رفتن به مطلب

Old bear

اعضا
  • تعداد ارسال ها

9
  • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

0
  1. Old bear

بحث اپیزودیک قسمت ششم Beyond the wall

نظرات ديگران رو درباره ى بيليش خوندم خواستم متذكر بشم كه فقط خاندان استارك ها يا ارين از بيليش ضربه نخوردن خاندان تايرل هم از اعتماد به بيليش هم ضربه خوردن چون بيليش يكى از عواملى بود كه باعث مرگ جافرى بود حتى خيلى ها هم معتقد هستند كه بيليش اولنا رو راضى كرد كه جافرى رو بكشه و كارى كنه كه تيريون مقصر واقع بشه با اين كار و همچنين مرگ تايوين(با اينكه بيليش تو اين يكى دست نداشت حداقل خيلى نه) باعث شد كه سرسى با خاندان تايرل ها حتى مارتل ها درگير بشه شايد بيليش مستقيم باعث اين اتفاقات نشده باشه ولى قطعا در شروع شدنش دست داشته فكر كنم قبلا هم گفتم ولى من از كاراكتر بيليش خيلى بيشتر از سرسى ميترسم سرسى تا زمانى كه كسى يا چيزى قدرت يا حالا در قسمت هاى قبل تر بچه هاش رو تهديد نميكرد صلح رو بهم نميزد يا دسيسه اى نميچيد ولى بيليش مدام صلح رو برهم ميزنه تا با استفاده از هرج و مرج خودش رو بالا بكشه مثل حرفى كه خودش گفت: هرج و مرج مثل يك نردبان است
  2. Old bear

بعيد ميدونم نايت كينگ قسمت شر خالص اين سريال يا كتاب هست همان طور كه توى ارباب حلقه ها نميشد با اورك ها يا سائرون مذاكره كرد اينجام فكر نكنم بشه به هر حال نايت كينگ ميخواد همه ى انسان ها رو يا بكشه يا وايت كنه
  3. Old bear

از نظر من خيلى نميشه بهش گير داد چون ما تعداد دقيق افرادى كه از ديوار حركت كردن رو نداريم صحنه ى آخر اپيزود پنج فقط روى هفت نفر زوم كرد و نشون داد عده اى هم پشتشون دارن سورتمه ميكشن شايد اون لحظه كه ١٠ نفر رو نشون داد عده اى رفته بودن جلو كه مسير رو چك كنن توى صحنه خرس هم ديديم كه نفر جلو داشت حركت ميكرد 1-نشون دادن اژدها فكر كنم بشدت هزينه بر باشه همچنين وقتى نيزه به ويسريون خورد يه صحنه ى گذرايى از ريگار رو ديديم 2-هدف دنريس نجات دادن جان و تيمش بود نه حمله ى مستقيم به وايت واكرها يا ارتششون كه اگه اين كارو انجام ميداد قطعا يه اژدها ديگه هم از دست ميداد 3-اين يخ زدن درياچه هم سوال من هم هست شايد نايت كينگ نميخواست نيرو از دست بده چون وايت هايى كه رفتن تو درياچه كه ويسريون رو زنجير كنن ديگه بالا نيومدن ولى اون وايت كه هاند با چكش يخ زير پاش رو چكوند دوباره اومد بالا و پاى تورموند رو گرفت 4-لباس جان خشك نشد بلكه يخ زد 5-سرعت سريع اين قسمت رو همه گفتن چيزى دربارش نميگم
  4. Old bear

بعيد ميدونم كه توى اين فصل درگيرى بين نايت كينگ با نيروهاش با نيروهاى شمالى مستقر در وينترفل رو ببينيم فاصله ى بين ديوار تا وينترفل نسبتا زياد هست و تازه نيروهايى هم از شمال روى ديوار و نزديك اون وجود دارن هر چند كه نايت كينگ و ارتشش به راحتى ميتونه شكستشون بده ولى قطعا درگيرى اتفاق خواهد افتاد به خصوص كه ترموند و بريك الان تو ايست واچ هستن ولى قطعا توى فصل هشتم درگيرى خيلى بزرگى تقريبا به سبك ميناس تيريت توى ارباب حلقه ها نزديك وينترفل خواهيم داشت كه حدس ميزنم بسيار حماسى باشه
  5. Old bear

