رفتن به مطلب

john stark

اعضا
  • تعداد ارسال ها

19
  • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

3
  1. john stark

بحث اپیزودیک قسمت اول Winterfell

خب بعد از بيشتر از 1 سال بد نبود بيشتر راضي بودم به خاطر اينكه تقريبا 90 درصد فيلنامه لورفته معروف اشتباه بود نقاط قوت اين قسمت 1-ورود باحال ارتش دنريس 2-ورود گلدن كمپاني 3-نگاه غضب آلود دراگون نقاط ضعف زياد نبود ولي ديگه از نظر من ليدي مورمنت زيادي داره اداي آدم بزرگا رو در مياره سرسي هم شده ج خيابوني هركي قيمت بالاتر بده ميگه بفرما
  2. john stark

قسمت آخر : The Dragon And The Wolf

من نمیفهمم آخه دلیل این کار سازنده ها چی میتونه باشه اومدن تعداد قسمت ها رو کم کردن بعد تایم قسمت آخر رو ده دقیقه بیشتر کردن تا سر سری همه چیز رو نشون بدن خوب عزیز من یه قسمت بیشتر میساختی آبکی جمعش نمیکردی نکات مثبت این قسمت با اینکه خیلی کم بودن 1- خوب نشون دادن چاله اژدها 2- مکالمه سگ و برین در مورد آریا 3-نشون دادن احساس دوگانه تیریون نسبت به خاندانش و دنریس 4- با ابهت نشون دادن ارتش دنریس با ورود طوفانی دوتراکی ها نکات منفی هم که خدا بده برکت اصلی ترینش همین صحنه های حمله آخر که کلا سر سری گفتن خوب بزار بزنیم دیوار رو بریزیم تو 3 ثانیه و ول کنیم الکی تا 2 سال دیگه بریم بازی مزخرف بازیگر نقش یورون بی دلیل نشون دادن صحنه جنگ تئون که میشد اضافه کرد اونرو به قسمت رویای برن اگه عروسی ریگار و لیانا رو نشون نمیداد کلا بهتر بود برن یه لحظه چشماش سفید میشد و برمیگشت میگفت آره سم درست میگه نه این که آبکی فقط یه چیزی نشون داده بشه تیریون راستی چرا ناراحت شد از رابطه جان و دنریس و مواردی بسیاری از این دست
  3. john stark

بحث اپیزودیک قسمت ششم Beyond the wall

سلام امکانش هست برای من ارسال کنید لینکش رو
  4. john stark

بحث اپیزودیک قسمت ششم Beyond the wall

صبر کردن تا دریاچه دوباره منجمد بشه
  5. john stark

قسمت پنجم: Eastwatch

تو بحث جادوی دیوار یه پارادوکس عجیب هم توی سریال هم توی کتاب وجود داره( قابل توجه وکیل مدافع کمپانی HBO که فکر کنم تهیه کننده سریال هم هست از بس که سنگشو به سینه میزنه آره از کتاب دارم ایراد میگیرم ) توی کتاب و سریال کلد هندز میگه که نمیتونه از دیوار رد بشه چون مرده یه تفاوت اساسی وجود داره بین وایت ها و کلد هندز اونم نوع به زندگی برگشتنه که یکی به وسیله آدر ها و یکی به کمک فرزندان و حتی میتونه که با قسم برادران نگهبان شب در مخفی توی نایت فورت رو باز کنه ولی با این حال بازم میگه که نمیتونه رد بشه از دیوار ولی ما تو سیزن 1 سریال و توی کتاب میبینیم که 2 تا وایت پشت دیوار دست به عملیات انتحاری میزنن که باعث میشه که کلا جادوی دیوار یه مقدار گیج کننده به نظر برسه و مساله زیر رو توی ذهن ما بوجود بیاره: دیوار فقط میتونه جلوی جسم جادو شده رو بگیره و ماهیت جادو یا همون ورد ها قابل عبور هستن ازش یعنی ادر بزرگ توی کتاب و شاه شب توی سریال بیان پشت دیوار و جادوی وایت رو فعال کنن که یکم عجیب به نظر میرسه با در نظر گرفتن این مورد میشه گفت که دیوار کامل در برابر جادو در امان نیست و به راحتی میشه در خطر قرار بگیره
  6. john stark

با توجه به مردن رندل تارلی و پسرش یعنی الان سم لرد هایگاردن محسوب میشه
  7. john stark

بابا گندت بزنن!واسه چی تو بحث اپیزودیک همچین چیزیو باید بگی؟مریضی؟ اکانت ساختم واسه همین فقط مسخره فکر نکنم این لحن مناسبی باشه چیزی غیر از اتفاقات سریال هم نگفتم خارج از اسپویلر
  8. john stark

