رفتن به مطلب

Manuel

اعضا
  • تعداد ارسال ها

542
  • آخرین بازدید

تمامی ارسال های Manuel

1. راس میگی. من فکر میکنم از نسخه های اولیه باشه. چون اون چارته هم مشکوکه. یه بک گراند داره و روی اون بک گرانده یه چارت کشیدن با یه برنامه های چون انگار به خط تا و اینا توجه نشده. از یه جنس دیگه س اصلا" شجره نامه ی استارکا
  2. چقدررررر قشنگه...
  3. Manuel

ایجاد مجله وستروس

یه پیشنهاد دیگه. هر شماره راجع به یه شخصیت، همه ی کاربرای وستروس نظرشون رو توی یکی دو خط بگن. هر کسی با اسم کاربریش یکی دو خط مینویسه و میذاریم توی بخش مثلا "تیریون از نگاه ساکنین" یا ... "تیریون از نقطه نظر کاربران" ...
  4. Manuel

ایجاد مجله وستروس

لوگو، بنر، و از اینجور چیزا رو روی من حساب کنید. در مورد کمک خودم، هر شماره، میتونم چند تئوری رو باز کنم با دیتیل. که چرا فلان چیز و چرا نه. میتونه یدونه باشه توی هر شماره یا چند تا بسته به حجمش. پیشنهادی که دارم اینه که یه بخش ِ "آیا میدانستید" داشته باشیم. که یه چیزایی که یکی بخونه یهو بگه "اَ اَ اَ ... چه باحال" :دی مثلا" فلان بخش از کتاب حذف قرار بوده بشه، یا از اینجور چیزا... و دیگه اینکه یکی دو صفحه هم بذاریم واسه حرفه ای ها. صفحه هاش حاشیه های قرمز با لیبل اسپویل داشته باشه و تا سوراخ سنبه های کتاب شش هم پیش بریم.
  5. یه مهره رو حذف کنن، بعدش چی؟ جافری رفت؟ چی شد؟ بدون سپاه چیزایی مثل کستمیر اتفاق نمیافته. اینا مشکلشون لنیستراس، نمیتونن کاری از پیش ببرن.
  6. سند اسنیک ها نه سپاه دارن ، نه حتی یه گردان. نهایتش محافظ جور کنن واسه خودشون که اونم در شخصیتشون نیست. بیشتر مثل سارلا نفوذ کنن و از راه های خرابکاری (Sabotage) یه حرکتایی بزنن. به همین دلیل با اینکه اون موقع که کتابارو میخوندم از کار دورن خوشم نمیومد، الان که از بالا به قضیه نگاه میکنم میبینم حرکتش کاملا فکورانه بوده. البته نکته ای رو که شما پیشنهاد میدی رو قبول ندارم. علت اینه که ۸۰ درصد شخصیتای داستان دنبال چیزی شبیه انتقامن. حتی خود اوبرین هم همینو میخواست ... چیزی نیست که به ارث رسیده باشه. بیماری ِ دوران جنگ و نزاع و شهوت قدرت، انتقام و دروغه.
  7. Manuel

بار ِ عام، باری برای عموم [گفتگوی آزاد 2]

پولدارا! چون جزو کتابای "فاخر" هم هست فکر کنم خیلی گرون بشه.
  8. Manuel

انتقادات و پیشنهادات

@برندن: لحن من تند هست ولی نه همیشه. دلایلم رو هم خوب عنوان کردم ... این از نداشتن سیاست هست که نمیتونم بدون اینکه نیشدار حرف بزنم ، حرفمو بزنم. حرفایی که زدم ، بیانشون ایراد داشت وگرنه حرفی نبود که بهتون نسبت داده باشم و ... کنایه دار حرف میزنم ولی همین که این همه کالری میسوزونم یعنی برای اینجا ارزش قائلم. ولی شما کنایه دار "رفتار" میکنید. اگر میگفتید اقا ما از روند اون تاپیک راضی نیستیم و بیاید یه چاره ای بیاندیشیم، خیلی محترمانه بود. پیشنهاد من اینه که به بچه ها اعتماد کنید و خودتونم مشارکت بیشتری داشته باشید. ما اینجا رو دوست داریم و غیر از اینکه خودمون هواشو داریم، با رفتارمون کاربرای جدید رو هم راهنمایی میکنیم. اما اگه لزوما میخواین قانون بذارید؛ مثلا بگید گفتگو های حال و احوالی نداشته باشه، یا همچین چیزایی. تاپیک جدید هم نزنید، اون تاپیک از معدود جا پاهای منه مگر اینکه بخواید اثری از من نباشه
  9. Manuel

انتقادات و پیشنهادات

وینترفل عزیز که میاد جولون میده که درست بحث کردن و اینا و مشخصا هم منظورش منم، دوست چند ساله ی شماست. از طرفی به شعورش توهین نشده. نیومده پست بذاره مدیرا بخونن ، رد بشن. اصن برای چی ناراحت باشه؟ اینجا هر از گاهی یه حضوری به عمل میاورد و میرفت. اینجا خونه ی چند ساعته ی ماها بوده، برای تو "بریم ببینیم فروم بچه ها چه خبره" بوده. لطفا ژست روشنفکرانه نگیر. کیهان هم وقتی از جناح مورد تاییدش میخواد دفاع کنه همینجوری مینویسه @جورامون ، قصد ما هم کمکه. خودتم میدونی. اینجا کسی نفعی نمیبره و هر چی هست انرژی مثبت و آرامشیه که بچه ها میخوان. چیزی که عجیبه اینه که شما مارو قانع نکردید که تاپیک باید بسته بشه ولی الان چند روزه که ماًداریم شمارو قانع میکنیم تاپیک باید باز بشه. قبول کنید ضعیف عمل کردید. از تذکرای ریگار من به شخصه چیزی یادم نمیاد. میدونین، شما چون یه کاری کردید، "ترجیح" میدید پاش بمونید. واسه همینه مدیرا زیر پست منطقیه کاربرا لایک نمیذارن و زیر پست تو و ریگار فرت لایک میزنن. یا وینترفل هم بخاطر دوستی بلند مدت ... ولی واقعا درسته که تاپیک یهو بسته بشه ، بدون اینکه مارو توجیه کنید؟ انصاف داشته باشیدو بگید درسته؟ بعدشم جوری که ما اخرشم نفهمیدیم کی و چجوری، گفتید ما فکر کردیم منظورمونو رسوندیم ؟ اون پستارو همه خوندن و کسی از توش بسته شدن همیشگی پیدا نکرد. این خودش یکم بوی اینو نمیده که سر بچه ها شیره مالیده شده ؟ "ا‌ فکر کردیم میدونید". بر اساس کدوم پست و کدوم بحث و کدوم منطق ؟ سر این قضیه چندین اتفاق زنجیروار افتاده که خیلیم نبود خود تاپیک جزوش نیست ... شما بعد از اینکه کاربرا و نظرشون رو بی اهمیت فرض کردید و تاپیکو بستید، تا این تاپیک گر نگرفته بود آفتابی نشدید. مدیرا یهو پستای همو لایک میکردن و ما تازه فهمیدیم بعله، اینجا هم خونده میشده و کسی اهمیت نمیداده. بعد از اون هم همچنان برای ادمهایی که سنی ازشون گذشته، نمیتونید دلیلی بیارید. فقط میگید اون تاپیک بد بوده ، واقعا میخواید ما احساس خوبی کنیم؟ چقدر اون تاپیک باعث ایجاد موضوعات جدید شد ؟ چقدر موضوعات دیگه در اون تاپیک بحث شد؟ کدوم کاربر بوده که چون وقتشو توی اون تاپیک صرف کرده نتونسته توی تاپیکای تخصصی پست بذاره ؟ اینارو جواب نمیدید. و بعد میگید راهکار ارائه بدید! عزیزان، در تمام دنیا Best Practice استفاده میشه واسه هر کاری. وقتی همه جا (۹۰ درصد) جاها راهکار تاپیک گفتگوی آزاده ، برای چی از ما یه همچین چیزی میخواید؟ شما احترام مارو نگه نداشتید ، قبول کنید. هنوزم نگه نمیدارید. ما نه پولی طلبکاریم نه چیزی. ولی چنان تیمیش کردید و موضع گرفتید و بی اهمیت نشون دادید مارو ( موارد بالا که اصلا هم قابل رد کردن نیست ، مهم این نیست که شما قصدتون چی بوده، حسی که به ما منتقل میشه مهمه.) و هنوزم پاتونو کردید تو یه کفش ، انگار چک داریم پیشتون! شاید اگه احترام کذاشته میشد، بعدشم به شعورمون توهین نمیشد، من یا بعضیای دیگه از حدود احترام خارج نمیشدیم. شاید اگه به زور سعی نمیکردید مدیریت پشت هم باشن جوری که انگار ما نقطه ی مقابلتونیم، اینطوری نمیشد. شاید اگه از اول باهامون درمیون میذاشتید و ... اما من برای این فروم وقت گذاشتم، تازه کمتر از خیلیای دیگه. کاری که تالیسا یا کینگ رابرت یا استنیس و استاد و کیوان و رنلی برای این فروم کردن، ارزشش از خیلی از فعالیتهای یکی دو نفر مدیرا بیشتر بوده و واقعا برام توجیه پذیر نیست که از کسایی که این فروم رو شلوغ کردن و زحمت کشیدن یه سوال خشک و خالی نشه. بعدشم که میدونیم چی شد ... میخواید این قضایا ناراحتی بوجود نیاره؟ کی گفته سهم شما بیشتر بوده که تصمیمتون رو تنهایی میگیرید؟ پول هاست؟ پول دامین؟ طراحی ؟ نقشه هایی که اون اول کشیدید و وقتی که گذاشتید؟ پس اون ساعتایی که بچه ها وقت گذاشتن و پست گذاشتن چی ؟ از امتحانشون زدن تا ویکیتون رو کامل کنن؟ دیکشنری چک کردن ها و مباحثه و تئوری ها ... شما شالوده رو زدید ولی بچه ها جون دادن به" سایتتون". چون اگه سایت ما بود - نه بدون مشورت بسته میشد. - نه بی تفاوت نشون میدادو ... - نه الان که این همه میگیم بگید چرا و دلیل بیارید، فقط نگاه میکنید تو چشامونو میگید نه ... من نه ، اصن منو بن کنید. ولی این بچه ها هم به به گردن این سایت حق داشتن...
  10. Manuel

