رفتن به مطلب

The Hound

اعضا
  • تعداد ارسال ها

207
  • آخرین بازدید

تمامی ارسال های The Hound

1. The Hound

قسمت سوم، The Queen's Justice

متاسفانه خالقای سریال رفتن به سمت دو قطبی خوب و بد کردن سریال. چیزی که مارتین تو کتابش دقیقا برعکس رو انجام میده. شخصیت های مثبت رو کردن تو تیم اون دوتراکیز هور ، استارک هارو هم که دارن بهشون وصل میکنن. سرسی و متحدانش هم شدن بد مَن های داستان ! اخر داستان هم که معلومه دیگه جان و دنریس بد من ها رو بکشن و ادر هارو هم نابود کنن. هپی اندینگ..
  2. The Hound

ارتش تایرل ها رو ندیدیم اما قاعدتا باید خیلی بیشتر از جمع لنیستر ها و تارلی ها باشن . چجوری به این راحتی نابود شدن ؟
  3. The Hound

میشُد اون صحنه های میساندی و گری ورم از قسمت قبل ، یا اون صحنه های اریا با اون خواننده رو حذف کرد یا حتی صحنه های جان_دنریس رو کوتاه تر کرد و بجاش یکم دو تا جنگ این قسمت رو بیشتر بهش میپرداختن و دراماتایزه تر میکردن ... فازِ دی اند دی رو درک نمیکنم. 8/10
  4. The Hound

بحث اپیزودیک قسمت دوم: Stormborn

هات پای به قضیه ترکوندن سپت توسط سرسی اشاره میکنه ، یعنی ملت فهمدین؟ از کجا فهمیدن؟ یعنی سرسی همچین حماقتی کرده و گردن گرفته ؟ خب اگه گردن گرفته ، پس چرا میاد جلوی رندال تارلی از دیوانگی های مد کینگ میگه ؟ در حالی که رندال تارلی قاعدتا باید به لرد تایرل و پسرش وفادار باشه که تو ماجرا سپت کشته شدن ؟ بیشتر از اینکه شبیه حماقت سرسی باشه ، شبیه حماقت نویسندگانه. اون ماجرای درگیری وایریس و دنریس هم جک بود ، بعد این همه مدت کنار هم بودن ، تازه به وفاداریش شک میکنه ؟ منطقی تر نبود همون اول کار به وفاداریش شک میکرد ؟ نه حالا که برای محتد جور کرده و کلی با هم بودن؟ این هم بیشتر شبیه حماقت نویسندگانه ، تا حماقت دنریس یورون هم که شبیه شخصیت های فیلم دزدان کاراییب در اومده ، مث یک سگ وحشی که قلاده ش باز شده ، مضحک و بی عقل ! حالا بماند ، در مورد نحوه حمله یورون به ناوگان گریجوی ها کلی سوال و ابهام وجود داره. خط داستانی گری ورم و میساندی هم که از فاجعه رد شده ! من که شخصا اسکیپ میکنم ، اما حیف از وقتی از سریال که با داستان مضحک این دو تا ، اب بسته شده.
  5. The Hound

قسمت اول، Dragonstone

ایا امکان داره که هاوند شاهزاده موعود باشه ؟تاحالا به این فک کردین که شاید شاهزاده موعود دنریس یا جان نباشه ؟ زاده از اتش :اره میشه صحنه اخر فصل یک رو که دنریس از توی اتش در اومد رو در نظر گرفت اما سندور هم به یک نحوی زاده ی اتشه ، اون اتشی که صورت ش رو سوزاند و شخصیت ش رو شکل داد. خودش هم در قسمت اول تاکید میکنه که اخلاق بدش به خاطرات تجربیات گذشته ست. اعتقاد به خدای روشنایی : ما میدونیم که شاهزاده موعود یا ازور اهای به رلور یا خدایی روشنایی اعتقاد داشته ، خب الان ما میبینم که یواش یواش سندور هم داره به رلور معتقد میشه و همچنین رلور ویژن هایی رو توی اتش بهش نشون میده که به کس دیگه ای نشون نمیده. تولد دوباره : جان کسیه که به وضوح دوباره متولد شده ، اما یک لحظه صبر کنید ، هاوند هم به یک نحوی دوباره متولد شده . رستگاری : شخصیت سندور به وضوح متحول شده ، دیگه اون ادم قاتل بی رحمِ گذشته نیست ، از مرگ مردم بی گناه ناراحت شده و حتی برای روح شون دعا میکنه لایت برینگر : ما میدونیم که شاهزاده موعود یک شمشیر اتشین به به اسم لایت برینگر داره ، خب ما فقط یک شمشیر توی سریال داریم که اتیش میگیره و اونم دست بریک دوندارین ـه ، اما اگر تریلر سریال رو دیده باشید ، یک نمای دور در تیزر وجود داره که شمشیر اتشین در دست کس بریک نیست و دست کس دیگه ایه . ایا دست هاونده ؟ مبارزه با ادر ها : خب ما میدونیم که هاوند و برادران بی پرچم داره به سمت شمال میرن تا با وایت واکر ها بجنگن ، البته هنوز خودشون نمیدونن که چرا خدای روشنایی چرا اون ها رو به سمت شمال راهنمایی میکنه. تضاد جالبی میشه ، مردی که از اتش میترسیده ، میشه قهرمان خدای اتش ، و با شمشیری اتشین به جنگ ادر ها میره !
  6. The Hound

قسمت اول، Dragonstone

هی.. تا زمانی که استنیس بود ، ما جز میز نقش بسته شده چیزی دیگه ای از دراگون استون ندیدیم ! حالا که این "دوتراکی یز هور " با اون قیافه "اسماگ فیس ش " اومده تازه شکوه دراگون استون رو میبینیم ! هاوند! تنها دلیل من ادامه دادن سریال . از یک شخصیت درجه چندم داستان داره یواش یواش به یکی از قهرمان های اصلی داستان تبدیل میشه. پ.ن: بچه های قدیمی کجایین.
  7. The Hound

بار ِ عام، باری برای عموم [گفتگوی آزاد 2]

سلام ، برای فصل جدید چراغ فروم روشنه ؟!
  8. The Hound

اینجا متروک تر از والریا شده
  9. The Hound

"کارت های وحشی" ی مارتین سریال می شود.
  10. The Hound

زیباترین صحنه فصل ششم

بهترین سکانس فصل از نظر من،سکانس پادشاه شمالی بود.موسیقی خیلی خوب و صحبت های تاثیر گذار لیانا مورمونت،لرد مندرلی و لرد گلاور. و اینکه نا خوداگاه یاد سکانس مشابه راب میوفتادیم.
  11. The Hound

اخبار فصل ششم

همون خبر 7+6 راسته.
  12. The Hound

اخبار فصل ششم

دوست گرامی من از تقریبا یک ماه پیش به این تاپیک سر زدم و متوجه این شدم که فیلمنامه لو رفته و دوستی لینک اون رو برای کسانی که میخان میفرسته. واقعا اینجا تاپیکی هست که باید در مورد اون لینک صحبت میکردید؟ من دنبال اون لینک نرفتم چون نمیخاستم اسپویلی بشه ولی با این جمله ای که شما گفتید از هیجان سریال برای من کم شد. چه خوب میبود که تو این تاپیک که مختصل اسپویل نیست در مورد اتفاقات اون لینک حتی به همین صورت "تقریبا قابل پیش بینی بود" صحبت نمی کردید. امسال که تموم شد امیدوارم از سال بعد تو تاپیک اخبار فصل هیچ مورد شبه اسپویلی هم نباشه. من از شما عذر میخوام.اما من واقعا چیزی رو اسپویل نکردم،چون پیشبینی هرکس میتونه متفاوت باشه. اما یه چیز رو هم بگم، اگر به بخواین با این منطق به قضیه نگاه کنید اصلا نباید تو این تاپیک میومدین،چون اگر صفحات اول همین تاپیک رو نگاه کنید من از تابستان اخبار این فصل رو میزاشتم و خیلی از اتفاقات مثل بازگشت هاوند،رفتن اریا به ریورلند،زنده شدن جان و .... اسپول شده بود.ذات خبر اسپویل داره.
  13. The Hound

قسمت دهم، The Winds of Winter

عجب دیالوگی و عجب موسیقی بجایی. Jon Snow avenged the Red Wedding He is the White Wolf !The King in the North
  14. The Hound

پایان فصل ششم

دوستانی که اسپویل های فصل رو خوندن لطفا نیان اسپویل هارو در قالب پیشبینی خودشون مطرح کنن...
  15. The Hound

قسمت هشتم: No One

+ در مورد خط داستانی اریا،من فک میکنم به سمت ریوران میره،نه وینترفل.
  16. The Hound

پرومو ی قسمت بعد رو دیدم،چیزی که معلومه اینه که بولتون و شمالی ها ارتش ارایش دیده ای دارند و تعداد ـشون هم بیشتره و روی کاغذ برنده اند.اما خب همه ما میدونیم جان این نبرد رو میبره،اما چجوری؟ تنها راهی که میشه جان این نبرد ببره اینه که یه نیروی خارجی به کمک ارتش جان بیاد،اما کی؟ 1-محتمل گزینه،ارتش ویل.در قسمت های قبلی دیدیم که بیلیش به اجازه رابرت ارتش ویل رو به حالت اماده باش دراورد.در قسمت قبلی هم دیدم که سانسا نامه به بیلیش برای کمک فرستاد.اما سوال این جاست چه مدت زمان از فرستادن نامه سانسا تا نبرد وینترفل میگذره و ارتش ویل در این مدت میتونه به شمال برسه؟ 2-خیانت امبر ها و گلاور ها. به به بولتون ها.به این دلیل به این گزینه میشه فک کرد که توی کتاب امبر ها و گلاور ها در مقابل بولتون (در کنار استنیس) میجنگد.همچنین از اخبار پیش فصل خبری اومده بود مبنی بر اینکه "جان کوچیکه" در این فصل نقش مهمی ایفا میکنه.این نقش مهم دادن ریکان به رمزی بود یا شایدم تغییر دادن نتیجه جنگ به نفع استارک ها.اما سوال ایجاست اگر بخوان همچین کاری بکن،چرا ریکان رو به رمزی دادن؟ 3-خیانت مندرلی ها به رمزی.چیزی که توی کتاب اتفاق افتاده.مندرلی ها به عنوان ثروتمندترین خاندان شمال و همچین یکی از وفادارترین خاندان ها به استارک ها وانمود میکنند که در نبرد با استنیس همراه بولتون ها هستند اما قصد ضربه زدن به بولتون ها رو دارن.
  17. The Hound

