رفتن به مطلب

QelThezad

اعضا
  • تعداد ارسال ها

172
  • آخرین بازدید

تمامی ارسال های QelThezad

1. QelThezad

بحث اپیزودیک قسمت دوم: Stormborn

خیلی حیفه که این سریال در فصلهای اول خیلی نکته بین و ظریف عمل میکرد. هر چیزی منطقی بود. مثلا رسیدن خبر عوض شدن پادشاه به شمال یا صدور قتل دنریس چند اپیزود و ماه ها طول می کشید، ولی الان دیگه همه از طریق پورتال جادویی میرن و هیچ قائده ی خاصی رعایت نمیشه! البته این تقصیر نویسنده های سریال نیست. اون زمانی که با کتاب پیش میرفت همه چیز عالی بود و هیچ عجله ای در کار نبود. ولی حالا به خاطر جناب مارتین فقط دارن سرو ته داستان رو به هم میبندن. ( اگه 30% کتاب بادهای زمستان به دست ما برسه، حدود 1% مارتین با این وضعیت میتونه کتاب آخر رو تموم کنه!) حالا گذشته از اینا اپیزود جالبی بود. سکانس های دنریس فقط داره نشون میده که اون با این همه نیرو و قدرت بازم نمیتونه بی گدار به آب بزنه. شانس آورده تیریون مشاورش هست، ولی کسایی مثل اولنا یه ساز دیگه ای میزنن و بیشتر دنبال خشونت و انتقام هستن. همونطور که با گفتن جمله ی "You are not a sheep, you are a dragon" میخواد اون اژدهای دیوانه ی اجدادش رو بیدار کنه. این صحنه های گری ورم و میساندی هم درک نمیکنم! احتمالا واسه اینه که HBO حتما تو هر قسمت باید بوبز نشون بده. سرسی هم واقعا با جون و دل داره تلاش میکنه حکومتش رو نگه داره. جالب اینجاس که امیدوارم هست! اون تیرکمان های غول آسا جدا میتونن کاری کنن؟ فوقش بتونه یکی از اون اژدهایان رو بکشه، بقیه چی؟ سکانس های سیتادل هم مثل همیشه حال بهم زنن. حالا سمول ترسو چطور دل و جرات پیدا کرده پوست کنی به این صورت انجام بده واقعا جای سواله! سکانس آریا واقعا احساسی بود. و اینکه نیمیرا به حرفش گوش نداد به نظرم منطقی بود. به هر حال آریا اونو از خودش رونده بود. (اونکه علتش رو نمیدونسته) ولی مطمئنم یه روزی با اون گله گرگا در نطقه ی اوج داستان میان کمکش (مثل عقاب های گاندور) میرسیم به سکانس شمال که من همیشه این قسمت رو دوست داشتم. جان واقعا تواناییشو توی رهبری ثابت کرده. اینکه مصمم هست و به خاطر حرف های بقیه سریع نظرشو عوض نمیکنه منو یاد کل شقی ند میندازه. گرچه اون جان قبلی دیگه نیست و عاقل تر شده. برعکس سانسا که فکر نکنم هیچوقت عاقل شه ... (اون لبخندی که لیتل فینگر بعد از انتصاب سانسا به عنوان جانشین زد واقعا دیدنی بود) با اون صحنه ای که یقه ی لیتل فینگر رو چسبید انصفا حال کردم. اما ... باید بدونه با چه ماری در افتاده. و در آخر سکانس حمله ی ناوگان یورون. جدا از اینکه نبرد خیلی بزرگ تر از این حرفا بود اما خوب نشون داده شد. از وحشی گری و چپاولی که یورون کرد نتیجه میگیریم که دنی به این زودیا قرار نیست صاحب تخت بشه. نه با اون روشی که تیریون براش در نظر داره. تیون هم کاملا قابل پیش بینی بود. اما امیدوارم توی سرنوشتش تغییراتی ببینیم! تروما که همیشه باهاش هست، لاقل وجودش به دردی بخوره! در کل من از هیجان این اپیزود لذت بردم و کمی هم از سرعتش هراسانم. به هر حال 5 اپیزود دیگه بیشتر نمونده ...
  2. QelThezad

