رفتن به مطلب

negar27

ناظران
  • تعداد ارسال ها

598
  • آخرین بازدید

• روزهای برنده

2

تمامی ارسال های negar27

1. negar27

آخرین فصل جان

والا من نمی گم جان مرده! ولی یک انسان عادی با خوردن اون تعداد چاقو به بدنش اصولا شانس زنده موندن زیادی نداره! بعدم تو اون بل بشو کسی فکر نکنم بیاد به داد جان برسه! چون جان تمام دوستاشو پراکنده کرد و کسی تو کسل بلک براش نمونده بقیه برادرام که اگه از جان دلِ خوشی داشتن همچین بلایی سرش نمی آوردن! بعدشم با این اتفاقایی که افتاد و قضیه سوزوندن شیرین من به شخصه ترجیح میدم جان بمیره تا اینکه بخواد با ریختن خون یه دختر بچه ی بی گناه که دست برقضا و بدون انتخاب خودش بچه ی استنیس شده، نجات پیدا کنه!
  2. negar27

آخرین فصل جان

اى کاش مى شد اين مليساندر رو خود جان بکشدش!! حداقل اينجورى يکم دل آدم خنک مى شد! ولى مطمئنم همچين اتفاقى نمى افته! پ.ن: مارتين واقعا ادم بيماريه!!
  3. negar27

آخرین فصل جان

اتفاقا وقتى اين مطلبو اونور گذاشتى داشتم به همين فکر مى کردم. اگه واقعا مليساندر بخواد همچين کارى کنه حتى تصورشم براى من وحشتناکه! ترجيح ميدم جان بميره تا بخواد با قربانى شدن يه بچه ى بى گناه به زندگى برگرده!
  4. negar27

بار ِ عام، باری برای عموم [گفتگوی آزاد 2]

وای از اون چیزی که می ترسیدم اتفاق افتاد چرا آخه
  5. negar27

فقط با اتش اژدها که نساخته تختو! نزديک شصت روز چکش کارى روى تخت انجام دادن با اين حال بعد اين همه سال مد کينگ هربار که روش مى نشسته خودشو زخمى مى کرده. چطورى ميشه لبه هاى شمشير بعد دوىست و هشتاد سال و بدون تيز کردن تيغه ها کسى رو زخم کنه؟
  6. negar27

خوب مسئله اينجاست که من مطمئن نيستم والريايى اصيل هستن يا نه! چون بعد از نابودى والريا دانش ساخت اين شمشيرها از بين رفت و فقط يه عده تو کوهور هستن که ادعا مى کنن مى تونن شمشير والريايى رو بازسازى کنند. اگر قرار بود اين افراد با بازسازى کردن شمشير بخوان ارزش و اثرش رو از بين ببرن که کسى سراغشون نمى رفت. (البته احتمالا اينام از اثر فولاد والريايى روى ادرها اطلاعى ندارن) بعدم از زمان شب طولانى هزاران سال گذشته و کسى نه به اين واقعه و نه موجوداتى که باهاش ظهور کردن اهميت ميده! در کل اثر اين شمشيرها که به لطف سريال کشف شد فايده انچنانى نداره چون هيچ خاندانى حاضر نيست شمشير به اين با ارزشى رو بده به نگهبانا تعدادشونم که تو وستروس زياد نيست هيچ راهيم که براى ساختنشون ندارن چون دانشش از بين رفته پس تنها گزينه همون ابسيدينه که در دسترس تره! sis@ اگه گزينه دوم بود مسلما طى اين همه سال بالاخره يکى پيدا مى کرد راهشو!من خودمم بيشتر به ساختش با جادو و دم اژدها اعتقاد دارم ولى يه مسئله اى که اين وسط هست همون تخت آهنيه! اگه اگان تونسته با استفاده از دم اژدها روى اون شمشيرهاى معمولى فولاد والريايى اىجاد کنه چرا هيچکس تو اين سىصد سال به اين موضوع اهميت نداده؟
  7. negar27

