رفتن به مطلب

Winterfell

ناظران
  • تعداد ارسال ها

461
  • آخرین بازدید

تمامی ارسال های Winterfell

1. Azor Ahai کم کم داری صندلی رو داغ می کنه. ایول! نگار مدیونی اگر سوالی رو جا بندازی.
  2. به به استنیس طرفدار سینمای کلاسیکه. کارت درسته.
  3. چه صندلی داغ ملایمیه. بیشتر شبیه مصاحبه مطبوعاتیه تا صندلی داغ. نگار خیلی داره بهت خوش می گذره. بسوزونیدش! بسوزونیدش!
  4. دوستان بحثهای مربوط به صندلی رو فقط در این تاپیک انجام بدید. تاپیک اصلی فقط برای پرسش و پاسخهاست. پستهای پراکنده رو به اینجا منتقل کردم.
  5. دوستان لطفا" برای بحث در مورد صندلی داغ به تاپیک مربوطه اش مراجعه کنید. viewtopic.php?f=33&t=248 اینجا فقط سوال و جوابها انجام میشه. پستهای اخر رو به اون تاپیک منتقل می کنم.
  6. Winterfell

تبریک تولد

تولدت مبارک باشه نگار عزیز. امیدوارم همیشه فعال باشی و به همه پستها لایک بدی.
  7. Winterfell

تالار تشریفات

من کیوان رگیولارلی پ.ن: واسه اینکه اسپم نباشه. مبارک باشه کیوان جان، به امید موفیقت های بیشتر کیوانه دیگه! کی بود می گفت بخوای حرفای کیوان رو بفهمی باید دیکشنری کنار دستت باشه. منم برای اینکه اسپم نشه یه تبریک گرم و صمیمانه بهت می گم کیوان جان. امیدوارم حضورت همچنان مستدام باشه در سایت.
  8. Winterfell

ایجاد مجله وستروس

حالا چرا اینقدر تند؟ خب اسم مجله و سایت وستروسه! مشخصا" اژدها نشان یکی از خاندانهای مشهور وستروسه, اینکه دیگه توضیح لازم نداره. حالا نمی دونم برای یخ چه چیزی می خواد بهش اضافه بشه. تا جایی که تو کامنتم نمایانه من شخصا" اسمی از علاقه ام یه هیچ خاندانی نبردم و قرار هم نیست علاقه شخصی مون وارد اینجور موضوعات عمومی بشه.
  9. Winterfell

ایجاد مجله وستروس

منم فکر می کنم باید لوگو به کل وسنروس ربط داشته باشه.یخ و آتش یعنی فقط تارگرین و استارک؟
  10. Winterfell

شاهزاده ی موعود

تاپیک رو به اینجا منتقل کردم تا بدون نگرانی از اسپویل, راحت تر بتونید بحث کنید. ضمن اینکه قبلا" هم تاپیکی در همین تالار داشتیم با نام "ریگار تارگرین پرنس وعده داده شده یا دیوانه ترین تارگرین" که بحثهای خوبی توش داشتیم و مقداری هم به موضوع مد نظر در این تاپیک همپوشانی داره.
  11. Winterfell

تبریک تولد

رنلی عزیز و تالیسا عزیز تولد هر دوتاتون مبارک.
  12. Winterfell

ایجاد مجله وستروس

من داشتم یه فن فیکشن در مورد ریگار می نوشتم اما اصلا" ازش راضی نبودم. ناتمام ولش کردم. شاید مجله بهانه ای بشه که روش وقت بذارم که بتونم ازش چیزی در بیارم. محدوده زمانی رو برای جمع اوری مطالب اعلام نکنیم؟
  13. Winterfell

بار ِ عام، باری برای عموم [گفتگوی آزاد 2]

برای منهم چیزایی که میگی عجیبه. اینا کاملا" مغایر با شجره ها نامه های سیلماریلیونه. لیلی اسنو: به نظر من سیلماریلیون بهترین کتاب تالکینه اما شاید اگر برای شروع بری سراغش برات خسته کننده باشه و مقداری هم تعدد اسامی گیجت کنه. من اول از همه سه گاه ارباب حلقه ها رو خوندن و با وجودیکه یه سری چیزایی برام مجهول بود و بعدا" با ارجاع به کتابهای دیگه اش اصل موضوع رو فهیدم اما در کل به نظرم بهترین شروع همون بود.
  14. Winterfell

زیرنویس فصل پنجم سریال بازی تاج و تخت

تالیسا عزیزممنون اززحماتت. فکر کنم به نوعی این فصل سریال برات زهر شد. :-/ من هنوز سریال رو ندیدم اما مطمئنم با توجه به شناختی که از دنیای نغمه داری ترجمه بی نقصی ارائه دادی.
  15. Winterfell

