رفتن به مطلب

Winterfell

ناظران
  • تعداد ارسال ها

461
  • آخرین بازدید

تمامی ارسال های Winterfell

1. Winterfell

فن فیکشن

بعد از مدتها امروز رسیدم که درست و حسابی به وستروس سر بزنم. محمد حسین: ممنونم از لطفت. خیلی از تعریف و تمجیدهای شما دوستان ذوق زده میشم, حیف که سرم شلوغه و فکر کنم نرسم دیگه از این کارها بکنم. فارازون: ممنونم امین عزیز. این ایده احیا شدن رنلی خیلی جالبه اما بعید می دونم من اونقدر تخیل داشته باشم که بتونم داستان رو با اون خط متفاوت پیش ببرم و به جایی برسونم. راستی داستان کتلین رو شروع نکردی؟
  2. Winterfell

بازیگران غایب سریال!!!

در مورد گلشیفته اصلا" موافق نیستم. گلشیفته فقط چهره شرقی داره اما اصلا" اون گرمی ( دقیقا" منظورم hot بودنه) که آریانه باید داشته باشه رو نداره.
  3. من با نظری که کینگ رابرت داده کاملا" موافقم. شوک خیلی از مرگها تو کتاب زیاد بود اما تو سریال دیگه اون شوک اولیه رو نداشتند مثل ند یا رنلی یا راب و کتلین. برای من بیشتر از همه مرگ اوبرین به خاطر خشونت وحشتناک صحنه ای که نمایش داد شوک برانگیز بود و بعد از اون هم تالیسا. چون نمی دونستم قراره بمیره یا نه و اون چاقوهایی که تو شکمش خورد واقعا" وحشتناک بود. هنوز هم نتونستم اون صحنه رو درست و حسابی تماشا کنم. پ.ن: من تو رای گیری صفحه اول سایت به ند رای دادم! چون خیلی وقت پیش رای دادم یادم نمیاد چرا همچی کاری کردم. احتمالا" تعصب خانوادگی یه مقدار نقش داشته این وسط!
  4. Winterfell

تبریک تولد

ممنونم رنلی جان برای کیک! عجب دهن آدمو آب می ندازه. خوشحالم که برادران براتیون حداقل برای تولد رنلی هم که شده یه مقدار با هم مهربونند. منم با تاخیر تولد بانو تالیسا عزیز رو تبریک می گم و همینطور تغییر اواتارت رو.
  5. Winterfell

تبریک تولد

عکسشم بذاری قبوله.
  6. Winterfell

تبریک تولد

رنلی جان تولدت مبارک. لااقل اینجا یه کیک برامون بگیر دلمون خوش بشه.
  7. Winterfell

فن فیکشن

کیوان: ممنون که داستانم رو خوندی و ممنون از اشاره ات در مورد رنگ چشمان رنلی. خوبه که گرفتیش. رنلی: یه جا دیگه هم استاد کرسن اشاره می کنه که استنیس کلا" تو رابطه اش با زنها مشکل داره اما به نظر میاد این از اون مشکلاته که بیشتر شبیه نقطه ضعفه. من با نوع روایت سریال ازرابطه ملیساندر و استنیس اصلا" موافق نیستم اما به قول کیوان یه چیزی نیست که هیچ زمینه ای تو کتاب نداشته باشه اما به سبک خودشون نشونش دادن و به جز اون شخصیت استنیس رو هم خیلی تغییر دادن که باعث شده کلا" این رابطه به نظرم غیرقابل تحمل بیاد.
  8. Winterfell

