رفتن به مطلب

Mimzar

اعضا
  • تعداد ارسال ها

18
  • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

43

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمیشود.

1. Mimzar

بحث اپیزودیک قسمت ششم - The Iron Throne

ما تواین فصل دیدیم که تو یکی از جلسات واریس یه کاغذی داره واعلام میکنه که لرد یا شاهزاده جدید دورن با ما متحد شده. چرا دنریس باز تو این قسمت گفت که دورن و وینترفل رو آزاد میکنه؟ یه احساسی دارم که جان بخاطر خواهرای استارکش دنریس رو کشت کاش این حس القا نمیشد. به انداره ی کافی قسمت مزخرفی بود، اینو دیگه نمیخوام باور کنم
  2. Mimzar

بحث اپیزودیک قسمت پنجم The Bells

من واقعا نمیفهمم چرا مشاورین دنریس از ابتدا میگفتن اگر به کینگزلندینگ حمله کنی هزاران آدم بیگناه کشته میشن، در صورتی که دنریس اون موقع دیوانه نبود و دیدیم تا سقوط شهر هیچ آدم بیگناهی کشته نشد. مشاوران بر چه اساسی این حرفو بهش میزدن؟ اگر کسی جوابی داره ممنون میشم منو متوجه کنه
  3. Mimzar

بحث اپیزودیک قسمت پنجم The Bells

این اپیزود خیلی نکات مثبت خوبی داشت، ولی من واقعا نفهمیدم دنریسی که تنها چیزی که تموم عمرش میخواست رو خیلی راحت و بدون کشتن مردم بدست آورد، چرا باید مردم رو تمام و کمال میسوزوند؟ حتی پدرش که مدکینگ بود و کارهای خیلی دیوانه‌واری انجام داده بود، اما تا وقتی که مجبور نشده بود دستور سوزوندن شهر رو نداد. وقتی که دید چاره ای نداره گفت "همه رو بسوزونید" اما دنریس که تا قسمت قبل خیرش خیلی خیلی پررنگ تر از شرش بود، بدون هیچ دلیلی تموم مردم شهر رو بسوزونه! هرچی فکر میکنم میبینم برای من قابل قبول نیست، اگر بنا به جنونه سازنده‌ها خیلی تو نشون دادنش ناتوان بودن. من که اولش نفهمیدم اصلا چی شد که بعد از زنگ دنریس باز آتیش زد. اگر میترسید مردم جان رو انتخاب کنند، نباید جان رو ازبین میبرد؟ اونجوری هم مدکویین میشد بالاخره. یعنی میخوام بگم دنریس قراره مدکویین باشه قبول، ولی یه شبه و بعد از سقوط شهر آخه؟! در ضمن وقتی دنی به وستروس میرسه که وضعیت روانیش انقدر آشفته نبود، چرا مشاورانش باز هم میگفتن حمله نکن مردم بیگناه میمیرن؟ در صورتی که دیدیم میشد خیلی راحت پایتخت رو گرفت بدون کشتن مردم بیگناه. اون موقع دنریس تخت آهنین رو میگرفت، شهر رو هم نمیسوزوند. یعنی قاعدتا اینجوری میشد. اسکورپیونی هم در کار نبود.
  4. Mimzar

