رفتن به مطلب

S.i.S

اعضا
  • تعداد ارسال ها

515
  • آخرین بازدید

تمامی ارسال های S.i.S

1. یه تایپک قبلا برای رلور بچه ها زدن این نظر شخصی من بود اونجا : مذهب هفت یه چیزی تو مایه های این دین های مثل کاتولیک و پروتستان هستش حداقل شکل مذهب اینطوری میگه خشک مغزی هاشون مثلا شیوه زندگی زناشویی و رابطه داشتن ها رو در شکل های خاصی درست کرده . بعد مثل قرون وسط بهشت میفروشن یه جورایی. خدایان باستان هم که قدرت فوق العاده داشتن دوتا قدرتشون هنوز داره وستروس میبینه یکیش قسمت نک تو شمال هستش که طی خواسته فرزندان جنگل پتک آب بر سر اون قسمت خوردش تا اونجا از وستروس جدا بشه ولی تبدیل به یه قسمت باتلاقی به اسم نک شدش.قسمت دومش از بین بردن بازو دورن بودش.قدرتشون خیلی قوی بوده. ولی رولور خیلی خاص هستش من خودم زرتشتی هستم ، وقتی رولور رو میبینم برام خیلی چیزهاش جالب میشه اینکه پیروانش و اینکه کارهای که از دستش بر میاد اگر رولور رو به خدای نور طلقی کنیم پس میتونیم بگیم خدای هستش که همیشه باقی میمونه تا وقتی که روی زمین نور وجود داشته باشه این خدا هم وجود داره ، طوری نیستش که با نابود کردن یه سری درخت و از بین بردن یه سری کنیسه بشه خدا رو از بین برد این خدا همیشه هستش حتی اگر کسی نپرستتش همیشه حاضر و ناظر هستش.این برای من خدای جالبی هستش.
  2. یه سئوال واقعا بابا بزرگت چقدر جون هستش :دی اگر مارتین بمیره باید همش در انتظار پایان سریال باشیم ، چون کارگردان و نویسنده های اصلی پایان رو میدونن ، شاید اونا پایان رو به شکل خودشون در بیارن ولی اونا پایان میدونن.
  3. S.i.S

انتقادات و پیشنهادات

این طرح پیشنهادی دوستمون tywin lannisters رو دیدم برام جالب شدش . ببنید اگر بتونیم این قضیه رو با دوستان سایت اصلی وستروس هماهنگ کنیم میتونیم یه بازی به سبک ارپابلیک درست کنیم.اینطوری هم میتونیم یه بازی بر محوریت تاریخ بذاریم و هم بازی خیلی گسترده تر میشه.هم مجبور نیستیم طرف ایرانی پول بپردازه فقط کل کسایی که طرفدار وستروس در دنیا هستن حاضرن تو اینکار سرمیاه گذاری کنن.
  4. S.i.S

راهنمای ثبت نام و کار با ویکی

300 مقاله هم داده شدش :دی
  5. ای کاش گزینه مثل شاهزاده موعود داده شده هم گذاشته می شد
  6. S.i.S

