رفتن به مطلب

محمدمهدی

اعضا
  • تعداد ارسال ها

163
  • آخرین بازدید

• روزهای برنده

1

تمامی ارسال های محمدمهدی

1. محمدمهدی

قسمت دهم، The Winds of Winter

قسمت بدی نبود ولی انتظارات منو برآورده نکرد! البته دیالوگ ها و موسیقی عالی بود ولی سه تا نقطه ضعف عمده بدجوری تو ذوق میزد اولی: ریخت و قیافه ضایع لیانا استارک بود که از سال 2011 داشتیم در وصف زیبایی و دلبری جادوییش شعر میشنیدم و آخرش این شمایل افتضاح رو بهمون نشون دادن خداییش کیا جای ریگار باشن به خاطر اون قیافه مملکت رو به فنا میدن ؟ کلفت این لیانا از خودش جذاب تر بود دومی: رفت و برگشت مافوق صوت وریس بین وستروس و میرین که به حضورش تو عرشه کشتی دنریس کوچکترین نیازی هم نبود و یه سوتی احمقانه بی دلیل محسوب میشد برا سریالی تو این سطح! انگار کارگردان و فیلمنامه نویس فراموش کرده بودن که اژدها سوار داستان یکی دیگه است. سومی: اون صحنه ای که لنسل به یکی از پرنده های کایبورن مشکوک میشه خیلی ابلهانه و غیر قابل باور تعقیبش می کنه و بعدش هم خیلی مسخره تر غافلگیر و زخمی میشه. به نظرم اون سکانس لنسل هم زائد و بی دلیل بود. -------- و اما دو نکته فرا متنی: 1- سریال تو اواسط این فصل با خط داستانی جزایر آهن و ریوران مجددا به کتاب نزدیک شده بود و ما رو امیدوار به خلاص شدن از این دوگانگی آزار دهنده کرده بود که تو این قسمت مجددا برگشت سر جای اولش حالا تقریبا با قطعیت میشه گفت که ایگان ششم و جان کانینگتون و کمپانی طلایی از سریال حذف شدن و اینطوری معلوم نیست مسائل عمده ای مثل نقشه و نقش اصلی وریس تو داستان و مهمتر از اون سه سر داشتن اژدها، البته اگه اصلا تو سریال به این اسم رمز مهم اشاره ای شده باشه (کسی یادش میا کمک کنه) رو چه طوری میخوان جمع کنن ؟ 2- به دلایل کاملا هالیوودی و شاید حتی سیاسی-فرهنگی!! نمک فمنیسم خیلی کمرنگ و ضعیفی رو که تو داستان مارتین وجود داشت، تبدیل به چنان آش شوری کردن که حتی هاضمه جوامع غربی قرن بیست و یکم هم پسش میزنه (یه مقایسه کنید که الان سران چند درصد کشورهای غربی زن هستن و تو هفت پادشاهی وستروس چند تا پادشاهی دست زن ها است و چند تای دیگه مدعی زن دارن) چه برسه به یه جامعه قرون وسطی ای که تو اون دوره زن صرفا ماشین تولید مثل محسوب میشد و اصلا داخل آدم حسابش نمی کردن چه برسه به حاکم
  2. محمدمهدی

قسمت نهم، Battle of the Bastards

گویا هزینه ساخت این اپیزود بسیار بالا بوده (حدود 26 میلیون دلار) و سازندگان باید بین وون وون و گوست یکی را انتخاب می کرده اند که نهایتا وون وون انتخاب شده است. همچنین در طرح اولیه گوست نقش مهمی در این قسمت داشته که نهایتا حذف شده است. http://www.thegrumpyfish.com/heres-didnt-see-ghost-battle-bastards/ http://www.businessinsider.com/game-of-thrones-director-why-ghost-wasnt-in-battle-of-the-bastards-2016-6 گذشته از هزینه اگر یه دایرولف میخواست از فاصله ای که دو سپاه در ابتدای جنگ داشتن به سمت سپاه رمزی حمله کنه کمانداران سپاه رمزی به راحتی بلایی رو که فری ها سر گری ویند آوردن سرش می آوردن به نظر من غیبت گوست به کشته شدنش می ارزید
  3. محمدمهدی

