همه زمان ها بر اساس UTC + 3:30 ساعت تنظیم شده اند

تاریخ : یکشنبه آذر 25, 96 2:10 am

قوانین انجمن

قرار دادن لینک دانلود سریال ممنوع است.

ارسال موضوع جدید پاسخ به موضوع  [ 526 پست ]  به صفحه برو قبلی  1 ... 32, 33, 34, 35, 36  بعدی

به اپیزود آخر فصل هفتم از 1 تا 10 ، چه نمره ای میدهید ?
1 4%  4%  [ 3 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
3 3%  3%  [ 2 ]
4 1%  1%  [ 1 ]
5 3%  3%  [ 2 ]
6 6%  6%  [ 5 ]
7 17%  17%  [ 13 ]
8 15%  15%  [ 12 ]
9 17%  17%  [ 13 ]
10 35%  35%  [ 27 ]
مجموع آرا : 78
نویسنده پیغام
 عنوان پست: Re: قسمت آخر : The Dragon And The Wolf
پستارسال شده: شنبه شهریور 31, 96 1:50 am 
ملازم
آواتار کاربر
آفلاین
خیلی ممنون ولی من انگلیسیم یه کم ضعیفه می شه لطفا اون قسمتی که مارتین راجب لزوم best-selling اطلاعاتی ارائه داده رو(ترجیحا با ترجمه) این جا برام کپی کنید. ممنون.

خیر دوست عزیز تصور نمیکنم زبان شما ضعیف باشه :) یا تو معنا و مفهوم و منظور عباراتی مثل:
that’s really something David and Dan have to wrestle with. My stress is still the books.

نکته مبهمی و دارای زمینه اختلاف برداشتی وجود داشته باشه.
بحث سر همون تعصب و حقیقت ناپذیریه که خودتون اشاره داشتین ;)

بالا
  پروفایل  

پستارسال شده: شنبه مهر 1, 96 7:34 pm 
ملازم
آواتار کاربر
آفلاین
محل اقامت: Hedges
خاندان: استارک
مرز اسپویل من: فصل های منتشر شده از کتاب شش
خیلی ممنون ولی من انگلیسیم یه کم ضعیفه می شه لطفا اون قسمتی که مارتین راجب لزوم best-selling اطلاعاتی ارائه داده رو(ترجیحا با ترجمه) این جا برام کپی کنید. ممنون.

خیر دوست عزیز تصور نمیکنم زبان شما ضعیف باشه :) یا تو معنا و مفهوم و منظور عباراتی مثل:
that’s really something David and Dan have to wrestle with. My stress is still the books.

نکته مبهمی و دارای زمینه اختلاف برداشتی وجود داشته باشه.
بحث سر همون تعصب و حقیقت ناپذیریه که خودتون اشاره داشتین ;)

فکر کنم چشمام هم ضعیف شده چون تنها جایی که این جمله رو توی مصاحبه پیدا کردم این قسمت بود:
Are you in favor of exploring flashbacks this season? My favorite subplot is the romantic tragedy of the Tournament of Harrenhal and I hope someday I’ll get the full story.
You know, flashbacks are a tricky device to use. I’m certainly in favor of exploring the backstory and the history, [but] I’m not sure that flashbacks are the best way to do them. But maybe. We have a pseudo-flashback device built in. You’ve read the books?

Yes.
Then you know that Bran is merging with the Weirwood and time and space is bending to his will, and he can see things from past epochs. That may the device rather than a conventional flashback — but again, that’s really something David and Dan have to wrestle with. My stress is still the books

که از مارتین راجب وجود فلش بک در فصل 5 پرسیده میشه که مارتین جواب می ده من در کتاب برای نمایش گذشته برن رو دارم و این که در سریال فلش بکی وجود داشته باشه تصمیمش بر عهده دیوید و دن هست و تمرکز من روی کتابه.
بعد از کلمه again و قبل از that's هم ,(کاما) قرار گرفته و نه .(نقطه) که یعنی جمله قبلی هنوز ادامه داره و هر برداشتی! هم از این جمله بشه مربوطه به حرف های قبلی که راجب فلش بک هست. البته شاید من جمله بندی و ادبیاتم هم ضعیف شده.

