رفتن به مطلب

Βehnam

اعضا
  • تعداد ارسال ها

20
  • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

0
  1. Βehnam

قسمت ششم، Blood of My Blood

جالب بود اول فیلم آریس و وایلدفایرهاشو دیدیم فکر میکنم برن وارد ویژنی میشه که عمو و پدربزرگش توی دربار آریس هستن یک خراب کاری میکنه و آریس وایت واکرا رو میبینه و شروع میکنه داد زدن که همشونو بسوزونین، بعدم خدمه اش میریزن سر ریکارد و برندون استارک و میسوزوننشون بهر حال قسمت معمولی بود .. باورم نمیشه فقط 4 قسمت دیگه مونده و باید 1 سال دیگه صبر کنیم -_____- خیلی بده که یهو جان رو انقدر توی سریال بردن توی حاشیه {همینطور تیریون} درسته این داستان کلا قهرمان گرا نیست و رو یک کارکتر زوم نمیکنه؛ ولی من دارم قشنگ حس میکنم جان از قصد توی حاشیه رفته! حتی زمان هایی هم که میبینیمش طوریه که توسط سانسا داره شیر میشه بره جلو .. اما غرب کلا تخصص رو گذاشته رو فیلم ها و سریال های زامبی و ومپایر ! کل زورشون رو گذاشتن رو خط داستانی برندون استار و وایت واکرز.. اگر میخواستم فیلم زامبی نگاه کنم Walking Dead نگاه میکردم دنریس هم که فقط شعاااااااااااارررررررر شعاااااااااااررررررر شعاااااارررررر.. کاش یبار وقتی دنریس داره شعار میده یه نفر بیاد مثل اون زیر دست تیان گریجوی بزنه بیهوشش کنه
  2. Βehnam

قسمت پنجم، The Door

به نظرتون امکان داره هودور به عنوان کلد هندز برگرده و کمکشون کنه؟ احتمالا مسیر بعدی برن کسل بلک هست خیلی بعیده بخوان نشون بدن میرا به تنهایی برن رو به دیوار برسونه ..
  3. Βehnam

قسمت پنجم، The Door

باید بگم واقعا خوشحالم که میبینم بقیه هم مثل من صبر نکردن و این قسمت رو که زودتر از موعد تو اینترنت پخش شده رو دیدن صرفا از روی کنجکاوی, کسی میدونه چطور پخش شد ؟ مثل چهار قسمت اول فصل پنجم شد فقط خط داستانی برن خیلی خیلی خوب و جذاب بود واسم؛ بقیه قسمت هارو تحمل میکردم.. هرچند تئاتر براووس جالب بود و مکالمه ی بین واریس و کینوارا جالب بود .. بازیگرش اسرائیلیه ؛ خیلی جذابه بلاخره یه سرنخ هایی دستمون اومد از نحوه بوجود اومدن وایت واکر ها .. جدا از اینکه جالب بود ؛ یه مزیت دیگه هم داشت.. الان دیگه متوجه میشیم سریال, کتاب رو اسپویل نمیکنه چون داستان بین آدر ها و فرزندان و اولین مرد ها در تاریخ کتاب چیز دیگه ای هست.. این قسمت هم مانند سایر قسمت ها بدون ریخته شدن خون یه شخصیت آشنا به پایان نرسید داستان هودور و مرگش واقعا ناراحت کننده و در عین حال جالب بود.. ایده Hold door خیلی قشنگ بود.. فکر میکنم این قضیه رو مارتین بهشون توصیه کرده .. چون واقعا جالب بود لحظه مرگش و تشنجش و ناراحتی برن و در نهایت موزیک مخصوص خاندان استارک یکی از قشنگ ترین لحظات سریال رو رغم زد.. فقط سوالی برام پیش اومده .. چون برن همزمان توی ویژن بود و به هودور زمان حال وارگ کرد ویلس دیدش و تشنج کرد؟ اگر اینطور باشه کلاغ سه چشم زندگی ویلس بدبخت رو نابود کرد فقط بخاطر جثه ای بزرگش برای نگه داشتن یک در
  4. Βehnam

