رفتن به مطلب

ashkan.ghf

اعضا
  • تعداد ارسال ها

80
  • آخرین بازدید

• روزهای برنده

1

تمامی ارسال های ashkan.ghf

1. ashkan.ghf

بحث اپیزودیک قسمت سوم The Long Night

شاه شب توسط قوی ترین و مخوف ترین قاتل اسوس و وستروس کشته شد چرا واقعا میگید آبکی:| آریا طوری اومد ک هیچ کس به جز نایت کینگ ندیدش و با خنجری کشته شد که روزی برای کشتن برن فرستاده شده بود اما همون خنجر جون برن رو نجات داد.
  2. ashkan.ghf

درگون گلس داشت سرش. کلا به جز دوتراکی ها همه ی ارتش با درگون گلس مجهز بودن.
  3. ashkan.ghf

راستش بعید میدونم چون با درگون گلس ایجاد کردن نایت کینگ رو و درگون گلس جزئی از وجوده بعیده روش اثر کنه. در مورد وایت واکرها هم تا جان با اژدها رفت سمتشون نایت کنیگ طوفان درست کرد ک آتیششون نزنه اما این فقط حدسه. خوده واکرها هم ک فصل 7 کامل دیدیم یا شمشیر عادی نمیمیرن ماکزیمم بشه نصفشون کرد و اینا ولی حتی دسش هم حرکت میکرد وقتی قطع شده بود. توی تریلر قسمت بعد اونجایی که یهو همه از سر میزاشون بلند میشن تصویر گویا نیست ولی فک کنم آلیس کنار فرمانده شوالیه های ویل ایستاده.
  4. ashkan.ghf

بله موافقم و حس میکنم یورون و سرسی جفتشون بهم اعتماد ندارن هر دو پتانسیل دارن بعد از جنگ اون یکی رو سر به نیست کنن. اره ای کاش برن دروغ گفته باشه. نقل گذشته هم اشاره خوبی کردید جالبه با اینکه برای بچه ها این قصه ها تعریف میشده هیچ کس اینا رو باور نمیکرده. البته در شمال یکم اوضاع فرق داره و این جمله ی the north remembers رو ممکنه به همین ربط بدن و خلاص کنن خودشون رو!
  5. ashkan.ghf

بله حرف حساب جواب نداره این موضوع حافظه جهان زیاد خوب از آب درنیومده !!! در مورد پرنس وعده داده شده هم فک کنم با جداشدن سریال از کتاب موضوعش رو باید کلا کنار رفته بدونیم. در کتاب خیلی تئوری واسه این موضوع هست ولی سریال گویا گذاشته ش کنار.
  6. ashkan.ghf

آقا دشمن واقعی در سریال همون دعوای سر تاج و تخته نایت کینگ عاملی بود که باعث شد بزرگترین اتحاد وستروس رغم بخوره و به نظرم نقشش رو بازی کرد. دوتراکی ها و آنسالید و دنریس و اژدهاش + وحشی ها + شمالی ها + جیمی (که عشقش رو رها کرد) + سندور (که ب قول آریا فقط واسه خودش میجنگید) + ملیساندرا + نایت واچ همه ی این ها فقط بخاطر نایت کینگ متحد شدن.
  7. ashkan.ghf

سلام دوست عزیز اژدها با آتش نمیسوزه ک بخوان آتیش بازی راه بندازن تازه اینجوری ک جان میمرد! آفرین کاملا با شما موافقم باریکلا که فکر میکنید، سوزوندن کتاب خونه سیتادل خیلی کار بیهوده ای هست. شما انسان ها رو بکش حالا هزاران کتابم ک باشه باشه وقتی کسی نیست بخونه چه فایده ای داره. تازه دوستان فک میکنن اون زمان مثه الان بوده و همه سواد داشتن کلا تعداد آدم هایی ک خواندن و نوشتن بلد هستن کمه و نیازی نبود شاه شب بره کتاب بسوزونه. در عوض برن کسی بود ک اگه زنده میموند میتونست کل اتفاقات گفته شده رو نشون بده و عملا همون حافظه جهان بودنش. برن قطعا خیلی چیزا رو نگفته تا الان.
  8. ashkan.ghf

دو نوع کتاب هست. یکی کتابهایی ک کامل ترجمه شده و در بازار موجوده ترجمه خانم خادم الرضا که اصلاااااااا خوب نیست پر از سانسور و تغییر لغات. ولی ترجمه های خانم مشیری و این سایت بسیار و مناسب هست اونا رو میتونید دانلود کنید چون رایگان گذاشتن.
  9. ashkan.ghf

