رفتن به مطلب

mehdi7ra

اعضا
  • تعداد ارسال ها

25
  • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

42

1 دنبال کننده

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمیشود.

1. mehdi7ra

بحث اپیزودیک قسمت پنجم The Bells

کاش همین فصل ۸ گات با تمام بی منطقیش و با تمام خرابکاری کارگرداناش، چند سال هر هفته به همین صورت میومد و من با تمام وجود هر هفته نگاه میکردم هشت سال با این سریال و همه خوبی و بدی هاش همراه بودم اینکه هفته بعد آخرین قسمتش هست واقعاً دردناکه و هیچ سریالی نمیتونه جایگزینش بشه بریکینگ حتی خاک گات هم نمیتونه جمع کنه فکر کردن به اینکه گات هفته بعد این موقع به تاریخ پیوسته واقعا سخته. باور کنید حتی کتاب های مارتین هم نمیتونه جای خالی سریال رو پر کنه پس از همین یک قسمت بی منطق باقی مونده نهایت لذت رو میبرم تا شاید خداوند نور حافظه‌م رو ریست کنه و بشینم از اول گات ببینم
  2. mehdi7ra

دیگه دیواری نمونده که بخواد کسی ازش نگهبانی کنه همه چی امن و آرومه
  3. mehdi7ra

نبین قسمت بعدیو تا بیشتر بهت توهین نشه
  4. mehdi7ra

اول اینکه اگه اسکورپین از سمت مخالف بهش نزدیک‌ بشی قدرت مقابله نداره و همین موضوع باعث شد قسمت قبل همه بگن چرا دنی از پشت بهشون حمله‌نکرد و نابودشون نکرد پس این عملا خیلی منطقی بود در مورد یورون به نظرم کلا بی خیال این شخصیت باش چون اصلا توی سریال شخصیت پردازی نشد کاش از همون اول فرمانده گلدن کمپانی رو میذاشتن جای یورون. موافقم که حالا که یورون رو آوردن باید بیشتر بهش نقش میدادن ولی خب خیلی بهش نمی‌خوام توجه کنم فکر میکنم اصلا وجود نداشته جنون دنی به نظر من از فصل اول تا الان در حال شکل گیری هست و من باورش دارم ولی مشکلم اینه که نتونستن شخصیت منفوری ازش در بیارن و به شخصه باهاش هم ذات پنداری میکنم و بهش حق‌میدم مردم کینگزلندینگ حقشون بود اینجوری بشن. سرسی مقدسات اینا رو با وایلدفایر نابود کرد ولی اینا اصلا هیچ کاری نکردن (البته ضعف سریال هست این مورد) ولی حالا که سریال میگه مردم بازم به ردکیپ پناه می‌بردند وقتی دیدن که سرسی با شدت چکار کرد پس حقشون بود سوخته بشن دنی کاری که پدرش نتونست به سرانجام برسونه رو انجام داد و این اتفاق باید نیفتاد همه رو بسوزونید بالاخره معنا شد در مورد آتش اژدها باید توجه کنی که اژدها یک موجود جادویی هست و به حدی قدرتش زیاده که یکی از علل اصلی پیشرفت نکردن تسلیحات توی دوره اژدها حساب میشه چون هیچی با اژدها قابل مقابله نبود (تیر اسکورپین نمیتونه اژدها رو بکشه اون یه اژدهایی هم که با تیر کشته شد تیر به چشمش خورد حالا باز مشکل سریال بود که اژدها رو با تیر زدن) آتش اژدها به قدری قوی هست که آگاه فاتح سوار بر بالریون هارنهال رو با ساکنانش ذوب کرد تارگرین ها همون اول کارشون هم با سه تا اژدها ۶ تا قلمرو از وستروس رو گرفتن
  5. mehdi7ra

بحث اپیزودیک قسمت چهارم The Last of The Starks

دوستان کسی میدونه فصل های منتشر شده از کتاب بادهای زمستانی جایی ترجمه شدن یا نه؟
  6. mehdi7ra

دقیقا وقتی توی سریال گندری رو ریورز معرفی کردن خیلی تعجب کردم اسنو، سند، ریورز، واترز، استون، فلاورز، پیک، هیل، استورم و .... ابتدایی ترین اصول گات بودن نمیدونم چجور همچین اشتباهی کردن? یعنی نمیدونن گندری حرامزاده کجاست!؟ خب وقتی دارن فیلم رو دوباره می بینن که مثلا اگه اشتباه باشه درستش کنن و تدوین بشه هیچکس نبود بگه این ریورز نیست
  7. mehdi7ra

من نگفتم که نمیتونه وارگ کنه به انسان. میگم کار سختیه و هر کسی از پسش برنمیاد برن کلاغ سه چشم هست و اگه نتونه پس هیچکس نمیتونه اون کارو انجام بده، پوست رو نمیشه باهاش مقایسه کرد بله اون زمان آماده نبود ولی خیلی از اون موقع گذشته توی همین فصل وقتی جان بهش میگه مردی شدی برا خودت، میگه به کم دیگه مونده پس میتونه بعد از کشته شدن شاه شب کامل شده باشه جایی که برن میره و سر آرتور دایم رو می بینه با پدرش وقتی ند رو صدا میکنه اونم برمیگرده و یواش رو میشنوه انگار وقتی هم که شته شب علامت گذاریش میکنه یعنی میتونه حضور فیزیکی داشته باشه (مثل طی العرض علماء?) درسته شاه شب خیلی راحت کشته شد ولی تهدیدی برای انسانیت و زندگی بود. ولی تهدید سرسی در حد پادشاه دیوانه ست و بدون کمک کلاغ سه چشم باید حلش کنن اگه قرار به دخالت کلاغ سه چشم باشه پس دیگه کلا توی وستروس هیچکس نمیتونه کار خاصی انجام بده چون برن میره و جلوشو میگیره کلا شر از بین میره اینجوری دیگه و فکر نکنم منطق داستان دیگه اینقد تخ*می تخیلی شده باشه هر چند از دو شازده هر چیزی برمیاد اگه همچین کاری کنن باید از یه جای بد دوتاشون رو اعدام کرد به نظرم اگه مثلا قسمت یک رو کلا حذف میکردن و بعد از قسمت دوم یه برنامه خاص میچیدن و نشون میدادن که این کلاغه قراره چه غلطی بکنه، اگه نباشه چه اتفاقی می افته و یا حتی میتونستن نشون بدن برن با اینکه کلاغ سه چشم شده ولی هنوز استارک بودنش رو از دست نداده و توی ذاتش یه انسان قدرت طلب هست و خط داستانیش رو اینجور پیش میبردن خیلی قشنگ میشد اونوقت دخالتش توی جنگ هم معنی پیدا میکرد هم بعد از کشته شدن شاه شب یه تهدید بالقوه داشتیم توی وستروس و نیازی به پایان باز هم نبود
  8. mehdi7ra

من نگفتم برن توی کوه وارگ کنه شما بحث رو دنبال نمی کنید پس لطفا بدون توجه وارد بحث نشید بعضی دوستان گفتن برن داخل اژدها وارگ کنه که من گفتم برن اصلا نباید توی این جنگ دخالتی داشته باشه، و اگه بخواد وارگ هم کنه چرا میگید توی اژدها خب توی کوه وارگ کنه و سرسی رو بکشه و خلاص چرا زحمت بده و وارد اژدها بشه
  9. mehdi7ra

من یادم نیست که جایی خونده باشم که وارگ توی انسان زنده نمیتونه رخ بده. اونور وقتی برن بهش توی گذشته ورگ میکنه سالم هست و مشکلی نداره، در ضمن حتی اگه نظر شما رو قبول کنیم میتونیم بگیم کوه هم خیلی انسان نیست پس میتونه توش وارگ کنه برا بعد مکانش هم باز هم مثل قضیه هودور، برن میتونه بوسیله ریشه درخت به کینگزلندینگ بره و حتی وارگ هم نکنه چون مشخص هست که تاثیر فیزیکی میتونه داشته باشه. شما تهدید سرسی و شاه شب رو یکی می دونید!؟ سرسی میتونه باعث اختلاف و بدبختی توی وستروس بشه و جنگ های بیشتر درحالی که شاه شب برای پایان دادن به دنیا اومده بود. از بین بردن زندگی و تبدیل به همه به ارتشی از مردگان برن تاکید داره که دیگه نه انسان هست نه استارک، فقط حافظه دنیاست و به نظرم به هیچ وجه منطقی نیست که بخواد توی جنگ داخلی وستروس دخالتی کنه و اگر دخالت کنه خیلی بی منطق و مزخرف هست
  10. mehdi7ra

اگر بخوان دنریس و جان رو با کمک برن پیروز جنگ کنن خیلی احمقانه ست دقت کنید برن اونقدر قدرت داره که میتونه هر کاری کنه، میتونه توی کوه یا جیمی وارگ کنه و سرسی رو بکشه نیازی نیست بره توی جلد کانیبال! ولی برن اصلا حق دخالت توی همچین موضوعاتی رو نداره و فکر نکنم کلاغ سه چشم حق داشته باشه توی سرنوشت داخلی هفت اقلیم دخالت کنه برنامه کلاغ سه چشم برای حفاظت از کل وستروس (یا کل دنیا) در برابر تهدیدی مثل شاه شب هست وگرنه اگه به دخالت برن باشه خب میتونه گذشته رو تغییر بده جوری که سرسی کشته بشه یا هر کار دیگه ای که بتونه جان و استارک ها رو پیروز نبرد کنه
  11. mehdi7ra

