«

»

خبر رسمی: برن در فصل پنجم حضور ندارد

در حدود دو ماه پیش، بازیگر نقش هودور (Kristian Nairn) با  اعلام خبر این که وی در فصل پنجم حضور نخواهد داشت هواداران بازی تاج و تخت را شگفت زده کرد. البته وی به طور  واضح اعلام نکرد که منظور او عدم حضورش به عنوان شخصیت هودور است یا آیا به طور کلی برندن استارک در داستان فصل پنجم جای نخواهد داشت. چندی بعد از این مصاحبه، بازیگر نقش برن ( Isaac Hempstead-Wright) در مصاحبه ای گقت که وی در حال آماده شدن برای حضور در فیلمبرداری فصل جدید است.

با این که به نظر می‌رسید که نگرانی هواداران با این مصاحبه به پایان رسیده باشد، اما چند روز پیش سرگرمی هفتگی با نقل قولی از David Benioff اعلام کرد که برن در این فصل حضور نخواهد داشت. David Benioff در رابطه با همین موضوع گفت:

«حقیقت این است که اگر چه ما در خط داستانی کتاب تغییر ایجاد می‌کنیم و هر کجا که لازم باشد آن را تطبیق می‌دهیم، اما سعی می‌کنیم تا خطوط داستانی مطابق با کتاب حفظ شود و آن‌ها را به طور تقریبی صورت موازی (خط سیر داستانی) پیش بریم. سال پیش ما به پایان خط داستانی برن رسیدیم (مطابق با آخرین کتاب نغمه ای از یخ و آتش چاپ شده از مارتین، رقصی با اژدهایان). بنابراین اگر می‌خواستیم او را در این فصل نیز قرار دهیم ناچار می‌شدیم تا داستان او را که از بقیه شخصیت‌ها (از نظر زمانی) جلوتر است بازگو کنیم.»

11 دیدگاه

Skip to comment form

 1. جورامون

  برن شخصیت محبوب من توی کتاب و سریال هست. اینکه تو فصل ۵ نیست جذابیت این فصل رو برام کم میکنه اما خوشحالم که نخواستن داستانش رو تغییر بدن یا داستان کتاب رو اسپویل بکنن.

 2. محمدحسین جعفریان

  خیلی عالیه… با این کارشون خیلی موافقم این عالیه

 3. winterfell

  فکر کنم تنها طرفدار پر و پا قرص فصلهای برن جناب جورامون بود. 🙂

  منم از اینکه دیگه قرار نیست چیزی در این خط داستانی اسپویل بشه خیلی خوشحالم.

  1. جورامون

   برن خیلی خوبه. هم خودش و شخصیتش کاراکتر جالبیه و هم توانایی هایی که داره و هم حوادثی که داره به سمتش کشیده میشه. کلا اینجور سبک جادو رو خیلی دوست دارم. جادوهای باستانی و فراموش شده اما قدرتمند و بی آزار که توسط افرادی انجام میشه که شاید بقیه اصلا از وجودشون خبردار نباشن اما تاثیراتش از بقیه مدعیان پر سر و صدا بیشتره.
   کلاغ سه چشم و برن از نظر همه مردم مرده محسوب میشن اما مطمئنم اگه مهمترین نقش رو نداشته باشن حداقل یکی از مهمترین وقایع کتاب رو رقم میزنن. هیچ ادعایی هم ندارن و به دنبال هیچ منفعتی هم نیستن.

   1. Winterfell

    ظاهرا” برن بین اعضای شورای پادشاهی پرطرفداره. 🙂

    فکر می کنم اثری که فضای شمال هم روی موضوع داره رو نباید نادیده بگیریم.
    من کلا” فضای شمال رو بیشتر از جنوب دوست دارم. جنوب بیشتر تاریخیه و وقایع خیلی رئاله, حتی خدایانشون, اما شمال اسطوره ای تره. من به وقایع پشت دیوار خصوصا” ادرها و … چندان علاقه ای ندارم اما ایده وجود دیوار رو خیلی دوست دارم. از دایرولفها هم خیلی بیشتر از اژدها خوشم میاد.

    تو وقایع یه مقدار اسطوره ای جنوب ( اگه بشه گفت اسطوره ای) تنها چیزی که خیلی ازش خوشم اومد طلسمی بود که دیوارهای استورمز اند داشتند و باعث شد ملیساندر برای غلبه بر اون به زحمت بیفته.

    1. جورامون

     آره فضای شمال خیلی عالیه. فضای کهن و اسطوره ای و فراموش شده. این فضا برای منِ جورامون (و ماندوس) خیلی جذابتر از جنوب و دعواهای قرون وسطایی هست.
     اگه اژدهاها دست کسی غیر از دنریس بود باهات در این مورد هم موافق بودم اما شخصیت دنریس باعث شده که برام دوست داشتنی بشن.
     توی جنوبی ها(البته بیشتر شرقی میشن) هم جادوگرهای آب روینار که توی کتاب جدید اومده قشنگن. اونم جادو از نوع مورد علاقه منه.
     اون طلسم استورمزاند هم به قولی کار برندون معمار و فرزندان جنگله و ریشه شمالی داره! 🙂

 4. admin.mou

  من هم طرفدار فصل های برن هستم 🙂 کلا جذاب ترین بخش های کتاب دم دیواره :دی
  برای من که داستان رو می خونم و سریال رو نمی بینم مایه آسایشه که قرار نیست کسی از روی سریال داستان رو برای من اسپویل کنه 🙂

 5. kamik6

  اه خیلی خبر بدی بود من عاشق شخصیت برن ام و میدونم آخره داستان یا دست راست آدر بزرگ میشه یا یکی از قدرتمند های سمت رلور

  اما امید دارم سمت آدر بزرگ باشه چون اونطوری نقش اول منفی میشه (یه چیزی مثله لرد سیاه توی هری پاتر) اما به احتمال زیاد بمیره

  اما اگر جز گروه رلور بشه فک کنم پادشاه شمال بشه

  کلا دوتا شخصیت رو دوس دارم یکی برن و یکی تیریون(۶۶۶)

 6. kei1

  Entertainment Weekly رو ترجمه نکنین بهتره ها. 😉

 7. سجاد

  دوستان فصل ۵ کی میرسه؟

  1. جورامون

   اولین قسمت ۱۲ آوریل پخش میشه یعنی کمتر از ۲۰ روز دیگه.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *