رفتن به مطلب

S.i.S

اعضا
  • تعداد ارسال ها

515
  • آخرین بازدید

تمامی ارسال های S.i.S

1. S.i.S

نکته های اپیزود 10

این طور مقاله ها رو من تو پیچم درج میکنم ولی دیدم بد نیستش تو اینجا هم بذارم تا بقیه دوستان هم در موردش نظر بدن. 1.همانطور که در قسمت قبلا توضیح داده شده بود ، "Mhysa" به معنی "مادر" می باشد.یک واژه بیگانه از زبان Ghiscar می باشد.دنریس با اینکه در بین دوتراکی ها زندگی میکند ولی Ghiscari را به طور کامل نمیتواند درک کند. 2.واکنش تایون به توهین جافری در صحنه شواری کوچک حاوی اطلاعات غیر کلامی در کتاب است.که به روی صحنه نمایش ترجمه شده است.آرامش تایون و پاسخ دست پایین او به جافری و تاج و تختش بیشتر معنای طنز آمیز دارد ، اما در واقع کاملا هر کس که داخل اتاق به جز جافری از این امر وحشت زده شده است.هر فرد حاضر در انجا تایون رو به خوبی میشناسد و میدانند تایون مردان زیادی را بخاطر توهین کمتر از این کشته است.نمونه کارهای تایون را میتوان به تجاوز دسته جمعی به همسره پسر خود تیشا اشاره کرد و همچنین وادر کردن دیدن پسرش به این صحنه. 3.چندین فلش بک به قسمت و رویدادی های قبلی در این قسمت وجود دارد: * به سیزن یک اپیزود "Fire and Blood" برمیگیرد.جای که جافری سانسا را برای دیدن سر پدرش بر روی نیزه برد.در انجا به سانسا گفت سر بریده برادرش را در یک ظرف به او هدیه می دهد.در این اپیزود دیدم که جافری سر بریده راب را در خواست می کند ، برای هدیه دادن به سانسا.این قسمت نشان می دهد که او به طور کامل به وعده داده شده خودش پایبند هست. * در گذشته شاهد بودیم که فری و بولتون ها و سربازهای انها ، راب رو برای اولین بار پادشاه خطاب کردن.در قسمت "Fire and Blood" بود که برای اولین بار راب رو به عنوان " پادشاه شمال!" صدا کردن.این فریاد بار دیگر در بعد از نبرد برای استقلال شمال شنیده شده (در "Garden of Bones").ولی اینبار در عروسی سرخ بود که این شعر به تمسخر گرفته می شود وقتی راب استارک با جسد خودش و سر دایرولفش بر روی اسبی سوار بود او را اینگونه صدا میکردن " پادشاه شمال ! پادشاه شمال ! او دارد می آید ، پادشاه شمال ! " * تایون وقتی همه شورای کوچک را به بیرون هدایت کرد این عبارت رو به تریون گفت " نه تو " برای صحبت خصوصی با اون.درست مانند اپیزود "Fire and Blood" که شورای جنگ خودش رو بیرون کرد و ان را پیش خودش نگه داشت. * تمایل جافری برای دفاع از هر یک از اقداماتش (هر چند آن هم مسخره باشد) با فریاد "I am the king!" به ظهور میرسد.در فصل دوم در اپیزود "Garden of Bones" در هنگامی که سانسا رو مورد اذیت و تمسخر قرار میداد ، و یا حتی در اپیزود "The Old Gods and the New" هنگامی که شورش بارانداز پادشاه شروع شد. تایون به صراحت به این رفتار جافری اینگونه پاسخ داد : " مردی که اصرار داشته باشه مردم بفهمن پادشاه است ، در واقعا پادشاه واقعی نیست." 4 در قسمت نهایی شاهد بودیم که از هویت واقعی " رمسی اسنو" پسر " روس بولتون" سرباز پیشرو خانه بولتون که در وینترفل هست بر ملا شد.