رفتن به مطلب

ashkan.ghf

اعضا
  • تعداد ارسال ها

80
  • آخرین بازدید

• روزهای برنده

1

تمامی ارسال های ashkan.ghf

1. ashkan.ghf

بحث اپیزودیک قسمت ششم - The Iron Throne

تفاوت نظر و سلیقه خیلی چیز جالبیه. خودش رو توی این پایانه شما کاملا نشون میده. واقعا چقدر نظرها میتونه متفاوت باشه. کاملا موافقم. اصلا شخصیت آدما با اسمشون یهو عوض نمیشه. از انیکه جان همون جان اسنو موند خیلی لذت بردم. اینکه بفهمی تارگرینی و بگی خب بیخیال علایقی که تا الان داشتم و برم تخت رو بگیرم خیلی مسخره میشد. جان واقعا ثبات داشت و کاملا شبیه پدرخونده ش ند بود و موند. عاقبت خیانت ند هم رفتن به دیوار بود ک جافری بهش گند زد ولی اینجا هم جان در ازائ خیانتش به دیوار فرستاده شد. جایی که از قسمت اول سریال میخواست بره. تصور جان توی پایتخت خیلی سخته.
  2. ashkan.ghf

دوستان حسی که الان دارید چند وقت دیگه فروکش میکنه و باز از سریال خوشتون میاد و از اون به خوبی یاد میکنید. این اتفاق سر هری پاتر برای من هم افتاد تازه اون جا دیگه اول کتاب رو خونده بودم و بعدش سه تا فیلم آخرش ساخته شد. با اینکه پایانش مشابه کتاب بود اما نحوه رسیدن بهش رو خیلی سریع و بیخود انجام داده بودن و واقعا کتابش قشنگ تر بود. همون موقع از اون فیلم عصبانی بودم ولی بعدش تقریبا هر سال یه دور کلش رو دیدم و کیف کردم.
  3. ashkan.ghf

صحبت های مارتین پس از اتمام سریال http://georgerrmartin.com/notablog/2019/05/20/an-ending/ سلام به جز دورن که فک نکنم خاندان های دیگه سربازی براشون مونده باشه که بخوان ادعای استقلال کنن!
  4. ashkan.ghf

تمام شد. این همه تئوری و انتظار و بحث و جدل همگی تموم شد. قطعا جای خالی سریال تا مدتی برامون حس میشه. کم پیش میاد بشه با یه سریال زندگی کرد ، براش انتظار کشید و سال ها در موردش حرف زد و تئوری ساخت. کم پیش میاد یه سریال انقدر در دنیا مشهور بشه و آدما رو درگیر خودش کنه. ممنون از عوامل سایت برای فراهم کردن این فضا. ممنون از بچه هایی که حضور داشتن و نظر میدادن. ممنون از سازنده ها ، بازیگرا ، مارتین و HBO.
  5. ashkan.ghf

شاید به شما نه ولی در اپیزود قبل هم گفتم اتفاقی که در قسمت 5 افتاد منطقی بود و خوردن سه تیر به ریگال غیر منطقی و صرفا واسه چیزایی که خودتون میدونید، بوده. نمیدونم کارگردان واقعا میتونه چنین تغییری توی اتفاقات داستان بده یا نه واسه همین نظرم روی فیلم نامه هست البته اگه همراه اون سه تا 4 5 تا تیر دیگه هم از کنارش رد میشد خوب میشد ولی واقعا جوابی ندارم چون یه کار مسخره بود. من یکی با روند سانسا اصلا مشکل ندارم به نظرم شاگرد خلف سرسی وبیلیش بود و واسه همین اصلا نمیتونم وجود دوست واقعی رو براش تصور کنم و فک کنم همه رو به چشم عروسک خودش میبینه. خصومت هم لزوما نه نداره ولی به نظرم کسی هست که قدرت شمال رو برای خودش میخواست نه جان.
  6. ashkan.ghf

کافیه ببینید بلافاصله بعد از پایان آخرین قسمت گات تریلر فصل سوم وستورلد رو پخش کردن. اینم نکته ای هست که وقتی تریلر میاد بیرون یعنی عملا ساخت فصل به پایان رسیده و فقط به خاطر وجود گات دو بار مجبور شدن بین فصل هاش فاصله بندازن.
  7. ashkan.ghf

آقا اون کشته شدن اژدها یه اشتباهی بود ک کردن دیگه بیخیال. نمیدونم خواسته برن بوده یا نه ولی اگه بوده خیلی هوشمندانه بود. نایت کینگ رو با یه پازل شکست داد. راز جان رو بهش گفت چون میدونست اونقدر احمق یا آدم خوبی هست که به خواهراش بگه و این کار به نوعی به نابودی دنریس منجر شد. اینجوری که نشون دادن و اژدها محافظ دنی بود فقط جان میتونست بره دنریس رو بکشه و اینجوری جان رو هم تبعید کرد (من هیچجوری توو کتم نمیره سانسا از تبعید جان ناراحت باشه) آریا هم که کلا توی باغ ملکه و این حرفا نبود. با سانسا هم سر شمال صلح کرد تا پادشاهیش اوکی بشه. خیلی ساده همه ی رقبا رو گذاشت کنار بدون اینکه کاری بکنه. ( متاسفانه یا خوشبختانه تا حد زیادی حس میکنم پایان مارتین همین بوده چون به طرز غیر قابل باوری هر کاراکتری متناسب با شخصیتش به پایان رسید.) به شکل زیبایی معنی chaos is a ladder رو نشون داد.
  8. ashkan.ghf

