رفتن به مطلب

Daemon Blackfyre

اعضا
  • تعداد ارسال ها

37
  • آخرین بازدید

تمامی ارسال های Daemon Blackfyre

1. Daemon Blackfyre

معرفی و نقد رمان های فانتزی

خب دیدم از نویسنده ی مورد علاقه ام بحث شد، گفتم بیام چند کلمه ای بنویسم :پی کم و بیش خیلی هاتون با جی. آر. آر. تالکین و رشته افسانه اش آشنا هستید و کارهاش مثل سیلماریلیون، ارباب حلقه ها، هابیت، فرزندان هورین و... تالکین برای داستانش یک دنیا، از مرحله ی آفرینش به وجود آروده با منابع خیلی عظیم اطلاعات دقیق که دقیقا میشه درونش زندگی کرد، مثل یک کتاب تاریخ بهش مراجعه کرد و بر اساس قوانینش نتیجه گیری کرد... به طور مثال سیلماریلیون با اون متن قدرتمندش، سرشار از نکته هست، هر تکه اش مهم و جالب و به قول خیلی از دوستان انجیل تالکین و یا ژانرهای یکسان هست... فقط جند نکته رو اشاره کنم، موجودی به اسم ارگ وجود نداره، اون ها اورک هستند. اهریمن (چه ملکورِ والا و چه سائورونِ مایا که نشانه های شر اصلی هستند در زمان های خودشون) در کارهای تالکین قدرت خلق ندارن! و فقط قادر به تقلید مسخره هستن و اورک های اولیه از شکنجه ی وحشتناک و طولانی (روحی و جسمی) الف های اولیه به وجود اومدن (تغییر قیافه بر اثر شکنجه های سخت که توضیحی نمیخواد؟) الف ها و انسان ها هردو مخلوقات ارو هستند... گرچه دوست ندارم بحث های تطبیقی توی فروم باشه (من چیکاره ام؟ :دیــ)، برای امنیت فروم خیلی بهتره
  2. Daemon Blackfyre

معادل های مناسب و شیوه های نگارش برای ویکی

خب پس اینو بزارین به پای اطلاعات ناقصم که نمیدونستم اسم شهر هست :دیــ در نتیجه میشه شکوهِ اولد تاون (هرجور ترجمه اش کردید و نوشتید! من نمیدونم :پی) + هر اسم خاصی رو تا میتونید ترجمه نمی کنید که ایرادی نیست! (مگه اینکه معادلش بهتر باشه) و خب ما اینجاییم که چندنفری اسما رو یکاری کنیم که ناجور و مضحک نشن دیگه :دیــ
  3. Daemon Blackfyre

ناجور نباشه که مزه نمیده :پی Honor of Oldtown رو میشه تحت همینجوری شکوهِ شهرِ باستان ترجمه کردش، گرچه دارم دنبال یه وازه ی بهتر واسه old town میگردم! :پی Black Betha هم ترجمه نمیخواد که، بتا اینجا خلاصه شده ی بتانی (یا اسم های دیگه) هست پس اسم خاصه، میشه بتای سیاه واسه ترجمه ی cobblecat یه متخصص میخوایم که کلمه ی تخصصیشو بهمون بگه چون من فارسیشو بلد نیستم :دیــ اینجا منظور از cat گربه نیست، وقتی فعل باشه، عمل برافراشتن/بالابردن (لنگر کشتی) هم معنی میده (نگه دارنده ی لنگر رو بهش میگن cathead) پس اینجا در این حالت میشه سنگفرشِ برافراشته معنیش کرد از نظر من
  4. Daemon Blackfyre

هابیت

خب فیلم بیچاره به علت اینکه با ارباب حلقه ها مقایسه میشه کلی نظر منفی میگیره، وگرنه به نوبه ی خودش نگاه کنید شاهکاره... در نظر خود من ارباب حلقه ها علت های زیادی داره، داستان های بیشتر، ضرافت بیشتر، مسائل پیچیده تر، توصیفات خیلی بیشتر و... اما به هیچ عنوان منظورم این نیست که هابیت خوبه، اما بین خوب و خوبتر باید میکردم...
  5. Daemon Blackfyre

نغمه ای از اتش و یخ و ارباب حلقه ها

خب اگه بخوایم به صورت کلی نگاه کنیم، همونطور که اشاره کردین کتاب های تالکین همیشه مطلق وجود داره، و موضع افراد مشخصه، یا با سفیدی میمونه که کاملا به تاریکی سقوط میکنه (حداکثرش میشه مثل گولوم دو شخصیتی که اون استثنا بود) حالا حداکثر یک خیانت یا ترس روی رفتار عادی نبودن، بقیه ی موارد رفتار یکسانه اما شخصیت های توی نغمه بسیار پیچیده تر هست، رفتارهای رو نمیشه کاملا پیش بینی کرد و... درکل منم موافقم، مقایسه ی این طوری نمیشه کرد، اگه خواستید میتونید روی شخصیت ها بحث کنید چون احتمالش هست (همین الان یه مثال دارم :دیــ) نکته: بیلبو پدربزرگ فرودو نیست، از دو طرف اقوام هست که البته به یاد ندارمش! :پی
  6. Daemon Blackfyre

خودتان را معرفی کنید .

