رفتن به مطلب

طرفدار نسبی استارکها

اعضا
  • تعداد ارسال ها

75
  • آخرین بازدید

• روزهای برنده

1

تمامی ارسال های طرفدار نسبی استارکها

1. طرفدار نسبی استارکها

بحث اپیزودیک فصل پنجم اپیزود هشتم Hardhome

یک نکته الان خوندم حیف بود نذارم دیوار طولش 300 مایله و فاصله کسل بلک از ایست واچ حدود 120 مایله پس هارد هوم حدودا میشه 300 مایل فاصله از کسل بلک ولی فقط 120 مایل تا ایست واچ فاصله داره اگر سرعت رتش آدر ها رو 2 مایل د ساعت درنظر بگیریم(کمی کندتر از انسان ها) با توجه به اینکه نیاز به خواب ندارن فقط 3 روز طول میکشه تا به ایست واچ برسن و اگر بخوان به کسل بلک حرکت کنن فقط 8 روز طول میکشه واقعا تو این مدت کوتاه دیوار میتونه تجدید قوا بکنه؟ این اتفاقات تو همین فصله به نظرتون؟ این هم یه عکس که گذاشته بود
  2. طرفدار نسبی استارکها

@Queen nymeria: ممنون از جوابتون خب این هم شکنجه هست. یاد گزارشی افتادم که شکنجه های آمریکا رو توضیح میداد.تو یکیش دقیقا از همین روش استفاده میشد بیدار نگه داشتن. برای من یکی که انصافا از بدترین شکنجه هاست من کلا با خواب خیلی حال میکنم:دی پس اگر اینطوره این های اسپارو هم رگه توحش داره باید دید به کجا میخواد برسه
  3. طرفدار نسبی استارکها

خاصیت آدر کشی شمشیر والریایی رو میشد حدس زد چون اگر اشتباه نکنم تو ویکی نوشته بود که وقتی جان درباره شیشه اژدها میشنوه اول فکر میکنه منظور شمشیر والریایی هست (شمشیر امپراطوری اژدها ها) پس میشد حدس زد که این شمشیر ها بعدا نقشی به مراتب بیش از افتخار خاندان ها پیدا کنن اما یه نکته ای که من درگیرشم اینه که این خاصیتشون به خاطر اینه که تو ساختشون از شیشه اژدها استفاده میشه یا نظریه دوم من که به نظرم اگر درست باشه دیگه اسرار والریا خیلی خوف میشه. نظریم اینه که کلا والریایی ها ارتباط و یا اطلاعی از ماهیت آدر ها داشته باشند و اون داستان اژدهای یخی مارتین و ... بگذریم کلا باید صبر کرد این نایت کینگ چقد خوفه انصافا ولی من بیشتر از اون با آدری که با جان جنگید حال کردم خیلی خوش استیل بود زرهش هم عالی بود موسیقی اون نبرد و طرز ورود آدر هم باحال بود میتونم بگم بهترین استیل جنگجو تو کل سریال بود. گرچه جزئیات مبارزه کلا مثل بقیه مبارزه های سریال ضابع بود (خوب آخه وقتی آدره میتونه با نیزه بزنه جان رو چرا از یقش بگیره پرتش کنه اونور؟؟؟؟؟) کلا از نظر جزئیات مبارزه مبارزه جیمی و ادارد خیلی عالی بود تو سریال . حتی کوه و ابراین هم ضایع بود این قسمت عالی بود تا الان که بیشترین امتیاز تو کل قسمت های got رو داره حتی از عروسی خونین بیشتر!!!!! آخ که چقدر این دنریس رو اعصابه استنیس هم نداشت از این نظر خوب نبود ولی سانسا عالی بود و مهمتر از همه ذلت سرسی شعفی در درونم بوجود آورد وصف ناشدنی در مورد مقایسه رفتار اون سپتا با اوضاع خودمون هم فکر کنم بچه ها یه مقداری بی انصافی میکنن دیگه انقدر ها هم شور نیست اوضاع ما. بگذریم س.ی.ا.س.ی.ش نکنیم بهتره دوستانی که از کتاب اطلاع دارن اونجا هم های اسپارو از شکنجه برای اعتراف استفاده میکنه؟ اگر این طوره که شخصا دیگه باهاش حال نمیکنم:دی درباره آریا هم من کلا اعصابم از اعتقادات این فیسلس ها به هم میریزه گرچه خوفناکیشون باحاله امیدوارم آریا فقط جنگ رو ازشون یاد بگیره نه حماقت و اعتقاداتشون رو.
  4. طرفدار نسبی استارکها