عالی بود سر باریستان، یه لایک ساده کفایت نمیکرد ضمنا باید اضافه کنم که پیاده های سپاه جان مثل تورموند و وون وون دیرتر از سواره هاشون به نقطه درگیری میرسن که با توجه به تفاوت سرعت انسان و اسب کاملا طبیعیه و نشان دقت بالای کارگردان نه باگی که دوستان فکر کردن در رابطه با نکات دقیق جنبه های بصری جنگ این نکته رو هم باید اضافه کنم که در صحنه ای که حلقه محاصره فالانژ از نمای بالا به تصویر کشیده شده بود. آمبرهای سپاه رمزی هم با پایین اومدن از ته جنازه های پشت سر جان و تورموند، وارد خط محاصره شده بودن و همین باعث تقریبا مساوی دیده شدن تو گروه بود.
  4. محمدمهدی

عالی بود سر باریستان، یه لایک ساده کفایت نمیکرد ضمنا باید اضافه کنم که پیاده های سپاه جان مثل تورموند و وون وون دیرتر از سواره هاشون به نقطه درگیری میرسن که با توجه به تفاوت سرعت انسان و اسب کاملا طبیعیه و نشان دقت بالای کارگردان نه باگی که دوستان فکر کردن
  5. محمدمهدی

دو تا نکته در نقد فرمایشاتتون : 1- دنریس فقط در مورد مسائل مربوط به وستروس و خاندان های 7 پادشاهی به نظر تیریون احترام میذاره. اونم به خاطر اینکه چاره دیگه ای نداره. چون بعد از دست دادن باریستان سلمی و جورا مومونت خودش و باقی اطرافیانش کوچکترین شناختی از وستروس و خاندان هاش ندارن. وگرنه دیدیم که وقتی تیریون راجع به اقداماتش در غیاب دنریس توضیح میداد با چه خشم و تحقیری بهش نگاه میکرد. 2- فراری ها و طرد شده هایی مثل تیریون و یارا و ثیون به هیچ وجه نماینده و نماد خاندانشون محسوب نمیشن مگر اینکه تو یه نسل کشی بزرگ همه اعضای خانواده و بلکه کل اهالی اقلیم خودشون رو قتل عام کنن ! چون مثلا اهالی جزایر آهن که با رای بالای 90 درصد یورون رو به پادشاهی خودشون انتخاب کردن قطعا با اختیار و از روی میل و رغبت زیر یوغ دشمنان اون که تازه تعهد دادن جزایرشون استقلالش رو از دست بده و مجددا زیر مجموعه کینگز لندینگ بشه و از کل فرهنگ و آداب و رسومش هم دست بکشه نمیرن. نگاه خاندان لنیستر و باقی لردهای وسترلند به "دیمون ایمپ" هم که نیازی به گفتن نداره
  6. محمدمهدی

قسمت هشتم: No One

الان گره و نقطه عطف اصلی ماجرا نبرد شمال نیست ! غافلگیری اصلی تو قسمت دهم و با بیان شایعه ای هست که برگ برنده سرسی در دادگاه مذهب خواهد بود. بچه ها بهتره ذهنشون رو به اون معطوف کنن
  7. محمدمهدی