اصلا علت کمیاب بودن فولاد والریایی همینه! چون با دم اژدها و در زمان امپراطوری والریا ساخته شده! الان فقط یه تعداد معدودی می تونن این شمشیرها رو بازسازی reforge کنن تا جایی که می دونم بازسازی کردن یه سلاح تاثیرشو از بین نمی بره البته تا حدی که ساختار اون موادی که درش بکار رفته دچار تغییر نشه.
  8. در داستان شوالیه سرگردان ، پیش از درگیری دانکن و Aerion که منجر به قضاوت هفت و ناتمام موندن مسابقات اشفورد میشه ، سه نفر به عنوان مدافعین دوشیزه ای که مسابقات به افتخار اون برگزار شده بود باقی موندن : سر لیونل براتیون - سر هامفری هاردینگ و پرنس والار تارگرین هاردینگ در جریان قضاوت هفت و در دفاع از دانکن کشته میشه. پرنس والار هم در اپیدمی گسترده سال بعد میمیره. این تئوری مطرح شده که این داستان برای سانسا تکرار میشه : ( براتیون - هاردینگ - تارگرین ) جافری براتیون که مسموم شد ، هارولد هاردینگ هم یه بلایی سرش میاد ! بعد از اون سانسا با اگان ازدواج میکنه ولی پرنس اگان هم gray scale میگیره و میمیره . ممنون از جوابت خب چرا این داستان باید برای سانسا هم تکرار شه؟ یعنی پیشگویی چیزی هست یا فقط حدس خواننده هاست؟ اینم یکی دیگه از تئوری های مطرح شده توسط سوپر نردهای کتابه تازه جالبترش اینه که تمام اون افرادی که تو تورنمنت شرکت کردن از هر خاندانی بودن دقیقا هم سانسا قرار ازدواج باهاشون داشته و تو این لیست فقط جای یه تارگرین خالی مونده! Lyonel Baratheon = جوفری براتیون Leo Tyrell= لوراس تایرل Tybolt Lannister= تیریون لنیستر Humphrey Hardyng= هارولد هاردینگ Valarr Targaryen= اگان تارگرین
  9. در داستان شوالیه سرگردان ، پیش از درگیری دانکن و Aerion که منجر به قضاوت هفت و ناتمام موندن مسابقات اشفورد میشه ، سه نفر به عنوان مدافعین دوشیزه ای که مسابقات به افتخار اون برگزار شده بود باقی موندن : سر لیونل براتیون - سر هامفری هاردینگ و پرنس والار تارگرین هاردینگ در جریان قضاوت هفت و در دفاع از دانکن کشته میشه. پرنس والار هم در اپیدمی گسترده سال بعد میمیره. این تئوری مطرح شده که این داستان برای سانسا تکرار میشه : ( براتیون - هاردینگ - تارگرین ) جافری براتیون که مسموم شد ، هارولد هاردینگ هم یه بلایی سرش میاد ! بعد از اون سانسا با اگان ازدواج میکنه ولی پرنس اگان هم gray scale میگیره و میمیره . یعنی اگان از جان می گیره گری اسکیل رو؟ چون خود اگان که اونجا تیریون تو روین میوفته و جان نجاتش میده اتفاقی براش نمی افته.
  10. negar27

بحث اپیزودیک فصل پنجم اپیزود هشتم Hardhome

منم در کمال ناباورى خودم مجاب شدم به اين قسمت ده بدم! فکر نمى کردم تو اين فصل هيچ کدوم از قسمتاش شايستگى نمره ى کامل داشته باشه ولى اون قسمت پايانى اپيزود براى اولين بار تو کل پنج فصل به شدت ميخکوبم کرد. يعنى وقتى اون صفحه سياه ظاهر شد من يه نفس راحتى کشيدم واقعا اين قسمت و ديدن ذلت سرسى جاى ضعف تمام قسمتارو گرفت. تيريونم مثل هميشه عالى!!" ديالوگاى اين بشر عاليه!!! اين وايت واکرا خيلى شبيه زامبيا بودن حالا نمى دونم شايد به نظر من اينطورى اومد فقط اون قسمت که وايتا از بالاى صخره خودشونو پرت کردن پايين يکم عجيب بود برام.. خوب با اون ارتفاع که اين اسکلتاشون خرد و پخش و پلا بايد مى شد چطورى سالم به زمين رسيدن اينا؟؟؟ کسايى که کتاب پنجمو نخوندن اسپويل رو اصلا نخونن
  11. negar27

