«

»

منتقدین فصل چهارم بازی تاج و تخت را مورد ارزیابی قرار دادند

فرش قرمز پهن شد و منتقدین به مشاهده نشستند و اینک این نظرات منتشر شده است … و نتایج بسیار بسیار رضایت بخش بوده است.

در این جا خلاصه ای از آن چه منتقدین درباره فصل جدید نوشته اند، را با هم می خوانیم: {تذکر: بعضی از نقد ها حاوی اسپویل می باشند.}

تیم گودمن از گزارشگر هالیوود (The Hollywood Reporter) : سه قسمت اول به طور قابل پیش بینی ای پر از صحنه های هیجان انگیز با دیالوگ های سوزان بود. این عالی بودن با ثبات در بازی تاج و تخت چیزی است که به راحتی قابل مشاهده است.

جیمز پونیفوزیک از تایم (Time): این یک داستان است که وارد ۳۱ امین ساعت اش می شود و اصلا جای تعجب نیست که این فصل (با قضاوت از سه قسمت اول) به همان خوبی ادامه دهنده فصل قبلی سریال که  تاکنون بهترین فصل بوده است، می باشد. ولی این به این معنا نیست که درونمایه سریال فروکش نمی کند یا عوض نمی شود در این فصل این گونه به نظر می رسد که به ظلم و عواقب  ( و یا عدم عواقب) آن پرداخته می شود.

برایان لوری از تنوع (Variety): فصل چهارم به گونه ای که به یک الگو تبدیل شده است به آرامی شروع می شود،کمی به مجموعه شخصیت های موجود می پردازد و همزمان شخصیت های جدید را با رخ دادن اتفاق های اصلی معرفی می کند و بیان می کند که هیچکس تا ابد زنده نخواهند ماند! حتی هنگامی که روند سریال کند می شود، ساخته مارتین همواره در تلویزون قدرت نمایی می کند.

اندی گرینوالد از Grantland: (در ادامه گزارش هیچ اسپویلی نیست، به سپت قسم می خورم ! ) بعد از نگاه کردن افتتاحیه به من یاد آوری شد که لذت واقعی بازی تاج وتخت نه  از شمشیرها بلکه از مردمی که آن ها را به کار می گیرند پدید می آید. برای من قسمت های اولیه سریال یادآور اولین روزهای کمپ های تابستانی است نه به خاطر گل آلود بودن و بچه های پولدار مو طلایی که ادای زور گیر ها را در می آورند بلکه به خاطر این که فرصت فوق العاده ای است برای دیدن و صحبت کردن با دوستان قدیمی.

سونیا سارایا از (The A.V. Club): فیلمنامه اپیزود دوم توسط خود جورج آر.آر مارتین نوشته شده است … و این اپیزود به راحتی یکی از بهترین لحظات این نمایش تا به اکنون بوده است. یک اپیزود فشرده،زیبا که طنین آن حتی بعد از تمام شدنش ادامه دارد.سارایا اشاره می کند که اشتباهات نگران کننده ای در رابط با میل شدید نمایش به مسائل جنسی وجود دارد اما با این وجود بازی تاج و تخت دستاورد قابل توجه ای است.

اندرو رومان از (The Daily Beast) :این یک شاهکار تمام و کمال در زمینه داستان گویی است (که در طول فصل ۴ ادامه خواهد داشت).گاهی اوقات می خواهید بیندیشد که زمان یک دایره مسطح است..گاهی اوقات می خواهید از این که یک انسان خوب چگونه بد می شود در شگفت بمانید و گاهی اوقات می خواهید یک داستان بی نقص و سر راست که شما را به هر کجا که می خواهد ببرد ، درک کنید.این داستان همان بازی تاج و تخت است.تماشای این سریال لذت ناب است.

ترزا دلوچی از تور (Tor): بگذارید این را همینجا بگویم، ابرین یکی از بهترین صحنه های های معرفی در طول پخش سریال ر ا داشته است.او در ابتدای اپیزود بدون اینکه ما او را ببینم شکل می گیرد و سرانجام ما موفق به دیدن این شاهزاده دورن سرکش، عیاش و افسانه ای می شویم.

اد کامینگ از تلگراف (The Telegraph): آریا(Maisie Williams)  و تازی (Rory McCann) زوج فوق العاده ای را تشکیل داده اند. اولین حضور آن ها با شوخی شروع می شود و سرانجا با بعضی از وحشیانه ترین صحنه ها تا به این لحظه  پایان می یابد.

ویلا پاسکین از (Slate): این قدرت خاص بازی تاج وتخ است که که همانطور که این شخصیت ها در گند و کثافت و گناه فرو می روند و خشونت آن ها را لکه دار می کند ما هنوز برای بیرون کشیدن خیلی از آن ها امید داریم. بازی تاج وتخت به ما یاد می دهد که حتی در تاریکی به کورسویی از امید چشم داشته باشیم.او اشاره کرد که گاه به گاه یک اپیزود مستقل رضایت بخش بود و در پیش نمایش فصل ما از شخصیتی به شخصیتی دیگر پرتاب می شدیم از شخصیت هایی چیز کمی می دیدیم و از شخصیت های دیگر بیش از حد اطلاعات داده می شد.

