رفتن به مطلب

amirbina

اعضا
  • تعداد ارسال ها

2
  • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

0
  1. amirbina

معرفی و نقد رمان های فانتزی

معرفی کتاب زام بی (zom-B) از دارن شان مجموعه زام بی اثر جدید دارن شانه که هوادارهاش لقب ارباب وحشت رو براش انتخاب کردن. این مجموعه مثل مجموعه cirque de freak (که در ایران با نام سرزمین اشباح ترجمه و چاپ شده) دوازده جلدیه ولی تا الآن فقط چهار جلدش منتشر شده و جلد پنجمش قراره که بیست و شش سپتمبر منتشر شه. تم داستان کاملن آخرالزمانی بوده و از عناصر غیر معمول برای حوادث و شخصیت ها استفاده شده. چهار جلد منتشر شده به مراتب پر کشش تر و عجیب تر از کارهای قبلی این نویسندس همانطور که از اسم کتاب معلومه ، دارن شان پس از استفاده از خون آشام ها ، گرگینه ها ، شیاطین ، ارواح و گنگستر ها در کتاب های پیشین ؛ در این اثر به زامبی ها به عنوان عناصر وحشتزا متوسل شده ، هرچند از پس زمینه های اجتماعی هم غافل نشده. کاراکتر اصلی کتاب ؛ "بی اسمیت" یک تامبوی است و عقاید نژادپرستانه دارد که درگیر حمله ی زامبی ها و جهش یافته ها میشود. ترجیح میدهم داستان را تعریف نکنم اما اطمینان میدهم به عنوان یک کرم کتاب سخت پسند (!) بیصبرانه منتظر انتشار کتاب پنجم هستم. اگر با زبان انگلیسی مشکل دارید نگران نباشید. مترجمی به نام فربد آذسن کتاب ها را با سرعت و کیفیت مناسبی بر روی نت منتشر میکنه. حجم کتاب ها کمه و ارزش خواندن داره. خوشحال میشم پس از مطالعه نظراتتون رو بشنوم.
  2. من توسط خود Stannis Baratheon آشنا شدم!