رفتن به مطلب

mohammadhoseinjj

اعضا
  • تعداد ارسال ها

305
  • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

15

اطلاعات شخصی

• خاندان
    House Targaryen- Fire and Blood
  • محل اقامت
    Winterfell
  • مرز اسپویل من
    انتهای کتاب سوم، آخرین اپیزود پخش‌شده از سریال

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمیشود.

1. mohammadhoseinjj

بحث اپیزودیک قسمت سوم The Long Night

هشت فصل بهمون یاد داد در لحظاتی که امید شخصیت‌ها تمومه، واقعا مرگ‌شون هم می‌رسه. هشت فصل بهمون یاد داد اون جنس از موسیقی‌های رامین جوادی، آوای مرگ و شکست مطلقه. هشت فصل بهمون فهموند داستان‌گویی تصویری‌اش کی نشون از پایان بد داره و با این که تو یکی از بهترین اپیزودها، مرگ‌هایی به‌جا و عالی هم کم نداشتیم، در آخر تمام مواردی رو که حس می‌کردیم فهمیدیم به بازی گرفت و بهمون اجازه‌ی نفس کشیدن از ترس و شادی و ناراحتی رو به صورت همزمان داد. کاری کرد التماس چنین پایانی رو تو ذهن‌مون کنیم و در نهایت هم از تماشاش به خودمون بلرزیم. با این که فیلم‌ها و سریال‌ها همیشه بخشی از زندگی‌ام بودن و جای ثابتی تو روزهام داشتن، یادم نیست آخرین بار کی چنین ترکیب معرکه‌ای رو دیدم و انقدر از شدت رضایت شوکه شدم. یکی از ده‌ترین ده‌هایی که می‌شه داد. Not Today
  2. mohammadhoseinjj

بحث اپیزودیک قسمت اول Winterfell

برخی از موسیقی‌های سریال مثل Light of the Seven، به قدری قدرتمندن و صداشون در ذهن می‌مونه که کمتر کسی هست که اون‌ها رو نشناسه. ولی بعضی از موسیقی‌های متن هم هستن که شاید این‌قدر به یاد موندنی نباشن، ولی در لحظه، کارشون رو به شکل عالی انجام می‌دن. مثل موسیقی جذابی که برای لحظه‌ی مواجهه‌ی همون جان و سم تو اواخر قسمت 1 فصل هشت استفاده شد. چه‌قدر حس قابل پیش‌بینی نبودن نتیجه‌ی اتفاقِ افتاده رو عالی منتقل می‌کرد. طوری که فقط به یاد بیاریم اتفاق مهمی از راه رسیده که می‌تونه از خیلی جهات خطرناک باشه. اما حتی نمی‌دونیم که در طولانی‌مدت باید به خاطر رخ دادنش هیجان‌زده بشیم یا ناراحت و موسیقی هم به هوشمندانه‌ترین حالت، بی‌دلیل تو اطمینان پیدا کردن نسبت به جواب این سوال، کمک‌مون نمی‌کنه.
  3. mohammadhoseinjj

قطعا همین‌طوره که می‌گی. نباید به راحتی گفت نظرش «درست» یا «دقیق» تلقی می‌شه. اما همون‌طور که گفتم، برای سازندگان و مخاطبانی که از دیدن تنفرورزیِ نه‌چندان معنی‌دار بعضی منتقدان اذیت شدن، چنین دیدگاهی جالب و شیرین به نظر میاد. چون به غلط یا درست، حسِ همراهی از سوی یکی از اعضای شناخته‌شده‌تر تیم تولید اثر رو بهشون می‌ده؛ ولو برای چند لحظه. علاوه بر این، اشاره‌ی هرینگتون به اون حجم از فعالیتِ تمامی اعضا، می‌تونه طعنه‌ای به محتوای تعداد قابل توجهی از بررسی‌ها باشه. نقدهایی که که کوتاه یا بلند، بعضا فقط روی موضوعات منفی مد نظرشون تمرکز می‌کنن و سراغ تحسین موارد انکارناپذیری مثل طراحیِ صحنه و لباس قوی سریال هم نمی‌رن، تا مبادا شدت مطلق بودنِ نظرشون تعدیل بشه. حرکتی که باعث می‌شه عنصر «فاکتور گرفتن کامل از تعداد قابل توجهی از فعالیت‌های هنری/فنی انجام‌شده برای تولید سریال»، حکم بخش جداناپذیری از برخی بررسی‌های ضعیف رو پیدا کنه و به دنبال اون، وارد شدن چنین انتقادی از سوی یک نفر از تیم تولید به منتقدهای این‌چنین، باز هم به غلط یا درست، اون‌قدرها هم غیرمنطقی به نظر نرسه.
  4. mohammadhoseinjj