معرفی شمشیر های مهم وستروس

عبارت تیغه ی والریانی حتما به گوشتون خورده! برای خاندان های قدرتمند وستروس داشتن یه همچین شمشیری مهم بوده. که ما اینجا بررسیشون میکنیم. Blackfyre این یکی از دو شمشیر والریانی خاندان Targaryen هست که متعلق به Aegon اول بوده. این شمشیر بین تمام اعضای خاندان گشته تا به Aegon چهارم رسیده و اون هم شمشیر رو به پسر حرامزاده ی خودش میده که در یک شورش شکست میخوره و شمشیر گم میشه. سرنوشت این شمشیر هنوز برای ما مشخص نیست! Brightroar این شمشیر متعلق به خاندان Lannister بوده ولی زمانی که Tommen دوم شاه کسترلی راک بوده به سمت والریان با کشتی حرکت میکنه ولی هیچوقت برنمیگرده. از اون زمان این شمشیر گم میشه و از اون زمان تا به قدرت رسیدن تایوین لنیستر این خاندان شمشیر والریانی نداشتند. Dark Sister دومین شمشیر والریانی متعلق به خاندان Targaryen که متعلق به خواهر و همسر Aegon اول یعنی Visenya Targaryen بوده. اگه یادتون باشه توی سریال آریا زمانی که تو هرنهال به تایوین خدمت میکرد به این شمشیر اشاره کرد! آخرین صاحب این شمشیر Bloodraven بوده و بعد از اون دیگه دیده نشده. سرنوشت Dark Sister هم مانند Blackfyre هنوز برای ما مشخص نیست. Ice این شمشیر میراث خاندان Stark میباشد که آخرین فرد صاحب آن ند استارک بود. زمانی که ند استارک در بارانداز پادشاه اعدام شد این شمشیر نزد خاندان Lannister نگه داشته شد. Heartsbane این شمشیر میراث خاندان Tarly هست و در زمان داستان در دست لرد Randyll Tarly بوده. Lightbringer این شمشیر که به "شمشیر سرخ قهرمانان" مشهوره از آتش 7 مجسمه ی چوبی خدایان برای Stannis Baratheon ساخته شد (میتونید در اواسط اپیزود نخست فصل دوم سریال ببینید). گفته شده که این شمشیر هنگام سحر درخشش خاصی داشته. پیشگویی شده که قهرمانی به نام Azor Ahai با این شمشیر به نبرد با Other ها میرود. Lion's Tooth این همان شمشیر Joffrey Baratheon هست که آریا در فصل 1 سریال داخل رودخانه انداخت! Needle سوزن! بله همون شمشیر نحیف Arya Stark که جان اسنو قبل از رفتن به سمت دیوار به او هدیه داد. Longclaw این شمشیر والریانی متعلق به خاندان Mormont بود تا اینکه Jorah Mormont (مشاور و محافظ دنریس) از وستروس تبعید شد. بعد از اینکه جان اسنو فرمانده مورمنت رو از دست وایت نجات داد فرمانده شمشیر رو به جان هدیه داد. البته با دسته ای به شکل گرگ نه خرس!
  3. QelThezad

تاپیک مخصوص ویدئو های جالب نغمه ای

این تاپیک مخصوص قرار دادن ویدئو های جالب از موضوعات مختلف هست. توجه: لینک هایی که قرار میدید فـیـلـتر نباشند. ویدئو ها حتما مربوط به دنیای نغمه یخ و آتش باشند . برای شروع من این ویدئو رو قرار میدم: Game of Thrones VS Lord of the Rings (لینک مستقیم 7 روزه: http://fs2.filegir.com/qelthuzad/Game_of_Thrones_VS_Lord_of_the_Rings_%5BQgqUI6e1T5E%5D_%5Btag18%5D.mp4 ) اینو خیلی عالی درست کردن! حتما ببینش ...
  4. QelThezad

