رفتن به مطلب

Queen nymeria

اعضا
  • تعداد ارسال ها

294
  • آخرین بازدید

• روزهای برنده

1

تمامی ارسال های Queen nymeria

1. Queen nymeria

نقشه بزرگ دورنی ها؟

به زور بعضی طرفدارها میخوان همه چیز رو به هم مربوط کنن.فکر کنم اگر خود مارتین اینارو بشنوه از تعجب شاخ دربیاره.من فقط دو پارتشو دیدم بعض تئوریهاشون کاملا غیر منطقیه و کاملا مشخصه که به زور میخواد افراد رو ربط بده به دوران.به نظرم دیگه خیلی دورنیها رو دست بالا گرفتن. بعد اینکه میگه میری ماز دور بیگناه بوده و واقعا قصد درمان دروگو رو داشته یا تاکید کرده بود وارد چادر نشید به نظرم درست نیست.دروگو تا قبل از میری ماز دور مطمئنا زخمهای زیادی برداشته بوده و با زخمهاش همینجوری برخورد میکرده چجوریه که تا الان عفونت نکرده بوده یه دفعه بعد از میری ماز دور دچار عفونت میشه و میمیره.کشته شدن فرزند دنریس هم از قصد بوده و ربطی به وارد شدن یا نشدن به چادر نداشته چون بعدش به دنی میگهthere will be no "Stallion who mounts the world" burning cities and trampling nations to the ground.بعد میری ماز دور از کشته شدن فرزند دنریس ابراز خشنودی میکنه که دیگه نمیتونه به جایی حمله کنه حالا چرا باید باعث باز شدن تخم اژدها بشه و سه تا اژدها رو دودستی تقدیم دنریس کنه؟! که خود دنریس با این اژدها ها هم به راحتی میتونه به خیلی جاها حمله کنه؟ نظریه ی وارگو هوت brave companion رو هم اصلا قبول ندارم. کایبورن هم من فکر نمیکنم طرفدار گروه خاصی باشه فقط آزمایشاتش براش مهمه.
  2. Queen nymeria

بحث اپیزودیک قسمت دوم The House of Black and White

من فکر میکنم(اسپویل مرد افکن از کتاب 5) راستی تغییر رفتار 180 درجه ای الاریا مع..شوقه ی ابرین نسبت به کتاب هم زیاد جالب نیست. این کاری که دنریس تو سریال با اون برده ی سابق بخاطر کشتن یه محکوم قبل از محاکمه کرد منو یاد کاری که راب با لرد کاراستارک بعد از کشتن یکی از بچه های لنیستر کرد میندازه.
  3. Queen nymeria

بحث اپیزودیک قسمت دوم The House of Black and White

اتفاقا بازگشت جکن هگار خیلی هم بد بود.به نظرم به هیچ وجه جایگزین مناسبی برای کاراکتر کتاب نیست.به نظرم همون مردی که اول در رو برای آریا باز کرد مناسبتر بود.میسی ویلیامز به نظرم بازیش توی فصلها پیش که بچه تر بود بهتر بود.الان بازیش یجوری شده و بجای نقش دختر جنگجو شاید نقش یه لیدی بهش بیشتر میاد.لیست آریا چجوری انقدر کم شده؟تایوین مگه تو لیستش نبود چجوری فهمید مرده که از تو لیست دراوردتش؟ قسمت نگهبانان هم بد نبود.مخصوصا قسمتی که استاد امون رایشو انداخت خیلی خوب بود. من متوجه نشدم اون گردنبند رو واقعا از دورن فرستادن؟یا سرسی برای بازی دادن جیمی گردنبند رو نشون داد؟ خدا کنه داستان تیریون رو زودتر پیش ببرن اصلا از این وضعیتش خوشم نمیاد و به نظرم خیلی خسته کننده شده. برین با اینکه کلا داستانشو عوض کردن ولی فکر کنم نقش پررنگی داشته باشه.
  4. Queen nymeria

بحث اپیزودیک فصل پنجم اپیزود اول The Wars to Come

من نگفتم که استنیس رو بعنوان پادشاه قبول ندارم یا نمیخوام اون پادشاه بشه گفتم هنوز پادشاه نیست و مدعیه فقط یا شاید باید اینجوری میگفتم که فقط پادشاه افراد خودشه که تعدادشون زیاد نیست.برعکس راب که ادعای پادشاهی کرد یه منطقه ی بزرگ و افراد بسیار داشت پادشاه شمال.بیلون هم همینطور.استنیس از اول فقط درگون استون رو داشت که حالا اون رو هم نداره(شاید در حال حاظر باید بهش گقت پادشاه آواره)ردکیپ و آیرون ترون هم که دست لنیسترهاست پس فعلا فقط مدعی آیرون ترونه و بدستش نیاورده. بچه های نامشروع رابرت که تکلیفشون معلومه نامشروعن ولی به قول دوست عزیزمون از نظر قانونی بچه های سرسی فرزندان رابرت هم هستن .مگر اینکه خلافش ثابت شه حالا خلافش چجوری ثابت میشه فقط در صورتیکه خود سرسی اعتراف کنه به دیگران که محاله.ولی از نظر شرعی نیستن.
  5. Queen nymeria

بار ِ عام، باری برای عموم [گفتگوی آزاد 2]

یک تئوری دیگه هم که درباره ی استادان سیتادله که بخاطر اینکه از تارگرینها خوششون نمیومده(گویا حتی از استاد امون هم خوششون نمیده) با تحریک کردن لردها تارگرینها رو از بین ببرن. یکی از فنها یه نظریه جالبی گذاشته بود که گفته بود پس ممکنه موقعه فرار لیانا نامه ای به پدرش نوشته باشه و شاید جایی که میرفتن رو هم گفته باشه ولی استاد والیس نامه رو از بین برده تا باعث تحریک بیشتر استارکها بشه البته همه ی اینها فقط در حد حدس و گمانه. اگر یکی که اطلاعاتش کاملتره یه تاپیک بزنه که در این باره بحث شه خیلی خوبه
  6. Queen nymeria

خیلی تئوری جالبی بود خیلی ها یکی از اتفاقاتی
  7. Queen nymeria

همسر ریگار برادر دنریس شاهزاده ی دورن بود.که خواهر ابرین مارتل و دوران بود.
  8. Queen nymeria

دوستان تاپیک بحث درباره ی هر اپیزود تا اپیزود 4 بصورت هفتگی همزمان با ریلیز رسمی زده میشه؟
  9. Queen nymeria

من نمیدونم چرا اکثرا وقتی میخوان از استنیس جانبداری کنن دنریس رو تخریب میکنن و برعکس و این دوتا رو با هم مقایسه میکنن.در صورتیکه هیچکدوم از کارهایی که این دو کاراکتر کردن با هم قابل مقایسه نیست چون در شرایط مشابه اتفاق نیفتادن.سنشون که مثل هم نیست دنریس جای بچه ی استنیسه شرایط بزرگ شدنشون متفاوت تجربیاتشون متفاوت موقعیت مکانی متفاوت و... دنریس هم که فعلا سرش شلوغه و به وستروس فکر نمیکنه. دوست عزیز مگه همه ی مخالفان استنیس دوست دار دنریسن؟یا همه ی دوستداران دنریس مخالف استنیس؟!! دیگه اغراق نکنید یعنی استنیس از سر خیرخواهی و فقط برای کمک اومد دیوار هیچ نیت دیگه ای نداشت؟استنیس من فکر نمیکنم میتونست با ارتشش خیلی کارهای دیگه بکنه چون ارتشش به شدت تحلیل رفته بود و ارتش لنیسترها با افزوده شدن یک سری از پرچمدارهای رنلی بسیار قویتر شده بود و کی میدونه شاید اگر هنوز تو درگون استون مونده بود شکست خورده بود.پس صد در صد به حمایت شمالیها احتیاج داره و برای داشتن حمایت شمالیها به یه استارک احتیاج داره. و اینکه میگید پادشاه حق داره که یک سری از کارها رو انجام بده به نظرم استنیس هنوز یک پادشاه نیست و فعلا فقط مدعی پادشاهیه. منم از همین تعجب میکنم دنریس جای نوه ی تایوین یا دختر دوران یا بیلیشه اونوقت خیلیها انتظار دارن رفتارش به پختگی اونها باشه و مثل اونها با سیاست عمل کنه در صورتیکه در فضای مناسبی هم رشد نکرده که این چیزها بهش آموزش داده بشن. این قضیه ی مرگ ویسریس هم عجب داستانی شده ها. لولیس استوک ورث بیشتر از ویسریس حالیش میشه اگر لولیس بجای ویسریس بود حالیش میشد که جلوی اینهمه آدم قاطی؛قاطی بازی درنیاره ولی متاسفانه ویسریس نفهمید حقش هم بود که مرد برعکس خیلی ها که بخاطر طرفداری نکردن دنریس ازش از دنریس ناامید شدن برعکس اگر دنریس براش طلب بخشش میکرد شاید نظر من راجع به دنریس خیلی تغییر میکرد.
  10. Queen nymeria