خب اینم از بار پنجم که من از شما درخواست منبع کردم، فقط ارجاعتون میدم به مکامله ند و برن راجب ویل در قسمت اول، میسپارمتون به خدایان کهن و میرم که در افق محو شم.

ار-فارازون:
بیشتر شبیه فوتبال دروازه اجری بچه هفت هشت ساله هاست. :-"

بالا
  پروفایل  

پستارسال شده: یکشنبه مهر 2, 96 12:18 pm 
ملازم
آواتار کاربر
آفلاین
Ser Duncan The Tall@
همونطور که درباره زبان تون گفتم و مشخص شد :) مشکل از بینایی هم نیست ! بلکه به همون تعصب و حقیقت ناپذیری برمیگرده که انسان رو ناچار به ندیدن و نفهمیدن و توسل به تحریف و وارونه نمایی میکنه !!!
وگرنه هیچ عامل دیگه ای نمی تونه باعث بشه که کسی با سوادی در حد alphbet هم stress رو "تمرکز" ترجمه کنه ;)
و این گفته مارتین رو که: "نحوه به تصویر کشیدن نحوه عبور برن از زمان و مکان موقع ترکیب شدنش با درخت ویروود، که ابزاری مُرجح تر از فلشبک متداول هست، از مسائلی هست که دن و دیوید باید باهاش دست و پنجه نرم کنن و دغدغه و نگرانی من فقط کتاب هاست."
به صورت زیر دربیاره:
نقل قول:
که از مارتین راجب وجود فلش بک در فصل 5 پرسیده میشه که مارتین جواب می ده من در کتاب برای نمایش گذشته برن رو دارم و این که در سریال فلش بکی وجود داشته باشه تصمیمش بر عهده دیوید و دن هست و تمرکز من روی کتابه.

پ.ن: پذیرش حقیقت شاید در نگاه اول سخت باشه ولی در عمل خیلی راحت تر از اصرار بر خطا هست.

بالا
  پروفایل  

پستارسال شده: یکشنبه مهر 2, 96 7:41 pm 
ملازم
آواتار کاربر
آفلاین
محل اقامت: Hedges
مرز اسپویل من: فصل های منتشر شده از کتاب شش
محمدمهدی:

اولا من اون متن رو ترجمه نکردم و فقط خلاصش رو اوردم، که هر دومون میدونیم حق مطلب رو ادا کرد. ضمنا من نمیدونم شما چه اصراری دارین که بحث رو به کل کل بکشین و از کاه کوه بسازین. اصلا تفاوت طرز ترجمه کلمه به کلمه و ترجمه جمله کامل به کنار(که هر کس با سواد alphabet و کمتر هم اینو میدونه)، ترجمه شما هم درست و دقیق. کماکان هیچ ربطی به این:
نقل قول:
توی این لینک هم که حاوی یه مصاحبه مکتوب با مارتین و مربوط به جولای 2014 هست اطلاعات و تعابیر جالبی در مورد لزوم best-selling کتاب ششم :) و همین طور توصیف کیفیت کار دیوید و دن و بیان اینکه خودشون دیگه خوب راه افتادن و نیازی به حضور من ندارن و ... در اختیار شما است:( البته اگه باز نگید مارتین داره جلو مهمون آبروداری میکنه وگرنه تو دلش داره فحش میده :D بعد این حرف تون رو مستند و منبع دار هم حساب کنید =)) )
http://www.vulture.com/2014/07/george-r ... -show.html
حرف شما نداره و هیچ حرفی از موضوعات مادی و لزوم best-selling کتاب زده نمیشه. البته اگر نگید باید منظور! پشت حرفشو بگیریم و مارتین تو اون لحظه چشمک زده! که اگر میخواستم چیستان حل کنم با حرفای خودتون کلنجار میرفتم. ضمنا منبعی که بر اساسش فکت صادر میکنید باید شفاف و روشن باشه، نه دفترچه خاطرات داوینچی که برای باز شدن هر صفحش باید یک معما حل کرد.
این هم اخرین دیدگاهمه، عقایدتون که قائدتا تغییرپذیر نیستند، بحث بر پایه دلیل و مدرکتون هم که اینجوریه و منبع فیک تحویل میدین، فقط توصیه میکنم اسمان و ریسمان رو سر هم نبافید، به جای سر انگشت هم چیزی که بهش اشاره شده رو ببینید.