انتقادات و پیشنهادات

اگه قراره ما هی حرف بزنیم شما بیاید بگید نمیشه و کلا ربطی نداشت و اینا ... که هیچی. تا وقتی که راهکاری که همه ی دنیا پیاده میکنن و شما میگید نه، این راهکار بدید خیلی مسخره تره ! چیزی که هست اینه که برمیگردید میگید هدف ما فروم تخصصیه. ولی هم نبود اون تاپیک باعث دورشدن از هدفتون شده، هم حرف شما وقتی درسته که وجود اون تاپیک جلوی پستای تخصصی رو بگیره. یه بچه مدرسه ای ( کاربر ) درس نمیخونه ( پست تخصصی نمیذاره ) ، چون پلی استیشن بازی میکنه ( تاپیک گفتگوی آزاد داره ) ، بعد مادر ( ادمین ) ، پلی استیشن ( گفتگوی ازاد ) رو جمع میکنه. خداوکیلی تاپیک باز باشه ، ما پست تخصصی نمیذاریم ؟ کلا مثالا چون ملموسه قبولشون نداری. خواستی میذاریم به نظرسنجی ببین کی میگه ربطی نداره ... امیدوارم حل بشه. من الان دیگه مشکلم نبود اون تاپیک نیست. مشکلم اینه که مجبور شدیم بیایم گدایی ! همگی موفق باشید
  11. Manuel

