رفتن به مطلب

QelThezad

اعضا
  • تعداد ارسال ها

172
  • آخرین بازدید

تمامی ارسال های QelThezad

1. QelThezad

نحوه نوشتار و تلفظ اسامی در ویکی

تا الان مبنای ویکی رو سریال گذاشتید که اسپویلر ها بر طبق سریال هست دیگه! من راجع به چیزی که درسته صحبت میکنم، نه چیزی که عامه و استفاده میشه. وقتی خود مارتین در حال حاضر میگه پیتر درسته، ما هم باید به عنوان منبع وفادار باشیم.
  2. QelThezad

این پتایر اصلا تلفظ خوبی نیست. باز پیتر مثل Peter یه اسم هست و میشه باهاش ارتباط برقرار کرد. توی خود سریال هم من فقط پیتر شنیدم. دموکراسی واسه نظرخواهیه، اینجا باید به چیزی که درست تره عمل کنیم!! من میگم بیاید بر طبق سریال پیتر بذاریدش. الانم اقدام نکنید چند سال دیگه مجبور میشید عوضش کنید.
  3. QelThezad

تصویب بر چه اساسی بوده؟
  4. QelThezad

بار ِ عام ، باری برای عموم [گفتگوی آزاد]

برای همین تخت آهنین نظرسنجی اضافه کنید. بالاخره این فروم هم باید یه چاشنی داشته باشه دیگه.
  5. QelThezad

پس من Petyr Baelish رو اضافه میکنم. توی سریال "پیتر" تلفظ میشه ولی صفحه اصلیش "پتایر" هست.
  6. QelThezad

یه سری واژه ها هست نمیدونم چطور باید اسپل کرد؛ مثلا توی کتاب سنسا، توی ویکی سانسا، ولی توی سریال سانزا تلفظ میشه! یا مثلا توی سریال پیتر بیلیش تلفظ داریم، ولی توی ویکی پتایر ... در صورتی که پیتر درسته. یه مثال دیگه میزنم: خیلی ها Vaes Dothrak رو ویس دوتراک در ویکی نوشته بودند، در صورتی که تلفظش در سریال وائس دوتراک بود. حالا هدف از این مثال ها این بود که بگم یک استاندارد سازی کلی برای واژه ها قرار بدید که هم واژه درست تلفظ شه و هم ناهماهنگی بین منابع نباشه.
  7. QelThezad

به نظرم صندلی داغ ایده ی خوبیه، ولی اسمشو عوض کنید. مثلا بذارید تاج و تخت داغ یا همچین چیزی ... در ضمن برای اینکه همدیگرو بشناسید به چیزی بیش از "صندلی داغ" نیاز دارید.
  8. QelThezad

ویکی مقاله جدید نمیبینیم تازگی! کلا رفته توی زمستون ... تعطیلات هم که گذشت، بیاید دوباره شروع کنیم. من با دوستم داریم روی کال دروگو کار میکنیم. (چون شخصیت مرده اسپویل نداره تا حدی)
  9. QelThezad

همکاری در ترجمه کتاب، اخبار و مقالات

من در مورد ترجمه هایی که اومده نظر نمیدم. ولی ترجمه ی خانم مشیری خوب بوده و فکر نکنم دیگه نیاز باشه دوباره ترجمه بشه. به جای اون وقت و هزینه رو سر کتاب های 3-4 به بعد بذارید.
  10. در هر کدام از فرهنگ ها گناه ها یکسان نیستند. مثلا در فرهنگ (یا بهتره بگم دین ما) زنا با محارم رو با قتل یکی میدونن!!! قتل خیلی گناه بزرگیه، ولی البته اینم به شرایطش بستگی داره. مثلا کسی که قصد جان شما رو داره و اگر چاره ای برات نذاشته، قتل اون واجب میشه. (چون در غیر این صورت خودت کشته میشی) کشتن نوزادان معصوم هم درسته گناه سنگینیه، ولی ضربه ی کمتری میزنه. کشتن میهمان هم که اصلا نیاز به صحبت نداره ... تجاوز هم خیلی صدمه میزنه. (ولی میتونه فراموش بشه یا با انتقام التیام پیدا کنه) بی حرمتی به خدایان هم بستگی به اعتقادات داره. ولی به هر حال توهینه. در رابطه با خیانت با سوگند وفاداری هم که خیلی از دوستان روش تأکید داشتن، میتونم بگم حق دارن. ولی در خیلی از مردم سبک گرفته میشه. (مثل دروغ که شده نقل و نبات دهن مردم) برای مثال هم راب اگه به سوگندش وفادار میموند شاید تا الان زنده بود.
  11. به ترتیب: 1- کشتن اعضای خانواده خویش 2- کشتن میهمان خویش 3- کشتن نوزادان معصوم (گرفتن زندگی به هر نحو گناه خیلی بزرگی محسوب میشه چون هر کسی حق زندگی داره) 4- زنا با محارم (که اگر با تجاوز باشه باید در بالای همه قرار بگیره) 5- خیانت به سوگند وفاداری 6- بی حرمتی به خدایان 7- تجاوز و همچنین هر گونه توهین و آزار رساندن به ناحق
  12. QelThezad

معادل های مناسب و شیوه های نگارش برای ویکی

اگر وقت کردید رده ی آهنگ ها یا همون شعر ها رو هم اضافه کنید. http://awoiaf.westeros.org/index.php/Category:Songs من خودم با The Rains of Castamere شروع میکنم.
  13. QelThezad

آقا اینقدر سر خاندان هاتون زور نزنین. آخرش این تاج و تخت نابود میشه، یا آدر ها میان همه جا رو میگیرن! از این مارتین پایان خوش انتظار نداشته باشین. این مردم آزادن که دنبال اینجور چیزا نیستن و واسه خودشون دارن زندگیشون رو میکنن. به دست آوردن هر چیزی یه بهایی داره! حالا هی شما خون بریزین و با هم بجنگین! با آدر ها به زودی در خدمت هستیم ...
  14. QelThezad

تاپیک اختصاصی پـیج فـیـس بــوک وستروس

دوستان باز هم میگم. اگه کسی به فیسبوک دسترسی داره، میتونه توی پیج به ما کمک کنه. جدیدا هم غیر از خودم بقیه ی دوستان فعالیت چندانی ندارن! اگه هم سوژه ی پستی نداشتید، میتونید یه نقل قول از ویکی به همراه عکس یا همین خود مقالات ویکی رو هر روز با یه عنوان در پیج قرار بدید. اینجوری در شناساندن ویکی به عام هم کمک کردید.
  15. QelThezad

معرفی شمشیر های مهم وستروس

ببخشید وقتی ما میگیم آدر ها، مگه منظورمون جمعا وایت واکر ها و هم وایت ها نیست؟ چون من بر این اساس کلی راجع به آدر ها نوشتم.
  16. QelThezad

معرفی شمشیر های مهم وستروس

تا اونجایی که من میدونم 3 چیز میتونه واسه آدر ها کشنده باشه: آتش: چیزیه که دشمن آدر ها شناخته شده و بعضی وقتا ممکنه تأثیر گذار نباشه. ابسیدین (شیشه اژدها): به نظر میرسه خیلی بهتر از آتش باشه، ولی فقط وحشی ها با این سلاح آشنایی دارند و زیاد معروف نیست. تیغه های والریانی: این هنوز در حد یک تئوری هست و ثابت نشده که میتونه برای آدر ها کشنده باشه یا نه. حالا اگر شعله ور باشه که احتمالش خیلی بیشتر میشه.
  17. QelThezad

این مشکل فیلتر شدن چند وقتیه گریبان گیر شده. فقط برای این جا نیست. گاهی اوقات گوگل هم فیلتر میشه؛ (اگر دقت کرده باشید یه چند روزی هم برعکس فیس بوک از فیلتر درومده بود) اینا تمام نقص های فنی هستند که در خود مرکز ملی فضای مجازی ایجاد شده و باید ببینیم کِی میخوان درستش کنن.
  18. QelThezad

مشکلات فروم

اگه این جوری قراره فروم سنگین تر بشه من به شخصه کاملا مخالفم اینجوری که خیلی خوبه، باز توی فروم آردا میشه مثل توییتر یه نمایه بذاری و بقیه بیان نظر بدن و یا مثل فروم های وبولتین برای هم میشه پیام پروفایل گذاشت که این خودش بچه ها رو خیلی بیشتر صمیمی میکنه. یا ساختن آلبوم و گروه های کاربری و خیلی چیزای دیگه که اینجا نداریم. البته مثل فروم های MyBB دیگه اینقدر سنگین نمیشه که با لود شدنش سیستم هنگ کنه! فقط یه سری امکانات ساده ... بنده 4-5 سال سابقه فروم گردی دارم و تجربه بهم ثابت کرده اینا در متنوع بودن و ایجاد جو فعالیت و دوستی خیلی نقش داشتن.
  19. QelThezad

مشکلات فروم

همونطور که در فایل پیوست میبینید. اگر روی خروج و نام کاربریم کلیک کنم. (که یکی هست) در هر صورت خارج میشه. به نظرتون بهتر نیست این دو گزینه تفکیک بشه و اون به پروفایل لینک بشه؟ در ضمن اگر میشه امکانات پروفایل هارو یه ذره بیشتر کنید. (مثل تزئین پروفایل و قابلیت پیام گذاشتن بر روی پروفایل و ...) برای همین پیشنهاد دادم روی vBulletin بریم. چون امکانات اونجا بیشتره.
  20. QelThezad

http://westeroscraft.com/ این در واقع سایت آموزشی هست برای ساختن دنیای وستروس. (بازی معروف minecraft) این بازی که در اون میتونید برای خودتون با استفاده از منابع موجود یک دنیایی جدید بسازید. البته اگه به دنبال گرافیک هستید این بازی اصلا پیشنهاد نمیشه. (گرافیک در سطح آتاری) ولی در عین حال جزو بهترین بازی های open world هست و برای بازی کردنش باید ذهن خلاقی داشته باشید.
  21. QelThezad

انتقادات و پیشنهادات

بله نظر من هم همین هست که بریم روی vBulletin. VB امکاناتش خیلی بیشتره و به نظرم بیشتر جذب کاربر میکنه.
  22. QelThezad

× خلاصه و مروری بر فصل اول × (به همراه نکات)

دوستان تصمیم گرفتم اینو یه دفعه تو ویکی بذارم، پس این تاپیک آپدیت نمیشه. آخه استقبال هم نشد! باز تو ویکی همه میان میبینن ... https://westeros.ir/wiki/index.php?title=%D8%B2%D9%85%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86_%D8%AF%D8%B1_%D8%B1%D8%A7%D9%87_%D8%A7%D8%B3%D8%AA_%28%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%84%29 بقیش هم در حال ترجمه ...
  23. QelThezad

ما که توی پیج زودتر از همه تبریک گفتیم.
  24. از اونجایی که lotr فن هستم و همیشه به آردا سر میزنم، دیدم سایت فارسی وستروس لینک شده! اوایل عضو شدم ولی چون اطلاعات کافی نداشتم، توی بحثا شرکت نمیکردم. تا این که سعی کردم با کمک دوستم پیج فیسبوک رو با این جا ارتباط بدیم و همینم شد ...
  25. QelThezad

راهنمای ثبت نام و کار با ویکی

مثل اینکه گزینه ی احیا تو دسترسی های من نیست. آره همون بهتره تاریخچه رو برگردونم.