قسمت چهارم، Book of the Stranger

تمام مدعیان تاج و تخت و کسانی که خودشون رو شاه نامیدن {در سریال} یکسری برتری ها و قدرت های خاص و پارانورمالی داشتند. برای مثال دنریس؛ نسوز بودن و اژدها .. راب؛ استراتژی جنگی قوی منس ریدر؛ داشتن غول و ارتشی بزرگ لنیستر ها هم پولدار و قدرتمند استنیس هم جادو .. به یاد دارین استنیس دو دستی ملیساندرا رو گرفته بود برای اینکه باز هم حقه ی از بین بردن برادرش رو روی بقیه ی مدعیان پیاده کنه ؟ سوال اینه که چرا نباید میکرد؟ وقتی فکر میکرد همچین فرصت و توانایی داره چرا خودش رو درگیر جنگی مثل جنگ بلک واتر میکرد؟ دنریس هم در سریال از توانایی هایی که داره استفاده میکنه ما هنوز ندیدیم و نمیدونیم قراره چه اتفاقی بیوفته . بهتره زود قضاوت نکنیم که دنریس دیگه با داشتن این همه نیروی جدید فاتح دو قاره ی ایسوس و وستروس میشه. دنریس بعضی جاها خوش شانسه و بعضی جاها خیلی بد شانس .اگر قرار بود همیشه خوش شانس باشه شوهرش توسط یه زخم نمیمرد به اون زن جادوگر اعتماد نمیکرد برای مدت کوتاهی بازیچه ی دست زارو زوان داکسوس نمیشد استاپور و یونکای مطیعش میشدن و انقدر قیام نمیکردن توسط پسران هارپی اونقدر بد محاصره و تحقیر نمیشد و جدیدا ؛ کشتی هاش نمیسوخت .. کمی به بدبختی هاش نگاه کنیم دلمون براش میسوزه بهر حال سریال از چارچوب کتاب خارج شده و امیدوارم هم بخاطر طرفدارن و مخالفینش هم که شده دنریس پخته تر و اماده تر بشه ولی اگر دیدین که دنریس یهو به قتل رسید و سرپرست قیام شد تیریون باز هم تعجب نکنید هرچند بیشتر احتمالات رو ملت به این دادن که آریا موظف میشه دنریس رو بکشه که تئوری جالبیه واسه خودش اما در مورد اینکه میتونه ملکه ی خوبی باشه مسلما میتونه چون مثل سایر خاندان های سلطنتی وستروس توی چرخه ی انتقام گیری گیر نیوفتاده .. رابرت غاصب مرده .. خاندان استارک تارومار شدن .. تایوین لنیستر هم که کشته شده تمام کسایی که قیام کردن از بین رفتن جز یک نفر با لقب شاه کشکه مسلما دنریس هرطور جیمی رو مجازات کنه ؛ مجازات مرگ نمیکنه { البته اگر زنده بمونه .. من دوست دارم زنده بمونه و از غم مرگ سرسی بره ایسوس} دنریس از دیوانه بودن پدرش توسط مشاورین خوبش کاملا آگاه شده و به نظرم دیگه تنها انگیزه اش انتقام نیست توی مرین موند که ملکه بودن رو یاد بگیره .. اما راب استارک وقتی تالیسا ازش پرسید اخرش چی؟ وقتی جافری رو کشتی چی میشه ؟هیچ جوابی نداشت بده .. و دیگه در وستروس شخصی نمونده که لایق و سزاوار لقب شاه باشه .. این جاستین بیبر شماره 2 فعلی که حتما باید بمیره جان اسنو ؟ یکمی زیادی فیلم هندی میشه .. واردن آف د نورث براش کافیه .. مگر تیریون که .. خیلی قابل بحثه ویرایش ناظر اصلاح جمله بندی
  5. Βehnam