پاسخ خوبی بود:))))))))))) البته منم قصد جسارت ندارم. سلاح جدید آریا درگون گلس بود وقتی آتش اژدها نایت کینگ رو نکشه احتمالا درگون گلس هم نمیکشه پس سلاح جدید آریا بعید بود نایت کنیگ رو بکشه. چهره هم توی اون جنگی ک هر ثانیه یکی میاد سمتت، نمیشه نشست پوست کند و جادوش کرد و شکل اونا رو گرفت. ولی برن واقعا مشکوکه.
  10. ashkan.ghf

عجیبه بعضی از سوالات واقعا، اونا از اون نشونه میخواستن استفاده کنن که جنگ رو ببرن یعد یه عده سوال میکنن چرا این نشونه رو نگه داشتن!!!!!! اگر روزی آماده بودید ک منطقی نه از حرص در مورد سریال بحث کنید بچه ها و من میتونیم جواب هاتون رو بدیم.
  11. ashkan.ghf

این قسمت قسمت خوبی بود. حداقل از نظر صحنه های اکشن و کارگردانی هیچ ایرادی نمیشه بهش گرفت. در مورد تاریک بودن با یه سری تنظیمات توی پیلرتون میتونید نور رو زیاد کنید این که مشکل سریال نیست. اما در مورد فیلم نامه ای ک یه عده دارن ایراد میگیرن. بیاید با منطق بررسی کنید. با توجه به سرعت واکرها و ارتش مردگان و تعدادشون امکان هیچ عقب نشینی از وینترفل نبود پس مشخصا جنگ باید در همین قسمت به سرانجام میرسید. همونجور هم ک جان گرفته بود نایت کینگ ژنرالی بود ک امکان مذاکره باهاش وجود نداره و با قدرتی ک داره نمیشه بهش گفت برا امشب بسه بذار استراحت کنیم بقیه جنگ برای فردا بعدم یه اسب بسازین توش قایم شن و بشه تروی. جنگ باید در همین قسمت تموم میشد که دو حالت داشت مرگ کامل زنده ها یا نابودی نایت کینگ. از طرفی نایت کینگ با درگون گلس بوجود اومده کاره غیر منطقی ای نکردن ک نشون دادن با آتیش اژدها نمیمیره کما اینکه فصل قبل این رو نشون داده بودن پس فقط میموند دو تا راه یا برن یه جوری با جادو بکشتش یا بدست شمشیر والریایی کشته بشه (یعنی جورا، جان، بریین، جیمی و آریا، چون اینا فقط چنین امکانی داشتن). جورا ک واقعا ماله دنریس بود باید کنار اون میبود و میمرد، بریین هم ک خداییش بیخیال. جان رو پایین تر میگم. جیمی گزینه خوبی بود اگه نایت کینگ رو میکشت میشد همون آزورآهای ولی اینم یه مشکل داشته بعد همه میگفتن جیمی با یه دست رفت نایت کینگ رو کشت و هندیا بهتر میساختن. یکی دیگه از ایرادات اینه ک دوئل میخواستن بیننده ها، منم واقعا همیشه جنگ جان و نایت کینگ رو دوست داشتم اما جان یه آدمه و نایت کینگ کسی ک قدرت داره نیزه رو اونجوری پرتاب کنه یا از روی اژدها بیوفته و شیک وایسه بالا رو نگاه کنه یا وقتی جان چسبیده ک از اژدها نیوفته اون نیزه گرفته دستش ک جان رو بزنه. حالا سوال اینجاس نتیجه دوئل تن به تن جان و نایت کینگ جز کشته شدن جان نتیجه ای داشت؟ اگه جان نایت کینگ رو توی دوئل میکشت که همه میگفتن زکی نایت کینگ نایت کینگ این بود؟ اینو ک جان کشتش ک. نایت کینگ با وایت هایی ک جان کشته فرق داره اونا یکم احمق هستن از قیافه شون هم پیداس اولی شون توی هاردوم تا شمشیر جان رو دید کف کرد دومی هم در شمال آتیش رو دید داشت فک میکرد این چیه دیگه و به راحتی غافلگیر شد. کشته شدن جان هم که کلا مسخره س اولا حالا که تایگرین هست نقشش حساس تره و تا از این تایگرین بودن استفاده ای نکنن نمیتونن بکشنش وگرنه همه فوش میدن الکی چند سال ایده بابا مامانش رو بهمون دادن دوما اون از مرگ برگشته باید یه دلیل خوب باشه اگه توی این جنگ نشد در ادامه حتما دلیلش مشخص باید بشه. پس فقط میمونه آریا ک حالا ک آریا کشته باز ما داریم غر میزنیم. کلا به جز غر زدن کاری بلدیم ما؟ یکی میگه چقد تند اومد ک کسی ندیدش اصلا یکی از اصلی ترین تمرین های آریا ک سریو بهش داده بود (not today) گرفتن گربه بود. شاید خیلی مسخره بود ولی توی اون تمرین یاد گرفت چجوری به گربه ای نزدیک بشه ک قدرت فهم دشمنش صدبرابر ما ادما و نایت کینگه. در مورد سرعت هم بالاخره آریا یه جادوگره باید چنین چیزی رو از جاکن یاد گرفته باشه. سرعت بالاش هم مشخص بود وقتی ک آریا میومد فیلم اسلوموشن بود ولی موی وایته از سرعت آریا تکون خورد. قدرت زیاده آریا شاید زیاد قشنگ نباشه ولی در سریالی ک 8 ساله میبینیم غیرمنطقی نیست پس انقد هندی هندی نکنین. در مورد زنده موندن شخصیت ها هم زیاد غر نزنید میدونیم ک بران داره میاد تیریون و جیمی رو بکشه ، واریس قطعا میمیره چون ملیساندرا گفته ، کلیگین هم واسه کوه زنده باید میموند، کل دوتراکیا هم ک رفتن. یه چیزی هم ک هست شخصیت هایی مثه آریا یا سانسا ک داستان و گذشته ی پیچیده ای رو گذروندن نمیشه به راحتی کشت آریا یه قاتل شد که الان نتیجه ش رو دیدیم. سانسا هم یه سیاست مدار کامل که به نظرم بهترین فرد برای حکمرانیه. من روی اینکه برن نایت کینگ رو «هدایت» کرده (به معنی وارگ) شک دارم چون به نظرم برن به اندازه نایت کینگ قوی نشده اما اینکه هدایت (به معنی ترغیبش) کرده باشه رو قبول میکنم و ای کاش مشخص کنن وقتی وارگ بود چکار میکرده. ولی واقعا دیگه حس میکنم برن مثه دکتر استرنج همه چیو دیده بوده.
  12. ashkan.ghf