پ.ن: ! :) That’s cute

بالا
  پروفایل  

پستارسال شده: دوشنبه مهر 3, 96 6:59 am 
ملازم
آواتار کاربر
آفلاین
Ser Duncan The Tall@
با توجه به بیان آخرین دیدگاهتون، باید کلیت بحث رو جمع بندی کنیم:
مبدا شروع و محور اصلی تمام بحث های ما این بود که عامل و مقصر اصلی افت کیفیت سریال (با فرض پذیرش این مساله) چه کسی هست ؟
بنده برخلاف نظر شما و جو غالب فروم که متاثر از دو عامل "کیش شخصیت و میل به بت سازی" و "سطحی نگری و میل به انداختن تقصیرات بر گردن نزدیک ترین و در دسترس ترین عامل" با نادیده گرفتن سهم مارتین، تمام تقصیرات رو گردن تیم سازنده و نویسنده سریال خصوصا مسئولین اصلی پروژه دیوید بنیوف و دن وایس میندازین، به جد معتقدم که عامل اصلی بروز این مشکل فقط و فقط شخص جورج مارتین هست و لاغیر !!!
به دو دلیل عمده :
1- تغییر سبک نگارش مارتین در جلدهای چهارم و پنجم که با افراط در حاشیه روی و ایجاد خطوط داستانی و کاراکترهای فرعی مغشوش و نامربوط با خط سیر اصلی داستان، به انسجام ساختاری اثر ضربه زده و باعث افت کیفیت منبع اصلی اقتباس نسبت به سه جلد اول شده؛ به نحوی که برای تبدیل اثر به یک کار منسجم رسانه ای چاره ای جز دخل و تصرف و جرح و تعدیل گسترده برای سازندگان سریال باقی نمیمونه.
2- با خلف وعده اتمام و انتشار جلدهای باقیمانده پیش از رسیدن سریال به انتهای جلدهای منتشر شده، عملا دست سازندگان سریال رو برای ادامه کار توی پوست گردو گذاشته و با محروم کردن اونها از منبع اصلی اقتباس ناچارشون کرده که برای تکمیل جزئیات کار و طراحی و ریل گذاری مسیر حرکت داستان تا مقصد نهایی صرفا به قوه تخیل و هنر نویسندگی و توانمندی های خودشون تکیه کنن.

و بازگشت هر دوی این دلایل هم به طمع ورزی و دندان گردی توام با تنبلی مارتین هست که چون شهرت و ثروت به دست اومده از قِبَل این اثر زیر دندونش مزه کرده، تصمیم گرفته با تشنه نگه داشتن مخاطب و همین طور آب بستن تو داستان برای افزایش جلدها گاو شیردهی رو که گیر آورده تا آخرین قطره ممکن بدوشه ;)

که البته شما با همه این مسائل مخالف بودین و بحث از همینجا به درازا کشید.
برهمین اساس منبع ارائه شده از طرف من، خصوصا تو جملات و عبارات واضحی مثل:
that’s really something David and Dan have to wrestle with

به صورت غیرقابل هیچ گونه تفسیر و تاویل و توجیهی به روشنی مدعای من رو اثبات میکنه که مارتین با بی مسئولیتی تمام کار سریال رو دایورت کرده و کل بار سنگین ادامه پروژه بدون منبع اقتباس مستند را روی دوش نحیف دیوید و دن انداخته تا با فراغت بال به دغدغه اصلی اش که جز درآوردن حداکثر پول ممکن از کتاب های باقیمانده نیست بپردازه :)