من چیکاره ام؟ من فقط در اشاعه ی فرهنگ هنر در وستروس میکوشم :دیــ در آثار هنری باید نوپایان را تشویق کرد! زیرا با همین تشویق هاست که استعداد ها شکوفا میشود! به علاوه وقتی هنر در اون فرد شکوفا شد، میشه به اون هنر سمت و سو داد اگه از اول کار به چهره ی خوب ضاهر شده باشی حالا بیاین منو مجبور کنین استراتژی هامو توضیح بدم که لو بره آخه بار قبل دیدم با جنگ نمیشه و دوباره کشته میشم، گفتم با زبون بیام جلو اینبار
  7. Daemon Blackfyre

من با جورامون موافقم، چون همیشه یه چیزی پشت اسم کشتی ها (کلا مرکب ها) هست که معمولا میشه ترجمشون کرد... از نظر من به جای غرور میشه از سربلند یا حتی شکوهمند استفاده کرد! البته نظرم روی شکوهِ باد هست...
  8. Daemon Blackfyre

خودتان را معرفی کنید .

با اینهمه تعریفی که ازش کردی الان روش نمی شه دیگه حتی سرشو به سمت تارگرینها بچرخونه. من از کسی تعریف نمیکنم فعلا که علتشو میدونن بعضی ها :دیــ درهرحالت با Winterfell کاملا موافقم، حال الانمو گفت
  9. Daemon Blackfyre

خودتان را معرفی کنید .

با تشکرات فراوان از ریگار عزیز و بقیه شورا در مورد اختلافات هم با توجه اینکه بار دومی هست که از مرگ برمیگردم (بار اولشو خیلی ها نمیدونن، پس دنبالش نگردین :دیــ) دیدم میشه در روابط تجدید نظر کرد :پی و دوباره ممنون :پی
  10. وقتی دیمون که مرده الان داره باهات حرف میزنه، اون زمان دوست قدیمی مرده ات هم میتونه از من حفاظت کنه :دیــ (مرده ها ازمردگان حفاظت میکنن :دیــ) + کتاب ها که هنوز تموم نشدن، وضعیت هیچکسی مشخص نیست :وی حالا میخواستی جیمز رو انتخاب کنم که بلایی که به سر آیریس اومد سر منم بیاد؟ :/ فعلا دارم فکر میکنم :پی
  11. خب خب خب، انتخاب من سایر بود چون توی گزینه ها پیداش نکردم وگرنه ترجیح میدادم سر آرتور دین از گاردشاهی رو انتخاب کنم، اصن کارش همینه :دیــ و مایه ی احترام تقریبا همه هست به خاطر وفاداری و جنگاوریش... سر باریستان رو به مشاور همراه ترجیح میدم تا محافظ شخصی :پی زندگیمو هم دوس دارم و جیمی لنیستر هیچوقت انتخابم نیست :دیــ سر لوراس تایرل هم بیشتر از قیافه اش تعریف شده تا قدرت جنگاوریش :وی در مورد بقیه هم نظری ندارم :پی
  12. Daemon Blackfyre

خودتان را معرفی کنید .

اهم اهم (© یکی از اعضای آینده!) منو که خیلی ما میشناسن، بازم باید معرفی کنم؟ :/ اوکی، اما سال هاست خودمو معرفی نکردما :پی (لو رفتم :دیــ) بنده Daemon Blackfyre هستم، چاکر شما :دیــ تعریف از خود نباشه مدت ها پیش مدرک فوق تخصصی تالکین شناسی رو گرفتم و در نبردهای زیادی بودم ^_^ + به حقم اجحاف شده بود چون در زمان غیبتم کتاب رو ترجمه کردن و تا نخونده بودمش نمیخواستم فقط با اطلاعات سریال بیام اینجا، واسه همین عقب موندم از این موج در قسمت سریال (بجز کمی این اواخر) میتونید منو در بحث شرکت بدید و دیگه چی مونده که بگم؟ آها، بهتره جایی که بحث موسیقیه منو راه ندید، چون تمومی نداره حرف زدنم :دیــ و همینا بسه فعلا :پی خوشحالم که اینجام