رفتن به مطلب

جهانگرد دنیای نغمه

اعضا
  • تعداد ارسال ها

12
  • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

0
  1. جهانگرد دنیای نغمه

ازدواج هایی که دوست دارید ببینید !

2. جهانگرد دنیای نغمه

نظرسنجی شماره 4: اگر شما به جای جیمی لنیستر محافظ پادشاه ...

کاملا درسته،آیا شرافت به نظ دوستان یعنی پیروی کورورانه و بدون منطق؟ جیمی گزینه ی درست رو انتخاب کرد که شر یک دیوانه رو از سر مردم کم کرد. و گرنه الان در نقشه ی وسترس شهری به نام بارانداز پادشاه وجود نداشت و نه خیلی از مردم بی گناه
  3. جهانگرد دنیای نغمه

نظر سنجی 12 : عنوان "نغمه یخ و آتش" به چه چیزی اشاره دارد؟

پس به نظر شما دو برج به چی اشاره داره . حتی توی خود کتاب و فیلم دو برج به اتحاد باراد دور و اورتانک اشاره می کنه مشخصه که به چی اشاره داره نبرد نهایی میان نیروها ی نیک و جبهه ی آتش با آدر ها
  4. جهانگرد دنیای نغمه

نظر سنجی 13: در دنیای نغمه یخ و آتش پیرو کدام دین می شوید؟

لبته مارتین شاید آتئیست باشه , ولی این ارتباطی به داستان نداره , هرکاری که می کنه برای جذاب تر شدنه داستانه , در کل , من که به هیچکدوم از این خدا ها اعتقاد پیدا نکردم , همشون مشکوک هستن. دروگو تو یک دوتراکی هستی اونوقت به نریان بزرگ اعتقاد نداری؟وا حیرتا در مرحله ی اول من رلور رو انتخاب می کنم چون قدرتمند و تاثیر گذاره بعد از اون تا حدودی مذهب هفت رو می پسندم چون یه جورایی از سبک عبادت و سپت ها ی این مذهب خوشم میاد. بقیه هم که مسخرن یهمشت دار و درخت و سنگ چطور می تونه خدا باشه،این بیش تر توهمه فرزندان جنگل و شمالی هاست نریان بزرگ یه اسب رو بپرستیم؟ بقیه ی خدایان هم که اصلا راجع بهش نگیم بهتره
  5. جهانگرد دنیای نغمه

نظر سنجی 13: در دنیای نغمه یخ و آتش پیرو کدام دین می شوید؟

دروگو تو یک دوتراکی هستی اونوقت به نریان بزرگ اعتقاد نداری؟وا حیرتا در مرحله ی اول من رلور رو انتخاب می کنم چون قدرتمند و تاثیر گذاره بعد از اون تا حدودی مذهب هفت رو می پسندم چون یه جورایی از سبک عبادت و سپت ها ی این مذهب خوشم میاد. بقیه هم که مسخرن یهمشت دار و درخت و سنگ چطور می تونه خدا باشه،این بیش تر توهمه فرزندان جنگل و شمالی هاست نریان بزرگ یه اسب رو بپرستیم؟ بقیه ی خدایان هم که اصلا راجع بهش نگیم بهتره
  6. جهانگرد دنیای نغمه

نظر سنجی 20: کدام اژدها، اژدهای محبوب شماست ؟

با عرض سلام خدمت همه ی اعضا که چند ماهه ازشون خبری نیست شما مثل این که بالریون رو فراموش کردید ها؟ وحشت سیاه،بزرگترین و مهیب ترین اژدهای تاریخ وستروس،عامل اصلی در پیروزی های بزرگ مرد فقید اگان فاتح؛اندازه ای عظیم و آتشی مرگبار و نابود کننده ان ها رو هم در نظر بگیرید لطفا
  7. جهانگرد دنیای نغمه

مقایسه ی قدرت نظامی ارتش ها در دنیای مارتین و آردا

همه ما می دونیم که در دنیای آردا نیرو های نظامی مختلفی وجود داره مانند:ارتش الف ها و انسان ها و دورف ها و نیز سپاه اهریمنی ملکور و سائرون؛این وضعیت رو ما در درنیای مارتین هم شاهد هستیم. حالا سوال اصلی اینه که در صورت بروز جنگ میان این دو دنیا پیروزی از آن کدوم طرفه و چرا؟ خودم که معتقدم نیرو های آردا پیروز نبرد هستن
  8. جهانگرد دنیای نغمه

نغمه ای از اتش و یخ و ارباب حلقه ها

در ارباب حلقه ها و سیلماریلیون یک دشمن بزرگ و مشترک وجود داره که همه ی نژاد ها چه الف ها،انسان ها و دورف ها علی رغم اختلافاتشون هدف بزرگی دارن و او هم شکست اهریمنه. در صورتی که در دنیای مارتین غیر از آدر ها (اون هم فقط افرادی که وجود آدر ها رو باور دارند)دشمن دیگه ای غیر از خود انسان ها بر علیه هم وجود ندارند. یعنی داستان مارتین به دنیای انسانی نزدیک تر و شبیه تره
  9. جهانگرد دنیای نغمه

شاهزاده ی موعود

آزور آهای،جان و دنریس،ریگار و..........مسئله این است
  10. جهانگرد دنیای نغمه

انتهای دنیا کجاست ؟

یک رویای ناب می تواند برتر از هزار واقعیت باشد.جی آر آر تالکین
  11. جهانگرد دنیای نغمه

انتهای دنیا کجاست ؟

به نظر من مارتین الان 95درصد ایسوس و وستروس رو کامل کرده و اون پنج درصد رو هم به عهده ی تخیل خواننده گذاشته،مثلا به نظر من نقشه ی کامل ایسوس فقط یه کم دیگه تا شرق ادامه پیدا می کنه. یا سرزمین های زمستانی شمال وستروس نهایتا با یک شبه جزیره ی یخی در میان دریای لرزان به پایان می رسه. در مورد نقشه قاره سوتوریوس هم فکر کنم احتمالا شبیه به قاره آفریقا باشه چون در جنوب وستروس و ایسوس قرار گرفته. از طرفی قطعا جورج آر آر مارتین برای نقشه های دنیای نغمه یخ و آتش از نقشه ی سیاره ی زمین الگو گرفته و نکته پایانی این که بر اساس گفته های مارتین و توصیفات کتاب این دنیا کروی هست.به همون دلیل تغییر آب و هوا در ایسوس و وستروس از شمال تا جنوب و.........
  12. جهانگرد دنیای نغمه

نظر سنجی شماره 11 : دوست داشتید کدام نبرد مهم دنیای نغمه ...

من دوست داشتم در نبرد سپیده دم حضور داشته باشم. دیدن پیروزی بر آدر ها خیلی شکوهمنده. در کنار آزور آهای با شمشیر آتشین در مرحله ی بعد هم نبرد دشت های آتش و اژدهایان اگان