رفتن به مطلب

استاد آمون

اعضا
  • تعداد ارسال ها

966
  • آخرین بازدید

• روزهای برنده

1

تمامی ارسال های استاد آمون

1. اگه فرض رو بر درست بودن این تئوری بگیریم، من بعید میدونم تایوین اصلا از این قضیه خبر داشته. اگه هم میدونسته که نمی تونسته با ایریس در بیوفته. ناسلامتی شاه مملکت بوده و اگه ایریس از این موضوع خبردار میشد بدون شک بخاطر حسادتش به تایوین این موضوع رو علنی میکرد و آبروی تایوین رو می برد. تایوین هم کم از ایریس نمی ترسید. البته این مورد درباره ی تئوری تیریون احتمالش بیشتره. جدا از این که موی طلایی جزو مشخصات ظاهر تارگرین ها به حساب میاد، تارگرین های دیگه ای هم بودن که اصلا ظاهر تارگرینی نداشتند. مثل دختر خودت رینیس و بیلور. آره خب منم علایق تارگرینی زیادی دارم ولی مارتین میاد اینجوری علایق سرسی رو برای ما روشن میکنه بعد میاد از زبونه کسی مثل باریستان یه سری اطلاعات ارزشمندی رو میده.
  2. استاد آمون

ایجاد مجله وستروس

طرح خیلی خوبیه. میشه افراد بیشتری رو با وستروس آشنا کرد. من میتونم تو جمع آوری مطالب و نوشتنشون کمک کنم. فکر کنم جالب میشه یه بخشی رو به تحلیل شخصیت ها و علل و بررسی جنگ ها و... اختصاص بدیم. پیشنهاد مانوئل هم خیلی خوبه. عالی میشه اگه یه بخشی رو به کاربرهایی که هر پنج تا کتاب رو کامل خوندن اختصاص بدیم و تو هر شماره از مجله یه سری تئوری ها رو توش بررسی کنیم.
  3. @کیوان در ردش میارن. البته اگه دو پهلو نباشه. هردو @نگار نه مطمئنم برای کتاب چهارم ه.
  4. استاد آمون

بار ِ عام، باری برای عموم [گفتگوی آزاد 2]

کیوان فرض کن یه درصد بشه world رو با اون نقشه های رنگیش و عکس هاش از روی صفحه ی مانیتور خوند!!!! فرض کن داری درباره ی نبرد کوهستان سرخ، جنگ فتح، رقص و شورش های بلک فایر میخونی، واقعا دلت میاد نقشه های قشنگش رو تو دستت نگیری؟ اصلا دلت میاد فقط محدود به نگاه کردن بهشون باشی؟ تازه فرض کن مارتین گفته نقشه های ریز هم هستن و فقط محدود به نقشه های اصلی نیست! یعنی یه نقشه ی جدا برای نبرد دشت آتش، یه نقشه جدا برای فتح دورن، یه نقشه جدا برای نبرد تامبل استون، یه نقشه جدا برای نبرد لنیسپورت،... و تازه نقشه های اصلی و کلی هم هستن! بعلاوه ی عکس ها!! من یکی که نمیتونم نخرمش!
  5. این تئوری تقریبا جدیده و جزو پنج تای برتره. Jaime and Cersei are the children of Aerys “Mad King” Targaryen چندین مشخصه ی تارگرینی تو دوقلوهای لنیستر وجود داره. اولیش عشق غیر طبیعی این دو نفر به همه. درست مثل تارگرین ها که اینجور عشق ها بینشون عادی و درست بوده و بخاطر این ازدواج ها و عشق غیر طبیعی شون معروف بودن. دومین دلیل شیفتگی شدید سرسی نسبت به آتیش ه. موقع سوزوندن برج دست با آتش وحشی حتی جیمی رو هم به یاد ایریس انداخت. شیفتگی نسبت به آتش از دیگر مشخصات تارگرین هاست. ایریس، ایریون و اگان نمونه های خوبین. حرف جنا به جیمی رو یادت میاد؟ "تیریون پسر حقیقی تایوین ه، نه تو و نه سرسی"... مارتین نکته های ظریف زیادی تو کتاباش اورده که سرنخ هایی از آینده میدادن مثل پیشگویی او زن کوتوله تو کتاب سوم. شاید این حرف هم از اون حرف ها باشه. یه چیز دیگه ای هم هست. مارتین تو کتاب چهارم و پنجم برای اولین بار اینقدر ریز درباره ی روابط بین ایریس، تایوین و جوانا به ما اطلاعات میده. خصوصا از زبان کسایی مثل سرسی و جیمی هرچند که جزئی بودن. اما این تئوری مشکلاتی هم داره. مثل خواب جیمی و خود تایوین. در هر حال دلایل دیگه ای هم برای این تئوری هست و پتانسیل بحث دربارش خیلی زیاده و من به شدت طرفدار این تئوری ام!
  6. کلی نشستم با خودم فکر کردم این سوال رو تو تاپیک کتاب پنجم بپرسم یا چهارم ولی آخرش با خودم گفتم ازونجایی که مهمترین دلیل هاش تو کتاب چهارم مطرح شده پس همینجا میپرسم که افراد بیشتری نظرشون رو بگن. کسی طرفدار تئوری A+J= J and C نیست؟ تو کتاب چهارم یه سری اطلاعات ریز دربارش داده شده و حرف باریستان تو کتاب پنجم احتمالش رو بیشتر کرده. کسی نظری نداره؟ نگید که نظری ندارید!!!!!!!!!
  7. استاد آمون

بار ِ عام، باری برای عموم [گفتگوی آزاد 2]

قیمت های آمازون رو کلا موقع خرید ازش در نظر نگیر!!!!! من یه دفعه سیلماریلیون رو سفارش دادم با قیمت بیست دلار یا یه کمی بیشتر، موقع تحویل دیدم تو فیش صورت حساب زده صد و خورده ای!!!! برق از سرم پرید!!!! خود کتاب هم که دیگه هیچی!!! سایت های معتبر ایرانی زیادی برای خرید کتاب خارجی هست. به روز تر از شهر کتاب ها هم هستن. واقعا world رو نمیشه از رو صفحه مانیتور خوند! اصلا لذتش میپره!
  8. استاد آمون

انتقادات و پیشنهادات

دوستان همه ی حرف ها رو زدن ولی منم دیدم بد نیست نظرم رو بگم. البته مثل همیشه به سختی منظورم رو می رسونم (هیچوقت بلد نمیشم درست بنویسم) و امیدوارم متوجه بشید. من پست های همه دوستان رو خوندم و به هردو طرف تا حدودی حق میدم اما به نظرم بستن بار عام کار درستی نبود. یه موقع میگیم تاپیکی که مثلا درباره ی جام جهانی ه بخاطر اینکه کلا ربطی به نغمه و دنیای فانتزی نداره بستنش تا حدودی درسته ولی بستن تاپیکی که حداقل هفتاد درصد پست هاش مربوط به نغمه و فانتزی ه کار درستی نیست. خصوصا که باعث نزدیکی کاربرها هم شده بود. میگید چند وقت بود که اسپم و پست نامربوط زیاد میخورد، خب قبول ولی دلیلش چی بود؟ جام جهانی. نود و پنج درصد پست های بی ربط از صفحه هشتاد و هشت به بعد خوردن که اکثرا درباره ی جام جهانین و اگه همون موقع میگفتید که بحث درباره ی جام جهانی ممنوعه مطمئن باشید دیگه بحثی دربارش پیش نمیومد. حالا واقعا شما فقط بخاطر اون چند صفحه کل تاپیک رو قفل کردید؟ یعنی بقیه پست هاش رو در نظر نگرفتید؟ حرف من اینه که ای کاش از همون اول بگید بحث درباره ی چی آزاده و بحث درباره ی چی ممنوع. تا یه موقع نشه یه وقت تاپیکی رو که اینقدر برای اکثر بچه ها مهمه و هشتاد درصد پست هاش مربوط به نغمه س، بخاطر چند صفحه بحث بی مورد که از همون اول میشد جلوش رو گرفت ببندید. پیشنهاد یه راه حل برای این مشکل تا زمانی که به یه توافق جمعی نرسیم خیلی سخته.
  9. استاد آمون

بازیگران غایب سریال!!!

