رفتن به مطلب

Lily snow

اعضا
  • تعداد ارسال ها

69
  • آخرین بازدید

تمامی ارسال های Lily snow

1. Lily snow

تبریک تولد

روس بولتون عزیز تولدت مبارک! امیدوارم سال خوبی رو در پیش داشته باشی. (فک نمیکنی به مناسبت تولدت بهتره این وینترفل و خالی کنی بری توی همون دردفورت خودت زندگی کنی؟؟؟خوبیت نداره به خدا!میان میکشنتا! از ما گفتن بود! )
  2. Lily snow

بار ِ عام، باری برای عموم [گفتگوی آزاد 2]

چیزای مختلفی هست برای مثال فکر میکنید کدوم شخصیت ها حذف بشن؟کی میمیره؟یا مثلا برای همین فصل 5 میتونیم ببینیم کدوم بخش رو بیشتر دوست داشتن؟کی تاثیر گذار ترین شخصیت بوده؟کدوم تغییر سریال نسبت به کتاب خوب بوده کدوم بد بوده؟و..... حالا من همین طوری گفتم،بقیه هم فک کنم نظرای بهتر دارن.
  3. Lily snow

پروژه: پرونده نویسی خاندان های وستروس

اخه مسئله اینه که توی TWOIAF کاملا منطقه ای هم توضیح داده....یعنی بعد از این که تاریخ تارگرین ها رو تا حدودی گفته و شورش رابرت هم تموم شده منطقه های رو با خاندان های اصلی شون رو کامل توضیح داده،برای همین منطقه ای بخوایم بنویسیم تکراری میشه تقریبا. @آمون : خب این افراد قاعدتا اگه انقدر براشون این اطلاعات جالب باشه میرن دنبال همین کتاب .ترجمه هم که داره میشه. باز خصوصیات جغرافیایی بهتره اما آخه مگه چقدر حجم داره کل اطلاعاتی که داریم؟؟ و این که اصلن هیچ ایده ای ندارین که قراره چقدر حجم داشته باشه....چند شماره باشه....چند وقت یکبار ارائه بشه و...؟
  4. Lily snow

نمخواین برای فصل 6 نظر سنجی بزارین آیا؟؟؟
  5. Lily snow

پروژه: پرونده نویسی خاندان های وستروس

از نظر من علاوه بر خاندان های اصلی (استارک،لنیستر،تایرل و.....)بهتره خاندان های کوچیکتر(پرچمداراشون) رو هم معرفی کنیم،چون تقریبا دیگه هممون همه چیز رو در مورد این خاندانای اصلی میدونیم اما اکثرا پرچمداراشون خیلی ناشناخته ان.(چقد ادبی نوشتم ) پ ن:آهان!اینم خیلی مهمه که تصاویر خوب داشته باشیم از نشان خاندان ها و قلعه شون و....
  6. Lily snow

من خودم زبانم با فيلم و سريال خيلي خيلي پيشرفت كرد.اولين كتاب انگليسي هم كه خوندم مجموعه ي دايورجنت بود.بعد از اونم هانگر گيمز و پرسي جكسونا و چند تا رمان درام خوندم . فقط بار اول برام يكم سخت بود بعد سريع راه افتادم.اما ميخواستم كه ضيافتي براي كلاغ ها رو به انگليسي بخونم كه به مشكل خوردم.كل مشكلمم سر توصيفاته،برام يكم سنگينه.
  7. Lily snow

