رفتن به مطلب

QelThezad

اعضا
  • تعداد ارسال ها

172
  • آخرین بازدید

تمامی ارسال های QelThezad

1. QelThezad

راهنمای ثبت نام و کار با ویکی

من پرونده ی Syrio_and_Arya رو بارگذاری کردم، ولی دیدم از قبل وجود داره! پاکش کردم که دو تا نشه ولی انگار دوتاشم پاک شد. حالا هم میخوام اضافه کنم میره تو صفحه ی ویرایش! چطور دوباره اضافش کنم؟
  2. دوست عزیز تو اون عکسی که گذاشتی اون دختره با اون مو های قرمزش باید ملیساندر باشه چطور اون رو با دنریس اشتباه گرفتی این عکس قطعا به گزینه ی ۲ اشاره داره بله شما درست میگید، دنریس نیست، جادوگر قرمز ملیساندر هست. ولی به نظر من 100% این نبرد بین آدر ها (یخ) و دراگون ها (آتش) هست. که تقریبا گزینه های 1،2 و 5 یک منظور رو دارند و منم همینطور.
  3. به ترتیب اولویت: 1- نبرد بین اژدهایان دنریس تارگرین با آدر ها 2-اتحاد خاندان تارگرین و استارک در مقابل آدرها 3-اشاره به فرزند احتمالی ریگار تارگرین و لیانا استارک همونطور که در عکس میبینید نغمه ی یخ و آتش احتمال خیلی زیادی داره که گزینه ی 1 باشه و زمستان در راه است.
  4. QelThezad

قسمت بعد از Winter Is Coming یعنی Kingsroad در ویکی انگار خلاصه نشده یا با راه شاهی (مکان) اشتباه گرفته شده. http://awoiaf.westeros.org/index.php/The_Kingsroad چیکار باید کرد؟ بهشون بگیم؟
  5. QelThezad

الگوی اطلاعات فصل 1 رو ساختم: https://westeros.ir/wiki/index.php?title=%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88:%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA_%D9%81%D8%B5%D9%84_1 برای فصلهای بعدی هم درست میکنم. راستی شما که داری ترجمه میکنی سعی کن که عبارات فارسی روون باشه تا مخاطب راحت بتونه استفاده بکنه. نکته دوم اینکه دیدم شما مطالب دیگه ای رو هم داری اضافه میکنی. اگه منبع دیگه ای غیر از ویکی انگلیسی داری توی قسمت منابع بیار. براش شماره ها هم از الگوهای خود ویکی استفاده کنی راحت تری. هم شکل یکدست تری داره و هم اگه بعدا بخوای چیزی بینشون اضافه کنی ترتیب شماره ها خراب نمیشه. الان مقاله رو ویرایش کردم الگو رو به اول اضافه کردم لیستها رو هم به فرمت ویکی نوشتم و لیست اپیزودها و رده رو به آخر اضافه کردم، البته جعبه اطلاعات رو باید کامل کنی. از منوی "ورودی کاربران" در ستون کناری میتونی یه سری راهنماهای کار با ویکی رو ببینی. ممنون اگه میشه اجازه بدید اپیزود هارو به همین منوال بنویسیم تا یه حالت کلی به دست بیاد، بعد وقتی تموم شدند از اول مثل منبع جعبه ی اطلاعات رو کامل کنیم. آخه به نظرم اینجوری خیلی سنگین میشه. میخوام تا قبل شروع فصل 4 این اپیزود ها رو تموم کنم.
  6. QelThezad

میخواستم ببینم برای اضافه شدن الگویی مثل زیر چه باید کرد؟ آیا باید ساخته بشه؟ چون من میخوام بخش سریال رو بگیرم این الگو نیاز میشه.
  7. QelThezad

بحث و تبادل نظر در خصوص کمیک بازی تاج و تخت

در رابطه با کامیک ها بگم که توی پیج یه بنده خدایی داره کامیک هارو ترجمه میکنه، حالا نمیدونم این کامیک ها با هم تداخل شدند یا نه، ولی میشه ایشون رو با این برنامه هماهنگ کنید؟
  8. QelThezad

Bran enjoys climbing on the walls where he stumbles on Queen Cersei (Lena Headey) having s*e*x with her twin brother Jaime Lannister دوستان جمله هایی مثل این رو چطوری ترجمه کنم که هم مقصود حفظ بشه و هم مشکل پیش نیاد؟
  9. QelThezad

یورش منس به دیوار

10. QelThezad

محبوب ترین شخصیت کتاب از نظر شما چه کسی است؟

خب من ترجیح میدم از زنده ها شروع کنم: 1- جان اسنو 2- تیریون لنیستر 3- تایوین لنیستر 4- استنیس براتیون 5- برن استارک 6- جیمی لنیستر 7- آریا استارک تاپ 7 که عدد خوبی هم هست! :دی
  11. QelThezad

خودتان را معرفی کنید .

خوش اومدی کیارش جان! (از رفیق های قدیمی هستند) خواهشا براش ساید انتخاب نکنید که ماها مردم آزاد آنسوی دیوار هستیم!
  12. QelThezad

اژدها و اژدها سواران

تا اونجایی که میدونم اژدهایان عقل و شعورشون در حدی هست که مطیع کسی نباشند. برای مثال همین اسماگ توی هابیت که توانایی حرف زدن هم داره و دارای شعور بالایی هست. حالا کسی میاد اینا رو رام میکنه و سوارشون میشه نشانه ی قدرت و دانشی هست که طرف داره و میخواد یه جورایی قدرت نمایی کنه. اژدها به راحتی رام هر کسی نمیشه، همونطور که دیدید اژدهایان دنریس از هیچکس غیر خودش اطاعت نمیکنند و این نشانه ی شعور اون هاست. پس هر کسی نمیتونه اژدها سوار بشه. حالا من یه فرضیه ای دارم که گفتم بیام اینجا مطرحش کنم. :دی به نظرتون برن میتونه وارد ذهن اژدها بشه و اونا رو کنترل کنه؟ برن این کار رو با یه انسان کرد. (هودور) گرچه اون فرد کند ذهن بوده ولی بالاخره انسان بوده و وارگی که بتونه وارد ذهن انسان بشه و اونو کنترل کنه خیلی نادر هست!
  13. QelThezad

تغییر در روند سریال

من دوست داشتم ند به پادشاهی میرسید و درگیریش با لنیستر ها بیشتر ادامه پیدا میکرد. ند هم که طرف استنیس هست و تاج و تخت رو واسه خودش نمیخواست! اگر داستان دست من بود یه خورده از خیانت و دسیسه هایی که در حق استارک ها شد، کم میکردم. میدونم مارتین حقیقت های این دنیای ظالم رو به قلم نوشته؛ ولی هنوز خوبی هایی هم هست که براشون بجنگی. تاریخ رو فاتحان مینویسند، نه خیانت کارانی که برای نگه داشتن تاج و تخت دست به هر کاری میزنند!
  14. QelThezad

سایتی که میگوید شما در کدام خاندان وستروس هستید!

بنده هم با سـ ـاکـس وارد شدم ولی با Server not found مواجه شدم!
  15. QelThezad

::.::.:: تاپیک کل کل خاندان های وستروس ::.::.::

میخوام گذشتم رو بگم تا بتونید توی جبهه گیری راهنماییم کنید. من به خاطر کار هایی که کردم مجبور شدم به نگهبانان شب ملحق بشم. (نمیگم از کدوم خاندان بودم تا برای تصمیم گیری نگاهتون عوض نشه) ولی زندگی اونجا خیلی سخت بود، میخواستم یه جوری از اونجا خلاص شم. تا اینکه در سفر به بالای دیوار چند تا از نگهبانان رو کشتم تا توجه وحشی ها رو جلب کنم و موفق هم شدم! بعد به مردم اونجا ملحق شدم تا آزاد بشم و گذشتم رو پاک کنم. اصلا قصد خیانت هم نداشتم! فقط مجبور بودم ... حالا راهنمایی کنید.
  16. QelThezad

توانایی دنریس برای حکومت !؟

منظورم دل رحمی به مردم عادی هست و همینطور اعتماد. دنریس فکر میکنی منجی بشر هست و با اومدنش عدالت رو توی وستروس برقرار میکنه! در ضمن این سرنوشت هم خیلی قابل پیش بینی هست. قابل پیش بینی و مارتین؟! اصلا با هم جور در نمیان!
  17. QelThezad

خودتان را معرفی کنید .

حق با ریگار عزیزه. فراموش نکن ما طرفدار آزادی و مردم آزادیم. نمونشم دنریس که برده ها رو آزاد کرد و به اونا حق انتخاب داد. ما رو از خودت بدون دوست عزیز. البته اینم بگم که جهت گیری(خاندان) من فعلا پنهانش کردم. به بالای دیوار رانده شدیم و در اونجا فعلا زندگی میکنیم. تا به موقعش ...
  18. QelThezad

::.::.:: تاپیک کل کل خاندان های وستروس ::.::.::

حالا شما که اینقدر اینجا مشغولید. یه مقدار بالای سرتون هم نگاه کنید. Winter is Coming and The Deads are Coming ..
  19. سر باریستان سلمی که دیگه بنده ی خدا پیر شده و توان قدیم رو نداره. جیمی هم که وان هند شد ... برین هم که زنه و به شئونات ما نمیخوره یه زن محافظ ما باشه! :دی لوراس هم که فساد اخلاقی داره؛ داریو ناهاریس هم بد نیست ولی یه مقداری فیس قشنگش شبیه گارد ها نمیکنتش. جورا مورمونت هم باز سن بالا ... گری ورم هم گزینه ی خوبیه ولی کاش یه مقدار Personality داشت! سندور، بران و گرگور هم واسه این کار خیلی خوب هستند. حالا من ترجیحا سندور رو انتخاب میکنم. شاید بگید قاطیه و خطرناک، ولی اوباهتی که اون داره، بقیه میفهمند حساب کارشون با کیه!
  20. QelThezad

خودتان را معرفی کنید .

مردم آنسوی دیوار چه اشکالی داره؟ :دی از کجا معلوم یه دفعه با وایت واکر ها خدمت نرسیدیم ...
  21. QelThezad

توانایی دنریس برای حکومت !؟

اولا دنریس زن هست و با لطافت و رحمی که داره نمیتونه حکومتش رو به جایی برسونه. پادشاهی کردن نیاز به کسی مثل تایوین داره؛ با سیاست و بدون رحم حکومت کنه. دنریس اصلا تجربه نداره و کسی هم نبوده که بهش آموزش بده. در حکومت کردن هم مردم باید از پادشاه به همون اندازه ای بترسند که مطیع و فرمانبردار باشند و هوس خیانت و شورش نکنند. پس اگر هم هفت پادشاهی رو بگیره در نگه داشتنش شکست میخوره.
  22. QelThezad

خودتان را معرفی کنید .

من مهیار هستم. در پیج فعالیت میکنم. اینجا هم قراره در پیش شما باشم. :دی Ain't nothin else to tell ...