36 دیدگاه

Skip to comment form

 1. adiii

  توصیف رابطه ی آریا با تازی جالب بود.مثل اینکه از ابراین هم راضی بودن.در کل فکر کنم این فصل همون جوری که باید باشه شده

  1. استاد آمون

   من درباره فصل سوم هم همین فکر رو میکردم اما برعکس درومد.

   1. adiii

    فصل ۳ نیمه ی اول کتاب سوم روایت کرد(البته به جز عروسی سرخ که در نیمه ی دوم کتاب هست)برای همین نمیشد ازش توقع داشت .ولی نیمه ی دوم جلد ۳ پر از رویداد های هیجان انگیز هست .نمیتونه بد باشه

  2. مورس مارتل

   حرف همیشگی؛ استاد کلا فکر نکنم سریال برای ما کتابخوان ها بتونه انتظارات رو براورده کنه.
   سه حالت برای فن های نغمه وجود داره:
   ۱- کسایی که فصل های اول و دوم سریال رو دیدن و بعد اومدن کتاب هم خوندن: خیلی از سریال راضی هستن و سریال براشون خیلی شیرین ـه.
   ۲- دسته ای که کتاب یا کتابها رو خوندن و اومدن سریال رو دیدن. {خودم هم شاملش میشم}: تو دفعات نخست اصلا سریال براشون قابل قبول نبوده {من خودم افسردگی گرفتم:دی آخرش مجبور شدم تصورات و انتظارت ـم رو کم کنم تا بتونم ادامه سریال رو ببینم}
   ۳- و یه حالت دیگه ای هم هست دوستانی که فقط دو کتاب اول رو خوندن {بازم منم شاملش میشم}: مثل حالت دوم فصل اول و دوم سریال انتظارات رو برآورده نکرده. ولی تو سیزن سوم چون از جزئیات و توصیفات کتاب اطلاع ندارن فصل سوم خیلی شیرین و لذت بخش بوده.

   این صحبت ها جامع اطلاعات آماری داره :دی

   1. S.i.S

    من جز دسته اول محسوب میشم ، واقعا هم درست هست ، سریال بیشترین تاثیر روم گذاشت برای خوندن کتاب ، از نظر من شاهکار و شاهکار تر رو خوندم و دیدم.

   2. Tyrion

    منم جز دسته ی سومم .
    با شروع فصل یک سریال دیگه سراغ کتاب سوم نرفتم و تا اخر همون کتاب دوم خونده بودم . هرچند بیشتر جزئیات از یادم رفته بود اما بازم سریال اونطور که باید نبود . اما فصل سوم برام عالی بود . الان هم که تا اخر کتاب چهار خوندم می دونم که سریال مثل فصل سه برام لذت نداره اما بازم عالی خواهد بود .

   3. saeid

    منم جزو اون دسته هستم ک کتاب اول رو خودنده و سریال رو هم سه فصل کامل دیده و دلش میخواد کتاب رو هم بخونه ولی اینقدر حرف ها تو این سایت شنیدم ( که هرکی کتاب رو خونده افسرده هست و پشیمون)
    منم از خوندن کتاب منصرف شدم بدجور ولی خداییش با کتاب اول خیلی حال کردم .

    1. رابرت

     وقتی اول سریال رو دیدی که دیگه مورد نداره کتاب رو بخونی. بخون اتفاقا، لذت هم ببر. اون چیزی که می گی مشکل کساییه که اول کتاب رو خوندن و بعد سریال رو دیدن (مثل من) که سریال در حد انتظارشون نبوده و ناامیدشون کرده. وقتی سریال رو ببینی و بعدش کتاب رو بخونی لذت دوبل می بری فقط اون جنبه ی سورپرایز و حس تعلیق کتاب برات مثل کسی که داستان رو نمی دونه نیست.

 2. روس بولتون

  گویا این فصل خواهد ترکاند!
  به شدت منتظر ملاقات دوباره وستروس هستم!

 3. hani

  farda che saati episode 1 tu site gharar migire?kasi midune?

  1. Tyrion

   فکر نمیکنم لینک دانلود سریال داخل سایت قرار بگیره البته شاید در انجمن قرار داده بشه.

  2. Hamid Reza

   Rd.Farda shabe ma dar amrica sobhe 1shanbe R
   banabarin baiad ta sobhe doshanbe sabr ka

 4. mahan

  اولین اپیزود فصل چهارم Two Swords امتیاز ۹ گرفت از IMDb… با تصویر زیبایی از مارمولک دنریس! http://www.imdb.com/media/rm2581055488/tt2816136?ref_=tt_ov_i

 5. Raegar Targeryan

  دوستان سایت وستروس یه سوال…..چرا زمان سنج سریال داره برعکس میره بالا؟!؟!؟!؟
  توی بقیه سایت‌ها هنوز داره زمان کم میشه ولی توی اینجا داره زیاد میشه!!!!!
  تفاوت در چیه؟نکنه پخش شده؟

  1. مورس مارتل

   رو ۶ ام تنظیم بود. الان ساعت پخش و اختلاف ساعت هم بهش دادم که میشه صبح فردا.