معادل های مناسب و شیوه های نگارش برای ویکی

وارگو هوت.اولیو بنویسم پس؟
  8. Lily snow

معادل های مناسب و شیوه های نگارش برای ویکی

His coat of arms feature the Black Goat of Qohor چی ترجمه کنم؟
  9. Lily snow

نحوه نوشتار و تلفظ اسامی در ویکی

خب،این معادل هایی که تا الان تصویب شده. خیلییاشون توی لینک ویکی هست،خیلیاشونم نیست.من تمام سوالایی که توی این تاپیک پرسیده شده بود و تمام جواب های نهاییشون رو هم اضافه کردم.(اونایی که اضافه کردم رو رنگی کردم).بعضی از کلمات و اصطلاحاتم بود که دو تا معادل براشون پیشنهاد شده بود و ظاهرا هر دو مورد قبول واقع شده بود برای همین من هر دو تاش رو نوشتم،حالا میخواین باز سرشون بحث کنیم به نتیجه برسیم. Aegon اگان Alayne Stone آلاینه استون Arianne Martell آریانه مارتل Asshai آشایی Azor Ahai آزور آهای as high as honor به بلندای شرافت Baratheon براتیون Battle of redgrass field نبرد چمنزار سرخ Bear Island جزیره خرس Black Water بلک واتر broken anvil سندان شکسته blackfish بلک فیش Braavosian Coastland سرزمین ساحلی براوسی ها Brandon the Burner برندون سوزاننده Brandon Stark the Bad برندون خبیث Brandon Stark Ice Eyes برندون چشم یخی Brandon Stark the daughterless برندون بی دختر castle black کسل بلک crownlands سرزمين های سلطنتی Davos داووس dragon stone دراگون استون Edmur Tully ادمور تالی Euron Greyjoy یورون گریجوی faith of seven مذهب هفت first men نخستین انسان ها firewyrm فایرویرم great jon جان گنده gerold hightower جرالد های تاور green field گرین فیلد greensight سبز بینی greenseer سبز بین Ghoyan Drohe گویان دورهی hoare هور harrenhal هارن هال house hold خدمه Ironborn آهن زاده Indigo Straits تنگه ی نیلی king's landing بارانداز پادشاه king's wood جنگل شاهی kingmaker شاه ساز king of rivers and hills پادشاه رودخانه و تپه lightbringer لايت برينگر lands of always winter سرزمين های هميشه زمستان Maester استاد master of coin ارباب سکه master of wispers ارباب نجواها Melisandre ملیساندر Neck نک Night's Watch نگهبانان شب old gods خدايان قديم old town اولد تاون oberyn martell اوبرین مارتل petyr baelish پتاير بيليش poor fellows پيروان فقير Queen Dowager بیوه ی پادشاه r'hllor رلور reach ريچ Reek ریک riverlands سرزمين های رودخانه roose bolton روس بولتون Smiling Sea دریای خندان samwell tarly سمول تارلی Sansa Strk سانسا استارک Seaworth سی ورث Scribe's Hearth سرای کاتبین sellsword مزدور sellsail مزدور دریانورد stormlands سرزمين های طوفان skin changer اسکين چنچر seneschal مباشر storm king طوفان شاه Theon تیان Tower of Joy برج شادی vale of arryn دره ارن valyrian freehold ممالک مستقل والریا war of the ninepenny kings جنگ ناين پنی کينگز Warrior's Son فرزندان جنگجو weirwood درخت نيايش westerlands سرزمين های غربی Wildfire آتش وحشی Windwyrm ویندویرم Would be kings مدعیان پادشاهی would be dragon rider اژدها سوار آینده young wolf گرگ جوان اونایی که دوتا معادل داشتن اینان: Kingswood Brotherhood انجمن برادری جنگل شاهی/کینگززوود Lot Seven بخش هفت/دسته ی هفت seastone chair تخت سنگی/تخت دریاسنگ + نحوه ی نوشتن و تلفظ اسامی خاندان تارگرین:رینیس-ریلا-نیریس-دینیس-دیمون-الینا-رینیرا-دیرون-اگان-دیلا-ریلی-رینا-دینا اگه غلط املایی یا تایپی وجود داشت دیگه دوستان به بزرگی خودتون ببخشید.
  10. Lily snow

منم با تایوین موافقم!البته واقعا هیچ وقت درک نکردم چرا انقدر با پشتکار دنبال اسپویلا میرم ( در حالی که بعدش تنها کاری که میکنم اینه که به خودم فحش بدم.) اما واقعیتش اینه که اسپویلا نه تنها مزه ی سریال و از دست نمیده حتی از نظر من جذاب ترشم میکنه،در خیلی موارد کمکتم میکنه که احساساتتو بروز بدی،چون من به شخصه وقتی شوک میشم هیچ عکس العملی نشون نمیدم. ولی خداوکیلی من هیچ وقت نفهمیدم چرا همه میگن با اسپویل خونی مزه ی سریال از بین میره. یا کتاب. البته من کلا عادت دارم کتابم که میخرم اول صفحه اخرشو میخونم بعد شروع میکنمش. (مازوخیسم پیشرفته) در هر حال از نظر من اسپویلا مزشو بیشتر میکنه،چون برای مثال وقتی اسپویل میشه که فلان اتفاق قراره بیوفته تو فقط میفهمی که ای وای برمن!فلان اتفاق قراره بیوفته! اسپویلا بهت جزئیات و نمیدن،این که چه طوری این اتفاق میوفته،یا کی ،یا..... برای همینم حریص تر میشی و کل جریان برات جذاب تر میشه! البته این نظر بندست. خلاصه این که هر کس رسالتی دارد،مال ما هم اسپویل خونی است. باشد که رستگار شوید.
  11. Lily snow

نظرسنجی شماره 1: نابخردانه ترین اقدام کتاب "بازی تاج ...

احمقانه ترین کار رو از نظر من کتلین کرد.کار ند هم وقتی به سرسی گفت که میدونه احمقانه بود.شرفانه بود...اما احمقانه بود.ولی از نظر من حماقت اصلی رو لایسا انجام داد.نباید میذاشت تیریون به این اسونی از چنگش در بره.
  12. از نظر من گزینه ی 8.چون منم با تالیسا موافقم که احتمالا مارتین میخواد ذهن مارو منحرف کنه و اخرش کلا یه چیز دیگه میشه.ولی اگه به من باشه دوست دارم یا گزینه ی 6 باشه یا 5! ولی اصن دوست ندارم گزینه ی 2 باشه.چون به شدت از رلور بدم میاد. دلیلشم نمیدونم.
  13. نبرد میدان آتش!فکر کنید هر سه تای اون اژدهاها با هم ازاد بشن!!!بعد از اونم نبرد سپیده دم!!!
  14. Lily snow

نظرسنجی شماره 4: اگر شما به جای جیمی لنیستر محافظ پادشاه ...