فن فیکشن

رنلی: خب تا جایی که یادم میاد همیشه به استنیس بد و بیراه می گفتی و خوبه که کلا" نظرت تعدیل شده.خصوصا" فکر کنم اجحافی که سریال در حق استنیس کرده باعث شده که طرفداراش بیشتر بشن. فکر کنم این روش رو آدم تو زندگی واقعی هم بد نیست به کار ببره. وقتی خودتو جای خیلیا بگذاری می تونی منطقی تر فکر کنی و علت تصمیمتشون رو بفهمی و اینطوری حتی بهتر می تونی نسبت بهشون واکنش بدی. اینکه بی منطق و با موضع گیری قبلی نسبت به آدمها واکنش نشون بدی خیلی ثمری نداره. این چیزیه که مارتین با pov های مختلف تو کتابش به ما ثابت می کنه. وقتی که به آدمی نزدیکی و حال و هوای فکرش رو می فهمی بیشتر می تونی درکش کنی و بهش حق بدی.
  9. Winterfell

فن فیکشن

ریگار: ممنونم ریگار عزیز. خیلی خوبه اگر تونسته باشم یه مقداری نظرتو نسبت به استنیس تعدیل کنم. نگران بودم که برای پایانش انتظار دیگه ای وجود داشته باشه اما راستش فصل آخرش از همون لحظه اول که شروع به نوشتن کردم برام معلوم بود و می خواستم همین باشه. و شرمنده که نتونستم برات ملیساندر رو برات تیکه تیکه کنم یا به سیخ بکشم. رنلی: شرمنده می کنید سرورم. در مورد تو هم خوشحالم که نظرت در مورد استنیس تعدیل شده. بلاخره برادر بزرگته و بد نیست گاهی بهش حق بدی! در مورد تسکین دادن ملیساندر , وقتیکه داووس بعد از مرگ رنلی میره پیش استنیس و اون صحنه گفتگو با پنروز پیش میاد عینا" کلماتی مثل این رو از زبان اطرافیان استنیس می شنوه. اینکه استنیس خواب آرومی نداره و تنها کسی که می تونه تسکینش بده بانوی سرخپوشه. اما از طرفی روایت سریال از رابطه این دو نفر رو دوست نداشتم و ترجیح دادم در حد همون تسکین دادن بمونه. ممنونم برای تعریفهات از نوشته ام اما باید اذعان کنم که براتیونها کلا" پتانسیل دوست داشته شدن رو بیشتر دارن و بعید می دونم رو بقیه بشه اینجوری کار کرد.
  10. Winterfell

فن فیکشن

خب اینم قسم آخر این فن فیکشن, یک موخره نسبتا" کوتاه. کلش رو هم یک جا می گذارم که اگر کسی خواست همشو داشته باشه بتونه دانلود کنه. پ.ن: باید اضافه کنم که این قسمت رو تقدیم می کنم به کاربرهای عزیز "Renly Baratheon " و " ریگار", دوستان خیلی خوبم که خواننده اغلب نوشته هام هستند و از نظرهایی که میدن خیلی انرژی می گیرم و استفاده می کنم. پ.ن2: خبرهای غیرموثقی حاکی از اینه که یه فن فیکشن بسیار عالی در راهه. امیدوارم نویسنده اش به خودش زحمت بده و بیشتر از قلم جادوییش کار بکشه تا زودتر داستانش رو اینجا ببینیم. The night is dark and full of terror - all.pdf The night is dark and full of terror - 6.pdf
  11. Winterfell

بحث های اپیزود قسمت 10 فصل 4 The Children

من قسمت 9 و 10 رو دیشب دیدم و واقعا" از دیدن قسمت 9 لذت بردم. بدون اغراق جزو بهترین قسمتهای کل سیزنهای سریال بود و بدون کوچکترین تردیدی بهش 10 دادم. حتی از قسمت 9 سیزن 2 که تا به حال محبوبترین قسمت برای من بوده بهتر بود. اما قسمت 10... الان دارم مطمئن می شم این روایت تیکه تیکه چقدر داره کار رو ضعیف می کنه. اگر مثل قسمت 9 تو هر قسمت تمرکز بیشتر روی یک یا دو تا خطهای داستان باشه بهتره. ورود استنیس خوب بود اما نه اونقدر که توقعشو داشتم. کلا" قسمتی که جان اومد پیش منس تعلیق لازم رو برام ایجاد نکرد. اما بارقه ضعیفی از امید در دلم ایجاد شد که شاید سازندگان سریال دست از سر استنیس برداشتن و تصمیم گرفتن یه کم منصفانه تر با این آدم بزرگ برخورد کنن. قسمت اسکلتها رو دوست نداشتم. رمزالودی و اسطوره ای بودن شمال, چیزی که فقط با دیدن دیوار و فلسفه وجودش برام تداعی میشه,اصلا" تو این اسکلتها وجود نداشت. مگه اینا وایت واکرها نبودن؟ چرا این شکلی بودند؟ می شد هراسناکتر نشونشون داد. قسمت تیریون خیی خوب بود به جز حذف اون دیالوگ مهم با جیمی که همه بهش اشاره کردن و من دیگه چیزی نمی گم. بازی پیتر طبق معمول خیلی خوب بود. میشه گفت برای اولین بار در دو فصل اخیر سریال, از فصل دنریس اصلا" اذیت نشدم. خیلی خوب بود. واقعا" قسمتی از دنیای مارتین بود. بلاخره تلخی و سختی رندگی سراغ ایشون هم اومد و مادر اژدها ازبالای ابرهای توهم افتاد پایین و فهمید غیر از اینکه یه عده دور وبرت بشینن و ازت تعریف کنن و در جلب توجهت با هم رقابت کنن, چیزای دیگه ای هم وجود داره که خیلی سخت و پیچیده است. و اینکه این سیزن با آریا تموم شد خیلی لذت بخش بود. بلاخره دست از سر دنریس برداشتند. خب دیگه.... رفت تا سال دیگه. پ.ن: من خیلی وقته سراغ کتابا نرفتم و کتابهایی که تازه ترجمه شده رو هم نخوندم. برام همیشه سوال بود که چرا قبلا" ار جان خوشم میومد. با دیدن قسمت نهم دوباره برام مسجل شد که خیلی جان رو دوست دارم. هم کاراکتر و هم بازیگر به قول دوستان پوکرفیسش رو. و حالا استنیس و جان در کنار هم دیگه کولاکه....
  12. Winterfell

سوالات مربوط به کتاب چهار

من از کتاب چهار تنها کسی که حسش بود که فصلهاشو انگلیسی بخونم برین بود, فصلای بقیه رو نخوندم.
  13. Winterfell

تبریک تولد

کیوان جان با کلی تاخیر تولدت مبارک. همیشه شاد و موفق باشی و پرچم دورن را در اهتزاز نگه داری.
  14. اینهمه جان اسنو به مدلهای مختلف تو فروم داریم. چرا هیچکی صداش درنمیاد. همه فقط شمشیرشونو برای بانو کتلین تیز کرده بودند.
  15. جالبه که تو وستروس که پراز اتفاقات پیچیده و غیر قابل پیش بینیه توقع داری که کتلین چیزایی رو بفهمه و خبرداشته باشه که ما خواننده ها هم ازشون شاخ درآوردیم. تازه ما اونهمه pov در اختیار داشتیم و از زیر و بم خیلی چیزا اگاه بودیم. چرا باید کتلین فکر کنه که لایسا دورغ گفته یا لیتل فینگر در مورد تیریون دروغ گفته؟ اتفاقا" کارهای کتلین چون با احساس مادرانه است قابل توجیه تر و پذیرفتنی تره. جالبه کساییکه به خاطر قدرت یا حکومت هزار جور کار رو انجام میدن و نتیجه اش هم اوضاع خراب وستروسه ( کسایی مثل تایوین یا لیتل فینگر) به نظر اغلب خواننده ها زرنگ میان و جالبتره که نتیجه نتیجه کارهاشون روهم می بینیم که اونهمه کشته و جنگ و بدبختی به بار اورده اما کسی که به خاطر بچه هاش کاری بکنه احمقه یا نفهمه؟!! اینکه دلیل کاراش از همه ملموستره. به نظرم تنها چیزی که می تونه توجیهی برای خوب نبودن کتلین باشه رفتار سردش با جانه. باوجودیکه توجیهش ( خیانت شوهرش) قابل قبوله اما در هر حال جان که تقصیری این وسط نداره و گناه داره که مورد بیمهری واقع بشه. اتفاقا" به نظر من یکی از نقاط قوت مارتین همین شخصیت کتلینه و ازاینکه همچی شخصیتی رو با همه اشکالات و ضعفها و قوتهاش تصویر کرده واقعا" لذت می برم. انگار می خواد یه جوری دنیای خشن و بیمنطق مردهارو ( که احساس می کنن خیلی زرنگند و همه کارهای اشتباهشون رو یه جوری توجیه می کنن) در برابر دنیای یه مادر قرار بده. دنیایی که شاید به حرف و شعار همه براش احترام قائلند اما در واقعیت کسی کوچکترین حقی براش قایل نیست.
  16. Winterfell