دوستان من فکر میکنم که همگی باید سطح توقع خودمون رو از سریال کمی پایین بیاریم.. صادقانه بگم یک درصد هم اطلاعاتی از مشکلات و سختی تمام زحماتی که دست اندرکاران یک فیلم یا سریال میکشند ندارم اما .. هممون میدونیم کار راحتی نیست بخصوص در ژانر فانتزی.. به شخصه هیچ سریال یا فیلم فانتزی رو نمیتونم اسم ببرم که از دید خودم فوق العاده باشه بیشتر علاقه به ژانر جنایی دارم نه فانتزی.. اما GOT رو در نهایت یک سریال موفق و خاص در این ژانر میدونم مسلما اگر میشد تک تک ریز کاری های مارتین رو به نمایش گذاشت خیلی فوق العاده میشد اما همچین چیزی ممکن نیست .. زمان زیادی میبره .. هزینه های هنگفتی داره و دلایل زیادی که باعث میشه تغییراتی اعمال کنن تا در نهایت ما ناراضی شیم .. مارتین برای خلق بانوی سنگدل هیچ هزینه ای نمیکنه .. برای گنجوندنش هم تو کتاب نیاز نیست عجله کنه بخصوص بعد از کتاب سوم, برای هر کتاب پنج شیش سال مارو بین اسمون و زمین رها میکنه اما سریال شاید به دلیل کمبود بودجه یا زمان نتونسته همچین کارکتری رو بوجود بیاره همین الان در سریال بقدر کافی خط داستانی وجود داره و برای چنین سریالی واقعا ریسکه بیشتر از ده اپیزود در یک سیزن جا بدن تنها سه جنگ خیلی قشنگ رو تونستن به ما نشون بدن؛ بلک واتر، نایت واچ و هاردهوم به نظر خودم جذاب ترینش جنگ بلک واتر بود که دست خوش تغییرات زیادی بود رسوندن وایلدفایر به ناوگان استنیس همچین راحت هم نبوده .. کسایی که کتاب خوندن متوجه میشن چی میگم .. بعد از اینکه شنیدم مارتین تصمیم گرفته همکاری خودش با سریال رو قطع و کم کنه و تمام وقتش رو برای کتاب بذاره؛ خیلی سطح توقعم رو آوردم پایین و دیگه انتظار نداشتم شرایط سیزن 5 و 6 بهتر از این باشه .. اسپویل کردن کارکتر استنیس.. بریستن سلمی.. روس بولتون حذف خط داستانی جالب دورن و پایک به نظرم همه این تغییرات دلیل خوبی برای اینه که سطح توقعاتمون رو پایین بیاریم و منتظر بمونیم تا لذت واقعی رو بعد از اومدن کتاب شیشم ببریم از همون اول میگفتن که این سریال کنسل میشه یا نمیتونن به هشت سیزن برسوننش و خراب میکنن و ... اما روی هم رفته به نظرم خوب پیش رفته و کارشون خوب بوده
  6. Βehnam

اپیزود خوبی بود و من بهش نمره 8 دادم دو خط داستانی اتفاقات دیوار و دنریس رو دوست داشتم بهترین سکانس به نظرم رسیدن سانسا و جان به همدیگه بود و دیالوگی که انتظار شنیدنش رو داشتم .. " هیچوقت نباید وینترفل رو ترک میکردیم " بلاخره پیتر بیلیش رو دیدیم .. ورود جالبی داشت فعلا که همه چی رو خوب داره طبق خواسته اش پیش میبره اما دست بالا دست زیاده .. دیالوگ های خسته کننده ی پایتخت هم فکر میکنم دیگه به پایان رسید در قسمت بعدی احتمالا شاهد جنگ داخلی پایتخت خواهیم بود نمیدونم چرا وقتی خط داستانی گریجوی ها رو میبینم خوابم میگیره.. خیلی خسته کنندس.. فعلا اندازه ی پ مار های شنزار حوصله سر بر شدن .. کاش بجاش برن رو میدیدیم.. اما دنریس هم خدارو شکر کشش ندادن یاد قسمت دهم فصل اول افتادم کارشون درست بود
  7. Βehnam

ارت های کارتونی

کامیک جالبی از نبرد برج شادی
  8. به نظر من خط داستانی ایسوس پتانسیل خیلی خوبی برای جذاب شدن داره حدس میزنم و امیدوارم "کوایته" به سریال برگرده زمان زیادی هست که از زخمی که شب و روز جوراه مورمونت رو آشوب کرده با خبریم جالبه که زیاد در مورد این قضیه بحث نمیشه .. شاید چون کارکتر جذابی نیست ولی من به شخصه از این کارکتر خوشم میاد در فصل دوم جوراه با کوایته رو به رو میشه ؛ در حالی که داره پشت یک مرد علائم عجیبی طرح میکنه و میگه که این مرد از والریا عبور کرده و تمام کسانی که این محشر رو دیدن باید محافظت شن تنها کسی که میدونیم از این محشر عبور کرده و به شدت به محافظت نیاز داره جوراه هست.. و فکر میکنم از سمت داریو ناهاریس خیانت خیلی بزرگی رو با کمک اربابان دانا ببینیم با اینکه بعضی ها خیلی به تئوری بنجن استارک-داریو ناهاریس اعتقاد دارن !! هرچند از نظر من این تئوری واقعا بی اساس و اشتباهه..
  9. I've won every battle, but I'm losing this war Robb Stark من در تمام نبرد ها پیروز شدم اما دارم در این جنگ شکست میخورم .. یکی از تلخ ترین و بهترین دیالوگ های راب استارک {The King In The North}
  10. Βehnam

