک ورقه امتحانی سفید درآمد تا خلق شخصیت مرگ که از یک پیشخدمت بار الهام گرفته شد، مارتین نیز چنین بوده است. چندی پیش تصویری از طرح اولیه کتاب نغمه های یخ و آتش که توسط مارتین برای ناشرش فرستاده شده بود منتشر شد، در این طرح اولیه ما شاهد داستان این روزها نغمه های یخ و آتش نبودیم شاهد عروسی سرخ یا حتی عروسی بنفش نبودیم، شاهد جیمی نجات دهنده نبودیم، شاهد سانسا پشیمان نبودیم و … اگر برایتان سئوال است در طرح اولیه چه اتفاقاتی رخ داده است می‌توانید در ادامه بخوانید.

ادامه‌ی این مطلب را بخوانید »

پیش فروش «جعبه مارتین» آغاز شد

box3_2048x2048

نسخه ای خاص و مصور از کتاب بازی تاج و تخت که اولین جلد از مجموعه ی نغمه ای از یخ و آتش نوشته ی حرج ریموند ریچارد مارتین می باشد به زودی منتشر خواهد شد. حال انتشارات رندوم هاوس قصد دارد هیجان این ماجرا را بیشتر کند. چند روز پیش در وبلاگ نویسنده در لایو جورنال گفته شد که علاوه بر این که این کتاب مصور به صورت مجزا فروخته خواهد شد، به صورت مجموعه هایی از دیگر محصولات مرتبط با دنیای داستان نیز در دسترس خواهد بود.

به عنوان بخشی از این سالگرد، انتشارات رندوم هاوس نه تنها خود این کتاب که به صورت کاملا مصور و با جلد چرمی چاپ شده است را منتشر می کند، بلکه تصمیم دارد چند مجموعه ی نسخه ی محدود را که شامل محتوای مخصوص و دست چین شده که درون جعبه هایی چوبی هستند را نیز برای فروش آماده کند.

بر اساس مطلب منتشر شده در وبلاگ مارتین در لایو جورنال، انتشارات رندوم هاوس قصد دارد در همین روز ها در صفحه ی فیس بوک اش ویدئویی از جعبه گشایی این سه پکیج ویژه را بارگزاری کند. این سه بسته «جعبه ی جرج آر آر مارتین : نسخه ی ویژه ، نسخه ی محدود و نسخه ی فرا محدود» نام دارند.
اگر به کمیک کان نیویورک می روید (ششم تا نهم اکتبر) می توانید از نزدیک این جعبه ها را ببینید. و اگر به خریدن یکی از این جعبه ها علاقه مند هستید پس تأخیر نکنید زیرا این محصولات فقط برای زمان کوتاهی در دسترس هستند. از نسخه ی فرا محدود فقط ۲۰۰ عدد تولید شده. انتشارات رندوم هاوس همچنین به هزار نفر اول که این محصولات را پیش خرید کنند نشانی منقش به طرح خاندان استارک را نیز هدیه می دهد. پس تا دیر نشده به سفارش خود را ثبت کنید.

در ادامه به محتویات این سه محصول خواهیم پرداخت.

ادامه‌ی این مطلب را بخوانید »

تاریخ به روایت تصویر/فصل سوم {قسمت شانزدهم: خاندان فری}

Capture

خاندان فری! خاندانی که بر پایه زیرکی و خیانت بنا شده و خود را بالا کشیده؛ خاندانی که از انجام هر کار شرم آوری ابایی ندارد. خاندانی که همیشه زیردست خاندان های بزرگ تر بوده اما همواره در کمین فرصتی برای گرفتن جای آنها به انتظار نشسته. در این قسمت از مجموعه تاریخ به روایت تصویر با تاریخچه این خاندان بیشتر آشنا می شویم.

ادامه‌ی این مطلب را بخوانید »

تاریخ به روایت تصویر/فصل سوم {قسمت پانزدهم: قیام رابرت}

Capture

چرا رابرت براتیون قیام کرد؟ چطور سلسله تارگرین ها به پایان رسید؟ چه کسانی به تارگرین ها وفادار بودند و چه کسانی قیام کردند؟ کجا شکست تارگرین ها قطعی شد؟ واریس و لیتل فینگر به این سوالات پاسخ میدهند.

ادامه‌ی این مطلب را بخوانید »

پادکست وستروس – شماره نهم

photo_2016-05-04_00-58-34

این صدای وستروس است. نغمه ای که طنین می افکند در میان دوست داران سریال بازی تاج و تخت.
همراه ما باشید تا این بار در نهمین گام پادکست وستروس نکات و رازهای قسمت نهم سریال را با شما درمیان بگذاریم.

ادامه‌ی این مطلب را بخوانید »

« نوشته‌های قدیمی‌تر