رفتن به مطلب

MRD010

اعضا
  • تعداد ارسال ها

74
  • آخرین بازدید

• روزهای برنده

1

تمامی ارسال های MRD010

1. MRD010

بحث اپیزودیک قسمت اول Winterfell

متاسفانه سریال فدای کمبود وقت و بودجه شده . با اینکه دو سال زمان داشتن برای نوشتن یک فیلمنامه خوب ولی نمیشه 6 فصل رو فقط تو 13 قسمت پایانی فصل 7 و 8 جمع بندی کرد . واقعا نمیشد . اونم سریالی که عادت داشتیم همه جزییات رو توش شاهد باشیم . در مورد قسمت اول باید بگم مهم ترین نقطه ضعفش توی تجدید دیدارها و دیالوگ ها بود که مهمترینش ملاقات دوباره جان و سم و خبردار شدن جان از هویتش بود که خیلی ساده لوحانه درست شده بود . شما اینو مقایسه کنید با سکانسی از فصل 6 قسمت 10 که در اون قضیه r+l=j اثبات میشه اونم به چه قشنگی که اهمیت این قضیه رو نشون میده . سریال دقیقا فدای وقت موجود برای تموم کردنش شده . این باعث نشده سریال چیپ بشه ولی از استانداردهای خودش به دوره . این کاهش زمان سریال خیلی ضربه سنگینیه . به نظر من برای جمع بندی سریال بعد از 6 فصل حداقل به 30 قسمت نیاز بود . نه 13 قسمت . حالا شما حساب کنید چقدر دیالوگ ها باید کوتاه بشه و از خیلی ملاقات ها و دیالوگ های افراد بزنن تا بشه 30 قسمت رو تو 13 قسمت خلاصه کرد که خودش بار کیفی سریال رو پایین میاره . یک مشکلی که من دیدم تو قسمت اول و جلوی reunionهای خوب رو گرفت این بود که تقریبا 70 درصد کاراکترهای باقی مونده سریال یک جا و همزمان به هم رسیدند . این کار باید به صورت قطره چکونی و در شرایط متنوعی انجام میشد . این چیزیکه ما تو این قسمت شاهد بودیم مثل یک دورهمی دوستان قدیمی توی یک کلوب بعد از مدت ها بود که دیالوگ هاش کلی حذف شده بود . اگه وقت بیشتر و لوکیشن های بیشتری اختصاص میدادن میتونستن کاراکترها رو در شرایط متنوعتری دور هم جمع کنن و دیالوگ های بیشتری رو بهشون اختصاص بدن . به نظرم نویسنده های سریال بیشترین تمرکزشون این فصل رفته روی جنگ های بزرگ پیش رو و کمتر به نوشتن دیالوگ ها و ایونت های خفن گیم او ترونزی که عادت داشتیم پرداختن . به همین دلیل سریال کمی از اصل خودش دور شده و دیگه شاهد اپیزود هایی مثل "رد ودینگ" , "بیلور" , "قوانین خدایان و انسانها" و ... نخواهیم بود . ولی مطمئنم این فصل دو قسمت خیلی طوفانی و فک برانداز خواهد داشت .
  2. MRD010

عبور وایت واکر از دیوار

فکر میکنم وایت واکر رو از این ور دیوار سوار کشتی کردن و از دیوار ردش نکردن . متاسفانه سریال واسه یه سری مسائل ساده هیچ توضیحی نمیده و راحت ازش میگذره و باعث سردرگمی ملت شده . در حالی که همین جزییات ریز هستن که داستان رو جالب میکنن .
  3. MRD010

قسمت آخر : The Dragon And The Wolf

کلا داستان دنریس توی سریال مثل ویروسه هر کسی که وارد داستان دنریس میشه شخصیتش تو سریال رو به افول میره . تیریون ، واریس ، جان اسنو همگی به این ویروس دچار شدن اون هم به این خاطره که توی بخش دنریس هندی بازی زیاد داره فصل پیش هم طوری پیش رفت که این فصل بیشتر از فصلهای قبل روی بخش دنریس فوکوس شد و کمتر به جاهای دیگه پرداخته شد . با انتهای فصل 7 حالا دیگه تنوع مکانی سریال به دو جا کاهش پیدا کرد . وینترفل و کینگزلندینگ (که خودش کلی از هیجان سریال کم میکنه) و احتمالا با اومدن دنریس به وینترفل شاهد افول سانسا و اریا و برن هم خواهیم بود
  4. MRD010

قسمت آخر : The Dragon And The Wolf

متاسفانه بزرگترین ضربه ای که این فصل خورد از وقت کمی بود که بهش اختصاص داده شده بود به راحتی میتونم بگم اتفاقاتی که طی دو فصل باید روایت میشد رو تو 7 قسمت به زور جا کردن خب روال بازی تاج و تخت که مشخصه اونه و باعث شده به خاص ترین و بهترین سریال این روزای دنیا تبدیل بشه همین شیوه روایت بود . راجع به اتفاقات سریال باید بگم خیلی راحت میتونست توجیه بشه تو سریال و هیچ نقد منفی ای در این مورد بهش تعلق نگیره . ولی سازنده ها تصمیم گرفتن به همون روال همیشگی فیلم های هالیوودی اون رو پیش ببرن . به هر حال اولش قرار بود دو فصل اخر یه فیلم سینمایی بشن که خوشبختانه حداقل این کار رو نکردن و به جاش دو فصل داریم میبنیم . مشکل اینجا پیدا شد که تصمیم گرفتند سرعت داستانگویی رو از ریتم کند سریالی به یه ریتم تند سینمایی برسونن . اون هم با یک پرش ناگهانی نه در طی چند فصل . خب ما اثاری مثل ارباب حلقه ها رو داریم که با همین ریتم تند پیش میرن ولی چون از همون اول با همین ریتم شروع شدن و با همین ریتم به پایان رسیدن هیچ خلالی در درک بیننده از منطق سریال ایجاد نمیشه . ولی سریالی مثل گات کارش رو به این صورت اغاز کرد که اومد و به نوعی منطق رو وارد یه دنیای فانتزی کرد و برای هر اتفاقی توضیح منطقی ای میاورد .از این سو کتاب رو هم داشتیم که با مراجعه بهش هر چاله یا باگ از سریال رو برطرف میکرد و یه توضیح منطقی راجع بهش میاورد . حالا نه تنها سریال دچار یک شیب تند داستان سرایی هالییودی شده بلکه دیگه کتاب رو هم نداره که خلا این حفره ها رو پر کنه . در واقع سریال با کمی ارفاق البته همون سریال همیشگیه . ولی این پرش ناگهانی ریتم داستانگویی سریال و همچنین جدا شدنش از کتاب سبب شده که ما به عنوان بیننده کمی زنجیره ارتباطمون با سریال پاره بشه . شاید بگید که فصل 6 هم از کتاب جدا شد ولی فصل خوبی در اومد . شاید بهترین فصل سریال . درسته . ولی فصل 6 اصلا عجله ای ساخته نشد . اصلا فشرده نشد . در ضمن اون موقع کتاب هنوز با سریال تا حدودی در ارتباط بود . واقعا طوری این فصل پاش رو روی گاز گذاشت که بیننده مثل سرنشین واقعی محکم به صندلی عقب خوردن . چند دقیقه نابودی دیوار خودش یک قسمت 9 کامل بود که از چند فصل قبل میدونستم اتفاق میفته ولی اصلا فکر نمیکردم چیزی کمتر از یک قسمت بهش اختصاص بدن . در مخیله ام هم نمیگنجید که در 3 دقیقه تمومش کنن . با توجه به روندی که سریال در این دو فصل نهایی پیش گرفته بهتون قول میدم فصل بعد هم همینطور باشه و سریال همچنان پاش رو روی گاز فشار میده . اون روزی که قسمت نهایی بیاد و سریال با اون سرعت یه دفعه بزنه رو ترمز این بیننده ها هستن که با کله میرن تو شیشه .
  5. MRD010

قسمت دهم، The Winds of Winter

خیلی از این ایراد هایی که بعضی ها میگیرن به خاطر اینه که عادت دارن به ریتم و نحوه داستان سرایی بقیه سریالها که اتفاقاتشون توی یه مدت زمان کم میگذره و حتی قسمت بعدشون هم میشه همون یه هفته بعد . یعنی در واقع به زمان حال میگذره . GOT فرق داره عزیزان من . مگه باید بیان تمام جلساتی که اریا توش اموزش دیده رو توی سریال نشون بدن ؟ چطور بعد از چندین فصل با نحوه روایت داستان و گذر زمان اشنا نشدین که به سفر واریس گیر میدین ؟ حتی اگه سفر واریس چندین ماه طول کشیده باشه باز هم منطقیه اون هم توی یه سریال فانتزی . تا الان ثابت شده که هر فصل معادله یک سال زمان توی سریاله . قسمت اخر در واقع اتفاقات یکی دو ماه رو نشون میده نه صرفا یه ساعت سریال رو .
  6. MRD010

دقیقا بعد از قسمت هشتم هنوز فن ها یاد نگرفتن که تئوری های الکی نسازن متاسفانه هر چیزی که ملت از ذهنشون رد میشه رو میان مطرح میکنن که از اخر مثل شایعه در میاد و چند قسمت بعد هم کاملا نقض میشه این تئوری ها توی اوایل سریال جالب بود مخصوصا زمانی که سریال طبق کتاب پیش میرفت . اما الان دیگه اکثر تئوری ها ابکی شده چون سریعا رد میشه . فن ها دارن چند ساله خودشون رو واسه قضیه R+L= J میکشن حالا هم که نشون دادنش باز تئوری جدید ساختن . چرا ؟ چون صحنه به طور واضح پدر جان رو معرفی نکرد . یعنی بدترین تئوری که من توی سریال دیدم بودم اون قضیه سایه سیریو فورل بود که حتی بعضی از منابع نقد سریال هم بهش اشاره کرده بودن . در حالی که اگه ساده به قضیه نگاه میکردی میدیدی که سایه یه سیاهی لشکری باشه که داره رد میشه . یه کم باید ساده به بعضی قضایا نگاه کرد و پیچیده شون نکرد . این قضیه R+L=J خیلی وقته که مطرح شده بود و فقط مهر تایید میخواست بخوره که دیگه این صحنه تمومش کرد . چه جای بحثی میمونه واقعا من موندم . حالا تا یه سال مردم میخوان راجع به پدر جان اسنو تئوری بدن . خدا رحم کنه .
  7. MRD010

دوستان گندری رو فکر کنم عملا باید حذف شده دونست چون نسل باراتیون ها با مرگ تامن (هر چند حروم زاده بود) از بین رفت و پادشاهی به لنیسترها رسید و از اون طرف مدعی های جدید و قدرتمندی واسه تخت اهنین الان اومدن که باعث میشه یه حروم زاده ناشناس و بدون هیچ قدرتی به هیچ دردی به هیچ دردی تو داستان نخوره .
  8. MRD010

عجب قسمت کاملی تقریبا از تمام جاها و کاراکترها صحنه داشتیم و نه تنها کل فصل ششم بلکه تقریبا تمام این 6 فصل توی این قسمت جمع بندی شد و سریال عملا وارد فاز اخر شد . خیلی سریع جلو رفت این قسمت و خالی از هرگونه اضافات بود . طوری که اصلا فکر نمیکردم اریا بعد از اون روند کند به این سرعت به هدفش برسه و والدر فری رو حذف کنه . کلا اکثر چیزهایی که انتظارش رو میکشیدیم تو این قسمت اومد و من که بسیار راضیم . نکات فنی این قسمت هم کم از قسمت قبل نداشت . چه موسیقی زیبا و به جایی . چه شروعی داشت این قسمت . چه فیلم برداری خوبی . همه چیش عالی بود اگر از سوتی ها ریز بگذریم . (فکر کنم دنریس تو مسیر گفته بچه ها بریم واریس رو هم سر راه سوار کنیم) و دوباره این کارگردان همه رو سوپرایز کرد و نشون داد توی خلق قسمتهای بدون جنگ هم عالیه . فقط دوستان یه سوال . الان حضور ذهن ندارم . این مگی کی بود دقیقا و چه پیش بینی کرده بود ؟
  9. MRD010

اخبار فصل ششم

هنوز قسمت 10 نیومده ریت 10/10 گرفته چطوریه قضیه این
  10. MRD010

قسمت نهم، Battle of the Bastards

الان مگه سریال خوب توی این سبک داریم غیر از GOT ؟ خداییش من هر سریالی با این سبک تو این چند ساله دیدم همون فصل اول دراپش کردم . الان میخوام The Last Kingdom رو شروع کنم ولی فکر نکنم اونم راضیم کنه . مخصوصا الان که GOT انتظارم رو بالا برده . ساخت یه چنین سریالهایی با این سبک مستلزم بودجه بالاست که هر شبکه ای از پسش بر نمیاد . چون علاوه بر هزینه های معمول یه سریال ، به جلوه های وِیژه خوب و لوکیشن های متفاوت و ... نیاز داره که هر سریالی اینا رو لازم نداره . چه بسا که پشت GOT دوتا شو رانر توپ و یک رمان عالی با یه نویسنده دیوانه حضور داشتن . هر سریالی از اینا نداره
  11. MRD010

بعضی ها چه گیرهایی که به سریال نمیدن اصولا کسایی که اینقدر ایراد میگیرن دو دسته ان . یا سطح ایده ال هاشون و توقعشون خیلی زیاد از حد بالاست . طوری که اگه خود خدا هم بیاد GOT رو بسازه ازش ایراد میگیرن یا هم شخصیت کوبنده دارن که خدا رو شکر فکر نمیکنم اینجا همچین کسی داشته باشیم موندم این افراد سریال رو دقیقا با چی مقایسه میکنن که میگن بد بود ؟ از نظر اینا سریال یا فیلم خوب چیه ؟ چه المانهایی باید داشته باشه؟ یه چند تا از این فیلم و سریالهای خوب و بدون ایراد بگن ما هم ببینیم . قرار به گیر دادن باشه که هر فیلم یا سریالی رو هم که بگی کلی باگ و ایراد توش پیدا میشه .
  12. MRD010

وای که عجب اپیزودی بود . مردم و زنده شدم . این کارگردان واقعا حرف نداره دیالوگ ها همه عالی . مخصوصا قسمت شمال . سانسا که واقعا پخته شده با این اتفاقاتی که تو زندگیش افتاده . تمام صحنه ها که عالی بودن . حتی بخش دنریس که حوصله سر بر بود (جالبه همه توی این قسمت انتظار یک جنگ رو داشتن ولی یه mini battle هم اضافه شد که نسبتا خوب کار شده بود) اوف اوف موسیقی که دیگه سنگ تموم گذاشت فکر کنم این همه ذوق و شوق بعد از دیدن این قسمت هم به خاطر اینه که با روند کند قسمتهای اخیر یه عقده ای توی دل طرفدارای سریال جمع شده بود که توی این قسمت قشنگ خالی شد . از اول قسمت که نفس واقعا حبس شده بود . اخر این قسمت هم من که با هر مشتی که جان اسنو میزد تو صورت رمزی یه فحش نثارش میکردم (اخ که دل ملت خنک شد . مخصوصا کسایی که فصل اول بازی Game of Thrones رو هم تموم کردن ) خلاصه که دمشون گرم . واقعا عالی بود و معلومه خیلی خرج کرده بودن واسه این قسمت . فکر کنم در حد یک فیلم سینمایی قشنگ خرج کرده بودن . من که حس جنگهای ارباب حلقه ها بهم دست داده بود (مخصوصا جنگ گاندور توی میناثتیریث که رسیدن ارتش ویل خیلی شبیه اومدن ارتش روهان بود) ولی همه انتظار یه نبرد رو میکشیدن که متاسفانه اتفاق نیفتاد . سگهای رمزی در برابر گوست . واقعا کجا بود گوست ؟ فکر کنم اینقدر درگیر ساخت این نبرد نفسگیر و پرهزینه بودن که از گوست یادشون رفته بود
  13. MRD010

قسمت هشتم: No One

همه اعم از کتاب خونده ها و نخونده ها باید انتظارشون رو از سریال بیارن پایین به نظر منم فصل 6 مشکلات زیاد یا به قول معروف باگ زیادی توش بود . وقتی فصلهای قبل رو نگاه میکنی واقعا تفاوت زیادی با الان میبینی . ولی به هر حال هنوز هم GOT ـه و بهترین سریال حال حاضر دنیاست . حداقل برای من . با اینکه قابل درکه ولی از افت سریال نمیشه چشم پوشی کرد . البته افتش هم زیاد نیست . به نظرم افت سریال برمیگرده به این دلایل : 1 - متاسفانه مارتین که به نظرم باید تا اخر سریال عوامل رو همراهی میکرد الان اکثر وقتش رو گذاشته واسه کتابش . D&D هم شاید فکر میکردن میتونن توی این مدت کم داستانی رو خلق کنن که مارتین چندین سال واسش زحمت میکشه ولی مشخصه که نتونستن . 2 - خیلی از کاراکترهای محبوب با بازیگرهای خوب و خط داستانی عالی هم طی یه سری وقایع از بین رفتن و جذابیت سریال کم شد . این مرگهای کاراکترهای محبوب سریال (یا بعضی اتفاقات که کلا خط داستانیشون رو عوض میکردن) طوری بود که در یه مقطع باعث میشد سریال جذابیتش به طور ناگهانی بره بالا ولی به مرور زمان به خاطر حذف کلی اون کاراکتر و داستانش جذابیت سریال کم میشد . الان تیریون (شاید محبوبترین کاراکتر) و واریس (که با لیتل فینگر مقایسه میشد) کاملا به حاشیه برده شدن و دیگه خبری از اون دیالوگهای جذابشون نیست و هر چند قسمت میان با میساندی و گری ورم یه حرفی میزنن و میرن . 3 - قبلا تو هر قسمت سریال تکه های پازل داستان چیده میشد که تا اخر فصل پازل کامل بشه . اما حالا تصور من به شخصه اینطوره که عوامل فیلم میان تکه های پازل رو میچینن و اخرش همه رو خراب میکنن که از نو بسازن . اصلا اریا چرا دو فصل کامل داستانش توی براووس بود و اونجا تا مرز بی چهره شدن میره و حالا به یکباره تصمیم میگیره برگرده سر جای اولش بدون اینکه پیشرفتی کرده باشه داستانش . یا چرا کلی وقت سریال رو واسه جنگی هدر میدن که اخرش قراره به این راحتی تموم بشه (محاصره ریورران) یا سفر برین به ریورران که اخرش هیچی حاصل نمیشه . اینا جزو واقعیاته و باید تو سریال باشه ولی چون نتیجه ای نداره نباید اینقدر وقت سریال به جزییاتشون اختصاص داده بشه . بلک فیشی که جزو کاراکترهای اصلی داستان نیست و قرار نیست اینده ای تو سریال داشته باشه چرا باید این همه وقت و دیالوگ بهش اختصاص بدن . دنریس هم که باز تا رسیدنش به میرین داستان جالبی داشت و الان سه فصله که اونچاست و توی سه فصل جز درگیری های درون شهری میرین که هیچ جذابیتی ندارن نکته خاصی نداشته داستانش و هر کی هم بهش پیوسته خط داستانیش دچار افت شده . و حالا تازه تصمیم گرفته به همون برنامه قبلیش برگرده که تصرف وستروس بود . دیگه بارزترین نمونه این مورد که خط داستانی دورنه . کاملا یه فصل کامل توی دورن و کاراکترهاش (که چقدر واسه معرفی هر کدوم وقت سریال رو گرفتن) و اتفاقایی که توش افتاد و ... رو از سریال خط زدن . انگار که اصلا دورنی وجود نداشته . دورنی که میتونست جزو جالبترین قسمتها باشه . اگه کلا از اول نشون نمیدادن سنگین تر نبود ؟ این ها نمونه هایی بود که عوامل سریال میان همون پازل ها رو میچینن و دوباره خرابشون میکنن و یا برنامه جدیدی میچینن یا به همون برنامه قبلی برمیگردن . اینا به قول معروف نمک سریاله . اگه نباشه سریال بی نمک میشه . ولی اختصاص زمان زیادی از سریال بهشون شورشون میکنه و در عوض قسمتهای دیگه بی نمک میشه .
  14. MRD010

قسمت ششم، Blood of My Blood

توی این قسمت بخش والدرفری دوباره به Brotherhood اشاره شد . ممکنه بانوی سنگدل رو ببینیم . ولی دیگه خیلی دیر به نظر میرسه . از طرف دیگه D&D کوپن زنده کردنشون رو هم واسه جان سوزوندن . اما تئوری ازمایش اریا هم جالب شد . خیلی دوست دارم اون دختره اریا رو پیدا کنه و یه توی مبارزه واقعی توسط اریا کشته بشه و اونجا جاکن هاکار تازه قبولش کنه .
  15. MRD010

قسمت ششم، Blood of My Blood

خوب یه شمشیر والریایی دیگه هم دیده شد . معلومه داستان داره به سمتی میره که همه شمشیرها جمع بشن . البته ممکنه همه شمشیرها نه ولی چندتایی جمع شه برای مقابله با وایت واکرها . برن فعلا جالب ترین خط داستانی رو داره . فقط کاش بنجن استارک رو کمی متفاوت از یه انسان نشون میدادن . تو خاطرات برن هم که بالاخره تک صحنه ای از ند استارک در کنار جنازه لیانا دیده شد و داریم به تئوری معروف نزدیک میشیم . فقط کسی میدونه یا میتونه یاداوری کنه اون ماده سبزرنگ (احتمالا wild fire) واسه چی بود و مدکینگ چی رو میگفت همه شو بسوزونین ؟ (درست خاطرم نیست) خط داستانی اریا هم این قسمت جوری شد که ادم نمیدونه هدف از این خط داستانی چی بود ؟ اگه بخواد همه این قضایای بی چهره شدن منتفی بشه و برگرده وستروس که بی معنیه و دلیلی نداشت سریال این همه وقتش رو حروم کنه واسه اریا . مگه اینکه واقعا اتفاقی بیفته و کل بخش اریا تو فصل 6 بی دلیل تموم نشه .
  16. MRD010

قسمت پنجم، The Door

ممکنه و احتمالا هم حذف شده و نخواهد امد . مثل بانوی سنگدل . اینها همه حدسیات فن هاست و احتمالش خیلی کمه که در این فصول اخر اینا رو ببینیم .
  17. MRD010

قسمت پنجم، The Door

میترسم ... میترسم از اینکه این سانسا با این کاراش همه رو به کشتن بده . مخصوصا جان رو . از اونجایی میترسم این قضیه پیش بیاد که توی این قسمت سعی شده بود برن رو فردی موعود نشون بده . طوریکه که حتی کلاغ سه چشم و سامر و بچه های جنگل و هودور خودشون رو فدا کردن که این نجات پیدا کنه نشون میده احتمالا ماموریت مهمی به عهده اشه و باید انجام بده . از طرفی هم که از الان داره اختلافاتی بین افراد جان و سانسا پیش میاد و طبق روال سریال معمولا این اختلاف ها خوب پیش نمیره . سانسا که جزو محبوبترین کاراکترهاست (البته نزد خارجیها و اصلا درک نمیکنم محبوبیتش رو) داره حماقت های گذشته اش رو تکرار میکنه و از اون حرکت رمزی درس نگرفت و به لیتل فینگر دوباره اعتماد کرد .
  18. MRD010

قسمت چهارم، Book of the Stranger

دقیقا به نظرم همین نکته کافیه که بگیم چقدر بخش دنریس در این قسمت مضحک درست شده بود . خیلی بخوایم خوش بین باشیم باید اینطور واسه خودمون توجیه کنیم که دوتراکی ها انسانهایی هستن که دقیقا همین چیزهایی که گفتید رو واسش ارزش قائل میشن و جلوش زانو میزنن . در کل جاهلیت توشون موج میزنه . هر چند این صحنه اخرمیتونه فقط جنبه نمادین داشته باشه و ممکنه در قسمت های اینده اون عدم وفاداری ها دیده بشه همونطور که در فصل های گذشته بالاخص برای کاراکتر دنریس زیاد از این وفاداری ها و زانو زدن ها و همچنین خیانت ها و مشکلات بعدش دیدیم .
  19. MRD010

قسمت چهارم، Book of the Stranger

اشا رو که رمزی کشت حالا دیگه احتمالش کمه که اوردن ریکون نقشه باشه مگه دیگه چی بشه که این تئوری درست از اب در بیاد . دوستان یه نکته ای هست که قبلا D&D اشاره ای کرده بودن به نحوه پایان سریال و گفته بودن که این افراد در پایان سریال نقش مهمی ایفا میکنن : با توجه به این قضیه ،
  20. MRD010

اخبار فصل ششم

یه سوال از دوستان والدا همسر روز بولتون دختر والدر فری نبود ؟ با کشته شدن اونا توسط رمزی ممکنه والدر فری علیه اش کاری کنه ؟
  21. MRD010

قسمت سوم، Oathbreaker

یا ممکنه اون دختر با والدر فری رابطه ای داشته باشه که اگه اینطور باشه نشون میده مردان بی چهره بعد از هیچکس شدن کاملا هم هیچکس نمیشن و قسمتی از گذشته شون رو هنوز با خودشون دارن .
  22. MRD010

قسمت سوم، Oathbreaker

نمیدونم با این سرعتی که سریال داره پیش میره واقعا چطوری میخوان که توی 20 قسمت اینده سریال رو تموم کنن . امیدوارم فصل 7 و 8 کامل باشن یا اینکه فصل 9 ـی هم داشته باشیم و در کل سریال پایان درست حسابی داشته باشه . اما با این روند کند ، احتمالهایی هست که اخرش رو اب ببندن . موافقم اما تعداد مردم آزاد بیشتر از 5 هزار نفر نیست ... اگه توی هاردهوم کمی خوش شانس تر بودن ... یک ارتش بی رقیب الان حامی جان بود .. فکر کنم توانایی دیپلماتیک سر داووس از این به بعد خودش رو نشون بده . یک سوال ذهن من رو مشغول کرده bear Island که هم داخل تیزر سریال (..سر داووس..) نشان داده شد و هم قبل تر بین مکالمات استنیس و جان و... مهره ی مهمی مگه به حساب میاد؟ اطلاعاتی از توانایی های جنگی آنها موجوده یا خیر؟ چون ظاهر جزیره داخل نقشه ان قدر وسیع به نظر نمیرسد. توی عکسهای پشت صحنه ای که قبل از فصل لیک شده بود شخصی دیده میشد در مقام فرماندهی لشکر شمال که شبیه جان بود اما جان مرده بود اون زمان . حالا که زنده شده احتمالش هست که همون باشه . در واقع ممکنه جان یه جورایی خودش رو به سنسا برسونه و شمال رو متحد کنن .
  23. MRD010

قسمت دوم، Home

هودور خوب مهمترین اتفاق این قسمت زنده شدن جان بود که به نظرم نرمال بود . نه خیلی خوب از اب در اومده بود نه بد . قابل قبول بود و میتونست ولی بهتر باشه . مثلا زنده شدن ناگهانیش و کشتن یه نفر همون موقع که واقعا شوکه کننده میشد قسمت برن رو هم که همه باهاش حال کردن . تیکه ای که ند استارک کبیر حتی بچگی هاش هم توش باشه مگه میشه بد از اب در بیاد ؟ ولی این فلش بک نشون داد فلش بک های قسمت های بعد قراره خیلی قشنگ باشه و کلی از ناگفته های رو روایت کنه . من که بی صبرانه منتظر فلش بک های بعدی هستم . و اما شخصیت محبوبم تیریون که در هر شرایطی بهترین دیالوگها رو میگه . این قسمت واسم این سوال رو پیش اورد که ایا زنده شدن جان و ملاقات تیریون با اژدهاها میتونه نشونه ای از ظهور دوباره سه تارگرین اژدها سوار باشه یا نه ؟ بقیه قسمتها هم چیزی واسه گفتن نداره چون دوستان گفتن هر چی بود . در کل قسمت خیلی خوبی بود و خوبیش رو مدیون نبود دنریس و بخش دورن بود که اگه میبود کمی افت میکرد این قسمت . امیدوارم اون بخش ها رو سریع و قشنگ تمومش کنن تا هنوز ضربه نزده به بقیه قسمتها .
  24. MRD010

قسمت اول، Red woman

قسمت اول خیلی عالی نبود ولی اصلا هم اونطور که خیلی ها میگن بد نبود . بدون شک اون همه هایپ بی سابقه قبل از فصل رو این انتقادها از قسمت اول تاثیر داشته . هایپ قبل از فصل اینقدر زیاد بود که فقط از چند عدد تریلر ، اکثر اتفاقات قسمت اول لو رفته بود . نه فقط قسمت اول بلکه قسمتهای بیشتری رو ملت موشکافی کردن . جوری که الان همه میدونن قضیه r+l=j که شاید جالبترین تئوری سریال بود حالا قطعیت داره و این فصل شاهدشیم . نکته اینجاست که HBO نباید اینقدر تریلر میداد بیرون . کاری که جدیدا رسم شده و واسه فیلمهای سینمایی هم چندین عدد تریلر ساخته میشه .