ورای نظرات مثبت‌ومنفی که خب همه‌شون محترمن، بعضی از منتقدها واقعا مطلقا انگار دیگه دارن برای اثبات خودشون سریال رو بی‌توضیح می‌کوبن. اصلا کیفیت چیزی رو که ارائه شده نمی‌سنجن. صرفا نگاه می‌کنن که آیا مطابق انتظارات شخصی‌شون بوده یا نه و اگر این‌طور نباشه، سراغ تلاش برای یافتن حداکثر ایرادات ممکن می‌رن. برای همین این واکنش کیت هرینگتون، جالب و شیرین بود واقعا:)) Kit Harington: How I feel about the show right now is quite defiant. I think no matter what anyone thinks about this season—and I don’t mean to sound mean about critics here—but whatever critic spends half an hour writing about this season and makes their [negative] judgement on it, in my head they can go f**k themselves. 'Cause I know how much work was put into this. I know how much people cared about this. I know how much pressure people put on themselves and I know how many sleepless nights working or otherwise people had on this show. Because they cared about it so much. Because they cared about the characters. Because they cared about the story. Because they cared about not letting people down.
  5. mohammadhoseinjj

قسمت آخر : The Dragon And The Wolf

هم بعد از مدت‌ها واقعا دلم برای اینجا تنگ شده بود، هم کاملا با دوست‌مون موافقم که 22 نامزدی امی، خار چشمی بود در نگاه بدخواهان))) ولی فارغ از همه‌ی این حرف‌ها، حقیقتا خوشحال‌کننده‌اس که این فروم سرِ پاس
  6. mohammadhoseinjj

عنوان Game of Thrones توسط «تلتیل گیمز» رونمایی شد!

دوستان عزیز نقد قسمت چهار این بازی که واقعا ناامیدکننده ظاهر شده رو می‌تونید در گیمفا به قلم شخص بنده مطالعه کنید: http://gamefa.com/229996/%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D8%B1%D8%AF%DB%8C-%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%B3%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D9%BE%DB%8C%D8%B2%D9%88%D8%AF-%DA%86%D9%87%D8%A7%D8%B1/ فقط امیدوارم قسمت 5 و 6 بهتر عمل کنن... امیدوارم!
  7. mohammadhoseinjj

ایجاد مجله وستروس

@S.i.S بله قطعا برای متفاوت بودن و افزودن بر ارزش مجله باید به اون مسائلی که شما نام بردید توجه کرد و اون‌ها رو هم در مجله آوورد اما به نظرم چیزهایی مثل یک نقد ساده از هر فصل، یک پرونده از آخرین فصل، یک معرفی اجمالی از سریال، و کلا این‌گونه صحبت‌های اولیه واجب هست و اون‌ها مستحب...!
  8. mohammadhoseinjj