بحث اپیزودیک قسمت سوم The Long Night

در راستای صحبت دوستان در مورد دنریس من دوست دارم چندتا نکته رو مطرح کنم یک اینکه سوزوندن رندل تارلی و پسرش بی رحمانه ترین کار دنریس بوده و به نظر من تنها کار بی‌رحمانه‌ش. همونطور که ند استارک سر اون نگهبان شب رو زد بخاطر قوانین. مردی که به شرافتش معروفه. برام جالبه که دوستان بی‌رحمی‌های سرسی که خیلی وحشیانه‌تر بوده رو بعضا توجیه میکنند، اما دنریس رو یک دیکتاتور مطلق میدونند. به زندانی کردن جان اشاره میکنند و میگن این نشونه‌ی دیکتاتور بودنشه، در صورتی که دنی به جان اجازه‌ی استخراج درگون گلس رو داد در حالیکه جان زانو نزد. به خاطر جان جنگ خودشو عقب انداخت، جنگی که تنها هدفش بوده و بخاطرش اومده وستروس، حاضر به مذاکره با سرسی شد، به شمال رفت، به قول تیریون به خطرناک‌ترین نقطه‌ی دنیا رفت و خودشو به خطر انداخت، یه اژدها از دست داد و در نهایت با ارتشش راهی شمال شد تا جنگ شمالی‌ها رو ببره و همه‌ی اینا قبل زانو زندن جان بود. جنگی که دیدیم دنی بیشتر از همه تلفات داد. کدوم شخصیت دیگه همچین نرمشی داشته؟ حتی جان همچین نرمشی در برابر دنی نداشت. و اما دوستان گفتن دنریس ارتششو با بیرحمی بدست آورد. به نظر من اینطور نیست، دنریس آنسالید ها رو با کشتن اربابها آزاد کرد، بعد ازشون پرسید که آیا برام میجنگید؟ از دوتراکی ها هم همین سوالو پرسید. همون طور هم که میساندی گفته هرکدومشون که بخوان از پیش دنی برن آزادن و اگه موندن صرفا به خاطر عشقه. کشتن اربابها رو هم نمیشه به بیرحمیش ربط داد، چون اربابها رو بخاطر هدفی مجازات کرد که اون هدف از خودخواهی و بدذاتی نمیاد. بخاطر تمام برده‌های سلاخی شده‌ی توی راه، نه شخص خودش یا تاج و تخت. همه‌ی اینها و کارهای انسان‌دوستانه‌ی دیگه دنریس رو که کنار هم بذارید میبینید اصلا خیرش با شرش قابل مقایسه نیست. حالا اینکه در ادامه شخصیتش رو مثل اریس پیش ببرن یا نه رو نمیدونم. اما الان دنریس به نظرم همچنان کاراکتر مثبتیه، و به نظرم اونقدری وقت ندارن که بخوان منفیش کنند، چون چرخش شخصیتی یه شبه اتفاق نمیفته و ازونجایی که دنریس تا همین اپیرود قبل همچنان مثبت بود، اگر این کارو بکنن فکر نمیکنم برای من باور پذیر بشه.
  5. Mimzar

به صورت واضح یعنی دقیقا چطور؟ کاملا واضح نشون دادن که چطور شد و چی شد که جورا رفت پی دنریس. اژدها زخمی شد زوزه کشید، چهره ی جورا رو نشون دادن. یعنی چی؟ یعنی جورا نگران دنریس شد. واضح تر از این که نمیشه نشون داد. وگرنه دلیلی نداشت بعد از زوزه‌ی اژدها سریع جورا رو نشون بدن که وسط جنگ توجهش به چیز دیگه ای غیر جنگ جلب شده. همونجوری که گفتم من خودم خیلی حالم گرفته شد بعد این اپیزود چون اصلا انتظاراتم برآورده نشد اما بعضی از چیزایی که مطرح میشه کمی مقرضانه ست. مثل این مورد که گفته شد آریا از کجا میدونست الان نایت کینگ پیش برنه؟ خب ما از وسط اپیزود دیدیم آریا رفت سراغ نایت کینگ، یه جایی همون اطراف بالاخره کمین کرده و منتظر نایت کینگه دیگه.
  6. Mimzar

دوست عزیز درسته که خیلی از نقدهای شما وارده اما چندین موردش واقعا جوابش تو خود اپیزود هست مثلا ما آخرین باری که سرجورا رو میبینیم مشغول جنگیدنه که صدای ناله( زوزه) اژدها توجهشو جلب میکنه، اگر اشتباه نکنم اژدهای جان هست که تو نبرد با نایت کینگ زخمی شد و بعدش نشیت رو زمین. اونجا چهره ی جورا رو نشون دادن و‌کاملا مشخص بود که این صدا نگرانش کرده و بعدش دیدیم که اومد و کالیسیش رو نجات داد. همون صدای اژدها، جورا رو به سمت دنریس کشوند. من خودم به روند داستان نقد دارم اما خیلی از مواردی که ذکر کردین نمیشه بهشون گفت ایراد.
  7. Mimzar

برام سواله چرا بعضی از دوستان معتقدن دنریس یک دیکتاتوره؟ درسته اشتباهاتی داشته اما اگر این اشتباهات رو نمیداشت میشد یک شخصیت کاملا مثبت که چیز جذابی نیست. به نظرم کفه‌ی ترازو کارها و نیات درست و انسانی دنریس خیلی خیلی سنگین تر از کارهای ظالمانشه. آدمی که به قول خودش میخواد این چرخی که دیکتاتورها طی سالها درست کردن رو بشکونه به نظرم به این راحتی نمیتونه تبدیل به دیکتاتوری مثل سرسی یا بقیه بشه. خوشحال میشم نظر دوستان رو بدونم.
  8. Mimzar

با تک تک جملاتون موافقم. دقیقا چیزایی که تو ذهن من میگذشت رو مطرح کردید. تو کل سریال اصلا سرسی قابل مقایسه با پادشاه شب نبود که الان بخوایم سه قسمت طولانی از چگونگی رویارویی با سرسی ببینیم.
  9. Mimzar

با توجه به اینکه آزورآهای کلا تو سریال نشون داده نشده، من فکر میکنم اون قسمت از پیشگویی مگی قورباغه برای سرسی و خانه ی نامیرایان برای دنریس که تو سریال نشون داده نشده هم دلیلی داره، من فک میکنم نمیخوان اون شکلی پیش ببرن داستان رو.
  10. Mimzar