وقتی هنوز اطلاعات زیادی از اون شخص در دسترس نیست که بشه سنجیدش چطور میگید بهترین و ایده ال ترین گزینه همونه؟
  11. Queen nymeria

نکات اپیزود اول فصل پنجم The Wars to Come

من دقیق یادم نمیاد که منس خودش خواست که با تیر بکشنش یا اینکه جان خودش این رو تدارک دیده بود و کماندارها رو آماده کرده بود؟ بعد هم برای سریال انقدر زحمت کشیدن فلش بک زدن ولی آخه چرا مهمترین بخشش که همون رو حذف کردن!!؟؟ اگر اتفاقی که برای بعد از پیش گویی افتاد رو هم نشون میدادن به نظرم خیلی خوب بود و سریال بینها با کارهایی که انجام داده بیشتر آشنا میشدن. این داستان جنگجوی چاله شدن داریو تلفیق داستان با داریو بوده؟ من جایی خوندم که بازیگر نقش برن گفته که برای فصل ۶ هم هنوز قرارداد امضا نکرده.به نظرم باید صحنه های برن رو سریعتر ضبط کنن چون تا سال دیگه از نظر ظاهری قد و هیکل و چهره خیلی زیاد تغییر میکنه. یعنی چی اسم اژدهاها رو نمیخواستن بگن اونوقت میخوستن صداشون کنن اژدها۱ اژدها۲...؟! ترحم نگهبانان به منس منو کشته!!!
  12. Queen nymeria

شما وقتی شخصیت ها رو تحلیل میکنید یا باید کتاب رو مد نظر بگیرید یا سریال رو نه اینکه وقتی از یه کاراکتر بدتون میاد و میخواید به هر طریقی اثبات کنید که بابا این شخصیت بده یه جمله از سریال نقل قول کنید یه جمله از کتاب که به نظرم خیلی با هم تفاوت دارن.که البته همون جمله هم هر کس برداشت متفاوتی ازش داره. در هر حال وقتی داستانی خونده میشه هر کسی برداشت خودش رو از داستان و شخصیتها داره یکی از دنریس خوشش میاد یکی به شدت بدش میاد.یکی از استنیس خوشش میاد یکی به شدت بدش میاد یکی از جیمی خوشش میاد و....بحث درباره ی اینها هم نتیجه ای نداره و به نظرم هیچ کس قانع نمیشه.در آخر باید ببینیم که آخر داستان چی میشه و هر شخصیتی به کجا میرسه اونموقع که کاراکترها به آخر داستانشون رسیدن و هیچ رشد شخصیتی دیگه و یا ...دیگه ای براشون وجود نداره میشه کامل و دقیق درموردشون بحث کرد.وگرنه الان فایده ای نداره بحث کردن. و به نظرم مقایسه کردن بعضی کاراکترها با هم کار بیهوده ایه چون اکثرا در فضای مشابه و در موقعیتهای یکسانی رشد نکردند
  13. Queen nymeria

این قسمت اتفاقات مهم زیادی نیفتاد و گویا منتقدها هم گفته بودن که 4 قسمت اول روند کندی داره.بی صبرانه منتظر اپیزود 9 ام.انتظارم از بازیگری که برای بچگیهای سرسی انتخاب کردن بیشتر بود به نظرم انتخاب خوبی نبوده.صحنه های نگهبانان هم خوب بود.مخصوصا صحنه ی سوزاندن منس و تیراندازی جان.این ملیساندر چشم ناپاک چرا به جان اونجوری نگاه میکرد معلوم نیست تو فیلم چه نقشه ای برای جان داره(البته فکر کنم کاملا معلومه چه نقشه ای داره ).این زن استنیس هم نشون میدن من دلم میخواد با گیوتین سر خودمو بزنم. ایلیریو هم که حذف شده و به جاش واریس رو گذاشتن.روند داستان تیریون هم که تا اینجا بد نیست. توی کتاب اگر مثل فیلم یه شمشیر و سپر به رابرت ارین میدادن و اونجوری بهش ضربه میزدن در جا دار فانی رو وداع میگفت.کسی متوجه شد که لیتل داشت سانسا رو کجا میبرد چون داستان سانسا نسبت به کتاب خیلی تغییر کرده من مطمئن نیستم که دقیقا کجا داشتن میرفتن. @طرفدار نسبی استارکها:من نمیدونم شما کتاب ها رو تا کجا خوندین ولی اینکه میگید البته من چون کتاب رو خیلی وقت پیش خوندم دقیق یادم نمیاد اگر اشتباه میکنم دوستان بگن.در ضمن اینکه میگید هدف دنریس برای گرفتن وستروس نامشروعه من اصلا قبول ندارم.اگر هدف دنریس نامشروعه پس بقیه مدعیان که استنیس هم شاملشون میشه هدفشون نامشروعه.من نمیدونم که شما بر چه اساسی میگید که کی مشروعه و کی نیست؟!که البته این جا جای بحث در این مورد نیست.
  14. Queen nymeria

تاپیک مخصوص ویدئو های جالب نغمه ای

اینم یه کلیپ جالب Dinner party with jon snow. مهمونارو افسرده کرد این جان اسنو. آخرش ازش میپرسن حالا میدونی مادرت کیه.که میگه من 100% مطمئنم که...
  15. Queen nymeria

خبرهایی از فصل 5 سریال!

ولی من احتمال میدم این خبر شایعه ای باشه که فنها ساختن بخاطر صحنه هایی از تریلر و حدس و گمانهایی که زده شد .وگرنه کلا همچین چیزی کلا با روند داستان جور درنمیاد.
  16. Queen nymeria

خبرهایی از فصل 5 سریال!

خب بگو چی شنیدی؟ تو اسپویلر بذار. من که چیزی نشنیدم.
  17. Queen nymeria

خبرهایی از فصل 5 سریال!

من یه خبر درباره ی عروسی هایی که قراره تو فصل 5 اتفاق بیفته خوندم نمیدونم راسته یا نه و احتمال میدم که شایعه باشه ولی اگر درست باشه که .... اگر هرکس دیگه هم خبرشو شنیده بگه ببینیم در حد شایعه ست یا نه!!!
  18. Queen nymeria

نظرسنجی 22: به نظر شما کدام شخصیت در فصل پنجم سریال کشته ...

نمیدونم بران مزدوری که با تیریون بود توی این فصل هم هست یانه ولی احتمال اینکه کشته بشه اگر نقش داشته باشه تو فصل 5 زیاده. جیمی فکر نکنم بمیره فکر میکنم هنوز داستانش تموم نشده نمیدونم چرا احتمال کشته شدن شخصیتهای محبوب بیشتر از شخصیتهای منفوره مثلا من دوست دارم روس و رمسی تو این فصل بمیرن یا رمسی به سرنوشت تئون گرفتار بشه ولی فکر نمیکنم احتمالش خیلی زیاد باشه.ولی اگر بمیرن خیلی خوب میشه والدر فری هم اگر بمیره لطف بزرگی به دوستداران نغمه کرده.اگر بدست فرزندان خودش کشته بشه که دیگه خیلی جالب میشه
  19. Queen nymeria

دقیقا کسی هم جرات نداره اعتراض کنه یا حرفی بزنه چون سریع همه بهش حمله میکنن و میگن نژاد پرسته!
  20. Queen nymeria

خبرهایی از فصل 5 سریال!

یعنی یه لباسی مثل این میپوشه.
  21. Queen nymeria

تریلر فصل 5 و بحث و گفتگو در مورد آن

اونایی که ماسک دارن brazen beast ؟من فکر میکردم ماسکهاشون حیواناتن مخصوصا ملخ ولی مثل اینکه تصمیم گرفتن بجای حیوانات صورت انسان بزارن. شایدم son's of harpy ین! با حذف آریانه هم که مثل اینکه نقش یکی از مارهای شنزارو پررنگتر کردن.
  22. Queen nymeria