داداش من یه سوال از شخص خودت دارم اون وقتی که لیانا رو بلند کردی، دوسش داشتی یا فکر و ذکرت تولید مثل (شاهزاده موعود) بود؟
  12. mehdi7ra

به جوک شبیه شده یا من اینجور حس بدی پیدا کردم!؟ تنها نکته مثبتش این بود که یورون خودی نشون داد بالاخره خبیث ترین مرد وستروسه باید یه کاری میکرد. همین
  13. mehdi7ra

بحث اپیزودیک قسمت سوم The Long Night

با کدوم لشکر!؟ رمزی همش رو نابود کرد
  14. mehdi7ra

جالبه HBO اسم اولین اسپین افی که قراره بسازه رو شب طولانی گذاشته!! امیدوارم حداقل شب هفته قبل طولانی تر باشه راستی به نظرتون اگه استنیس زنده بود توی جنگی که سرسی و تیریون دو سمتش هستن کدوم سمت رو حمایت میکرد!؟ و چقدر کشمکش سر داووس میتونست جالب باشه.
  15. mehdi7ra

"شب طولانی" در میان همه قسمت های جنگ محور کمترین نمره رو به خودش اختصاص داده سایت imdb Battle of the Bastards (S6/E9) 9.9 2)Hardhome (S5/E8) 9.9 3)The Spoils of War (S7/E4) 9.8 4)Blackwater (S2/E9) 9.7 5)The Watcher on the Wall (S4/E9) 9.6 6)The Long Night (S8/E3) 8.7 سایت راتن تومیتوز 1)Hardhome (S5/E8) 100 2)Blackwater (S2/E9) 100 3)Battle of the Bastards (S6/E9) 98 4)The Spoils of War (S7/E4) 97 5)The Watcher on the Wall (S4/E9) 94 6)The Long Night (S8/E3) 74 گات اگه نتونه توب سه قسمت باقی مونده یک قسمت ۹.۹ داشته باشه باز هم بهترین سریال تاریخ هست ولی با یک پایان شکست خورده. توی سریال هایی که من دیدم این اتفاق بصورت خیلی محسوس تر در Mentalist افتاد و دو فصل آخر و مخصوصا فصل نهایی رو همه میگفتن ساخته نمی شد بهتر بود. مطمئنا برای ارضای بینندگان باید یک جنگ بزرگ در حد نبردحرامزادگان و حتی فراتر در سه قسمت آینده باشه (که با وجود ۸۰ دقیقه ای بودن امکانش وجود داره) همچنین خط داستانی شمال حتما حتما باید تکمیل بشه من معتقدم نایت کینگ باید کل وستروس رو تصرف میکرد یا در همین وینترفل کارش یکسره میشد (حالا شاید با اتفاقات معقول تر) و توی همین قسمت کشته هم شد و اتفاق خیلی وحشتناکی نیفتاد که بعضی دوستان میگن ولی با نظر کسانی هم که میگن جنگ با کینگزلندینگ و سرسی اصل هست و نایت کینگ فقط جلو جلو برنده داستان بود هم مخالفم جنگ با نایت کینگ جنگ کل وستروس بود کسایی که میگن این جنگ جنگ شمال بود و جنگ دنریس و سرسی نبود خیلی بی منطق حرف میزنن نایت کینگ نیومده بود وینترفل رو بگیره و همونجا مستقر بشه اگر از وینترفل رد میشه سراغ بقیه مکان ها میرفت پس مهم ترین جنگ وستروس و سریال بود فقط کاش این جنگ به قسمت اخر منتقل میشد و گردهمایی شخصیت های داستان که خیلی هم زیبا بود در قسمت آخر اتفاق می افتاد من خودم پیش بینی کردم جیمی، برین، جوراه، پاتریک، سانسا/آریا کشته میشن بهرحال روند منطقی داستان همین رو میگفت که نایت کینگ خیلی از شخصیت های مهم رو بکشه ولی نمی تونیم این مورد هم در نظر نگیریم که ارتش مردگان از نقطه ضعفش شکست خورد؛ کشته شدن نایت کینگ و نمیتونه خیلی هم غیر منتظره و عجیب باشه بهرحال هر چه بود شب طولانی تمام شد و باید امیدوار باشیم به سه قسمت پایانی و شاید آمدن شبی طولانی تر در آخر ...