پ.ن:
1- اینکه از نظر شما تبدیل "نحوه نمایش سبزبینی برن به آوردن یا نیاوردن فلش بک" حق مطلب رو ادا میکنه :| من در برابر همچین نظری فقط میتونم بگم که دیگه حرفی برای گفتن ندارم.
2- اگر شما استفاده من از عبارت best-selling رو به منزله نقل قول مستقیم از مارتین دونستین و تو متن مصاحبه دقیقا دنبال این کلمات میگشتین ! اختلاف برداشتی بوده که شاید گنگی بیان من باعث ایجادش شده باشه :(
خیر عزیز best-selling توصیفی بود که تو مقدمه نوشته شده توسط خبرنگار برای رمان نغمه به کار رفته بود که مورد پسند من واقع شد و به خاطر همین تکرارش کردم :D اگه میدونستم باعث سوءتفاهم و گرفتن وقت تون میشه یه کلمه دیگه به کار میبردم !!
و اصولا هیچ نویسنده ای هرگز به صراحت نمیگه که من دنبال فروش بیشتر کتابم هستم :| اما وقتی که تاکید میکنه به خاطر ادامه کار کتاب چنان استرسی گرفتم که سریال رو به کل رها کردم، واقعا کیه که درک نکنه این استرس ناشی از ضربه اسپویل شدن پایان ماجرا توسط سریال به فروش کتاب های باقیمانده نیست ؟؟؟

بالا
  پروفایل  

پستارسال شده: چهارشنبه مهر 5, 96 2:24 pm 
ملازم
آواتار کاربر
آفلاین
فروم تعطیل تا 2019 ؟ :| :| :|

بالا
  پروفایل  

پستارسال شده: چهارشنبه مهر 5, 96 8:10 pm 
ملازم
آواتار کاربر
آفلاین
محل اقامت: استورمز اند
خاندان: تارگرین
مرز اسپویل من: تقریبا چیزاییرو که باید بدونم‌ میدونم
نه محمد مهدی
اتفاقا من دوبار میخواستم جواب چند تا از استدلالات استادانتو بدم هر دوبارم کلی تایپ کردم در حین تایپ دستم مسخورد از برنامه میرفت بیرون :|

ولی مث این که سر دانکن فهمید بی منطقی دیگه جوابتو نمیده منم با توجه به این فهمیدم دستم میدونست بی منطقی نمیخواست بات وارد بحث شه :|

پستارسال شده: چهارشنبه مهر 5, 96 9:46 pm 
شهروند
آواتار کاربر
آفلاین
فروم تعطیل تا 2019 ؟ :| :| :|

امیدوارم که نه :-s

بالا
  پروفایل  

پستارسال شده: پنج شنبه مهر 5, 96 1:12 am 
ملازم
آواتار کاربر
آفلاین
نه محمد مهدی
اتفاقا من دوبار میخواستم جواب چند تا از استدلالات استادانتو بدم هر دوبارم کلی تایپ کردم در حین تایپ دستم مسخورد از برنامه میرفت بیرون :|

ولی مث این که سر دانکن فهمید بی منطقی دیگه جوابتو نمیده منم با توجه به این فهمیدم دستم میدونست بی منطقی نمیخواست بات وارد بحث شه :|

پس دستت برا عقلت تعیین تکلیف میکنه :D
کاش کویین دنی تونم همینجوری بود کمتر برا خودش و دیگران دردسر درست میکرد =))

بالا
  پروفایل  

پستارسال شده: پنج شنبه مهر 6, 96 7:21 am 
ملازم
آواتار کاربر
آفلاین
نه محمد مهدی

پس دستت برا عقلت تعیین تکلیف میکنه :D
کاش کویین دنی تونم همینجوری بود کمتر برا خودش و دیگران دردسر درست میکرد =))

آره این نشون میده که آدمای بی منطق رو نه با مغز بلکه باید با دست باهاشون حرف زد :D
ولی کاش کویین سرسیتون کمی هم از نعمت مغز برخوردار بود و کمتر برا خودش و بقیه دردسر درست میکرد
حالا در بعضی اوقاتم کمتر جهاد نکاح انجام میداد :|