ایجاد مجله وستروس

سلام به همه‌ی دوستان عزیز. به شخصه چون تا به حال در رابطه با فیلم‌ها و سریال‌های زیادی مقاله نوشتم و مدت نسبتا طولانی هست که در مجلات سینمایی می‌نویسم، مقاله‌نویسی برام کار سختی نیست اما یک نکته‌ای در رابطه با این دنیا وجود داره که واقعا کار رو سخت می‌کنه و اون همون درگیری مابین کتاب‌خوان‌ها و سریال‌بین‌ها هست. برای همین به نظرم برای تلف نشدن مقالات بهتره که بالای هر مقاله‌ی مجله 2 تا جای خالی برای تیک خوردن که نشون بده این مقاله به درد دنبال‌کنندگان کتاب یا دنبال‌کنندگان سریال یا هر دو می‌خوره. الآن یه مقاله با نام: نغمه‌ی سرد بازی تاج و تخت| معرفی اجمالی سریال Game of Thrones نوشتم. این مقاله حتی کلمه‌ای از داستان سریال رو نمیگه و فقط دلایل بزرگی اون رو به شکلی توصیف می‌کنه و عظمت اون رو به مخاطب میرسونه. بیشتر یه شبه‌مقاله‌ی کوتاه هست و در 1350 کلمه نوشته شده: http://s3.picofile.com/file/8196460326/%D9%86%D8%BA%D9%85%D9%87%E2%80%8C%DB%8C_%D8%B3%D8%B1%D8%AF_%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C_%D8%AA%D8%A7%D8%AC_%D9%88_%D8%AA%D8%AE%D8%AA_%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C_%D8%A7%D8%AC%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C_%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%84_Game_of_Thrones.docx.html ----- در رابطه با بررسی فصل‌های سریال همون طور که گفتم همیشه دو راه وجود داره. یکی یک پرونده‌ی مفصل هست که داستان و همه چیز رو کامل بررسی می‌کنه و به طور نسبی میشه گفت نگاه اپیزودیک داره. مثالش پرونده‌ی فصل 5 سریال The Walking Dead که توی شماره 11 و 12 مجله نایت‌مووی توسط خودم نوشته شده: http://www.6nightmovie.in/93086/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%85%D8%AC%D9%84%D9%87-%D8%A2%D9%86%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF-%D9%86%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D9%85%D9%88%D9%88-2.html http://www.6nightmovie.in/93086/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%85%D8%AC%D9%84%D9%87-%D8%A2%D9%86%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF-%D9%86%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D9%85%D9%88%D9%88-2.html نوع دیگر میشه یک نقد کوتاه و کلی که دیگه نیازی نیست نگاهش رو انقدر ریز کنه. الآن که فصل پنجم به تازگی تموم شده دیگه برای 4 فصل اول، نوع اول اصلا به درد نمی‌خوره و فقط باید به همین شکل دوم نقد بشن اون فصل‌ها. از جهت دیگر برای فصل پنج که به تازگی تموم شده نوع اول میتونه خیلی جذاب و خوندنی باشه. نمونه نوع دوم هم نقد فصل پنج سریال توسط خودم در وینترفل: http://winterfell.ir/%D8%A2%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%B4-%D9%82%D8%A8%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D9%88%D9%81%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%81%D8%B5%D9%84-5-%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%84-%D8%A8%D8%A7%D8%B2/ به امید روزی که وستروس مجله‌ای عالی عرضه کنه.
  9. mohammadhoseinjj

ایجاد مجله وستروس

@SIS عزیز دلیل این که من نفرستادم اون مقالات رو هم دقیقا همین چیزی بود که گفتم...! همین الآن هم اگر همه چیز رسمی باشه آماده ی فرستادن هستم. نقد فصل 1 سریال رو کامل بنویسم بفرستم؟ ---- برای فصل 5 نقد کوتاه نمیتونم بنویسم چون جای دیگه نوشتم(لینکش رو گذاشتم برای نمونه) اما میتونم یه پرونده‌ی کامل و مفصل براش تهیه کنم.
  10. mohammadhoseinjj

ایجاد مجله وستروس

S.i.S عزیز دلیل این که اون کسایی که میفرمایین براتون چیزی نفرستادن این بود که واقعا یک چارت مرتب... یک برنامه ریزی درست و خیلی چیزای دیگرو ندیدن و احساس کردن رسمیت خاصی توی کار وجود نداره. همین الآن اگر مجله رسمی بشه من میتونم پرونده مفصل فصل 5 سریال رو با نگاه دقیق به اپیزودها بنویسم اما خب قطعا تا وقتی رسمی نشده نمیام 7000 کلمه وقت بزارم بنویسم بعد به شما تحویل بدم وبعدم هیچی به هیچی... تیم که رسمی بشه، برنامه که رسمی بشه، شک نکن خیلی‌ها آماده‌ی نوشتن هستند. حتی میتونیم یه بخش از مجله رو اختصاص بدیم به مبتدیانی که رسما تو گروه مجله هم نیستن اما دوست دارن چیزهایی در این حوزه بنویسن.... خیلی کارا میشه کرد اما قدم اول یه سردبیر، یه گرافیک کار و صد البته یک چارت مرتب و منظم در همین انجمنه! به امید روزی که وستروس هم یک مجله‌ی ایرانی فقط مخصوص این سریال و این کتاب عرضه کنه.
  11. mohammadhoseinjj

