رفتن به مطلب

wishtasp

اعضا
  • تعداد ارسال ها

19
  • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

0
  1. معلوم نیست اینو از روی حدس و گمان گفته باشه یا با خوندن فیلمنامه چند روز پیش نیکولای کاستر والدو (جیمی لنستر) گفته بود که هنوز فیلمنامه به دست بازیگرا نرسیده و بعلاوه یکماه قبل هم دی اند دی اعلام کردن که هنوز دارن رو 4 قسمت پایانی کار میکنن.
  2. مسلما جادوی هر آدری در وجود خودش قرار داره به این ترتیب وقتی بطور کامل از بین میره که هیچ آدری وجود نداشته باشه و همه اونها از بین رفته باشن ولی این که بگیم با از بین بردن طلسمی چیزی همه اونها از بین برن موضوعی ناشناخته هست... نخستین بوجود آورنده آدرها فرزندان جنگل بودن و خودشون هم در نهایت نتونستن جادویی که ایجاد کردن رو از بین ببرن در مورد آزورآهای هم در شب طولانی اون موفق نشد آدرها رو کامل از بین ببره و فقط اونها رو به عقب روند زاغ سه چشم قبلی هم که هزاران سال بین درختا گیرکرده بود تنها کاری که از دستش بر میومد همون طلسم غار بود که توسط نایت کینگ و به لطف بازیگوشی برن از بین رفت
  3. تارگرین بودن به هیچ وجه دلیل بر نسوز بودن نیست همونطور که در مورد برادر دنریس دیدیم فقط تعداد کمی از تارگرین ها این جادو رو داشتن ضمن اینکه انفجار باعث متلاشی شدن هر چیزی میشه و حتی دنریس هم فکر نمیکنم در مقابل اون ایمن باشه. ما هم امیدواریم فیک باشه
  4. ممنون از پیامتون فقط اینکه یادتون نره که تو سریال، پسر کرستر توسط نایت کینگ به آدر تبدیل شد. اتفاقا اون صحنه یکی از نکاتیه که من رو گیج میکنه خیلی مشخص نیست که اون بچه تبدیل به وایت شد یا وایت واکر ولی به دلیل زنده بودنش به نظرم حرف شما درست باشه و تبدیل به وایت واکر شده فکر میکنم فصل 4 قسمت 4 و صحنه انتهایی اپیزود بود. حالا سوال اینجاست که چرا نایت کینگ بچه ها رو به عنوان پیشکش قبول میکرده؟ آیا اون فقط قادر بود بچه ها رو تبدیل به آدر کنه؟ در مورد تاریخچه نایت کینگ و آدرها تو سریال یه دیالوگ هست که میتونه کمک کننده باشه: فصل 6 اپیزود 5 دقیقه 17 -> برن به بچه جنگل: اون تو بودی ! تو بودی وایت واکرها رو درست کردی! خوب تو این دیالوگ اشاره ای به شاه شب نمیکنه و فقط به وایت واکرها اشاره میکنه.
  5. اونی که تو سریال حضور داره و آدرها (وایت واکرها) رو رهبری می کنه، Night King هست http://awoiaf.westeros.org/index.php/Night_King و اونی که سیزدهمین فرمانده نایتزواچ بوده Night's King هست http://awoiaf.westeros.org/index.php/Night%27s_King البته این مورد (اشتباه گرفتن این دو شخصیت) فقط مربوط به ما نیست و ظاهرا شروعش از قضیه زیر بوده: لینک متنی که نقل قول کردم: http://awoiaf.westeros.org/index.php/Others اما در مجموع به نظر می رسه که این دوتا شخصیت، متفاوت از همدیگه هستن. چون Night's King سیزدهمین فرمانده نگهبانان شبی بوده که برای مقابله با آدرها تاسیس شده، پس قاعدتا باید Night King