قسمت هشتم: No One

هرچند از قبل هم حدس زده بودم ولی با مطالعه پست های این تاپیک یقین کردم اکثر کسایی که با ترجیع کتاب از سریال بهتره و خلاقیت مارتین اله و بِله ژست منتقد هنری گرفتن و پز روشنفکری میدن، حتی یه صفحه از کتاب رو نخوندن !!! چون قصه ریوران رو که بین تمام خطوط داستانی دو فصل پنج و شیش بیشترین شباهت رو به کتاب داشت و مخصوصا علت و نحوه تسلیم قلعه اش 99 درصد عین کتاب کار شده بود به عنوان نقطه ضعف کارگردانی و فیلمنامه نویسی می کوبیدن درسته کنتور نداره ولی خودتون باشید بهتره به نظر من تنها نقطه ضعف این اپیزود پر کردن زمانی که میتونست صرف نشون ندادن مبارزه و مرگی مشابه باریستان سلمی تو فصل قبل برای بلکفیش بشه، با دیالوگ های سخیف تیریون و اون دو تا کلم بروکلین سریال بود. اگه بلکفیش واقعا مرده باشه و مثل هاوند دوباره برش نگردونن واقعا بدسلیقگی کردن. و قابل تامل ترین نکته این سریال هم شایعه ای بود که سرسی دستور تحقیق در موردش رو داده بود. چون وقتی تامن با ممنوع کردن محاکمه با مبارزه تنها برگ برندش رو گرفت و عملا حکم اعدامش رو صادر کرد، حالت چهره و عکس العملش به جای ترس و وحشت و غافلگیر شدن که حالت طبیعی مواجه شدن با همچین وضعیتیه اطمینان و اعتماد به نفسی رو نشون میداد که بیشتر شبیه حالت کسی بود که بعد از مدت ها تعلل راجع به یه تصمیم بزرگ حالا یه دلیل محکم گیر آورده که اون تصمیم رو عملی کنه به شخصه حدس میزنم سومین غافلگیری بزرگ داستان همون باشه و در حد هودور گفتن ویلیس، نه تئوری دم دستی وایلدفایر که به ذهن هر شلغمی میرسه
  8. محمدمهدی

سایتی که میگوید شما در کدام خاندان وستروس هستید!

من 81 درصد آرین شدم 66 درصد استارک 57 درصد لنیستر 41 درصد تارگارین 35 درصد براثیون بد نبود راضیم
  9. محمدمهدی

اخبار فصل ششم

من که این دفعه تسلیم بشو نیستم بعد این همه فصل اسپویل شده بزا یه بارم غافلگیر بشیم و لذت ببریم
  10. محمدمهدی

قسمت چهارم، Book of the Stranger

تو این قسمت رسیدن ثیون زخمی و علیل و یخ زده تحت تعقیب و تک و تنها از وولفز وود به ساحل و بعدشم پیدا کردن کشتی به مقصد جزایر آهنی که در حال جنگ با شماله از زنده در اومدن دنریس از معبد دوش کالین عجیب تر و گاف بزرگتری بود که ابدا حتی بهش اشاره هم نشد
  11. محمدمهدی

قسمت چهارم، Book of the Stranger

ظاهرا غر زدن و حسودی به دنریس و بدتر از اون مقایسه آبکی کتاب و سریال و کوبیدن مارتین سر فیلمنامه نویس و کارگردان هم شده پز روشنفکری نغمه ای ظاهرا دوستان ناراضی و به قول خودشون مخاطب خاص یادشون رفته که اگه این سریال ساخته نمیشد اصلا هیچکی تو ایران نمیفهمید مارتینی هست و کتابی نوشته تا برن کتابشو بخونن و با سریال مقایسه کنن و بازم یادشون رفته که مقصر جلو افتادن سریال از کتاب فقط و فقط مارتینه که از زمان شروع پخش سریال پنج سال آزگار برا تموم و منتشر کردن جلد شیش وقت داشته ولی چون شعری گفته که تو قافیه اش مونده و نمیدونه چه طوری باید سفره ای رو که پهن کرده جمع کنه دائم فس فس می کنه و اگه جلد هفتمی واقعا وجود داشته باشه تا سال 2025 منتشرش نخواهد کرد. سازنندگان سریال که نمیتونن برا ساختن هر فصل پنج سال منتظر بمونن ! اونا هم بمونن خودتون نمی مونید در مورد سکانس جنجالی این اپیزود و سالم در اومدن دنریس از معبد دوش کالین هم بد نیست برگردید به فصلِ اولین ورود دنریس به وائس دوتراک تو جلد اول کتاب و توصیفی که اونجا از ساختار سازه های شهر و این معبد شده بود. آلونک هایی از جنس حصیر و بوریا با سقف هایی پارچه ای از جنس کنف و کتان و کرباس !!! پس از اطلاعات اندک و حافظه خودتون ایراد بگیرین نه از فیلمنامه نویس و کارگردان. --------------- پ.ن: البته اگه تو خط داستانی ایسوس اصلا از جادو و اژدها و ناسوزی خبری نبود و تارگارین های تبعیدی صرفا با تکیه به اقدامات سیاسی و روش های طبیعی بشری، متحدین و طرفدارانی برا حمله به وستروس دست و پا می کردن داستان بیشتر خوشایند من میشد. (شخصا ترجیح میدادم ایلیریو به جای دوتراکی ها از بین فرماندهان گولدن کمپانی برا دنریس خواستگار پیدا کنه)
  12. محمدمهدی

اخبار فصل ششم

خوب با پخش سکانس فلش بک برج شادی، امید کسایی که دوس داشتن اسپارتاکوس رو تو زره شوالیه گارد ایریس ببینن نقش بر آب شد ! حالا با توجه به نقل قول های رو به افزایشی که از ورود یه تارگارین گم شده به سریال تو اواخر این سیزن یا اوایل سیزن آینده خبر میده و همچنین شایعه تست گرفتن از لیام مک اینتایر به نظر دوستان لیام میتونه ایگان باشه ؟!! هرچند اگه خودم میخواستم از بین هنرپیشه های اون سریال برا این نقش استفاده کنم بدون شک انتخابم داستین کلر (گانیکاس) بود
  13. محمدمهدی

قسمت دوم، Home

با سلام خدمت همه دوستان جدید، چند تا نکته رو به عنوان اولین پست خدمتتون عرض می کنم: 1- علت انس بيشتر کتابخون ها با فصل اول تا چهارم سريال به خاطر اقتباس اونها از جلد اول تا سوم کتاب بود که ترتيب زماني مشخصي داشتن. ولي چون وقايع جلد چهار و پنج همزمان بودن و تفکيک اونها طبق سليقه مارتين براساس جغرافيا صورت گرفته بود. کاملا مشخص بود که ترتيب روايت سريال از همين وقايع، طبق سليقه کارگردان و فيلمنامه نويس که قطعا با سليقه مارتين يکي نميشه دگرگون و پيش و پس خواهد شد. دوستاني که از اين نکته ساده غفلت کرده بودن تو فصل پنجم با پيش داوري ميگفتن که خط داستاني جزاير آهن و يورن چشم کلاغ از سريال حذف شده که با این قسمت غلط بودن قضاوتشون مشخص شد و باز جالبه که عده ای هنوز حکم صادر مي کنن که اگان ششم و جان کانينگتون از سريال حذف شدن در حاليکه عاقلانه تر اينه که منتظر بمونيم تا نوبت ورود اونها به سريال هم برسه. 2- سريال در روايت بعضي از خطوط داستاني از کتاب هايي که انتشار عمومي پيدا کردن جلو زده نه از اونچه که در دسترس کارگردان و فيلمنامه نويس هست. فراموش نکنيد که کار مارتين با جلد ششم از يکسال پيش تموم شده و اين جلد الان زير دست ويراستاره، خود مارتين هم 10 فصل اولش رو در مجامع عمومي روخواني کرده و قطعا خيلي بيشتر از اون رو تو جمع هاي خصوصي که حتما کارگردان و فيلمنامه نويس هم عضوش هستن و بالاتر از اون برای رسیدن به جواب همه سوال هاشون به شخص مارتین دسترسی ویژه دارن. 3- نکته سوم درباره فاصله گرفتن خط داستاني برخي شخصيت ها از کتاب هم به مقوله بازاريابي و جذب مخاطب برميگرده ! فراموش نکنيد که سوفي ترنر (سانسا) محبوب ترين هنرپيشه اين سريال در امريکا و اروپا است و قطعا نميشه همچين هنرپيشه اي رو مثل هودور براي يک يا دو فصل کامل از سريال حذف کرد و صداي کسي هم در نياد و به مخاطب سريال آسيبي وارد نشه.