انتقادات و پیشنهادات

@جورامون، این مسائل باید به شور گذاشته میشد. اصلا" به شور نمیذارید این تصمیمات رو، لااقل نیاید این تاپیک رو بخونید و دایورت کنید. چندین پست زده شد ولی اصلا" هیچی به هیچی. خب میومدید میگفتید پیشنهاد بدید. میومدید میگفتید خب بگید چیکار کنیم؟! ما صدای اعتراضمون رو یه جوری رسوندیم. بعد عین ِ یه جاهایی که میدونیم کجاس، هیچکس به روی خودش نیاورد جوری که با ... طرف هستید. قشنگ مصداقش رو همه ـمون میبینیم ولی اینجا انتظار نداشتیم با برخوردی مث ِ "ولشون کن" مواجه بشیم. اما این اتفاق افتاد. بذارید بهتون بگم، در انجمنی به این تخصصی، که راجع به یه سری کتابن که تازه اومدن ( نه مث ِ لوتر یا Wheel of time یا First Law و اینا که سالهاست هستن! ، تازه اومدن ) و دو جلدشونم چاپ نشده و تازه کتابهای فارسیش هم درست و درمون نیومده ، انتظار دارید چه اتفاقی بیافته ؟! انتظار دارید مدام پست های تخصصی زده بشه؟! این اتفاق نخواهد افتاد. خیالتون راحت، این ذات ِ این مجموعه هست که دقیق خونده بشن و توی فروم ها گشت زده بشه و نکات از توش در آورده بشه. وقتی تاپیکی بالا نیاد، فعالیتی نباشه، میشه چرخه ی باطل. شما هی میخواید فروم شیک باشه، از اون طرف پستی زده نمیشه، از اونطرف فعالیتی اتفاق نمیافته و هی نزول و نزول و نزول. مگه این فروم چند تا کاربر فعال داره که اون ها رو هم اینطوری تنبیه میکنید؟ لااقل بذارید تب ِ این کتابها یکم بیشتر بشه بعدا" از اینکارا کنید! چرا فرومهای خارجی انقدر موضوعات غیر تخصصی دارن؟ از گفتگوی آزاد بگیر، تا بازیهایی مثل ِ یه اسم واسه بالایی بذارو اینا!! دو حالت داره، یا اونها اشتباه میکنن، یا فرض میگیریم فرهنگ ِ ایرانی جوابگو نیست و فقط در یک کاربر خارجی قابل اِعماله! حالت اول که امکان نداره چون اونها بیزنسشون همینه و کسی نمیذاره بیزنسش به خطر بیافته! میمونه اینکه شما کاربراتون رو بی فرهنگ فرض میکنید. ما این حالت رو در نظر میگیریم و میگیم که همینطوره و توهینی هم قلمداد نمیکنیم چون میگیم شاید منظورتون با ما نیست و کسایی هستن که بعدا" قراره فروم رو خراب کنن!!! خب، در چنین شرایطی چند تا مدیر داریم که میتونن تشخیص بدن که فلان کاربر میخواد همه چیو خراب کنه و جلوش رو بگیرن. ضمن ِ اینکه بای دیفالت باید این رو در نظر داشته باشید که حدود رعایت میشه و کاربر ها یه جوری قضیه رو جمع و جور میکنن. نکته ی جالبتر اینه که اونها دارن فرومهاشون رو با انواع اقسام آدم ها بدون اینکه این مشکلاتی که شما میگید داشته باشن، میچرخونن. از برادران افاغنه بگیر تا عزیزان سوییس نشین. از انواع کاربرای فعال با شخصیت بگیر تا ترول هایی که میخوان گند بزنن به فروم. چرا اونجا یهو نمیگن فلان درصد شده غیر تخصصی ؟ فروم بسته میشه و اینا ... ؟ شما میخواید مدیریت خودتون بی دردسر تر باشه عزیزان وگرنه اونها هم میتونن در همه چیو تخته کنن و بگن فقط بحث نغمه ای. مسئله ی دیگه اینه که این فروم بیش از حد روی یک حوزه ی خاص تمرکز داره و فکر نمیکنم مشابه فروم دیگه ای باشه که "اونجا هم بخاطر اینکه گفتگوی آزاد داشتن بسته شده"! اگه قرار باشه با گفتگوی آزاد فرومی بسته بشه، از اولش بهتر که اون فروم نباشه. این کتاب ها بسیار خاص هستند و اگه فانتزی-اپیک خون باشید ( که هستید ) میدونید چی میگم. هر وقت یک فروم مخصوص نغمه بسته شدن، بیاید این حرف رو بزنید. کاملا" مثل این میمونه که اینجا داریم راجع به گلف حرف میزنیم، بیاید بگید توی فروم "استقلال-پرسپولیس" دعوا شد پس اینجا هم میشه، پس درو تخته میکنیم. شما از چی ناراحتید؟! توصیح بدید که چی میشه که ممکنه باعث بشه فروم بسته بشه؟! اگه بحث های سیاسی و جن سی و این چیزا که ممکنه شیلتر بشیم هست، که بستن ِ تاپیک از سر باز کردن ِ مسئولیت هست و صرفا" میخواید خیال خودتون رو راحت کنید. اگه بحث ِ 10 درصده، به من بگید از سازمان های جهانی کسی میاد میگه درصد بحث تخصصی پایین هست و اینا ؟! چون فکر میکنم از هر کسی بپرسید میگه من ترجیح میدم در ِ گفتگوی آزاد باز باشه تا چهارتا پست تخصصی بیشتر ببینم. کسی دوست نداره توی اون تاپیک سر نزنه خب. بره فقط تالار های تخصصی رو بچرخه. شما اومدن ِ ما در اعتراض به بودن ِ اون تاپیک رو نشان از موفقیت آمیز بودن ِ تصمیمتون میدونید و میگید جلوی هر ضرری بگیریم منفعته. خیلی خندیدم سر این حرف. دقیقا" مثل رستورانی میمونه که یه محوطه ی فضای سبز برای کسایی که منتظرن یا بچه ها که میخوان بازی کنن گذاشته. بعد اونو خراب میکنه و مشتری کم میشه و کمتر میان غذا بخورن. هیئت مدیره میگه "پس ما یه مشکلی داشتیم که اینطوری شده، همون بهتر که خراب کردیم اون محوطه رو". اصلا" متوجه هستید چی میگید؟ میخواید تاپیک صندلی داغ و بقیه رو هم بردارید تا بیشتر احساس کنید مشکل داشتید!؟ کمپانیی آپشن ِ ماشیناشو برداره بعد ملت ماشینشو نخرن یعنی زیرساخت و موتور و اینا بد بوده؟! خوشحال میشن و میگن جلوی ضرر رو گرفتیم؟ خداییش به حرفای خودتون فکر میکنید؟ خداروشکر انقدر اَپ های مخصوص وقت گذروندن ِ دلقک بازی و جوک و این چیزا زیاد هست، کسی نمیاد توی فرومی که 20 تا کاربر ثابت داره، اغتشاش به پا کنه با چرخ زدن توی تاپیک گفتگوی آزاد. اصلا" باورم نمیشه افتادیم به التماس که آقا بیاید تاپیک رو باز کنید.
  12. Manuel

انتقادات و پیشنهادات

من واقعا" برای فرومی که اینطوریه قدمی ور نمیدارم واقعا. بی رودرواسی. ما پاشیم بریم شبکه های اجتماعی بگیم وستروس.آی آر ، بعد اونا انقدر راحت مارو دایورت کنن!؟ همین که اینجا هستیم فکر کنم واسه اون نیمچه خاطره ست، وگرنه داریم خودمونو کوچیک میکنیم.
  13. Manuel

انتقادات و پیشنهادات

توی فروم فعالیت نکن. هر چی اینجا فعالیت کنی در اتیکت تاثیری نداره. حتی اگر سازنده باشه و بتونه کمکی کنه. توی سایت و ویکی فعالیت کن. بیشتر ویکی. چون خیلی مفیدتره و غیر از اینکه خودت عنوانت بالا میره، یه خدمت هم به جامعه ی نغمه ای ها کردی و تلاشت مدتها در بین سریالبین ها و کتابخون ها میمونه. اطلاعات خودت هم با کیفیت بیشتری بالا میره.
  14. Manuel

تبریک تولد

تالیسا بسیار خجسته باشه
  15. من کتاب رو دو جلدش رو خوندم اما سریال رو تا حالا کامل دیدم.و تا اونجا که میدونم سریال تازه وقایع کتاب سوم رو تموم کرده. تو سریال که جوجن مردش! و کلاغ سه چشم در غار به برن گفتش که جوجن از قبل از اینکه راه بیفته میدونستش چه سرنوشتی در انتظارشه. اما شماها که جلد پنجم رو خوندید میگیدجوجن هنوز زنده است؟ زنده یا مرده بودن جوجن هنوز مشخص نیست. یه سری نشونه هاست که توی کتاب اشاره هایی به احتمال مرگ جوجن کرده، ولی نه مرگ جوجن و نه جسدش رو خواننده نمی بینه. اینم مثل احتمال هم.جنس.گرایی رنلی، اخته بودن تیان و کودک انسانی که آدر می شه جز قسمت های مبهم کتاب بود که سریال خیلی قطعی در موردشون حکم داد. اصن ممکنه توی کتاب جوجن اصلا نمیره ولی توی کتاب تصمیم گرفتن حذف کنن.
  16. Manuel

مصاحبه با رویا خادم الرضا، مترجم کتب نغمه

می شه بگی اون تیکه کتاب رو واست بفرستن؟ فکر نکنم بفرسته، اگرم بفرسته عکس نمیگیره از کتاب که. چون حرف بیخود میزنه. مگه میشه توی هیچکدوم از نسخه ها اینو ننوشته باشه فقط توی نسخه ی ایشون باشه. اگه انقدر اونجارو بد ترجمه کرده باشه، بایدم اینجوری دفاع کنه. هیچوقت پابلیشرایی مث وویجر و بنتام نمیان همچین کاری بکنن، چه برسه به اینکه مارتین این اجازه رو بده. درضمن، این همه فروم خارجی راجع به نغمه هست، اونوقت یک نفر نباید بگه اقا توی نسخه ی من جین بارداره ؟ من مطئنم این خانوم فرق جینی که کتلین توصیف کرده بود و جیمی توصیف میکنه رو هم قطعا متوجه نشده.
  17. Manuel

لیست بازیگرهای فصل 5

اصن مشخصه ی دورن تپل بودن و پاشه. مگی دِ فراگ، The Waif، وارامیر، لالیس... به به چه شود.
  18. Manuel

انتقادات و پیشنهادات

تو خود فروم که امکان وجود چنین تاپیکی برای لایو چت وجود نداره، اما اگه محل چت رو مثلا در مسنجر یاهو بخوایم در نظر بگیریم، میتونیم یه تاپیک بزنیم تا ساعت قرارها رو اوجا مشخص کنیم. این که از چت حرف میزنید و همینطور حاضرید قرار لایو چت بذارید، یعنی این تاپیک لازمه. اما میخواید فروم "شیک" باشه شاید و به نظرتون باید قیدشو بزنید. من خودم یادمه به واسطه ی صمیمیتی که اونجا بوجود اومده بود، تو تاپیک های دیگه هم زیاد فعالیت میکردم. الان نمیکنم و دلیل خاصی هم نداره. فقط احساس قرابت نمیکنم. مطمئنم که با یه آمار گیری ساده میتونی به این نتیجه برسی که مشارکت توی تاپیک های دیگه، بعد از بسته شدن ِ گفتگوی آزاد کمتر شده، پس یعنی فقط من نیستم. بهرحال اینکه وضع ِ کل فروم رو که آدما با هم حرف بزنن یا نه رو، پنج نفر آدم تعیین میکنن ( که ما هم انتخابشون نکردیم که شبیه ِ دموکراسی بشه) میشه مدل ِ My home, my rules ، و این یعنی "همینی که هست". به هر حال واقعا" فروم خودتونه و هر کاری بخواید میتونید باهاش بکنید، اما مهم اینه که که یوزر عادی هم احساس کنه فروم ِ خودشه. ولی اون قضیه ی آمارگیری رو حتما" انجام بده. چون به وضوح تاپیکا کمتر آپ میشن تا اون موقع.
  19. Manuel