بحث اپیزودیک فصل پنجم اپیزود هفتم the gift

یه شخصه با این های اسپارو خیلی حال میکنم البته اگر همینطور بمونه و نگیره فقط به خاطر مذهب (منظورم بقیه مذاهب توی وستروس) کسی رو نابود کنه چون به نظرم تا الان که فقط اعتقاداتش و عدالت با توجه به مذهبش (که مذهب رسمی و قانونی کینگز لندینگ هست) رو داره اجرا میکنه و موارد برخود و گناه هایی که تا الان باهاش برخورد شده که کاملا زشتیشون مورد قبوله مشکلی تو این مورد نمیبینم گرچه خداهاش کلا احمقانه هستن ولی این کارایی که با اشراف زاده ها و ... داره میکنه خیلی قاطعانه است دوستانی که کتاب رو خوندن میتونن بگن که این واقعا هدفش همینه با قصدش رسیدن به قدرته برای شخص خودش؟
  5. طرفدار نسبی استارکها

بحث اپیزودیک فصل پنجم اپیزود اول The Wars to Come

من کتابا رو نخوندم ولی ویکیپدیا رو (انگلیسی و فارسی) رو خوندم و علاوه بر اون تو انجمن خیلی گشتم و اون قسمت هایی که بچه ها به کتاب اشاره میکنن رو یادم میمونه و با توجه به ایناست که دارم میگم استنیس فرق میکنه مگرنه تو سریال تا اونجایی که یادمه واقعا بعضی کارهاش مزخرفه همین قضیه ادریک و اینکه بعدش میخواد داووس رو بکشه و ... ولی چون بچه ها گفتن تو کتاب اینطوی نیست (که تو بحث هام هم بهش اشاره کردم) و تو ویکیپدیا هم بود فهمیدم این استنیس کلا سایه استنیسه به خاطر همینه ازش دفاع میکنم مگرنه اگر فقط به سریال بود درسته باز هم بحق میدونستمش ولی نه تا این حد یعنی چون مرگ رو میدیدم به تب راضی میشدم (مرگ=دنریس،رنلی،جافری و ... تب=استنیس:دی) آقا راستی یه سوال این اژدهاها چند سال طول میکشه تا بزرگ شن و قابل سوار شدن؟ تیر و شمشی به بدنشون نفوذ میکنه یا مثل اژدهای هابیت غیر قابل نفوذن؟( چون تو ویکیپدیا من ندیدم جایی نوشته باشه که اژدها مثلا با نیزه کشته شده باشه همیشه یا به مرگ طبیعی میمیرن یا تو جنگ با یه اژدهای دیگه یا آوار سرشون خراب شده)
  6. طرفدار نسبی استارکها

"من موندم چه انتظاراتی از دنریس وجود داره. مدام این بیچاره با کسایی مثل دوران و تایوین مقایسه میشه اما هیچکس نمیگه آخه دوران و تایوین در فضای وستروس و بین وستروسی ها بزرگ شدن و از همون بچگی با سیاست و ظرایفش آشنا شدن." وقتی یکی سیاست بلد نیست، و میدونه تصمیماتش ممکنه درست نباشه( که فکر کنم این رو دیگه قطعا دنریس باید بدونه به همون دلیل واضحی که بچه ها گفتن) باید بیشتر گوش کنه و مشاور های بهتری رو انتخاب کنه و حرف خودش رو مدام به کرسی نشونه. استنیس با این همه کارکشتگی باز هم به شدت به حرف مشاوراش گوش میکنه (حالا درسته که یکی از مشاوراش ملیساندره هست ولی اون یکی داووسه که اون چهار تا انگشت قطع شدش به کل مشاورای دنریس می ارزه)
  7. طرفدار نسبی استارکها