رلور، خداوند نور و مسائلی درباره او

مذهب هفت یه چیزی تو مایه های این دین های مثل کاتولیک و پروتستان هستش حداقل شکل مذهب اینطوری میگه خشک مغزی هاشون مثلا شیوه زندگی زناشویی و رابطه داشتن ها رو در شکل های خاصی درست کرده . بعد مثل قرون وسط بهشت میفروشن یه جورایی. خدایان باستان هم که قدرت فوق العاده داشتن دوتا قدرتشون هنوز داره وستروس میبینه یکیش قسمت نک تو شمال هستش که طی خواسته فرزندان جنگل پتک آب بر سر اون قسمت خوردش تا اونجا از وستروس جدا بشه ولی تبدیل به یه قسمت باتلاقی به اسم نک شدش.قسمت دومش از بین بردن بازو دورن بودش.قدرتشون خیلی قوی بوده. ولی رولور خیلی خاص هستش من خودم زرتشتی هستم ، وقتی رولور رو میبینم برام خیلی چیزهاش جالب میشه اینکه پیروانش و اینکه کارهای که از دستش بر میاد اگر رولور رو به خدای نور طلقی کنیم پس میتونیم بگیم خدای هستش که همیشه باقی میمونه تا وقتی که روی زمین نور وجود داشته باشه این خدا هم وجود داره ، طوری نیستش که با نابود کردن یه سری درخت و از بین بردن یه سری کنیسه بشه خدا رو از بین برد این خدا همیشه هستش حتی اگر کسی نپرستتش همیشه حاضر و ناظر هستش.این برای من خدای جالبی هستش.
  7. منم با اون موافق هستم چون اونطوری هر دقیقه برای اینکه یه خاندان بر بقیه خاندان ها حکومت بکنه جنگ نبودش ، هم سر قلمرو هاشون حکومت میکردن. در خصوص اینکه خاندان های دیگه سر شرفشون نمی جنگیدن نمیتونم با دقت بگم آره ولی اگر بحث شرافت باشه استارک ها همشون سر این شریف بودن یکی یکی به دیار باقی رفتن. تایوین مطمئن باش جای نمیخوابه زیرش اب بره.همین الان نوه اش تو صورتش بر میگشت میگفت " من پادشاه هستم نه تو" تایوین باز هم مراعاتش میکنه.تایوین از اون ادمی هستش که فقط موقعیت میسنجه و عمل میکنه اگر طرف جنگش کشوری مثل دورن براتیون ها بودن با ایریس به جنگ میرفت.بعد اونطرف دید شمال ، دره ، براتیون ها ، ریورز ها ریختن سر ایریس خر هم باشه نمیره طرف قدرتی که تاب نبرد با این عظمت نداره. راستی در خصوص برخورد بد ایریس من نظرم برمیگیرده به زن تایوین ، میگن ایریس عاشق زن تایوین بوده طوری که تو مراسم عروسی تایوین هم برمیگیرده میگه قدیمی ها اول ارباب میرفت بعد زیردست هاش (یه چیز تو این مایه ها) ، گویا مشکل این دوتا سر زن تایوین بوده.هر چند این یه نظر هستش.
  8. این حرف درست تا جای که مربوط به لیانا و رابرت میشه منم گفتم رابرت اگر قضیه لیانا وسط نبود هرگز لشکر کشی نمیکرد. فرض بر این بذاریم لیانا زن یه خاندان دیگه بود اون موقع براتیون ها به جای اینکه علیه تارگرین ها جلوشون وایستادن باهاشون بر علیه شمال می ایستادن.پس این حرف شما که برای از بین بردن پادشاه ستمگر قیام کردن غلط غلط هستش.براتیون ها فقط بخاطر یه زن قیام کردن. لنیستر ها حقشون اونطور برخورد هستش ، لنیستر ها یه جور نگرش نژاد پرستانه رو تو خاندانشون دارن ، از نظر من رفتار ایریس خیلی خوب بود باهاش چون به تایوین میفهمون همیشه برتری خاندانی یا مقامی یا مالی نشان قدرت نیستش و زیادی طلبی برای رسیدن به این سطح باز یه سری عواقب داره . در کل من نفرتم اینقدر به لنیسترها زیاد هستش که حتی همشون رو سر بزنن برای من لذت بخش هستش پس بحث سرشون نکنم بهتر هستش. من که گفتم به قول فری ها زیر حرفم نمیزنم متن بالام اومدم درست کنم که بنویسم در واقع به رابرت این حرف بزنن که مهلت ویرایش پستم تموم شده بود وگرنه گفتم قضیه پادشاهی فاحـ*ـه ها بر میگیرده به بعد از مرگ راب و برداشتن تاج پادشاه شمال توسط نوه والدر من این یه تیکه از تاریخ قاطی کرده بودم ، اشتباه از من بودش پوزش میطلبم.
  9. اول طرفت رو مشخص کن لنیستر دوست یا دشمن ؟! هم خوب میدونن تایوین اگر بهش بها بدن دیگه کل امپراطوری رو مال خودش میدونست ، حتی به فکر گرفتن تاج تخت برای خانواده اش بود دیدی که داشت سعی میکردش سرسی رو به جون ریگار بنداز که ایریس مانع شدش ، تایوین بیشتر دنبال این هستش که منافع خانواده اش تامین بشه.