به احتمال زیاد سم تو قسمت آخر توی وینترفیل وقتی جان و برن همدیگه رو ببینن و برن در مورد تولد جان بهش بگه این نکته رو یادش بیاد و همونجا اعلام کنه
  9. john stark

خیلی داره ناجور پیش میره بیلیش خیلی ریز داره نابود میکنه اتحاد وینترفیل رو و از آریا هم بعید هست که اینقدر راحت بازیچه قرار بگیره
  10. john stark

یعنی همون نامه ای که سرسی، سانسا رو مجبور به نوشتنش کرد؟!بیلیش به چه دردش میخوره خب؟! اینطوری خیلی راحت میتونه سانسا رو هم توی لیست آریا قرار بده و اتحاد بین استارک ها از بین میره فقط امیدوارم برن سیب زمینی یه کاری بکنه در این مورد
  11. john stark

شرمنده الان درستش میکنم
  12. john stark

قسمت بدی نبود و با ندیده گرفتن پرش های زمانی و به هم ریخته بودن اون 8 نمره مناسبیه با توجه به ثبت رسمی پس جان یا همون جهیریس تارگرین میشه پادشاه بر حق به نظر شما دنی با این قضیه کنار میاد جیمی هم به نظرم داره نا امید میشه از سرسی و نقش بازی میکنه اگه غیر از این باشه واقعا احمق به تمام معنا هستش گندری خبر نداره باباش بابای جان رو کشته و آریا اگه واقعا فریب بیلیش رو خورده باشه تموم اون تمرینات و فرار کردناش بی معنی هست و میشه نتیجه گرفت که پیتر خدای هرج و مرج هست واقعا سر جورا از کجا تورس رو میشناسه یکم عجیب بود
  13. john stark