× خلاصه و مروری بر فصل اول × (به همراه نکات)

خب در این تاپیک مروری داریم بر فصل اول (پست ها بلافاصله در پیج قرار داده میشن) Review 1 # بازی تاج و تخت / A Game of Thrones سیزن اول - اپیزود اول - بخش اول زمستان در راه است / Winter is Coming خبر فرار و دستگیری یکی از نگهبانان شب به ند استارک که فرمانروای شمال هست میرسه؛ طبق قانون هر کسی که سوگندش رو میشکنه باید توسط لرد وینترفل اعدام بشه. ولی فراری مدام "وایت واکرها" رو تکرار میکنه. این برای ند قابل باور نیست و میگه که طرف دیووانه هست! اعدامی توسط ند و با حضور فرزندانش توسط شمشیرش "آیس" گردن زنی میشه. اون ها در راه برگشت با یه چیز خیلی عجیب مواجه میشند! یه دایرولف مُرده!! اما هزاران سال دایرولف ها به پایین دیوار نیومدند! 5 تا توله ی زنده از این دایرولف به جا مونده که به پیشنهاد جان اسنو به 5 تا فرزند ادارد، یعنی راب، برن، ریکان، سانسا و آریا داده بشه تا بزرگشون کنند. چون دایرولف نشان خاندان استارک ها هم هست. پیشنهاد جان مورد قبول جمع واقع میشه و بر قرار از این میشه که توله ها توسط خود بچه ها بزرگ بشه. اما چون جان اسنو یک استارک نیست واسه خودش توله ای برنداشت ... اما بر حسب اتفاق یک توله ی سفیدی جدا از بقیه ی توله ها پیدا میکنه و تصمیم میگیره که اونو برداره! اما دایرولف ها در پایین دیوار چه میکنند؟! چه چیزی اونا رو تا به اینجا کشونده؟! آیا بیدار شدن وایت واکر ها حقیقت داره؟! نکات اپیزود تا به اینجا: 1- این اپیزود پوشش می دهد حوادث فصول 1-7-9 و 12 از رمان اول(مقدمه ، 2-1 برن ، دنریس 1-2 ، کاتلین 1-2 ادارد 1 و جان 1). 2- عنوان قسمت اول شعار خاندان استارک است که به طور گسترده برای بازاریابی مجموعه تلویزیونی ، کتاب ها و حتی سایر موارد دیگه مورد استفاده قرار میگیرد. 3- یک گوزن مرده واقعی برای صحنه که در آن نوزادان دایرولف یافت می شوند مورد استفاده قرار گرفت.به دلیل بوی بد تفنی که گوزن در طول فیلم برداری از خود درست کرده بود بازیگران دست به اعتراض زدن و این گوزین رو از ان نقطه دور کردن.عنوان شده است که گوزن مدت دو روز در آن نقطه بوده تجزیه شده است. 4-در صحنه ای که در ان استارک ها توله های دایرولف را پیدا می کنند اولین صحنه است که توسط جورج ار ار مارتین در اولین کتاب نغمه های یخ و اتش از سری رمان های خود نوشته است.اما در سریال به نظر می رسد که این فصل دوم کتاب است.چرا که " مقدمه " کتاب همان صحنه پیشاهنگان نگهبان شب بود است که توسط وایت واکرها مورد حمله قرار میگیرد. * مارتین گفته است : روزی که من کتاب رو شروع کردم حتی نمیدونستم چه کتابی مینوسیم ، بعد از سه روز تازه فهمیدم که این کتاب فانتزی هست. * این صحنه پیش بینی کل کتاب اول را در خود دارد.دایرولف (نشان خاندان استارک) است و شاخ شکسته گوزن و خود گوزن (نشان خاندان براتیون) است.هنگامی که ادارد استارک به همراه رابرت براتیون به کینگ لندینگ میرود و به دست پادشاه ارتقا پیدا میکند.رابرت در طی شکار می میرد و بعد ادارد استارک توسط وارث جوان براتیون ها جافری براتیون (که در حقیقت حرمزاده ای لنیستر ها میباشد) گردن زده می شود. با تشکر از S.I.S بابت نکته ها!
  5. QelThezad