انتقادات و پیشنهادات

از تاپیک ترول و meme هم تحریمم. چرا ؟!!
  20. Manuel

هویت جان

به نظر من تصویری که از جان در سریال معرفی شد بسیار برای شخصیت جان بد بود. همیشه ابروهاش جوریه که انگار یه حال بدی داره! هیکل ریزی داره و ابهت نداره ... در حد یک لرد کمندر نیست. در حد کسی که ازش حساب ببرن نیست. جان ِ کتاب کاریزما داره. جان سریال اُب داره ببخشیدا ولی خیلی دوست داشتم اینو بگم. برای همین حرفاست که دوست دارم جان ِ کتاب صحیح و سالم بره توی گوست و جان ِ سریال بمیره! شک نکنید داستانی که از وارامیر توی کتاب 5 خوندیم هم واسه همین بود. آخرین چیزیم که جان بهش فکر میکنه گوسته چون میخواد بره توی گوست. به هر حال ؛ من دوست دارم جان یه شخصیت یاغی بشه بعد از این ریکارنیشن. یعنی یکم جنگاور و قلدر بشه. از ادارد بیاد بیرون. دوست دارم به جادو یا آیتم های جادوجمبلی دست پیدا کنه. به نظر من یه شمشیر خارق العاده توی کتاب کمه. این شمشیرهای والرین به درد خودشون میخوره. شمشیر برنده و تیز که فایده نداره. بازی های رول پلینگ رو ببینید، همه شون شمشیر های خوب دارن :دی احتمالا" هم این اتفاق نمی افته ولی خدا کنه بیافته. مهمترین خواسته م عوض شدن شخصیت جان اسنو هست. و شک هم نکنید که زنده میمونه ، چون خواننده تعلیم داده شده که این مسئله ی خاص رو بتونه هضم کنه. اما در مورد اینکه کیه، زیاد برام مهم نیست که لیانا چجوری با ریگار رفته و اینا. اصن شاید این پدر و مادر رو نداشته باشه. چیزی که برای من مهم هست، اینه که آشارا چی شده و هاولند رید کجاس. به نظرم این دو تا خیلی مهم ترن. یعنی در کل گره های بیشتری رو باز میکنن. جان اسنو به اندازه ی کافی برای خودش شخصیتی شده که حالا پادشاه بشه، نشه، مهم باشه. گره های کوچیک بیشتری در مورد جان هست. اما الان داشتم نبرد Tower of Joy رو میخوندم، دیدم چقدر زیبا نوشته شده ... چقدر کینگزگارد اون موقع پرستیژ و ابهت داشتن.
  21. Manuel

انتقادات و پیشنهادات

عزیزان من به بخش بحث و تحلیل شخصیت های داستان دسترسی ندارم. میگه تحریم شدم مملکتو خودم با هم تحریمیم !
  22. من فکر نمیکنم دارک استار ربطی به ریگار داشته باشه. مهمترینشونم سنشونه. شباهتی هم در کار نیست. دِین ها همینطورین خب. ضمن اینکه دارک استار بالاخره شهرت داره ، یک نفر که ریگار رو هم دیده باید بگه اینا چقدر شبیهن خب. ولی این اتفاق نیافتاده. کلا من فکر میکنم انقدر ادم قرار هست زنده بشه که کسی مثل ریگار زنده شدنش بعیده. زنده شدن ریگار یعنی اینکه تمام هیجان داستان از بین بره. یکی که مرده ، دیگه مرده. ته ِ تهِ ـش مثل خانه ی نامیرایان ( یا مثلا قدح هری پاتر ) یه خاطراتی ازش دیده بشه ... ا
  23. Manuel

سوالات کلی کتاب یورش شمشیر ها

این Confirmationها همه بعد از تموم شدن فصل چهار اتفاق افتاده ریگار جان.