@وینترفل من که گفتم اخلاقی نیست ولی من بیشتر با معیارهای خودم میسنجم معیا هایی که شاید کمرنگ باشه تو اون زمان ولی هست مثلا من شخصا رابرت رو آدم درستی نمیدونم و خیانت هاش هم قابل توجیه نیست (هر چقدر هم سرسی بد باشه) و صد البته بی عرضگیش تو پادشاهی اگر به حرف شما باشه اصلا من نباید به خاطر خیانت های رابرت ازش بدم بیاد چون مرسومه که پادشاه و حتی کلا مرد ها از این کارا بکنن تو اون زمان. پس با این مثالی که زدم منظورم رو درباره استنیس متوجه میشید از نظر من درسته کارش اخلاقی نبود (خودتون هم میگید اخلاقی نبود) اما ظالمانه هم نبود در مورد اون قضیه ادریک هم نمیدونم چی میگید(نخوندم کتاب رو) ولی اگر طرف درخواست دوئل داده و استنیس قبول نکرده چون فکر کرده ممکنه بمیره و ادریک رو دزدیده، این اتفاق برای من خیلی عاقلانه هست چون به نظرم وقتی باید جنگ نفر به نفر رو قبول کنی که ضررش بزرگ نباشه یعنی وقتی یه شاه قبول میکنه باید مطمئن شه که نمی میره، چون اگر بمیره سرنوشت یه ارتش و مملکت رو هواست پس نباید قبول کنه و دنبال راه های بهتر باشه اگر این طوری بوده باشه، نه تنها به نظرم بد نیست که علاقه ام به استنیس بیشتر میشه منم گفتم اگر تو آینده مثلا استنیس pov شد و نشون داد که اهدافش متکبرانه و خودخواهانه و ظالمانه هست و یا وقایع جوری پیش رفت که دیکتاتور شد، من قطعا دست از حمایتش برمیدارم و متاسفانه تنها گزینه ممکن میشه دنریس گرچه اون هم ظالمه ولی به دلایلی که گفتم دیگه چاره ای نمیمونه وستروسی ها هم وحشی هستند اما نه در حد دروگو. اونا خیلی قاطعانه به خاک و خون میکشن اما تو وستروس کمتر این اتفاق میفته حالا تایوین استثنا هست و صد البته بی رحم و وحشی. متداول بودن یه کار اون رو درست نمیکنه تو هر چقدر هم که کامل و خوب باشی (که دنریس شخصیتش هم اینطوری نیست) اما بنا و ادعای حکومتت در راستای حمایت از ظالم و غاصب خوندن مظلوم باشه حکومتت دست نیس حالا هر چقد هم رفاه و... باشه (که شخصا فکر نمیکنم در شرایط حالی با ورود دنریس در ابتدا چیزی جز خون و خونریزی و آتش باشه و شک هم دارم که بعدا رفاه آنچنانی بشه با این تصمیمات خود محور دنریس) من گفتم اگر لرد بالا دست ظالم باشه نه اینکه چون من دوست دارم شاه شم و از برادرم خوشم نمیاد بیام شورش کنم . در مورد محبوبیت هم شاید نلی محبوبتر باشه اما فکر کنم شما هم قبول کنی که استنیس شاه بهتری باشه نسبت به رنلی ا ما فرض کنیم رنلی بهتر مشکل دنریس اینجا هم هست یعنی رنلی ادعای شاهی داره چون میگه من داداش شاهم نه اینکه ادعا داشته چون استنیس ظالمه من میخوام کنارش بزنم در واقع اون هم بنای حکوتش نا مشروعه و قطعا ظالمه خیلی بیشتر از دنریس چون دنریس فکر میکنه (فکر غلط) که بقیه غاصبن ولی رنلی میدونه استنیس غاصب نیست و ظالم هم نیست. خشک هست، با رنلی رابطش خوب نیست ولی ظالم نیست پس در واقع رنلی فقط به خاطر خودشه که داره شورش میکنه و از این لحاظ از دنریس بدتره چون کسی که به خاطر توهم و خود محوری یه چیزی رو باور داره وبر اساس اون فکر میکنه خودش حقه ، بهتر از کسیه که میدونه طرف مقابل حقه ولی به خاطر خودش داره شورش میکنه.
  8. طرفدار نسبی استارکها

