رفتن به مطلب

پارسا تارلی

اعضا
  • تعداد ارسال ها

126
  • آخرین بازدید

تمامی ارسال های پارسا تارلی

1. پارسا تارلی

قسمت آخر : The Dragon And The Wolf

مسئله خیلی پیجیده ایه. باتوجه به این که نایتز کینگ فرمانده دیوار بوده و اتوحه به ای که زیر قلعه نایت فورت یه دروازه هست که فقط با خوندن قسم نایتز واچ میشه ازش عبور کرد اونم فقط نایتز واچ میتونن عبور کنن اگه ادم دیگه بخونه نمیتونه عبور کنه.اگه نایتز کینگ استارک بوده باشه باتوجه به این که استارک ها از خاندان های اسرار آمیز و شایدم جادویی باشن شاید با عبور نایتز کینگ جادو برای لحظاتی شکسته شده و اون آدرم تونسته بیاد از اون ور دیوار به این ور چون اون تونله از اون ور دیوار به این ور بوده ویا شاید اگه با استارکه در ارتباط بوده باشه یا مثلا دست در دست هم میبودن شاید توان عبو داشتن. ولی از نظر من احتمال خیلیی قوی تر اینه که اون زن دراین طرف دیوار آدر شده بوده
  2. پارسا تارلی

بحث در مورد اسپویل های احتمالی مطرح شده فصل هشتم

اونی که تو سریال حضور داره و آدرها (وایت واکرها) رو رهبری می کنه، Night King هست http://awoiaf.westeros.org/index.php/Night_King و اونی که سیزدهمین فرمانده نایتزواچ بوده Night's King هست http://awoiaf.westeros.org/index.php/Night%27s_King البته این مورد (اشتباه گرفتن این دو شخصیت) فقط مربوط به ما نیست و ظاهرا شروعش از قضیه زیر بوده: لینک متنی که نقل قول کردم: http://awoiaf.westeros.org/index.php/Others اما در مجموع به نظر می رسه که این دوتا شخصیت متفاوت از همدیگه هستن. چون Night's King سیزدهمین فرمانده نگهبانان شبی بوده که برای مقابله با آدرها تاسیس شده، پس قاعدتا باید Night King مقدم بر Night's King بوده باشه. (مگر اینکه فرض کنیم آدرها اون سیزدهمین فرمانده نایتزواچ رو به یه آدر تبدیل کردن و اونو به عنوان شاه خودشون انتخاب کردن که به نظرم بعیده) فهمیدن نایتزکینگ اونیه که به یه آدر مونث عاشق شده و به خاطر اون به آدر تبدیل شده وبر دیوار حکومت میکرده تا چندین سال و برای آدرها قربانی میداده و سیزدهمین فرمانده بودولی نایت کینگ یه انسان ساده بوده که توسط فرزندان با فرو کردن دراگون گلس در قلبش تبدیل شده بود و همون رهبر فعلی آدرهاست. ممنون از این که یکی بزرگترین ابهامات کاب و سریال رو توضیح دادی خب نایت کینگو که میدونیم رهبر فعلی آدرهاست و مشغول حمله به دیوار ولی آیا از نایت کینگز از سرنوشتش خبری در دست نیست؟
  3. پارسا تارلی

درود آدرها که اسم دیگشون وایت واکر (White Walker) به معنای مرده سفید هست ( با wight به معنای مخلوق که اشاره به مرده های معمولی داره اشتباه نشن) لزوما توسط نایت کینگ بوجود نیومدن هر چند در سریال بریک دندریون با اشاره به نایت کینگ میگه اونه که همشون رو تبدیل کرده ولی با توجه به نوشته های مارتین این موضوع درست نیست ( شاید جان به همین دلیل به دندریون میگه تو متوجه نیستی) آدرها یا همون وایت واکر ها قبل از ساخته شدن دیوار به دست برندون معمار وجود داشتن(در فصل 6 دیدیم که اولین آدر در زمان جنگ بچه های جنگل با انسانهای نخستین توسط بچه ها بوجود اومد) ... اونها در شب طولانی بر علیه انسانها جنگیدن تا اینکه انسانها با محوریت آزورآهای موفق به روندن اونها به سرزمین همیشه زمستان شدن. اصلا دیوار به دو دلیل ساخته شد یکی وحشی ها و دیگری آدرها و به همین دلیل جادوهای باستانی در اون نهاده شد. نگهبانان شب هم از اون زمان به بعد بوجود آمدن. اما شاه شب کیه؟ شاه شب (نایت کینگ) سیزدهمین لرد کماندر نگبانان شب بود که در عصر قهرمانان میزیست و بعد از عشق بازی با یک آدر مونث در آنسوی دیوار روح خودش رو تسلیم میکنه و تبدیل به موجودی میشه که میبینیم. سالها بر دیوار حمکرانی کرد تا اینکه حاکم شمال با کمک جورامون او رو شکست میدن و نگهبانان شب رو آزاد میکنن . اما او از بین نمیره و در آنسوی دیوار تبدیل به موجودی ماورای آدرها میشه (ترکیبی از برن و یک ادر و یک جنگجوی افسانه ای رو در نظر بگیرید) برای اطلاعات دقیقتر در مورد تاریخچه شاه شب و دیوار و نگهبانان شب میتونید به لینک های زیر مراجعه کنید: http://awoiaf.westeros.org/index.php/Night%27s_King http://awoiaf.westeros.org/index.php/Wall http://awoiaf.westeros.org/index.php/Night%27s_Watch در مورد Night King و Night's King: درکااب که بیشتر جاها گفته میشه بولتونه ولی ننه پیر معتقده استارکی به اسم برندون بوده و برارز پادشاه هم بوده. شما الان میگی دقیقا کدومش اونیه که ویسرویونو زد و تو سریال حظور داره اولی یادومی؟ منظور اینه که نایتز کینگ یا همون دومی از افراد نایت کینگ یا همون اولیه بیشتر توضیح بدی ممنون میشم چون اصلا متوجه نشدم
  4. پارسا تارلی

آره منم این تازگیا به نایت کینگ خیلی علاقه مند شدم و نمیخوام حالا حالا و به احتی بمیرم میخوام مرگش باشکوه باشه ویا اصلا نمیره در پایان.یه چیزی مثل این بشه که مثلا جان اسنو ونایت کینگ صلح کنن بالاخره آدر هاهم نوعی از موجوداتن به شرط اینکه انسانهارو تبدیل نکنن و بهشون اجازه تولید مثل داده بشه اونم نه با تبدیل کردن انسانها.و از جان هم بعنوان یه انسان بزرگ که موفق شد آدرها و انسان هارو به صلح برسونه یاد بشه
  5. پارسا تارلی