قسمت سوم، The Queen's Justice

سلام خدمت تمام دوستان گرامی من زیاد نظر نمیدادم تو این چند سالی که عضو سایت بودم و بیشتر نظرات دوستان رو میخوندم الان چند تا نکته هست که که گفتم بد نیست اگه بگم قبل از هر چیزی باید بگم من خودم قبل از دیدن سریال کتاب ها رو به پیشنهاد یکی از دوستان خونده بودم و شاید بیشتر یه کتاب خون باشم تو این نظرات 1-از نیمه دوم فصل 5 که کتاب و سریال راهشون از هم جدا شد تقریبا افت رو میشد توی یه سری از خط های داستان دید که مهم ترینش خط داستانی دورن هستش و نشون میده که تهیه کننده تحت تاثیر بودجه محدود شبکه باید سریع تر داستان رو به انتها برسونه که نتیجش میشه این تایم لاین های قاطی و داغون تو این فصل و چند قسمت از فصل قبل از نقطه نظر تمام طرفدارهای فقط سریال این یه مجموعه فانتزی و تخیلی هست که نباید زیاد توقع اتفاقات منطقی توش داشته باشیم و ایرادی نداره که یورون و جیمی بشن فلش و کوییک سیلور و جغرافیای این دنیا رو نادیده بگیریم .نکته ای که کسی اعلام نکرد شاید به دلیل محبوب بودن جان باشه جان هم تقریبا خیلی سریع به دراگون استون رسید 2-میرسیم به نابود شدن سیستم اطلاعاتی طبق گفته یکی از دوستان شاید چون تهیه کننده ها میدونن که واریس و لیتل فینگر شاید دیگه نقش مهمی ندارن دارن کم رنگ و حذفشون میکنن شما اینو در نظر بگیرید که واریس تمام تحرکات دنی توی یه قاره دیگه رو دقیق میدونسته با وجود پنهان شدن توی دربار کلی برنامه چینی برای کشتن و از بین بردن 2 برادر اصلی خاندان لنیستر میکنه و موفق میشه ولی نمیتونه اینو تشخیص بده و اطلاعاتی کسب کنه که لشگر یورون داره از بلک پورل (سریع ترین کشتی دریاهای کاراییب) استفاده میکنه تا بتونه از اینور به اونور بپره و نیروی دریایی دنی رو نابود کنه 3-با هوش شدن سرسی : ما توی تمام اپیزود های سرسی توی کتاب میبینیم که سرسی یه شخص کاملا روان پریش هست که عقده این رو داره که چرا پسر ارشد پدرش نشده و حالا که نیست تخت آهنین رو باید به دست بیاره به همین دلیل واریس تمام افرادی رو که کنارش هستند و میتونن جلوش رو بگیرین از بین میبره تا بتونه از هرج و مرج بوجود آمده استفاده کنه و تا حدودی هم موفق شد و دیدیم که سرسی داره تبدیل میشه به مد کینگ ولی تو این فصل میبینیم که تبدیل شده به یه حاکم هوشمند که تمام حرکات دشمنش رو پیش بینی میکنه و به بهترین شکل ازشون پیشی میگیره 4-لشگر های موجود در وستروس: کلی بحث شده اینجا درمورد لشگر های موجود توی وستروس ولی بحثی که الان مطرح هست لشگر یورون هست یورون بعد از مردن بیلون با کشتی خودش سکوت سرمیرسه و ادعای حکومت میکنه طبق خط داستان ویکتاریون برادر یورون توی کتاب ناوگان اونا بعد از حمله به شمال و تا حدودی غارت کردن برای دفاع و استقلال پایک کافیه حالا آشا و تیون نصف اون ناوگان رو میبرن و الان یورون میگه 1000 تا کشتی داره . توی هیچ منطقی نمیگنجه که آهن زاده ها 2000 تا کشتی داشته باشن که اگه تعداد افراد هر کشتی رو هم دست کم 60 نفر بگیریم(دوست عزیزی که گفتن با 10 -15 نفر میشه هدایت کردکشتی رو این قایق پدالی های توی پارک4 نفرست اینا که داریم بحث میکنیم ناوگان جنگی قوم یا گروهی هستن که توی جنگ دریایی برترین هستن توی وستروس) با این تعداد نفرات حمله نکرده باشن تا الان به کل وستروس چون قبلا این رو ثابت کردن با حمله به شمال 5-حذف شدن شخصیت های مهم و اضافه شدن سکانس های ..... به دلیل جذب مخاطب های خاص .ما کلی شخصیت مهم رو داشتیم توی کتاب که ارزش نشون دادن رو دارن ولی در عوض به عشق بین گری ورم و میساندی پرداخته میشه که شاید حتی برای طرفدار های دو آتیشه سریال هم جالب نباشه و یا میبینیم که پادریک توی بعضی جاها بیش از حد بولد و پر رنگ نشون داده میشه و اونوقت مهمترین شخصی و یا چیزی که دیگه نشون داده نمیشه گوست هست از نظر من *در مورد این اپیزود حالا نظرم رو بگم توی این قسمت یه تعداد کد رد و بدل شد مثل نغمه ای از آتش و یخ /اینکه برن تقریبا کل تاریخ وستروس رو میدنه با این اوصاف و خیلی از معما ها رو حل میکنه برای ما/مشکوک بودن دلیل دخالت های واریس برای کمک به دنریس و حکومت وستروس/ یادمه یه جایی دنی از باریستان در مورد جنگجو بودن و ماهر بودن ریگار میپرسه که باریستان در جواب میگه ریگار ماهر بود ولی از کشتن خوشش نمیومد و ما نوی این قسمت یه دیالوگ جالب از جان و دنی داریم در مورد اینکه هرکس از چیزهایی که توش خوبه خوشش میاد که جان میگه من خوشم نمیاد (اگه در نظر بگیریم که جان توی جنگیدن خوب هست پس باید بگیم به باباش رفته) تا اینجای کار تقریبا 2 قطبی شدن جنگ مشخص شده واین یعنی سخت شدن کار برای دفاع از شمال چون یه دیوانه مثل سرسی فقط حکومت براش مهم هست چون توی قسمت 1 این فصل دیدیم که به جیمی گفت حتی اگه مرگمون هم نزدیک باشه با حکومت کردن میمیریم پس جان و دنی باید هوای 2 جبهه رو داشته باشن ما توی این قسمت سم رو میبینیم که تا حدودی جای خالی دکتر مایک و یانگوم رو توی پزشکی پر کرده و توی 24 ساعت نه تنها بدترین بیماری وستروس رو معالجه کرده تازه طرف پوست جدید هم در آورده .ما هرچیزی رو درمورد زمان توی این قسمت نادیده بگیریم این یکی دیگه واقعا غیر قابل توجیه هستش از جنگ های صورت گرفته و شکست ارتش های گاردن هم چیزی نگیم بهتره نکته مثبت این قسمت دیالوگ های خوب بین لیدی اولنا و جیمی بود و معرفی و دیالوگ های رد و بدل شده بین جان و دنی
  14. john stark

قسمت هشتم: No One

خب این قسمت تقریبا تمام پیش بینی هایی رو که میشد نابود کرد و با روند آرومی داستان رو جلو برد و بازم جای زنده و مرده توی سریال عوض شد .
  15. john stark

هویت جان اسنو در هاله ای از ابهام

الان با اطلاعاتی که یکی از بازیگرا داده و اعلام کرده که جان اسنو حالتی مثل لوک اسکای واکر داره توی جنگ ستارگان باعث میشه این چند تا حالت بوجود بیاد 1-مادر جان زمان تولدش مرده 2-جان یه خواهر دوقلو داره که هر جایی میتونه باشه 3-پدر جان هنوز زندست و یکی از بد من های کتابه و جان در مقابلش قرار میگیره اگه مشکل فنی خودش حل شه و 4-جان ندونسته عاشق خواهر 2 قلوی خودش میشه 5- تبدیل میشه به فرد منتخب و کسی که همه چیز به اون بستگی داره