مقدم بر Night's King بوده باشه. (مگر اینکه فرض کنیم آدرها اون سیزدهمین فرمانده نایتزواچ رو به یه آدر تبدیل کردن و اونو به عنوان شاه خودشون انتخاب کردن، که به نظرم بعیده) درود ممنون از همه دوستانی که این بحث رو باز کردن در دنیای مارتین موارد زیادی میبینیم که بطور 100 در صد ابهام زدایی نشدن و این روش مارتینه که ابهامات رو تا حدی نگه میداره تا دستش برای ادامه داستان باز باشه! البته این نظر منه و الزاما نمیتونه درست باشه. در همین لینکی که معرفی کردی: http://awoiaf.westeros.org/index.php/Night_King جمله ای در وصف نایت کینگ وجود داره به این مظمون که احتمالا این شخصیت که در سریال حضور داره بر اساس همون نایتز کینگ افسانه ای بوجود اومده که فقط در ترانه یخ و آتش (کتابها) دیده شده The character is possibly based on the legendary Night's King who has only been mentioned in A Song of Ice and Fire (اگر اشتباه میکنم دوستان بگن) به هر حال صد در صد مشخص نیست که این دو شخصیت یکی هستن ولی یکی بودنشون جواب بعضی ابهامات رو میده مثل اینکه چرا جان توصیه بریک رو برای حمله مستقیم به شاه شب گوش نمیده و میگه تو متوجه نیستی و چرا وقتی نزدیکش بود بهش حمله نکرد و همینطور در صورت کشته شدن نایت کینگ احتمالا چرا بقیه از بین نمیرن !!! این نکته رو در نظر داشته باشید که نایت کینگ توانایی های فراتر از آدرها داره . مثلا میتونه وارد رویاهای برن بشه و ... داشتن چنین توانایی هایی میتونه دلیل خوبی باشه برای اینکه چرا آدر ها اونو به عنوان رییسشون انخاب کردن. به شخصه این نظریه رو که آدرها بوسیله نایت کینگ بوجود اومدن رو درست نمیدونم چراکه اگر اینطور بود نایت کینگ میتونست تعداد بسیار بیشتر آدر تولید کنه که با توجه به زیاد بودن انسانهای زنده در آنسوی دیوار (وحشی ها) در این چند هزار سال میتونست لشکری از آدرها داشته باشه. (توضیحی که برای آدرها(وایت واکرها) وجود داره اینه که اونا از زنده ها بوجود میان بر خلاف وایتها که از مرده ها بوجود میان). فکر میکنم تمامی آدرها ی موجود توسط بچه های جنگل و با فرو کردن شیشه اژدها به قلبشون بوجود اومدن یعنی بچه ها برای تک تک اونها این کارو کردن.
  6. درود آدرها که اسم دیگشون وایت واکر (White Walker) به معنای مرده سفید هست ( با wight به معنای مخلوق که اشاره به مرده های معمولی داره اشتباه نشن) لزوما توسط نایت کینگ بوجود نیومدن هر چند در سریال بریک دندریون با اشاره به نایت کینگ میگه اونه که همشون رو تبدیل کرده ولی با توجه به نوشته های مارتین این موضوع درست نیست ( شاید جان به همین دلیل به دندریون میگه تو متوجه نیستی) آدرها یا همون وایت واکر ها قبل از ساخته شدن دیوار به دست برندون معمار وجود داشتن(در فصل 6 دیدیم که اولین آدر در زمان جنگ بچه های جنگل با انسانهای نخستین توسط بچه ها بوجود اومد) ... اونها در شب طولانی بر علیه انسانها جنگیدن تا اینکه انسانها با محوریت آزورآهای موفق به روندن اونها به سرزمین همیشه زمستان شدن. اصلا دیوار به دو دلیل ساخته شد یکی وحشی ها و دیگری آدرها و به همین دلیل جادوهای باستانی در اون نهاده شد. نگهبانان شب هم از اون زمان به بعد بوجود آمدن. اما شاه شب کیه؟ شاه شب (نایت کینگ) سیزدهمین لرد کماندر نگبانان شب بود که در عصر قهرمانان میزیست و بعد از عشق بازی با یک آدر مونث در آنسوی دیوار روح خودش رو تسلیم میکنه و تبدیل به موجودی میشه که میبینیم. سالها بر دیوار حمکرانی کرد تا اینکه حاکم شمال با کمک جورامون او رو شکست میدن و نگهبانان شب رو آزاد میکنن . اما او از بین نمیره و در آنسوی دیوار تبدیل به موجودی ماورای آدرها میشه (ترکیبی از برن و یک ادر و یک جنگجوی افسانه ای رو در نظر بگیرید) برای اطلاعات دقیقتر در مورد تاریخچه شاه شب و دیوار و نگهبانان شب میتونید به لینک های زیر مراجعه کنید: http://awoiaf.westeros.org/index.php/Night%27s_King http://awoiaf.westeros.org/index.php/Wall http://awoiaf.westeros.org/index.php/Night%27s_Watch
  7. نکته عجیب برای من این بود که اشاره ای به چطور کشته شدن نایت کینگ نکرده فقط گفته نایت کینگ از ویسیرسیون پیاده شده و همراه سایر وایت واکر ها به حمله ادامه میده و ویسیریون توسط گندری کشته میشه پس نایت کینگ چی میشه؟!!!!!!!!! اگر فایل پی دی افی که دوستمون معرفی کردن نسخه کامل فیلمنامه لیک شده هست پس این یه سوتیه بزرگه که نشون میده احتمالا این اسکریپت واقعی نیست خداکنه که واقعی نباشه واقعا پایان دردناکی داره همه اون شخصیت هایی که دوست داریم از بین میرن چطور ممکنه در حالیکه در سریال مدام به شاهزاده موعود ( که میتونه همون آزور آهای باشه) اشاره میکنن در فصل پایانی این شاهزاده معرفی نشه؟ پس تکلیف ترانه یخ و آتش چی میشه؟ لیانا تارگرین که میشه آتش و آتش... این وسط یخ و آتش میتونه یا خود جان اسنو (ایگان تارگرین ) باشه یا ترکیبی از او و دنریس واقعا سرانجام ملکه اژدها بعد از 7 فصل پرداختن به اون باید اینطور باشه که در جنگ بزرگ شرکت نکنه و مثل مادرش سر زایمان بمیره؟ دنریس به کنار آیا دو شخصیت بسیار دوست داشتنی یعنی جان و جیمی باید به اون صورت و در اثر انفجار اتفاقی بمیرن؟ حداقل نباید مرگشون حماسی تر باشه؟ اگر فیلمنامه واقعی باشه فکر میکنم همونطور که هکرها گفتن اچ بی او داره به پایان عمرش نزدیک میشه و احتمالا صدای مارتین هم در خواهد اومد. به هر حال یک موضوع هست که به شخصه من رو امیدوار نگه داشته و اون اینکه ماه گذشته دی اند دی اعلام کردند که درسته تقریبا فیلمنامه تموم شده ولی دارن روی 4 قسمت پایانی که دو سوم فصل 8 رو شامل میشه کار میکنن و هنوز تکمیل نشده این موضوع نشون میده که هنوز هیچ چیزی قطعی نیست و ممکنه این اسکریپت ها واقعا لیک شده باشن ولی هنوز اعلام نشده که فیلم نامه کاملا به پایان رسیده و دیروز هم نیکولای کاستر والدو (جیمی لنیستر) تایید کرد که هنوز فیلمنامه به دست بازیگران نرسیده
  8. wishtasp