میشه اینطوری هم توجیه اش کرد که در اثر سوختن تدریجی نمیمیره بلکه موج انفجار وایلدفایر اعضای بدنش رو متلاشی میکنه دقیقا درسته. گفته شده در آتش نمیسوزن نگفتن تحمل موج انفجار رو دارن در ضمن من بازم برام سواله جطور میشه یه تارگارین رنگ موهاش سساه باشه ورنگ چشماشم سیاه باشه همه تارگارینا از چشمم بگزرین حتی تو ازدواج خارج از خانواده شون رنگ موهاشون طلایی بود
  6. پارسا تارلی

ظاهرا ریگار وقتی درنورد آزورآهای بودن نا امید میشه میره سراغ بچه هاش و میبینه بچه اولش نشونه هارو نداره و بعد میره سراغ لیانا.کلا ظاهرا خیلی ریگار خودشو با مسئله آزور آهای نشغول کرده بود که نکرده بود مطمئن اتفاقات یه طور دیگه میشد
  7. پارسا تارلی

به نظرتون به آدر میتونه انسان دیگه ای رو آدر کنه؟وایت نه ها آدر
  8. پارسا تارلی

همین کامنتِ شما مصداقِ بارزِ وهن و توهین به مخاطبتون هست! چون اولا مملو از فکت های دروغین و خودساخته هست که در دهانِ من گذاشتی، دوما مملو از غلطهای املایی و نگارشی هست(اولین وجهِ ادب به مخاطب در نوشتار اینه که اون رو در کمالِ پاکیزگی و ترتیب به اون تحویل بدی) که باعث میشه خوندنِ کامنتت حسِ بسیار بد و آزار دهنده ای به آدم بده، و سوما اینکه موقع نوشتن انقدر عصبانی و علیه من مغرض بودی که حتی کمی درنگ و تمرکز نکردی تا ببینی من در کامنتم چی نوشتم و منظورم چیه! من در آخرِ کامنتم خطاب به اون دوستمون نوشتم که: " شما که سر یک سریالِ فانتزی و در یک فروم مجازی برای یک تعداد آدمِ قدیمی تر در مقابلِ یک تازه وارد پارتی بازی می کنی و چشمت رو جلوی حق می بندی، در دنیای بیرون و حقیقی خدایی ناکرده چیکار می کنید؟!" جمله من رو خوب بخون! فارسیه! منظور من از تازه وارد، خودم هستم! که تا دو روز پیش فقط خواننده فروم بودم و به تازگی عضوش شدم! من درباره پارتی بازیِ نویسنده ی اون کامنت در گرفتنِ جانبِ کسانیکه حرفِ ناحق می زنن اما در این فروم نسبت به منِ تازه وارد بسیار قدیمی تر هستن، به صرفِ همین قدیمی و تازه وارد بودن، نوشتم! اما شما حتی منطورِ مبرهنِ جمله ی ساده ی من رو هم متوجه نشدید! ای دریغا که مشکل ناآشنایی با زبان فارسی در تمام شما دوستان اپیدمی هست! چطور ممکنه با عدم شناخت به زبان فارسی و سینما انقدر تجزیه و تحلیل هم ارائه میدید؟! وااسفا! و...... من به کسانیکه سریال و داستان رو تجزیه و تحلیل می کنن و نکاتِ جذابی درباره ش میگن و درمیارن، نگفتم پیرزنِ نق نقو. این کار که اتفاقا دقیقا همون چیزیه که من می خوام. چیزایی که به همه مون حس خوب و نکاتِ خوب بده. منظور من از پیرزنهای نق نقو در اون کامنتم کاملا مشخصه. اما دریغا که وقتی شما حتی منظور یک جمله ی ساده ی من رو هم متوجه نمیشید و بابتِ همون درکِ اشتباهِ خودتون از یک جمله ی من "لاتی" پُر می کنید و حماسه وارانه از قدمتِ خود و دوستانتون در این فروم برای بنده شاهنامه سرایی می کنید، دیگه چه توقع که بخواید در سایر موارد، علی رغمِ هر اندازه توضیح، منظورِ من رو متوجه بشید! هر اندازه که دوستان بیشتر حرف می زنن، بیشتر آبروی خودشون رو می برن و پوشالی بودنِ کامنتهای آزار دهنده ی خودشون در این روزها رو اثبات می کنن. سکوت گاهی بهترین کاره بزرگوار. بازهم میگم دوست عزیز چیزی که شما بهش میگی ناحق شاید در نظر بعضی ها حق باشه پس باید احترام اوناهم حفظ بشهمن که بیشترین کامنت آزار دهنده رو از شما دیدمکه به همه توهین کردی کاملا اشکارا وبعدشم انکار میکنی داداش مننن بفهم وقتی کسیو که کامنت میزاره بهش میگی پیرزن نق نقو پس بهش توهین کردی.در ضمن گاهی وقتا این قدر حرف کم میارین که بخثو به غلط املایی و این حرفا میکشونید.شماهم اینکارتون توهین به شعور مخاطبوتونه که نشون میدید جوابی برای گقتن ندارید ودارید از بحث بیرون میرید.درسته سکوت بهترین کاره و منم سکوت میکنم تا مجبور به قانع کردنت نباشم چون ارزششو نداره.من چون با موبایل تایپ میکردم غلط املایی داشت وگرنه منم مدرسه رفتم و هر آدمی بلده چطوری املای کلماتو بنویسه.
  9. پارسا تارلی

