رفتن به مطلب

alex targerin

اعضا
  • تعداد ارسال ها

73
  • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

0

اطلاعات شخصی

• مرز اسپویل من
    تقریبا چیزاییرو که باید بدونم‌ میدونم
  1. alex targerin

قسمت آخر : The Dragon And The Wolf

باز داری ازون حرفایی میزنی که خودتم قبولشون نداری و محض مزاح میگی من و تو هم اگه رو اسب باشیم و یه شمشیر تو دست غیر تخصصیمون کسی که داره مث دیوونه ها سمتمون میادو قبل از اینکه ضربشو بزنه میتونیم بکشیمش تو دوره ی ابتدایی هم دو تا بچه ی ریز میتونستن گنده ترارو بزنن همونطور که من و تو میتونیم کسی که حواسش با ما نیستو از پشت بزنیم اونجا که اون دوتراکی از رو اسب پرید داشت دور خودش میچرخید لنیسترارو درو میکرد و اونا هم خشکشون زده بود حتما رو اسب بود اخرشم یکی از پشت زدش منم دوست دارم یه توپ داشته باشم با هرکی حال نمیکنم مث اعلامیه پرچش کنم... تو دریا و با غافلگیری که کاملا اوضاع فرق میکنه این به کنار امیدوار موقعی که جورا همخون دروگو یا بهترین جنگجوهای چاله ی مبارزه رو لوله میکرد یادت باشه تیانم که یه آدم معلوم الحال و ناقص عقلیه که نیاز به صحبت کردن نداره ولی اگه اون اعتماد به سقفش موقعی که وینترفلو گرفت رو هنوز داشت خیلی به کار دنریس میومد تو بحث های سریال ما چیزی به نام کتاب نمیشناسیم کتاب کتابه و سریال سریال اینارو یه وقت نریزی تو هما حالا که ما سریال رو مبنا قرار میدیم باید به مرین ترانت اشاره کنم که بسیار قابل بود و سرسی از امثال اینجور شوالیه ها الحق که خوشش میاد فقط یه نکته‌عیو که من باید اشاره کنم اینه که قدرت برادران کتل بلک مستقیم به قدرت اسلحه ی سرسی وصله و از اونه که جنگجوهای قدری شدن
  2. alex targerin

البته موجودات ناقص العقلی مثل ویسریس موجب ننگ و سرافکندگی خاندان تارگرینن و یاوه زیاد گفتن حالا منم از بزرگان خاندان خودتون مثل راب که عاشق فا.شه ی جاسوس شده بود یا ریکان یا ... چیزی نمیگم ولی در کل بدون خاندان خودتونم ازین بزرگان زیاد داشته خب قطعا در صورت درگیری اگر سرسی غافل گیرشون نمیکرد و نبرد رودررو به وجود میومد دوتراکیا و برین و جان درگیری رو میبردن تازه اینا که گولاخای دوتراکیای همراه دنریسن به کنار تو قسمت چهار که همه دیدیم یه سوار معمولی دوتراکی مثل تمیز کردن زیر ناخنش داشت برانو میکشت حالا فکر کنید اینا که دوتراکیای دایره ای دنریسن چیکار میکردن و از همه مهمتر بعد از درگیری بود که معلوم بشه دوتراکی ایز هوور واقعی کیه
  3. alex targerin

داداچ میخوای بری تو فاز کل کل و کری خونی ؟ فعلا که دردسر اصلی رو اونایی درست کردن که ابزار رد شدن از دیوار رو دست نایتکینگ دادن بعد اومده بودن کینگزلندینگ منت کشی که شما بیاید گندی که ما زدیم رو ماله کشی کنید باشه بهش میگم پشت سرتون بیاد تعریف از خود نباشه ولی تو کل کل و کری خونی و بی منطقی و بی منطق بازی و غیره و غیره کم‌پیدا میشه کسی حریف من بشه ... کلا کسایی که خون و عادت و رفتار استارکی داشته باشن دردسر زیاد درست میکنن نمونش همونی که شبا به گرگ‌تبدیل میشد امیدواریم که جان با اگان شدن یکم آدم‌ شه همین که وقتی که اژدها و وایت واکرو دید اسم‌آخرین‌کسی ه باش جهاد نکاح کرد رو یادش رفت خودش از هزار تا منت کشی و ماله کشی بالاتره حالا نسوختن رد کیپ و ناوگان یورون و غیره رو فاکتور میگیریم منم بش میگم بعد از جنگ یکم لطیف تر با سلاح زنونه سرسی رفتار کنه
  4. alex targerin