سلام واقعا قسمت خوب و نفسگيرى بود حتى با اينكه فيلم نامه اسپويل شده رو خونده بودم باز بعضى از صحنه هاش مثل حمله ى اون خرس وايت شده يا وقتى كه تورمند روى زمين افتاده بود و وايت ها داشتن ميكشتنش واقعا ميخكوبم كرد كشته شدن اژدها هم واقعا غم انگيز بود اصلا انتظار نداشتم نايت كينگ خودش مستقيما اژدها رو بكشه عجب قدرتى داره به هر حال مثل همه ى سريال ها يك سرى ايراد داشت بزرگترين ايرادشم هم همين رسيدن دنريس با اون سرعت به جان و افرادش بود كه تقريبا همه دربارش گفتن براى همين چيزى دربارش نميگم مطمئنم هستم كه هر چقدر هم سريع بود به پاى يورون نميرسيد چيز ديگرى هم كه برام عجيب بود پرتاب سنگ توسط هوند به مرده ها بود حوصلش سر رفته بود با هدف ديگرى داشت پيدا كردن همچون زنجيرى هم وسط اون برهوت هم واقعا عجيب بود توى كتاب اشاره شده بود كه وحشى ها خيلى آهنگر هاى خوبى نيستن و سلاح هاى فلزى كمى دارن نميدونم كه توى سريال هم همچين چيزى درسته يا نه به هر حال بعيد ميدونم وايت واكر ها درستش كرده باشن مگر اينكه از يخ باشه كه نبود قسمت وينترفل هم دقيقا طبق انتظار و ترسم پيش رفتت تنش بين آريا و سانسا خيلى بيشتر شد كه باعث شد سانسا به ليتل فينگر نزديك تر بشه و برن هم طبق انتظارم هم هيچ كارى نكرد از نظرم الان نميشه هيچ ايده اى داد و فقط بايد صبر كنيم تا قسمت آخر بياد كمى هم براى هوند نگران هستم چون همراه اون جنازه اى كه گرفتن و جان و دنريس به سمت كينگزلندينگ رفتن توى تريلر فصل هفت هم صحنه اى از درگيرى هوند با يكى توى جايى شبيه كينگزلندينگ ديديم با توجه به اينكه معمولا قسمت آخر سريال معمولا اتفاق هاى خيلى مهم كه معمولا با مرگ يكى يا چندتا از كاراكتر ها هم همراهه بايد انتظار كشته شدن يك يا دونفر رو داشته باشيم كه اميدوارم هوند جزوشون نباشه
  6. Old bear

قسمت پنجم: Eastwatch

شايد اشتباه كنم ولى فكر كنم منظور دنريس از وارد شدن سرسى تجديد قواى نيروهاى لنيستر باشه الان نيروهاى سرسى تو خشكى كاملا از هم پاشيده و فقط سرزمين رودخانه و كينگزلندينگ و بخش هايى از نزديك شهر رو تحت اختيار داره اگه دنريس نيروهاش رو به شمال ببره و مشغول جنگ با وايت واكر ها بشه سرسى دوباره نيروهاش رو جمع ميكنه يا حتى مزدور استخدام ميكنه درباره ى اينكه چرا سريع كار سرسى رو تموم نميكنن تنها حدسم اينكه با توجه به نقشه تيريون دنريس قصد داره كينگزلندينگ رو محاصره كنه تا مردم از گرسنگى به جون هم بعد به جون سرسى بيفتن شايد يكم مسخره بياد ولى اين نقشه ى اصلى دنريس بود محاصره هم زمانبر هست و با توجه به نامه برن وايت واكر ها خيلى به ايست واچ نزديكن از طرفه ديگر سرسى منبع خيلى زيادى وايلد فاير داره كه ميتونه در جنگ عليه وايت واكر ها استفاده شه هر چند كه بعيد ميدونم سرسى حتى با ديدن كل ارتش مردگان كوتاه بياد
  7. Old bear

من فكر كنم تقريبا همين رو گفتم به هر حال ترس من از بيليش هست از اين كاراكتر من بيشتر از سرسى ميترسم و الان كاملا دست گذاشته روى همون نقطه اى كه آريا و سانسا توى فصل يك با هم مشكل داشتن اگر نه اون نامه هيچ فايده اى نداشت سانسا كمى بعد از نوشتن اون نامه فهميد كه جافرى و سرسى اصلا آدم هاى جالبى نيستن و تا جايى كه يادمه زمانى كه داشت نامه رو مينوشت كاملا سرسى داشت بهش ميگفت كه چى بنويسه اگر آريا بره و مستقيم با سانسا حرف بزنه مطمئنم كه حقيقت رو ميفهمه و نقشه ى بيليش نقش بر آب ميشه ولى به احتمال زياد اين كار رو شايد انجام نده شخصيت آريا شايد از سانسا قوى تر باشه ولى آريا خيلى يك دنده است براى همين حدس ميزنم(اميدوارم) كه برن يا حتى برين جلوى به جون هم افتادن اين دو تا خواهر رو بگيرن اين كه آيا بيليش موفق شده يا نه رو توى قسمت بعد ميبينيم
  8. Old bear