در مورد دروگو کلا داری طفره میری اصلا من بحثم ماه و ستارگان نیست شما گفتی به بردگی گرفتنش و ناله جان سوز سر دادی من گفتم این اینطوی کرده و بحث هم پشتیبانی و عاشق شدن یه ظالمه و رسیدن به تخت وستروس به هر قیمتی در ضمن چرا درباره داریو صحبت نمیکنی؟ خوب شد بحث برادر کشی رو مطح کردی که این جا اختلاف عمیق ایدئولوژی من و شما کاملا مشخص میشه من به نظرم خویشاوند کشی در مواردی نه تنها مذموم نیست که واجب و کار والایی هست همچنین شاه کشی و شورش کردن بر لرد بالا دستی اگه ظالم باشه. من از جیمی بدم میاد به شدت (به خصوص تو سریال تو کتاب ظاهرا داره عوض میشه و اگر کار های گذشتش رو جبران کنه ازش خوشم خواهد اومد و گرنه هنوز ازش متنفرم) ولی با این حال کارش در کشتن شاه رو به شدت تحسین میکنم و به نظرم خیلی قبل تر باید این کار رو میکرد. برادر کشی هم اگر برادری مثل رنلی باشه که به خاطر قدرت شورش کرده و به جای ایستادن در طرف حق داره هزاران نفر رو به کام مرگ میبره نه تنها کشتنش به نظرم هیچ اشکالی نداره بلکه کار فوق العاده ای هم هست .آره استنیس خویشاوند کشه واین هیچ اشکالی نداره ، همونطور که بلادریون خویشاوندکشه و کشتن دیمون بلک فایر هیچ اشکالی نداره که هیچ عالی هم هست چون یه شورش نامشروع و اشتباه رو پایان داد (کاری به بقیه کارهای بلاد ریون ندارم چون کامل و خوب نمیدونم درباش) فک و فامیل زنش هم اونایی که مشکل داشتن و جلوش وایسادن(جلوی حق پادشاهیش) و ... رو آتیش زد همینطوری از روی عصبانیت و ... آتیش نزد. درباره ادریک هم دیگه نمیدونم با چه زبونی توضیح بدم!!!!!!!
  9. طرفدار نسبی استارکها

من نمیگم استنیس کامله مهمترین ضعفش هم ملیساندره هست ارتباطش با اون درسته از اول نمیشه گفت مشکل داره یعنی همونطور که تارگرین ها از جادو (اژدها) استفاده کردن این هم اشکالی نداره که استفاده کنه اما مشکل در عقاید افراطی ملیساندره هست و بی رحمیش و صد البته مبهم بودن هدفش. و استنیس بزرگتین اشتباهش بودن با ملیساندره هست و قابل انکار نیست در مورد کشتن رنلی من کار استنیس رو در رابطه داشتن با ملیساندره برای تولید شبح قطعا زشت و ظالمانه میدونم (منظورم نحوه تولید شبحه و ظلم به زن استنیس و شرافت استنیس گرچه ظاهرا تو کتاب کاملا اینو تایید نکرده مثل سریال ولی در هر حال) اما در مورد کشتن رنلی با اون روش درسته که با مرام جنگ سازگار نبوده ولی ظالمانه نبوده یعنی اخلاقی نیست ولی ظالمانه نیست چون در حال جنگ بودن و شورش کرده واستنیس در موضع ضعفه و تنها راه این بود تو جنگ به احتمال زیاد شکست میخورد و با این حال استنیس باز هم از این کار به شدت ناراحته (حتی ظاهرا تو کتاب مطمئن نیست که تصمیم ملیساندر چیه) در مورد اینکه استنیس خونریزی میکنه فرقش با کال دو تا چیزه اول: قطعا دروگو و نیروهاش به مراتب خونریزی بیشتری میکردن و غیر نظامی های بیشتری کشته میشدن دوم: فرق تو مشروعیته که اون رو توضیح دادم و نیازی به توضیح دوباره نیست اگ استنیس میکشه در راه حق و مشروعیت میکشه نه در ادعای مظلومیت پادشاه ظالمی مثل اریس دیوانه مگه من گفتم دنریس به کس دیگه ای غیر از شوهرش میگه ماه و ستارگان من؟ اصلا بحث این نبود فرافکنی نکن:دی در مورد استنیس و ملیساندره هم که گفتم کارش اشتباهه ولی باز هم نسبت به دنریس بهتره استنیس ملیساندره رو تحت کنترلش داره و هر وقت پیشنهاد غلطی داده (به غیر از ادریک) تو روش وایساده و ملیساندر به مرحله عمل نرسیده در حالی که دروگو کلا مثل ریگ خون میریزه و قطعا نوع رفتار در برابر اون با رفتار در برابر ملیساندر باید فرق کنه (نمیگم دروگو از ملیساندر بدتره چون به نظرم شخصیت ملیساندر پیچیده هست و من شخصا هنوز هدفش رو نمیدونم و نمیتونم قضاوت بکنم) یه نکته هم بگم اگر استنیس عوض شه و دیکتاتور شه و ظالم (البته این دلیل های شما برای اثبات اینکه الان دیکتاتور شده یا داره میشه رو اصلا قبول ندارم) قطعا اون موقع من شخصا به دنریس میگرایم چون چاره ای نیست وتنها کسی هست که میمونه که قابلیت نجات وستروس رو داره و مردم رو میتونه متحد کنه (حالا حتی با زور و ظلم و نامشروعیت) به هرحال بهتر از اوضاع نابود وستروسه در آستانه هجوم آدر ها. گرچه همچنان میگم نامشروعه و ظالم ولی چاره نیست در مورد کار های ظالمانه دنریس هم گفتم به چند تا پست قبلیم مراجعه کنید
  10. طرفدار نسبی استارکها

@ جورامون در مورد اختیار پادشاه در مورد نگهبانان شب نظر من و شما مهم نیست قانون وستروس مهمه که اونم میگه میشه! در مورد عدالت و عقل بله به نظر من کاملا با هم قابل جمع هستند اگر راب کاراستارک رو زندانی میکرد و بعدا اعدامش میکرد و یا حتی میفرستادش به دیوار هم عدالت رو اجرا میکرد (طبق قوانین وستروس) و هم عاقلانه رفتار میکرد استنیس نمیاد بگه من تیان رو میبخشم اگر برام بجنگه، بلکه فعلا معلق میکنه که هیچ منافاتی با عدالت نداره واقعا خیلی جالبه که شما همه کارهای ظالمانه دنریس رو یا اشتباه میدونی یا مطلقا به خاطر شرایط انگار که هیچ اختیاری در کاهای اشتباهش نداره و دلش پاکه!!!! ولی تمام کارهای استنیس رو حتی خوب هاش رو به مجرد شک داشتن به نیتش دیکتاتور مابانه و ظالمانه میدونی مطمئنا هیچ فایده ای نداره این طور بحث کردن چون شما معیار هات کاملا دوگانه هست. مثل این میمونه که من بگم چون استنیس خیری از هفت ندیده و خاطره بدی تو بچگیش داره پس اگر همه پیروان هفت رو بسوزونه (که اینکار رو به هیچ عنوان نمیکنه بر خلاف چیزی که تو سریال نشون میدن) حق داره و نیتش پاکه و فقط کارش احمقانه هست!!!!!!!! اون بیچاره بعدا وقتی کال میخواست به وستروس حمله کنه با افتخار و شعف نگاهش میکرد در حالی که میدونه چه خونی به راه میندازه (اگر تو کتاب متفاوته بگو تا حرفم رو پس بگیرم) اون بیچاره اون سفاک رو ماه و ستارگان خطاب میکرد! اون بیچاره رو فروخته بودن ولی احساسات و تصمیماتش و عقایدش که دست خودشه گیریم که به زور دادنش به کال، نکنه داریو هم بزور بوده؟ یا نکنه داریو آدم خوبیه؟ ایشون عدالت محض رو در مورد داریو انجام دادن؟؟؟ یه قاتل خیانتکار( قاتل کلی آدم و خیانت و نارو زدن به هم دسته هاش) رو اونطوری بخشیدن از نیت خوبشون بود یا از عدالت محضش؟ استنیس برای تعویق انداختن اعدام تیان دیکتاتوره ولی دنریس این کارش در جهت نیت پاک و هدف والاشه؟؟؟؟ "باباش رو آدم قدیسی میدونه" شما میگی شرایط اینطوری بهش القا کرده حالا که باریستان کنارشه و میگه که ادارد و بقیه بد نیستند و شرایطش عوض شده چرا مدام رو حرف خودش پافشاری میکنه و اونا رو غاصب میخونه؟؟؟؟ دنریس خالی از شرارت به نظر شماست ولی من استنیس رو خالی از شرارت نمیدونم ولی قطعا بیشتر از دنریس سزاوار تخت و تاجه هم از نظر مشروعیت هم از نظر عقلانیت و هم از نظر نیت و خوبی و هدف. فکر نکنم هم ادامه دادن این بحث فایده داشته باشه چون هم قبلا دیده بودم با کینگ رابرت و کیوان بحث داشتید و از نظر من هم بیشتر دلایلشون کاملا واضح بوده ولی شما قبول نکردید و هدف من هم از این بحث هم متقاعد کردن شما نبود بلکه نشون دادن جبهه خودم تو نغمه بود:دی
  11. طرفدار نسبی استارکها