به نظرم گری ورم جوری بزرگ شده بود ک فقط دستور رو اجرا کنه یعنی همون برده. خودش نمیرفت کسی رو بکشه و البته نیروهای شمال در پایتخت بودن هنوز، کشتن جان همون جا جنگ به پا میکرد.
  9. ashkan.ghf

همون طور ک قبلا هم گفتم خائن اصلی به سریال کسی نیست جز مارتین. کتاباش رو عقب انداخت و پایان کتابا رو به این دو تا گفت تا سریال رو بسازن و بازخورد مردم رو ببینه. اگه خوششون اومد یکم همونو پر و بال بده اگه بدشون اومد هم کلا بیاد بگه سریال بد بود و پایان رو عوض کنه. HBO هم که برای اینکه به دو سه تا غول جدیدش برسه این سریال رو قسمت هاش رو کم کرد چون تا وقتی گات وجود داشت اون سریالا روو دستش نمیومدن. این وسط کسایی که بدون غرض ورزی سریال رو خراب کردن دن و دیوید بودن که بیشترین فحش هم نثارشون شد اما واقعا این دو تا کاری ک بلد بودن رو کردن نه اینکه قصد خراب کاری داشته باشن.
  10. ashkan.ghf

دیوار!!!!!!!!! فصلای قبلم دیده بودیم دوتراکیا کلا حزب بادن رئیسشون که بمیره میرن پی زندگیشون مثه فصل 1. جان دنی رو کشت دیگه :/ لامصب اژدها رو گذاشته بود محافظ:)) ایراد بنی اسرائیلی همینه دیگه
  11. ashkan.ghf

به نظرم یکی به مارتین بگه اگه پایان داستان توی کتابات همینه بیخیال شو برو یه داستان دیگه بنویس. بهترین صحنه هم جان و گوست بود.
  12. ashkan.ghf

بحث اپیزودیک قسمت پنجم The Bells

اینجا انسالیدها در 30 ستون وایسادن ، اگر در هر ستون 50 نفر وایساده باشن (که بعیده) تعدادشون در مجموع میشه 1500 تا. تعداد کل انسالیدهای خریداری شده در فصل سوم 8000 انسالید آماده + تمامی اونهایی که در حال تمرین بودن که حدودا میشه 9000 پس اینایی ک زنده موندن یک ششم یعنی 16 درصد افراد هستن. زیاده یعنی؟ توی این جنگ که بعیده تعداد زیادی ازشون مرده باشن.
  13. ashkan.ghf

eYwF1u5_uThcymgn.mp4 شاید دیده باشید ولی واقعا حرف نداره:)
  14. ashkan.ghf

سلام صحبت خوبی کردید. کاملا با اثر سن موافقم همچنین سلیقه و تفکر و حاله فرد وقتی داره سریال رو میبینه هم اثر داره. جو هم خیلی مهمه باور کنید خیلی از ایراداتی که این فصل گرفته شد رو میشد فصلای قبل هم گرفت اما اون موقع جو تمجید بود و الان جو تقبیح. ای کاش یکی از کارهایی ک میکردیم بجای اینکه به بقیه توهین کنیم و دعوا کنیم نظر خودمون رو با دلیل خودمون میگفتیم و میگفتیم به این دلایل من راضی نبودم.
  15. ashkan.ghf

این صحنه رو اگه میشه توی سریال بما نشون بدید دانای اعظم:)))))))
  16. ashkan.ghf

حتی اون اسب سفیدی ک اومد پیش آریا رو هم به اسب سفید گاندولف نسبت دادن.
  17. ashkan.ghf

سلام آقا اگه بحث گیس و گیس کشی میشه بیخیال ولی اگه توی فضای دوستانه میخوایم حرف بزنیم من حاضرم بگم
  18. ashkan.ghf