اولا دوست عزیز شما مصداق بیارید که من کجا توهین کردم؟! اینکه به یک نوشته ی خیالی که معلوم نیست مالِ کیه گفتم "پرت و پلا" توهینه؟ یا این که بر اساس نوشته ی خودِ یک نفر که گفته از سینما اطلاعی ندارم، بهش گفتم نامطلع توهینه؟! اینکه اصطلاح "استمناء ذهنی" که یک اصطلاح روانشناختی/هنری و کاملا عاری از توهین هست رو به کار بردم توهینه یا...؟! به علاوه دوستِ عزیز، توهین که بعضا صرفا با واژه های تک به تک ساخته نمیشه. بعضا واژه ها پاک و سالمن، اما معنای جمله وهن انگیز میشه! گوشتون هست که بنده چی میگم! همچنین، من راستیتش همونطور که در کامنتهای اولم گفتم، دوستان رو در حالِ نقد و نظر و اشتراکِ دیدگاه و حس و نکات ندیدم. صرفا شوی "مسابقه هفته" بود و طوماری از جملاتِ عجیب و غریب و تهی از شناختِ دقیق که برخی دوستان شتابان صرفا برای رقابت با هم(!!) در مسابقه ی "ببین و بگیر(ایراد)" مطرح می کردن! من دخالت کردم به این امید که کمی از این مضحکه که به راه افتاده کاسته بشه! شما بد نیبست که به صفحاتِ قبل که من هنوز کامنتی نذاشته بودم مراجعه کنید! شما اصلا حس خوب و اطلاعاتِ خوب تو کامنتها می بینید؟ چند نفر ریختن اینجا، رگباری یک مشت کامنتِ هیستیریک و ملتهب و بی منطق که از عالم و آدم شاکین و همه ش دارن به همه چیز فحش میدن و بهم نون قرض میدن و حس و حالِ همه رو خراب می کنن میذارن! من در کامنتهای دوستان نه "نقد و تخصص" دیدم، نه حس و حالِ خوب! سواد سینماییِ برخی دوستان که اصلا زیر صفره. خرابش کردن این فروم رو دیگه. جاذبه های فروم وستروس رو نابود کردن اینها. از دستشون خیلیا دیگه کلا قید سر زدن به فروم وستروس رو زدن. حالِ خوشِ همه رو خراب می کنن این یک عده. برخلافِ فصولِ قبلی دیگه هیچ نکته ی ارزشمند و کشف ناشده ای از اپیزودها با اومدن به این تالار به آدم نمی رسه. دیگه فقط باید بیایم اینجا که دوستانِ متکلم وحده مثل پیرزنها برامون نق بزنن یا بشینیم استمناء کردنشون رو نگاه کنیم. چرا؟! چون به آمالهاشون نرسیدن دوستان! ما درباره مدیومها صحبت می کنیم، اینا کتاب نغمه ای از آتش و یخ رو گذاشتن سر نیزه! تاسف. هر کی اسیر رفاقت بازی نباشه می فهمه من چی میگم. به علاوه شما فرمودی که بنده که اینجا و سرِ یک سریالِ فانتزی انقدر عصبیم، در دنیای بیرون چطورم؟ با کمالِ احترام، من هم به شما میگم شما که سر یک سریالِ فانتزی و در یک فروم مجازی برای یک تعداد آدمِ قدیمی تر در مقابلِ یک تازه وارد پارتی بازی می کنی و چشمت رو جلوی حق می بندی، در دنیای بیرون و حقیقی خدایی ناکرده چیکار می کنید؟! شما به نظرتون این که بیای به عقیده یک نفر بگی مضحک تو هین نیست. شما به نظرتون وقتی میای میگی من خیلی سینما رفته ام و از این حرفا و میگی شنا اصلاعی از این جیزها مدارید توهین نکردی.شما وقتی تو همین متنت آدمایی که برای سرگرمی و استفاده از اطلاعات دیگری در مورد داستان پیجیده ای مثل نغمه اطلاعتشون در میان میزارن پیرزن های نق نقو یاد میکنی فک میکنی بهشون توهین نکردی؟اولش میگی من توهین نکردم کلمات روانشناختی و هنری استفاده کردم بعد از تمام ادمهایی که وقت میزارن برای بحث کردن میزارن به عنوان پیرزن نق نقو یاد میکنی.بعد هم انقدر سنگ قدیما هارو به سینه نزن چون من مطمئنم که سر دانکن و حتی خودم از شما قدیمی ترم.اگر هم منظورت محمد مهدی بود خیلی از شما محترم تره برای من و جزو معدود کسانی که با اخترام به نظرات دیگران نظرشو میگه و مثل شما به همه نمیتازه.خیلی هم از اطلاعاتی که محمد مهدی داده بود خودم استفاده کردم و بحثی که با اون داشتیم تموم شد.بعدم شما داری از لفظی که نایمریا درمورد خودت استفاده کرد که تو دنیای واقعی چیکار میکنی داری بر علیه من استفاده میکنی من میگم به نظر هما حتی تویی که میخوای نظرتو به همه تحمیل کنی و میگی توهین نکردم وبعد توهین میکنی احترام نیزارم پس من وقتی دیدم تو دنیای واقعی نظرم با کسی مخالفه دیگه بحث نمیکنم و میگه هرکسی نظر خودشو داره ولی شما سرسعا از الفاظ زشت استفاده میکنی و یه دعوا راه میندازی.
  10. پارسا تارلی

خب قببنم گفتم شما از اون آدمایی هستی که فک میکنی خودت درست میکنی من اگه جیزی که میگید یه ذره منطق داشته باشه باهاش موافقم. شما اصلا آدم مناسبی برای بحث کردن نیتسی درنهایتم نمیتونی جواب درست حسابی بدی اومدی میگه نوشتت غلط داره اگه واقعا داره غلطاشو بگو. شما و آدم های مثل شاهزاده طلوع فقط بلدید یه ذره که جوابی چیدا نکردید سریعا تند صحبت کنید و الفاظی نثل مضحک بچگانه جهل و امثال اینا رو استفاده کنین. عزیزم همین کارو کردن دیگه . طلسم جدا گاحه سخت میشد ولی اینا یه حادویی خوندن که کلا اون قسمتو حجادو کلن از اینور دنیا جدا کنه شما خودتم نمیفهمی چی میگی وول پستو بخون بعد بیا جوابشو بزار. شما خودت اعتقاد داری باید آدمی که حرفش اشتباه با حرف درست قانع بشه ولی خودت با اکن همه مدرکی که من آوردم قانع نشدی پس رطب خورده نباید منع رطب بکنه شما بهمن بگو شما میای عمزتو وقف ساختن یه دیوار بکنی که اینور اونورش باز باشه و فقط کسی نتونه از جلوی دیوار رد شه ولی از کناره هاش رد شه؟اونوقت دیگه اون دیوار چیزی جز تکه ای اضافه از یخ نیست.برندون اینجا از فرزندان جنگل استفاده کرد و گفت جادو رو طوری بسازن که اون ایراداتم برطرف بشه. این آخرین پشتم به شما بود خواستید قانع بشید نخواستیدم نظر خودتونه و من احترام میزارم من میگم هرکس از دیدگاه خودش نگا میکنه و نیازی نیست همه ثانع شن ولی شما احترامی نسبت به نظرات نداری و میخوای همه رو به زور قانع کنی اول خودتونو اصلاح کنید بعد برا بحث بیایید.من دیگه ذهنمو که سهله دستمم برا شما خسته نمیکنم که چنین آدمایی رو قانع کنم آدنایی که به نظرات دیگرانم احترام نمیزارن و نمیخوان قبول کنن هرکسی نظر شاز دیدگاه خودش درسته
  11. پارسا تارلی