موسیقی متن فصل پنجم

Atonement زیادی غمخوارانه است به نظر میاد برای مرگ جیمی باشه تا جریانات سرسی اما اسمش چیز دیگه ای میگه. ترک آخر throne for the game قاعدتا" تیتراژ پایانیه اگه اون چیزی که اغلب پیش بینی می کنیم بخواد صحنه آخر باشه باید از یه ترکی با تم وینترفل استفاده کنن. ترک the wars to come هم خیلی خوبه. یه اجرای دیگه از تم وینترفل. هر چند جور تنظیم از این ترک رو که بشنوم باز هم ازش لذت می برم.
  16. Winterfell

تبریک تولد

کیوان عزیز تولدت مبارک. شاد و تندرست و سلامت باشی و همیشه پایه وستروس.
  17. Winterfell

بحث اپیزودیک فصل پنجم اپیزود هشتم Hardhome

ریگار: بحث جالبی رو باز کردی که بعید می دونم اینجا فرصت بشه کامل در موردش صحبت کنیم. یه تاپیک یه جا تو فروم هست که در مورد اسمال فولک هست و داره خاک می خوره و خیلی دوست دارم یه روزی اونجا در مورد زندگی مردم عادی در دنیای وستروس بحث کنیم. باید دو تا موضوع رو تفکیک کنیم. یکی بحثی که اینجا درگرفت که با نظر جوری شروع شد در مورد اینکه تو شمال یه زن در حضور تعداد زیادی مرد صحبت می کرده و ... و بعد موضع گیری در مورد نوع فرهنگ وحشی ها. این به نظرم هیچ ربطی به بحثهای فمنیستی نداره و جایگاه زن تو فرهنگهای کهن خیلی مختلف و متفاوت بوده. تو اعماق تاریخ که پیش بری جوامع مادر سالار هم پیدا میشدن. در جوامع سنتی عادی هم زن به خاطر نوع زندگی طبیعی ( کشاورزی, دامداری و ...) حضور اجتماعی زیادی داره در مقایسه با شهر نشینها, حتی اگر قدرت رسمی نداشته باشه. به نظرم حضور زنان وحشی پا به پای مردها بیشتر به خاطر این نوع زندگیست. سبک زندگی که هر دو جنس رو تو طبیعت میاره و از خیلی از قیود آزاد میکنه. اشاره کردی که آزادی در انتخاب پارتنر نمی تونه نشانه تمدن باشه. باهات موافق نیستم چون آزادی در انتخاب شریک جنسی از اولین قیودی بوده که برای محدود کردن زنها ایجاد شده و از اولین شکلهای مالکیته. چرا همین که در بدیهی ترین نیاز زندگی آزاد نباشی نشانه تمدن نیست؟! اشاره ای که به رهایی مردمان وحشی شمال دیوار از خیلی اصول دنیای متمدن شد من جمله رهایی از انقیاد به جنسیت یا سلسله مراتب ( به طور نسبی) یا سن و سال و غیره... هم می تونه نکته مثبتی تو این فرهنگ باشه. این موضوع رو در نظر بگیر که پیش فرض ذهنی همه ما اینه که دنیای وستروس و جنوب دیوار متمدنتره. رو این بحث چندانی نیست اما اینکه کل فرهنگ مردمان شمال دیوار یا مردمان آزاد خالی از تمدنه درست نیست. قطعا" تعاریف معمول آدمهای متمدن ( از نظر ما) رو ندارند اما نمی تونیم به راحتی بگذاریمشون کنار. تو تخطئه وحشیها و مردمان آزاد کسی به هنر و ... اشاره نمی کنه. داد همه از قتل و ادمکشی و تجاوز و ... است. مگه این اتفاقات تو وستروس و کینگزلندینگ کم اتفاق می افته. وضعیت ناامنی و هرج و مرج فعلی در حدی که حتی شاهراههای مملکت هم امنیت ندارند رو چه طور توجیه می کنی؟ فقط ظاهر همه چیز مرتب تره, لباسها قشنگتره اما خشونت همه جا موج می زنه. نمی گم تو زندگی یه وستروسی در مقایسه با یه دوتراکی و مردم وحشی,قتل و آدمکشی طبیعیه اما وستروس به نسبت ظاهر متمدنش چندان امن نیست. یه مثال کوچک وضعیت آلمان در زمان ظهور هیتلره. مملکتی که مهد فلسفه و موسیقی و هنر و ادبیات و ... بود و یهو همچی چیز هولناکی از داخلش ظهور کرد. نمی دونم المان انموقع با اونهمه موسیقی و تئاتر و کنسرتهای فلان و بعد قتل و کشت و کشتار رو می تونیم متمدن بدونیم یا نه. در مورد فمنیستهای رادیکال اینجا جای بحث نیست اما تا حد ممکن باهات مخالفم. کلیت حرفت رو قبول دارم اما در نظر داشته باش بلاخره این نوع دیدگاههای رادیکال لازم بوده تا امروز بتونیم حرفی در مورد دنیای زنانه برای مطرح کردن داشته باشیم و گرنه نه زن و نه دنیا و دیدگاه زنانه حضور اجتماعی نداشت تا بتونه ابراز وجود بکنه. ( در مورد این قسمت لطفا" اینجا بحث رو ادامه ندیم چون خیلی به وستروس نامربوطه)
  18. Winterfell

