رفتن به مطلب

Prince Rhaegar

اعضا
  • تعداد ارسال ها

54
  • آخرین بازدید

تمامی ارسال های Prince Rhaegar

1. Prince Rhaegar

قسمت آخر : The Dragon And The Wolf

خب اینم از قسمت پایانی قسمت مذاکرات هم خوب بود هم بد. مثلآ سرسی خیلی رو مخ بود..کلآ کمپوت اعتماد به سقفه راحت به کوه میگه اگه فلان شد اینو بکش اونو بکش کلآ شده مثل این دختر بچه ها که هر چی میشه میرن باباشونو میارن رفتارشم یه جوری بود که انگار هر روز هرروز یه اژدها میبینه باید یه ذره هیجان زده ترش میکردن بعدم یه جوری ژست گرفته بود که انگار قدرت دسته اونه و دنریس مجبور شده باهاش مذاکره کنه در صورتی که دنریس با همون یه دونه اژدها هم میتونست پدر همشون رو دربیاره کلآ تو مذاکرات دنریس رو در مقابل سرسی عاجز نشون دادن که اصلآ خوشم نیومد.فقط اون قسمتی که وایت واکره اومد سمت سرسی یه ذره دلم خنک شد. هاوند مثل همیشه عشق بود اون که هیچی مکالمه ی بین تیریون و سرسی رو دوست داشتم..قشنگ نشون دادن تیریون با اون همه نفرت بازم نگران خواهرشه که البته سرسی لیاقت همچین برادری رو نداره. سکانس مرگ بیلیش هم یه ذره ترحم انگیز بود آدم دلش واسه بیلیش می سوخت به هر حال میتونست بهتر باشه. مکالمه ی جان تیئون خوب بود. خیلی خوشحال شدم که جیمی بلآخره از سرسی جدا شد رفت..سرسی رو قبلآ یه جاهایی خیلی تحسین می کردم ولی تو این فصل خیلی اعصاب خورد کن شده فقط کاش جیمی بران هم ببره. سکانس ریگار افتضاااااح بود..بازیگرش انگار خود ویسریس بود قشنگ کاریزماتیک بودن شخصیت ریگار رفت زیر سوال با اون بازیگر انتخاب کردنشون..ناسلامتی زیباترین مرد وستروس بوده سکانسشم خیلی کوتاه بود. هرچند با این بازیگر خوبه کوتاه بود آدم اون ریگارو در مقابل رابرت تو جنگ تصور میکنه خندش میگیره. جان و دنریس هم بهتر بود به همون تیکه ای که با هم میرن تو کابین درو میبندن افاقه میکردن لازم نبود وارد جزئیات بشن. صحنه ی دیوار هم خیلی سریع بود ولی بدم نبود. فقط نفهمیدم از دهن اژدها دقیقآ چی میومد! اگه یخ بود که باید دیوارو محکم ترم می کرد
  2. Prince Rhaegar

بحث در مورد اسپویل های احتمالی مطرح شده فصل هشتم

خدا کنه فیلم نامه فیک باشه آخه خیلی احمقانست تو اون هاگیر واگیر دنریس حامله بشه..بچه بیاره آخه مگه حمله ی نایت کینگ قدر طول میکشه که دنریس بچه شم به دنیا میاره..من با باگ زمانی مشکلی ندارم ولی دیگه این یه مورد تو پاچم نمیره. بعدم این که ابهت دنریس کلآ رفت زیر سوال تو این فیلم نامه..کلآ تو جنگ هیچ نقشی نداره فقط داره فرار می کنه این ور اون ور. تازه جانم خیلی احمقانه میمیره..!
  3. Prince Rhaegar

بحث در مورد اسپویل های احتمالی مطرح شده فصل هشتم

what the hell مگه فیلم ایرانیه..این با اون عروسی می کنه اون یکی با اون هاوندو آریا هم با هم عروسی می کردن تکمیل میشد
  4. Prince Rhaegar

اگر شما جای کاراکترهای سریال بودید

خب اول از همه اگه ریگار بودم به پدرم اجازه نمیدادم همسرمو انتخاب کنه خودم انتخابش میکردم..همون لیانا رو قبل از این که نامزد رابرت بشه میگرفتم که مملکتم به باد ندم اینجوری حمایت شمالم داشتم دوم این که خیلی ریییززز بابامو از سلطنت برکنار می کردم..تایوین هم به عنوان دستم انتخاب میکردم. اگه ند بودم نمیرفتم به سرسی بگم که جریانو میدونم..مستقیم میرفتم پیش رابرت بهش میگفتم چون باور دارم اگه رابرت میفهمید اونا بچه های خودش نیستن نمیکشتشون چون رابرت بیرحم نبود. اگه راب بودم زیر عهدم نمیزدم برم با تالیسا ازدواج کنم عین آدم یکی از اون فری ها رو میگرفتم جنگم میبردم..سر اون لرد کاراستارکم نمیزدم فقط زندانیش میکردم وقتی هم جنگ تموم میشد میفرستادمش دیوار. اگه سانسا بودم با سگ شکاری فرار می کردم عین خنگا همون جا نمیموندم..کلآ سانسا اشتباه زیاد داره. اگه آریا بودم مستقیم میرفتم سرسی رو می کشتم. اگه کتلین بودم جیمی رو آزاد نمی کردم. اگه رابرت بودم عین آدم با سرسی رفتار می کردم. اگه جان بودم نمیرفتم اون ور دیوار دنبال مرده یا حداقل اگه میرفتم با اسب میرفتم اگه دنریس بودم همون اول با تمام ارتشم به مقر پادشاهی حمله میکردم. و در آخر اگه اوبرین مارتل بودم بالا سر کوه سخنرانی نمی کردم
  5. Prince Rhaegar