عزیزم نگاه خودت خیلیی سطحیه من با سر دانکن و استانیس موافقم. من کاملا دلیل آوردم که نیروهای دریای باریک به سختی به سه هزار نفر نفر می رسید. بعدشم کم یا زیاد تمام قدرت استانیس همون پنج هزار نفر بود دیگه که از دریای باریک آورده بود اونا کل نیروهای دریای باریک بود حالا سما بگو من اشتباه میکنم؟دریای باریک آیا مستونه اصلا پنج هزار نفرو جور کنه چه برسه به ده هزار نفر؟ اینم همه میدونن استنیس تو جنگ نمی تونست پیروز شه ولی برای اینکه حداکثر قدرتشو نشون بده همه قدرتشو اورده بود که اونم به سختی پنج هزار نفر میشد. اونم واسه جنگ نیاورده بود امیدش به این بود که شاید لرد های استورم لندز از رنلی رو به گردونن و به شاه به حق رو به بیارن. در مورد جادوی دیوارم بگم تو کتاب گفته شده امتداد داره و تو سریالم شما خودت دلالیلو بزار کنار هم ببین جور در میاد بیای دیوار به اون بزرگی بسازی بعد هر موجود احمقی به راحتی بیاد از کنارش رد شه. اگه اونطوری بود میتونستن از طرف شدو تاورم برن که خیلی نزدیک تر بود.بعدشم اگه امتداد نداشته باشه دیوار یه ابزار کاملا ناکارآمد چون هرچیزی میاد از کنارش رد میشه حالا باز خودت فکر کن ببین برندون معمار دیوار به این گندگی ساخته باشه این به فکر نرسیده باشه که کناره ها یه مشکل بزرگن؟ همون طور که شماره با دوستاتون موافقید خب منم نظر محمد مهدی شاهزاده طلوع و میپسندم آخه وقتی نیروت قابل مقایسه نیست چرا بایدتمام قدرت قدرت و نشون داد استنیس اصلا مگه قدرتم داشت تا قبل مرگ رنلی رنلی مرد بخش بارز سپاه رنلی به استنیس پیوست همین حالا دوستان اومدن چند صفحه راجبش بحث کردن نگاه من اگر سطحیه نگاه شما چطوره که وقتی چیزی تو سریال راجب ریختن دیوار و جادوش گفته نشده میگید میدونم جادوش امتداد داره ۱.اصلا تو کتاب م گفته شده باشه امتداد داره مگر وایت از آب میخان بیان وستروس ۲.دیوار فرو بریزه کجا گفته جادو باقی میمونه ۳.نحوه ریختن دیوار با اژدها بود اینجا حالا تو کتاب با شیپور باشه ب هر حال که فرو میریزه قشنگ معلومه عده ی زیادی با طرفداری های بیمورد دنبال این ن نظرات غلطتشونو حتا به زور ب کرسی بنشونن یه مقدار حق و وقتی واقعا مال شما نیست به دیگران دادن بد نیست چیزی ازتون کم نمیشه هیچ باعث احترام بیشتر میشه خب موافق باش من برای نیروهای دریای باریک دلیل آوردم که به زور سه هطار نفرن و با شمشیز رزن های آزاد و فلورنتا میشن پنج هزارتا هتسن اصلا من قبول میکنم استانیس قدرت چندانس در برابر رنلی نداشت ولی منظورم این بود برای داشتن بالاترین شانس همه رو باخودش برد تا اگه نیرویی هم دوباره بهش ملحق شد تعدادشون بیشتر باشهولی من نمیدونم چطوری جناب محمد مهدی میاد و اینو میکنه ده هزار نفر تازه فهمیدم بخاطر اینکه اینارو دوبار حساب میکنه بعدشم میگه بیست هزار نفر لردهای استورم لندز بودن و و یه مقدارم شوالیه های آواره و نیورو های خودش اینا شدن پنجاه هزار نفر!!!ینی شوالیه های آواره تا این حد زیاد بودن؟از ریچ هم که کسی ملحقشون نشود.پس دیگه حرفی درمورد این نمیزنم چون تو پست قبلیم خیلی کامل توضیح دادم. درمورد سوالاتت ۱. تنها طرفی که دیوار تموم میشه وقتی به دریا میرسه ایست واچه ولی از اون طرف تو دامنه های فراست فنگز تو خشکی دیوار تموم میشه ینی اگه امتداد نداشت شاه شب به خودش زحمت نابود کردن دیوارو نمی داد بعدشم جادوی دیوار وقتی برن ازش رد شد ظاهرا شکست چون تو اون خونه هم وقتی به برن دست زد شاه شب جادو ازبین رفت و چون هنوزم نشونه داره برن پس جادوی دیوارم از بین رفته ۲. من دراین موردکه دیوار فرو بریزه جادو باقی میمونه نگفتم اسن واقعا احمقانه اگه اینطور بود برندون دیوار نمیخواست میداد همون فرزندان جادو کنن و اینو به من ربط ندین چون من همچین حرفی نزدم ۳. همه میدونن با اژدها بود نمیدونم چرا یاد آوری کردی ما هم حرفی در این مورد نگفتیم و درآخر بگم شما خودت از اون دسته آدمایی هستی که فکر میکنی ادم باید وقتی حق باهاش نیست از نظرش بگذه ولی خودت الان اعتقاد داری که نظرت درسته و همه باید از ظرشون به خاطر نظر تو بگزرن اصلا فاز شما معلوم نیست خانوم دین نه کامل میای داخل بحث نه نظر کامل میدی فقط سوال پرسیدی و گفتی دلیل نمیشه شما چهار نفرین و ازین حرفا. محظ اطلافتون بگم که این یه کل نیست و ما داریم اصلا عاتمون رو باهم دزمیان میزاریم تا ببینیم کدوم درسته و هر طرف دلایل خودشو داره و کاملا محترمانه است. شید اونایی که بلند متن مینویسن غلطم داشته باشن ولی آدم میخونه واصلاعات زیادی گیرش میاد. ولی شماکه فقط تو مستای دوخطیط من چیزی جز کل ندیدم انگار شمارو گذاشتن بیای وسط برا اون طرف شعار بدی.حتی من در این بحث جایی محمد مهدی درمورد لردهای استورم لندز گفته بود تو یه متن بلند تمام سوالاتی روکه میخواستم یافتم سوالاتی که طی سالیان پیداشون نکرده بودم ولی اونجایی که گفته بود ارتش استنیس پنجاه هزار نفر میشد اونو مخالف بودیم پس بفهمین این یه کل نیست. و پستای دوخطیتونم به درد کسی نمیخوره چون نه از داستان اطلاعاتی میده نه سریال و فقط اومدن بدون دلایل مناسب طرف یکی از طرفین میگیرین
  12. پارسا تارلی