تبریک تولد

سپاس از همه بابت تبریک.
  6. QelThezad

کدام رهبر بازی تاج و تخت هستید؟

سایت یه سری سوالات از شما میپرسه و بعد بهتون میگه بیشتر شبیه کدوم رهبر هستید. واسه من استنیس درومد. " You are the Fury, perhaps not as strong as your elder brother, but twice as tenacious and thrice as daring. You do not bend before others, you'd sooner break. You are clever, a military genius and politically savvy. In matters of war and peace, you listen, consider, then act. You tend to test others' resolve as well, but your most fatal flaw is that you are unloved, and stubborn. If you can work on these flaws, you would undoubtedly conquer the world. " البته بیشتر دوست داشتم تایوین باشم تا استنیس! شما هم بیاین و نتیجه ی کوییزتون رو بگید. لینک سایت: http://www.playbuzz.com/aloisb10/which-game-of-thrones-leader-are-you
  7. این گزینه در مورد کارکتر های دیگه بیشتر محتمل به نظر میاد. اما درباره ی جان هنوز خیلی تئوری هست که باید پاسخ داده بشه. و جان اگر همینجوری از داستان حذف بشه، پنهان نگه داشتن هویت مادرش کاملا بی معنی به نظر میرسه. این گزینه احتمالش خیلی زیاده. ولی اگر جان زنده بشه مثل بریک دنداریون خدمتگزار رلور میشه؟ یا به صورت آزور آهی یا جان استارک به زندگی برمیگرده؟ یا به دنی ملحق میشن؟ در اصل ممکنه ملیساندر بفهمه اشتباه کرده و آزور آهای در واقع استنیس نیست و دنریس هست و به سمت اون بره ... ممکنه، ولی خیلی بی معنی میشه. گوست یه دایروله و تا حالا کدوم کارکتر مهمی توی بدن یه گرگ بی زبان بوده؟ به علاوه وارگ بودن جان توی سریال هیچ اشاره ای بهش نشد. پس این گزینه ممکنه ولی از نظر من رد. کلاغ سه چشم کاری نمیتونه انجام بده، یه جورایی فقط بیننده هست. برای مثال اگر میتونست برن رو از فلجی درمی آورد، اما تنها کاری که انجام داد این بود که به رویا های برن اومد و اون رو باخبر کرد به سمتش بیاد تا اونو از توانایی هاش آگاه کنه. خب اگر جان تبدیل به آدر بشه، تبدیل به وایت میشه. که در اصل یه زامبی بیشتر نیست و با مرده هیچ فرقی نداره. توی کتاب این احتمال بود، اما وقتی اپیزود آخر فصل پنج رو دیدیم؛ صحنه ی مرگ جان اسنو کاملا واضح نشان داده شد.
  8. QelThezad

بار ِ عام، باری برای عموم [گفتگوی آزاد 2]

کلاس زبان خوبه. غیر از اینکه یه چیزی یاد میگیری، یه زوری هم بالای سرت هست که بخونی. اما کلاس زبان کافی نیست! خودتون رو محدود به کلاس زبان و درساتون نکنید. اگر میخوای زبانت خوب بشه باید درگیریت رو با زبان زیاد کنی. یعنی مثلا فیلم میبینی با زیرنویس انگلیسی. آهنگ گوش میدی با لیریک. کتاب میخونی سعی کن سمت کتابای ترجمه شده نری. ممکنه اوایل یه ذره مبهم باشه و نتونی بفهمی، ولی کم کم عادت میکنی و حتی میتونی معنی کلمات رو حدس بزنی. برای همین باید زبان رو وارد زندگیت کنی. همونطور که میدونید زبان به شدت فرار هست و بعضیا اگه 1 هفته از زبان دور باشن، همه ی چیزا یادشون میره. ولی اگه مدام تکرار بشه، این اتفاق نمیفته و به حافظه ی بلند مدت سپرده میشه.
  9. QelThezad

