رفتن به مطلب

The Red Viper

اعضا
  • تعداد ارسال ها

1
  • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

4

اطلاعات شخصی

• خاندان
    مارتل
  • محل اقامت
    دورن
  • مرز اسپویل من
    هیچی
  1. The Red Viper

بحث اپیزودیک قسمت دوم A Knight of the Seven Kingdoms

سلام. اولین پستیه که میذارم. میخوام یکم از افکارم بنویسم، اگه جایی درباره اتفاقات و اسامی اشتباه میکنم خوشحال میشم بگین تا اصلاح کنم. سعی میکنم درباره سریال صحبت کنم و مطالب کتابو زیاد قاطی نکنم چون راه کتاب و سریال جدا شده. چندتا از شخصیتا تا اینجا، از داستان خارج شدن و ممکنه برگردن داریو ناهاریس که ممکنه قاطیِ گلدن کمپانی یا تکی، خودشو به وستروس برسونه و تاثیری توی ماجرا بذاره جاکن هگار که فیس لسه و هر لحظه می تونه وارد بشه رابین ارن که نفر اول خاندان ارنه و هنوز خبر نداره لرد محافظ اری یعنی بیلیش اعدام شده ملیساندرا که گفت من یه ماموریت دارم و برمیگردم و توی وستروس کشته میشم ادمیور تالی بعد از تسلیم قلعه خانوادگیش به جیمی، گم شد الیریو موپاتیس که خیلی وقته نیست ولی کسیه که از قدیم همدست وریس بوده و بهش می پردازیم چندتا از شخصیت ها مرگشون دیده نشده و ممکنه نمرده باشن: سیریو فورل، استنیس باراتیون، بلک فیش ممکنه بگین ما لیست بازیگرارو دیدیم و بعضی از بازیگرای اینا توش نبودن. مگه غیر از اینه که واسه لو نرفتن سریال، چندتا پایان براش ساختن تا کسی نفهمه تهش چی میشه؟ با همین استدلال میتونن اسم بازیگرای خاصی رو اعلام نکنن و وقتی وارد ماجرا شد به تیتراژ اضافه کنن! همچنین یه سری از شخصیتا توی فصل هشت حضور دارن و هنوز کار خاصی نکردن. تاثیر اینارو به زودی خواهیم دید. لرد وریس (فقط نگاه کرد و گوش داد) لیدی کاراستارک (فقط حضور داشت) بریک دانداریون (کشف جنازه امبر و همراهی تورموند کار خاصی حساب نمیشه از نظر من، چون اد هم اونجا بوده و میتونستن وقتو تلف نکنن و مستقیم بیان وینترفل) میساندی (فقط یه بوس میده و یه سری نگاه تحقیر آمیزو تحمل میکنه) گوست کونو (فقط خبر غذا نخوردن اژدها رو میده) کایبرن حالا چندتا تئوری کلی داریم یک - وریس تارگرینه و از شاخه بلک فایره. از اون طرف گلدن کمپانی توسط بلک فایرا تاسیس شدن و قسم خوردن که بلک فایرارو به تخت پادشاهی برسونن. (واسه بلک فایر بودن وریس یه سری استدلال دارم که اگه لازم بود توی پستای بعدی توضیح میدم.) وریس تا الان کار خاصی توی فصل هشت نکرده ولی مسلما نقش کلیدی ای داره. و پتانسیل اینو داره که با حمایت گلدن کمپانی روی تخت پادشاهی بشینه و یا چون به پشت پرده بودن علاقه داره، کسیو که بهش تسلط داره روی تخت بشونه. درسته که ملیساندرا پیش بینی کرده بود وریس میمیره ولی پیش بینی قبلیش درباره استنیس که تا الان درست نبوده و امکان اشتباه کردنش وجود داره. مگر اینکه استنیس زنده مونده باشه و به عنوان شاهزاده وعده داده شده برگرده. از اون طرف با توجه به آب زیرکاه بودن و زیرک بودن وریس، این امکان هست که شخصیت جدیدی وارد سریال بشه. با توجه به تست های بازیگری ایی که قبل از ساخت فصل هشت گرفته شده، میتونه یه تارگرین باشه. اون تارگرین کیه؟ پسر ریگار و زن اولش یعنی مارتل، که وریس دزدیدتش و جاشو با یه بچه دیگه عوض کرده. کوه یه بچه معمولی رو کشته و پسر ریگار که میشه برادر بزرگتر جان اسنو، توسط وریس به الیریو موپاتیس سپرده شده تا جدا از دنیریس و داداشش توی اسوس بزرگ بشه و سر بزنگاه برمیگرده وستروس. دو - برن همون نایت کینگه. که دربارش زیاد صحبت شده و توضیح نمی خواد. سه - آریا صورت بیلیش رو ماسک میکنه و بعد از اپیزود سه که زنده مونده خودشو جای بیلیش جا میزنه و به اری یا کینگز لندینگ میره. ولی تصوری از اینکه چیکار میتونه بکنه رو ندارم. به جز قتل سرسی! چندتا واقعه که توی اپیزود سه ممکنه اتفاق بیفته وقتی جان خدمتکار مورمونت توی کسل بلک بود یه جنازه توی کسل بلک داشتن که شب زنده میشه و جان اسنو مورمونتو نجات میده. نایت کینگ هنوز به وحشیا نرسیده بوده ولی جنازه توی کسل بلک بیدار میشه و حمله میکنه. پس این احتمال هم هست که اجساد توی سرداب بیدار شن با اینکه از نایت کینگ فاصله دارن. خود نایت کینگ توی صحنه ای که از آرایش نظامی وایت واکرا دیدیم نبود و فقط آدرها بودن. ممکنه نایت کینگ با اژدهاش از جنوب حمله کنه. یا حتی ممکنه نایت کینگ بره به کینگز لندینگ تا چند میلیون نفر به ارتشش اضافه کنه. با توجه به شناختی که از بنیوف و مارتین پیدا کردیم خیلی مسخرس اگه نایت کینگ توی وینترفل متوقف بشه. چون هشت فصله که درباره شب طولانی و قدرت نایت کینگ میگن. به این راحتی شکست نمیخوره. احتمال زیاد شمال رو فتح میکنه و بازمانده ها فرار میکنن سمت جنوب و مخصوصا کینگز لندینگ. چندتا عکس پاپاراتزی در اومده که جان و سرسی پشت دیوار قلعه دارن صحبت میکنن. پس امکان داره جان دوباره برگرده پیش سرسی واسه کمک. چند نفرو پیش بینی میکنم توی اپیزود سه بمیرن برین از تارث و تورموند (سریال دیالوگای بیهوده نداره، سر میز مشاوره و استراتژی، تورموند به برین نگاه کرد و گفت عوضش باهم میمیریم. توی شب نشینی برین هم گفت عوضش باهم میمیریم. این دوتا قراره عاشقانه بمیرن). اد با توجه به دیالوگی که داشت و بالای دیوار به جان و سم گفت هرکی آخر زنده موند جسد بقیمونو بسوزونه، توی اپیزود سه میمیره. برخلاف نظر برخی دوستان معتقدم جیمی توی اپیزود سه نمیمیره چون یکی از گزینه های آزور آهایه. مخصوصا اگه شمشیرشو توی قلب سرسی فرو کنه هم پیشبینی درباره آزورآهای محقق میشه هم پیش بینی مگی قورباغه درباره سرسی. ضمنا برن استارک توی اپیزود دو به جیمی گفت اگه میکشتنت چجوری میخواستی به ما کمک کنی. پس نقش مهمتری در انتظارشه و قرار نیست بمیره. با وداعی که از گری ورم دیدیم قراره بمیره. خیلیا میگن جوراه مورمونت میمیره ولی اولا جوراه کسیه که از بیماری سنگی جون سالم به در برده و این قضیه هم ترازِ زنده شدنِ جان و بریک هست و ارزشمنده. شمشیر والریایی سموئلو داره و از قبل میدونیم که عاشق دنیریسه. پس حتی جوراه مورمونت هم میتونه با کشتن دنیریس که عاشقشه آزور آهای باشه. (درباره احتمال کشته شدن دنیریس توسط جان و آزورآهای بودنِ جان، نیازی نیست بنویسم، همه دارن دربارش فکر میکنن). با توجه به دیالوگی که جوراه با لیانا مورمونت داشت