موسیقی های نغمه ای

از پیکوفایل آپلود کردم که لینک در آینده هم از بین نره کلیک کنید @R-FAARAZON
  11. Βehnam

قسمت سوم، Oathbreaker

حمید جان من فکر میکنم با توجه به مسیری که سریال داره طی میکنه جان به هر طریق که شده قهرمان باقی میمونه یعنی ممکنه یهو وسط جنگش با رمزی ببینیم یه شاپرک اومد جلوی صورت جان اسنو و یهو هفت هشتا عقاب ریختن وینترفل رو گرفتن {دوستانی که ارباب حلقه ها رو دیدن خوب میدونن چی میگم} و اما جزیره ی خرس تا جایی که یادمه اکثر نجیب زادگانش دوشیزه هستن. لرد فعلیشم خاله ی جوراه مورمونت بود که تمام بچه هاش دختر بودند. مشخص نیست چقدر میتونن برای جان مفید واقع شن. باید منتظر باشیم ببینیم. ویرایش ناظر: اصلاح اشکالات تایپی
  12. Βehnam

اخبار فصل ششم

حدس داستان اپیزود از روی اسمش خیلی سخته عزیز من خودم فکر میکردم قسمت سوم که عهدشکن بود مربوط میشه به برگشتن استنیس ولی.. اما دلم برای هوند و دیالوگاش که اکثراً فحش هستن واقعا تنگ شده
  13. Βehnam

اخبار فصل ششم

نام دو قسمت 6 و 7 ام سیزن شش هم اعلام شد قسمت 6 : Blood of My Blood قسمت 7 : The Broken Man
  14. Βehnam

قسمت سوم، Oathbreaker

آخه چطور وقتی ریکان رو کت بسته تحویل رمزی دادن میتونیم احتمال بدیم این یه حقه از سمت آمبر هاست ؟ آمبر ها اصلا در صدد قیام یا انتقام گرفتن نیستن حتی اگرم انتقام بخوان؛ با توجه به موقعیت سایر پسر های استارک نمیان تنها استارکی که میتونه لرد وینترفل بشه رو به عنوان حقه بفرستن تو دهن رمزی ریکان اصلا نمیتونه نقش کامی‌کازه رو بازی کنه ..رفت پیش آمبر ها تا در امان باشه نه اینکه سوپرهیرو ازش بسازن. از سمت جان یا هیچکس دیگه هم نخ نگرفتن. اگر قرار بود حقه ای بزنن خودت ریکان رو عوض میکردن, نه کله ی دایروولفشو بخصوص که دایروولف کلا در جنوب دیوار پیدا نمیشه احتمالش هم کمه که پوست ریکان رو بکنن , ازش به شدت استفاده میشه علیه جان. کشتن روس بولتون خیلی وزنه جنگی که قرار هست رخ بده رو به نفع جان اسنو, نامتعادل کرد. ریکان تنها اهرم خیلی تاثیرگذار برای رمزی هست. ویرایش ناظر: اصلاح جمله بندیها
  15. Βehnam

قسمت سوم، Oathbreaker

بی شک میشه اگر نه بلادریون انقدر موی دماغ برن نمیشد برن و بلادریون هربار که وارد یکی از رویا ها .. خیال ها .. میشن جسمشون ثابت زیر اون درخت میمونه اما روحشون سفر میکنه .. از اون جایی که روح حالت فیزیکی نداره و نمیتونه تغییری ایجاد کنه به احتمال قوی این دو هم نمیتونن کاری انجام بدن .. اما ممکنه به عنوان روحی سرگردان شن و به جسمشون برنگردن راستی دوست من؛ چند پست قبل تر گفتین برادر میرا ؛ یعنی جوجن رید وارگ بود جوجن رید وارگ نبود تا جایی که یادمه ؛ بصیرت داشت {greensight}