رفتن به مطلب

وال پرنسس وحشی ها

اعضا
  • تعداد ارسال ها

2
  • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

0

اطلاعات شخصی

• مرز اسپویل من
    ندارم
  1. وال پرنسس وحشی ها

قسمت سوم، Oathbreaker

یاد شعار گریجوی ها افتادم : آنکه مرده هرگز نمی میرد، بلکه باردیگر سخت تر و قوی تر بر می خیزد در زمانی که زمستانی تاریک و بلند در راه است آنکه مرده دگربار نمی میرد و قرضش را ادا خواهد کرد!
  2. وال پرنسس وحشی ها

قسمت سوم، Oathbreaker

مدتهاست ..از همان ابتدا.. از دنبال کننده های این سایتم و از تحلیلهای اعضای سایت استقبال می کردم ..چیزی که باعث شد این پست رو پگذارم سوال و تعجب بسیار بزرگ از نظرات و استقبال شدید افراد از فصل ششم ه؟؟؟؟ من سریال رو ابتدا دیدم و بعد کتاب ها رو خوندم!تعبیر دیگر ..این اعجاز نمایش باشکوه داستان و جذابیت ساختاری سریال بود که ا ولا ژانر فانتزی را برام جذاب کردو مشتاق برای خواندن کتاب ها و آثار مارتین وشیفته ی تاثیر بسیار بسیار بزرگی که این نویسنده در مرز خیال و واقعیت ایجاد کرده.. آن چیزی که بیشتر از هر مسئله ای به چشم میخوره بهتر بگم تو ذوق میزنه تفاوت فاحش روند داستانی و ساختار سریال درپنج فصل گذشته با این فصله .. به طور واضح فیلم نامه غیر اقتباسی و استقلال نویسندگان از مرجع داستانه که آن چیزی که می بینیم اصلا سیاق مارتین نیست و این افول شدید جذابیت حوادث سطحی بودن وقایع و بسیار بسیار قابل پیش بینی بودن این اتفاق های تیکه تیکه شده واز هم پاشیده فصل ششم در کنار همه ضعف های اساسی در حوزه های چون گریم صحنه آرایی شحصیت پردازی تصویری تضادهای شدید در پنج فصل و فصل اخیر و اشگارا سگوت نابجای محتوای دیالوگ ها ..کارگردان ها و سناریست های این فصل رو در جایگاهی متزلزل قرار میده ....حذف بی دلیل خطوط اساسی داستان نغمه خاتمه هایی رو سبب شده که شکل مضحکانه ای به سریال داده..گریز های بسیار بی مورد و ضعیف به شخصیت ها و جریانهای کناب که با روایت کلیشه ای برن در بیان داستان سعی سازندگان در سرهم بندی داستان رو برای محاطب تداعی میکنه ... .....آیا میتونیم ؟؟واقعا امکان داره احساس کنیم یا حتا به این فکر کنیم که آن چیزی که می بینیم خوبه و قابل قبول د؟؟؟؟با توجه به ۵ فصل گذشته و شدت استحکام افزاینده سریال که افرادی رو به کتاب ومرجغ داستان مستاق کرده جالا با این سرانه هم باز میتوان تشویق کرد ؟؟؟ بی انصافیه در این حد که این فصل را در این سطح پخش شده عالی عنوان کنیم ؟؟؟ مسلما موسیقی این فصل بسیار هوشمندانه است آنهم نه خاطره بازی ها یا صحنه های دراماتیک ..به خاطر آن چیزی که هدف بوده به مخاطب انتقال داده شود وخیلی موفق نبوده و موسیفی این سهم رو ادا گرده.... من مطمئنم یکی از بزرگ ترین دلایل وشاید اصلی ترین و اساسی ترین و علت تامه صرفا و صرفا عدم ارتباط سناریو با سیاف مارتینه !کاملا مشهوده افتباس امین از مرجع و گستره مارتین در سناریو فصول قبل تنها دلیل قدرت منحصر به قرد سریال و ساخت این مجموعه بوده و حالا اینها با وجود اآسان بودن یک روند روایی معمول ازبین رفته و در شرایطی سخیف ترین و ابتدایی ترین دیالوگ ها رو جا داده که .... باید باور کرد شکوه سریال شاهکار دنیای مارتینه... این فصل دنیای مارتین نیست...