اصلا و ابدا با این کار نداره که بقیه خاندان ها چه غلطی میکنن . بعد ایریس مطمئن باش جرات توهین به تایوین رو نداشته ، حتی تو تورنمتی که تایوین برای نامزد کردن سرسی و ریگار اماده میکنه ایریس مانع میشه و طبق گفته های ناظرین در این مراسم فقط یه سکوت و نگاه سرد که بین شاه و دستش ادامه پیدا میکنه. فری ها به رابرت این حرف نمیزنن ، وقتی نوه والدر فری تاج راب رو سر یکی از فاحـ*ـه میذاره باهاش همبستری میکنه بهش برمیگیرده میگه پادشاهی از روسپی ها :دی حالا رابرت هم همون هستش پادشاه فاحـ*ـه ها :دی فری در کل در قیام رابرت هیچ نقشی نداشت والدر فری هم که معروف به " والدر دیر کردی " :دی تارگرین ها کجا به براتیون ها خیانت کردن ؟! زن رابرت ؟! لیانا کی شدش زن رابرت ؟! خودتون دارید میگید رابرت فقط برای زنش قیام کردش نه برای از بین بردن پادشاه ستمگر و دیونه ایریس !!! متوفق بشید رو یه نظر بگید رابرت فقط برای یه کار قیام کردش. وقتی لنیستر ها کشتار بارانداز پادشاه رو انجام میدن ، و بعدش اجساد بچه های تارگرین ها رو برای رابرت میارن ، ادارد و جان ارن جفتشون این کار تایون رو جنایت جنگی میدونن و میگن باید تایون جواب بده.که در جوابش رابرت برمیگیرده میگه : " من بچه نمی بینم ، تخمه اژدها می بینیم " دیگه اینم تو ویکی فارسی سایت هم موجود هستش ، ادارد برای برگشتن به سوی شمال اقدام میکنه که خبر مرگ لیانا میرسه بهش.هر چند یه تناقض زمانی هستش ، اینکه گفته شده ادارد خبر تو کمپ تو جنوب میشونه یه جا گفته شده تو برج شادی لیانا رو میبینه.که اینا خیلی فرق داره.
  10. من تو پست بعدیم گفتم ، خود ملیساندر هم به استنیس میگه تو قدرت کافی رو نداری ، در مورد حرمزاده بود از تارگرین ها میگم ، کسی با پدرش دعوا نمیکنه . به قول یکی از از فری ها شاه فاحـ*ـه ها بود رابرت نه بیشتر ، وگرنه کل حکومتش داشت به کمک جان ارن سر پا میموند ، جان ارن رو اگر نداشت از دست میداد دیگه حکومتش به یک ماه نمی کشید سقوط میکرد. ایریس رو شما ها دارید خیلی باهاش بد برخورد میکنید ، با اینکه برندون و ریکارد رو کشت ولی قبل از اون حکومت بسیار خوبی رو داشت اداره میکرد.حتی نمیذاشت لنیستر ها قدرت نمایی کنن. پرچم تمام استارک ها بالاست من خودم استارکم ولی براتیون ها رو اصلا به عنوان پادشاه درست نمیشناسم.
  11. من کاری به سریال ندارم ، واقعیت هستش که حتی خود جادوگر سرخ هم بهش اشاره کرد که قدرت کافی رو استنیس نداره. بعد خوب چرا اسم تارگرین ها رو بدنام میکنی ولی اسم از حرمزاده بودن خاندان خودتون از این سلسله نمیبرید ؟! تارگرین ها تا قبل از ورود به وستروس طبق رسم باید با خواهرشون ازدواج میکردن ، اسم این رو نمیذارم بی سباطی اخلاقی اسمش میذارن رسومات !!! هر چقدر دوست داری به لنیستر ها بد بگو برام مهم نیستش ، ولی در خصوص مارتل ها دیگه هم دنیا میدونن به خون گرم و داشتن رابطه جنسی بالا معروف هستن لااقل اسمش رو دارن مثل رابرت نیستن که امار تک تک فاحـ*ـه ها رو داشته باشه.بعد کی گفت خاندان براتیون پاکیزه هستش ؟! همین الان دوتا مثال هستش به اسم رنلی و رابرت دیگه این دوتا هر کاری میتونستن که کل یه خاندان رو متزلزل کنه رو کردن. خدایش دیگه اخر وقاحت استارک ها در کل تاریخ میشه برندون و بالور آوازه خان که اونم اصلا تاریخ نداره بیشتر افسانه هستش.
  12. من هیچ وقت نگفتم جرم هستش میگم ، مشکل داره ، یعنی کل براتیون ها مشکل جنسی و اخلاقی دارن.
  13. آقا چه بحثی میکنید شما ها شش صفحه سر بر حق بود براتیون ها نظر دادید ؟! ولی خدایش براتیون ها نشان کامل مشکلات اخلاقی و جنسی در خودشون دارن.کلا فکر کنم مارتین میخواست قسمت زشت زندگی رو نشون بده براتیون ها رو درست کرده. خود براتیون ها حرمزاده های تارگرین ها هستن ، اون طرف رابرت براتیون که فــ احشه باز معروف و بیشترین تعداد حرمزاده ها بعد از مارتل ها داره ، از اون طرف استنیس مشکل جنسی داره بچه پسر نمیتونه به دنیا بیاره ، در خصوص برادر کوچکشون رنلی هم چیزی نگیم بهتر هستش کلا همه خاندان از پایه داری یه مشکلی هستن.حالا در خصوص بر حق بودنش ، رابرت اگر پای لیانا استارک وسط نمیومد هنوز داشت شمشیر میزد و فــ احشه بازیش رو میکرد.استنیس هم من ازش خوشم میاد حداقل لیاقتش از دوتای دیگه بهتر هستش ولی بر حق نیستش.لااقل دیگه دوران تصاحب کل وستروس گذشته.یعنی استنیس خودش بکشه بدون اژدها فقط شاید بتونه فقط تا نزدیک کینگز لندینگ بره جلو وگرنه بیشتر از اون شکست محض هستش.
  14. بعد یه سئوال منظور از نغمه یخ و آتش ، مجموعه کتاب های مارتین هستش یا مفهوم کلی این کلمه تو دنیا وستروس ؟!
  15. چرا همه به گزینه اشاره به فرزند احتمالی ریگار تارگرین و لیانا استارک رای میدید ؟! نغمه یخ و آتش حتی قبل تر از تولد این بچه احتمالی خلق شده پس رسما میشه این نظر رو رد میکنیم. از طرف دیگه ظهور شاهزاده موعود داده شده تو این نظر سنجی نیستش که باعث میشه من این نظر سنجی رو تحریم کنم :دی چون ظهور این شاهزاده با خونده شدن شعر به همین نام هستش.پس این نظر های موجود کاملا فقط به حال و داستان های ابتدای ربط داره.
  16. S.i.S

کپی رایت تصاویر

کپی رایت کسی مثل Jacqui Davis رو چی باید گذاشت ؟!
  17. از نظر من : "چون ریشه قوی" هر چند اصلا به معنیش ربط نداره ولی از نظر شکل و بیان خوب هستش. بازم شاید چیز دیگه در نظر دوستان بیاد بهتر باشه.
  18. S.i.S

پیوستن Sigur Rós به فصل چهارم

نظر خودم ، این گروه شاهکار هستن خارق العاده هستن کارهای چون () یا Ágætis byrjun فوق العاده هستن.یکی از خلاق ترین گروه های موسیقی پست راک و امبنیت هستن خصوصا اون جنون استفاده از bowed guitar (ارشه گیتار) که دیگه دیوانه کننده هستش. یکی از فانتزی هام این بودش این گروه بخواد تو این فیلم اجرای داشته باشه که به واقعیت پیوست ، کارهای Sigur Rós خیلی خاص هستش ، احتمالا رامین جوادی تو کارهای با تم های زبانی والریا ازشون استفاده بکنه.
  19. S.i.S

کلا سیستم قاطی کرده بود قسمت کیبوردش ، دوباره یه ویندوز نصب کردم درست شدش.
  20. S.i.S

يه مشكل بزرگ برام پيش اومده الان ويندوز عوض كردم و تو عبارت ي و ك به صورت عربي در اومده. حالا نميدونم چطوري ميتونم اين دو عبارت رو فارسي كنم موقع نوشت مقالات هم به اين دو عبارت به شدت نياز هستش.كسي ميدونه چطوري ميشه درستش كرد ؟!
  21. S.i.S

جورامون کار نکات با بنده هستش ، فقط یه نکته رو بگم اکثر چیزهای که مربوط بازیگران و کارگردانی هستش از سایت های مختلف ولی چیزی که تفاوت بین سریال و کتاب نشون میده کار خودم حتی تو ویکیا اصلی سریال.
  22. نخستین با نام او بهتر هستش چون تو الگو سال های ورود اگان همگی به این شکل ترجمه شدن. یه سر بری اونجا کلی مثال هستش من هنوز رو کار ویرایش و الگو گذاری منبع هاش دارم کار میکنم اینقدر زیاد هستش ادم کلافه میشه.
  23. S.i.S

دوستان یه آیا میدانید هم درست کنید به سبک ویکی وستروس اصلی ، تا صفحه اصلی ویکی رو دقیقا شبیه به ویکی اصلی بشه. چون الان پورتال ها ساخته شده خوب میشه که اینم ساخته بشه.
  24. S.i.S

استارک ها و بدبختی

دقت کردید نسل گذشته استارک ها اصلا دچار مرگ طبیعی نبودن ؟! ریکارد استارک آتیش زده شد ، برندون استارک خفه شد ، لیانا استارک دزدی شد بعد مرد ، ادارد هم سر زده شدش ، راب تو عروسی چاقو خورد مرد ، کاتلین گلوش بریده شد بنجان هم یادم رفت مفقود الاثر شدش. در کل اینا مرگ طبیعی نداشت تو یه نسل گذشته.
  25. S.i.S

نحوه نوشتار و تلفظ اسامی در ویکی

دختر داشته حتی دختر هم زندگی میکنه باهاش ، ولی دخترش توسط بائل دزدی میشه بعدش بعد دوباره برمیگیرده با یه بچه پیش برندون.بلاخره واژه بی دختر بهتر هستش. چون من مقاله رو به همین اسم درج کردم