بحث اپیزودیک فصل پنجم اپیزود هشتم Hardhome

وایت ها بعد از پرت شدن کاملا متلاشی شدند. این صحنه هم از قصد نشون داده شد که بگه وایت ها فقط با آتش کشته میشند. اون قسمت های اول هم این قضیه نشون داده شد که جان، مورمونت رو نجات داد. با این وضعیت فقط اژدهایان دنریس میتونن ضد ارتش مردگان کارساز باشند!
  10. QelThezad

بحث اپیزودیک فصل پنجم اپیزود هشتم Hardhome

خب بالاخره نمایی از این زمستان سرد و بی انتها دیدیدم. در این موقع متوجه میشید که کل جنگ هایی که تو وستروس انجام میشه هیچ معنایی نداره وقتی زمستان و شب بی پایان برسه. اون صحنه ای که مه بهمن مانندی از بالای کوه به پایین سرازیر شد و دروازه ها رو بستند فوق العاده بود! مثل گاز سمی بود که همه رو به وایت(wight) تبدیل کرد. جالب اینجاس این صحنه توی کتاب نیست و با این وجود دیوید و دن یه صحنه ی فوق العاده خلق کردند! راجع به نبرد هم چیزی نمیتونم بگم. فقط میتونم بگم عالی ... و کل کم و کاستی های این فصل جبران شد. مکالمه ی تیریون و دنی هم قشنگ بود. البته من هیچ وقت نفهمیدم دنریس با این همه بی تجربگیش چطوری به این درجه رسیده ... ولی تیریون از حالا میتونه مشاور خوبی براش باشه و کمکش کنه. قسمت سرسی هم خیلی لذت بخش بود، البته ما لذت های لازم رو موقع خوندن کتاب بردیم. امیدوارم بقیه هم لذت برده باشند. هنوز اتفاق های مهم زیاد دیگه ای مونده که توی این 2 قسمت باید جمعش کنن و امیدوارم این 2 قسمت باقی هم به این خوبی باشه.
  11. QelThezad

قبل از اینکه پست رو توی سایت میذاشتید، هماهنگ میکردید روی مطلب بیشتر کار کنم. من خیلی خلاصه توی پیج گذاشتم، گفتم توی فیسبوک مطلب طولانی رو نمیخونن. در صورتی که این یک بحث مفصل هست.
  12. QelThezad

خبر اینکه قراره سریال زودتر از کتاب تموم شه تأیید شد! پستشو توی پیج گذاشتم. به نظر من نباید اینجوری میشد ... پ.ن: سال نو مبارک
  13. QelThezad

تریلر فصل 5 و بحث و گفتگو در مورد آن

اون جنگ وحشی ها چی بود باز؟ تا اونجایی که میدونم داستان دیوار توی کتاب جور دیگه ای پیش میره ... انگار ایلیریو موپاتیس هم کلا حذف کردن، با وجود اینکه فصل اول بود و میتونستن دوباره برش گردونن. به جاش از واریس استفاده کردن که به نظر میاد نمیخوان شو رو شلوغ تر کنن. داستان سانسا و بیلیش هم تموم شده توی کتاب، پس اگه قراره چیزی نشون بدن، جلوتر از کتابه. برین و پادریک توی تریلر نبودن، اما عکساشون منتشر شد. با حذف لیدی استون هارت و داستان جیمی نمیدونم قراره سر اینا چی بیاد! با حذف آریان، الاریا سند هم قراره نقشش رو بازی کنه. به نظر میرسه با پایان این فصل هم داستان تا آخر کتاب پنجم بسته میشه و در حال حاضر هم برای کتاب خوانده ها، سریال اسپویل جدی محسوب میشه. امیدوارم تغییرات دیگه بیشتر از این نشه!
  14. QelThezad