ناشر افسانه ای سال 93

قبول دارم متاسفانه زیاد ترجمه ی خوبی نداره در سایت اذرباد هم یه سری از کاربرا اعتراض کرده بودن خودم جلد چهارم رو هنوز نخریدم اما شنیدم که جلد چهارم کیفیتش بهتر شده اما جدای از این حرف ها خود داستان برام جذاب بود یعنی اگه ادم طرفدار بازیش باشه کتاب ها هم براش جذابه خوب هر جلدو يه گروه ترجمه کردن انگار... ولى من فکر کنم يه نفرشون حتى يه ساعت اين سرى بازى رو انجام ندادن. از همه قسمتاش بدتر ترجمه سلاح ها بود آخه کدوم قسمت واژه ى hidden blade معنى ارتجاعى ميده؟؟ تيغه ارتجاعى واقعا؟؟؟ من تا اون قسمت که نگفت تيغه رو رو بازوش بست اتزيو اصلا نفهميدم منظورش چى بوده!!! داستانش که همون داستان بازياست فقط دزموندى اين وسط وجود نداره ديگه. من واقعا عاشق اين فرنچايزم ولى اين وضع ترجمه ى کتاب نيست، البته من نظرم فقط درباره ى ترجمه کتاب اوله در مورد بقيه جلداش اطلاعى ندارم. جالبه که اين انتشارات کلا گير داده به کتاباى بازياى مختلف کتاب بازى dead space هم انگار ترجمه کرده احتمالا چند وقت ديگه هم ميره سراغ ويچر
  12. negar27

rexxar@ برداشت؟ والا اينايى که بنده گفتم برداشت و احتمال و فرضيه نبود، فکت بود! مسلما اگه شايعه يا نظريه بود که بشه ازش برداشت هاى مختلف کرد تو ويکى مى نوشت که بله اين قضيه در حد شايعه ست و صحتش مشخص نيست! lily@ روايت کتاب و سريال فرق داره هر کدوم رو در نظر بگيريم بازم تغييرى در انزجار سرسى از رابرت که به وجود نمياد چون منشا اين تنفر چيز ديگه اى هستش و مسلما وقتى يه نفر از کسى نفرت داره که در اين مورد همسرش هست مسلما از هر کار و عملى که مربوط به اون فرد باشه کراهت داره. سرسى هيچکسى رو بيشتر از خودش دوست نداره
  13. negar27

ناشر افسانه ای سال 93

فرقه اسسين هارو آذرباد ترجمه کرده؟ ترجمه ش جالب نبود اصلا. متن روون بود ولى طبق معمول معادل سازى هاش به طرز فجيعى تو ذوقم زد. به قدرى که از گرفتن بقيه ى کتاباش پشيمون شدم و رفتم سراغ نسخه اصلى کتابا. اوج جذابيت کتاب هم اينه که عنوان کتاب اول فرقه ى اسسين ها رنسانسه و عکس روى جلد الطايره بعد جالبه که يه جمله ى ثابتو هرجا يه چىزى معنى کرده بودن. اصطلاحاى ايتاليايى و جمله هاى ايتالياىى يه سرياش ترجمه نشده بود:/
  14. negar27

U saved me the effort فقط اینکه تنها جمعیت نبوده، خود رابرت هم تاثیر داشته ولی خب فقط تا همون شب. بقیش رو بریم تو اسپویلر من خودمم همونى که گفتى رو يادم بود مون تى و اينا... بعد به دليل اين که کتاب و سريال خصوصا سه فصل اول رو درهم يادم مونده و مطمئن نبودم کدومش برا کتابه کدوم برا سريال رفتم سراغ ويکى سرسى که اين قسمت کشتن بچه هم توش بود! البته منظور از بچه همون جنينى که از رابرت حامله شده ست! چون تو سريال يادمه که مى گه بچه به دنيا اومد و ظاهرش مث رابرت بود و اين حرفا...
  15. negar27