بحث اپیزودیک قسمت ششم Beyond the wall

بعید نیست از کمان کایبرن برای کشتن ویسریون استفاده کنن.. در مورد مقایسه ی ارباب حلقه ها و نغمه منم یاد نابودی سائرون افتادم که وقتی مرد همشون مردن..البته اونجا فرودو مجبور نبود تن به تن با سائرون بجنگه فکر کنم تو نغمه نابودی شاه شب یه ذره سخت تر باشه. امیدوارم نبرد آخرو مثل نبرد آخر ارباب حلقه ها یه جوری بسازن که همیشه تو یاد بمونه.
  6. Prince Rhaegar

بحث اپیزودیک قسمت ششم Beyond the wall

در مورد زنده شدن کال دروگو شک دارم چون اگه دقت کرده باشید موقعی که کال دروگو تو یه حالتی مثل کما بود دنی پرسید کی مثل اولش میشه میری مازدورم گفت که نمی دونم کوه ها از هم بپاچه از این حرفا..ولی بعد دیگه دنی کشتش تو اون حالت که نگهش نداشت. یعنی تو روح این سرسی که برای قانع کردنش ویسریون رو به فنا دادن ..میخوام صد سال سیاه قانع نشه.خیلی صحنه ی غم انگیزی بود. بیلیش هم که موفق شد این 2تا رو بندازه به جون هم من فقط موندم این سانسا کی می خواد سر عقل بیاد هنوزم با بیلیش سلام مشورت داره!. درسته سانسا هم خیلی سختی کشیده ولی تا حدودی با حرفای آریا در مورد سانسا موافق بودم..مخصوصآ اونجایی که با لیانا مورمانت مقایسه ش کرد. دقت کردید وقتی شاه شب ویسریون رو زد ریگال سریع فلنگو بست
  7. Prince Rhaegar

قسمت پنجم: Eastwatch

حالا بچه ی سرسی به دنیا میاد قیافشو موهاش شبیه یورونه در مورد باگ زمانی که همه شکایتش رو می کنن..به نظرم نباید زیاد ایراد گرفت اگه می خواستن رو زمان زیاد مانوور بدن هی باید وسط فیلم می نوشتن 10 روز بعد 3 ساعت قبل اگرم می خواستن لحضه به لحضه نشون بدنم این جوری واسه هر فصل باید 60 تا اپیزود می ساختن.
  8. Prince Rhaegar

من فقط موندم اینا چه جوری می خوان یه دونه وایت واکر وردارن با خودشون بیارن..واکرا تنها واسه خودشون نمیرن قدم بزنن که همیشه با لشکرشون حرکت می کنن! اون جور که از تریلر قسمت بعد معلوم بود شاه شبم خوشگل متوجه حضورشون شده. تازه این همه به خودشون دارن زحمت می دن سرسی رو قانع کنن!! اون سرسی واسش شاه شبم ببری باز کاره خودشو می کنه. سرسیو بیلیش دیگه زیادی عمر کردن. ای کاش جان بنجن استارکو اون ور دیوار ببینه.
  9. Prince Rhaegar

قسمت خوبی بود و نکته ی جالبی روشن شد اونم این بود که جان یک تارگرین مشروعه. بهترین نکته ی این قسمت به نظرم همین بود..فقط سم یه ذره گیج بازی دروورد جریان رو نگرفت. یه چیزی که عجیب بود فرار بران و جیمی بود اون همه راهو بدون این که کسی ببینه چه جوری شنا کردن..به جز آب شش گزینه ی دیگه ای به ذهنم نمیرسه! در مورد دنریس هم به نظرم کار درستی کرد انتظار نداشتید که بزاره رندل تارلی واسه خودش بره..تازه بهش حق انتخاب دیوار رو هم داد.در ضمن رندل کلآ آدم شریفی نبود چون تایرل ها رو مثل خیار فروخت فقط به خاطر پیشنهادی که جیمی بهش داد و این که رندل پدر مزخرفی واسه سم بود..فقط به خاطر مرگ دیکان تارلی ناراحت شدم. سکانس جان با دروگون هم بسی زیبا بود. این تیئون مادر مرده چی شد راستی؟مگه برنگشت که از دنریس کمک بگیره! و اما لردهای شمالی..مردشور همشونو ببره تا جان رفت سریع دارن پشتشو خالی میکنن..یه زمانی لردهای شمالی رو خیلی دوست داشتم ولی الان ازشون متنفرم حیف جان که داره خودشو واسه اینا سرویس می کنه. این برن هم این جور که بوش میاد نمی خواد در مورد بیلیش کاری بکنه. امیدوارم آریا هر چه زودتر دخل بیلیشو بیاره قبل از این که بیلیش باز استارک هارو بیچاره کنه. به نظرم آتش بس دنریس با سرسی کار خیلی احمقانه ایه..سرسی به فناشون میده. ای کاش دنریس همچین خریتی نکنه اونم الان که سرسی حامله ست می خواد حکومت رو ادامه بده و هممون میدونیم که از هیچ کاریم برای برنده شدن دریغ نمیکنه. صحنه های گندری هم خیلی خوب بود داره یه پا رابرت می شه.تیم جان هم عجب چیزی شد این جور که معلومه خط داستانی شون محشر میشه بی صبرانه منتظرم ببینمش. اگه یه فلش بک هم از ریگار تو همین فصل نشون بدن عالی میشه..چون با این که فهمیدیم جان یک تارگرینه ولی بازم خیلی سوال ها در مورد ریگار وجود داره..یکیش این که اصلآ چرا لیانا رو برد با این که می دونست این حرکتش باعث شورش میشه هنوز مشخص نیست که صرفآ به خاطر عشق بوده یا این که از پیش گویی چیزی خبر داشته! میگن بازیگر ریگار هم انتخاب شده که اگه اون باشه انتخاب مزخرفیه
  10. Prince Rhaegar

بحث اپیزودیک قسمت چهارم: The Spoils of War

خوشم میاد هیچ کس طاقت نیوورد همه رفتن دیدن واقعآ اپیزود خیلی خوبی بود خیلی نفس گیر بود. در اول باید بگم که برن داره میره رو مخم..کلآ احساساتش تعطیل شده اون چه وضع خداحافظی کردن با میرا بود آخه..بدبخت این همه مدت برنو خرکش کرده برده این ور اونور اون وقت عین چوب میگه thank you کلاغه سه چشم سابقم این قدر سنگ نبود رفتارش و چیز دیگه ای که در مورد برن رو مخه اینه که پته ی بیلیشو نمیریزه رو آب اونم داره واسه خودش تو وینترفل جولون میده. آریا عجب چیزی شده این باید بره کوهو بکشه..قیافیه سانسا خیلی باحال شده بود وقتی شمشیر زدن آریا رو دید..حتمآ با خودش گفته اینا چشون شده با کیا گشتن برخورد دنریس رو با تیریون اصلآ دوست نداشتم..خوب بدبخت چی کار کنه جنگه دیگه باید انتظار هر چیزی رو داشت..در مورد جان و دنریس هم من فک نکنم بینشون اتفاق خاصی بیفته چون اصلآ وقت واسه این حرفا نیست. انقدر حال می کنم جیمی همیشه اسم دیکان تارلی رو اشتباه میگه..ریکان من به شخصه بران رو دوست دارم ولی این قسمت که میخواست دروگون رو بکشه خیلی فحشش دادم البته خوش حال شدم بران هم چیزیش نشد. دنریس این قسمت خودشو خوب نشون داد فقط ای کاش وقتی وارد نبرد میشه با یه لباس رزمی چیزی بیاد..کم مونده بود به فنا بره. امیدوارم یه فکری هم به حال بچه هاش بکنه حالا که فهمیده آسیب پذیرن. نگاه های تیریون هم خیلی جالب بود در واقع نشون داد که هنوز خاندان لنیستر براش مهمه و دوست نداره اون طوری بمیرن..بیچاره داشت خودشم اون ته می خورد که جیمی چیزیش نشه..تیریون در حال حاضر تو موقعیت سختی قرار گرفته. در مورد بحثی که در رابطه با ریگار شد باید بگم که به نظرم ریگار یه دلیل خیلی محکمی برای کارش داشته چون با تعریفایی که ازش میشه به نظر نمیاد انقدر آدم احمقی بوده باشه که به خاطر عشقو عاشقی یا حوس یه سلطنت رو به باد بده.. حالا گیریم اون احمق بوده باشه لیانا چی..کاملآ مشخصه که ریگار به زور نبردتش. در حال حاضر ریگار با این که مرده یکی از مرموزترین شخصیت های داستانه..امیدوارم که هر چه زودتر دلیل کارش مشخص شه نمونیم تو کف تا فصل بعد..ای کاش یه فلش بک هم ازش نشون بدن. در مورد تیئون هم من که هنوزم مقصر نمیدونمش..بابا رمزی دهنشو صاف کرده همون کاری که واسه سانسا کرد هم خیلی هنر بود از یه آدم شکسته نباید انتظار قهرمان بازی داشت. یه سوال اونی که آخر جیمی رو نجات داد بران بود؟ انقدر کیفیت پایین بود نفهمیدم!
  11. Prince Rhaegar

قسمت سوم، The Queen's Justice

این قسمت غیر قابل پیش بینی بود واقعآ..من فکر می کردم دیگه حداقل دنریس کسترلی راکو بی دردسر میگیره.از طرف ارتش تایرلم که کلآ واسش فایده ای نداشت. که البته این باعث میشه دنریس غرورشو بزاره کنارو با جان متحد شه بدون این که ازش بخواد جلوش زانو بزنه.. یورون و جیمی هم که احتمالآ بیفتن به جون هم. سرسی هم که ازش انتظار میرفت یه چیز توپ واسه انتقام دخترش در نظر گرفته..البته دلم بیشتر واسه یارا سوخت معلوم نیست با اون چی کار میکنن. من موندم ملت تو پایتخت چرا از سرسی حمایت می کنن رسمآ حزب بادن..با همه حال میکنن..تا دیروز تو خیابون به سرسی گوجه پرت می کردنو تف مینداختن الان واسه پیروزیش شادی میکنن..جافری سر ند میبره خوشحال می شن بعد به جافری تو خیابون حمله میکنن خلاصه فاز این ملتو نمی فهمم من جای دنریس بودم میزدم میترکوندمشون خیلی رو مخن برن هم به نظرم خیلی سرد رفتار کرد با سانسا بابا یه ذره خوش حال شو حداقل.. البته برن اگه بتونه به همه بگه که بیلیش چه جوری به ند خیانت کرد خیلی خوب میشه. لیدی اولنا هم که دم آخری زهرشو ریخت حال کردم. و در آخر اون سکانسی که میساندی دنریس رو با اون همه لقب معرفی می کنه بعد داووس فقط می گه این جان اسنو هستش .........................شاه شمال عالییییییی بود
  12. Prince Rhaegar

بحث اپیزودیک قسمت دوم: Stormborn

خب قسمت دوم به مراتب بهتر از قسمت اول بود. از گفت و گوی واریس با دنریس خوشم اومد و این که واریس گفت طرف هیچ شاه و ملکه ای نیست. نقشه تیریون هم به نظرم نقشه ی خیلی خوبیه البته با اومدن یورون نقشه یه کم ناقص شد و کلی از نیروهای دنریس از بین رفت ولی اگه جان با دنریس متحد بشه اون خصارت هم جبران میشه. در مورد سانسا هم امیدوارم جان اشتباه نکرده باشه و یهو برنگرده ببینه سانسا شمال رو به باد داده این بیلیش بدجوری گیر داده به سانسا گری وارم و میساندی هم که... دیدار آریا با نامیریا هم بسیار زیبا بود..طفلی فکر می کنه آریا اونو از خودش طرد کرده..امیدوارم باز ببینیمش. این کایبرن هم عجب موخیه..البته یه خورده ناراحت شدم که واسه کشتن اژدها راه حل پیدا کرده که قطعآ هم نتیجه میده. و اما نبرد یورون هم بسیار زیبا بود..کم کم دارن اون روی یورون رو هم نشون میدن..بازیگرش از نظر من خوبه باید بهش فرصت داد..فرار کردن تیئون هم خیلی دردناک بود دلم براش سوخت من که بهش حق میدم..کسی چه میدونه شاید گندری تو راه سوار قایقش کنه این گندری هنوز داره پارو میزنه!!!!!
  13. Prince Rhaegar

حدسیات و احتمالات فصل 7

به نظر من جان یا کلآ پدر نداره یه چیز تو مایه های مسیح،یا پدرش ریگاره پیش بینی فصل هفت خیلی سخته ولی حدس من ایناست 1-آریا و برن خودشون رو به وینترفل می رسونن2-ممکنه شاهد نبرد سندور و کوه هم باشیم3-بیلیش این وسط زهرش رو به جان میریزه4-یورون هم به کمک لنیسترها میاد چون به نظرم قرار نیست دنریس به این راحتیا لنیستر ها رو از دور خارج کنه. در ضمن من فکر نمی کنم جیمی سرسی رو بکشه چون به شدت عاشقشه..من حدس می زنم سرسی خود کشی می کنه.
  14. Prince Rhaegar

زیباترین صحنه فصل ششم

صحنه ی نبرد آرتور دین در برج شادی نگه داشتن در توسط هودور لبخند رمزی وقتی داشت از دست جان کتک می خورد کشته شدن گنجک اعظم و صحنه ای که از صورت بچه رفت رو صورت جان بسیار زیبا بود
  15. Prince Rhaegar

قسمت دهم، The Winds of Winter

گنجشک اعظم خیلی از حرف هاش درست بود ولی این دلیل بر این نمیشه که ریا کار نباشه. مثلآ همون بلاهایی که سر مارجری و برادرش اوورد یا حتی خود سرسی..مثلآ لوراس رو واسه همجنسگرایی مجازات کرد چون از دید خودش کار اشتباهی بود،در واقع داشت واسه طرز زندگی کردن مردم هم تصمیم می گرفت یا مثلآ مارجری بیچاره چرا باید اون همه عذاب می کشید تو سیاه چال! چون از برادرش دفاع کرده بود!؟ حالا سرسی بحثش جداست من میگم چون گنجشک اعظم رو انداخت به جون خاندان تایرل حقش بود گریبان خودش رو بگیره ولی اون طوری برهنه کردنش تو جمعیت دیگه حقش نبود..مثلآ خود گنجشک اعظم خیلی آدم پاکو درست کاریه که مردم رو اونطوری مجازات می کنه،اینم فراموش نکنیم که حتی اجازه نداد سرسی جنازه ی دخترشم ببینه. اصلآ خود تامن..یه بچه رو شست شوی مغزی داده بود. به قول خود سرسی که کاملآ هم با حرفش موافق بودم به سپتا اونلا گفت که تو منو اذیت می کردی،تحقیر می کردی چون ازش لذت میبردی و توبه کردن من برات مهم نبود. اصلآ کسی که بیاد دین رو قاطی سیاست کنه آدم درستی نیست..دین یک چیز قلبی و شخصیِ و ادم ها مجبور نیستن حتمآ قبولش داشته باشن و کسی که بخواد تو چیزی که کاملآ به باور قلبی آدم ها ربط داره دخالت کنه قطعآ آدم ریا کاریه. اینا میان میگن همه باید مارو قبول داشته باشن و اگه نداشته باشن یا آدم های خوبی نیستن یا راهشون اشتباهه در صورتی که میبینیم مثلآ سر داووس به هیچی اعتقاد نداره ولی یه تار موی گندیدش می ارزه به صد تا گنجشک اعظم. گنجشک اعظم هم یکیه مثل اون راهبه های سرخ
  16. Prince Rhaegar

یه سوالی واسم پیش اومده ریگار و لیانا یعنی انقدر بی فکر بودن نفهمیدن با هم برن چه اتفاقی میفته؟!!! این قضیه هنوز یه خورده عجیب غریبه واسه من! یک نکته ای هم که هست اینه که برن یه خورده از حرف های لیانا و ند رو نشنید که شاید در مورد ریگار باشه. در مورد جیمی ..بعید می دونم جیمی سرسی رو بکشه چون شدیدآ عاشقشه،این احتمال هم وجود داره جیمی در راه دفاع کردن از سرسی کشته بشه.امیدوارم اگه شخصی قرار باشه سرسی رو بکشه یا تیریون باشه یا ملکه ی خارها..شایدم سرسی خودکشی کنه چون دیگه چیزی برای از دست دادن نداره. یه سوال دیگه یورون گریجوی دقیقآ الان داره برای کی کشتی میسازه؟! به نظرتون ممکنه طرف سرسی رو بگیره؟
  17. Prince Rhaegar

آقا عجب قسمتی بود! یعنییییییییییی دم سرسی گرم همین که گذاشت تو کاسه ی گنجشک اعظم و پسر عموش و عموش لایک داشت،البته همش امیدوار بودم مارجری و لوراس نجات پیدا کنن که به لطف حماقت گنجشک اشی مشی نتونستند اون خانم شِیم(سپتا اونلا) هم حقش بود،هر چی عوض داره گله نداره. به شخصه از تامن متنفر بودم ولی خودکشیش ناراحتم کرد خیلی هم غیر منتظره بود یعنی واسه سرسی دلم سوخت که همه ی بچه هاش مردن،سرسی هر چیم باشه باز عاشق بچه هاش بود.ولی سرسی این وسط له میشه الان کی می خواد جلوی لشگر دنریس رو بگیره انتخاب تیریون هم به عنوان دست ملکه خیلی لذت بخش بود واقعا هم لیاقتش رو داره. و اما شمال معلوم شد سانسا بلآخره داره سر عقل میاد من همش می گفتم این بیلیش بازم گولش میزنه.بیلیش هم که از همون اول کاملآ مشخص بود تخت آهنین رو می خواد فقط امیدوارم این وسط واسه جان بساط درست نکنه که می کنه سکانس ویژن برن هم که دیگه تکلیف همه رو مشخص کرد خیال همه رو راحت کرد گفتم الان میره واسه فصل بعد. ای کاش بازیگر لیانا استارک رو زیبا تر انتخاب می کردن خیلی با تصورات فرق داشت،ولی اگه ریگار بابای جان باشه حتی دنریس هم حق سلطنت نداره جان ادعاش قوی تره این جوری هم فرمانروای جنوب میشه هم شمال.. چه شود این امکان هم وجود داره دنریس و جان هم متحد شن چون ممکنه دنریس عمه ش باشه. سکانسی که از چهره ی نوزاد رفت رو چهره ی جان خیلی دوست داشتنی بود. فقط امیدوار آخر عاقبت جان هم به عنوان شاه شمال مثل راب نشه. والدر فری هم به درک واصل شد واقعآآآآآ اشک شوق تو چشمام جمع شد چه چیزی شده این آریا..
  18. Prince Rhaegar

قسمت نهم، Battle of the Bastards

در اول این که خاک بر سر لرد آمبر همش منتظر بودم به رمزی خیانت کنه دوم این که به نظرم قسمت هیجان انگیزی بود من بهش نمره ی 9 میدم..واقعآ صحنه سازی های زیبایی انجام شده بود موسیقی های این قسمت هم عالی بود دم رامین جوادی گرم که واقعآ آهنگ ساز فوق العاده ای هستش. در خصوص دنریس باید بگم این قسمت خیلی ازش خوشم اومد قشنگ گذاشت تو کاسه ی اربابان،صحنه های مربوط به اژدهایان هم بسیار زیبا درست شده بود.از مکالمه ی یارا و دنریس هم خوشم اومد ولی از یه خصوصیت دنریس خوشم میاد اونم اینه که به نظر تیریون خیلی احترام میذاره. یک نکته ی جالب دیگه ای که تو میرین در حال وقوعه اینه که خاندان هایی که در گذشته با هم دشمنی داشتن حالا دارن متحد میشن(تارگرین،گریجوی و لنیستر) صلح همیشه چیز قشنگیِ. در مورد حوادث شمال،عجب جنگ نفس گیری بود،صحنه ای که سانسا با اعتماد به نفس تمام به رمزی گفت تو فردا میمیری لرد بولتن بسی جای تشویق داشت انگار رمزی هم از اعتماد به نفس سانسا شکه شده بود. صحنه ی مرگ ریکون خیلی غم انگیز بود رمزی گذاشت قشنگ بهم برسن بعد با تیر زدش یعنی آخرت نامردی بود به نظرم ناجوانمردانه ترین کاری که رمزی کرد همین بود. اون صحنه ای که جان موند زیر دست و پا هم خیلی نفس گیر بود من گفتم الان باز میمیره. مرگ وون وون هم خیلیییییییی زیاد ناراحتم کرد خیلی هم قهرمانانه مرد مثل هودور و در آخر هم مرگ رمزی به دست سگ هاش کاملآ عادلانه بود ولی از یه اخلاق رمزی خوشم میومد تا دیقه ی نود کم نمیوورد هم چنان حرف هاش رو قرص و محکم می زد من مثل بقیه از رمزی متنفر نبودم آخه به نظر میومد کاراش دست خودش نیست یعنی سادیسمی بود.بر خلاف جافری که یه بچه ننه ی لوس بود. ای کاش اون لرد آمبرم میدادن سگ می خورد ولی ای کاش به این بیلیش رو ندن،این آخر به بادشون میده حالا ببین کی گفتم. این سوال برای منم پیش اومده،دنریس اگه هفت اقلیم رو بگیره با این دوتراکی ها می خواد چیکار کنه..باید اول یه کلاس روانشناسیِ چگونه رفتار کنیم بزاره که
  19. Prince Rhaegar

قسمت هشتم: No One

یعنی من عاشق این سندورم..اون تیکه که گفت هممون میمیریم بعد به بریک اشاره کرد گفت به جز این یکی عالی بود خدایان این تامن رو از رو زمین وردارن که یک احمق به تمام معناست،امیدوارم اون شایعه مربوط به وایلد فایر باشه..حداقل اون سپت لعنتی رو با اون آدمای توش آتیش بزنن به نظرم مارجری حتی میخواد از تامن هم انتقام بگیره،به خاطر تمام مدتی که تو سیاه چال بوده و تامن هیچ کاری نکرده.اون حرکت کوه هم عالی بود که کله ی یارو رو با دست کند همچین جیگرم حال اومد، این های اسپارو فکر کرده باغه،هر وقت عشقش میکشه سرسی رو احضار میکنه،چون تنها کسی که الان تو کینگزلندینگ ضد ارتش ایمانه سرسیه من به شدت طرفدارشم. در مورد حوادث میرین هم امیدوارم همه کاسه کوزه ها رو نندازن گردن تیریون ،ولی اینم فهمیدیم که اربابان آدم بشو نیستن من جای دنریس بودم همون اول همشونو می کشتم. ای کاش مرگ بلکفیش رو نشون میدادن این مسآله خیلی رو اعصاب بود.بیچاره با هزار مصیبت ریوران رو گرفت ادمیور اومد گند زد به همه چی! جکن از اولم نمیخواست آریا هیچکس بشه فقط میخواست بهش کمک کنه تا آریا قابلیت هاش رو پیدا کنه و قوی بشه درست مثل برن که کلاغ سه چشم راهنماییش میکرد،جکن هم نقش یک راهنما رو برای آریا داشت فقط امیدوارم جکن بازم به داستان برگرده.
  20. Prince Rhaegar

قسمت هفتم ، The Broken Man

فکر نمی کنم بیلیش از زنده بودن ریکان خبر داشته باشه. ولی چقدر حال میده آمبرها هنوز با استارک ها باشن اونوقت قیافه ی رمزی دیدن داره ولی اعتماد به بیلیش اشتباه بزرگیِ شاید الان به نظر بیاد که کمک خواستن از بیلیش برای پیروزی در جنگ کار درستیه ولی همه می دونیم که این طور نیست،هر کس تا حالا به بیلیش اعتماد کرده چوبشو خورده الانم هیچ فرقی نمی کنه..اگه جان یا سانسا بهش اعتماد کنن مثل بقیه ضربه می خورن(این بیلیش آخر شاه نشه خوبه ) اگه کار به مبارزه ی تن به تنِ رمزی با جان بکشه بعید می دونم رمزی در برابر جان شانسی داشته باشه چون این طور که به نظر میاد جان مبارزِ قابل تری نسبت به رمزیِ. بلک فیش هم با اون همه ارتش لنیستر و فری که دوره قلعه رو گرفتن نمی تونه به کمک جان بره مگر این که اول جان بیاد به لنیسترها حمله کنه تالی ها رو نجات بده که بعید می دونم. ولی در کل امیدوارم جان تحت هیچ شرایطی به بیلیش اعتماد نکنه.
  21. Prince Rhaegar

قسمت هفتم ، The Broken Man

بازگشت شکوهمند سندور کلگان رو به همه تبریک میگم خیلی خوش حالم که آریا در حقش نامردی کرد و نکشتش،اصلآ حیفه این بشر بمیره. این انجمن برادری که از همه وحشی ترن اون طوریم که سندور دست به تبر شد اون خدای نورشون بهشون رحم کنه این دختره که به آریا چاقو زد بدجوری ذهن آدمو مشغول میکنه..خیلی دوست دارم بدونم دلیل نفرتش از آریا چیه! البته فکر نمی کنم آریا بمیره زبل تر از این حرفاست. مارجری هم که از اول تابلو بود تسلیم نشده(دمشم گرم) کسیم که دیگه واسه حرفای سرسی جعفریم خورد نمی کنه،البته من اصلآ دوست ندارم کاراکتر سرسی بمیره،یک ابهت زنانه ی باحالی داره درست مثل یارا گریجوی،بخاطر همین دلم نمی خواد اگه نقشه ی مارجری واسه به زمین کوبیدن سرسی باشه توش موفق بشه. این جنگ بین مارجری و سرسی آخر kings landing رو نابود می کنه و هرکسی می تونه از این ضعف استفاده کنه و تصرفش کنه..حالا شاید دورنی ها باشن شایدم دنریس! یکی بیاد این ارتش ایمانو بکشه از کسایی که میان مذهب رو قاطی سیاست می کنن متنفرم،کثیف ترین و موزی ترین دسته همین دسته ان. وقتی میان به جیمی میگن شاه کش دلم واسش می سوزه..همه سر جریان مد کینگ قضاوتش کردن،هیچ کسی رو قول هایی که میده حساب نمی کنه در این مورد خیلی مظلوم واقع شده.آدم نمی دونه تو جنگ لنیسترها و تالی ها طرف کیو بگیره هم دلم نمی خواد بلک فیش ببازه هم دلم نمی خواد جیمی و بران طوریشون بشه. حرکت بلک فیش هم وقتی گفت ادمور رو بکشید خیلی باحال بود قشنگ زد تو کاسه کوزشون..اون والدر فری احمق فکر کرده بلک فیش میاد پیروزیش رو فدای نجات یه آدم می کنه. جان چقدر داره شبیه ند استارک می شه ولی بیچاره با چه مصیبتی لشگر جمع می کنه برعکس دنریس! خوبه جان نمیاد بگه من از مرگ برگشتم اون وقت کل شمال واسش سر فرود بیارن این لیانا مورمونت هم خیلی بچه ی جالبی بود من چرا همش فکر میکنم سانسا آخر خراب کاری می کنه یورون و یارا هم که واسه رسیدن به دنریس مسابقه گذاشتن! البته تا یورون بیاد هزارتا کشتی بسازه که یارا رسیده به میرین.
  22. Prince Rhaegar

قسمت ششم، Blood of My Blood

بعید می دونم این نظریه درست باشه،آخه فاصله ی لیانا با اونا خیلی زیاد بوده که بخواد چیزی بشنوه..لیانا بالای برج شادی بود ولی اینا داشتن پایین برج حرف میزدن! امیدوارم هر چی که در مورد پدر و مادر جان و لیانا و ریگار هست تو همین فصل روشن بشه و نره واسه سالِ دیگه،و گرنه تا اون موقع چه نظریه هایی که به وجود نمیاد! فردا میان میگن ریکان بابای جانِ آریا مامانش.
  23. Prince Rhaegar

یه چیزی..به نظرتون تو سکانس bed of blood لیانا می تونه شکم خودش رو برای به دنیا اووردن بچه پاره کرده باشه!؟ که اون طوری خونی بوده! آخه به جز نظریه ی زایمان چیزی به ذهن آدم نمیرسه چون لیانا اون موقع تو برج تنها بوده تازه نگهبانم داشته کسی نمی تونسته بیاد بهش آسیب بزنه! دنریس رو منم فکر نمی کنم به پادشاهی برسه..به نظرم از قصد انقدر بهش بال و پر میدن که همه فکر کنن در آخر اون قراره حکومت کنه،فکر کنم در آخر پادشاهی به جان می رسه(خیلی هم لیاقتش رو داره،از همه آدم تره)به نظر هم نمیرسه چون یه بار مرده دوباره بخوان در آخر بکشنش،تازه اگه نظریه ی لیانا و ریگار درست باشه و جان پسر ریگار باشه ادعاش واسه پادشاهی از همه قوی تره. اوایل که نمی دونستم ند استارک قراره بمیره خیلی دوست داشتم اون پادشاه بشه،ولی بعد از اون به نظرم جان بهترین گزینه برای پادشاهیِ(خیلی از خصوصیات اخلاقی ند استارک رو هم داره از جمله شرافت) در خانه ی نامیرا هم داخل قلعه داشت برف میومد که این ممکنه همون زمستونی باشه که ازش حرف می زنن،حالا چرا سقف قلعه خراب شده بود رو نمی دونم شاید کار اژدها باشه درست مثل harrenhal.
  24. Prince Rhaegar

خب تقریبآ مشخص شد که بنجن همون کُلد هندزه صحنه هایی که از مد کینگ نشون دادن جالب بود فقط ای کاش رو گیریم مد کینگ بیشتر کار می کردن،یعنی مثل کتاب ژولیده پولیده،لاغر با ریش های بلند و ناخن های دراز..اینی که نشون دادن خوشتیپ بود ولی فریادهایی که می زد و می گفت burn them all عالی بود و آدمو می گرفت. یه جا که صحنه ی bed of blood نشون داد عجیب بود..تقریبآ کل لباس لیانا خونی بود،انگار که یه اتفاق وحشتناکی غیر از نظریه ی زایمان افتاده! فکر می کنم خط داستانی آریا از این به بعد خیلی جالب بشه،فقط نمی دونم اون دختره چه پدر کشتگی با آریا داره که می خواد بکشتش!(خیلی هم رو مخه ) در مورد حوادث kings landing هم باید بگم از وقتی این تامن شاه شده دلم واسه جافری تنگ شده از این بی عرضه تر تو داستان نغمه شاه نداشتیم،مارجری که مشخصآ تسلیم high sparrow نشده و قطعآ نقشه ای داره(احتمالآ بر علیه سرسی) امیدوارم هر چه زودتر شاهد مرگ تامن باشیم فقط ای کاش این وسط جیمی چیزیش نشه(البته بعید می دونم طرف استارک ها رو بگیره) سرسی هم که می خواد "کوه" رو واسه محاکمه با مبارزه بفرسته امیدوارم طرف دوم مبارزه سندور کلگان باشه این جوری شاهد یک نبرد فوق العاده میشیم. یکی هم نیست این والدر فریِ لعنت الله رو بکشه چی میشه این بلک فیش پوستشو بکنه. ولی این طور که بوش میاد والدر با استفاده از ادمور اجازه نمیده حالا حالاها بلک فیش پیروز میدون بشه. در مورد دنریس هم با دوستان موافقم کل خط داستانیش شده شعار،اوایل خیلی بهتر بود همه چیزو انقدر راحت به دست نمیوورد ولی از قرارِ معلوم یورون گریجوی هم به لشگر دنریس می پیونده.
  25. Prince Rhaegar

خودتان را معرفی کنید .

سلام و خوش آمدین خانم آزاده ی گرامی حضور شما و دوستانی که سینما رو به شکل آکادمیک دنبال می کنند خیلی مفیده. کاش با توجه به دانش تخصصی تون در بحث و بررسی سریال و کتاب ما رو همراهی کنید.همونطور که بسیار بهتر از من می دونید تدوین مرحله ی مهمیه و خیلی از آثار سینمایی به قول مصطلح "پشت میز تدوین درآمده اند" خصوصا اینکه سریال با توجه به فیلمنامه ی شلوغ و خطوط داستانی و شخصیت های متعدد و نماها و صحنه ها و سکانس های مربوط به اونها ، تدوین استادانه ای می طلبه و نظر شما و دوستان اهل فن سینما ، بجث ها و نکات خوب و علمی رو در این رابطه به مطالب اضافه می کنه. امیدوارم برای خودتان هم تجربه ی خوبی باشه. سلام آقا رضای عزیز اسم من Arad هست..من پسرم برادر من هم امیدوارم بتونم اینجا مفید واقع بشم.