رفتن به مطلب

Winterfell

ناظران
  • تعداد ارسال ها

461
  • آخرین بازدید

تمامی ارسال های Winterfell

1. Winterfell

بار ِ عام، باری برای عموم [گفتگوی آزاد 2]

ازکجا دانلودشون می کنی؟ می تونی به ما هم برسونی؟
  2. Winterfell

دستت درد نکنه. حتی خوندن فهرستش هم اونقدر هیجان زده ام کرده که نمی تونم بشینم رو صندلی. نمی دونم چقدر مطلب جدید داره و چیزایی به دانسته های قبلی اضافه می کنه اما خیلی ذوق زده شدم.
  3. Winterfell

بازیگران غایب سریال!!!

هوم.... این پیشنهاد خوبیه. فقط باید برنزه تر بشه. اما عجب فسفری سوزوندیم اینجا برای انتخاب بازیگرها. حالا بازیگرهای پیشنهادی ما پیشکش, کلا" کاراکترهارو از بیخ حذف کردن
  4. Winterfell

رنلی: پس خیلی احتمالات بی ربطی نیستند. من چقدر منتظر خط داستانی دورن بودم. خیلی خیانت بزرگیه. چطور دلشون میاد آریانه رو حذف کنن. اخلاق و رفتارش خوراک شبکه hbo است. خوبه میشه دیگه به دور از مقایسه با کتاب , سریال رو تماشا کرد. پ.ن: شما غیبتت مال خیلی وقت پیش تر از خلوت شدن فرومه.
  5. Winterfell

بچه ها نگفتین که این موضوع که این همه شخصیت و ماجرای مهم ار کتاب 4 و5 تو سریال حذف شدن از کجا اومده. واقعا" تایید شده است؟ اگه کاراکترهای جدید رو وارد داستان نکنن که چی میخ وان نشون بدن؟ شخصیتهایی که از اول سریال حضور داشتند که اکثریتشون تا اخر فصل 4 کشته شدند. یعنی می خوان یه جوری قضیه رو با دنریس و تیریون ( وشاید جان) تموم کنن؟ با نظر کیوان خیلی موافقم که خوبه که سریال کلا" مسیرشو جدا کنه و تحریف کنه. دیگه نگران اسپویل شدن کتابای آینده نیستیم. رنلی: به به ... از اینورا. مدتها بود پست نگذاشته بودید شاه مرحوم و محبوب.
  6. Winterfell

خودتان را معرفی کنید .

مقدم استارکها همیشه گلبارانه! از جانب شمالیها ورودت رو تبریک می گم. اتفاقا" اینجا جبهه شمالیها و خصوصا" استارکها خیلی قویه. یه دوری تو تالارها بزنی و وسابق جنگ و دعواها رو بخونی متوجه میشی. هر چند مدتیه که دو تا جبهه اصلی ظاهرا" آتش بس دادن و آتش جنگها فروکش کرده اما در هر حال Winter Is Coming.
  7. Winterfell

تبریک تولد

منم تولدت رو تبریک می گم محمدحسین عزیز. همیشه موفق و باانرژی باشی.
  8. Winterfell

نغمه آتش و یخ- انتشارات ویدا - توضیح کامل

هم خانم مشیری و هم کتاب چاپ شده عینا" کتاب اصلی رو ترجمه کردند و در نتیجه محتوا و متن یکیه اما چون دو تا مترجم متفاوت کار کردند تفاوتهایی در معادلها و اسامی وجود داره. جدا ازاون ترجمه خانم مشیری بدون کوچکوترین سانسوری انجام شده و فقط به صورت الکترونیکی پخش شد و مال زمانیه که فکر نمیکردیم امکان چاپ این کتاب به صورت رسمی وجود داشته باشه اما کتاب ترجمه شده مقداری سانسور و دستکاری داره که بتونه مجوز بگیره. ترجمه سایت وینترفل از جلد 3 هم مقداری سانسور داره که فکر میکنم کمتر از کتاب چاپی باشه.
  9. Winterfell