دنریس برعکسه. دنریس یه هدف شرافتمندانه داره ولی برای رسیدن بهش دست به هر کاری نمیزنه. حماقت زیاد میکنه اما از روی قصاوت نیست. از روی نفهمیه! کار درست رو انجام میده و براش مهم نیست که نتیجه اش به نفعشه یا نه. مثل کاری که ادارد استارک کرد. اینها شرافتمندن اما توی وستروس شرافتمند ها زیاد با اقبال روبرو نیستن. من در مورد هدف به قول شما شرافتمندانه و از نظر من شیطانی کاملا توضیح دادم و نظر بچه هاست که کدومشو قبول کنن در ضمن از روی قساوت نیست؟ اونهمه آدم رو بدون دادگاه به صلابه کشیدن قساوت نیست؟ عاشق یه قاتل سفاک (کال دروگو) شدن و همراهی کردنش تو تاراج هاش قساوت نیست؟(در حالی که قاعدتا اگر پای کال به وستروس میرسید دقیقا همینکارا رو با مردم وستروس هم میکرد) عاشق یه قاتل دیگه (داریو) شدن که روزش شب نمیشه مگر یه کسی رو بکشه قساوت نیست؟ بر فرض که همه اینا حماقت باشه، یه همچین آدم احمقی اصلا کوچکترین سزاواری داره برای پادشاهی وستروس پر از مکر و حیله؟ شما این آدم احمق رو ترجیح میدی یا استنیس که امتحانش رو تو دربار پس داده؟ اگر هم استنیس یه مقدار کمی ظالم باشه (که همونم نیست درحدی که شما میگی) ، نصف استنیس شرف داره به دنریس @winterfell جای کینگ رابرت (اسمشون شهاب بود درسته؟) خیلی خالیه .اون تو این بحثا شاهکار بود کلا پوز هرچی تارستر بود رو میزد (شوخی کردم کسی ناراحت نشه لطفا) خیلی وقته ازش پستی ندیدم اون یه تنه کافی بود تا این بحثا رو خیلی مستند تر از من ادامه بده از اون جبهه هم جای سامیانو تو بحثا خالیه باعث داغ شدن بحثا میشد و علی رغم تفاوت عمیق در 90 درصد موارد،در مورد دنریس همنظر بودیم
  12. طرفدار نسبی استارکها

@Queen nymeria در مورد دنریس هم میگم و قبلا هم گفتم برای این نامشروعه چون به اسم پدرش و برادرش و خاندانش داره قیام میکنه و درواقع ادعای خونخواهی و انتقام از دشمناشون رو داره در حالی که این ادعا کاملا پوچه. پدرش ظالم بود و قیام کردن بر علیهش و سقوط کرد حالا به چه حقی اونا رو غاصب میخونه؟ مگه خاندان خودش چجوری به قدرت سیدن؟ به غیر از آدم کشی و سوزوندن بود؟ بعدش لردها قسم خوردن وفادار باشن حالا هم بهشون ظلم شد و قیام کردن. چطور تارگرین ها موقعی که سر قدرت هستن قدرت مطلق اند و "اژدها به هیچکس پاسخ نمیده" و هر ظلمی که دلشون میخوان میکنن بعد وقتی کس دیگه ای میاد قدرتشون رو میگیره بهشون خیانت شده و ادعای مظلومیت میکنن؟ دنریس حتی اگر مثل اگان با قلدری بخواد حکومت رو بگیره نه با این ادعا ها بازم بهتره تا اینطوری گرفتن. همین الانشم اگر دنریس دست از ادعای مظلومیت و خونخواهی برداره و فقط به خاطر نجات وستروس وارد شه (و صد البته عاقل شه و مشاورای بهتری رو انتخاب کنه) و این ادعا رو داشته باشه که میتونه ملکه خوبی برای مردم باشه و مردم بهش بپیوندن من خودم شخصا دیگه باهاش مشکل ندارم وحتی میتونم بگم تا حد زیادی طرفدارش هم میشم (گرچه هنوز این کارش که کلا خیلی به تمایلات جنسیش وابسته است با مشخصات یک ملکه به شدت مغایرت داره اونم نسبت به آدم های عوضی مثل کال دروگو و داریو که حالم رو به هم میزنه)
  13. طرفدار نسبی استارکها