دوستان فصل 5 دقیقا کی شروع میشه؟12 آپریل؟ سایت مارتین روز شمار گذاشته فصل5 بازی تاج و تخت 9 روز دیگه.ولی زیرش زده بود 12 اپریل.9 روز دیگه اکران خصوصیه؟یا همون دو قسمت آخر فصل قبل و تریلر فصل 5؟
  23. به نظر من کوایته فقط کوایته است.فنها دوست دارن که اونهایی که مردن رو زنده کنن یا هر کسی که مرموزه رو یه تارگرین بدونن که هویتشو مخفی کرده یا باور دارن که هر کسی یه هویت مخفی داره. من علاوه بر آشارا داین.شنیده بودم که ممکنه شیرا سی استار یا سارلا سند باشه!!از وقتی که معلوم شد بلاد ریون زنده است.به ذهن فنها رسیده که ممکنه شیرا هم زنده باشه.که میگن ممکنه ملیساندر یا کوایته شیرا باشن. آشار داین هم همینطوره چون جسدش پیدا نشده هر کاراکتر زن مرموزی رو به اون ربط میدن مثل سپتا لمور یا همین کوایته!من دقیق یادم نیست ولی فکر کنم دلیل اینکه گفتن ممکنه آشارا یا شیرا باشه بخاطر ماسکشه که دنی میگه:Then she saw. Her mask is made of starlight
  24. Queen nymeria

فکر نکنم کتابی که درباره ی اونها نوشته بشه زیاد جالب بشه.چون کلیات اتفاقاتی که برای این شخصیتها افتاده رو توی کتاب نغمه بهشون پرداخته شده و میشه و سرنوشت شخصیتها رو دیگه همه میدونن حالا چه فرقی میکنه با جزئیات خیلی زیاد یا کلی به نظرم وقتی میدونی آخر داستان چی میشه دیگه خوندن جزئیات زیاد آدم خسته میکنه.ولی اگر یه فیلم سینمایی دربارش بسازن از تورنمت هرنهال تا پیروزی و به تخت نشستن رابرت فکر کنم خیلی جالب بشه.اگر یه کارگردانی مثل پیتر جکسون کارگردان ارباب حلقه ها ساخت همچین فیلمی رو هم در نظر داشته باشه خیلی عالی میشه.نبردهایی که در میگیره,نبرد رابرت و ریگار به نظرم میشه بسیار باشکوه به تصویر کشیده بشن. درباره ی شخصتهایی مثل ریگار و لیانا و... نمیدونم میخواد کتاب بنویسه یا نه ولی خودش گفته وقتی کتاب تموم بشه دیگه درباره ی شخصیتهایی که توی نغمه بودن نمینوسه و داستانشونو ادامه نمیده(البته اگر کسیو آخرش زنده بزاره)
  25. Queen nymeria

2023....پس دیگه امیدمون باید به سریال باشه که زودتر از کتاب تموم شه ببینیم آخرش چی میشه.که اونم 100% کاملا مثل کتاب تموم نمیشه.ولی فکر نمیکنم انقدر طولش بده چون حتما ناشر هم به نویسنده فشار میاره که زودتر تموم بشه.چون من فکر میکنم انتظار زیاد یه سری از طرفدارهارو دلسرد میکنه واقعا چند نفر از شما 7 یا 8 سال دیگه وقت میکنید سراغ این کتاب برید و با خیال راحت بخونیدش؟مخصوصا اگر پایانش رو در سریال دیده باشید و سرنوشت کاراکترهای اصلی رو بدونید و حس کنجکاویتون دیگه انقدر زیاد نباشه. سال 2011 یا 2012 گفته بود 400 صفحه نوشتم که 200 صفحه ش کاملا قابل استفاده اس بقیه ش دوباره باید بازنویسی بشه.الان 3-4 سال گذشته فکر کنم هنوز تو همون 200 صفحه گیر کرده. کتابهای منتشر شده ی دیگه اون جاذبه و کششی که مجموعه ی نغمه داره رو ندارن.این مجموعه انقدر معمایی و هر کتاب جای حساس تموم میشه که آدم دوست داره سریع بقیه شو بخونه.مثلا دانک و اگ اصلا منو جذب نکرد. احتمالا چند وقت دیگه دنیای یخ و آتش رو شروع میکنم. ویرایش:البته الان که فکرشو میکنم اگر سریال رو هم بخوان حداقل 10 فصل بسازن اونم 5-6 سالی طول میکشه پس باید منتظر معجزه باشیم تا خود مارتین کتابو زودتر تموم کنه.