از حقیقت محض کلامش؟ شاید. شاید هم از رفتار سنگدلانش. سانسا نابالغه؟ آریا هم همینطور. به جای اینکه درست با خواهرش صحبت کنه و نگرانیشو باهاش در میون بذاره بچه بازی در میاره. تو همیشه چیزای قشنگو دوست داشتی. ببینم همه چیزای زشتو دوست دارن و فقط سانساس که چیزای قشنگو دوست داره؟ یا اون پیشنهاد مسخره که گردن همه لردهای ناراضی رو باید زد. اگر آریا سر کار بود احتمالا شیوه ی حکومتی جافری و مدکینگو در پیش می گرفت.KILL THEM ALL این دو نفر نیاز دارن سنگاشونو با هم وا بکنن. طعنه و نیش زدن راهش نیست. این بی اعتمادی فقط یه فرصت برای بیلیشه تا دسیسه هاشو پیاده کنه و بینشون بیشتر تفرقه بندازه. با بانو نايمريا موافقم بيليش هم دقيقا متوجه اين موضوع شده و داره روش كار ميكنه شيوه ى آريا اگه مثل جافرى يا رمزى نشه در بهترين حالت مثل راب ميشه كه توى نقطه ى بحرانى جنگ لرد كاراستارك رو كشت و نيروهاش رو از دست داد و باعث شد كه جنگ رو ببازه و علاوه بر اون باعث شد كه كاراستارك ها در آينده از بولتون ها حمايت كنن
  9. Old bear

سلام اين اولين بارى هست كه اينجا چيزى مينويسم و تازه هم ثبت نام كردم از اين قسمت سريال خوشم اومد شايد صحنه هاى اكشن كمترى نسبت به قسمت قبل داشت ولى از لحاظ ديالوگ ها نسبت به قسمت قبل واقعا پيشرفت چشم گيرى داشت ولى به هر حال اشكالات كوچكى هم داشت بزرگترينش از نظر من نجات يافتن جيمى بود قسمت قبل داشت با اون زره سنگينش غرق ميشد ولى اين قسمت بران اونو پايين تر از جايى كه پريده بودن از آب بيرون كشيد تازه رودخانه هم جريان چندانى نداشت از اينكه اژدها اينجورى جلوى جان هم فرود اومد و بعد جان بهش دست زد هم خيلى خوشم نيومد احساس ميكنم ميتونست صحنه هاى بهترى رو جايگزينش كنن ولى از بقيه اش واقعا لذت بردم همچنين از مردن رندل تارلى هم خوشحال شدم به خاطر رفتارش با سمول اصلا ازش خوشم نميومد ولى از كشته شدن پسرش كمى شوكه شدم هر چند دنريس تمام راه هاى ممكن رو جلشون گذاشته بود اتفاقات كينگز لندينگ و ديدن دوباره گندرى يا ديدار تيريون با جيمى هم خوب بود ولى كمى براى بران ترسيدم به خاطر جمله اى كه سرسى دربارش گفت بران يكى از شخصيت هاى مورد علاقم هست همچنين از رفتن سمول از سيتادل واقعا خوشحال شدم ديدن سمول با يه مشت آدم احمق كوته بين كه فكر ميكنن فقط منطق خودشون درسته واقعا غير قابل تحمل بود فقط اميدوارم توى كتاب هايى كه با خودش برد چيز بدرد بخورى پيدا شه اون قسمتى هم كه گيلى درباره ى ملغى شدن ازدواج ريگار و ازدواجش با يكى ديگه خوند شايد جان رو وارث تخت و يك تارگرين بكنه ولى از نظر من قيام رابرت باز تقصير ريگار يا حتى ليانا هست كه بدون هيچ اطلاعى گذاشتن رفتن بقيه ى كارها هم كه پادشاه ديوانه انجام داد قسمت وينترفل هم واقعا نگرانم كرد بين آريا و سانسا هميشه تنش بوده و الان بيليش هم داره روى همون كار ميكنه حتى اگر هم سانسا و آريا بتونن از اين تله فرار كنن باز بيليش با تفرقه افكنى توى لرد هاى شمال ميتونه دردسر درست كنه هيچكدوم از اون لردها نميدونن كه بيليش چه جونوريه الان فقط اميدم روى برن هستش واقعا منتظر قسمت بعد هستم اميدوارم اگه هكى اتفاق افتاده توى اينترنت بذارنش حتى كيفيت پايين هم كارو راه ميندازه از اون هفت نفرى كه رفتن اونور ديوار همشون رو دوست دارم و ميدونم سريال در بهترين حالت يكشون رو ميكشه(اسپويلرها هم تاييدش كردن اسم شخصيت حالا نميگم تا مشكلى پيش نياد)