بحث های اپیزودیک قسمت 8 فصل 4 The Mountain and the Viper

لوراس بیچاره.چه هیزم تری بهت فروخته.
  17. من چند روز پیش داشتم یادداشتایی که اوایل در مورد کتابای نغمه نوشته بودم رو می خوندم دیدم غیر از ادارد شخصیت محبوبم جان بوده! واقعا" هم تا قبل از دیدن سریال تا اواخر کتاب 2 جان رو خیلی دوست داشتم. کلا" فضای کسل بلک رو خیلی دوست داشتم. در مورد رنلی تو کتاب اول خیلی نظری نداشتم غیر از اینکه به نظرم اومد تو فضای وحشتناک کینگزلندینگ جزو معدود آدمایی بود که می شد بهش اعتماد داشت. شاید pov ادارد این رو القا می کرد. اما تو کتاب دوم از رنلی خیلی خوشم اومد مخصوصا" جایی که کتلین رفت پیشش و اون خیلی کتلین رو تحویل گرفت به نظرم کلا" متفاوت با بقیه آدمای وستروس بود. سال مرگش برام اسپویل شد اما فکر نمی کردم به اون زودی و اونقدر بیخود بمیره. اما مرگش برام خیلی دردناک بود. من بعد از خوندن کتاب دوم تازه سریال رو دیدم و کم کم علاقه ام نسبت به جان کم شد. تو خانوما کلا" کتلین رو بیشتر از همه دوست داشتم هرچند که اینجا خیلی جرات نکردم اعتراف کنم. اما دوست داشتنی ترین مورد تو کتاب برام خود قلعه وینترفل بود. یادمه دفعه اول که سریال رو دیدم , تو اولین صحنه ای که وینترفل رو از دور نشون می داد ( با اون موسیقی فوق العاده) اشکم دراومده بود.
  18. Winterfell

برادر من خب مراعات خودت رو کن! قرار نیست کتاب سه رو خوندی هر جا اسپویلر دیدی سرک بکشی. در مورد اون فرد کذایی بیشتر از این چیزی نمی گم بیشتر اسپویل نشی. می خواستم عذرخواهی کنم ولی وقتی به ساحت تورین بی احترامی می کنی، نمی تونم باهات همدردی کنم. رابرت: کلی به ریگار اصرار کرده بودم که اون موضوع رو براش اسپویل کنم اما کوتاه نیومد! من که خیلی از اون سرانجام ناراحتم و کیوان:
  19. Winterfell

حالا چرا حذف کنین برندون جان. لااقل جابجا کنیدشون. خیلی وقتها یه بحثی ناگهانی پیش میاد و قطع کردن بحث و زدن تاپیک جدید لطف بحث رو از بین می بره یا کلا" بحث رو می خوابونه. یه وقتهایی اصلا" همین بحثها باعث میشه بفهمیم که یه تاپیک جدید لازمه! یه موضوعهایی هم هست که بین تمام بحثها مستتره مثل همین کل کل خاندانها که تقریبا" تو همه جدلها پیش میاد. اینطوری که تهدید می کنی آدم استرس می گیره. پ.ن: حالا من چون شوالیه نبودم جسارتا" جواب دادم وگرنه مطمئنا" همه بجه ها خصوصا" قدیمی ترها حواسشون به رعایت قوانین هست.
  20. Winterfell

.Sorry, just couldn't resist ای چیزی که گفتی ای یعنی چه؟ مطمئنی sand snakes جنگجو نیستند. در مورد بانوان دورنی باید با احتیاط تر صحبت کنی.
  21. Winterfell

خب باز هم مقایسه کردید، سوالم اینه اگر کتاب را نخونده بودید، باز هم ایرادی به کاراکتر شی و کینه گرفتنش می گرفتید؟! این تغییریه که سازندگان سریال تشخیص دادن دست به این تغییر بزنند، به نظر من که شخصیت قابل درک بود در سریال! اعمالش، تحت نفوذ قرار گرفتنش توسط سرسی و .. اون خشم و کینه ای که از تیریون بعد از حرفاش میگیره ... همه شون تو سریال قابل هضم و باورپذیر بود! من هم برکینگ بد رو خیلی دوست داشتم و از اولین کسانی بودم که دیدمش فصل به فصل و به خیلی ها معرفی کردم. منظورم این بود که کلی نقد میشه بهش کرد ... اگر مثل این سریال بخوایم اونجا هم ریز بشیم ... بریم تو پ.خ که بیشتر از این بحث رو تو این تاپیک کش ندیم. این بحثتون که خیلی خوب بود کاش همینجا ادامه می دادید.
  22. Winterfell

فکر میکنم اینجا جاییه که همه می تونن نظراتشون رو بگن. چه اونایی که طرفدار دو آتیشه سریالند چه کسایی که سریال رو به خاطر کتاب دنبال می کنند. قرار نیست از نظرات مخالف همدیگه اعصابمون خورد بشه یا به هم گیر بدیم. بعضی از دوستان سریال بازند و خیلی از سریالهای دیگه رو هم دنبال می کنند اما من از اونا نظری نمی بینم که سریال رو با بقیه سریالهای فانتزی یا تاریخی مقایسه کنند و نقاط قوت سریال رو مطرح کنند یا اگر ضعفی می بینند بگن. اما در مقابل تعدادی از بچه هایی که تمرکزشون رو کتابه با جزئیات همه چی رو بررسی می کنند چون صحنه به صحنه سریال و میزان انطباقش با کتاب براشون مهمه. این کجاش اشکال داره یا چرا باید باعث ناراحتی بقیه بشه؟ اگه این حرفهارو تو سایت تخصصی کتاب نگه پس کجا باید مطرح کنه! اصلا" طرف به این خاطر بشه متفاوت ترین و تابلوترین کاربر وستروس! مگه قراره چیزی بهش برسه.
  23. Winterfell

آقا حل شد. مرسی. دانلود کردم و دیدمشون. همه دهنشون باز مونده بود.
  24. Winterfell

حالا برای مرگ جان شما دو تا جشن میگیرید اما برای دنریس ملتی خوشحال میشن و سه روز جشن عمومی و تعطیلی اعلام میشه! کی بشه که اونروز برسه!
  25. Winterfell

واقعا"؟!! یعنی دوستانی که فقط سریال رو میبینن هیچ تصوری از جغرافیای وستروس ندارند؟!!اینکه خیلی عجیبه. همه داستان تو حرکت و جابجایی و لشگرکشی می گذره! تا حالا به این موضوع فکر نکرده بودم!! ریگار: میشه لطفا" این لینکهارو از یه سایت دیگه بدی. لینک مستقیم نباشه. این لینکها هر بار که اینتر نت قطع میشه ( تقریبا" دقیقه ای یکبار) دیگه resume نمیشه. باید از اول دانلود کنم....