در خصوص اینکه ایا " راب استارک " از حضور "تیوین گریجوی" در پیش "رمسی اسنو" با خبر بوده است هیچ گونه مدرکی وجود ندارد وحتی ممکن است که "روس بولتون" از این امر با خبر نبوده باشد. 5.همچنین در این قسمت نشان داده شد که Ironbron که در خیانت تئون به استارک ها برای تصرف وینترفل به تئون پیوست بودن ، به تئون خیانت کرده و با ضربه زدن او تحویل دادنش به بولتون ها خواستار عبور امن را در ازای پاداش کردن.اما رامسی وعده خود را شکست و هیچ یک از آنها را زنده نمی گذارد. 6.شخصت روس بولتون در کتاب اینگونه توصیف شده است : شخصیت سرد ، با شرایط یک بیمار روانی ، او هیچ احساسات واقعی و عجیبی ندارد از مردم عادی دور است.در مجموعه تلویزیونی شخصیت بلوتون در قسمت پایانی به خوبی به نمایش گذاشته شد ، هنگامی که روس با والدر فری در قسمت پایانی در حال حرف زدن هست ، والدر فری تمام جزئیات را با اب و تاب عجیبی تعریف می کرد ولی روس احساسات واقعی ندارد و رفتار ساخته شده توسط احساسات را درک نمی کند.این در حالی است که روس در پاسخ به حرفهای فری با لبخندی سرد و عجیب و مصنوعی پاسخ می دهد. 7.والرد فری می گویید ما باید چندین سال قبل تر از این به خانه بزرگ در ریولندز میشدیم و به انتقاد از جان ارن میپدازد و می گویید "that Tully bitch" قرار بود من به جای جان آرن با لیسا تالی خواهر کاتلین ازدواج بکنم.والدر نقاط ضعف فراوانی داشت ، تفاوت سنی عظیم والدر و عروس جوان یکی از نکات ازار دهند موضوع است.در عوض دیگر خانه های بزرگ والدر فری و تمام اعضای خانواده او را وفادارن بی لایقیت میدانند.حتی تالی ها او را با اینگو میشناسن "the late Walder Frey" چون در نبرد the Trident نیروهای والدر بسیار دیر به جنگ رسیدن و مطلقا به شورش رابرت هیچ گونه کمکی نکردن.فری ها دم از سوگند وفاداری به ازدواج میزنند.این در حالی است که انها حتی سوگند وفاداری به مقدس بودن مهمان هم در هم شکستن و مهمان خود را در عروسی در کاخ خود کشتن و پیروزمندانه جسد راب استارک را در قلعه خود به راهپیمایی گذاشتن. 8.در مجموعه تلویزیونی هر پادشاه رقیب در طول جنگ یک تاج بر سر میگذارد ، ما تاج های جافری براتیون و رنلی براتیون را دیدم ولی هرگز تاج راب استارک ، استنیس براتیون و بیلون گریجوی را در مجموعه تلویزیونی ندیدم.در رمان استنیس دارای یک تاج ساخته شده جدید است چون یک دایره از شعله های اتش فلزی در اطراف سر خود به افتخار خدای نور ، در حالی است که بیلون تاج سنتی از تخته پاره های روی آب ساخته است که پادشاه جزایر اهن در گذشته از ان استفاده می کردن.پادشاهان شمال در گذشته تاجی شامل یک انگشتر ساده از برنز ، حکاکی شده با Old Tongue runes مردان اول بر دست می کردن و تاجی سر برداشته از خوشه های سیاه به شکل لانگ سورد .این تاج عمدتا از فلزات جنگی ساخته می شود ، نه از طلا و سنگ های قیمتی برای نشان دادن طبیعت گور پادشاهان شمال.برای تقابل با افراط نظامی و زرق و برقی پادشاه اندال در جنوب.این تاج توسط پادشاهان شمال مورد استفاده قرار میگرفت تا زمانی که تارگرین ها کل وستروس را فتح کردن و این تاج هم نابود شد.پس از شروع جنگ در پنج پادشاهی اهنگران در ریورران تاجی درست به شکل تاج گذشته پادشاهان را دوباره ساخته و به راب استارک دادن.در عروسی خون بعد از مرگ راب استارک و دوختن سر دایرولفش بر سرش تاجش نیز به سر دایرولفش نیز دوخته شد [که احتمالا توسط خود والدر فری انجام شده.] و این امر باعث ایجاد یک تصویر نمادین از دایرولف تاج بر سر شد.که توسط طراحی به نام Akot طرح گرافیکی برای او زده شد. 9.جالب است ، دقیقا در همان زمانی که جسد راب استارک پس از عروسی سرخ دوخته می شود هرگز حضور فیزیکی جسد او را نشان نمیدهند در رمان ذکر شده است در جای نچندان دور سر راب به همراه دایرولف دوخته شده بهش را از تن جدا کرده اند.مطمئن فری ها هیچ مراسم تدفین برای تالی ها و او در ریوران برگزار نکردن، احتمالا جسدش را در زباله ها یا در رودخانه انداختن یا حتی احتمالا آنها را به اتش کشیدن.یا در جایی قرار داده ان تا فاسد بشود ، تایونز ها هرگز اعلام نکردن چه کاری کردن و چه اتفاقی برای تاج راب افتاد،ریمن فری پسر ارشد استرون فری پسر لرد والدر فری . پس از عروسی سرخ تاج را به او میرسد و ریمن با گذشتن تاج راب بر سر یک زن روسپی با تمسخر به او میگویید " مکله از روسپیان ها ". 10. آریا سربازان فری با تظاهر به ناز و گرسنگی با انداختن سکه ای و سپس با سلاح سرد مردی که سکه را برداشته بود را کشت.در کتاب اریا این ترفند در برابر سرباز بولتون استفاده می کند هنگام فرار از هارنهال (هرچند در ان زمان بولتون ها عضو گروه استارک ها بودن) . روایت POV آریا در کتاب شامل شوخی می شود که در مجموعه تلویزیونی از آن اقتباس کرده است : هنگامی که او صرار دارد " اما من گرسنه هستم " , او با خودش فکر می کند "اما نه برای غذا" او را به طور غیر مستقیم به سربازان گفت که من تشنه انتقام و درست بعد از آن انها را می کشد. 11.اریا تاکید بر این داشت این اولین مردی است که می کشد.یاد آوری میکنیم که او در هنگام فرار از "رد کیپ " چگونه Stableboy که قصد متوقف کردن او در خیانت و قتل عام خانه پدرش دست داشت کشته بود. 12. نشان دادن بردها در کتاب به شکل تیره پوست باعث ایجاد شدن نقد منفی منتقدین نسبت به قسمت پایانی کرده است : * در سریال به نمایش در امد که یانکای ها به صورت یکنواخت برده های با پوست تیره دارن.از لحاظ فنی این متناقض با کتاب است ، در شهر Slaver's Bay هر جمعیت میتواند برده باش ، در واقع ، کتاب به روشنی بیان کرده است که اربابان برده اساسا هر شخصی را میتوانند"به غلامی در آورند" کسانی که در جنگ اسیر می شوند و حتی گاه به حملات به کشتی های که در حال عبور از شهرهای ازاد هستن ، برده دارن کودکان و دیگران را به عنوان برده فروخته اند.در کتاب به صراحت اماده است چندین تن از افراد دنریس از قوم پاک رنگین پوست هستن و حتی برای مثال لیزها داری موهای بلوند ، بدنی روشن و چشمان ابی است.[افرادی چون واریس از جمله شخصیت های لیز هستن]"برده داری " در ایسوس شبیه برداری داری در روم باستان و یونان ، که عمدا برده داری داری شکل اجتماعی و اقتصادی بوده است.
  2. S.i.S

لیست بازیگرهای فصل 5

خوب Melara Hetherspoon و Stalwart Shield حضورشون قطعی شد پس فلش بک داستان سرسی قطعی قطعی تر از قبل شد .
  3. S.i.S

موسیقی های نغمه ای

زنلی جان کارهای که معرفی کردی تموم شد ؟ من چندتا بند معرفی کنم ؟
  4. S.i.S

معرفی و نقد رمان های فانتزی

الان دقیقا مشکلت برای انتشار اینترنتی چیه؟ عدم طرفدار کافی، عدم حوصله، عدم وجود وقت کافی برای ترجمه کتابی به این سنگینی بعد هیچ سودی برای من نداره ترجمه این کتاب
  5. S.i.S

لیست بازیگرهای فصل 5

تا بازی هیچ کدومشون تو نقش هاشون نبینم هیچ نظری نمیتونم بدم.ولی قیافه دورن خوب هست، یه جورایی شباهت داره با ابرین سریال از نظر من انتخاب بازیگرش خب هست. در خصوص آریانه اصلا نمیتونم همچین چیزی رو تحمل کنم که حذفش کنن کل زیبایی داستان دورن به آریانه و بچه های ابرین هست.امیدوارم تو ادامه حداقل اریانه اضافه بشه کوینتین هم اضافه نشه مهم نیست فقط آریانه باشه. حذف گریجوی ها یه جورایی داره بوی واقعیت به خودش میگیره. همه در خصوص تپل بودن دورن میگید بعد در خصوص هیکل یزن هیچی نمیگید ؟ یزن اندازه یه گاو بزرگ هست.
  6. S.i.S

راهنمای ثبت نام و کار با ویکی

به کمک جورامون جان یه جعبه کاربری درست کردیم تو ویکی که اگر دوست دارید تو پروفایل هاتون میتونید بذارید : https://westeros.ir/wiki/index.php?title=%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1:S.i.S و میتونید هر جور دوست دارید بهش شکل بدید.
  7. S.i.S

نغمه آتش و یخ- انتشارات آذرباد - توضیح کامل

این انتشارات به اضافه مترجمینش باهام به مشکل خوردن.کتاب اول رو هم هیچ دخالتی توش مهرزاد نداشت بلکه اصل ترجمه کار کتاب اول توسط خودش شخص میلاد و زنش انجام شده بود و گویا یکی دیگه از دوستانش کتاب دوم هم باز با کمک میلاد و یکی از دوستانش بود تا حدودی به مهرزاد که تو دو کار اسم مهرزاد زیرش خرده . در هر صورت تو یه متن طولانی تو وبلاگ میلاد نزدیک یه سال پیش خوندم این آقا (مهرزاد) با هم کاسه شدن با انتشارات عملا مانع از جلو رفتن پروژه شده.
  8. S.i.S

انتقادات و پیشنهادات

من فقط یه نظر کلی میدم، برای فروم یک چت روم یا یک گفتگو ازاد نیاز هست.چت روم درست کردن تو فروم های phpbb غیرممکن هست یعنی کلا چیزی به اسم چت روم یا چت باکس ندارن باید فروم کل سیستمش فرق کنه.میمونه بخش گفتگوی آزاد که اونم نهایتا یک تایپک برای گفتگو سلیقه ها، که واقعا الزامی هست در یک فروم.اگر صفحه اصلی وجود نداشت حرفتون درست فروم هم باید کاملا تخصصی میشد و از بحث های حاشیه دور میشد.ولی الان چون هم صفحه اصلی رو داره هم ویکی خب فروم الان یک بخش سرگرمی اش برای کاربرها اهمیت پیدا میکنه دوم بحث تبادل نظر.شما بخش اول دارید میگیرید بخش دوم رو هم فیلتر کردید قسمتی اش رو این مناسب نیست اصلا از نظر من.
  9. S.i.S

موسیقی های نغمه ای

دسته بندی هر شاخه متال/راک رو میشه به چندین بخش زیر تقسیم کرد. 1-نوع متن اشعار، برای مثال کارهای فانتزی یا با تم های حماسه ای و اسطوره ای رو میشه جز یکی از شاخص های موسیقی پاور متال و سمفونیک قرار داد (هر چند میشه تو سبک های دیگه هم این المان رو دید) 2- نوع وکال، تو موسیقی راک اصولا وکال از حالت کلین اصلا خارج نمیشه.ولی تو موسیقی متال وکال هارش و گرول داریم که هر کدوم متناسب با محیط موسیقی استفاده میشن برای مثال وکال هارش تو موسیقی های متالکور و دثکور استفاده میشن صدای بم و جیغ مانندی دارن.وکال گرول بر عکس صدای بم و گرفته اصولا تو این سیستم وکال بر عکس وکال هارش هیچ وقت سرعتی خونده نمیشه. 3- ساختار موسیقی، به زبون ساده این بهت میگم تو موسیقی پاور متال دقت کنید ضرب آهنگ هر کاری رو ریتم تند و کوبنده میچرخه یا تو کارهای سمفونیک کار هم ریتم تند داره هم ملودیک تر میشه با اضافه کردن سازه های زهی بیشتر.دامرز هم نبض موسیقی پاور متال و سمفونیک تا حدودی.تخصصی تر بخوام توضیح بدم گیج کننده میشه برای همین فکر کنم توضیح قابلی باشه همینا برای مثال این ترک از گروه Sabaton گوش بدید، کار با متن حماسه ای، ضرب آهنگ تند، و نوع وکال کلین http://uploadboy.com/jtxh0kgxrjrn.html
  10. S.i.S

خبرهایی از فصل 5 سریال!

دوتا کارگردان هنری اصلی داره بنیوف و ویس که هم کارگردانی کار میکنن هم نویسندگی ، ولی هر قسمت رو اگر دیده باشید یکی میسازه.برای همین تقسیم کار میشه هر کدوم از این سه تا (بنیوف و ویس + کارگردان تولید) هر کدوم یه جا کار میگیرن برای ساخت.
  11. S.i.S

بحث و تحلیل شخصیت های داستان

بحث جدید راه بندازید
  12. S.i.S

انتقادات و پیشنهادات

بارعام رو باز کنید دوستان واقعا یه جای برای گفتگوآزاد نیاز هست حتی تو سایت اصلی وستروس هم برای جام جهانی یه بخش جدا زده شده حالا اینجا بچه ها چهارتا نظر دادن نباید قفل بشه
  13. S.i.S

قبل از ورود اگان.سال رو نذاری بهتر چون منفی هست. مثلا : -23 قبل ورود اگان
  14. S.i.S

چون وقتی دارم تو متن یه تاریخ وارد میکنم یه مقدار به جمله بندی هماهنگ در نمیاد مجبورم تغییر بدم.مثلا تخت آهنین بخش سلسله تارگرین ها.
  15. S.i.S

مهدی جان اگر میتونی الگو تاریخ رو یه ویرایش کن مثلا الان من میزنم 137 میزنه " در سال 137 پس از ورود اگان " چطور میشه فقط عدد قرار ؟ یعنی بقیه این حرفها نیاد ؟
  16. والا منم مثل شما از جزئیات کار خبر ندارم تو یک خبرگزاری خوندم متنی در این خصوص که مارتین در حال امادسازی ساخت سریال دیگه از روی کتاب هاش هست به اسم دانک و اگ.گویا قرار هست بعد از پایان سریال این سریال رو شروع کنن به نشون دادن، بلاخره HBO از سر ساخت GOT صعود سرشاری داره نصیبش میشه . چیزهای مثل رقص اژدهایان و شورش اول بلک فایر بهترین عنوان ها برای سریال شدن هست خصوصا بلک فایر که عاشقشون هستم در خصوص جلو و عقب رفتن سریال همین که لیدی استون هرت رو حذف کردن نشون میده دارن جلوتر از کتاب میرن و میخوان تا چند فصل دیگه داستان رو تموم کنن.
  17. مگ فصل 5 فصل آخر سریال هست ؟ گفتم پایان فصل GOT یعنی پایان سریال GOT.گویا یک اسپین اف یک فصلی یا دو فصلی قرار بشه.
  18. S.i.S

مقاله قبل از ورود اگان رو من قبلا ترجمه کردم اگر دوست داشتید میتونید براش الگو بسازید.
  19. مارتین قرار دانک و اگ رو هم سریال بکنه کارهای انتخاب بازیگرهاش هم دارن انجام میدن که گویا قرار با پایان فصل GOT اون شروع کنن. من اصلا دوست ندارم شورش رابرت رو تو فلش بک ببینم راحت میشه شورش رابرت یه فیلم سه قسمتی در آورد خیلی هم عالی میتونه بره جلو !! ولی فلش بک ها باعث نابودی داستان میشه.
  20. S.i.S

موسیقی های نغمه ای

کارهای سمفونیک زیاد به حال و هوایی الان وستروس نمیخوره که بخوان براش با اون سبک کاور بدن بیرون.کارهای سلتیک/فولک بسیار نزدیک به الان وستروس. ولی کارهای سمفونیک و اپیک در خصوص عصر قهرمانان و سپیده قرون بسیار عالی در میاد خصوصا در مورد عصر قهرمانان که کلی موضوع میشه ازش در آورد بیرون از ساخته شدن استرومزند تا نبرد شب طولانی. از یه طرف دیگه خیلی از بنده های راک و متال جورج سر کتاب The Armageddon Rag شناختن و دوستش هم دارن.مثلا The Sword یا حتی Black Sabbath . باز هم ادامه بده ببینم چه کارهای هستن + تعداد بندهای ایرلندی که از نغمه ها الهام گرفتن خیلی خیلی زیاد
  21. S.i.S

فکر کنم دیگه بهتر باشه شخصیت جدید برای بحث بذارید
  22. S.i.S

@ریگار : من نگفتم چون استارک اینکار کرده نباید الان اسم غاصب روش بیارن.ولی استنیس اخر نمک نشناس هاست !! راب هیچ گونه تقابلی با استنیس نداشت و هرگز هم سعی نکرد بر علیه خواسته استنیس وارد جنگ بشه.به اضافه اینکه توقع حکومت هفت پادشاهی رو از هیچ کس نداشت اول که بخاطر پدرش و دو خواهرش قیام کرد، دوم به زور به اطرافیانش شد پادشاه شمال وگرنه اصل قضیه راب فقط انتقام بود نه دنبال حق بود نه دنبال پادشاهی. استارک ها رو از قضیه حق و حقگیری بذارید کنار !! چون نه از کسی چیزی طلب کردن چه دوره رابرت چه الان در صورتی که دهها برابر هم حقشون خورده شده.
  23. S.i.S

آها مشکل تارگارین ها و طرفداراشون هم همینه دیگه! وقتی دنریس یه کار مثبت می کنه میگین ببین چقدر عاقل و با درایته ولی وقتی گند میزنه میگین طفله و بی تجربه و است و از این حرفا! اگه طفله که خوب بره عروسک بازیش رو بکنه بچه رو چه به بازی تاج و تخت! اگه هم که عاقله و این همه هم که ادعا داره پس این تفکرات مسخره اش دیگه چیه؟ الان چرا براتیون ها نباید وستروس رو مال خودشون بدونن؟ مگه تارگرین ها زمان خودشون وستروس رو مال خودشون نمی دونستن؟ مگه هر کی زمان تارگرین ها قیام می کرد بهش غاصب و خائن نمی گفتن؟ پس چرا استنیس به راب میگه غاصب و خائن اشکال داره!؟ اژدها هم موثر بوده ولی آخرش اوریس آرگیلاک رو کشت و بعدشم اون حرکت شرافتمندانه رو با دختر آرگیلاک کرد. طرفدار تارگرین نیستم، منطق دنریس رو هم قبول ندارم هیچ شکی هم ندارم کار مثبتش خیلی کمتر از منفی هاش هست.ولی اگر بحث حق و حق میکنی دنریس و خاندان تارگرین هم حقش دارن هم زورش عجب حرفی زدی در خصوص استارک ها !! همین استارک ها نبودن شما الان به صورت یک اسکلت کامل در اومده بودی سر در ورودی استرومزند اویزون بودی !!! بعد همین استارک ها که شما غاصب میدونی برای شما نامه داشتن میفرستادن که بیا بشین سر تخت در صورتی که ادارد به راحتی میتونست رنلی رو بشونه و خودش از بلایی که ممکن بود سرش بیاد خلاص کنه !! قشنگ نشون دادید تا وقتی هر خاندانی با منافعتون بخونه رفیقتون هست بعد از اون که کاربرد ندارن غاصب هستن حرکت شرافتمندانه اوریس واقعا چی بود ؟ این جنگ ببری بعد جنگ بری با دختر کسی که خود کشتی ازدواج کنی اسمش حرکت شرافتمندانه است ؟ پس اگر اینکار شرافتمندانه است باید جافری رو هم ادم شریف در نظر بگیرم چون ادارد کشت داشت با سانسا هم ازدواج میکرد !! واقعا به این حرف که زدید ایمان دارید که اوریس شرفتمندانه عمل کرد
  24. S.i.S

@کیوان نزدیک به نصف لردهای استروم لند فکر میکنن تامن براتیون هست !! برای همین با استنیس مچ نمیشن این یادت نره اژدهایی والنتیس ها فقط تو گرفتن روین کوچک نزدیک به 10 هزار نفر رو آتش زدن !! کم نیست این عدد سپاه گراند بیشتر از صدها هزار نفر بوده والریایی ها با بدبختی تونستن شکستش بدن.همین نژاد پدر اگان و بقیه اعضای خاندان تارگرین رو تو دورن در آورد آخر با سیاست تونستن دورن رو به هفت پادشاهی پیوند بدن. حالا حرف از بقیه نژاد ها مثل گیساری و بقیه نمیزنیم که تو نبردهای امپراطوری گیساری والریایی ها با شانس و اقبال تونستن به پیروزی برسن نزدیک به نابودی بود.آدم عاقل جای نمیخوابه که آب زیرش بره.بعد رویایی اگان تاسیس والریایی جدید نبود ایجاد امپراطوری جدید به نام خودش و خانواده اش بود اینکه خانواده اش به چه چیزی الان فخر میفروشن به اگان ربطی نداره.
  25. S.i.S

از نظر من استنیس هم نمی تونه بیاد بگه راب غاصبه. والا نه من و نه شهاب چنین حرفی نزدیم. فکر کنم من خودم اولین نفری بودم که گفتم ایسوس اژدها دیده بود. این حرکتشون کاملا منطقی ه ولی به قول شهاب نباید دیگه بیان آه و ناله سر بدن از شکوه والریا بگن. فقط تو حرف براشون مهمه ولی تو عمل گزینه عملی تر رو به نسب و شکوه والریا ترجیح دادن و پشیزی ارزش براش قائل نشدن. از شکوه والریا میگن ولی در عمل حداقل یه حرکتی کردن و یک قاره رو گرفتن برای خودشون.مثال میزنم برات تو ایران هی ما دم از نژاد آریایی میزنم در حالی که نه تنها تونستیم یک چهارم نژاد اریای و پارسی دوران کورش رو به دست بیارم بلکه هر روز پست تر از دیروز هم میشم.ولی تارگرین ها همونقدری که اه و ناله کردن تونستن خودشون رو از ضعیف ترین خاندان دراگون لرد به قوی ترین پادشاهی یک قاره برسونن . فرق اه ناله اینجا مشخص میشه.