   1. shiva

    حالا کی میاد؟امشب یا فردا؟

 6. hani

  bacheha yeki bege linke download inja gharar migire ya na?ag az site dg bayad download konim lotfan esme sito begid mamnun

  1. shiva

   من سایت tvworld دان میکنم خودش زیرنویس اختصاصی میزاره

 7. saf

  با تورنت دان کنین بلافاصله بعد پخش تورنتاش میاد

  1. shiva

   تورنت چیه؟

 8. saf

  توضیحش خلی مشقت باره..خلاصش اینه ک اول باید برنامشو داشته باشید ک هم پی سی داره هم اندروید؛ واس اندروید میتونید تو بازار t torrent رو دان کنین، واس پی سیم u torrent رو گوگل کنین تو اولین لینک دان کنین..بعد ک برنامشو گرفتین کلن سیستمش این شکلی میشه ک هرچی خواستین؛ حالا آلبوم، فیلم، سریال، هرچی. برید اسمشو گوگل کنین ی توررنتم تهش اضافه کنین. مثلنgame of thrones season 3 torrent . بعد دیگه کلی سایت میاد ک توش pirate bay و kickass torrent از همه کاملتر و قابل اعتماد ترن، میرین توشون، کیفتای مخلف داره ک حالا یکیو انتخاب میکینین، یا ی آهنربا اون گوشه موشه ها میبینین ک اگه بزنین ی پنجره ای باز میشه ک اجازه دان میگیره، یا ی download torrent میبینین ک اگه اونو بزنین یه فایل چند کیلوبایتی(درحد هش نه) دانلود میشه ک اگه اون فایلو باز کنین دوباره اون نجره میاد ک اجازه دانلود میخاد.
  یکم دنگ و فنگش زیاد ولی میرزه..الان من خیلی بد و خلاصه توضیح دادم کلن اگه تورنتو گوگل کنین کلی سایت هس ک توضیح داده چی ب چیه

  1. shiva

   مرسی
   فردا ساعت ۱۰ دیگه باید با زیرنویسش اماده باشه
   من TVWORLD دان میکنم

 9. kazak.kid1

  منم از moviecamp دانلود میکنم

 10. mahan

  لینک دانلود رایگان با هر دو کیفیت ۴۸۰p و HD

  ویرایش ناظر:
  لینک دانلود حذف شد.

  1. جورامون

   دوستان عزیز. لطفا از قرار دادن لینک دانلود در کامنتهای سایت اکیدا خودداری کنید. این لینک ها باعث به وجود آمدن مشکل برای سایت میشه. سایت های دانلود فیلم و سریال خیلی مشخص هستن و با یه جستجوی ساده در گوگل میتونید با هر کیفیتی که میخواید پیدا کنید.
   با تشکر از همکاری همه دوستان.

   1. mahan

    حق با شماست… بخاطر اینکه بعضی دوستان دنبال لینک بودن واسه دانلود من این رو گذاشتم اول صبح همون لحظه که اومد….

    1. اریا

     یه بار دیگه فقط اسم سایته را بگو……………..

 11. mohammadhoseinj

  اگر بخواهم جزئ نویسندگان سایت شوم باید چه کنم؟
  میتونم پست های خبری. جذاب و … در رابطه با این سریال و کتاب بزارم.
  مقاله هم اگر وقت داشته باشم میتونم به خوبی بنویسم.
  ممنون میشم پاسخ بنده رو بدید.

  1. رابرت

   می تونی مقاله ات رو برای مسوولای سایت بفرستی اونا هم به اسم خودت می ذارن توی سایت.

  2. جورامون

   همونطور که رابرت عزیز گفت هر خبر یا مقاله ای داشتید برای مورس مارتل یا سایر مدیران بفرستید تا به اسم خودتون گذاشته بشه.

 12. اریا

  سریال .هفته ی یک قسمت می اید…………..

 13. پژمان

  سلام
  میشه لطفا راجع به سایتایی که میتونیم ازشون دانلودش کنیم بهم کمکی بکنین من همه جا رو گشتم هنوز نتونستم ببینمش خوهش میکنم کمک کنید

  1. shiva

   برو سایت tvworld همون اول صفحه روی لینک دانلود بزن میاد

   1. پژمان

    دستت درد نکنه یه دنیا ممنون.

 14. poch

  فصل ۴ قسمت ۱
  game of throne
  لینک مستقیم
  ویرایش ناظر:
  لینک دانلود حذف شد.

 15. ahmad

  قسمت دوم رو از فصل ۴ تقریبا ۸ بار تماشا کردم.فوق العاده بود فوق العاده
  و بلاخره این جفری نامرد هم به سزای اعمالش رسید
  تا حالا هیچوقت از مردن کسی اینقدر خوشحال نشدم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *