رفتن به مطلب

QelThezad

اعضا
  • تعداد ارسال ها

172
  • آخرین بازدید

تمامی ارسال های QelThezad

1. QelThezad

بار ِ عام ، باری برای عموم [گفتگوی آزاد]

اونایی که قسمتای ترجمه نشده رو خوندن میخوام بدونن چند درصد از کتابارو فهمیدید؟ نگید 100 که باور نمیکنم. آخه مادرزادی که انگلیسی بلد نیستید! منم از بس اسپویل شد برام دیگه صبرم تموم شده، دارم با کتاب صوتی میخونمش. خیلی لذت بخش تره و بیشترشو میفهمم. اما یه مقدار طول میکشه و حوصله و وقت میخواد. در صورتی که سریال خیلی بهتره و بیشتر باهاش ارتباط برقرار میکنم. اگه به خاطر اسپویل های پی در پی نبود، جلوتر از سریال نمیخوندم. یادتون باشه جایگاه ویژه ای برای اسپویلگران در جهنم هست.
  2. QelThezad

بحث های اپیزود چهارم از فصل چهارم، Oath Keeper

اپیزود خوبی بود و من از همه ی قسمتاش لذت برم. (غیر دنریس) من نمیدونم چرا میگید خوب نبود؟ چون آدر نشون داد و تصوراتتون رو از اونچه توی کتاب داشتید به هم زد؟ دیگه چطوری میخواستین نشونشون بدن؟ مارتین هم در جواب به یکی از کامنت ها که راجع به این قسمت بود، گفت "خوشحال شدم خوشتون اومد، ولی ترجیح میدم اینجا راجع به سریال حرف نزنید" یعنی همه چیز با خودش هماهنگ شده بود و روایت سریال با داستان به کلی فرق میکنه، اما هر دوشون به یه جا ختم میشه. اگه هم احساس میکنید سریال خوب نیست، نبینید! برید همون کتابو بخونین و تصوراتتون رو خراب نکنید ... من راضی بودم و به این اپیزود 9 میدم. Meanwhile, deep in the Lands of Always Winter, a White Walker is seen riding a dead horse and carrying Craster's last son. It places the baby on a small altar of ice; after a moment, another White Walker picks up the child and touches its face, causing its eyes to turn blue. توی ویکی اصلا نگفته که کی هستند، پس فعلا نباید قضاوت کنیم که اون وایت واکره پادشاه شب هست یا نه. اون قسمت که بچه ی کرستر رو به اربابشون دادن، اون تبدیل به آدرش کرد، پس حدس زده میشه همچین قدرتی رو فقط لردشون داره. (منظورم وایت نیست)
  3. QelThezad

انتقادات و پیشنهادات

فکر کنم از این آدرس بشه باهاشون تماس گرفت.ولی باید عضو بشید اول..اون قسمت بالا یوزر پسورد می خواد http://grrm.livejournal.com/ ممنون اما اونجا هم ایمیلی ندیدم. اون ثبت نام هم مال بلاگ مارتین نیست. برای ایجاد یه وبلاگ توی لایو ژورنال هست. توی کامنتا میخواید موضوع رو مطرح کنید. مارتین همه ی کامنتارو میخونه، بعضی هاشم جواب میده.
  4. QelThezad

ریگار جان اشتباه نکن، وارکرافت یکی از بهترین داستانایی هست که دیدم. البته من راجع به سه گانه ی هنر نبرد میدونم و از تاریخش چیزی نمیدونم، شاید اون زیاد جالب نبوده. ولی هنر نبردش عالی بوده و قراره به زودی فیلمش هم 2015 اکران بشه. پوریا شما هم کتابارو هم ترجیحا از هنر نبرد شروع کن. http://www.wowwiki.com/Story_guide http://us.battle.net/wow/en/forum/topic/2842886241 اینم شاید بتونه کمکت کنه. درباره فیلم مطمئنین 2015 اکران میشه؟ چن سال پیش شنیده بودم که سام ریمی قراره فیلمو بسازه والا هرچی منتظر شدیم خبری نشد. http://www.imdb.com/title/tt0803096/ البته 2016 اکران میشه و داستان راجع به نبرد ارک ها و انسان ها هست. به گمونم مثل لوتر یک سه گانه باشه، چون بازیشم سه گانه بود. اوایل 2014 فیلمبردار آغاز شده و استارانی مثل Travis Fimmel که توی سریال وایکینگ ها بازی کرده هم توش حضور دارن.
  5. QelThezad

ریگار جان اشتباه نکن، وارکرافت یکی از بهترین داستانایی هست که دیدم. البته من راجع به سه گانه ی هنر نبرد میدونم و از تاریخش چیزی نمیدونم، شاید اون زیاد جالب نبوده. ولی هنر نبردش عالی بوده و قراره به زودی فیلمش هم 2015 اکران بشه. پوریا شما هم کتابارو هم ترجیحا از هنر نبرد شروع کن. http://www.wowwiki.com/Story_guide http://us.battle.net/wow/en/forum/topic/2842886241 اینم شاید بتونه کمکت کنه.
  6. QelThezad

واکنش شان بین به عروسی بنفش: http://bcove.me/yu6j403l شو رو انگار دنبال نمیکنه!
  7. QelThezad

انتقادات و پیشنهادات

ممنون از اینکه خبر دادین. لطف کنید یه عکس یا نقل قولی از ایشون برام بفرستید تا بهتر رسیدگی کنیم. پ.ن: من توی سایت جورج مارتین میگشتم و دیدم سایت ما توی فن سایت های زبان های خارجه نیست! به نظرم بهتره بهشون بگیم سایت ما هم اضافه کنن. http://www.georgerrmartin.com/for-fans/fan-site-directory/
  8. QelThezad

نحوه استاندارد نوشتن در ویکی

میدونم، اما خب یکی از شخصیتای مهم مثلا از کتاب اول تا سوم (حضور دارد) باشه و کتاب چهارم و پنجم (اشاره شده) باشه. این خیلی مشکوک نیست؟ به نظرم این قسمت هم بره توی اسپویلر خیلی بهتره.
  9. QelThezad

نحوه استاندارد نوشتن در ویکی

آقا این قسمت شخصیت ها توی ویکی، اون قسمت که مینویسین توی فلان کتاب (حضور دارد) یا (اشاره شده) این خودش اسپویل محسوب میشه. آخه اشاره دارد یعنی چی؟ یعنی شخصیت مرده یا حذف شده. به نظرم اینم توی اسپویلر قرار بدید، من که به یکی از شخصیتا برخوردم اونو دیدم مطمئن شدم که ...
  10. QelThezad

من دارمش، ولی هنوز وقت نکردم ببینم. فکر کنم انجمن Tvworld گذاشته باشتش.
  11. QelThezad

بازم اینا نقد کردن!! forum.bidari-andishe.ir/thread-32550.html بحثشون رو ...
  12. QelThezad

پیشنهاد ترجمه فصل چهارم

دوستان من امسال درگیر کنکورم، ولی سال دیگه حتما کمک میکنم. شما هم یه تیمی درست کنید، ما توی سایتای زیرنویس و فـیسبوک اینا قرار میدیم. نگران انتشار ایناش نباشید، فقط یه زیرنویس خوب و با کیفیت نیاز داریم.
  13. QelThezad

تبریک سال نو

منم سال نو رو به همه تبریک میگم. امیدوارم سایت یه ذره از این حالت زمستانی و بی تحرکی بیرون بیاد و بتونیم بیشتر پیشرفت کنیم و علاقه مندان نغمه و سریال رو هم متوجه حضورمون بکنیم. من رو نبینید اینجا اصلا کاری انجام نمیدم. پیج فیـسبوک سایت مسئولیتش با من هست و دارم با هر چه در توانم هست میچرخونمش.
  14. QelThezad

سال نو مبارک. (پیشاپیش) مدیران یه تاپیکی چیزی بزنن باو.
  15. QelThezad

متأسفانه کار هایی که بعد از مرگ تالکین ناتمام موندن مثل سیلماریون و فرزندان هورین حق چاپ و ... همش به پسرش واگذار شد. کریستوفر تالکین حتی از اینکه ارباب حلقه ها و یا هابیت رو ساختن خیلی خوشحال نبود و هیچ حرفی نزد. به خاطر همین دیگه فکر نکنم پیتر جکسون بتونه فیلمی از آثار تالکین بسازه. پ.ن: چقدر خزان شده اینجا! باو فصل 4 داره میاد، تازه به تعطیلاتم که خوردیم. کجایید پس؟!
  16. QelThezad

اینجا خیلی به مارتین توهین کردن. یکی نیست بیاد دفاع کنه؟ : |
  17. QelThezad

انتقادات و پیشنهادات

والا ما فقط به پیج دسترسی داریم. مطالبی که توی پیج میذاریم ارزشش اینقدر هست توی سایت هم قرار بگیره. مثلا همین نکته های اپیزود ها! در ضمن اگه مقاله ای چیزی ندارید من میتونم یکی جدید بنویسم. (مثل همون شوک آور ترین مرگ ها)
  18. QelThezad

انتقادات و پیشنهادات

چرا سایت کم آپدیت میشه؟ مطلبی برای گذاشتن ندارید یا وقت نمیکنید به سایت برسید؟!
  19. QelThezad

وستریکشن: خاندان های تخیلی

منم یکی ساختم ولی اگه مثل دوستان خیلی خوب توضیح داده نشد یا اطلاعاتم درست نبود به بزرگی خودتون ببخشید. نام خاندان: اسمش Nightstalkers/نایت استالکرز هست ولی بیشتر به اسم بنیان گزارش QelThuzad میشناسن. نشان و شعار: همونطور که در عکس میبینید تصویر یک خفاش هست در یک زمینه ی آبی تیره و سیاه (نماد گرگ و میش)، خفاش نماد تاریکی و ترس و همینطور بیداری و هشیاری در شب و تاریکی. شعار خاندان Only Dark Will Remains هست که مثل Winter Is Coming یک هشدار محسوب میشه، ولی تفاوتش اینه که هدف مقابله با Dark نیست، بلکه هم هشدار و هم خودستایی هست. مکان: بالای Shadow Tower/شدو تور، در امتداد کوه ها زیر یک قلعه ی یخی پنهان در دل کوه، و پوشیده از برف زندگی میکنن. چگونه این خاندان تشکیل شده هنوز دقیقا مشخص نیست. ولی افسانه ها سینه به سینه نقل شده که حدود 8000 سال پیش که آدر ها حمله کردند، گروهی از متحدین پادشاه شب به آدر ها ملحق شدند و به خدمتگذارانی به آدر بزرگ تبدیل شدن. همچنین گفته میشه آدر بزرگ به اون ها قدرت زیادی برای مقابله با سرما داده، و نسل به نسل دیدشون توی شب بهتر شده. اون ها به صورت پنهانی در شب به وحشی ها حمله میکنن و برای آدر ها قربانی میگیرند(مثل کرستر که پسرای خودش رو برای آدر ها میذاشت). همینطور که گفته شد این خاندان آدر بزرگ رو به خدایی گرفت چون معتقد هست روزی میرسه که آدر ها همه جا رو میگیرن و تاریکی زمین رو فرا میگیره. اینجاس که شعار خاندان میاد: Only Dark Will Remain و بالاخره تمام نور ها خاموش میشوند و فقط تاریکی مطلق باقی می ماند. اون ها در قلعه ی یخی خودشون در طول روز میمونند و تا شب نشده ازش بیرون نمیرند. گفته میشه برای زنده موندن حتی مجبور میشند از مردمان آزاد تغذیه کنند! همینطور جنگجویان ماهری هستند ولی بیشتر سلاح های سبک میپوشند تا سرعتشون کم نشه و بتونند بدون سرو صدا حرکت کنند ... اگه به نظرتون جالب اومد ادامه میدم، در ضمن اگه چیزی رو اشتباه نسبت به تاریخ نوشتم بگید تا اصلاحش کنم.
  20. QelThezad

انیمه خودش یه دنیایی داره که اگه بری توش به قول گفتنی معتادش میشی. حالا زبانشونم خیلی جالب و پیچیدس، همینطور فرهنگشون. استنیس جان حالا من اونی که معرفی کردم برو بهش برس، اگه خوشت اومد پروژه های سنگین زیاد هست! اینجا هم اینقدر سرده دلم میخواد تو اتاقم آتیش روشن کنم! این همه میگفتیم Winter Is Coming آخرشم اومد دهنمونو سرویس کرد ...
  21. QelThezad

من انیمه باز نیستم، ولی اونایی که دیدم قشنگه. انیمه هایی که من پیشنهاد میکنم ببینید یکیش: Attack on Titan داستانش شبیه دیوار خودمون هست که برای محافظت از موجودات اونور دیوار کشیدن. اینم خلاصه ی داستان: "چندصد سال قبل، نسل انسان می رفت که توسط غول ها نابود بشه. غول هایی به ارتفاع ساختمان های چند طبقه، که ظاهرا قابلیت تفکر ندارن و از انسان ها تغذیه می کنند، و بدتر از همه اینکه اینکار رو ظاهرا فقط بخاطر لذتش می کنن نه برای رفع گرسنگی. درصد کمی از انسان ها با کشیدن دیوارهایی بسیار بلند، بسیار بلندتر از بزرگترین غول ها، دور خودشون توی شهری زنده موندن. حالا به زمان حال میایم. الان صد ساله که شهر هیچ غولی رو به خودش ندیده. اما ناگهان یه روز، ارن نوجوون و خواهر ناتنیش میکا با منظره ی وحشتناکی روبرو می شن؛ منظره ی نابود شدن دیوار توسط یه غول فوق العاده بزرگ که یه دفعه پیداش شد. با ریختن دیوار و وارد شدن غول های کوچک تر به شهر، دو بچه می بینن که یه غول مادرشون رو زنده زنده می خوره. ارن قسم می خوره که تک تک غول ها رو می کشه و انتقام بشریت رو ازشون می گیره" این انیمه خیلی قشنگه. 25 تا اپیزود 20 دقیقه ای هست. مطمئنم خوشتون میاد. مخصوصا که به داستان ما یه جورایی مربوطه.
  22. QelThezad

چه انتظاری از فصل 4 داریم؟

خدا کنه یه اپیزود بدون کشت و کشتار داشته باشه!
  23. QelThezad

فاینال نظرسنجی ... تیریون بدون شک اوله
  24. QelThezad

تبریک تولد

تولدشون مبارک! بلکه این تاپیک هم جایی باشه برای تبریک های تولد.
  25. QelThezad

( شوک آورین ترین مرگ های سریال Game of Thrones )

10- استاد لویین میستر لویین کارکتر خیلی مهم و بزرگی نبود؛ اما مرد خوب، با ملاحظه و مهربانی بود. اگر چه از جهاتی مسئول فرستادن ند استارک به مقر پادشاهی بود. جدا از استارک ها، استاد لویین یکی از کمترین مرد های خوب در سریال بود. و اما چرا شوک آور بود؟ چون خیلی ساده و بی اهمیت حذف شد. کسی هم انتظار مرگش رو نداشت، چون دنبال دردسر نبود و سعی داشت تیون رو با وجود جنایت ها و خیانت هایی که انجام داده از غفلتش نجات بده. لویین توسط یکی از نیروهای بولتون با نیزه زخمی شد، در حالی که فقط می خواست سوال کنه که اینجا چه اتفاقی داره میفته؟ صحنه ی مرگ دراماتیک او در حالی رخ داد که برن و ریکان رو از مهلکه مخفیانه فراری داد و به انتخاب خودش ترجیح داد توسط اوشا کشته بشه تا اینکه سرعت اونا رو کند کنه و زندگی بقیه رو به خطر بندازه. 9- راس راس توسط عواملین خود سریال خلق شد. اما برای نشان دادن شخصیت های اصلی داستان نقش کلیدی را داشت. طرفداران کتاب او را دوست نداشتند، پس در سیزن 3 ترجیحا حذفش شد. با وجود این که اون یک فاحـ*ـه بود، اما خوب و دل رحم بود، به طوری که لنیستر ها جان نوزاد حرامزاده ی رابرت را گرفتند او ضربه ی بدی خورد. کاراهای لیتل فینگر را دیگر نمی توانست تحمل کند برای همین پیشنهاد اتحاد با واریس رو پذیرفت و به همین دلیل هم لیتل فینگر او را اسباب بازی جافری کرد. مرگ راس قوی و شوک آور بود، در صحبت های لیتل فینگر و واریس، راس در حالی که توسط جافری تیر باران شده بود، نشان داده شد. همینطور به تثبیت و قدرتمندی کارکتر لیتل فینگر خیلی کمک کرد. 8- رابرت براتیون مرگ رابرت شروع ماجرا بود؛ بعد از اینکه ادارد به سرسی هشدار داد که قضیه ی فرزندان سرسی رو به رابرت میگه، سرسی می دانست که رابرت همیشه مست هست و برای به لنسل لنیستر دستور داد در شراب او ماده ای بریزه که شاه در شکار آسیب ببینه. رابرت نقش بسزایی در داستان نداشت، یک شاه مست که باعث شده پادشاهیش مدام بدهی به بار بیاره. به قول جورا مورمونت او یک جنگجوی قوی و شکست ناپذیر، اما یک پادشاه افتضاح بود. او سعی میکرد شرایط رو در تعادل نگه داره، اما بازم قدرت دست لنیستر ها بود و وارد کردن استارک ها به ماجرا هیچی چیزی رو درست نمیکرد، بلکه فقط استارک ها را در دردسر مینداخت. 7- رنلی براتیون یکی از بهترین شخصیت ها که میتونست شاه خوبی بشه. البته گذشته از انحراف جنـسی اش که در سریال خیلی اغراق شده بود به طوری که طرفداران کتاب از صحنه اش با لوراس شوکه شدند. البته او هیچ حقی بر تخت آهنین نداشت، پافشاری و لجاجت با برادر بزرگ ترش استنیس باعث مرگش شد. رنلی یکی از شوک آورترین مرگ هارو داشت، در حالی که توسط برادرش هشدار داده شده بود که یا به او میپیونده، یا کشته میشه. در شب توسط سایه ی سیاهی که توسط ملیساندر به دنیا آورده شده بود، کشته شد و همه ی پرچمدارانش به اسنتیس ملحق شدند. رنلی هوشمندانه عمل کرد، ولی عطشش به قدرت باعث کشته شدن او شد. 6- تالیسا ماجر در کتاب با اسم دیگری ظاهر شد و مرگش در یکی از شوک آور ترین اتفاق های داستان رخ داد. تالیسا همسر راب استارک بود که در عین حال باردار هم بود و پسرشان در آینده پادشاه شمال می شد. صحنه ی مرگ تالیسا یکی از بی رحمانه ترین صحنه ها بود، در حالی که در میزبانی والدر فری از سخنرانی او شکه شده بودند. شکم باردار او را با چاقو به طور بی رحمانه ای سوراخ سوراخ کردند، در حالی که راب مرگ همسر و فرزندش را می دید و هیچ کاری از دستش بر نمی آمد. 5- ویسریس تارگرین ویسریس یکی از تشنه ترین شخصیت ها به قدرت بود و همین باعث مرگش شد. در اول داستان او خواهرش دنریس را مجبور به ازدواج با یک قوم وحشی به اسم دوتراکی کرد. و او حاضر بود حتی تمام آن وحشی ها با خواهرش بخوابند، ولی یک ارتش به او بدهند تا بتواند تخت پادشهای پدرش را پس بگیرد. اما او احمق و بی تجربه هم بود. از آنجایی که خواهرش را قدرتمند تر از خود و ناتوانی خودش را دید، دست به کار های عجولانه زد. او تصمیم گرفت تخم اژدهایانی که به دنریس در شب عروسی او هدیه داده شده بودند، بدزدد و با آن ها کشتی و سرباز بخرد. ولی جورا مورمونت به اون اجازه نداد. ویسریس در محل مقدس دوتراکی ها، که می دانست در آن جا خون نمی ریزند، به خود جرات داد و تصمیم گرفت کال دروگو را به وسیله ی دنریس (که باردار بود)، تحدید کند. اما چیزی که شوک آور بود مرگ او نبود، چگونگی مرگ او بود. به او قول داده شد که تاج طلایی را بر سر خواهد گذاشت. ولی برای بی احترامی، دروگو طلای مذاب را بر روی سر او خالی کرد و او را کشت. دنریس هم میدانست که آتش اژدها را نمیکشد، برای همین اجازه ی این کار را داده بود. 4- کال دروگو کال دروگو شاید یکی از خاموش ترین مرگ ها را داشت. مردی که بدون هیچ سلاحی میتوانست درد آورترین مرگ ها را ثبت کند، کی فکرش را می کرد که با یک زخم کشته شود؟ البته شاید بگید این چیز ها در قرون وسطا عادی بوده، ولی این چنین مرگی برای دروگو غیر قابل پیش بینی بود. زمانی که دروگو از اسب افتاد، دنریس عاجزانه به اون نگاه می کرد و حاضر بود هر کاری کند ولی او مثل سابق شود. دنریس به میری مازدور، جادوگر اسیری آن ها متوصل شد. آن جادوگر هم با جادوی خون، بچه ی متولد نشده ی دنریس را در شکمش قربانی کرد و دروگو را به حالت اغما درآورد، تا انتقام بقیه ی کسانی که توسط دوتراکی ها کشته شدند را بگیرد. دنریس مجبور شد دروگو را خفه کند، چون دیگر او خودش نبود. همچنین مرگ دروگو شروع قضیه مادر اژدها و متولد شدن 3 اژدهای دنریس بود. 3- کتلین استارک واقعه ی عروسی سرخ دردناک ترین و شوک آور ترین اتفاق تا به حال بوده. در این عروسی والدر فری اول راب و مردانش را مست کرد، و بعد به خاطر عهدشکنی راب، همه را در این شب قتل عام کرد. مرگ کتلین یکی از دراماتیک ترین صحنه ها بود. او که زودتر از همه متوجه قضیه شد، سعی کرد به راب هشدار دهد، ولی خیلی دیر شده بود. بریدن گلوی هر کسی که سمت راب بود و تیرباران های افرادش صحنه ی وحشتناکی بود. کتلین عاجزانه همسر والدرفری را در ازای آزاد شدن پسرش، گروگان گرفت، ولی والدر فری اهمیتی به همسرش نمی داد و سرکوب شدن پادشاه شمال را مهم تر می دانست. کتلین کشته شدن پسرش را جلوی چشمش دید و بعد از فریاد درد آوری توسط یکی از فری ها کشته شد! 2- راب استارک راب استارک، پادشاه جوان شما که هیچوقت در جنگ هایش شکست نخورده بود. ولی به دلیل بی تجربگی، سن کم و خام بودن به مشاوره های اطرافیانش هم گوش نمی کرد. در عین حالی که راب امید همگان بود و فکر می کردیم می تواند انتقام پدرش را بگیرد ... او نصف افرادش (کاراستارک) ها را از دست داد. او مجبور شد برای شکست دادن تایوین لنیستر، به کسی که پیمانش را با او شکسته بود پناه ببرد. و در عین ناباوری همه ی افرادش در جلوی چشمانش قتل عام شدند. همسرش تالیسا ماجر که باردار بود، همراه با هم کشته شدند و او کاری نمی توانست بکند. تا اینکه به وسیله ی روس بولتون که خادم او بود. جلو چشمان مادرش کشته شد. سر او را بریدند و سر دایرولفش را به تنش دوخته، به طور تمسخر آمیزی او را به همه نشان می دادند! 1- ند استارک بدون شک شوک آورترین مرگ متعلق به ند استارک هست. یکی از با شرف ترین مردان وستروس که دنبال قدرت نبود. برای کسانی که کتاب را نخوانده بودند، این مرگ باورنکردنی بود. چون در واقع از اول داستان، تمرکز روی ند بود و همه فکر می کردند نقش اصلی هست و به این زودی ها نمی میرد. در واقع واریس به او گفته بود که اگر به خائن بودنش اعتراف کند، جان دخترانش را نجات می دهد و به نگهبانان شب می پیوندد. اما در روز اعدامش، جافری زیر قولش زد و دستور اعدام او را داد. چطور ممکن بود که شخصیتی به این دوست داشتنی به این زودی از داستان حذف شود؟ شخصیتی که بازیگر آن شان بین است. ولی خب بازی تاج و تخت به کسی رحم نمی کند و به قول معروف You Win or You Die ... این لیست رو بر اساس چند تا سایت گرد آوری کردم و توضیحات هم خودم نوشتم. این لیست رو من از سایت های مختلف تهیه کردم. شاید بهترین لیست نباشه، اما تاحدودی منم قبولش دارم.