من با نظرتون در مورد غافلگیری‌های سریال کاملا موافقم، اما شخصیت‌هایی مثل ند، راب، اوبرین مارتل، جافری و... که ما با مرگشون شوک شدیم هیچ کدوم از مرگ برنگشتن. تنها کسی که از ابتدا ارتش مردگان رو جدی گرفت جان بود، وقتی بریک دونداریون به دلیلی از مرگ برگشت ( که توی فیلم براش یه دلیل پیدا کردن)، لرد آو لایت یا خدای نور به چه دلیلی جان رو برگردوند؟ ما دیدیم که ماموریت بانوی قرمز که نماینده‌ی خدای نور بود تموم شده. پس خدای نور تنها هدفش از برگردوندن جان آوردن دنریس بود؟ نقش دنریس و ارتشش چی بود؟ اگر دنی نبود باز هم ممکن بود آریا بتونه شاه شب رو بکشه. در خوب بودن این قسمت از خیلی جهات که شکی نیست، اما متاسفانه سریال خیلی چیزا رو هم فدای سوپرایز شدن بیننده ها کرده.
  11. Mimzar

به نظر من در حالت کلی نمیتونه غیرممکن باشه که جان آریا رو ببینه و غیره. اما توی فیلم همچین چیزی نشون داده نشده، نه تو چهره‌ی جان همچین چیزی مشخصه، نه به نظرم وقتی داد میزنه چیزی مثل go یا run میگه، تو زیرنویس انگلیسی هم اینجا ما همچین کلماتی نداریم. من فکر میکنم اگر همچین چیزی بود جذاب‌تر میشد، اما الان به نظرم مطرح شدن این مساله توجیه اون سکانسه. اگر هم واقعا سازندگان از قبل همچین برنامه ریزی داشتن اصلا موفق نشدن منتقلش کنند. هر چند من حس میکنم که عمدا اینکارو کردن که کشتن نایت کینگ سوپرایز بمونه. که من هیچ خوشم نمیاد منطق فدای سوپرایز بشه.
  12. Mimzar

چه وضعشه آخه؟ چرا اسپویل میکنید؟ واقعا درکش انقد سخته؟ یه جای دیگه پیدا کنید برای بحثای حاوی اسپویل. گند نزنید به همه چی واسه ماهایی که کلی تلاش کردیم از اسپویل دوری کنیم.
  13. Mimzar

چند تا موضوع ذهنمو مشغول کرده اول نقش نایمریا؛ دایرولف آریا چی شد پس؟ ما تو فصل قبل نایمریا رو با یه گله گرگ دیدیم، اگر نقشی توی این جنگ نداشتن پس چه لزومی داشت بعد از ۷ فصل نشونش بدن؟ موضوع بعدی اینه که مگه بازیگر نقش بران نگفته بود که این شخصیت منفور میشه؟ پس چرا دوستان میگن برن(برندون) ؟ اگر اطلاعات دقیقی دارید لطفا این موردو شفاف سازی کنید. و اینکه من متوجه شدم برن و بران و برین و همین طور تیون و تیریون رو دوستان خیلی اشتباه میگرن. بخاطر همین یه کم گیج شدم.
  14. Mimzar

با چیزی که میگید کاملا موافقم، البته نفهمیدم ربطش به فمنیسم چیه؟! من یک فمینیستم ولی از پایان آبکی که برای شاه شب اتفاق افتاد کاملا ناراضیم. شاه شب این همه صبر کرده ک آخرش بشه این؟ ۷ فصل تاکید کردن که وینتر ایز کامینگ، این همه خوف وحشت ایجاد کردن اونوقت اینجوری تکلیفش تو یه قسمت مشخص شد؟ من نپسندیدم.
  15. Mimzar

بحث اپیزودیک قسمت دوم A Knight of the Seven Kingdoms

من دنریس رو انتخاب میکنم چون به نظرم خیلی براش زحمت کشید؛ ارتش و کشتی و اژدها همه چیز رو خودش به تنهایی به‌دست آورد اومد وستروس، به‌خاطر عشق به جان حاضر شد بیاد شمال و به شمالی‌ها کمک کنه ولی یهو فهمیده بعد از این همه سختی و تلاش، اگه تخت آهنین رو پس بگیره یکی دیگه به راحتی روش میشینه. درسته جان گزینه‌ی خوبی برای پادشاهی میتونه باشه اما به نظرم حق دنریسه. اصلا اینکه الان رفتارش تنده هم به نظرم طبیعیه. فعلا از هدف اصلیش بخاطر شمال دست کشیده ولی نه تنها کسی ازش تشکر نکرد، بلکه رقیب هم پیدا کرده برای تخت آهنین.