امکان نداشت به ایریس وفادار بمونم.اما امکان نداشت وایستم کنار تا ریگار و زن و بچه هاشو بکشن.چون ریگار صلاحیت و لیاقت خودشو برای داشتن تاج وتخت ثابت کرده بود....جدا از این اصلا درست نبود که بزاره الیا و بچه هاش و بکشن..از هر نظر.
  15. Lily snow

اره من ديدم. تقريبا همونايى بود که تو تريلر پيش نمايش بود. يه سوال واسه من پيش اومد چطورى مى خوان اين همه داستانو تو يه ساعت نشون بدن؟
  16. Lily snow

تبریک تولد

تولدت مبارک!!!!
  17. Lily snow

ای وای!واقعا بازیگر محشری بود. من وقتی کوچولو بودم فیلم دراکولا که دیده بودم عاشقش شده بودم. خیلی خیلی دوست داشتنی بود.امیدوارم در ارامش باشه.
  18. Lily snow

تاپیک مخصوص ویدئو های جالب نغمه ای

دیگه در این حد داغون نبود!
  19. Lily snow

توی فن پیج اینستاش یکی کامنت گذاشته بود که مارتین گفته این اتفاق قراره آخر winter winds بیوفته و مارتین هم که به D&D گفته اونا تصمیم گرفتن توی سریال تایمشو عوض کنن. اگه واقعا اینطوری باشه من سکوت میکنم دیگه.
  20. Lily snow

اصلا علت کمیاب بودن فولاد والریایی همینه! چون با دم اژدها و در زمان امپراطوری والریا ساخته شده! الان فقط یه تعداد معدودی می تونن این شمشیرها رو بازسازی reforge کنن تا جایی که می دونم بازسازی کردن یه سلاح تاثیرشو از بین نمی بره البته تا حدی که ساختار اون موادی که درش بکار رفته دچار تغییر نشه. آخه مگه نگفتن فقط ابسیدین میکشه ادر ها رو؟
  21. Lily snow

آدر ها از نظرتون شبيه ارك هاي أرباب حلقه ها نشدن يه كم؟
  22. Lily snow

@s.i.s يه سؤال،چرا اسرائيل خاندان تايرلن؟ منظورم اينه كه توي سراسر كتاب به اين اشاره ميكنن كه تايرل ها كلي سرباز دارن،بيشترين ذخيره ي آذوقه و .... .ولي جداً از مسله ي سياسي اسرائيل أصن موقعيت جغرافيايي خوبي نداره،از نظر نظامي هم فك نكنم خيلي قوي باشه....هست؟ پ.ن:بعد چرا كرد ها نگهباناي شب محسوب ميشن؟!!؟!؟ پ.ن.ن:وجه مشترك تركيه و گريجوي ها رم نفهميدم.
  23. Lily snow

ترول و meme فیلم و کتاب بازی تاج و تخت

سلام عرض شد.
  24. Lily snow

من خودمم همونى که گفتى رو يادم بود مون تى و اينا... بعد به دليل اين که کتاب و سريال خصوصا سه فصل اول رو درهم يادم مونده و مطمئن نبودم کدومش برا کتابه کدوم برا سريال رفتم سراغ ويکى سرسى که اين قسمت کشتن بچه هم توش بود! البته منظور از بچه همون جنينى که از رابرت حامله شده ست! چون تو سريال يادمه که مى گه بچه به دنيا اومد و ظاهرش مث رابرت بود و اين حرفا... بچه به نطفه رسیدا!به دنیام اومد ولی بعد مرد.توی سریال سرسی به کت میگه.توی کتابم یه جا به ند میگه ولی دقیق یادم نیست چی میگه،در هر صورت بعید میدونم سرسی بچه ی خودشو بکشه،حالا چه از رابرت باشه چه از هر کس دیگه. آخه کاملا نشون داده هر چی که باشه عاشق بچه هاشه.
  25. Lily snow

تاپیک مخصوص ویدئو های جالب نغمه ای

سلام. اینم یه موزیک ویدیئو ی دیگه از the warp zone: http://loadwap.mobi/youtube-download/ufpnu_otzag/GAME-OF-THRONES-DEAD-CHARACTER-MEDLEY-Centuries-Dark-Horse-Blank-Space-Pompeii-Parody اینم یه ویدیئو که تئوری R+L=J رو توضیح داده. http://loadwap.mobi/youtube-download/KOAY_cgvvSM/Game-of-Thrones-Theory-RLJ-Explained