این عکس هم از فصل اوله! گرچه شاید بگید اتفاقی و از قصد نبوده. ولی خب چرا توی صحنه ی جان؟ R+L=J
  15. دوستان همه به عکساش توجه کردید و نگفتید چه کتاب خوبی هست! من این کتاب رو تا یه جایی خوندم. خیلی از جزئیات گفته شد و همینطور خیلی تئوری جدید میشه ساخت ... مثلا اینکه والریایی ها با اژدهایان زاد و ولد میکردن که نسبت به آتیش مقاوم میشدن؟ یا مثلا نوشته بود Greenseer ها میتونن از چشم weirwood ها نگاه کنن؟ چیزی که برن انجام داد و انگار واقعا جوجن رو خورد! باز هم از آدر ها چیز خاصی نوشته نشده بود و بیشتر جزئیات مربوط به تاریخ نزدیک تر بود. ما همچنان در کفیم ... اطلاعات راجع به قاره ی Sothoryos خیلی جالب بود، گفته شده هنوز کامل کشف نشده و خیلی خطرناکه. پر از موجودات عجیب غریب مثل وایورن ها که از خویشاوندان اژدهایان هستن ولی فقط آتیش ندارن. هر کی رفته برنگشته و سرزمین وحشی ای هست. خیلی مشتاق بودم راجع به این قاره بدونم که چیزی ازش گفته نشده بود. در کل این کتاب خیلی نیاز بود. فکر کنم پیج های زیادی واسه ویکی ساخته بشه.
  16. QelThezad

درسته، دیوید بنیاف و دی بی ویس نویسنده های سریال با حذف لیدی استون هارت مجبور شدن داستان جیمی رو تغییر بدن و دیگه به شمال سفر نمیکنه. در عوض به جنوب بره یحتمل برای نجات میرسلا و ... باید ببینیم این داستان چطور میشه، ولی بعید میدونم از کتاب بهتر بشه.
  17. QelThezad

اینقدر که مارتین وبلاگش رو آپدیت میکنه، توی سایت و اینجا پست و تاپیک زده نمیشه!
  18. QelThezad

این افسانه های دانگ و اگ رو من شروع کردم. خیلی قشنگه، در ضمن راجع به تارگرین ها اطلاعات زیادی میده. در واقع این داستان 100 سال قبل از بازی تاج و تخت اتفاق میفته. با نبود اسپویلر و عجله من از خوندن کتاب اولش (شوالیه ی آواره) خیلی لذت بردم. کاش نغمه هم اینجوری میشد بخونی، ولی هر جا میرفتیم اسپویل بود ...
  19. QelThezad

هویت جان

جناب نورث ولف رعایت کن واسه مردم همرو اسپویل کردی که!
  20. یکی از سوال هایی بزرگی که راجع به پایان کتاب 4 برامون پیش میاد اینه که برین واقعا سرنوشتش چی شد؟ همونطور که دیدید برین توسط برادران بدون پرچم دستگیر میشه و لیدی استون هارت از برین میخواد که جیمی رو بکشه یا کشته بشه. برین یک در آخرین خط فریاد میزنه، اما چی؟ یک کلمه باید باشه. در اون وضعیت برین پادریک رو میبینه که داره زجر میشکه و ناچار کلمه ی "شمشیر" رو فریاد میزنه که یعنی حاضره شمشیرش رو به کتلین قسم بخوره. خود مارتین هم اینو تأیید کرده. منبع: http://www.westeros.org/Citadel/SSM/Entry/6425/
  21. QelThezad