و گفت "تو آینده و وارث مورمونتی و نباید بجنگی" احتمال میدم لیانا مورمونت میمیره و جوراه بزرگ خاندان میشه. با اینکه آتیشِ شمشیرِ بریک دانداریون ساختگیه ولی هفت بار توسط لرد آف لایت به زندگی برگشته و یکی از گزینه های آزورآهایه. بعید میدونم سازنده های سریال، بریک رو توی اپیزود سه بکشن و به این راحتی گزینه های مهمو حذف کنن و واسه طرفدارا قابل پیشبینی تر بشن. سر داووس سی ورث و گیلی حضور خیلی کمرنگی داشتن و فقط روحیه میدادن. هنوز نقششون توی داستان فصل هشت در نیومده و نمیمیرن. احتمال میدم توی آخرین اپیزود بفهمیم کل ماجرارو از زبون سموئل تارلی میشنیدیم که داره روایت میکنه. اگه سموئل بمیره کی تاریخ وستروس و حمله ی نایت کینگو بنویسه؟ آریا از بی چهره بودنش و سلاح جدیدش مقابل نایت کینگ استفاده نکرده و نمیمیره. سانسا مغز متفکر شده و در حال حاضر با توجه به پیش بینی کردنِ کارِ سرسی، حتی از تیریون هم عاقل تر به نظر میاد. سانسا به دنیریس گفت مردا وقتی عاشقِ زن بشن گول میخورن. دنیریس جواب داد اونی که گول خورده منم ولی از چهره ی سانسا و پوزخندش این برداشتو میکنم که هنوز به حرف خودش معتقده و قانع نشده و سانسا باید مشاور جان باشه. جان به حضورِ سانسا برای راهنمایی و کمک فکری نیاز داره. مخصوصا الان که دنیریس (همونطور که پیش بینی می شد) حرف جان درباره تارگرین بودنش رو باور نمیکنه چون مدرکی به جز شهادت برن و سم نداره. نهایتا جان میتونه بره تو آتیش و بگه من تارگرینم! (قضیه ضد آتیش بودنِ جان توی کتاب کنسله، چون توی کتاب دستِ جان میسوزه ولی توی سریال، جان تاحالا نسوخته) پس سانسا فعلا زنده خواهد بود. پیش بینی نهاییم خیلیا میگن سرسی به زودی میمیره، اگه آریا یا جیمی تا اپیزود چهار نکشنش، پیش بینی من اینه که سرسی برنده ی آخر بازیه. چیزی که توی داستانای مارتین میدونیم اینه که آرامش و خوشی هیچوقت طول نمیکشه و ظلم پایداره و الان سرسی نماد ظلمه. (حتی دنیریس هم که با شعار صلح و دوستی با مردم شروع کرد، الان فقط به فکر تاج و تخته و لحظه به لحظه داره ظالم تر میشه. دنیریس قلب مهربونی داره ولی تا وقتی مهربونه که چیزی مانعِ رسیدن به تاج و تختش نشه.) بعید نیست که سرسی در آخر قدرتِ کلِ هفت پادشاهی رو به دست بگیره. شاید بگین مارتین داستان فصل هشتو ننوشته که بهش ارجاع میدم، ولی خود دیوید بنیوف توی مصاحبش گفت بر اساس طرح پایانیِ مارتین سریالو تموم کردن. از اون طرف حضور گلدن کمپانی، سلاح اژدها کُشِ کایبرن و منابع عظیم وایلدفایر و اطلاعش از اینکه سه آیتمِ فولاد والریایی، شیشه اژدها و آتیش، مرده هارو میکشه خودش میتونه کفه ترازو رو به سمت سرسی سنگین کنه. یادمون نره یه کیمیاگری به اسم کایبرن کنار سرسی هست که وقتی دست مُرده رو برداشته و با علاقه نگاه کرده و کوه رو به اون موجود تبدیل کرده و پادزهر سَمِ مخصوصِ زنم! (زن اوبرین مارتل) رو ساخته، میتونه فرمول ساخت فولاد والریایی یا یه سلاح چهارمی که مُرده ها و یا حتی وایت ها رو بکشه رو هم کشف یا اختراع کنه. وایلدفایر آتیش معمولی نیست و حتی ممکنه همین وایلدفایر بتونه آدر هارو که با آتیش معمولی نمیمیرن، بکشه!