نغمه آتش و یخ- انتشارات ویدا - توضیح کامل

دارم اخرای جلد 3 رو می خونم اما این کتابای ترجمه شده خانم خادم الرضا چندان به دلم نمی شینه. جمله بندیها خوب نیست! یا نمی دونم چه اشکالی داره. انگار قدرت نثر ماترین رو خوب نتونسته منتقل کنه. یه چیزی کم داره که نمی فهمم چیه. اسمها هم که بد جور تو ذوق می زنه همه رو باید او ذهنم برگردونم به اسمهای اصلی وترجمه نشده یا اون شکلی که بهش عادت دارم. اما خیلی خوبه که میشه تند و سریع داستان رو پیش رفت. موقعیکه کتاب انگلیسی رو می خوندم اونقدر که سختم بود فصلای ادمهایی که برام جذاب نبودن رو نمی خوندم مثل دنریس و گاهی برن.
  10. Winterfell

چقدر عالی. خیلی علاقمندم که مقاله تو در مورد استنیس بخونم. من بعد از مدتها بلاخره فرصت کردم که یه کتاب دستم بگیرم و بخونم. اونقدر که کتابهای 4 و5 را نیم بند و تیکه پاره خونده بودم احساس می کردم حرومشون کردم. برای همین دوباره شروع کردم از نیمه های کتاب سوم به خوندن. چقدر خوبه... واقعا" نمی تونم مارتین رو تحسین نکنم. لعنت بهش با این قلمش و شخصیت پردازیش!
  11. Winterfell

کجا می خواین در مورد فن فیکشن صحبت کنید؟
  12. Winterfell

بازه زمانی ناشناخته وستروس

یه مورد دیگه هم اینکه تو کتاب بارها ذکر میشه که فلان زمستان مثلا" 10 سال طول کشید یا فلان تابستان ... سال طول کشید یعنی اینکه طول یک سال, یه بازه ثابت و مشخصه . درسته که فصلها بر خلاف دنیای عادی کوتاه و بلند هستند سال همون ساله حالا به هر مقیاس شمسی یا قمری یا ... که محاسبه بشه .نسبت سن آدمها به هم یکنواخته و اینطور نیست که طول عمر یه 15 ساله با 15 ساله دیگه فرق کنه. یه جا دیدم که یه سوال از مارتین در مورد علت متغیر بودن طول فصلها در وستروس پرسیده بودند و انواع فرضیه های نجومی و جغرافیایی و ستاره شناسی رو آورده بودند ( تا حد نامشخص بودن شکل مسیر حرکت زمین در منظومه اش که باعث متغیر بودن طول فصلها میشه) اما جواب مارتین فقط یه چیز بود: جادو...
  13. Winterfell

تبریک تولد

نگار جان تولدت رو با تاخیر تبریک می گم. همیشه موفق و شاد باشی.
  14. Winterfell

ایجاد مجله وستروس

منم فکر کنم فقط بتونم براتون آرزوی موفقیت بکنم چون تو اون تخصصهایی که به درد مجله می خوره سررشته ای ندارم. اما اگر کمکی برای کارهای حاشیه ای خواستید خوشحال می شم بتونم کمک کنم.
  15. Winterfell

سوالات مربوط به کتاب چهار

نه کسی نمی دونه. غیر از اطلاعاتی که تو کتاب داده شده و در واقع فقط در حد یه اشاره است اطلاع دیگه ای در دست نیست اما من ترجیح می دم خبره درست نباشه.
  16. Winterfell

مردم عادی در دنیای نغمه ی آتش و یخ

اگه انشالله دوستانی که قدیمی ترند و اطلاعات بیشتری در مورد فرهنگ وستروس دارند, حوصله کردن که بیان این طرفا خیلی مشتاقم که مرتبط با این تاپیک چند تا سوال بپرسم. اینکه فرهنگ smallfolk وستروس اساسا" از کجا اومده و چقدر شبیه روابط قرون وسطاییه و یه مقدار اطلاعات بیشتر در مورد اطلاعاتی که مارتین در مورد فرهنگ عامه وستروس داده.
  17. Winterfell

فن فیکشن

در مورد اینکه موضوعات اگر زیادی تو ذهن بمونن کابوس می شن باهات خیلی موافقم. اون چیزایی که من از نوشته های قبلیت خوندم که خیلی خوب بود. البته من با داستانهایی که خیلی از خط سیر داستان اصلی پیروی نمیکنن خیلی نمی تونم ارتباط برقرار کنم اما اگه بتونی چیزی که مشغولت کرده رو بنویسی خیلی خوبه. اول از همه برای خودت و بعدش هم برای ما که خواننده هستیم. از بازخوردش اصلا" نگران نباش. همین داستان من, برای بعضی از فصلها, بعد از دو سه روز میومدم می دیدم فقط 3 نفر دانلودش کردن! فکر کن چه شکلی می شدم. اما کلا" خوبه. منتظریم.
  18. Winterfell

انتقادات و پیشنهادات

خب مانوئل عزیز شما که خودت همه چی رو اول توضیح دادی, بعد چرا عصبانی میشی. همونطور که خودت میگی معلومه وقتی حس کنم به شعورم توهین نشده باشه از کسی شاکی نیستم! ژست روشنفکرانه و کیهان و جناح و ...! مگه ما اینجا جنگ قدرت داریم یا قراره چیزی بهمون برسه؟! عجبا! پ.ن: راستی شما از کجا می دونی که من با تصمیم بسته شدن اون تاپیک موافقم؟ اصلا" علت اینکه کمتر اینورا میام یکیش همون نبودن یه جای عمومی برای گفتگوهای معمولیه!
  19. Winterfell

انتقادات و پیشنهادات

خب بعد از یکی دو تا کامنت مهدی, لحن بحثها منطقی تر شد, اینجوری یه چشم انداز مثبتی هست که یه مقدار بحثها درست انجام بشه. وگرنه قبلش داشت می رفت به سمت فحش دادن و مسخره کردن و .... اونجور که خود مهدی میگه مدیریت هم عقیده اش اینه که این بحث به جاهایی میرسه. حالا اینکه کجا می رسه و خود تاپیکه مهم نیست اما شاید درست بحث کردن رو یاد بگیریم. موفق باشید.
  20. کیوان:در عوض تو این صفحه انتخاب اصلح رو انجام دادم تا جبران مافات بشه. اوبرین رو انتخاب کردم. الان دیگه ند و اوبرین مساوی شدند. ولی واقعا" یادم نمیاد چرا به ند رای دادم, خیلی که می خواستم تعصب نشون بدم باید به رنلی رای میدادم.
  21. Winterfell

انتقادات و پیشنهادات

منم حرفم دقیقا" همینه که ما نمی تونیم بدون رنجش و دلخوری حرفی بزنیم و منطقی بحث کنیم. یه بحثی رو شروع می کنیم اونقدر ادامه پیدا میکنه که به متلک پروندن و دلخوری می کشه. اتفاقا" اونجاهایی که بچه گفتن تاپیک مهم نیست به نظر نمیاد به موضوع کلیتری اشاره بشه, بیشتر دلخوری از حرفهاییه که تو همین گفتگوها پیش اومده. فکر میکنی ادامه این بحثها چی میشه؟ کم کم به جمله جمله حرفهای همدیگه گیر میدیم و دلخوری و بعدشم هیچی.... جدا از این واقعا" چند درصد کاربرا که الان فعالیتشون کمتر شده به خاطر بسته شدن اون تاپیکه؟ اینو واقعا" دارم به صورت سوالی می پرسم. چون منهم با وجودیکه کاربر پرکاری نبودم اما مدتیه که دیگه به فروم سرنمی زنم و خیلی هم به اون تاپیک کاری نداشتم. شاید علت اصلی تکراری شدن بحثها یا محدود بودن نفرات فعاله...اوایل خیلی از خوندن نظرات همه لذت می بردم اما الان کم کم شخصیت اغلب بچه ها تو ذهنم شکل گرفته و نظرات تکراری شده و بحثها هم چیز جدیدی نداره.
  22. Winterfell

بازیگران غایب سریال!!!

فارازون: اگر بازیگر قوی باشه که بحثی توش نیست اما نقشهای گلشیفته تقریبا" مشابه همه, حداقل بازی کردنش یه جوریه که خیلی تفاوت کاراکترهایی رو که بازی می کنه حس نمیکنه. کلا" غمگینه و سعی می کنه حسش رو تو چشماش بیاره , جاهایی هم که می خواد نقشهای شنگولتری داشته باشه یه کم به لوسبازی می زنه! ( شرمنده طرفدارن ایشون!) بعیده بتونه اون شباهتی به آریانه مارتل داشته باشه.
  23. Winterfell

انتقادات و پیشنهادات

منم با نظر بانو تالیسا در مورد اون صفحه خیلی موافقم. اما پیشنهاد سازنده ای هم با توجه به امکانات سایت به نظرم نمی رسه. بهترین شکلش یه قسمتی جدا از فروم برای بحثهای جداگانه است شبیه نمایه های آردا که ظاهرا" اینجا امکانش وجود ندارد. اما جدا از این فکر میکنم این بحث داره یه درازا می کشه. نظر شورای پادشاهی که مشخصه و سیاستگذاری سایت هم با همین گروهه. همانطور که تو خیلی نکات مثبتی که تو سایت وجود داره باهاشون موافقیم , در مورد بعضی موارد هم مخالفیم دیگه! اما دم مغازه که نیست که هی چک و چونه بزنیم و به نظرم تعبیر گدایی هم خیلی حرف نادرستیه. اگر همچی حسی از این بحث ایجاد میشه نباید ادامه بدی نه اینکه هی بحث کنی وبعد حس کنی که بهت توهین شده و بعد بیشتر بهت بربخوره و .... جالبه الان بحث به جایی رسیده که اغلب جمله اخر همه اینه که "اون تاپیک اصلا" براشون مهم نیست اما.... "یعنی اگر همینجور ادامه بدیم کلا" اصل مطلب فراموش میشه و یه سری رنجشها و حساسیها جایگزینش میشه. بهتر نیست کلا" بحث رو ببندیم؟!
  24. ممنونم ریگار عزیز از جمع بندی و توضیحاتت. عجب! چقدر امتیاز قسمت نهم پایینه. به نظر من که جزو بهترین قسمتهای کل سریال بود و بدون تردید بهش 10 دادم. بعد از قسمت نهم سیزن 2 ( همون نبرد بلک واتر) این قسمت به نظرم بهترین بود. ضمن اینکه ظاهرا" سطح امتیازهای اینجا نسبت به imdb پایینتره. ما خیلی سختگیرتریم یا علتش چیز دیگه است! یکی از بچه می گفت که چون طرفدار سریاله تو imdb بهش 10 می ده اما تو سایتهای خاص سریال نمره واقعی رو بهش میده!
  25. Winterfell

بحث های اپیزود قسمت 10 فصل 4 The Children

میشه یه نتیجه ای از امتیاز دهی اعضا به قسمتهای مختلف سریال اعلام کنید؟ نمره هر قسمت, بهترین و بد ترین, تعداد شرکت کننده... اگه بخوایم اینکارو برای هر فصل ادامه بدیم بهتره یه جوری جمع بندی کنیم نتیجه هارو .