سلام به نظرم جان تنها کسی بود ک میتونست دنی رو کنترل کنه. دنی یه رگ دیوونه ای همیشه داشت اما همیشه کسایی ک دوسش داشتن کنترلش کردن و به حرفشون گوش داده جورا یکی دو بار این کارو کرد جان هم همین فصل پیش یبار جلوش رو گرفت. کلا فک کنم دنی آدم بدی نبود ولی بهش بی مهری شد اتفاقی ک توی اسوس براش نمیوفتاد و تک تک مردم دوسش داشتن ولی توی وستروس علی رغم کمک هاش همه پسش زدن اون از شمالیا و اینم از همراهانش و آخر هم جان. بعدش دیگه هیچی براش مهم نبود یعنی میگم بحث اقتدار نبود به نقطه ای رسید ک دید هیچکس رو نداره و خودشم گفت همه از ترس پیشمن. اونجا ک روی برج بود یادش افتاد که اتفاق چند سال پیش باعث این همه سختی و تنهاییش شده. دیگه آدم به سیم آخر ک بزنه مردم عادی با دشمنش براش فرقی نمیکنن یا اقتدار و قدرت هم مهم نیستن فقط میخواد در و دیوارم خراب کنه و انتقام گذشته ش رو از مکانی که این بلا رو سرش اورد بگیره. (فک کنم این حس برای خودمون هم بعضی وقتا ک عصبانی میشیم پیش اومده باشه) در مورد شرافت : با چیزی ک توی سریال دیدیم من زیاد نفهمیدم تعریف دقیقش رو وجدان ، قانون ، احساس! چون هم جان هم ند بعضی جاها عقلشون رو معیار میذاشتن بعضی جاها قانون رو و بعضی جاها احساس رو. مثلا ند کبیر به قول یکی از بچه ها اون نایت واچ رو به خاطر قانون میکشه، بعد برای جون دختراش دروغ میگه ، خیلی قبل تر هم برای قولی ک ب خواهرش داده حاضر میشه یه راز رو پنهان کنه و ب نوعی تحقیر شدن پسر خواهرش رو چندین سال میبینه ولی وجدانش نمیذاره حداقل به زنش بگه ک فک نکنه بهش خیانت کرده. ولی بدون شک بهتر از ند نداشتیم توی سریال.
  19. ashkan.ghf

سلام در مورد نکات منفی تون: 1- واقعا افتضاح بود 2- من فک کنم این قسمت منطقی بود مشکل قسمت قبل بود که تونستن اژدها رو بزنن وگرنه اصلا از این فاصله و به این صورت نشونه گیری مسخره س به هدف بخوره و یه چیزی که برخلاف قسمت قبل، این قسمت درست شده بود این بود که عملا اینا یبار مصرفن و واقعا فرصت ریلودشون وسط جنگ نیست. 3- ولی باورم نمیشد انقد زود تصمیمش رو میخواسته عملی کنه و دنی شانس اورد چیزی نخورد. 4- اینو ک قسمت قبل به تیریون گفت و تیریون وقتی دید رفته استقبال جان و جان اونجوری پسش میزنه دیگه مطمئن میشه میخواد به حرفش عمل کنه. 5- نمیدونم از اول زیاد با هوش نبود واقعا احساسات درش اثر میذارن و چون به دنی قول داده نمیخواد زیر قولش بزنه که از ند بهش رسیده این خصلت. 6- هم خطش هم بازیگرش
  20. ashkan.ghf

سلام بله نشون دادن البته قسمت اول فصل 5 ولی حرف من چیز دیگه ای بود.
  21. ashkan.ghf

سلام خدمت شما عذر میخوام جسارته اما در سریال مگی به سرسی نگفت تو توسط برادر کوچکتر میمیری و این جمله در کتاب اومده نه سریال! یه چیز دیگه احتمالا زیرنویس فارسی که دانلود کردید خوب نبوده چون یورون به جیمی نگفت من تو رو زدم. توصیه میکنم شما اگه زبانتون خوبه از زیرنویس انگلیسی استفاده کنید.
  22. ashkan.ghf

اره درست میگید خاکستره. در خانه نامیریان دنریس دیده بود این صحنه رو که بحث شد خاکستره یا برف که این قسمت مشخص شد خاکستره. queen of the ashes
  23. ashkan.ghf

بله متاسفانه.
  24. ashkan.ghf

سلام قربونه دهنت سریال خوب بود یا بد بود رو بیخیال ، فقط یه قسمت دیگه داره و فقط 7 روز تا پایانه 8 سال خاطره مون مونده. چه کسایی که راضین و چه ناراضی در مدت پخشش هر هفته دوشنبه ها حداقل یه چیزی داشتیم که از این اوضاع نابسامان کشور دورمون میکرد و خیلی سخته دوباره چنین چیزی رو تجربه کنیم.
  25. ashkan.ghf

سلام متن عالی بود دمت گرم موافقم با همش بجز این یه تیکه : من به نظرم اگه جان دنریس رو پس نمیزد (تقریبا کات کردن دیگه) دنریس هنوز یکی رو کنارش میدید و دیوونه نمیشد یعنی فک کنم این تیکه تیر آخر برای دیوونه شدنش بود. تیریون هم به جیمی گفت فقط تو منو ب چشم هیولا نمیدیدی و همون باعث شد که دووم بیارم . دنی هم تقریبا همین بوده تا این اپیزود همیشه حداقل یکی رو داشت ولی اینجا دیگه عشق جان رو هم از دست داد و ... اینو یادم رفت بگم ، توی اول قسمت که آنچه گذشت نشون میده جمله هایی که روی کاراکتر دنریس از اولنا، ویسریس، تیریون، جورا و در آخر میستر ایمون باز پخش کردن چقد به این روند دیوونه شدن دنی میومد. ب نظرم همونا کافی بود کلا.