لی پیس هرچیش بد باشه صداش کاملا به شخصیت ریگار میخوره. هرکی رو انتخاب میکنن یه همچین صدایی داشته باشه عالی میشه. @Queen nymeria کلا نقاشی هایی هم که تایید شدن خیلی به توصیفات مارتین نزدیک نیستن. مثلا Amoka نقاش رسمیه مارتین ه و چهره ای که از شخصیت ها میکشه به گفته ی خود مارتین بیشترین شباهت رو با توصیفاتش دارن اما مثلا شما نقاشی دیمون بلکفایر رو ببین. مارتین گفته دیمون یه زیبایی مبهوت کننده و فوق العاده داره اما من وقتی نقاشی Amoka رو دیدم کاملا بودم!!!!! یا مثلا نقاشی ای که از اگان پنجم کشیده. طبق توصیفات مارتین، اگ در دوران بزرگسالیش خوش قیافه بوده اما نقاشی Amoka هرچیه الا خوش قیافه!
  10. استاد آمون

حکومت خاندان تارگرین ، صلح یا هرج و مرج ؟!

عالی بود. یه همچین خل و چل بازی هایی فقط از ریگل برمیاد خصوصا که سابقه ی برهنه رقصیدن رو هم داره! اما ازونجایی که گفته his dead son’s clothes پس احتمالش زیاده ریگل نباشه چون هردوتا پسرای ریگل حداقل تا زمان سلطنت میکار زنده بودن و ممکنه میکار کشته باشتشون اما به هرحال زنده بودن و تا اونجایی که من اطلاع دارم ریگل پسر دیگه ای نداشته. کلا بیشتر احتمال داره دوقلوهای ریگل همون دوتا افسر گلدن کمپانی باشن. کلا دلایل زیادی برای نفرت از میکار و تارگرین ها دارن و بزرگترینشون هم کنار گذاشته شدنشونه. میمونن باقی شاهزاده های تارگرین. اولین شاهزاده ای که بعد از ریگل به ذهنم میرسه والار ه. والار دوتا پسر داشته که به فاصله ی یک سال از هم بدنیا میان و خیلی زود میمیرن. بعضی ها معتقدند که مرگ پسرای والار و ماتاریس زیر سره بلاد ریون بوده (عجب نامرد پستی!!!!). حالا یه سری دیگه هم میگن میکار والار و ماتاریس رو کشته چون زمان بیماری بهار تو سامرهال میمونه ولی این یکی با توجه به دلایلی که برای بلاد ریون میارن احتمالش خیلی ضعیفه. ولی خیلی بعیده والار همون شاهزاده باشه چون تو سلامت عقلی کامل بوده و در واقع کلا بعیده پسر بیلور اینجوری باشه. نفر بعدی ایریون ه. این یکی هم احتمالش خیلی پایینه. البته باتوجه به سابقه ی مسخره کردن لردها، خیلی ازش بعید نبوده که اینکار رو انجام بده ولی تا اونجایی که من میدونم ایریون بجز اون پسری که زمان انتخاب جانشین میکار کنار گذاشته شد، پسر دیگه ای نداشت. آخرین کسی که به نظر من احتمالش زیاده همین شاهزاده ی مورد نظر باشه، یکی از پسرای اگان پنجم ه. اگ بجز دانکن و جیهیریس یه پسر دیگه هم داشت که اسمی ازش تا حالا برده نشده (بعضیا معتقدن همون شاهزاده ی تبعیدی بوده). این شاهزاده هم مثل بقیه پسرای اگ بخاطر عشق ازدواج کرد و هیچ خبری هم از بچه هاش نیست (خیلی بعیده هیچی بچه نداشته باشه). تو سامرهال هم نبوده و کلا معلوم نیست چه اتفاقی براش افتاده. پ.ن: بچه ها کسی نظری نداره که اون فردی که زمان میکار شورش راه انداخت و با وجود شکست خوردنش، تونست میکار رو بکشه کی بوده؟ یه چندتا نظریه دربارش دیدم ولی تو همشون گفتن که اون فرد یا ایلیوت بوده یا اون دوتا افسر گلدن کمپانی. حتی بعضی ها آرورا (آلورا؟) رو رهبر اون شورش میدونستن. اما اینا با چندتا چیز در تضادن: اول اینکه امکان نداره ایلیوت و آرورا (آلورا؟) تا اون موقع زنده مونده باشن. بیتراستیل که از آرورا (آلورا؟) جوونتر بود اون موقع مرده بود و من هرجوری حساب کردم به این نتیجه نرسیدم که آرورا (آلورا؟) چجوری ممکنه زنده باشه. ایلیوت هم که بعد از وایت والز تقریبا کامل سوخت. با اینکه به سلامت از وستروس خارجش کردن اما سوختگیش شدید بود. حتی اگه هم زنده مونده باشه بازم زمان این شورش یه پیرمرد بوده و نمیتونسته میکار رو بکشه. هرچی نباشه میکار یه جنگجو بوده و ایلیوت هیچوقت مبارز خوبی نبوده. دوم. از اون دوتا افسر گلدن کمپانی با لفظ افسانه ای یاد میشه و گفته شده که تقریبا هیچ شکستی نداشتن. از این هم که بگذریم زمان این دوتا افسر با زمان حکومت میکار و حتی اگ هم یکی نیست چون اکثر جنگ هاشون تو شهر های آزاد بوده. و درآخر اینکه این فرد شورشی به احتمال 90 درصد یک لرد بوده و هیچکدوم از افراد بالا لرد نبودن. سرم درد گرفت چه قدر اسم گفتم!!!!!!!!!!!!!!!
  11. استاد آمون

تبریک تولد

منم تولد تالیسای عزیز رو با مقداری تاخیر تبریک میگم و همینطور تولد رنلی گرامی! امیدوارم که بیش از پیش به میزان ارادت جبهه ی حق به خودت پی برده باشی!
  12. استاد آمون

لیست بازیگرهای فصل 5

وقتی گفته ولیعهد دوران تریستان مارتل ه پس کوینتین بدون شک حذف شده. کتاب پنج درباره ی آریانه دو حالت وجود داره: یا قانون حق جانشینی دورن رو برداشتن که در اینصورت کتاب چهار و یا حذفش کردن. ولی جدا نمیشه آریانه رو حذف کنن!!!!!!! کتاب چهار و اما گریجوی ها نمیدونم چه فکری با خودشون کردن ولی جدا نمیشه گریجوی ها رو حذف کنن! نبود ویکتاریون و یورون میشه فاجعه! فصل پنجم همینجوری داستانش جذابیت کمتری داره، دیگه اینا رو هم بخوان حذف کنن وحشتناک میشه! آخر کتاب سوم کتاب پنجم
  13. استاد آمون

بحث و تحلیل شخصیت های داستان

صحبت های کینگ رابرت باعث شد من بیشتر از قبل به اقتدار اگان سوم ایمان بیارم. با نظرتون درباره ی خاندان های بزرگ موافقم. درواقع خاندان های اصلی بجز زمان قیام رابرت هیچوقت دیگه بصورت جدی برعلیه تارگرین ها نشدن و خواستار نابودیشون نبودن. ولی منظور من بیشتر مردم و مذهب بودن. واقعا برای من جای تعجب داره که چجوری مردم تارگرین های بعد از رقص رو تحمل کردن! حالا اگان سوم هیچی ولی پسرای اگان در طول سلطنتشون رسما گند زدن به مملکت. اون از دیرون که توهم فتح دورن رو داشت و کلی آدم رو به کشتن داد، اونم از بیلور! شرط می بندم هیچکدومشون هم زیاد به حرف های ویسریس توجه نمی کردن! اگان چهارم هم که هیچی! اون از معشوقه ها و حرامزاده های بزرگش که تک تکشون یه خطر جدی بودن، اون از اختلافات بدش با مذهب، دوباره شعله ور کردن نفرت بلک وود ها و برکن ها، تحقیر کردن ولاریون ها و سلتیگارها، نفرتش از زن و برادر و وارثش بخاطر مسئله ای به اون مسخرگی و وعده های بی حساب و کتابش که گند زد به حکومت خودش و پسرش!!! بیخود نبود طی قیام بلک فایر مردم و مذهب اینقدر ضد تارگرین ها شده بودن!!!! سه تا پادشاه بی کفایت پشت سره هم! ویسریس تنها دلخوشی اون موقع بود که اونم شیش ماه بیشتر حکومت نکرد که نصفش رو تو بستر مرگ بود!!
  14. استاد آمون

بچه ها دارید درباره ی اگان حرف میزنیدا نه یه قدیس! اگان یه آدم جاه طلب و طمع کار بوده که عقده ی اینو داشته که خاندانش رو بزرگ و برتر کنه. یه همچین آدمی که نمیره یه کاره والریایی رو احیا کنه که صدتا مدعی دیگه از جمله ولانتیسی ها داره! دورن کلا موقعیت بدی داره. اگه راحت فتح میشد که همون چند هزار سال پیش ریچی ها فتحش میکردن. غیر قابل فتح نیست ولی گرفتنش خیلی سخته. دیرون یه بار با کلی تلفات گرفتش و چند روز بعد به طور کامل از دستش داد تازه دیرون حمایت اکثر هفت پادشاهی رو داشت و این بلا سرش اومد. اگان نمیخواسته خیلی خطر کنه و بزنه و یکی از اژدهایانش رو از دست بده. آخرم که رینیس و مراکسس تو دورن مردن و با این اتفاق رویای فتح دورن با اژدها تموم شد. ربطی به ترس از اژدها نداره وگرنه چرا مردم بعد از مرگ اگان قیام کردن و اونقدر جرئت به خرج دادن که اینیس رو ترور کنن؟ تازه اون موقع هنوز بالریون، ویگار و کوئیک سیلور زنده بودن و بسته هم نبودن! دیگه تو رعب آور بودن این سه تا هیچ شکی نیست! با این حال بازم مردم به قیامشون ادامه دادن و زندگی رو برای میگور و اینیس جهنم کردن. هنر اگان تو نگه داشتن حکومت به مدت 37 سال بود. قبول دارم که جنگ دورن رو داشتن و این جنگ باعث مرگ رینیس شد اما این جنگی بود که خود تارگرین ها دوباره راه انداختن و برعکس شورش گریجوی کسی راه ننداختش. این حرفت منو یاد یه سوالی انداخت که خیلی دوست دارم نظر بچه ها رو دربارش بدونم. بعد از رقص تارگرین ها تو ضعیف ترین موقعیت ممکن قرار داشتن. مهمترین پشتوانشون یعنی اژدهایان رو از دست داده بودن و خیلی از افراد این خاندان کشته شده بودن و هنوز اختلاف و دو دستگی بین سران مناطق و خود خاندان تارگرین وجود داشت. اکثر افراد این خاندان شده بودن خویشاوندکش و هرکدوم به نوبه خودشون کلی جنایت کرده بودن. وضعیت هفت پادشاهی هم که دیگه گفتن نداره. قدرت خاندان های والریایی (تارگرین، ولاریون و سلتیگار) به شدت کم شده بود. این زمان بهترین موقع برای کنار گذاشتن تارگرین ها و کم کردن قدرت این سه تا خاندان که تا اون موقع بزرگترین حامیان همدیگه بودن بود. اما چرا هیچکس برعلیه این خاندان قیام نکرد؟ اگان دوم یه منفور به تمام معنا بود و اگان سوم تنها یه پسربچه که از قضا فرزند کسی بود که بارانداز رو به خاک و خون کشیده بود. تارگرین ها حمایت سه تا منطقه رو به طور کامل داشتن. میگیم دره و استورم لندز بخاطر روابط فامیلی و نزدیکی که با تارگرین ها داشتن به حمایتشون ادامه دادن اما استارک ها چی؟ خود مردم چی؟ مذهب و سیتادل؟بقیه مناطق؟ من خودم فکر میکنم تنها دلیل باقی موندن تارگرین ها این بود که مردم میخواستن تارگرین ها بازم شاهشون باشن. نظر خاصی درباره ی دلیلش ندارم ولی یجورایی از این بابت مطمئنم. به عمرم اینقدر قانع نشده بودم!
  15. استاد آمون

اتفاقا دنریس و ویسریس یه خطر مخفی بودن که هیچکس حتی خودشون هم فکرشو نمی کردم! اسپویل کتاب پنجم من این حرفمو یه تصحیح کوچولو بکنم! s : اینجا مراکسس رو با سیراکس اشتباه گرفتم!
  16. استاد آمون

تا قبل از اومدن تارگرین ها اژدهایی توی وستروس وجود نداشته اما افسانه ی اژدهای یخی به قبل از زمان آندال ها برمیگرده و یه افسانه ی بومی ه. علاوه بر شباهت اسمی اوراکس با سیراکس، نحوه ی مرگشون هم شبیه همه. (هردوشون به وسیله ی یک نیزه که به درون چشمشون فرو رفته بود کشته شدن) سپر آرورا ولاریون هم درست مثل سپر سروین از آینه درست شده بود و آرورا کاملا بر علیه خاندان تارگرین (اژدهای سرخ) بوده. ae تو اسم های ایسوسی خیلی زیاده و آندال ها و نخستین انسان ها هم اصالتا شرقین. شاید اسم هایی مثل Daeryssa رو اون اوایل داشتن. خصوصا آندال ها. من خودم معتقدم سروین سپر آینه ای ترکیبی از چند شخصیت افسانه ای و بزرگه چون همونجوری که کینگ رابرت اشاره کرد اشکالات زیادی تو افسانش هست. سروین = نایت کینگ؟ خیلی بعیده! مگه اینکه بگیم دیریسا همون زنی بوده که بعده ها نایت کینگ باهاش ازدواج میکنه!
  17. @نگار نه ظاهر داین ها بخاطر خون خستین انسان ها نیست. خاندان هایی مثل درینکواتر و یورن وود هم خون نخستین انسان ها و آندال ها رو دارن و بور هستن. موهای اکثرشون طلایی عادیه و چشماشون هم سبز، آبی و یا تیرست. درثانی، شکل و ظاهر والریایی ها فقط مخصوص خود شبه جزیره نشین ها و مردمش بوده و بقیه ایسوسی ها اون شکل و ظاهر رو نداشتن. الانم تو شهر های والریایی باقی مونده مثل ولانتیس، لیس و میر میشه این قیافه رو به وفور پیدا کرد و بقیه شهر های آزاد (خصوصا خلیج برده داران) افراد کمین که چشم های بنفش یا موهای طلایی_نقره ای داشته باشن. من خودم فکر میکنم داین ها رگ و ریشه ی والریایی دارن. ازونجا که قدمتشون به چند هزار سال پیش از فتح برمیگرده نمیشه گفت جزو اون پنج خاندانی بودن که با تارگرین ها به وستروس اومدن. شاید داین ها به طور طبیعی جزو اون خاندان های دورنی بودن که قیافه های بور و روشن داشتن اما با ازدواج با یک یا چند والریایی یا کسایی که خون والریایی (مثل بچه های میکار) داشتن، این ویژگی های ظاهری وارد خونشون شده.
  18. استاد آمون

موسیقی های نغمه ای

واقعا طول کشید تا به مدل خوندنشون عادت کنم! بیستر میخوره این ترک رو در دفاع از کار دنریس ساخته باشن اما کمی زیادی گند زدن! من فرق پاور متال رو با راک متوجه نمیشم! اگه میشه یکی برای من توضیح بده پ.ن:این آهنگ ( the bard's song ( in the forest چقدر قشنگ بود!
  19. باریستان موقع اعدام ند از گاردپادشاهی اخراج شده بود و خودش بعنوان یک خائن تحت تعقیب بود. برای همین نمی تونست کاری بکنه. زمانی که ایریس فهمید بارانداز رو از دست داده به روزارت (کیمیاگر محبوبش) دستور داد که کوزه های مخفی آتش وحشی که در چاله کک و قلعه سرخ قرار داشتن رو آتیش بزنه تا شهر نابود بشه و همه بسوزن و رابرت بشه پادشاه استخوان های سوخته و گوشت های پخته. جیمی برای اینکه جلوی اینکار رو بگیره اول روزارت و بعد ایریس رو میکشه تا دستور به افراد دیگه نرسه. درواقع جیمی با اینکار جون نیم میلیون نفر رو نجات داد. بازم میگید خائنه؟ این ماجرا تو فصل سوم سریال هم گفته شده. کسی نگفته شرافت بده اما: گاهی اوقات شرافت مساوی با حماقته. مثل حرف ند به سرسی. گاهی اوقات شرافت علاوه بر اینکه با درست کاری یکیه، کار عاقلانه ای هم هست. مثل مخالفت ند و باریستان با کشتن دنریس. گاهی اوقات شرافت و عدالت باهم یکی میشن و نتایج وحشتناکی رو به بار میارن. مثل اعدام کاراستارک.
  20. @ریگار اون بچه ای که دارک استار می خواست بکشه یه لنیستر و دختر جیمی بود. کدوم خویشاوند؟ دنریس و ویسریس که جایی ساکن نبودن. کاملا آواره بودن و هرکسی هم سراغشون میرفت مشخصا از طرفدارای تارگرین ها بود. چشمای ریگار ارغوانی تیره بود. به وضوح بنفش بود چون ریگار موی نقره ای و پوست سفید داشت. تجربه ثابت کرده که حداقل با تیره شدن رنگ مو، رنگ بنفش چشم هم به تیرگی میزنه. مثلا تو تورنمنت وایت والز چشم های ماریوس و جان آبی عمیق بود چون موهاشون رو مشکی کرده بودن اما زمانی که رنگ مشکی رو شستن و رنگ اصلی موهاشون (نقره ای) و چشماشون (بنفش) مشخص شد کاشف به عمل اومد که ماریوس و جان درواقع سپتون ایلیوت و دیمون بلک فایرن. تازه فرض کن چشمای ایلیوت یاسی روشن بود و اینقدر تغییر کرد دیگه ببین مال ریگار که ارغوانی تیره بود چقدر ممکنه تغییر کنه. رنگ چشمای اگ هم با تراشیدن موهای سرش تغییر کرد. @رنلی
  21. اینم دلایلش: 1. Gerold Dayne, is a very odd name for some one from Dorne, Gerold being a Reach name. It is also a combination of two of the kingsguard who died to protect Lyanna's names. For all we know his full name could be Gerold Oswell Dayne. That is fact number 1. 2. It seems very likely that because of the man Rhaegar is, he would have wanted to stay with Lyanna, whom he loved, rather then going off to war. So he possibly had a man sent in his place who just wore his armour, which could explain how he was so easily defeated by Robert Baratheon. 3. He swings his sword at Myrcella, a LANNISTER, and he must have known the Lannisters murdered Elia, and his two children. 4. They look very similar in appearance, with Darkstar's eyes possibly just looking like a darker purple because Rhaegar died part of his hair black. 5. Arianna may remind him of Elia who he was very fond of. Since at one point she was staring at him, he then looked up and smiled at her. 6. Arianna also said if she were to have children they would be as beautiful as "dragonlords" aka Targaryens, which could be a possible reference. 7. And Darkstar's bitter, cruel nature could be because he has had to live with the death of his wife, and children. Now those are the facts that I know of, feel free to comment either supporting this theory or detracting from it. The one question I have is if Rhaegar is Darkstar, then wouldn't Arys Oakheart have remember his face maybe? And all idea of the theory goes to Brony Stark, once again.
  22. شاید هم میخواسته آریانه رو یه جورایی ادب کنه و هم تصمیم بگیره چی بهش بگه. شایدم میخواسته بین اون فاصله زمانی یه فکری به حال اتفاقاتی که افتاده بکنه و یه نقشه ی جدید بکشه برای همینم نیاز داشته که خیالش از بابت آریانه و سرکشی هاش راحت باشه. به این دقت کنید که میرسلا در طول این اتفاق هرچند برای یه مدت کوتاهی اما در هرصورت یک ملکه شد و این با حرف مگی درباره ی بچه های سرسی جور درمیاد. اینجور ریزه کاری ها از مارتین بعید نیست. درباره ی تئوری ای که میگه جرولد داین همون ریگار تارگرینه چیزی شنیدید؟
  23. استاد آمون

هویت جان

مخاطبت من بودم تو اون سوالا؟ شرمنده همونجا بهشون جواب میدم. MMD میتونه بچه رو مخفیانه به کمک یکی از افراد کالاسار خارج کرده باشه. خیلی از دوتراکی ها بعد از ضعیف شدن دروگو از کالاسار رفتن و هیچکس هم دنبالشون نرفت و بهشون شک نکرد. جورا که همش پیش دنی بود خیلی راحت میشد از نبودش استفاده کرد. جالبیش اینجاست که حتی جای قبر ریگو رو هم کسی نمیدونه!
  24. استاد آمون

هویت جان

من خودم بعید میدونم لیانا به زور رفته باشه. ولی برای منم خیلی جالبه که چرا سه تا از بهترین های گارد ایریس، کل خانواده ی سلطنتی رو ول میکنن و می چسبن به محافظت از لینا! حتی اگه لیانا از ریگار باردار بوده، بازم بچش جزو خاندان سلطنتی به حساب نمیومده! پس چرا اونجا موندن؟ اصلا چرا بعد از مرگ ایریس و ریگار، لیانا یا بچش رو از برج خارج نکردن؟ چرا دنبال ریلا و ویسریس نرفتن؟ چرا ونت و داین برای دزدیدن لیانا به ریگار کمک کردن؟ چرا و چرا و چرا و ... آدم سرگیجه میگیره! @رنلی اون تئوری میرسلا که خیلی طرفدار داره و احتمال درست بودنش زیاده. هیچکس جسد ریگو رو ندید. میری ماز دور به دنی گفت که خودش اونو دفن کرده. اینکه چرا جسدش رو به هیچکس نشون نداده شک برانگیزه و اینکه جادوی خون خیلی قویه و میتونه به یک نفر زندگی بده. پس چرا دروگو تقریبا هیچ تغییری نکرد؟ مرگ یک نفر (ریگو) در مقابل زندگی یک نفر (کال دروگو). دقیقا مثل بوجود اومدن اژدهایان دنی. شاید چون هیچ زندگی ای فدا نشد دروگو تنها یک زندگی نباتی داشت.
  25. استاد آمون

هویت جان

اگه جان واقعا مرده باشه و ریبورن نشه پس تکلیف اون "رز آبی ای که بر روی دیواری از یخ جوانه زد" چی میشه؟ مارتین تو خانه نامیرایان زیادی اطلاعات داده! اون "رز آبی" احتمالا جان ه و "دیواری از یخ" دیوار برندون! تئوری R+L=J با این چیزی که دنریس دیده احتمالش خیلی بیشتر میشه. کسی به این شک نکرده که پسر دنریس ممکنه زنده باشه؟