خانه > دانلودها > تاریخ به روایت تصویر/فصل دوم {قسمت چهارم: قیام رابرت؛ استنیس براتیون}

تاریخ به روایت تصویر/فصل دوم {قسمت چهارم: قیام رابرت؛ استنیس براتیون}

… آتش جنگ با آتشی که پادشاه در برابر تخت آهنین لرد شمال را در آن سوزانده، شعله ور گشته است. در نظر شورشیان هیچ شکی وجود ندارد، شاه مشاعرش را از دست داده است و اگر از تختش به زیر کشیده نشود، چه بسا که تمام وستروس را بسوزاند.

وارث او نیز، با ربودن همسر آینده لرد استورم لندز، ثابت کرده است که چون پدرش شایستگی فرمانروایی بر هفت پادشاهی را ندارد. سپاهیان به حرکت در می آیند و در شیپورها دمیده می شود…

قیام رابرت، واقعه ای که درباره آن سخن بسیار گفته شده است؛ و با این حال هنوز نقاط تاریک و مبهم فراوانی دارد. افراد بسیاری هستند که هر یک در گوشه ای از ماجرا حضور داشته اند و داستان هایی برای گفتن دارند. در این میان، استنیس از تصمیم دشوار خود می گوید، از انتخابش در یک دوراهی، و فرجام ایستادگی کم نظیرش…

“متن از سر رنلی

دانلود ویدئو

زیرنویس

:::::::::::

[media url=”http://www.westeros.ir/wp-content/uploads/downloads/2014/03/Roberts_Rebellion_stannis_baratheon_Westeros_Ir.mp4″ width=”600″ height=”400″ jwplayer=”controlbar=bottom”]

۱۲ دیدگاه

1. این دودلی استنیس رو اونایی که می گن استنیس باید از لرد بالا دستش رابرت پیروی می کرد ببینن.

اینکه استنیس می گه بخاطر فرار ویسیریس و دینریس بود که رابرت استورمز اند رو داد به رنلی هم جالب بود، البته شاید من نمی دونستم تا الان.

• من متوجه نشدم کیوان الان این کامنتت در دفاع از استنیس بود یا …؟! لحنت یجوریه که اصلا معلوم نیست!

آره منم این رو نمیدونستم! جالب بود! همیشه سوال بود برام که چرا!

• من واقعاً بدون اینکه بخوام بکوبم استنیس و یا طرفداری کنم ازش گفتم ولی در واقع یه جوری خرده می گیره به استنیس (و به سینا و شهاب) که خودش هم از Rightful کینگش تبعیت نکرد که حالا از همه توقع داره اینجوری کنن.

• ولی نکته اینجاست که ٬ شاه برحقی که از راه عقلانیت و عدالت دور شده آیا هنور سزاوار تبعیت شدن هست یا نه؟ ایریس دوم دیوانه بود و به ناحق می خواست رابرت برادر و لرد بالادست استنیس رو بکشه ٬ گاهی اوقات وظایف افراد در تضاد با هم قرار میگره؟ استنیس باید بین برادر/لرد بالادست و شاهش انتخاب کنه در صورتی که هر فرد از طریق لرد بالادستش ٬ از شاه تبعیت میکنه ٬ یعنی مثلا لرد های کوچک استورمزاند به رابرت وفادارند و رابرت به شاه ٬ اون لرد های کوچک از طریق رابرت تابع شاه هستند. اینجاست که به تضاد میرسی!
          به هر حال همین که این تصمیم برای استنیس بسیار سخت بوده (شاید سخت ترین تصمیم زندگی او بوده) تا حدی که هنوز هم بهش فکر میکنه که آیا کارش درست بوده یا نه ٬ نشان از حس عمیق وظیفه شناسی او هست.

امیدوارم شورش رابرت از زبان داووس رو هم بگذارید ٬ اون هم بسیار زیباست .

2. خیلی دوست دارم بدونم اگه استنیس موفق میشد و دنریس و ویسیریس رو میگرفت بعد میخواست چه کار کنه!؟ یعنی میکشتشون!؟

3. استنیس باشد که به حقت برسی و همه ظلمهایی که در حقت شده رو فراموش کنی…

4. این کلیپ نشون می ده که چقدر رابرت نمک نشناس بوده!

5. این استنیس بنده خدا هم کمزجر نکشیدا بیچاره هم تو نبرد اینجا هم با گریجوی ها خیلی خوب بود هم اینکه آدم وظیفه شناسیه ولی رابرته همیشه مست و خرفت واقعا نمک نشناسه

6. واقعا دلم براش میسوزه…….
    واقعا رابرت….. {…} بوده که از همچین برادری چشم پوشی کرده…
    مدیریت: حذف کلمه نامناسب

7. ممنون بابت ویدئو!
    من از طرفدارای پر و پاقرص استنیس هستم!
    خیلی از این ویدئو لذت لردم. بابت ترجمه هم خیلی ممنون.
    فقط یه سوال دارم: امنبع این ویدئو های History کجاست!؟ از کدوم سایت میگرین؟
    ممنون.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*