14. طرفدار نسبی استارکها

درضمن کار دنریس در آزاد کردن برده ها مگر بعدش از اونا استفاده نکرد در راستای قدرت گرفتن؟ (البته من برخلاف بعضی از مخالفای دنریس که ایین کارش رو هم بد میدونن اتفاقا آزاد کردن برده ها رو با اون روش خیلی خوب و از معدود کارهای درست دنریس میدونم) حالا چطور کار استنیس در بخشیدن دشمناش و زمین و هویت و شهروندی دادن بهشون در ازای درخواست کمک از اونها و زانو زدنشون کار بد و ظالمانه ایه؟اگر هم نخوان میتونن برگردن همونجایی که اومدن. حالا این وسط منس که نیروهاش هر چی مردم این وسط بودن رو قتل عام کردن و یورش بدن به دیوار شدن آدم خوبا و استنیس شد ظالم؟؟؟؟
  15. طرفدار نسبی استارکها

دوباره تخریب استنیس من نمیدونم از این کار چه نفعی میبرن؟ دنریس برای برده ها پادشاهی رو میخواد ولی استنیس دیکتاتور به تمام معناست؟ تا اونجا که من میدونم و تو ویکی انگلیسی نوشته استنیس اول منس رو اعدام میکنه بخاطر عهدشکنیش نسبت به برادران نگهبانان شبو در واقع به خاطر قانون نه به خاطر اینکه جلوش زانو نمیزنه و اون زانو زدن بحثش بعد از کشته شدن منس هست و به بقیه اعلام میکنه یا زانو بزنید یا برگردید اونور دیوار (نه اینکه بسوزونمتون) ولی این طوری که تو فیلم نشون دادن استنیس رو کاملا یه دیکتاتور که فقط برای پادشاهیش (که کاملا حقشه) آدم میکشه معرفی کردن در حالی که همه شخصیت های خوب (شیین جان گیلی و ...) شقاوت اون رو درک میکنن(صحنه آخر)!!!!!!
  16. طرفدار نسبی استارکها

خبرهایی از فصل 5 سریال!

چقدر ضایع! میگن احتمالا hbo مجبور شه همه این قسمت ها رو یکجا پخش کنه تا بینندگان قانونی سریال رو راضی نگه داره البته اگر این قسمت ها واقعا معتبر باشه
  17. طرفدار نسبی استارکها

نظرسنجی 22: به نظر شما کدام شخصیت در فصل پنجم سریال کشته ...

من به برین رای دادم و فکر کنم (در واقع بهتره بگم دوست دارم) به دستور سرسی (یا یه طوری ربط داشته باشه به سرسی) کشته شه
  18. طرفدار نسبی استارکها

کتاب دنیای یخ و آتش، The World of Ice and Fire

@ lord of rock اتفاقا من هم فکر میکنم یه اژدها تو وینترفله به این دلیل البته غیر از این دلیل هیچ دلیل دیگری ندارم ولی خیلی باحال میشه اگه بشه(احتیاطا میذارم تو اسپویل)
  19. طرفدار نسبی استارکها

بار ِ عام، باری برای عموم [گفتگوی آزاد 2]

تئوری زنده موندن ادارد تقریبا 99.9999 درصد رده چون درسته که تو کتاب ظاهرا کسی خیلی دقیق ندیده ولی اعدام ادارد تو سریال فوق العاده واضح بود و مشخص هم بود خودشه (چون به اون رفیقش میگه مواظب آریا باشه) مگر اینکه بگیم پایان کتاب و سریال مثل هم نشه اون هم با این اختلاف فاحش. علاوه بر این احتمال هم پیمان شدن ادارد و دنریس یا ادارد و نزدیک به صفره مگر اینکه استنیس بمیره ، شیرین هم بمیره و به زور مجبور شه زانو بزنه پس کلا زنده نگه داشتن ادارد با این همه ریسک اصلا فایده ای نداره جدا از اینکه کی رو انقدر شبیه به ادارد پیدا کردن که اعدامش کنن؟ بیچهره ها باید طرفو بکشن بعد چهرش رو برمیدارن زنده زنده که برنمیدارن
  20. طرفدار نسبی استارکها

راستی این Lyonel Baratheon نبردش با
  21. طرفدار نسبی استارکها

قبل از مرگ زنش یا بعدش؟ چون بعد از مرگ جوانا هم همچنان تایوین دست هست تا مدت زیادی
  22. طرفدار نسبی استارکها