من موندم اين اطلاعاتو از کجا ميارين شما سرسى موقع ازدواجش با رابرت از حضور اونهمه جمعيت ذوق زده ميشه اما جناب رابرت تمام شور و اشتياق سرسى رو همون شب اول ازدواجشون با گفتن اسم ليانا به فنا ميده سرسى هم دوباره روابطشو با جيمى از سر مى گيره. سرسى تمام مدت ازدواجشون به قدرى از رابرت متنفر بوده که تمام تلاششو کرده ازش بچه دار نشه که موفق هم ميشه و بعدها به ادارد ميگه بچه اى رو که از رابرت حامله شده رو کشته! پس فکر نکنيد عاشق چشماى لاجوردى و اندام ستبر رابرت بوده!
  16. negar27

سرنوشت نبرد وینترفل

north wolf@ دقت کردى سوالت خيلى فنى بود؟ تو تالار کتاب پنجم مرز اسپويل تا قسمتاى پخش شده ى سريال؟ خوب تا آخر کتاب پنجم مرز اسپويله
  17. negar27

الان داشتم قسمت نظرات پیش نمایش قسمت هشتم رو می خوندم به یه نکته ی جالبی برخوردم. اینکه یه تعداد از کسایی که نظر داده بودن عملی که رمزی روی سانسا انجام داد رو به دلیل اینکه ازدواج کردن این دو نفر از ت.جاوز بری می دونن! یعنی واقعا برام اعجاب انگیز بود چنین نظراتی! اصلا بهتر بگم باور نکردنی بود. نمی دونم این دوستان تعریف درستی از این عمل ندارن یا فکر می کنن وقتی دو نفر ازدواج کنن هر بلایی یکی از طرفین سر اون یکی بیاره به دلیل اینکه ازدواج کردن هیچ ایرادی نداره!
  18. negar27

دنریس و خانه ی نامیرا ها

دنریس همین الانش نمی تونه اژدهاهاشو کنترل کنه! ضمن این که برن نیازی به گرفتن اجازه از دنریس نداره، فقط کافیه به ذهن اون موجودی که مدنظرش هست نفوذ کنه و تحت کنترل درش بیاره! مگه وقتی کنترل هودور رو به دست می گرفت ازش اجازه می گرفت؟ فقط بستگی به مقاومت اون موجود نسبت به تسخیر شدنش داره!
  19. negar27

قاتل لیانا استارک ؟

این مسائل رو ما نمی تونیم حل کنیم. تنها کسی که از اتفاقی که برای لیانا افتاده خبر داره و زنده ست، هاولند ریده که اونم سرجمع تو کتاب 6 خط هم راجع بهش اطلاعات وجود نداره. تنها کلید فهمیدن وقایع برج شادی اونه که هنوز خبری ازش نیست. ضمن اینکه وقتی ند لیانا رو می بینه از لفظ bed of blood برای وضعیتی که لیانا در اون بوده استفاده می کنه. و از این توصیف برای کشته شدن کسی استفاده نمی کنن: The phrases 'bed of blood' and 'the bloody bed' are used as a euphemism for the child birthing bed in Westeros. To say that Lyanna was in her 'bed of blood', as Ned did, does not mean she was literally laying there in a big pool of blood - it means she was laying there in her child birthing bed. If she was dying of any other cause - even if she was literally lying there in a big pool of blood - Ned would not have used the phrase 'bed of blood' because this phrase is used exclusively to describe the child birthing bed.
  20. negar27

هویت جان اسنو در هاله ای از ابهام

دلیل این ابهام، پنهان کاری ادارده پس طبیعیه که انواع و اقسام داستان ها و شایعه های مختلف پیرامون هویت مادر جان وجود داشته باشه. این داستانی هم که تو اسپویلر گذاشتید مثل بقیه ی داستانایی که وجود داره فقط در حد احتماله. ادریک دین اون موقع نوزاد بوده و هرچی خانواده اش و اطرافیانش بهش گفتن باور کرده. ضمن اینکه اونم معلوم نیست واقعیت رو به ادریک گفته باشن.
  21. negar27

گردهمایی اعضای سایت .