اره جالب بود اینا فکر میکردن دام گذاشتن برای نایت کنیگ ولی اون حتی وایت هاش رو هم در جنگ شرکت نداد که کشته نشن.
  13. ashkan.ghf

بحث خوبیه. من یکم نظرم متفاوت هست. چیزی ک من فهمیدم وقتی صورت کسی رو میزنن به اون آدم تبدیل میشن (از طریق جادو) در مورد جاکن زیاد این مشخص نبود اما این صحبت وقتی پیش اومد ک آریا صورت والدرفری رو زد و قد و هیکلش کاملا مثه اون شد. حالا اگه این بحث درست باشه اگر هیچ منعی برای انجام این کار با مردگان نباشه (که به نظر من هست : اول مرده هایی ک با والرین یا درگون گلس بمیرن دیگه هیچ وقت زنده نمیشن و ممکن بود روی آریا اصلا جواب نده و دوم باید یه مرده تازه پیدا میکرد که اصلا پوستی داشته باشه) مشکل دیگه ای ک من میبینم نبوده وقت هست (همینجوری نمیشه صورت رو کند یادمه کلی مراحل داشت این کندن صورت و آماده کردنش که وسط جنگ بعیده انقد فضا و زمان باشه) . حالا اگه این دوتا رو بذاریم کنار آریا با زدن پوست صورتشون به یه وایت تبدیل میشه و اگه بتونه خودش رو از کنترل نایت کنیگ خارج کنه با کشتن نایت کینگ خودش هم میمیره یا نه؟ یه سوال دیگه هم اینه که اصلا آیا خارج از معبد سیاه و سفید میشه چنین کاری کرد یا نه نیرویی اونجا هست ک این کار رو ممکن کرده.
  14. ashkan.ghf

آقا خیلی شرمنده م عذرمیخوام قصد جسارت ندارم این تئوری ها رو نگیم بهتره کاره آریا رو کم ارزش میکنه امکانش هم صفره، آریا توی تیکه اول ک گفتید ترسید تازه فهمید مرگ یعنی چی.
  15. ashkan.ghf

خوابیدن؟ نشستن اونا سوال اینه که آیا دوتراکیا شمشیرهاشون به درگون گلس آغشته بود یا نه؟ من اثری از درگون گلس ندیدم توی فصل قبل هم دیدیم آتش اثر به مراتب کمتر از درگون گلسه یعنی زمان بیشتری طول میکشه تا یه واکر با آتیش کشته بشه اونم با این جمعیت کثیری که بودن ک درو میکردن سربازارو بعدم کلا استفاده از سواره نظام توی جنگی که حریف استراتژی جنگی نداره اشتباه بود نمیدونم چرا جان این نقشه رو کشیده بود، واکرها انقدر زیاد بودن ک سواره نظام بعد از برخورد بهشون اصلا یه قدم هم پیشروی نمیتونست بکنه انگار با اسب بتازی به سمت دیوار
  16. ashkan.ghf

شما انتظار دارید آدم های زنده رو تحت کنترل بگیره؟ خب ک چی بشه چه تغییری روی جنگ میتونست ایجاد کنه برن ک حتی جنگ با شمشیرم بلد نیست. هودور نمیدونست چیکار کنه و میرفت میشست اینجا همه دارن از جون مایه میذارن پس وارگ کردن به اونا مسخره س میمونه وارگ روی اژدها ها اونو میشه بحث کرد. برن وظیفه اصلیش همینه راهنمایی کردن نه تغییر در وقایع همونطور ک عمو بنجن رو فرستاد کمک جان یا قبلش کمک خودش وقتی با میرا فرار میکردن کلاغ سه چشم اعظم هم به خودش اجازه کنترل افراد رو نمیداد
  17. ashkan.ghf

بله سریال سه قسمت روی نایت کنیگ بود و الان 3 قسمت آخر روی بحث اصلی سریال : بازی تاج و تخت چرا میگید برن تاثیر نداشته؟ برن جیمی رو زنده نگه داشت(ممکنه در قسمت های بعد یه چنین حرکتی مثه آریا بزنه)، خنجر رو داد به آریا ک نایت کینگ رو بکشه ، هویت جان رو هم گفت دیگه چکار کنه بیچاره:)) یکی از غول ها رو وقتی دنریس داشت آتیش میریخت روی ارتش مردگان آتیش زد. بودن گوست توی این جنگ هیچ سودی نداشت چون هیچ کاری نمیتونست بکنه جز مردن. اگه قرار بود کسی بمیره مرگش رو در همین قسمت نشون میدادن قطعا پس دیگه تئوری و آرزو باقی نمیمونه. تیریون و جیمی ک مشخص بود زنده میمونن برای بران. با توجه به اینکه دوتراکی ها پر پر شدن زنده موندن گری ورم نیاز بود. واریس هم ک میمیره چون ملیساندرا گفت. تورمنت یا سم یا بریین رو میتونستن بکشن ولی دیگه خیلی میشد بالاخره یه تعداد هم توی جنگی باید بمیرن.
  18. ashkan.ghf

گوست توی تریلر قسمت 4 هست
  19. ashkan.ghf

قبول دارم اتفاقات زیاد منطقی نیوفتاد اما خوده جنگ هم کاملا غیرمنطقیه با وجود این موجودات. آریا هم جدیدا یه جورایی مثه جاکن میتونه از چشم ملت مخفی بشه مثه لحظه ای ک پشت جان در اومد. اتفاقات توی کتابخونه وینترفل هم فک کنم میخواست این رو بیشتر نشون بده. ولی از اینکه مجبور شدن جنگ با نایت کینگ رو توو یه قسمت جمع کنن به علت وقت کم سریال یکم توو ذوق میزد و واسه همین نمره ش رو زیاد نمیدن منتقدا
  20. ashkan.ghf

کاملا موافقم برن کجا بود مثلا!!! گوست هم فک کنم توی تاریکی زده بود به چاک که زنده مونده:)
  21. ashkan.ghf

بحث اپیزودیک قسمت دوم A Knight of the Seven Kingdoms

فک کنم این طبیعیه اصولا کتاب ها همیشه قشنگ تر از فیلم ها و سریال ها هستن خیلی چیزا توش اثر داره ، وقتی کتاب رو میخونید همه ی آنچه میگذره رو از نگاه خودتون میبینید و در ذهن خودتون میسازید ولی در فیلم و سریال مجبورید اونچه که ساخته شده رو ببینید و ممکنه از بعضی جاهاش (از کاراکتر گرفته تا فضا ها و دکور ها و ...) خوشتون نیاد. کتاب خوندن اثرش بیشترش از فیلم دیدنه شما وقت بیشتری دارید تا با داستان زندگی کنید و طبیعتا اثر بیشتری روتون میذاره. هری پاتر ، ارباب حلقه ها ، گات فرقی نداره همشون فیلم ها و سریال هاشون فوق العاده بودن اما کتابشون رو اگه بخونید می بینید کتاب از اون فیلم های فوق العاده بیشتر جذبتون میکنه که دلیل بر بد بودن فیلم و سریال نیست.
  22. ashkan.ghf

تریلر قلابی با تریلری ک مفهوم داستان توش باشه فرق داره. من نگفتم مفهومی از داستان توشون نیست گفتم الزامی نداره رخدادش دقیقا اتفاق بیوفته. واضح تر میگم از اون تریلر پیداس که ویترفل خسارات زیادی میبینه ولی اینکه جان و دنی و ... بمیرن چون توی اون تریلر گردن بند دنی یا شمشیر جان روی زمین نشون داده شد منطقی نیست و هدف تریلر نشون دادن مرگ اونا نیست. این لینک تریلر مشابهی ک برای فصل 6 دادن بیرون که هیچ وقت اتفاق نیوفتاد https://www.youtube.com/watch?v=OmrA8nOZF2Q خیلی ها بعد از دیدن این تریلر گفتن اینا میمیرن یا اصلا همه ی شخصیت ها افراد خدای مرگ هستن و ... این هم تیزری ک برای فصل 7 دادن https://www.youtube.com/watch?v=Qq0B0NVKghA اینها تریلرهای نمادین هستن نه واقعی.
  23. ashkan.ghf

اون دو تا تریلر الکی هستن خودشونم ک گفتن. مشکل اینجاست ک برای هر فصل باید تریلر بدن به علت تبلیغات و ... اما سازنده ها معمولا نمیخوان فیلم یا سریال لو بره. کلکی ک میزنن اینه ک دو تا تریلر همینجوری میدن بیرون ولی الکی. مثالش هم فصل پیش هست ک سرهایی از شخصیت ها رو گذاشته بودن توی همون مکان خدای بی چهره. امسال دو تا تریلر اینجوری دادن یکی همون ک جان و آریا و سانسا توی سرداب بودن و یخ میومد یکی هم همین ک وینترفل سقوط کرده. الزامی نداره این اتفاقات بیوفته چون اینا تریلر الکی هستن. حتی مارول هم برای پایان بازی یه تریلر اینجوری داد بیرون امسال. در مورد نایت کینگ فرزندان جنگل اشتباه کردن و یه سلاح کشتار جمعی ایجاد کردن فک میکردن میتونن تحت کنترل نگهش دارن اما نشد. مثاله مشابه و فوق العاده ش ماتریکس هست ک محافظش (mr smith) انقدر قدرت پیدا کرد که با کل سیستم دشمن شده بود.
  24. ashkan.ghf

این درخت در شمال (شماله دیوار ک البته اون زمان وجود نداشته) هست. تعدادشون زیاد بوده این درختا. عملا خدایانه انسان های نخستین بودن. بعد از کشیدن دیوار هم اونایی ک از نسل انسان های نخستین بودن همین درخت ها رو خداشون میدونن. بقیه مملکت هم ک وقتی اندال ها میان وستروس خداشون میشه همون خدای 7 گانه. ولی استارک ها چون از نسل انسان های نخستین بودن زیر بار خدای اونا نمیرن و به همین دلیل هنوز این درختا رو میپرستن ک یکیش هم توی وینترفل هست.
  25. ashkan.ghf

همانطور که میبینی مکالمه ای بین برن استارک و فرزندای جنگل صورت میگیره که برن از اونا میپرسه چرا نایت کینگ را به وجود آوردید ؟ و اونها جواب میدهند : ما در جنگ بودیم و نیاز داشتیم که از خودمون دفاع کنیم . برن از آنها میپرسد که در برابر چه کسی از خودتون دفاع میکردید و اونها جواب میدند « در مقابل تو » از این واضحتر دیگه داریم؟ بعید نیست همه ساخت دیوار شمال و دیونه شدن شاه و... همه زیر سر خود برن باشه. تونستم ویدئو اون قسمت رو آپلود میکنم video_2019-04-24_19-36-04.mp4 در مقابل تو که نیست! میگه در مقابل شما (you)، شما انسان ها