اون تونل زیر برج دست رو برای چه دلیلی میگید تایوین ساخته؟ یعنی تایوین انقدر اختیار داشته که راحت تو قصر جولون بده؟ در ضمن مگر اون تونل نوساز بوده؟ یا از زمان میگور وجود داشته؟ در هر صورت دلیلی نیست که تایوین به زنش خیانت کرده باشه و اون قضیه شی هم بعد از مرگ جوانا بوده تنها چیزی که معلومه اینه که تایوین به شدت به زنش علاقه داشته ازدواج نکردنش بعد از مرگ زنش ، لبخند نزدن و ... همه ظاهرا نشانه از عاشق بودنشه مگر اینکه بعدا چیز دیگه ای معلوم شه که اگر هم معلوم شه حرف اصلی من همچنان پابرجاست یه آدم هر چقدر تو یه موضوع بد باشه میتونه تو موضوع دیگه ای خوب باشه .یه قاتل میتونه آدم خوش اخلاقی باشه، یه دزد میتونه همسر خوب و وفاداری باشه دیگه مثال اصلی تو این داستان هم جیمی که با وجود اینکه از مقصران اصلی جنگ پنج پادشاه و خیانتکاره (نسبت به تاج و تخت و جازدن جافری به عنوان وارث تاج و تخت) و تلاش برای کشتن یک بچه معصوم کرده اما بهترین کار رو موقع فتح انجام داد و جون چند ده هزار نفر رو نجات داد منظور اصلی من همینه در مورد اون برده دورنی : اگر قرار باشه تو هر سختی که آدم ها ببینن کاملا اونا رو محق بدونیم و هر رفتارشون توجیه شه که ... در ضمن این رفتار که شما میگید یعنی دقیقا عاشق کسی شدن که بهتون ظلم کرده دیگه احساس نیست دیوانگی هست . به نظرم به خودش ظلم کرده این زن با این عاشق شدن. درباره احساسش نسبت به نایریس هم من نگفتم که دلش همچین براش بسوزه که مثلا از اگان اطاعت نکنه یا چیزخورش کنه یا ... اما میتونه که ازش متنفر باشه یا حداقل اینطوری دیوانه وار عاشقش نباشه. نمیتونه؟
  23. طرفدار نسبی استارکها

درسته زنا احساساتی ان ولی عقل هم دارن. آخه کدوم عقلی میگه عاشق همچین آدم عیاشی شد اخلاق که نداره، انسان نیست،ظالم و خیانتکاره، کلا قیافه هم نداره که حداقل بگیم رابطشون فقط بر این اساس بوده (که اگرم داشت اونم حال بهم زنه به نظرم که فقط عاشق قیافه کسی شی) خب پس چه دلیلی داشته جز ضعف و حماقت خودش؟ در ضمن اون احساس رو نمیتونه نسبت به هم جنس خودش (زن اگان) به کار بگیره و دل بسوزونه براش؟ در مورد دومی هم اصلا فکر نکنم آدمی مثل اگان اهمیتی بده که کسی که باهاشه با کس دیگری هم هست یا نه. اون قضیه اون معشوقش هم که کشتش ، چون تو پیری بوده احتمالا به غرورش برخورده که مثل سابق نیست و کسی حاضر نیست باهاش باشه در هر صورت اون زنه حتی اگر حال اگان رو هم گرفته باشه درسته از این نظر دل آدم خنک میشه ولی خودش مشکل داره مگه دزد دریایی نمیتونه از این نظر (وفاداری و ...) وجدان داشته باشه؟ تایوین با اون همه قساوت قلبش عاشق زنش بود
  24. طرفدار نسبی استارکها

بار ِ عام، باری برای عموم [گفتگوی آزاد 2]

سلام به همه آقا کسی از King Robert و samiano خبر نداره؟ خیلی وقته سرنزدن به انجمن!!!
  25. طرفدار نسبی استارکها

یکی این و یکی اون دختر دورنی سرنوشتشون غم‌انگیز بود: @ استاد آمون نایریس که جداست بنده خدا کلا هم یهش تهمت زدن (که تهمتش 99 درصد فقط تهمت کثیفیست توسط اون دیمون بلک فایر یاغی که اونم با اینکه اسما خودش رو تارگرین نمیدونه اما حقا که تخم و ترکه هموناست و ظالم و قدرت طلب و بچه همون بابا و مامان مزخرفش یعنی اگان و دینای هتاکه. راستی این دینا هم موجود عوضی بوده میخوای فرار کنی چون ازدواج رو عملی نکرده خب برو پیش یه آدم درست و حسابی و کلا فرار کن . آدم عوضی تر از این اگان پیدا نکردی؟؟؟؟؟) هم کلی تو طول عمرش مجبو بود این اگان رو تحمل کنه خیلی میخواستم ببینم عکسی ازش میزارن یا نه که نذاشتن