پس دستت برا عقلت تعیین تکلیف میکنه کاش کویین دنی تونم همینجوری بود کمتر برا خودش و دیگران دردسر درست میکرد آره این نشون میده که آدمای بی منطق رو نه با مغز بلکه باید با دست باهاشون حرف زد ولی کاش کویین سرسیتون کمی هم از نعمت مغز برخوردار بود و کمتر برا خودش و بقیه دردسر درست میکرد حالا در بعضی اوقاتم کمتر جهاد نکاح انجام میداد
  5. alex targerin

نه محمد مهدی اتفاقا من دوبار میخواستم جواب چند تا از استدلالات استادانتو بدم هر دوبارم کلی تایپ کردم در حین تایپ دستم مسخورد از برنامه میرفت بیرون ولی مث این که سر دانکن فهمید بی منطقی دیگه جوابتو نمیده منم با توجه به این فهمیدم دستم میدونست بی منطقی نمیخواست بات وارد بحث شه
  6. alex targerin

lady of winterfell برام عجیبه که چرا نخواستن ادامه بدن واقعا توی ۱۰ فصل خیلی بهتر میتونستن وقایع رو نشون بدن و روند پیشرفت داستان بیشتر با عقل جور در میومد و قشنگ تر میشد خط داستانی دنریس به نظر شما برای اینکه جالب تر باشه و بیشتر هیجان داشته باشه به نظرت این شاهزاده ی سرگردون باید چیکار میکرد؟یا مارتین چطوری میتونست خط داستانی دنریسو بنویسه که در نظرتون بهتر بیاد؟ در مورد این بحث خط های داستانی بیشتر در دنیای مارتین در کتاب به نظرم هدف مارتین طولانی تر کردن داستان نیست بلکه جذاب تر کردن و عاقلانه تر کردنشه مثلا اگه در کتاب مارتین خط داستانی بیلیش و سانسا رو از ویل نبرد که با خط داستانی شمالی ها ادغام کنه یا اینکه واریس کسی رو به عنوان اگان ششم حاکم میدونه این یعنی اون میخواد که خداهای سیاست دنیاش رو مطرح نگه داره نه مثل فصل ۷ سریال که بیلیش در مقابل چیزی که فصل اول بود مثل طه ادم خنگ نشون میداد یا واریس که نقشش انقدر کم رنگ شده که حتی در دراگون پیت یه جمله هم برای ایجاد صلح نگفت مارتین برای داستانش به شخصیت هایی مثل واریس و بیلیش نیاز داره یا اینکه کسی مثل دوران در کتاب هست که با این رویه ای که در پیش گرفته میخواد قدرت خودشو به صودت نرم در تمام وستروس روی کار بیاره این ربطی به طولانی شدن نداره و به نظرم حتما باید همچین نقش هایی باشن(جدا از اینایی که گفتم امیدوارم که استنیس و خط داستانیش حد اقل تا اواخر کتاب ۶ باقی بمونه به شخصه حاضرم نصف شخصیتای کتاب حذف شن ولی استنیس بمونه...)
  7. alex targerin

lady of winterfell عجیبه اگ اچ بی او بشون گفته سیزن بیشتر بسازید پس چرا من نمیدونم ینی بشون میگه سیزن بیشتر بسازید و بعد دنریس در عرض دو دقیقه ازدراگون استون میرسه شمال؟ یا اینکه یه سکانس گوست و جان هم نمیتونن نشون بدن بله درسته که کش دادن باعث افت کیفیت میشه اما ۵ قسمتو ۳ قسمت کردن یا دور نصف قاره توسط یورون در عرض چند دقیقه باعث افت کیفیت نمیشه؟ میتونم بپرسم دنریس خط داستانی در کتاب چطوری بود که تو سریال داشت دور خودش میچرخید؟
  8. alex targerin

به نظر من مشکلات افت کیفیت سریال به بودجه برمیگرده برعکس شما من معتقدم باید تعداد فصلا بیشتر میشدش که در صورتی که بودجه کافی بود خیلی بهتر میشد با پرداختن درست به قضایای دورن و وارد بازی کردن گریف جوان و زنده گذاشتن استنیس و اوردن ویکتاریون و ... شاید بگید تا همین الانش هم کلی بودجه صرف ساخت سریال شده اما برای یه همچین شاهکاری واقعا کمه تا حدی که همین الانش سکانس جان و گوست هم نشون ندادن و از طرفی افت کیفیت کتاب احتمالا به دلیل زیاد شدن شخصیت ها و پیچیده شدن داستانه در حدی که مارتین کتاب ۴ و ۵ رو همزمان باهم نوشت و در هر کدوم داستان دو گروه شخصیتی متفاوت رو نوشت
  9. alex targerin

