رفتن به مطلب

کال مصطفی

اعضا
  • تعداد ارسال ها

7
  • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

0
  1. کال مصطفی

قسمت اول، Dragonstone

لذت میبرم از اینکه میبینم چطور دوستان دنریس فوبیا دار اینطور از شکوه بانو کالیسی می سوزند
  2. کال مصطفی

حدسیات و احتمالات فصل 7

این روز ها در همه کانال های خبری و ورد زبان همه علاقه مندان سریال های تلوزیونی نام یک سریال به گوش می‌رسد: «بازی تاج و تخت». این سریال مطمئنا یکی از بهترین سریال های شبکه HBO است که به نظر می‌رسد ساخت سریال های تلویزیونی را وارد مرحله جدیدی کرده است. کانال تلوزیونی «اچ بی او»، بالاخره اولین تریلر فصل هفت سریال «بازی تاج و تخت» را منتشر کرد. تماشای این تریلر مطمئنا برای طرفداران بسیار جذاب بود اما در حالی که این تریلر طوری ساخته شده است تا اطلاعات زیادی از فصل جدید را منتشر نکند، به نظر می‌رسد طرح کلی از فصل جدید را در اختیار ما خواهد گذاشت. در اینجا ما به نکاتی اشاره می‌کنیم که شاید از چشم شما دور مانده باشد. بالاخره در صحنه ای می‌بینیم که «دنریس» «دراگون استون» را در اختیار گرفته است. «سرسی لنیستر» به سمت تخت آهنین به عنوان پادشاه قدم می زند، جان اسنو نیز به جایگاه پادشاهی خود به عنوان پادشاه شمال در وینترفال بازگشته است. اگر تاج تخت دنریس برایتان آشنا نیست باید بگویم که این دراگون استون است. مکانی که دنریس در آن است همان قلعه باستانی دژ تارگرین است، که قبلا تحت حکومت استنیس براتیون بود. موسیقی تریلر بسیار گویا است و به پلات کلی فصل جدید اشارهایی دارد، خوشی درد، رنج و عشق را در کنار هم نمایش می‌دهد. کسانی که نفس غم را حس می‌کنند در کنار من بنشینند آنهایی که جنون لمسشان کرده است کنار من بنشینید آنهایی که فکر میکنند مسخره هستند کنار من بنشینید عشق، درترس، در نفرت، در اشک به نظر می‌رسد که شعر با زیرکی تمام داستان فصل جدید را روایت می‌کند، این شعر به سادگی به ما می‌گوید که سرسی، جان اسنو و دنریس باید اختلافات خود را برای مقابله با مشکلات وایت واکر ها کنار بگذارند. در صحنه ای از تریلر ما می‌بینیم که نایت کینگ در حال تماشاست. این چشم رهبر وایت واکر هاست که از نزدیک قابل مشاهده است. یکی دیگر از نکات جالب تریلر این است که لباس های جدید برای بازیگران تعبیه شده است. سرسی لباس شب زیبایی پوشیده است که او راه عنوان یک ملکه نشان می‌دهد. دنریس لباس تارگرین سیاهی بر تن دارد که قلاب اژدهایی آن را پوشانده است. فصل هفت سریال بازی تاج و تخت قرار است ۱۶ جولای ۲۰۱۷ به نمایش درآید. برای طرفداران پروپاقرص سریال در حال حاضر این تمام اطلاعاتی بود که لازم داشتید بدانید. http://setarehanews.com/%d8%a2%d8%ae%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%84%d8%b1-%d9%81%d8%b5%d9%84-%d9%87%d9%81%d8%aa%d9%85-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%aa%d8%a7%d8%ac-%d9%88-%d8%aa%d8%ae%d8%aa-%d8%a8%d9%87/
  3. کال مصطفی

قسمت ششم، Blood of My Blood

بنظر میرسه عوامل سریال دارن از شخصیت دنریس استفاده ابزاری میکنن، چون در این اپیزود سکانس هیجان انگیز و خاصی نداشتن اومدن اون قسمت مثلا حماسی دنریسو ساختن گذاشتن تو این اپیزود تا از محبوبیتش و اژدهاش برای رضایت بیننده ها استفاده کنند در صورتی که اصلا لزومی نداشت، داتراکی ها بعد از آتش سوزی دوش کالین به خدمتش دراومده بودن حالا دیگه قیف اومدن با این اژدها چی بود...! لحظه ای که دنریس برمیگرده به داریو ناهاریس میگه همینجا صبر کنید و میره سمت کوه ... یاد فیلم ده فرمان و حضرت موسی و کوه طور زنده شد احتمالا آزمایش آریا نکشتن خانوم بازیگر و کشتن دختر بیچهره باشه اگرنه دوفصل زمان صرف شدن برای این خانه سیاه و سفید! بقول آقا رضا در همین تاپیک: این رندل تالی چرا شاه نشده تا حالا!؟ در تصاویری که برن اول اپیزود میبینه یک نوزاد بین ستون های یخ دایره ای به شکل استون هنج قرار داره که شاه شب میره به سمتش در تصویر بعدی کودک در بقل شاه شبه با چشمان آبی شده. دوستان اگر نوزادو میشناسید لطفا داستانشو بگید من متاسفانه چیزی در این مورد بیاد نیاوردم.
  4. کال مصطفی

قسمت پنجم، The Door

یه چند نکته با دیدن قسمت پایانی این اپیزود بنظرم رسیده که عرض میکنم: - برن و کلاغ سه چشم تا آخر از اون خاطره خارج نشدند! - احتمال داره ادامه همین خاطره را در قسمت بعدی ببینیم چون برن هنوز در اون خاطره بود. - شاید در لحظاتی از اون خاطره لیانای جوان حرف های مهمی برای ند داشته باشه! طبیعتا درستش این بود زمانی که متوجه شدند شاه شب برن را نشانه گذاری کرده سریعتر از اونجا فرار کنن ولی اتفاقی که میفته میبینیم که برن در اون شرایط خاص با کلاغ سه چشم در حال سبزبینی هستش چیزی که اینجا مهمه اینه که اون خاطره و اون بازه زمانی لحظه ترک کردن وینترفل توسط ند حتما باید خیلی مهم بوده باشه (اطلاعات با ارزشی درش نهفته باشه) که در اون شرایط اضطراری دارن اون تاریخو سبزبینی میکنن. بعضی از دوستان گفتن بخاطر ویلیس(هودور) رفتن اونجا ولی بنظرم اینطور نیست چون برن توی این زمان حال هم میتونست توی هودور وارگ کنه، و اینکه اتفاقی که برای هودور در کودکی افتاد ناخواسته بود (برنامه ریزی شده نبود) یعنی: برن در خاطره ای در گذشته گیر کرده بود و باید از هودور استفاده میکرد به اجبار در همان گذشته وارد ویلیس شد و ویلیس هم نتوانست در برابر شکست زمانی ایجاد شده دوام بیاره. در مورد تاثیر تغییرات از آینده به گذشته داستانها و فیلمای بسیاری نوشته و ساخته شده (که معمولا هم حاوی گافهای زیادند) ولی بنظرم بهترین فیلم برای درک این موضوع که با نگاه به آخرین تئوری های فیزیک ساخته شده "میان ستاره ای" نولان است
  5. کال مصطفی

قسمت چهارم، Book of the Stranger

نخست بنده عرض کنم که هدف من از پست اولم تغییر اتمسفری بود که یکسری از دوستان متاسفانه با تخریب کاراکتری که شاید محبوب دیگران باشد علایق خودشان را به بقیه در این تاپیک تحمیل می کردند. قصدم به راه انداختن بحث و ادامه دادن نفرت پراکنی توسط این دوستان نبود و همینجا از بقیه عذرخواهی میکنم. در جواب پاراگراف اول جناب @طرفدار... باید عرض کنم چه شما بخواهید و چه نخواهید از نگاه نویسنده کتاب دنریس وارث پادشاهی سیصد ساله تارگرین هاست، پادشاهی که مملکت را زیر یک دولت واحد متحد کرد و از جنگ های داخلی تمام نشدنی نجات داد، مملکتی که سال ها مردمش از حکومت داری تارگرین ها رضایت داشتند. اینکه آیریس دیوانه بود و مرتکب اشتباهات از طرف بنده هم کتمان نمی شود ولی این دلیل بر پایمال کردن حداقل ادعا حق وراثت دنریس نیست. در جواب ادعا شما مبنی بر دیکتاتور و ظالم! بودن دنریس توجه تون میدم به نقل قولی که توسط عزیزی در همین تاپیک عنوان شد: با استدلال خانوم مه سا استارک بنده اینطور فکر میکنم که پس نفرات نخست فهرست استار متر Imdb در طول این سالیان باید بصورت ثابت مگان فاکس، میراندا کر، ادریان لیما و باقی پا بلندهای جذاب هالیوود میبودند نه املیا کلارک قد کوتاه با زیبایی نسبتا خوب که در طول سالیان اخیر بیشتر از دو یا سه فیلم اون هم ساخت انگلیس و با اقبال کم عمومی و البته ترمیناتور نخ نما شده ازش به نمایش درآمد.(سر راست: بی شک محبوبیت املیا کلارک بخاطر شخصیت دنریس است) توجه تون میدم به این دو فهرست و فهرست های مشابه (در نظرسنجی Imdb تیریون اول و دنریس دومه) : http://www.rollingstone.com/tv/lists/top-40-game-of-thrones-characters-ranked-20140331/daenerys-targaryen-19691231 http://www.imdb.com/poll/3IN8hqimhJY/results?ref_=po_sr در مورد باقی صحبت های خانوم مه سا استارک بنده قادر به جواب دادن نبودم. ایشان با چنان بغض و تنفری از این کاراکتر داستانی-تلویزیونی حرف میزنند که گویا در دنیای واقعی خصومت و عداوت شخصی بینشون وجود داره!! فقط توصیه بنده به ایشان مطالعه کتاب در نخست است و بعد قضاوت در مورد داستان مارتین و شخصیت هایش. (فاصله بین سریال و کتاب بسیار است، تلویزیون بخاطر محدودیت قادر به به تصویر کشیدن تمام توصیفات و درونیات شخصیت های کتاب نیست) فانتزی، فانتزی، فانتزی جناب @طرفدار... زمانی که جان با شستشو، بریدن و در آتش انداختن مقدار کمی مو و گفتن "لطفا لطفا" از جهان مردگان به دیار زندگان برگشت فانتزی برای شما خوشایند، گرم و پر از منطق شیرین بود! ولی حالا آتش گرفتن یک معبد چوبی، ایرون من نبودن چند کال و تبعیت قبیله ای بدوی از بانویی که بدون سوختن از آتشی که از بین برنده شیاطین است بیرون آمد به هزاران استدلال و منطق در حد نسبیت عام و خاص انیشتین نیاز دارد!!! رفقا باور بفرمایید علاقه من به جان تارگرین..اهههم عذر میخوام اسنو بیشتر از بانو کالیسی نباشد کمتر نیست (باور کنید از پارسال تا امسال روزی نبود که به فکر زنده شدن جان نباشم) ولی در جواب پافشاری لجبازانه این دوستان چطور دیگری میتوانم پاسخگو باشم!؟!
  6. کال مصطفی

قسمت چهارم، Book of the Stranger

بهترین قسمت این اپیزود رسیدن سانسا و جان به هم، دیدار دو استارک بعد از مدتها واقعا خوشایند بود (بنظرم بعد از خیانت ناخواسته سانسا به ادارد دیگه وقت بخشیده شدنش بعد از این همه بدبختی رسیده بود) ای کاش جان با تصمیم و اراده خودش سراغ بولتن ها و باقی خائنین میرفت اینطور به جذبه شخصیتش اضافه میشد. برین بعیده از سانسا جدا بشه چون بهش تازه قسم وفاداری خورد حالا اینکه چطور با ملیساندر و داووس کنار میاد باید صبر کنیم ببینیم. اتفاقات پایک در سریال برام جذابیتی نداره یکی از دلالیش نبودن شخصیت ویکتاریونه. فقط خدا میدونه تو مغز این لیتل فینگر چی میگذره (فکر کنم بالاخره اگه شده یه روزم رو تخت آهنین این میشینه) به شدت منتظر ادامه داستان برن و فلاش بک هاش هستم حیف این قسمت نبود. تیریون هم معلومه داره فعلا وقت تلف میکنه تا کویین پیداش بشه. خب میرسیم به بانو دنریس اول اینکه خوب شد این قسمت اون داستان کسالت آور تموم شد امیدوارم برگرده به مرین و به بقیه نقشه هاش برسه البته این داستان برده داری هم تموم بشه که اونم خیلی خسته کننده بود. عزیزان به موفقیت ها و روند خط داستانی دنریس معترضند، بنده سعی میکنم چند نکته در این مورد بگم. شخصیت دنریس و شیوه پرداختش در داستان از اول هم مشخص بود کلیدی و شاید تاثیر گذارترین باشه. طبیعتا شخصی که بعد از حدود صد و پنجاه سال بتونه نژاد اژدهایان را احیاء کنه دارای ویژگی های منحصربفرد از جمله داشتن طالع خاص، خوش اقبالی، با تدبیر بودن و ... میتونه باشه. فراموش نکنیم دنریس تنها تارگرین شناخته شده موجود هست و وارث حقیقی تاج و تخت وستروس. مجموعه اینها نویسنده را وادار میکنه تا این شخصیت را بصورت یک قهرمان پروش بدهد مانند شخصیت های نخست اکثر داستان ها، اگر بنا بر متنفر شدن از یک کاراکتر موفق و خوش شانس داستانها باشه پس ما در همون کتاب دوم باید از هری پاتر بیزار میشدیم و یا بیلبو بگینز خوش شانسو منفور خودمون میکردیم. البته ذکر این نکته هم بد نیست که بدانید شخصیت دنریس در اکثریت کشورها بخصوص امریکای شمالی محبوبترینه، ساده ترین شاهد بر این مدعا هم استار متر سایت Imdb هست که در 4 سال گذشته فقط دو بازیگر از 50 نفر نخست آن خارج نشدند اول املیا کلارک با بالاترین میانگین و بعد جنیفر لارنس. هرچند ثابت شده که به مارتین هیچ اطمینانی نیست و بعید نیست بانو دنریس با لشکری بزرگ و صدها کشتی جنگی در دهانه بلک واتر اسیر طوفان شود و به قعر دریا فرو برود تا دل هموطنان آنتی دنریس بنده هم شاد شود دوست بزرگوار چندین هزار ساله که انسان از انواع مواد پودری آتش زا استفاده میکنه از جمله گوگرد که با نگاه به ویکی پدیا تاریخ اکتشاف و استفاده از آن به پیش از تاریخ بازمیگردد. گوگرد به رنگ لیمویی است به راحتی با خاک کف معبد ترکیب میشود و کال ها فقط با داشتن ذره بین متوجه آن میشوند!! (حتما الان بهانه چگونه فراهم کردن آن را دارید که فکر میکنم با توجه به توصیفات در بازار ویس داترک یافت شود!!) یک سازه بصورت معمول دارای ستون هایی است که مستحکم ترین قسمت آن بنا را تشکیل میدهد، طبیعتا تا زمان استوار بودن این ستون ها سقف هم بجز مقداری ریزش جزئی خاکستر فرود نمی آید، حتما زمان مناسبی از شروع آتش سوزی نیاز است تا این ستون ها بسوزاند و سست شوند و مسلما این در یک تا دو دقیقه نخست نیست!! کال های ترسو از سوختن! طبیعتا هر انسانی که آتش از زیر پاهایش زبانه بکشد و احاطه اش کند میترسد، سعی میکند فرار کند و جیغ میکشد چه انتظاری دارید!؟! (مگر از تبار اژدهایان ) فکر میکنم آوردن دلایل فوق درباره یک داستان فانتزی کمی خنده دار است ولی در برابر گفته های شما که هدفی بجز تخریب شخصیت نامحبوبتون ندارد چه کار دیگری میتوان کرد؟!
  7. کال مصطفی

قسمت دوم، Home

فکر میکنم این نقل قول از "رقصی با اژدهایان" روشن کننده لحظات ابهام آمیز و حرکات بدون اطمینان ولی ساده ملیساندر در زمان زنده کردن جان باشه: