رفتن به مطلب

witch king

اعضا
  • تعداد ارسال ها

29
  • آخرین بازدید

• روزهای برنده

1

witch king آخرین بار در تاریخ مه 23 2019 مقام اول روز را به دست آورده است

witch king یک محتوا با بیشترین امتیاز داشته است!

اعتبار در انجمن

19
  1. witch king

بحث اپیزودیک قسمت ششم - The Iron Throne

مستند خنگ و خنگ تر(دیود بنیاف و دی بی وایس )باید اسمشو بذارن?
  2. witch king

اتفاقا زنجیره اتفاقاتی که برای راب افتاد با شخصیتش و منطق داستانی جور بود بی منطقی، عر زدن جلوی دوربین و ظبط و پخشش توی یوتیوب بود با قسمت آریات موافقم نبرد حرامزادگانم بیشتر بی اطلاعی رمزی از سپاه بزرگ و مجهز از سواره و پیاده ویل بود که مسخره بود در مورد زنده شدن جان اسنوام کلیتش مسخره بود یعنی یه سیب زمینی خامم از این بشر عقل بیشتری داره پس چه دلیلی داره که بتونه به جایگاه بالایی برسه و کارای بزرگ انجام بده و همچنین خدای نور اون رو به عنوان آزور آهای انتخاب کنه تا اینکه زندش کنه. نیازی به امضا جمع کردن و حمله به وبسایت مارتین نیس. من مخاطب کتاب،فیلم، سریال و ... وقتی میبینم اون اثر هنری دیگه یه اثر اصیل نیستش اون امتیازات بالایی که تو کارای قبلی اون هنرمند یا اکیپ هنری میدادم دیگه ندم و با انتقادات منطقی اون اثر رو نقد کنم. وقتی جنازه جافری توی سپت بیلوره و سرسی، تایوین و تامن بالا سر جنازن تایوین یه گفتگو نسبتا کوتاهی با تامن یعنی نوه اش داره که آخر به اینجا می رسه این گفتگو که یه شاه(سیاستمدار،مصلح اجتماعی، رهبر نظامی و ...)اول و آخر به خرد و حکمت نیاز داره نه چیزه دیگه. چیزی که ما نه توی دنریس دیدیم و نه مخصوصا توی جان اسنو(شخصیت دنریس اون اوایل پتانسیل تبدیل شدن به یه استراتژیست سیاسی و نظامی رو داشت ولی به لطف پت و مت به wonder woman تبدیل شد ) ارباب حلقه ها همه از پایانش راضی بودن چون با منطقی که داستان از اول فیلم واسه خودش تعیین کرده بود شروع شد و به آخر رسید(میگم فیلم چون هنوز وقت نکردم کتاب ارباب حلقه ها رو بخونم) ولی تا اونجایی که اطلاع دارم پیتر جکسون به منطق داستان تالکین وفادار بوده.
  3. witch king

به نظرم این پایان از سر خیلی از هوادارای سریال زیادم بود وقتی با حماقت و مسخرگی دی اند دی و کلا سازنده های سریال همراه شدن بایدم به این سمت و سو میرفت سریالو و اینطوری جمع و جور میشد (نمونه اش زنده شدن جان اسنو و بهایی که به خاطر بیننده ها،سازنده های سریال بهش دادن و آریایی که خیلی چیپ و مسخره خاندان فری رو یه تنه سلاخی کرد و مردم اینقدر بالا پایین پریدن و هورا کشیدن و گذاشتن توی یوتیوب و حداقل ده ها مثال دیگه) از فصل 6 انگار که یه سری از شخصیت های عام پسند یه سپر محافظتی داشتن که در برابر همه ناملایمات و سختی ها ازشون محافظت میکنه در حالی که فصول اولیه اینطور نبود خلاصه که به نظرم نگیم 100 درصد اما سرنوشت 99 درصد از سریال های خلاقانه با نگاهی نو به زندگی و دنیا اینه که بعد از یه مدتی با موج توده ی مخاطبین یکی بشه تا اون هارو همچنان جزو مخاطبین سریال نگه داره و هم چنین یه سری از پیام های سیاسی،اجتماعی و فرهنگی رو به مخاطبش القا کنه.
  4. witch king

بحث اپیزودیک قسمت پنجم The Bells

?? ?دقیقا مهره های اصلی دنیای مارتین خیلی راحت فدای حماقت و تجاری شدن سریال شدن. یادش به خیر سریال تو 4 فصل اول و تا حدودی فصل 5 مخاطب رو با سوالات چالشی مثل چیستی عدالت ،شرافت،حقیقت و ... درگیر میکرد اما از فصل 6 شده صحنه تمرین سینمای بالیوود و هالیوود.
  5. witch king

از کمیک بوک شدن داستان و سریال هر چی بگم کمه!!!! شما واریس و درنظر بگیرید که توی نهایت فقر و بدبختی بزرگ شده این همه تجربه وحشتناک تو زندگیش بوده و برای رسیدن به وزارت هزاران جرم و جنایت مرتکب شده و ارباب زمزمه هاست یه شبه بیاد بشه مدافع مردم!! باز اینو میشه قبول کرد ولی طرفداری از علامت تعجب زنده و سمبل حماقت یعنی جان اسنو رو نمیشه با منطق مشدی ممد علیم باور کرد. تنها نتیجه ای که میشه از این قضیه گرفت اینه که سازنده های سریال فقط خواستن یه اثر عامه پسند مثل اونجرز و تور رو تولید کنن و میدون رو برای ابر قهرمان های داستان خالی کنن.
  6. witch king

بعضی از دوستان میگن که جان میزنه دنریس و میکشه بعضیم میگن که دنریس میزنه جان رو میکشه و بعدش آریا یه دفعه با چتر نجات از رو هوا میپره و دنریس و اژدها رو مثل هندونه سوراخ میکنه?? نظریه های مختلف داده میشه اما فقط یه سری از رفقا هستن که به این واقعیت توجه دارند که اگه سریال به خاطر طرفداری اکثریت مردم از قهرمان کله خر هالیوودی(جان اسنو ) و تاثیر گروه های فمینیستی(بولد کردن مسخره و بی منطق دنریس و آریا ) از مسیرش خارج نشده بود هیچ کدوم از این بحثا الان مطرح نبود.
  7. witch king

Gemini دمت گرم با قسمت هاوندت شدیدا موافقم
  8. witch king

سریال از آتیش زدن کینگزلندینگ هدفی جز ایجاد بهت و حیرت و یه نوع فراموشی برای مخاطبا رو نداشته و تا حدود خیلی کمی هم به این موفقیت رسیده چون منطق سریال از خیلی وقته که از مسیرش خارج شده و به خاطر همینم هر چه قدر آهنگ رامین جوادی خوب باشه و از بهترین جلوها های ویژه هم استفاده کنند دیگه اثری مثل 4 فصل اول و تقریبا فصل 5 نمیتونن بسازن
  9. witch king

بحث اپیزودیک قسمت چهارم The Last of The Starks

سلام رفقا،اگه تو قسمت بعدی هالک و ایرون من یهو یه دفعه پریدن وسط کینگز لندینگ من یکی تعجب نمیکنم سریال خیلی مسخره و بی منطق شده بود این فصل دیگه گل کاشتن
  10. witch king

قسمت آخر : The Dragon And The Wolf

پارسای عزیز من توی همون بحثیم که شما میگید سریال و با فیلم ارباب حلقه ها مقایسه کردم گفتم که فصل ۵ وبه خصوص فصل ۶ سریال نه کتاب با تمام آمارا و ارقامایی که دادن قابل مقایسه با فیلم ارباب حلقه ها نیست چون فیلم ارباب حلقه ها خیلی خوب یه اثر سینمایی از داستان تالکین دراورده و تقریبا به منطق داستان وفادار بوده. ارباب حلقه ها و دنیای نغمه دو تا سبک داستانی متفاوت و دو تا دنیای متفاوتن. درسته بیلیش دیوانه وار عاشق کتلین استارک بود اما وقتی توی دوءل با برندون استارک به طور مفتضحانه ای شکست خورد و تحقیر شد و رفتارایی که خاندان های اشرافی به خاطر نجیب زاده نبودنش باهاش میکردن تصمیم گرفت که برای رسیدن به قدرت هر چیزی رو فدا کنه و اینطور شخصیتش شکل گرفت و چند سال بعد عضو شورای کوچک شد. موافقید که وقتی از بزرگی یه چیز یا یه شخص حرف میزنیم باید یه تعریفی از بزرگی داشته باشیم اگه به نظر شما به آدمای خطرناک و فاسدی مثل لنیسترا بری خیلی راحت بگی که از رازشون خبر داری و الکی تهدیدشون کنی و بی خیال توی شهر و کاخ بگردی و عملا خودت و خانوادت که هیچ بهترین دوستت بهتره بگیم شاهت و کل کشور به خطر نابودی و مرگ بکشونی باعث میشه که اون شخص آدم بزرگی باشه و مرگش بی عدالتی و ظلم نظر شماست. لیتل فینگر سیاستمدار بزرگیه چرا باید با یه شخص مغرور,کله شق و بی مغزی مثل ند استارک متحد شه؟! من و بعضی از دوستان که نسبت به سریال انتقاد داریم قصدمون کوبیدن سریال نیست چرا این انتقادها از فصل ۵ شروع شد و هر فصل سیر صعودی داشت چون فصل به فصل سریال ضعیف تر شده. و اینکه ما صحبتمون در مورد اینکه داستان ارباب حلقه ها به چه شکلیه و اگه ادامه پیدا میکرد به چه سمتی میرفت نیست بحث در مورد اینکه تغییر فاز سریال خیلی شلخته بی منطق جلو رفته و این قضیه باشتاب ادامه داره
  11. witch king

تمام شخصیتای کلیدیی که واقعا بازی قدرت و بلد بودن به شکل واقعا اعصاب خورد کن و غیر منطقی کشته شدن یا به حاشیه برده شدن یا بهتره بگیم که دیگه شخصیت واقعیشون نیستن و تبدیل شدن به مهره نه بازیکن. الان ما نبرد آدم خوبا و آدم بدا رو داریم درست مثل ژانر فانتزی_ ژانر فانتزی یکی از قشنگ ترین و گسترده ترین ژانرای توی دنیای کتاب و فیلمه که منم مثل خیلیا عاشقشم اما این سریال بازی تاج و تخت نه ارباب حلقه ها_بازم درسته که داستان اصلی بازی تاج و تخت عناصر فانتزی مثل اژدها وایت واکر غول ها و.. داره اما عنصر واقعیت که همین بازی های سیاسیه هم جزء مهم کتاب و مخصوصا سریال بود که دیگه ما چیزی ازش نمیبینیم.
  12. witch king

یا بران اصلا ندید که بزرگترین مسبب جنگ داخلی وستروس پدر به اصطلاح شریفش بود و بیلیش چاره ای نداشت جز اینکه چاقوشو روی گردن ند استارک بزاره و گرنه خودشم سقوط میکرد همه این صحبتارو بیلیش میتونست برای دفاع از خودش بگه یا اگه واقعا چاره ی دیگه ای نداشت بازم میتونست تقاضای محاکمه با مبارزه تن به تن کنه ولی همه ما دیدیم که آمیتا پاچان ببخشید منظورم لیتل فینگر برای حفظ جونش با عجز لابه التماس استارکا رو کرد
  13. witch king

به نظر من یکی از مسخره ترین داستانا توی این فصل_که پر بود ازشخصیتا و اتفاقای کارتونی_ کارای عجیب و غریب از یه شخص مکار و حیله گری مثل لیتل فینگر و کشته شدن بالیوودی بیلیش بود_فک کنم نویسنده ها و کارگردانای سریال مخصوصا کارگردانا ارادت خاصی به سینمای هند دارن_ اولا بیلیش هیچوقت به کمک جان اسنو نمیومد_سریال از فصل پنج تبدیل شد به داستانی پر از اتفاقات فانتزی و دور از واقعیت_و منتظر میشد تا استارک ها و رمزی بولتن همدیگرو نابود کنن و در آخر طرف برنده رو که ضعیف شده از بین میبرد_حالا بر فرض محال لیتل فینگر یه همچین اشتباهی هم کنه وقتی نمک نشناسی استارکارو دید چرا تو وینترفل موند؟؟!! میگم نمک نشناسی چون که استارکا جوری باهاش رفتار میکردن که انگار اونا بودن که بیلیش و ارتش ویل و نجات دادن یا سانسا همه جا بی محلی و کم محلی بهش میکنه و با این رفتارش هر کسی مخصوصا یه سیاستمدار خبره ای مثل لیتل فینگر میتونست راحت پیش بینی کنه که در اخر برگرده بگه تو عمه لایسا منو کشتی در نتیجه توی وینترفل نمیموند _در ضمن همه ی مخاطبای سریال دیدن که همین عمه عزیز استارکا یه شخص دیوانه بود که میخواست سانسارو از مون دور پرت کنه.
  14. witch king

قسمت دهم، The Winds of Winter

گفتگو با شما راهی به پیش نمیبره و جواب تمام سوالاتونو تو پستای قبلیم دادم
  15. witch king

قسمت دهم، The Winds of Winter

پس هم از معرفی کسی که تو شمال و ویل از جان برای پادشاهی مناسب تر باشه و ادعای محکم تری داشته باشه و هم از تنظیم یه نطق پیشنهادی برای بیلیش که بتونه مانع بیعت لردها و شوالیه های حاضر تو اون جلسه با جان اسنو بشه اظهار عجز فرمودید منم همینو میخواستم. ضمنا یه تناقض گویی جالبم ازتون مشاهده کردیم، بیعت ویل با جان اونها رو واسال و نوکر جان می کنه ولی بیعت ریچ با رنلی اونها متحد رنلی می کنه صحبت های شما چیزی جز مغلطه نیست. حرفاتون درست مثل این ضرب المثله که من میگم نره شما میگی بدوش اصلا من به اینکه جان بتونه به 100 قدمی دروازه وینترفل هم برسه باور ندارم چه برسه به اینکه بخواد شاه شمال بشه اونم با توجه به دلایل منطقی و بولتون های نه چندان محبوب همچنان در راس کارند و چدبارم گفتم تو صحبتام ولی شما از اول دارید حرف خودتون رو میزنید. زمانی میتونیم بگیم یه خاندان واسال یه خاندان دیگه است که خاندان اول از خاندان دومی ضعیف تر باشه ولی همون طور که خودتون اشاره کردید ریچ از استورم لندز هم بزرگتره هم قدرتمندتر و همراهی ریچ و استورم لندز اتحاد بود و نه چیز دیگه و اینکه ارتش ویل که جان رو نجات داده و منجی خاندان استارک هستند بیان و جان اسنو رو که لرد وینترفله شاهشون خطاب کنن ((یعنی جان رو بالاتر از لرد بالادستشون قرار بدن! که خاندان های اشرافی همچین قدرتی ندارن و حق انتخابی براشون وجود نداره)) اونم بدون اجازه لرد بالادستشون یعنی رابرت ارین یا بهتره بگیم پیتر بیلیش قابل باور نیست و پر از تناقضه در حالی که نه تنها هیچ دینی بر گردنشون نیست (بلکه استارک ها مدیونشونند) خیلی مسخرست و ((بیلیش از همون اول برای اتحاد اومده بود)) (شمارش اشاره به این موضوع ازدستم در رفته و بیلیش به عنوان نایب السلطنه تو میز شوالیه های ویل باید مینشست به عنوان نایب السلطنه و همه کاره ویل دستوراتشو به فرماندهان و افسران ارتش میداد و نیازی به نطاقی و جار و جنجال نبود . این فصل یه تار تنیده شده از باگ ها و ایراداته و وقتی میخوای یه ایرادو بررسی کنی 4 تا ایراد دیگه از بغلش میزنه بیرون ولی بنده سعی کردم تا کلی گویی نکنم و تا اونجایی که میتونم وارد جزییات بشم. و شخصیت ها چه داخل سریال و کتاب زیاده و حتما نباید جان اسنو احمقی که از روز اولی که وینترفلو ترک کرد تا اخر این فصل هنوزم هیچی نمیدونه و فرقی نکرده محافظ شمال بشه و یکی از همین خاندان های بزرگ شمالی میتونه لرد وینترفل و یا حتی شاه شمال بشه چندین بار گفتم بازم میگم البته اگه گوش شنوایی باشه با سیر منطقی اگه سریال پیش میرفت جان اسنو و ارتش ویل الان وینترفل رو محاصره کرده بودن یا شکست خورده بودن و نمیدونم با چه زبونی بگم و یا چند بار دیگه بگم که جان اسنو حتی اگه به معجزه ای میشد و رمزی از اومدن ارتش ویل خبر دار نمیشد و شکست میخورد هم شمالی ها با اکراه اونو به عنوان محافظ شمال انتخاب میکردن نه شاهشون والسلام.