lady of winterfell بابت وقتی که میزاری باز هم ازت تشک میکنم باید بگم که من ظالم بودن رو منظورم شاهای قبل از ایریسه و نگفتم که ایریس مطلقا دیوانهه بود یا مطلقا ظالم بود ببخشید که منظورم رو اشتباه میرسونم... در مورد دموکراسی هم باید بگم که من قبول ندارم اینو قبول دارم که باید نظام فئودالی و ارباب رعیتی پس زده بشه ولی حتی در اون صورت هم یه شاه برای وستروس بهتره تا یه چیزی مثل رییس جمهور برای موضوع منصفانه قضاوت کردن هم بعدا حتما بحث میکنیم محمد مهدی درسته که مارتین تاکیدات زیادی کرده و حرف های زیادی هم زده و تاریخ تکرار داره و ... اما ماهنوز نمدکنیم چه کسایی قراله تتی سپت باش کیا قراره نباشن شاید اصلا سرسی سپت رو خالی بفرسته رو هوا یا بعد از اون چه کسایی میمونن که ادعای حکومت کنن اصلا شما فکر کن که مارجری به هر طریق جون سالم به در ببره یا تامن خود کشی نکنه یا ... چه تغییرات عظیمی رو در ادامه ی داستان میبینیم
  10. alex targerin

lady of winterfell بله حرفت رو کاملا قبول دارم فقط با اینکه اینجا جاش نیست میخوام بدونم چرا میکار رو شاه بدی میدونی در مورد مرگ بیلور که خودش گفت قصد من کشتنش نبود و تا آخر عمرم بخواطر کاری که کردم افسوس میخورم بیماری بهار بزرگ هم که واقعا دست خودش نبود مطلب پروپاگاندا رو احتمالا دوباره یه جاییش رو جا انداختم بله حرف شما درست اما در مورد دیوانگی تارگرین ها که میگن اکثرشون دیوانه بودن این رو قبول دارید که بعد از ایریس رواج پیدا کرده توی دوران قبل از ایریس اصلا حرفی مبنی بر دیوانگی تارگرینا زده نمیشد درسته این خونشون کسایی مثل میگور ظالم و یا اگان نالایقو ساخت اما اینها بیشتر ظالم وبی خرد بودن تا دیوانه ولی بعد از ایریس به همشون برچسب دیوانگی زدن(در مورد ایریون بگم که اون واقعا دیوانه بود) در سال های اولیه بعد از شورش مذهب حتی میگور ظالم هم به خودش این اجازه نداد که پیروان مذهب رو به آتیش بکشه حتی اگه میخواست ایح حماقت رو هم بکنه سربه نیست میشد در مورد ازدواج درون خانوادگی تارگرینا بعد از اژدهایان من فکر میکنم که همش از غرور نشعت نمیگرفته اول اینکه اسن یه رسم جا افتاده در خاندان های والرین بود دوم اینکه شاید هنوز به یه چیزی باور داشتن مثلا از اگان سوم تا اگان پنجم شاهان تارگرین تلاش زیادی برای برگردوندن اژدهایان کردن یا مثلا پیشبینی هایی که اگان پنجم خونده بود که شاهزاده ی موعود از نسل فرزندانشه و ایریس و ریلا رو مجبور کرد تا بدون وجود هر گونه علاقه ای باهم ازدواج کنن یا مثلا جهیریس پسر اگان پنجم و خواهرش شیرا عاشق هم بودن یا اگان سوم برای صلح مملکت با دختر اگان دوم ازدواج کرد یا دیمون بلک فایر و دنریس اول که عاشق هم بودن و ... برای قضیه کشته شدن دنریس کاملا باهاتون موافقم موافقم موافقم ،من همیشه میگم که چون یه تارگرین وستروسو متحد پس تاج و تخت وستروس تا وقتی که یه تارگرین سالم روی تخته متعلق به یه تارگرینه اگه رابرت زور داشت ند هم زور داشت تایوین هم زور داشت جان آرن هم زور داشت اصلا جان بود که شورشو شرول کرد اما رابرت شاه شد چون رگ تارگرینی داشت خب حالا که دوتا تارگرین داریم چرا تارگرین لایق تر(میگم تارگرین لایق تر منظورم این نیست که لایق تر تارگرین بهتر هم هست لایق بودن همیشه به معنای بهتر بودن نیست)حاکم نشه؟ بازم ببخشید اگر سرتو درد آوردم
  11. alex targerin

محمد مهدی تو تلگرام معمولا هروقت با بقیه بحث میکنم و از کتاب براشون میگم برای در رفتن از زیر حقیقت میگن که کتاب کتابه و سریال سریاله و... ولی ما داریم سریالی رو میبینیم که از روی یه کتاب برداشت شده و چه بخوایم چه نخوایم با کتابش هم سر و کار داریم و بیس اصلی سریال از رو کتاب برداشت شده من حتی اگه از جزئیات کتاب هم بخوام چشم پوشی کنم فیلم نامه سریال اونقدر در این فصل وتا حد کمتری در فصل قبل و در بعضی جاها در فصل های قبلی مشکل داشته که من برا زیر سوال بردنش نیاز به جزئیات کتاب نداشته باشم نمیتونم رک کنم که چرا میگید در کتاب ۶ همه مدعیا کنار میرن و آخرش سرسی ودنریس میمونن حتی اگر هم اینطوری بشه جنگ عاقلانه تری رو نسبت به سریال شاهد خواهیم بود دیگه وارد قضایای پیچیده و خاندانای جنوبی و ... نمیشم چون احتمالا رو حرفت می ایستی بله افراد فاخر و کار بلدی رو سریال کار میکنن اما مثل اینکه اونقدر کاربلد نیستن که حتی بتونن نصف چیزی که مارتین ساخته دقیق باشن و تیکه ها رو درست جفت وجور کنن همه چیز رو کاغذ و در فکر آسونه ولی در عمل... آوردن دنیای مارتین در تلویزیون سخت بود ولی باید بخواطر همینی هم که داریم ممنون باشیم... ولی با همه ی این قضایا این بهونه ها نمیتونه خواست عوامل رو برای ماسمالی کردن اتفاقات جنوب و رسیدگی به شاه شب و جنگ در راه بپوشونه
  12. alex targerin