عزیزم نگاه خودت خیلیی سطحیه من با سر دانکن و استانیس موافقم. من کاملا دلیل آوردم که نیروهای دریای باریک به سختی به سه هزار نفر نفر می رسید. بعدشم کم یا زیاد تمام قدرت استانیس همون پنج هزار نفر بود دیگه که از دریای باریک آورده بود اونا کل نیروهای دریای باریک بود حالا سما بگو من اشتباه میکنم؟دریای باریک آیا مستونه اصلا پنج هزار نفرو جور کنه چه برسه به ده هزار نفر؟ اینم همه میدونن استنیس تو جنگ نمی تونست پیروز شه ولی برای اینکه حداکثر قدرتشو نشون بده همه قدرتشو اورده بود که اونم به سختی پنج هزار نفر میشد. اونم واسه جنگ نیاورده بود امیدش به این بود که شاید لرد های استورم لندز از رنلی رو به گردونن و به شاه به حق رو به بیارن. در مورد جادوی دیوارم بگم تو کتاب گفته شده امتداد داره و تو سریالم شما خودت دلالیلو بزار کنار هم ببین جور در میاد بیای دیوار به اون بزرگی بسازی بعد هر موجود احمقی به راحتی بیاد از کنارش رد شه. اگه اونطوری بود میتونستن از طرف شدو تاورم برن که خیلی نزدیک تر بود.بعدشم اگه امتداد نداشته باشه دیوار یه ابزار کاملا ناکارآمد چون هرچیزی میاد از کنارش رد میشه حالا باز خودت فکر کن ببین برندون معمار دیوار به این گندگی ساخته باشه این به فکر نرسیده باشه که کناره ها یه مشکل بزرگن؟
  13. پارسا تارلی

تازه کاشف به عمل اومد چرا شما و بعضی از دوستان تعداد سپاه استنیس رو 20 هزار نفر در نظر میگیرید برادر من رنلی با سپاه 100 هزار نفری اش تو بیتربریج که وسط راه هایگاردن به کینگزلندیگه اردو زده بود که خبر رسید استنیس استومزاند رو محاصره کرده، بعد مشورت با فرماندهانش تصمیم گرفت همراه سواره نظام استورمزلند که تعداد کمی از شوالیه های شاخص سواره نظام ریچ هم همراهی شون میکردن یعنی با حدود 20 هزار نیرو به تاخت سمت استومزاند بره تا در کوتاه ترین زمان ممکن مشکل استنیس رو حل کنه و سر هدف اصلی اش برگرده. کتلین که POV این ماجراست به صراحت میگه پسرم راب هم تو تویینز همین تاکتیک رو به کار برد. پس نتیجه میگیریم که رنلی هم با بخش کوچیکی از سپاهش سراغ استنیس میره ! یعنی حدود 80 هزار نفر شامل کل پیاده نظام استورمزلند و ریچ و بخش اعظم سواره نظام ریچ تو بیتربریج منتظر نتیجه میمونن. بعد مرگ رنلی تو صبح حمله 15 هزار نفر ازون 20 هزار نفر سواره نظام ضربتی به استنیس ملحق میشن و 5 هزار نفر باقیمونده به بیتربریج عقب نشینی می کنن پس رقم 15 هزار از اینجا اومده نه کل توان استورمزلند برادر من حالا اون پیاده نظام جا مونده تو بیتربریج که تا آخر جنگ پنج پادشاه که وسط راه عاطل باطل نمی مونن !! وقتی خبر مرگ رنلی و برتری استنیس بهشون میرسه بر همون اساسی که سواره نظام شون تو استومزاند تغییر جبهه دادن از هم جدا میشن. یعنی تقریبا کل پیاده نظام استومزلند و یه بخشی از پیاده نظام ریچ میان سمت استنیس و بخش عمده قوای ریچ برمیگردن هایگاردن. امیدوارم حل شده باشه ضمنا در مورد استعداد اولیه استنیس هم یه بار دیگه تاکید میکنم که استنیس فقط لرد دراگون استون نبود، لرد ارشد دریای باریک بود یعنی چند تا جزیره و چند تا قلعه دیگه تو نواحی ساحلی کرونزلند که جمعا شامل حدود 10 خاندان میشد بهش وفادار بودن و شما باید نیروی ذخیره پادگان همه اینها رو روی هم حساب کنید. با تعریف خود شما از قلعه و شهر هم حرف من تایید میشه که ریچ هم نهایتش یه شهر اولدتاون رو داره. من نگفتم کارستارک ها از نظر عددی نصف سپاه راب بودن گفتم طبق توصیف کتلین چون جنگجوترین و متعصب ترین پرچمداران شمال بودن با رفتن شون انگار که نصف قدرت راب از دستش رفت. مندرلی ها هم به هیچ وجه خاندان شوالیه ای نیستن، اصلا شمال خاندان شوالیه ای نداره، مندرلی ها یه خاندان ماهیگیر تو ریچ بودن که بعد تبعید و آواره شدن استارک های شمال بهشون جا و مکان داده بودن، تو اون مقطع هم اهل تجارت دریایی شده بودن و به همین دلیل ثروتمندترین خاندان شمال بودن ولی به هیچ وجه جنگجو و سلحشور نبودن. تو هیچ کدوم از جنگ های راب هم کار خاصی جز دادن اسیر و تلفات ازشون نمیبینیم. تصور کل هفت پادشاهی از گذروندن وحشی ها توسط استنیس از دیوار این بود که قراره اونها لردهای جدید شمال بشن، حتی تو جلسات شورای سرسی تو کتاب چهارم هم به این مطلب اشاره و سرش بحث میشه و سرسی میگه همین یه کار استنیس برا اینکه کل خاندان های شمال علیه اش بشن کافیه. حالا برنامه اصلی استنیس هر چی هم باشه مهم تصوری هست که تو طرف مقابل ایجاد میکنه. بازم سوالم رو تکرار میکنم: تو شرایطی که دشمن اصلی و فوری بولتن ها استنیسه برا چی باید ترسوندن جانی که کاری به کارشون نداره بشه اولویت رمزی ؟ در مورد ثیون هم ما نمیدونیم مارتین چه برنامه ای رو تو کتاب میخواد پیاده کنه ! آیا استنیس اون رو به خاطر گناهانش راهی دیوار میکنه یا از هرج و مرج شکست استنیس برا فرار دوباره استفاده میکنه یا چی ؟؟؟ منظورم از رکوردشکنی هم شکستن رکورد تاثیر دیالوگ و سکانس رو احساسات خودم بود نه نظرات دیگران دوست عزیز کاملا داری اشتباه مسکنی استانیس با تمام نیرویس که در اختیار داشت به سمت رنلی رفت.و احتمالم میداد که شاید اصلا رنلی زنده موند و برای قدرت نمایی باید همه نیروشو میبرد به دلیل اینکه استانیس جز دریای باریک جای دیگه ای در اختیار نداره.مس نیروهایی که آورده میشن نیروهای کجا؟اکثرشون میشن نیروهای همون دریای باریک.که اوناهم باز به سختی میتونن سه هزار نفر باشن و مابقی ارتش استانیسم چند صد نفر شمشیر زن آزاد به علاوه تعداد کمی از خاندان فلورنت. در زمن اونطوری هم که میگی نیست دریای باریک کلا تو نزدیکی استانیس دوسه تا جزیره هست که فقط تو جزیره چنگال قلعه هست که اونم اونقدر به ارزشه که استانیس حتی بعد شکتشم مشاوراش گفتن لرد اونجا جلو جوفری زانو زده بیا بهش حمله کنیم گفت اون جزیره جز یه قلعه متروکه چیزی برای ما نداره و یه قلعه دیگه هم هست که اونم جزیره انقد به استورم اندز نزدکه که فک نکنم ماله استانیس باشه اصلا.بعد از مرگ رنلی همتقریبا تمامی نیروهای تایرل و پرچمدارانش رفتن و فقط نیروهای استورم لندز متحد شدن با استانیس و چون رنلی سپاه صد هزار نفری داشت وهشتاد هزار ش تایرل بود پس بیت هزارشم استورمزاندی میشن که اکثرا به استانیس پیوستن حتی لرد های استورم لندز هم همشون به استانیس نپیوستن اکثرشون پیوستن پس‌میبینم که استانیس حدودا بیست هزار نیرو داشت شوالیه آواره هم هیچوقت نمیتونه تعداد یه سپاهو چند هزار نفر بالاتر برد شوالیه های آوره دویست تا سیصد نفر میشن اکثرا پس دیدم استانیس با تمام زوری که زد تونست بیست هزار نیزرو به دست بیاره. پنجاه هزار نیرو داشت که اونجا که لرد تیوین حمله کرده بود عقب نشینی نمیکرد. چون هیچوقت یه جنگوی تایرل که اکثر ارتشی که لرد تیوین آورده بود رو تشکیل میداد با ییه نیروی استورم لندزی برابر نیست و حتی با وجود آتش وحشی باز با پنجاه هزار نفر میتونست برنده شه چون با ترکیدن آتش وحشی ردیف اول کشتی ها وردیف دوم بکشته شدن چند صو نفرم تو ساحل پیاده شده بودن بودن پس میبینم اگه پنجاه هزار بود باید بخش عمده هنوز تو کشتی های باقی مونده باشه و بعد عقب نشینی هم نیروهای زیادی واسه استانیس میموند ولی اینطور نشد. با کمال احترام در این مورد با رابرب موافقم
  14. پارسا تارلی

اگر شما جای کاراکترهای سریال بودید

درمورد ند نظر نمیدم خلی دلرحم بود در مورد خدابیامز راب مرحوم میگم حالا دلش خواسته اون زن گرفته مجبور نبود که با عجوزه های فری ازدواج کنه ولی من که تا اون حد تو جنوب پیشروی کرده بودم برنمیگشتم شمال که یه قلعه ویرانو بگیرم البته بولتونا هم قول زدن ولی باز فهمیده قلعه ویرونه است و میخواست به سمت کسترلی راک بره و چون تیوینم ارتشسو برده بود کسترلی راکو میگرفت کلا یه بار به حرف کاتلین گوش ندادو تئونو آزاد کرد و به نفعش نشد بار دومم گوش کرد رفت وینترفلو بگیره به ضررش شد کلا کتلین خیلی برا راب نحض بود جیمیو آزاد نمیکرد ریووران سقوط نمیکرد ادمور دست لنیسترا و فریا بود وجیمی هم دست تالیا پس بیخیال ریوران میشدن و وقتی دیدم ازم لرد فری عضر خواهی میخواد بهانه خوبی بود که بگم بهم اهانت کرده و یه شاه از یهلرد عضر نمیخواد و دوقلوهارو تصرف میکردم لرد کار استارکو گردن نمیزدم این یدونه رو همه باهم موافقن چون لرد ریکار ادم داغ دیده ای بود. در مورد لرد ریکار کاراستارک میفهمیدم که پسرم تو میدون جنگ و جوانمردانه کشته شدن و کسیو که تو میدان جنگ نابرابری مثل ویسپرینگ وود که خود اینا از پشت حمله کرده بودن از طرف اینا کشته میشد دیگه انتقام نمیخواد و حتی انتقامم اگه میخاستم سر دوتا بچه لنیتسر خالی نمیکردم اوبرین رو بگم اه بخیال کوه میشد و اون همه نزدیک نمی رفت نمیمرد. ولی اون دیالوگش خیلی باحاله که گفت میخوام بیاد بیاریش الیا مارتل کسی که آزارش دادی و کشتیش به یاد بیار ویه دفعه کوه پاشو میگیره و میگه به یاد میارم الیا مارتل در حالی که دستم به خون مغز بچش آلوده بود کشتمش. درمورد رندیل تارلی اول با لنیسترا متحد نمیشدم ولی بعد که شدم منم زانو نمیزدم. درمورد سرسی تو فصل به جیمی نمیگفتم که نقشم چیه و میخوام گلدن کمپانیو بیارم چون جیمی رفت شمال واحتمال داره افشا کنه. درمورد جیمی شیر بی پنجه در ویسپرینگ وود تو هر صد متر چندتا دیده بان میزاشتم در مورد سر استفورد لنیستر که یکی از اردوگاههای بزرگ لنیستر رو از دست داد. دیدبان شبانه میزاشتم که به اون وضع فجیع و تو چادرم حتی بدون اینکه دست به شمشیرم ببرم کشته نشم. درمورد سرکوان لنیستر با سرسی با ملایمت رفتار میکردم و طوری نشون میدادم که مطیعشم وقتی رسیدم به کستری راک کارمو میکردم درمورد لرد تیوین لنیستر وقتی یکیو از خودت کینه ای میکنه یا باید کلا حذفش کنی یا کینه ایش نکنی چون بعد اسیبشونو میزن و این خودش بزرگترین اشتباه تیوین لنیستر بود که بعضیا میگن اشتباه نداشت و این خودش برای لرد بزرگی مثل تیوین خیلی بد بود این اشتباه
  15. پارسا تارلی

اگر بخوایم به صرف اینکه از قیافه ریگار خوشمون نیومده بگیم فلش بک اپیزود آخر افتضاح بود میشه عین همین ایرادهای سلیقه ای رو به قیافه سرسی نوجوان و مگی قورباغه هم گرفت که مثلا سرسی نوجوان به سرسی بزرگسال اصلا شبیه نبود. مگی خیلی زشت و مخوف نبود و... منم مثل خیلی ها تو پس زمینه ذهنی ام انتظار داشتم ریگار زیباتر و جذاب تر باشه ولی بعدش که فک کردم دیدم معنی نداره از ایریس کریه و ریلا که هر چی بود زیبا نبود و سایر تولیدات شون هم ویسریس و دنریس از آب دراومده بزنه یه دونه فرشته بهشتی عمل بیاد ! و اتفاقا سلیقه کارگردانان که سعی کردن یه چهره ای شبیه ویسریس و دنریس گیر بیارن معقول تر و منطقی تره ! لیانا رو که فصل قبل هم دیده بودیم و به وضوح سعی کردن چهره ای مشابه آریا انتخاب کنن تا حرف ند که میگفت لیانا شبیه آریا بود درست از آب دربیاد. در مورد قطع شدن صدا تو ویژن قبلی و وضوحش تو این ویژن هم میشه به راحتی استدلال کرد که چون برن اورژانسی و بدون آموزش کافی کلاغ سه چشم شده از حداقل توانایی شروع کرده و به تدریج قدرت سبزبینی و وضوح ویژن هاش افزایش پیدا میکنه درباره انتخاب اسم مشابه برا دو فرزند هم اولا که طبق پیشگویی ها اسم شاهزاده موعود باید ایگان میشده و ریگار هم به همین امید اسم پسر اولش رو ایگان میزاره اما وقتی میبینه اون نشانه ها رو نداره به فکر ایجاد ارتباط با لیانا می افته. و ثانیا سنت گذاشتن اسم مشابه در خاندان های اشرافی و سلطنتی و مذهبی قدیم بسیار رایج بوده و هنوز هم در مناطقی که فرهنگ قبیله ای دارن مثل کشورهای عربی رایجه !! بابا دیگه هر جای دنیا همچین ایرادی بگیرن ما ایرانی ها و شیعه ها که باید قضیه برامون حل شده باشه بلاتشبیه مگه امام حسین اسم هر سه پسرشون رو علی نزاشته بودن ؟؟؟ که با لقب اکبر و اوسط و اصغر از هم تفکیک نمیشدن ؟ در مورد جنگ اپیزود شیش هم که تو تاپیک مربوطه به اندازه کافی بحث شد و کردیم ببخشید اریس کریه نبود تو جوانی بسیار زیبا بوده اون قیافه ای که بعد از دیوانگی پیدا میکنه که مهم نیست و همسرش هم همینطور تو کتاب از دنریس به عنوان زیباترین زن دنیا یاد میکنن و به نظر من امیلیا کلارک هم خیلی خشگله. بهد تنها صفتی از ریگار که همه روش توافق دارن زیباییشه یکی میکه دلاور یکی میگه متجاوزه و صفات دیگه تنها صفتی که مورد توافق همه ست زیباییشه حداقل انتظار داشتم انقد زشت نباشه و نهایتا هم گفتم میتونستن جوری فیلم بگیرن که پشتش به صحنه باشه اینجوری مرموز بودن کاراکتر هم حفظ میشه. برن اگه نمیشنوه پس تعجبش برای چیه؟بعد کجا دقیقا گفته ن شاهزاده موجود اسمش چیه؟خودتون میگین علی اصغر و علی اکبر تمایز داره من تا حالا تو عمرم ندیدم کسی اسم 2تا بچه ش دقیقا یکی باشه و بعد اگه توضیحی داره باید بدن نه اینکه برن و سم خم به ابرو نمیارن و اصلا براشون عجیب نیست. بابا ریکار کجاش آخه زشت بود اتفاقا خیلیم خوشگل بود همه چیشم عین تارگارینا بود از موهای بلوندش تا قیافش که عین توصیفاتی که از ریگار میگن بود. من نمیدونم همه لیانا رو که اون همه همه میگن که از زیبا ترینا بوده اون زمان و از این حرفا که ریگار پسندیدتش وگرنه ریکار نمیمسندید تو سریال زدن این همه حرف در مورد لینا رو پکوندن و زیباییشو کلا داغون کردن اونوقت اومدن چسبیدین به ریگار . الان با اون همه توصیفات لیانا به نظرتون تو سریال زیبا بود؟
  16. پارسا تارلی

عبور وایت واکر از دیوار

نظر قبلی منم اگه تو همین تاپیک بخونی میبینی چطوری عبور کردن برن که توسط شاه شب علامت دار شد اون خونه جادو داشت و وایتا نمیتونست وارد شن جادوش شکست پس قاعدتا باید با لبور برن از دیوارم جادوی دیوار از بین بره پس جادوی دیوار ازبین رفته
  17. پارسا تارلی

عبور وایت واکر از دیوار

اصلا به باگ به این گنده گی توجه نکرده بودم حالا اون زنجیرو اینارو همش رو دلیل آوردم که یاگ نیست ولی این واقعا باگه زمان بردن اون وایت وارکر به پایتخت که دیوار پابرجا بود حتی خود مارتین گفته که جادوی دیوار امتداد داره یعنی اگه سوار کشتی کنن و از نار دیوارم ردش کنن نمیشه ولی اگه اینو در نظر بگیریم که مثله اون خونه که برن و چندتا از فرزمدان جنگل توش بودن بعد از علامت دار شدن جان توسط نایت کینگ جادوش شکست پس دیوارم بخاطر اینکه برن هنوزم علامت داره جادوش از بین رفته پس اینم یه باگ نیست
  18. پارسا تارلی

درمورد غول ها هم چرا بعضی دوستان قبول نمیکنند وایت واکرها تاحالا بزرگترین حملشون به وحشی های مانس ریدر تو هاردهوم بود و متاسفانه توشون غولها هم بودن درسته غولهای مرده نمیتونن آهنگری کنن و یه غول زنده که میتونست وقتی هیکل یه قول چند برابر یه انسانه پس میتونن زنجیری چند برابر انسان ها بسازن. و مطمئن باشین آهنگری هم بلد بودن و حتی تو صحنه حمله به دیوار نشون داد که دو تا غول زنجیرو بستن به دروازه اصلی و سر دیگشم بستن به ماموت که دروازه رو بشکنه و همین زنجیرها تو هاردهوم گیرشون اومد
  19. پارسا تارلی

همچین چیزی که بیان از کنار دیوار ردشن غیر ممکنه چون گفته شده که جادوی دیوار امتدا داره و اگه نداشت پس دیوار یه ابزار کاملا بخ در نخور و مسخره میشد چون هر موجودی میومد خودش مینخداخت رو یه تیکه چوبی قایقی چیزی میرفت اونور دیوار
  20. پارسا تارلی

راحت میومدن به جای کف دریاچه روی خشکی پخشش میکردن. هم دردسر خودشون کمتر میشد هم مشغله ملت. اگر مرده ها بتونن کف دریاچه و دریا راه برن دیگه نیازی به خراب کردن دیوار نبود. قشنگ میزدن به دریا اونور از قدمگاه پادشاه در میومدن یه خونریزی حسابی هم میکردن. همچین چیزی غیر ممکنه چون جادوی دیوار امتدا داره اگه نداشت که دیوار کلا ناکارآمد بود و هر چیزی سریع از اونورش رد میشد ________________________ این یورونی که قبل از شروع فصل میگفتن قرار شرورتر از رمزی باشه همین بود؟ این که در مقابل رمزی جکی بیش نبود. اونم نه حتی یه جک خنده دار
  21. پارسا تارلی

دوستان شما یه طوری میگین شخصیت جان از بین رفت وفلان انگار چی شده همونه دیگه فقط اسمش عوض بعدشم مهم اینه که با نام حرام زاده بزرگ شد و ضربه هایی که باید میخورد رو بخاطر این نام خورد و درس هایی رو که باید میگرفت بخاطر این نام گرفتن بخاطر این نام به دیوار رفت خلاطصهشخصیتش با این نام شکل گرفت و خیلی سخته شخصیت تغییر کنه فقط اسمش تغییر کرده وگرنه به دست ندر استارک بزرگ شده وشخصیت یک استارک رو داره ولی من بازم برام یه چیزی مبهمه نمیفهمم تو خواندان تارگاریان مو و چشم سیاه غیر ممکن بوده اصلا انکار خواستن فقط یه کاری کنن هویت جان همینطوری آبکی مشخص شه بره
  22. پارسا تارلی

کلا داستان دنریس توی سریال مثل ویروسه هر کسی که وارد داستان دنریس میشه شخصیتش تو سریال رو به افول میره . تیریون ، واریس ، جان اسنو همگی به این ویروس دچار شدن اون هم به این خاطره که توی بخش دنریس هندی بازی زیاد داره فصل پیش هم طوری پیش رفت که این فصل بیشتر از فصلهای قبل روی بخش دنریس فوکوس شد و کمتر به جاهای دیگه پرداخته شد . با انتهای فصل 7 حالا دیگه تنوع مکانی سریال به دو جا کاهش پیدا کرد . وینترفل و کینگزلندینگ (که خودش کلی از هیجان سریال کم میکنه) و احتمالا با اومدن دنریس به وینترفل شاهد افول سانسا و اریا و برن هم خواهیم بود نه این زیادی سخت میشه که یورون بفمه ولی شما اگه اون سکانسو دیده باشین سرسی به جیمی گفت دیگه که تئون رفته گلدن کمپانی رو بیاره و حالا جیمی هم برای ملحق شدن به شمالیا میره شمال پس احتمالا جیمی میگه سرسی میخواد ارتش بیاره تو وسنروس اگه بخوان البته اینجا امکان داره که حرف جیمیو باور نکن و اینجا تئون به کار میاد که میگه اون راست میگه و جزیره خالی بود
  23. پارسا تارلی

سلام باز مگه کل کلی اتفاق افتاده؟
  24. پارسا تارلی

داداش هزارتا مغز متفکر پشت این سریاله بعد شما با یه نقد آب دوغ خیاری میایی به جرعت میگی بدترین سیزن سریال بود؟؟ شما بهتره قبل اظهار نظرتون بری صحبتهای سازنده های سریال رو بعد هر قسمت ببینی و بخونی و بعد بیایی اینجا نظر بدی نقد آب وغ خیاری نیست من خودم هزار بار طرف این فصل از سریالو گرفتم ولی بادیدن این قسمت قانع شدم دوستانی که میگن فاجعه دروغ نمیگن حیلی زایه بود شما از اون آدم هایی هستی که فقط میشینی بی دقت و بدون هیچ نگاهی به جزئیات و شاخص های فیلنامه و کارگردانیو اینا فقط میشنن برای اینکه یه ساعت از روزشونو پرکنن این سریالو میبینن و الکی جو میگیرن که هزارتا مغز متفکر پشته سریاله مغز متفکر مارتین بود که اونم این فصل باهاش همکاری نکردن فاجعه شد لذت اینجور سریالا تو اینه که بشینی به جزئیاتش نگا هزار تا پیش بینی در ذهنت بوجود میاد که فصل بعد میخواد رخ بده هیچ چیز قابل پیش بینی نیست ولی این فصل اصلا اینطوری نبود
  25. پارسا تارلی

نه داداش تو کتابو سریال گفته شده که جادوی دیوار امتداد داده شده واین خیلی معتبره وگرنه نیازی نبود بیان طرف ایست واچ تا یخا بریزه رو دریا یا دریا یخ بزنه ویه نفرم اومده بود بررسی کرده بود تو تیتراژ دریای اطراف ایست واچ یخ میزنه ولی اونم فقط برای این بود که نشون بده زمستان از راه رسیده چون این گفته خیلی معتبره که جادوی دیوار امتداد داره وگرنه دیوار یه ابزار کاملا نا کار امده چون اصلا میتونستن بجای اینکه برن طرف ایست واچ میرفتن طرف برج سایه و اونجا از دامنه های فراست فنگز رد میشدن که کلا اونجا تو خشکیم قسمتیش دیوار نداره. کلا به نظرم خیلی زایه بود فروریختن دیوار باز اگه بگیم برن حادو رو از بین برد یه چیزی ولی نمیتونن از اطرافش رد شن چون جادوش امتداد داره