هویت جان

من بیشتر جاها میبینم که جان رو پسر ریگار و لیانا میدونن. که احتمالش زیاده، ولی بعضی چیزا این تئوری رو نقض میکنه. اولا در این شکی نیست که جان نصف استارکه، چون همه میگن جان بیشتر از بقیه شبیه استارکاس. پس یا واقعا ند پدرش هست و هویت مادرش نامعلومه، یا لیانا مادرش هست و هویت پدرش نامعلوم. دوما بر طبق گفته های جان ارن مرحوم "The seed is strong" یعنی اگه پدر جان ریگار بوده باشه، جان باید رنگ مو هاش حداقل مایل به نقره ای بزنه، نه اینکه قهوه ای مایل به مشکی باشه. رنگ چشمان جان هم مثل ند خاکستری هست ... از لحاظ ظاهر هم شباهتی به ریگار نداره. پس به نظر من این تئوری باید رد بشه. این نکته رو هم باید اضافه کنم که جان مثل آریا و برن وارگ هست.
  22. QelThezad

نحوه نوشتار و تلفظ اسامی در ویکی

دوستان Landed Knight رو چی ترجمه میکنید؟ http://awoiaf.westeros.org/index.php/Landed_knight شوالیه ی یک جا نشین؟!
  23. QelThezad

دقیقا! دیگه شده یه راه واسه تبلیغ. چند وقت پیش میگفتن سریال Outlanders (که بر اساس کتاب ساخته شده) از Game of Thrones بهتر میشه. چند قسمت اومده، خوب بوده ولی یکم دخترونه و اصلا با شاهکار نغمه قابل مقایسه نیست. یه جای دیگه هم شنیدم قرار رمان American Gods رو سریال بکنن و باز هم تبلیغ کردن قراره با GoT رقابت کنه ...
  24. QelThezad

طرح ها و نقاشی ها به قلم اعضا

با حذف داستان های متعدد مثل برن، سانسا و گریجوی ها انگار فصل 5 میخواد روی کتاب 5 متمرکز بشه. این هم کاوری که درست کردم، شاید رقص اژدهایان رو توی فصل 5 ببینیم ...
  25. QelThezad

لیست بازیگرهای فصل 5

انتخاب بازیگرا نسبتا خوب بوده. دوران درسته دقیقا شبیه خودش نیست، اما اوبهت تو قیافش میباره. مثلا واسه انتخاب بازیگر اوبرین توی فصل 4 همه میگفتین این چیه و شباهتی به اوبرین مارتل کتاب نداره، ولی دیدید با وجود تفاوت، خیلی هم خوب نقششو بازی کرد و حتی بیشتر از کتاب توی دل طرفدارا جا باز کرد. به نظر من توانایی بازیگری خیلی مهم تر از شباهت هست. حالا در مورد دختر های اوبرین که میگید، باید بگم خیلی جاها شخصیتا توی کتاب زیبا تر از سریال هستن، نمونش همین کتلین. توی کتاب خیلی زیباتر و جوان تر بود، ولی توی سریال یه زن مسن با قیافه ی ساده و نه چندان جذاب ظاهر شد. همینطور سرسی، سانسا، لایسا و ... گریجوی ها هم اینجوری که بوش میاد حذف شده، البته امیدی هست مثلا داستانشون رو توی فصل 6 نشون بدن، همونطور که اوبرین رو از فصل 3 حذف کردن و یه دفعه فصل 4 نشونش دادن. آریان هم قبول دارم، حذف بشه یعنی خیانت به کتاب! مگه میشه یکی از شخصیت های اصلی کتاب حذف بشه؟! خیلی از شخصیت های فرعی دیگه مثل آزمون و آزنی کتل بلک یا همینطور خود لنسل توی فصل های سرسی و جیمی نقش مهمی دارن، نمیدونم حذف اینا رو میخوان با چی پر کنن! فکر کنم میخواد مثل وارگو هوت بشه که توی سریال یه شخصیتی به اسم لاک اضافه میکنن کارای فرعی رو همه به اون میدن ... البته باید قبول کنیم کتاب 4 و 5 شخصیت های اصلی خیلی زیادی دارن که نمیشه همه رو توی یک فصل نشون داد، کتاب های 4 و 5 در اصلی یکی هستن و خود مارتین مجبور شد به دلیل زیادی شخصیت ها 2 تا کتابش کنه، حالا چرا نصف این اتفاقات واسه فصل 6 نباشه؟