من اگه عصر پنج شنبه پارک لاله باشه می تونم بیام ولی صبح تا 12 نمی تونم. دانشگاهم.
  22. تو ویکی انگلیسی کاتر پایک اشاره شده که حر.وم زاده ست در مورد وال هم شرمنده داشتم متنو می خوندم ذهنیتم این بود که وال زن منسه با این اسماشون
  23. یه خوبشم داریم! کاتر پایک فرمانده ی ایست واچ
  24. وال زن منسه! نه خواهر زنش... در مورد فامیل حر.ام زاده ها هر منطقه لقب مخصوص به خودش رو داره! reach>flowers westerlands>hills iron islands>pyke dorne>sand north>snow vale>stone stormlands>storm crownlands>waters riverlands>rivers ممنون مثل همیشه فوق العاده بود
  25. negar27

نقشه بزرگ دورنی ها؟

خوب اون دوتا ویدیوی آخرم دیدم بالاخره! 3- هدف دوران از فرستادن کوئنتین چی بوده؟ اصلا زنده است یا نه؟ میخواسته اژدها بدزده؟ چه تضمینی وجود داره که بتونن اژدها رو رام کنن؟ به نظرم احتمال اینکه دوران در مورد هدف کوئنتین حتی به خودش هم حقیقتو نگفته باشه خیلی زیاده چون اگه اینطوری که تو این ویدیو بررسی کرد یرون وودها و ویندبلون واقعا قصد خراب کردن نقشه ی دوران رو داشتن گفتن نقشه ی واقعی به کوئنتین خیلی ریسک زیادی می طلبه که بازم از شخصیت محافظه کار دوران بعیده همچین اشتباهی ازش سر بزنه. حتی میشه گفت وقتی به آریانه از نقشه هایی که واسش داشت این همه مدت و تا وقتی مجبور نشد حرفی نزد احتمال این که به کوئنتین هم نگفته باشه هست! زنده بودنش به نظر من خیلی بعیده. من اون قسمت چاله ی اژدها رو کامل یادم نیست ولی به نظرتون تو اون محیط بسته وقتی یه اژدها آتیش بازی راه بندازه شانس سالم موندن کوئینتین که اگه درست به خاطر داشته باشم نزدیکترین فرد به اژدها بوده چقدره؟ احتمالا با اتکا به این که پیش از این تو تاریخ کسایی بودن که تارگرین نبودن و تونستن اژدهاسوار بشن! * 4- توی ویدئو خیلی به ماروین اشاره شده. من شک دارم که ماروین زیر دست دوران باشه و اهداف اون رو دنبال کنه. به نظرم ماروین بحثش جداست و هدفش هم جداست. سرلا برای دوران جاسوسی میکنه نه اینکه به ماروین کمک بده! این یکی از فرضیات بعیده ویدیو بود واقعا ماروین چه دلیلی برای کمک به دوران می تونه داشته باشه؟ چی عایدش میشه؟ * 5- هدف اصلی دوران چیه؟ دنریس یا اگان رو به تخت برسونه و خودش بشه نفر دوم؟ یا اینکه اژدها رو بدزده و خودش فتح کنه و قانون دورن رو پیاده کنه؟ اگه اگان واقعا تارگرین باشه و بچه ی ریگار که پیاده کردن یا نکردن قانون دورن زیاد تفاوتی نداره چون با هر قانونی حساب کنی اگان از دنریس بزرگتره! اما مشکل اینجاست که دوران از وجود اگان نامی اطلاع نداره! آخه دوران با این وضعیت جسمیش و مریضیش مگه چندسال دیگه می تونه عمر کنه یا توانایی دست پادشاه/ملکه بودن رو داره؟ من فکر می کنم کار دیگه به اونجاها نمی کشه چون winter is coming تنها کسی که الان از خطر واقعی ای که وستروس رو تهدید می کنه خبرداره استنیس و نگهبانان شب هستن. بقیه هم که خدا رو شکر درگیر بازی تاج و تختن و اصلا به grumpkins و snarks شمالی ها اهمیت نمیدن!