بحث اپیزودیک قسمت ششم Beyond the wall

خیلی از این سوالا سوالات ما هم هست و کمتر کسی میدونه واقعا جوابشون چیه ... شاید به قول دوستمون حتی خود مارتینم ندونه! فقط باید منتظر بمونیم و ببینیم چی میشه. ولی یه حدثایی میشه زد مثلا اینکه چرا نایت کینگ به جان اسنو بی تفاوته و بهش نزدیک نمیشه شاید جوابش در همون فولاد والریایی باشه که بجز جان اسنو و سم و اطرافیان کمتر کسی از تواناییش خبر داره... شاید نقطه ضعف نایت کینگ همین باشه به هر حال این فولاد توسط تمدن والریا ساخته شد که کمی بعد از شب طولانی و افسانه آزورآهای بوجود اومدن ... شاید اونا تونستن این فولاد رو با قابلیت های لایت برینگری که آزورآهای بهش دست پیدا کرد تولید کنن
  9. wishtasp

چنین تحلیلی از شما که نویسنده ای بعیده دوست عزیز اینطور ایرادات رو از تمام فیلمها و سریالهای مطرح میشه گرفت... و برای همشون هم n جواب میشه تصورکرد که قانع کننده باشن مثلا چرا جان سوار اژدها نشد؟ میشه تصور کرد که اون نمیخواست اولین نفر باشه و با دیدن اون مرده های که نزدیک بودن خودشو درگیر کرد تا بقیه سوار بشن ! فکر میکنم کاملا مشخص بود که قصدش چیه...یا اون سرسی بدبخت که شما میگی داشت به شوهرش خیانت میکرد و کلا این شرافته که باعث مححبوبیت ند استارک و جان اسنو شده ..چیزی که سرسی از اون کاملا بی بهرست کاری به بازی امیلیا کلارک ندارم ولی شما شخصیت دنریس رو با سرسی مقایسه میکنید که در یک طرف یک انسان با قلب مهربان و مخالف برده داری و ... و همچنین دارای قدرت ماورایی و صاحب سه اژدها قرار داره و طرف دیگه یک زنی که بجز خیانت و توطئه چینی و خباثت توانایی دیگه ای نداره! مشخصه که دنریس هر جا بره میتونه تعداد زیادی چاکر و مخلص پیدا کنه . در حالی که سازندگان از یکسال پیش دارن دلیل میارن که چرا در 13 قسمت میخوان تموم کنن و سیر تحولات به شدت سریعتر خواهند شد ، فکر نمیکنم لزومی داشته باشه که ایرادات بنی اسرائیلی بگیریم به هر حال هر چند در هر اثری و از جمله بازی تاج و تخت میشه ایراداتی دید ولی من دارم ازش لذت میبرم و فکر میکنم تنها من نیستم ! معیار سنجش موفقیت یک اثر تلویزیونی در درجه اول رضایت بیننده هاست و اگر نگاهی به آمارها بندازیم میبینیم که رضایت مردم اون هم نه فقط از یک کشور و فرهنگ بلکه از سرتاسر دنیا از این سریال و همین فصل 7 به قدری بالاست که در تاریخ سریالهای تلویزیونی بی سابقست و همین دلیل برای گفتن اینکه بازی تاج و تخت برترین سریال تاریخه کفایت میکنه.
  10. wishtasp

احتمالا کلاغ رو با چارتر فرستادن و اژدهاها هم از نیترو استفاده کردن مگر اینکه فرض کنیم جان و تیمش حداقل یک هفته در محاصره مرده ها بودن
  11. wishtasp

شیشه اژدها ربطی به اژدها نداره فقط اسمشو گذاشتن شیشه اژدها همون آبسیدین خودمونه ... سنگ آتشفشانی
  12. wishtasp

بحث اپیزودیک قسمت چهارم: The Spoils of War

اقا تو کانال تلگرام گفتید قسمت 5 امروز اومده اگه سر کاری نیست بذارید برای دانلود که خیلی تو کفیم
  13. wishtasp

خون اژدها چه اسم پر مسمایی احتمالا اشاره به خون تارگرینی جان اسنو داره آیا هویت جان مشخص میشه؟ ایا اتفاق خاصی قراره بین جان و اژدها بیفته؟ من که نمیتونم صبر کنم 3gp که چه عرض کنم شطرنجیش هم بیاد باید ببینم
  14. wishtasp

بالاخره معلوم نشد نقشه حمله به کاروان برگشتی از هایگاردن رو کی کشید؟ تیرون درباره داشتن یه نقشه مشخص به دنریس گفت که همون محاصره کینزلندینگ بود آیا این حمله به پیشنهاد جان انجام شد؟ نظر دوستان چیه؟ فکر میکنم در قسمت پنجم باید چاره ای برای حمله به ناوگان یورون پیدا کنن چون الان تعداد کشتی ها محدودن و علاوه بر حمل و نقل دوتراکی ها باید آنسالیدها رو هم برگردونن اگه یه بار دیگه یورون ناوگان دنریس رو در دریا غافلگیر کنه اونا رسما زمینگیر میشن
  15. wishtasp

فکر نمیکنم دنریس طرفداران واقعی زیادی داشته باشه بیشترم به خاطر بازی ضعیف امیلیا کلارک مثلا خود من از طرفداران استارک ها هستم به خاطر شرافتشون و خوب قائدتا کسی که طرفدار استارکه از لنیسترها بخصوص سرسی متنفره و دوست داره رقیبش پیروز بشه هر چند از لنا هیدی خوشم نمیاد چون در فیلم 300 زن لیونایدس بود ولی واقعا بازیش تو این سریال قابل ستایشه