حرف زیادی واسه گفتن نیست بجز چند تا نکته.. 1-شایعه ای که سرسی به دنبالش بود. به نظرم منظورش مخازن زیرزمینی وایلد فایر هست که به دستور مد کینگ ساخته شده بود. 2-بلک فیش،من فک نمیکنم مرده باشه،خیلی مشکوک بود.تو کتاب هم نمیمیره،بلکه فرار میکنه. 3-باد های زمستانی در حال وزیدند.منظور بریک چی بود؟ میخوان که به شمال برن؟ سندور دوباره سانسا رو میبینه؟ اتفاقی که به نظر من دیر یا زود می افته. 4-هیچ کس. به نظر من جاکان تا اخرین لحظه هم اریا رو تو کنترل داشت،به نظرم هدف جاکان همین بود که اتفاق افتاد،واسه همین لبخند زد.
  18. The Hound

اخبار فصل ششم

* میلتوس : خوب این یه نظریه است ولی واقعیت میتونه از این هم هیجان انگیزتر باشه
  19. The Hound

اخبار فصل ششم

مال سریال ـه banished ـه (تبعید شدگان). فک کنم کنسل شد.
  20. The Hound

اخبار فصل ششم

@ فرشید واتز دیگه برای معرفی شخصیت جدید دیره. اسپویل سرنوشت رمزی
  21. The Hound

قسمت هفتم ، The Broken Man

کجا اعلام شد امبر ها 2000 تان؟! تو کتاب بعد زندانی شدن گریت جان (رهبر امبر ها)، امبر ها 2 دسته میشن یک گروه میرن طرف استنیس،یه گروه میرن طرف بولتون ها. که رو هم میشن 800 تا. کلا این قضیه امبر ها و گلاورها که تو سریال مشکوکه.
  22. The Hound

جالب بود اما به نظرم اتفاقیه. اگر بخوای با این منطق به قضایا نگاه کنی،سندور داشت توی یه bowl غذا میخورد،پس این میتونه نشانه ی clegane-bowl باشه!
  23. The Hound

قبلا تایید شده که "توروس اف میر" برمیگرده،اما حرفی از بریک دنداریون زده نشده،میشه به عنوان یه تئوری این طور فک کرد که بعد از مرگ بریک دنداریون توروس رهبر برادری شده و برادری رو به تباهی برده،احتمالا توروس رو در خط داستانی سندور میبینیم.
  24. The Hound

gravedigger یا wood chopper ؟ بسی از بازگشت شخصیت مورد علاقه ـمان خوش حالیم! اگر از فصل سه(شایدم 4) یادتون باشه تو نبردی که با بریک دنداریون داشت،بریک گفت "کار خدایان با او تمام نشده".از زمان عوض شدن داستانـش تو سریال و شکست خوردنـش از بریان،(اتفاقی که تو کتاب نمیوفته) منتظر بازگشتش بودم. مطمئنا در قسمت های بعدی میره سراغ انجمن برادری و ترتیب ـشون رو میده. یه نکته دیگه هم اینکه مکـشین به سبک قربانی های لیدی استون هارت دار زده شده بود. وقتی داستان کتاب 180 درجه عوض میشود! سکانس صحبت های سانسا و جان با هاوس گلاور بهترین بخش این قسمت بود اما چیزی که خیلی تو ذوق میزد،اینه که این استنیس بود که به دیپ وود موت میره و قلعه از دست اهن زاده ها ازاد میکنه و خواهر ثیان رو به اسارت میگیره و قلعه رو هاوس گلاور برمیگردونه،احتمالا تو سریال این صحبت های تاثیر گذار سانسا ـست که باعث تغییر نظر ان ها میشه.این قضیه در مورد هاوس امبر هم هست،ان ها در جنگ طرف استنیس هستند،اصلا بعید نیست تو سریال در حال کلک زدن به رمزی باشن اما سوالی که پیش میاد اینه پس چرا ریکان رو به رمزی داد. +واقعا امید وار شدم استنیس تو کتاب نبرد وینترفل رو ببره،چون عملا کار های استنیس رو داره جان میکنه. محاصره ی ریوارن خط داستانی ریوارن،تنها قسمتی که از کتاب عقبتره و طبیعتا نتیجه ـشو میدونیم اما انصافا جزء بهترین قسمت های این فصل ـه.
  25. The Hound

قسمت ششم، Blood of My Blood

خرابه سقف یعنی رد کیپ ویرانه میشه،شاید اصلا تختی برای حکومت باقی نمونه.