lady of winterfell بابت وقتی که گذاشتی سپاسگزارم از جاهای دیگه ای هم که به شدت من رو درگیر کرد این بود که مردم اون یورون و آهنزاده هایی که همه جا به غارتگری و چپاول معروفن رو اونطوری تشویق میکردن ولی دنریس که یه تارگرینه و خاندانش برای نزدیک ۳۰۰ سال به وستروس حکومت کرده رو به عنوان یه بیگانه قبول دارن جدای ازین هم برام پروپاگاندای حاکمای بعد از تارگرینا جالب بوده که با اینکه ۹۰ % مخالفای ایریس لردا بودن و مردم دوستش داشتن،تونستن تونستن تفکر وحشیگری ایریس و بعد تارگرینارو تو ذهن مردم جا بندازن در حالی که همونطور که گفتم مردم حتی ایریسو دوست داشتن همونطور که توی کتاب توی راه بردن اسرا به هارنهال پیرمردی به آریا میگه که اگه پادشاه ایریس بود الان هیچ وقت اینطوری به ما ظلم نمیشد و جواب لردای ظالمو میداد... در مورد زبان دوتراکی من فقط یه تئوری دادم و به هیچ وجه نگفتم که حتما تو زبان دوتراکی این مسئله وجود داره ولی اگه من نتونستم اونجوری که باید این مطلبو ادا کنم عذر میخوام نه فرهنگ و مردم با سخنرانی عوض نمیشه ولی نظرت د مورد زور چیه؟ بله منم قبول دارم اشتباهه ولی نیازه جنگ به هرحال جنگه و هر طرف به نیرو نیاز داره و در مورد خراب شدن زندگی مردم با تجاوز دوتراکیا فعلا که چیزی توط وستروس اتفاق نیوفتاده(منظورم تجاوز به زندگی مردم غیر نظامیه نبرد قسمت ۴ یه جنگ بود و اوضاع جنگ فرق داره) با توجه به اطلاعاتی که در مورد داستان دارید باید بدونید دوتراکیا حتی جرئت فکر به جنگ با والرین هارو نداشتن و اولین دستشون موقعی به سمت غرب رفت که مطمئن بودت دیگه خبری از دراگون لرد ها و اژدهایانشون نیست دنریس با همین قدرت اژدها میتونه دوتراکیارو از انجام تجاوزات وحشتناک بازنگه داره حتی اون موقعی هم که اژدها نداشت جلوشونو گرفت پس از این موضوع خیالمون تا حدی راحته بازم بگم من قبول دارم که اوردن یه قوم وحشی اشتباهه اما نیازه دلیلش هم قبلا گفتم توی سریالی که ارتشای بزرگ مثل پشم جلو ارتش لنیسترا شکست میخورن چرا یه نفر وقتی میتونه ارتش خودشو داشته باشه و خیالش راحت باشه بچسبه به سوسکایی مثل تایرل و دورن اگه وسط راه دنریس دوتراکیارو بر میگردوند و اتکا میکرد به ارتش دورن و تایرل و بعد شکست میخوردن و مجبور به استفاده از اژدها میشد چی در موردش فکر میکردید؟ من برای بر حق بودن دنریس فقط حق خونی مد نظرم نیست بله جان(اگان) هم از نظر خونی بالاتر از دنریسه ایریون یه پسر داشت بیلور نیزه شکن نوه داشت بیلون تارگرین پسر جهیریس و پدر ویسریس اول ۷ تا خواهر و برادر دیگه داشت و ... ولی دنریس برای حکومت تلاش کرده و واقعا هدفش اینه که یه زندگی بهتر رو به مردم وستروس بده و بله بخواطر تاج و تخت پدرش هم داره میجنگه ولی اگه جان رو بخوان به تخت بشونن چی ؟ تحت فرهنگ شمالی خو گرفته خودش هیچ وقت پادشاهی رو نمیخواد بی سیاسته و ... حتی اگه دنریس فرد بی سیاستی باشه گسایی مثل واریس و تیریون دورشن ولی جان نتنها بی سیاسته بلکه علاقه ای به سیاست هم نداره و در مقایسه ی تایوین لنیستر و ند استارک در مقام دست تفاوتاشون آشکاره در مورد حاصل خیز نبودن باقی دنیامن به هیچ وجه همچین حرفی نزدم بله سوتروس انبوه از جناگل سرسبزه جنوب شرق اسوس،یی تی هم همینطوریه اما وستروس در مقابل اسوس مثل اروپا میمونه در مقابل آسیا من برای طولانی شدن این مطلب این موضوعو زیاد باز نمیکنم ولی کی حاظره اروپا رو ول کنه و بچسبه به آسیایی که هنوز کلی کشور بدبخت داره و ... و اگه کار دنریس تجاوزه کار سرسی هم اینه که وستروسو به عنوان عروسش میبینه و میخواد هرجور شده عروسشو مال خودش کنه حتی اگه اون دوستش نداشته باشه من فقط میخواستم تا جواب کسایی رو بدم که با بی منطقی میگن سرسی از دنریس بهتره و ملکه ی با درایتیه در مورد اون سخنرانی دنریس من حرفتو قبول دارم حتی اون موقعی هم که به تیریون گفت بش نامه بنویس که بیاد زانو بزنه از حرفش خوشم نیومد والا گروگانگیری هم گروگانگیریای قدیم طرفو یه جوری میبستن که تو کمپای ترک اعتیاد هم معتادارو اونجوری نمیبستن و بعدش هم که ... حالا اینجا نگهش داشته و آزاده هرکاری میخواد بکنه و حتی ازش برایجنگ هم مشاوره گرفت همون حقش بود میبستش که این اعتیاد به شاه شبو ترک کنه در مورد سوزوندن تارلیا کاملا قبولت دارم دنریس باید این خوی دیوانگی خودشو مهار کنه که به نظرم رابطش با جان میتونه این دیوانگیش رو کنترل کنه در مورد دیوانگی تارگرینا که میگی میخواستن خواهر برادری ازدواج نکنن اگه اونا خونشونو حفظ نکنن برتریشون نسبت یه بقیه چیه؟ اگه قدرتی که به واسطه ی خونشون دارن از بین بره برتریشون چیه؟ ریگال حتی به کوینتین رحم نکرد وزنده زنده سوزوندش همین خون دینیس رویا بین رو ساخت تا آخرین روزنه ای برای تمدن و فرهنگ والریا تو شرق باشه همین خون و جادو باعث شده تا دنریس نسوز باشه اگه شما به شخصیتایی مثل ایریون اشاره میکنید منم به شخصیتی مثل دیمون بلک فایر اشاره میکنم که بعد از کشتن گواین کوربری بخواطر شرافتش جسدشو به بیرون از میدون جنگ برد ررحالی که اگهه به میکار حمله میکرد چه بسا الان اوضاع وستروس فرق داشت منم از خطر یه دیوانه که اژدها داره خبر دارم خوشبختانه کسایی مثل واریس کنار دنریس هستن که از عاقبت ایریس درس گرفتن و در این صورت میتونن به موقع عمل کنن من اگه جایی بی منطق بودم و در حمایت از دنریس زیاده روی کردم فقط داشتم جواب یه سری بی منطق رو میدادم و اگه باعث رنجش کسی شدم ازش معذرت میخوام در کل ببخشید اگه سرتونو درد اوردم
  13. alex targerin