ایجاد مجله وستروس

به شخصه دو و نیم ساله در حوزه‌ی گیم و 1 ساله که در حوزه‌ی سینما در انواع مجلات و سایت‌ها مثل گیمفا، دنیای بازی، گیم‌سایدرز، نایت مووی، و .... قلم می‌زنم. خیلی هم به این سریال علاقه دارم و مقالات زیادی هم تا به امروز در رابطه باهاش نوشتم. آخریشم که همین بود: http://winterfell.ir/%D8%A2%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%B4-%D9%82%D8%A8%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D9%88%D9%81%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%81%D8%B5%D9%84-5-%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%84-%D8%A8%D8%A7%D8%B2/ من آمادگیم رو کامل برای حضور در مجله اعلام می‌کنم اما یک نکته رو نباید فراموش کنیم که جدا از سطح مقالات، اگر میخواهیم مجله خونده و دیده بشه، باید یک طراح گرافیکی بسیار عالی داشته باشیم و البته طراح گرافیکی بسیار عالی پول بسیار عالی هم میخواد....
  12. mohammadhoseinjj

ترجمه جلد اول: بازی تاج و تخت

سلام دوست عزیز برای دانلود کتاب اول با ترجمه‌ی فارسی از این لینک استفاده کن: http://winterfell.ir/download/fa_books/fully%20translate/A%20Game%20of%20Thrones%20Farsi.zip برای دانلود کتاب دوم با ترجمه‌ی فارسی از این لینک: http://winterfell.ir/download/fa_books/fully%20translate/A%20Clash%20of-Kings%20farsi.zip برای دانلود کتاب سوم با ترجمه‌ی فارسی از این لینک: http://winterfell.ir/download/fa_books/fully%20translate/A%20storm%20of%20swords.zip اون 2 تا کتاب دیگه‌ای که نام بردی ربطی به مجموعه‌ی اصلی ندارن و از داستان‌هایی هستن که حول محور این دنیا نوشته شدن.... اما اگر کتاب 4 و 5 رو با ترجمه‌ی فارسی میخوای یا میتونی اون‌هایی که نشر ویدا منتشر کرده رو بخری یا از winterfell.ir بخری و دانلود کنی. اگر سریال رو تا آخر فصل 5 دیدی، محتواهای بسیاری از کتاب رو تا کتاب 5 هم انگار خوندی... اما از اون جایی که سریال و کتاب یک مسیر رو میرن و یک داستان اصلی رو پیش میبرن اما در بسیاری موارد در جزئیات و نحوه اتفاقات و ... باهم فرقم دارن اگر روزی هوس کردی کتاب رو بخونی حتما از همون جلد اول شروع کن. من خودم تا آخر فصل 5 سریال دیدم و تا آخر کتاب 3 خوندم. چون احتمال میدادم اسپویل هایی در کتاب 4 و 5 برای فصل 6 هم وجود داشته باشه.
  13. mohammadhoseinjj

بحث اپیزودیک فصل پنجم اپیزود دهم Mother's Mercy

دیگه واقعا نمی‌دونم چی بگم... مارتین واقعا یک بیماره... نفهمه... روانیه! همین! الآن مثلا من چرا باید فصل 6 ببینم؟ جان اسنو مرد! آریا کور شد! ادارد استارک مرده! سانسا یحتمل مرده... استنیش خیلی یحتمل تر مرده... برن بمیرن همه سازنده ها با مارتین... مسخرشو دیگه در آووردن... مارتین فکر کرده خیلی بامزه است که شخصیت ها رو میکشه... واقعا نمی دونم چی بگم! دارم روانی میشم!!!
  14. mohammadhoseinjj

زیرنویس فصل پنجم سریال بازی تاج و تخت

واقعا خسته نباشید می‌گم بهتون... خیلی زحمت کشیدید و امیدوارم همیشه موفق باشید