ریگار: هیچ جا نگفتیم ( حداقل من نگفتم) که کی از کی متمدنتره. بحث فقط اینه که تمدن فقط یه جنبه نداره که بشه به راحتی به کسی نسبتش داد. اتفاقا" همون جاهایی که هنر و تمدن از ظاهرش می باره انواع اعمال بی تمدنی درش موج می زنه. من که بحث رو همینجاتموم می کنم. امیدوارم دوستان تو بحث ادبیات مناسب رو رعایت کنند که راحت بتونیم صحبت کنیم و به کسی هم جسارتی نشه.
  19. Winterfell

نظرسنجی شماره 2: بازيگر محبوبتان در سريال «Game of Thrones»

ممنونم رنلی عزیز! منو ازسردر گمی بزرگی نجات دادی! آخه کیوان حرف نیکلاس رو زد منم جوگیر به تیریون گفتم پیتر!! الان هر چی به حافظه ام فشار می آوردم متوجه منظور کیوان نمی شدم. آخه بازیگر بیلیش که کار خاصی نمی کنه خداییش. انگاری فقط دیالوگاشو حفظ می کنه و میاد تکرار میکنه.
  20. Winterfell

دنریس؟ اسطوره دیالوگ؟ کجا مهدی جان؟ نکنه اون رجزخوانیهاش و تعریف از خودهاش ازش اسطوره ساخته!
  21. Winterfell

اون صداش یه جوری شد یهو، چه وضعش بود آخه؟ الان رو به بهبود ه. در واقع منظورت رو اصلا" متوجه نشدم کیوان! کی صداش یه جوری شد؟ تیریون؟
  22. Winterfell

جوری کسل: منم چون طرفدار قسمتی از فرهنگ وحشی ها و دوتراکیها هستم باید یه نکته ای اضافه کنم. تمام بحثی که در مورد جنگ و تجاوز و قتل و ... می گی تو خود وستروس و توسط متمدنترین قسمت شهر نشینش هم داره انجام میشه. وضعیت بلبشوی وستروس و ناامنی که همه جا موج می زنه نشونه واضحی ازاین امره. اینکه خانه ها و خیابونها زیباتر باشه یا ظاهر آدمها شیک تر باشه نشانه متمدنتر بودنشون نیست. درسته که فرهنگ دوتراکیها و وحشی ها برای ما مقداری غریبه اما چیزهایی تو فرهنگشون هست که خیلی قابل احترامه و یک قوم متمدن ( با تعریفی که ما تو ذهن داریم) کلی طول می کشه که بتونه به اون برسه مثل همون بحث عدم اهمیت جنسیت یا خیلی از اصول دست و پا گیر دیگه. منظورم از این توضیح این بود که متمدن بودن خیلی چیز واضح و مبرهنی نیست و جوانب خیلی مختلفی داره, میشه کلی در موردش بحث کرد.
  23. سلام دوست عزیز. خوشحالم که میخواید مطالعه کتابها رو شروع کنید. نسخه چاپی فارسی بدون سانسور نداریم مگر اینکه خودتون زحمت پرینت و صحافی فایلهای pdf رو بکشید. ترجمه های فارسی بدون سانسور جلد یک و دو که مال خانم مشیری هست رو می تونید تو قسمت دانلودهای سایت پیدا کنید: https://westeros.ir/download/?did=1 https://westeros.ir/download/?did=14 ترجمه اینترنتی جلد سوم رو م.م استارک انجام داده که تا یه جاهاییش اینجا پیدا میشه برای گرفتن فایل کاملش بهتره که به سایت وینترفل مراجعه کنید. جلد چهارم هم همونجا در حال ترجمه است.
  24. Winterfell

کیوان: وقتی صحنه های کمتری برای بازی دارند کمتر هم مجال نشون دادن خودشون رو دارند البته. بازی اون نگهبان شبی که تو قسمت اول سیزن 1 ند, گردنشو زد خیلی روم تاثیر گذاشت. تا مدتها چشمهای وحشتزده اش تو ذهنم مونده بود. در مورد پیتر هم صحنه تو ذوق زننده ای داشتی؟ همه جا کارش متوسط به بالاست. اگر هم بخوایم بدترین بازی رو انتخاب کنیم املیا کلارک با فاصله زیادی از همه قرار داره. هیچکی به گرد پاش هم نمی رسه! :دی
  25. Winterfell

بار ِ عام، باری برای عموم [گفتگوی آزاد 2]

از همه بدتر اینکه چرا براتیونها عربهای مستبد منطقه!!!! کجاشون به هم شبیهه؟