با وجود استدلالات استادانه ی دوستان گرامی و وضع موجود،بنده به این نتیجه رسیدم که دیگه سکوت اینجا کارساز نیست و باید یه سری از دوستان گرامی پیرامون اوضاع پیش اومده روشن کنم تا دیگه با استدلالات استادانشون این تاپیک رو روشن نکنن... من واقعا نمیدونم یه سری از دوستان چطوری سرسی رو با دنریس مقایسه میکنن و درایت بی حد و بی اندازه ی سرسی رو (البته در نظر خودشون) عامل برتریش بر دنریس میدونن و میگن سرسی ملکه ی بهتریه حاکم بهتریه نمیدونم سیاست مدار بهتری و ... بله سرسی یورونو دعوت کرد چون میدونست یورون گزینه دیگه ای نداره یورون هم قبولش کرد چون گزینه دیگه ای نداشت ولی به نظرتون اگه یورون میتونست با دنریس متحد بشه یک لحظه فکر این اتحادو از سرش بیرون میکرد ؟؟ یا دنریس چه شناختی از یورون داشت شناختش همون دو تا جمله ای بود که یارا بهش گفت اگه دنریس با یورون متحد میشد سرسی چطوری میخواست شرایطو به نفع خودش کنه ؟ با سلاح زنونش؟ باید منطق داشتو قبول کرد که همه ی موفقیتای سرسی تو سریال نتیجه ی توجه عوامل سازنده بهشه (البته از یه سری دوستان بعید نیست بیان بگن که این از سیاست سرسیه که حتی تونسته نظر عوامل سازنده رو هم به خودش جلب کنه ) توی کتاب که یورون برادرشو با ناوگان آهن به علاوه ی راهب مورد اعتمادش فرستاده تا دنریسو به وستروس بیاره جیمی هم خیلی وقته سرسیو ترک کرده تعصب روی یه شخصیت یعنی همین تعصب میتونه بعضی وقتا چشم آدمو جوری کور کنه که امکان درست دیدنو برای همیشه بگیره میگن که دنریس یه عده وحشی و یه عده بی احساسو با خودش اورد اما نمیگن که توی سریالی که همه ی قدرتای وستروس فارغ از تعداد و دارایی و آمادگی و امکانات و... از لنیسترایی که چند سال درگیر جنگ بودن و ضعیف شدن، شکست خوردن به ارتش احتیاج داره میگن که سرسی با سیاسته چون لردای ریچو با خودش همراه کرد مثل رندیل تارلی (البته همه ی لردای ریچ نبودن فقط رندیل تارلی بود) اما نمیگن خاندان هایتاور که دومین ارتش بزرگ ریچو داره یا خاندان ردواین که بزرگترین ناوگان دریاایی ریچو داره کجا رفتن نمیگن سریال یه جاش میلنگه ولی هی میگن سرسی لردای ریچو با خودش همراه کرد چه خوبه اگه سریالیو میبینیم که از روی یه رمان برداشت شده و به خوندن رمانش اعتقادی نداریم ولی با کمی سرچ و پرس و جو از اوضاع داخل رمان با خبر شیم ارتش لنیستر دوبرابر شده در سریال بانک آهنینی که تو کتاب با استنیسه و میخواد بهش کمک کنه ۲۰۰۰۰ مزدور بخره (استنیس توو کتاب زندست و با قدرت وینترفلو محاصره کرده) با تشکر عوامل متحد سرسی شده ارتش لنیستر که تو کتاب درب و داغون شده تو سریال با تشکر از عوامل قدرتمند تر از قبل از جنگ ۵ پادشاه شده و ... و اما دوستان متعصب دنریس هیتر و سرسی فن همه اینارو به سیاست سرسی ربط میدن عجب ... میگن سرسی اونقدر سیاست داره که جیمی رو میفرسته هایگاردنو بگیره آخه با کدوم ارتش؟ هایگاردن تو کتاب میتونه ۳۰۰۰۰ سرباز جمع کنه ینی برابر با کل ارتش راب و متحداش و اگه در جریان باشید هایگاردن از مستحکم ترین قلعه های وستروسه و بازم اگه در جریان باشید برای فتح یه قلعه در صورت جنگ و نبرد مستقیم باید ارتش مهاجم سه برابر مدافع باشه پس لنیسترا از کجا ۹۰۰۰۰ سرباز جور کردن من نمیدونم این یعنی چی یعنی عوامل خیلی زیاد به جبهه ی سرسی لطف کردن اینا ربطی به سیاست سرسی نداره بالا به خاندان هایتاور و ردواین اشاره کرددم خاندان هایتاور میتونه ۴ برابر باقی پرچمدارای ریچ شمشیرزن فراهم کنه میگن سرسی لردای ریچو کشید سمت خودش اولنایی که مادر میس تایرله و از خاندان ردواینه چطور خاندانش کشیده شده سمت سرسی من نمیدونم آلری که زن میس تایرل بود و از خاندان هایتاوره چطور خاندانش کشیده شد سمت سرسی بازم من نمیدونم یعنی این دوتا خاندان بزرگ ریچ که به واسطه ی مارجری میتونستن در خون سلطنتی سهیم شن بیان ازین بگذرن و بچسبن به سرسی ای که با نابودی مارجری سهیم شدن این خاندانا در خون پادشاهیو ازشون گرفت ممکنه بپرسید چرا اینارو میگم اینارو میگم چون میخوام بدونید حذف شدن این خاندانا و در نتیجه آسون شدن کار لنیسترا تو فتح هایگاردن و شکست تایرلا ربطی به سیاست سرسی نداره میخوام بتون بگم که سرسی همه ی لردای ریچو با خودش نیوورد فقط رندیل تارلیو با خودش اورد که اونم به بهونه ی حکومت ریچ بود و لاغیر حالا بیاید اینو به من بگید ارتش دورن که نابود نشد فقط رووساشونو گرفتن پس چطور با دستگیر کردن الاریا کلا دورن از بازی حذف شد اینم از سیاست سرسی بود من نمیدونم میرسیم اونجایی که میگن که دور و ور دنریسو یه مشت وحشی و بی احساسو یه نفر مث ملیساندر بچه کشو تیریون پدر کشو جورای فراری گرفته مرد حسابی یورون که تو بچگی به برادراشم تجاوز کرد جیمی و سرسی وقتی حیواناتو میدیدن که دارن .... حرکاتشونو تقلید میکردن کایبورن که یه ترک تحصیل کرده ی بدبخت بود اگه ملیساندر بچه کشه خود سرسی تو بچگی زد دوستشو کشت اینم از دور وریا سرسی و خود سرسی در مورد اون گولدن کمپانی هم که میگید از نسل اصیل ترین وستروسیان اونا که خودشون بابا هاشونو و قبل ترش شورشی بودن شورششون شکست خورد فرار کردن اگه آدم حسابی بودن به خون اصیله خون والریایی خیلی اصیل تر از خون لنیستری دورگست هی میگید دنریس لخت شد دنریس لخت شد اگه لباس نسوز داری برو بده بهش کاری که دنریس وقتی جورا و داریو پیداش نشونه سیاستشته حرفایی که جلو کال برا اولین بار و در دوش کالین زد نشونه قدرتشه بنده به شخصه خیلی دوست داشتم سرسی جای دنریس بود تا از استفاده ی سلاح زنونش پیش کال و نوچه هاش فیض میبردیم یه چیزی هم برام سواله چطور گولدن کمپانی توی کتاب که برا یه مدعی که ادعا داره بچه ریگاره و تارگینه میجنگه تعدادش ۱۰۰۰۰ تاست ولی توی سریال که قرار بیاد کمک سرسی یه دفعه زنا اسوسی ۱۰۰۰۰ تا دیگه زاییدن زشون اضافه کردن فرستادن وستروس در مورد عشق و وفاداری نیرو ها هم که دیگه لازم به صحبت نیست تیریون خودش هممونو تو قسمت ۳ روشن کرد در مورد اون آزادی جیمی هم میخوام بدونم اگه یکی مث جورا جاسوسی سرسی رو میکرد چه عاقبتی نصیبش میشد سرسی که به شوهر خودشم رحم نکرد بازم در مورد دوتراکیای بقول خودتون وحشی میگم دنریس همیشه یه هدفو به عنوان کسی که بخشی از زندگیش با فرهنگ دوتراکی خو گرفته دنبال کرد و اونم متحد کردن دوتراکیا بود میدونید که دوتراکیا معتقدن نریانی میاد ومتحدشون میکنه و به سمت اخر دنیا میتازه همه فکر میکردن که اون پسر دنریس و دروگون یعنی ریگو بود اما ... در زبون والریایی ما جنسیت نداریم یعنی شاهزاده هم برا دختر به کار میره هم برا پسر و شاید در زبون دوتراکی هم همینطور باشه و تا الان هم که دنریس متحدشون کرد و اخر دنیا داره میاد و دنریس به همراه دوتراکیا میتونن ازش جلوگیری کنن دنریس به عنوان ملکه ی برحق وستروس حاظر شد که از حقش برای نجات دنیا بگذره ولی سرسی با حماقت و عقدش برای تخت میتونه اخر دنیارو رقم بزنه حالا عقده ای کور کیه ؟ دنریس یا سرسی؟ میگن که دنریس میتونست تو غرب اسوس یه حکومت بسازه و گسترشش بده و از وستروس بزرگ تر شه و والریا رو بسازه ولی نموند چون عقده وستروسو داره اگه یکم فکر کنید میبینید که بخش قابل توجهی از اسوس قلمروی همین دوتراکیای بقول خودتون وحشیه شرق شهرهای برده داری سابق بیابون بزرگی با زمینهای لم یزرعه والریا هم نابود شدست و نمیشه کاریش کرد بخش های شرقی و ناشناخته ی اسوس هم نیاز به گفتن نداره میمونه شهر های آزاد که اونم بخش بزرگیش بیابونی و هیچ آدم عاقلی وستروس حاصل خیزو ول نمیکنه بچسبه به اسوس حالا اینو کار نداریم شما به ما بگید حق سرسی چیه که وستروسو غصب کرده اگان با متحد کردن وستروس بهش صلح داد سرسی جز جنگ چیز دیگه ای به وستروس داده؟ نمیگید اگه بچش به دنیا بیاد و جانشین بشه وستروس زیر و رو میشه واقعا حق سرسی به تخت چیه من نمیدونم؟ اگه سرسی بخواطر چیزی بجز عقدش تختو گرفته خوشحال میشم بدونم چیه در مورد حق وراثت سرسی که قبلا یه لنیستر با یه باراثیون وصلت داشته بگم که خاندان باراثیون از خاندان تارگرین میاد و ریل تارگرین که عمه ی ایریس بوده با اورموند(یا لیونل) باراثیون وصلت داشته از (بقول خودتون) سیاست و درایت میگید ولی از محبوبیت نمیگید میگید سرسی لردای ریچو اورد با خودش نمیگید رابطشون با مردم چطوره، سرسی چند بار مستقیم و غیر مستقیم گفته که مردم به درک مردم به پولای بابام هم نیستن ،دنریس حتی اگه مردم رو هم دوست نداشته باشه(که داره) توی میرین و شهر های برده داری سابق نشون داد که به وضعیت مردم توجه داره و میخواد که حمایت و اعتمادشونو جلب کنه میخواد مثل ریگار محبوب باشه چرا؟ چون خودش چند سال تو شهر های آزاد سرگردون بود و طعم بدبختی و نداری و چشیده حرفای آخرم هم در مورد این بحث اینه که سرسی موجود بی سیاستیه همونطور که تایوین گفت اون یه موجود احمقه که فکر میکنه باهوشه نمونه شاهکاراشم قدرت دادن به مذهب،دشمن شدن با تایرلا،دشمنی بی دلیلش با تیریون،دخاالتای الکی تو کار حکومت و ... جا داره از بانوی وینترفل و سر دانکن بخواطر بعضی از حرفاشون تشکر کنم... شما میگید تارگرینا ژن دیوانگی دارن اما نمیگید دلیلش چیه نمیگید مجبور بودن و دست خودشونم نیست در حالی که در سختگیرانه ترین حالت توی ۱۷ تا پادشاه تارگرین فقط ۵ تاشون مشکل دارن میگید دنریس مستعد دیوانگیه ولی نمیگید با نقشه های تیریون سه تا متحدش رفت رو هوا و وقتی که تصمیم گرفت خودش اوضاعو تو دست بگیره نتیجش به طرز قشنگی موفقیت آمیز بود(اونقدری که قسمت چهار دوستان استارک فنو خوشحال کرد من و دوستان تارگرین فنو خوشحال نکرد) ایریس چون علاقه به سوزوندن مردم داشت و میخواست کینگز لندینگو بفرسته هوا آخرشم نفرستاد بهش میگید دیوانه ولی سرسی ای که سپتو فرستاد رو هوا و کلی آدم‌کشت که چند تا از خویشاوندانش هم توش بودن و باید خویشاوند کش و دیوانه نام‌ بگیره شده ملکه ی با درایت.
  14. alex targerin

خب دیگه فصل هفتم با تمام خوبیاش به ایستگاه آخرش رسید بعدش ممکنه دو سال انتظار بکشیم این تاپیکو زدم که بعد از پخش قسمت آخر اینجا بحث کنیم
  15. alex targerin

حدسیات و احتمالات فصل 7

اینم یه نقشه من در اوردی با توجه به اطلاعات و اسپویل های بدست اومده از فصل هفتم خط هایی که به صورت/(قلمرو تارگرین و متحدان قبل از جنگ سیاه )، ___(شمال و ویل قبل از جنگ خاکستری) و |(قلمرو لنیستر و متحدان قبل از جنگ قرمز) هستش وهای مرزی ضخیم هم نشونه ی قلمروی مورد ادعا و تصرفی در جنگ طبق تیوری ها و اسپویل های بدست اومدست ضرب در ها هم محل احتمالی جنگ هاست فلش ها هم لشکر کشی های احتمالیه از طرف سه جناح و در اخر هم فقط بگم که این نقشه صرفا نقشه ی احتمالی جنگه در فصل هفت از قبل تا اواسط جنگ در فصل هفته و اتفاقات اخر جنگ نشون داده نشده چون جان و دنریس متحد میشن و قلمرو هاشونم یکی میشه اگه چیز بیشتری خواستید بگید تا توضیح بدم