پستارسال شده: پنج شنبه مهر 6, 96 3:18 pm 
ملازم
آواتار کاربر
آفلاین

آره این نشون میده که آدمای بی منطق رو نه با مغز بلکه باید با دست باهاشون حرف زد :D
ولی کاش کویین سرسیتون کمی هم از نعمت مغز برخوردار بود و کمتر برا خودش و بقیه دردسر درست میکرد

داداچ میخوای بری تو فاز کل کل و کری خونی ؟ /:)
فعلا که دردسر اصلی رو اونایی درست کردن که ابزار رد شدن از دیوار رو دست نایتکینگ دادن
بعد اومده بودن کینگزلندینگ منت کشی که شما بیاید گندی که ما زدیم رو ماله کشی کنید :D
باشه بهش میگم پشت سرتون بیاد

بالا
  پروفایل  

پستارسال شده: جمعه مهر 6, 96 12:05 am 
ملازم
آواتار کاربر
آفلاین

داداچ میخوای بری تو فاز کل کل و کری خونی ؟ /:)
فعلا که دردسر اصلی رو اونایی درست کردن که ابزار رد شدن از دیوار رو دست نایتکینگ دادن
بعد اومده بودن کینگزلندینگ منت کشی که شما بیاید گندی که ما زدیم رو ماله کشی کنید :D
باشه بهش میگم پشت سرتون بیاد

تعریف از خود نباشه ولی تو کل کل و کری خونی و بی منطقی و بی منطق بازی و غیره و غیره کم‌پیدا میشه کسی حریف من بشه ... B-)
کلا کسایی که خون و عادت و رفتار استارکی داشته باشن دردسر زیاد درست میکنن نمونش همونی که شبا به گرگ‌تبدیل میشد امیدواریم که جان با اگان شدن یکم آدم‌ شه
همین که وقتی که اژدها و وایت واکرو دید اسم‌آخرین‌کسی ه باش جهاد نکاح کرد رو یادش رفت خودش از هزار تا منت کشی و ماله کشی بالاتره
حالا نسوختن رد کیپ و ناوگان یورون و غیره رو فاکتور میگیریم
منم بش میگم بعد از جنگ یکم لطیف تر با سلاح زنونه سرسی رفتار کنه =))

پستارسال شده: شنبه مهر 8, 96 1:15 pm 
ملازم
آواتار کاربر
آفلاین
حالا که بحث کل کل و کری خونی شد چون کسی تو جهاد نکاح به پای دوتراکی ایز هوور (ما نگفتیم بزرگ خاندان خودتون ویسریس کبیر گفته) :D نمیرسه بیاید سر چیزی بحث کنیم که ما هم توش یه حرفی برا زدن داشته باشیم ;;)

یه بحث و پیش بینی فان :

اگه که توی مذاکرات دراگون پیت تیکه پرونی های طرفین منجر به درگیری میشد، به نظرتون کدوم طرف شانس بیشتری داشت ؟ :-?

-یه طرف مانتین و یورون و جیمی و شیش تا گارد سرسی (که سریال تا حالا مهارت رزمی شون رو نشون نداده ولی قاعدتا باید از بهترین شوالیه های غرب و پایتخت باشن) و نیزه دارهای لنیستری رو داریم.

-طرف دیگه هم هاوند و بریین و جان و سر جوراه و سر داووس و تیون و خونسوارهای دوتراکی

پ.ن:
1- تیریون و کایبورن رقیب مناسبی برا هم هستن
2- وریس همون اول فرار میکنه و میره دنبال یه گزینه دیگه برا تخت آهنین پس روش حساب نکنید ;)
3- لیدی ها هم خودشون مستقیم درگیر نمیشه (البته بریین لیدی نیس :p )

بالا
  پروفایل  

پستارسال شده: شنبه مهر 8, 96 1:57 pm 
ملازم
آواتار کاربر
آفلاین
البته موجودات ناقص العقلی مثل ویسریس موجب ننگ و سرافکندگی خاندان تارگرینن و یاوه زیاد گفتن
حالا منم از بزرگان خاندان خودتون مثل راب که عاشق فا.شه ی جاسوس شده بود یا ریکان یا ... چیزی نمیگم ولی در کل بدون خاندان خودتونم ازین بزرگان زیاد داشته

خب قطعا در صورت درگیری اگر سرسی غافل گیرشون نمیکرد و نبرد رودررو به وجود میومد دوتراکیا و برین و جان درگیری رو میبردن تازه اینا که گولاخای دوتراکیای همراه دنریسن به کنار تو قسمت چهار که همه دیدیم یه سوار معمولی دوتراکی مثل تمیز کردن زیر ناخنش داشت برانو میکشت
حالا فکر کنید اینا که دوتراکیای دایره ای دنریسن چیکار میکردن و از همه مهمتر بعد از درگیری بود که معلوم بشه دوتراکی ایز هوور واقعی کیه :))

پستارسال شده: شنبه مهر 8, 96 4:47 pm 
ملازم
آواتار کاربر
آفلاین
البته موجودات ناقص العقلی مثل ویسریس موجب ننگ و سرافکندگی خاندان تارگرینن و یاوه زیاد گفتن
حالا منم از بزرگان خاندان خودتون مثل راب که عاشق فا.شه ی جاسوس شده بود یا ریکان یا ... چیزی نمیگم ولی در کل بدون خاندان خودتونم ازین بزرگان زیاد داشته

خب قطعا در صورت درگیری اگر سرسی غافل گیرشون نمیکرد و نبرد رودررو به وجود میومد دوتراکیا و برین و جان درگیری رو میبردن تازه اینا که گولاخای دوتراکیای همراه دنریسن به کنار تو قسمت چهار که همه دیدیم یه سوار معمولی دوتراکی مثل تمیز کردن زیر ناخنش داشت برانو میکشت
حالا فکر کنید اینا که دوتراکیای دایره ای دنریسن چیکار میکردن و از همه مهمتر بعد از درگیری بود که معلوم بشه دوتراکی ایز هوور واقعی کیه :))

والا تا جایی که ما تو قسمت چهار دیدیم جیمی چلاق با دست غیرتخصصی اش کلی دوتراکی رو درو کرد ;)
حتی اون دیکان بچه سوسول هم داشت دوتراکی میکشت :)
تو اون صحنه ای هم که گفتی اون دوتراکی به خود بران کاری نتونست بکنه فقط با مهارت سوارکاریش که تو جنگ پیاده هیچ کاربردی نداره اسب بران رو پی کرد و آخر سر هم عین اعلامیه پرچ شد :ymhug:
در مورد بقیه هم مانتین جادو شده رو که به جز هاوند و شاید بریین کسی نمی تونه حتی یه لحظه معطل کنه و ضربه اول رو به دوم بکشونه
یورون هم که با شخم زدن ناوگان یارا و اسیر کردن خودش و به سیخ کشیدن اون توله مارهای اوبرین به قول سرسی خودشو به عنوان بهترین ناخدای چهارده دریا ثابت کرده و لابد این سری با پیش کردنش تیون میخواست عین موش کور بره تو خاک :))
حالا که حرف از حلقه اول محافظین دنی شد، در مورد شیش تا شوالیه دیگه گارد سرسی هم همون طور که گفتم سریال به ما اطلاعات خاصی نداده تا حالا ولی عقل حکم میکنه که شوالیه های قابلی باشن و اگه بخوایم آخرین اطلاعات کتاب رو مبنا قرار بدیم کاراکترهایی مثل بیلون سوان و برادران کتل بلک (با صرف نظر از اصل و نصب و اخلاق شون) جنگجوهای قدری محسوب میشن /:)

بالا
  پروفایل  

نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
ارسال موضوع جدید پاسخ به موضوع  [ 526 پست ]  به صفحه برو قبلی  1 ... 32, 33, 34, 35, 36  بعدی

همه زمان ها بر اساس UTC + 3:30 ساعت تنظیم شده اند

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : Bing [Bot] و 2 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوعات جدیدی ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به: