رفتن به مطلب

batlimoos

اعضا
  • تعداد ارسال ها

13
  • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

0
  1. batlimoos

قسمت آخر : The Dragon And The Wolf

نمیونم بحثش شده یا نه: آیا افراد روی نگهبانی ها بخصوص ایست واچ به درگون گلس مجهز نشده بودن؟ یعنی تنها علت نگهبانی دادن روی دیوار درگیری با وایت ها بود (در غیر این صورت خب خالیش میزاشتن بهتر بود) و سلاحشون قطعا باید درگون گلس باشه و تیر های درگون گلس هم جزوشون هست. اگر از این تیر ها داشتن چرا چهار تا پرت نکردن طرف نایت کینگ؟ هم نزدیکشون بود و هم موضع پایین داشت و میتونستن بزننش. تعداد نگهبان های آماده به کار روی دیوار هم که زیاد بود. با زدن نایت کینگ همه چیز تموم میشد. اگر فرض هم کنیم اینا از اژدها خبر نداشتن، بالاخره انتظار وایت واکر ها رو که داشتن! یعنی نباید برای زدن سران وایت ها برنامه ای از قبل تدارک دیده باشن؟
  2. batlimoos

شاهزاده طلوع عزیز ضمن تشکر از دلایل عالی و توضیحات عالی تر شما باید یه دلیل مهم دیگه کوبیدن سریال رو هم ذکر کنم: علایق و احساسات و آرزوهای افراد جالبه و تا حدودی موافقم به نظرم حتی اگه واقعا باگ های داستانی هم داشته باشه بیخیال بشیم و لذتمون رو ببریم. بعضی موقع ها اینقدر این چیزهای کوچیک درست و غلط رو گوشزد و یادآوری میکنیم، اصلا آدم خط داستانی کلی رو یادش میره و اینکه فیلم میخواست چی بگه. یه بازی تاج و تخت راه افتاده و از دشمن واقعی و مشترکشون غافل شدن. دشمنی که هیچکس تا نبیندش باورش نمیشه. حالا این وسط زیاد به اینکه زنجیر از کجا گیر آورد و چرا فلان اژدها رو اول زد و چرا سرعت کلاغه اینقدر زیاد بود و ... گیر ندیم.
  3. batlimoos

در مورد بازیگر نقش ریگار هم بگم که هیچ بازیگر بزرگی نمیاد که فقط بیست ثانیه توی قاب وایسته! هیچ بچه خوشگلی هم تو عرصه هنر رو زمین نمی مونه که بخوان بیست ثانیه بیارنش جلوی دوربین! این افراد حتما یا سوپرمدل شدن یا بازیگر تاپ و... . با همه ی احترام، یعنی همچین مسئله نازلی انقدر برای شما طرح کردنش مهمه که بابتش مدام فضای تلخ و بی ربط تو کامنتهای فروم پخش بشه؟! زیر بغل مار کشف می کنن دوستان. ریگار از جذابترین شخصیتای مجموعه بود. حتی بیلیش هم معتقد بود خیلی خوشتیپه و باز تو دیالوگای بیلیش خودش میگه موهای بلند و انبوه نقره‌ای داشت. پسر خوشتیپ هیکلی همه جا پیدا میشه. مثلا دنیل رادکلیف یه بار گفته بود دوس داره تو گات بازی کنه حتی اگه بمیره یا نقشش کوتاه باشه از قیافه ریگار بگذریم حتی لباس و گریمش هم بد بود... موافقم تازه بازیگرای بزرگ و معروف تر معمولا تو سریال ها بازی نمیکنن مگر اینکه یا سریال بزرگ باشه (که این سریال تو این زمینه عالی هست) و یا نقششون کوتاه باشه (مثل ند استارک که همون موقع هم خیلی معروف بود) البته با اینکه طرفدار سرسخت هری پاتر هستم ولی یه لحظه تصور دنیل رادکلیف جای ریگار باعث شد کلی بخندم. به نظر من اصلا به نقش ریگار نمیخوره. قیافش خوبه ولی هیکل و قدش رو نداره
  4. batlimoos

در مورد زنجیر: بعد از اپیزود شیش زیاد در مورد زنجیر سوال شده. چند تا چیز به ذهنم میرسه. زنجیر از کجا اومد؟ این سوال میتونه دو معنی داشته باشه. اول اینکه تو این زمان کم زنجیر از کجا آوردن که میشه گفت چون فیلم زمان رو نشون نداده وایت ها رفتن و گشتن و زنجیر پیدا کردن. دوم اینکه اصلا اینا یه قرن هم میگشتن، زنجیر با این قطر تو شمال دیوار چیکار میکنه که پیدا کنن؟ این رو جواب دقیق ندارم (چون اینا آهنگری هم نمیتونن کنن که بگیم آهنگری کردن) ولی تنها حدسم اینه که زنجیر پاندول چند تا از نگهبانی های خالی دیوار رو کش رفتن. نکته دیگه در مورد شنا کردن و اتصال زنجیر. به نظر من برای وصل کردن زنجیر نیازی به شنا کردن نیست. چند تا مرده سر زنجیر رو میگیرن و میپرن تو آب. چند دقیقه صبر میکنن و چون وزن زنجیر زیاده میرسن به کف دریاچه که احتمالا یه فاصله افقی با اژدها دارن. حالا نیازی به شنا نیست و کافیه با زنجیر تا پیش اژدها پیاده روی کنن و زنجیر رو وصل کنن (اینا مرده هستن و نبود هوا نمیکشتشون). بعد هم مرده های بالا زنجیر رو جمع میکنن و مرده های تو دریاچه هم میتونن قبلش با زنجیر برگردن بالا یا اینکه اصلا دیگه به اینا نیازی نیست. به همین سادگی به نظر من واقعا شنا کردن مشکل نبود چون اصلا نیازی به شنا کردن نیست برای چنین کاری. البته یه گیر هایی میشه به نحوه تهیه زنجیر داد که تصور پیدا کردن زنجیر زیاد دور از ذهن نیست.
  5. batlimoos

قسمتی به شدت عالی. من که حال کردم. ورود ارتش دوتراکی ها و دیالوگ ها مخصوصا دیالوگ های بران. با اینکه اسپویل رو حدودا خونده بودم دوبار تعجب کردم و ترسیدم اسپویله دروغ باشه. یکی انتظارشون برای سرسی که انگار تله بود و ترسیده بودن و یکی هم مذاکره خصوصی تیریون که با خودم گفتم دیگه کارش تمومه. اولش گفتم سرسی چقدر دیوونه هست ولی وقتی خودت رو بزاری جاش میبینی واقعا منطقی هست. منم جاش بودم احتمالا این کار رو میکردم. بالاخره یا دنریس شاه شب رو نابود میکنه که کلی از ارتشش رو از دست میده و یا شاه شب برنده میشه که قبل از پایتخت همشون رو با آتیش وحشی آتیش میزنن و 20000 تا هم مزدور داره. سرسی اصلا فکرش رو نمیکنه که ارتش مردگان بزرگتر میشه یا نایت کینگ اژدهای مرده داره. ..... تنها حسرتم اینه که چرا سکانس ازدواج لیانا و ریگار رو خوب کار نکردن. میتونست خیلی خوب باشه. تازه بازیگر ریگار رو هم میتونستن خیلی بهتر انتخاب کنن وقتی قراره یه سکانس بازی کنه. ریگار بدبخت با این همه ابهت یه بازیگر دست چندم براش گذاشته بودن
  6. یه چیزی برام عجیبه. مگه هاولند رید تو اپیزود 2 با آتیش اژدها نمیمیره؟ دوباره تو اپیزود 3 با جان صحبت میکنه!!!
  7. راستی king regret کی بود آخر؟ کسی فهمید؟
  8. سوال واکر ها و ویژن ها برام جالب بود. وقتی تو یه فیلم کلی ابهام و سوال ایجاد میکنن توقع هست در پایان بهش جواب بدن. تا آخرش هم این وایت واکرا مبهم موندن. همونطور که گفتین هدفشون معلوم نشد. اینکه افکار شاه شب چیه؟ و ... من با خوندن این فیلم نامه خیلی سوال بی جواب هنوز برام مونده
  9. اول از همه ممنون از این تاپیک. تاپیک عالی ای هست و منتظرش بودم. نیم ساعت پیش فصل هشت رو تموم کردم. خیلی یجوری بود. هم خوب بود و هم بد بود. مرگ جان از همه برام بدتر بود. فکر میکردم برن بیش از اینها نقش موثری داشته باشه. نه اینکه قسمت 2 بمیره. بی صبرانه منتظر آهنگ قسمت 5 هستم. قسمتی که ملیساندرا میگه بچه دنریس باید فدا بشه برای چی بود؟ ماموریت دوباره ملیساندرا چی بود؟ اینکه بیاد و اعدام بشه؟ بچه فدا نشد و انسان ها هم پیروز شدن! اینم یه اشتباه دیگه ملیساندرا بوده؟
  10. batlimoos

اگر شما جای کاراکترهای سریال بودید

نکته اول که به ذهن میرسه اینه که چه زمانی؟ کاراکترا تو این سریال خیلی تغییرات میکنن. ولی سوال جالبی بود. نمیدونم جای کی ولی میدونم هیچوقت دنبال اتحاد با سرسی نمیرفتم.
  11. batlimoos

شمشیر لایت برینگر کدام شمشیر است؟

سلام. نکته جالبی رو پرسیدین. شمشیر لانگ کلاو (Longclaw) جان خیلی مرموز هست. 500 سال این شمشیر تو خونواده مورمونت چیکار میکرد؟ تو کتاب بازی تاج و تخت فصل 60 (اینطور که تو اینترنت رفرنس داده بود awoiaf.westeros.org) چند جمله در مورد ظاهر شمشیره که مومورنت دسته اش رو تغییر میده نوشته. اونجا دقیقا میگه چشم های شمشیر از جنس لعل یا همون نارسنگ (garnet) هست. اینقدر دقیق این شمشیر و چشمش رو توضیح داده و همچنین تو فیلم میبینیم با مرگ و زندگی جان چشم شمشیر باز و بسته میشه. داریم به پایان فیلم نزدیک میشیم و به شمشیر نیاز داریم و شمشیر جان رو زیاد نشون میده. فکر کنم با این شمشیر والریانی در ادامه بیشتر کار داشته باشیم. به نظر من احتمال زیاد لانگ کلاو همون لایت برینگر هست ولی فکر نکنم با کشتن دنریس تبدیل انجام بشه. البته ممکن هم هست هنوز ساخته نشده باشه. چون آزور آهای برای شمشیر تو مراحل ساختش قربانی کرد.
  12. batlimoos

بحث اپیزودیک قسمت ششم Beyond the wall

در مورد شمشیر جان تو قسمت 2 فصل 6 که جان مرده هست تو یه سکانس سر داووس شمشیر جان رو که میخواد برداره چشم گرگ روی شمشیر جان بسته هست. آخر اون قسمت جان با یه نفس خیلی عمیق به زندگی برمیگرده. تو قسمت 6 فصل 7 (با دقت دوستان) تو سکانسی که جان داره با مورمونت حرف میزنه چشم شمشیره باز و جان هم زنده هست. جان میافته تو دریاچه یخی. قبل از بیرون اومدنش از دریاچه دوربین رو شمشیرش بی هیچ علت خاصی (!!!) زوم میکنه و چشم گرگ بسته هست. جان از آب میاد بیرون و یه نفس عمیق به عمیقی نفس زنده شدنش میکشه و چشم گرگ باز میشه. ممکنه همه این ها اتفاقی ، خطای دید و یا پاشیدن آب روی شمشیر باشه. ممکن هم هست که کارگردان منظوری داشته. من فکر میکنم ایندفعه هم جان تو دریاچه مرد (چشم گرگ بسته شد) و دوباره توسط خدای نور تو لحظه بیرون اومدن از آب به زندگی برگشت(چشم گرگ باز شد)
  13. batlimoos

بحث اپیزودیک قسمت ششم Beyond the wall

یه نکته ای که واضح شده اینه که برای کشتن شاه شب خیلی دردسر دارن. لامصب در نقش کمان کایبورن ظاهر شد. قطعا مبارز قوی ای هست و به راحتی نمیذاره با درگون گلس یا فولاد والریان زخمیش کنن. البته تا حالا که چندان قدرتاش رو نشون نداده و احتمالا میخوان سورپرایز کنن ولی با همین چیزایی که تا حالا دیدم من حدس میزنم این قدرتا نقطه قوتش باشن: -مبارز قوی برای نبرد تک به تک یا حتی بیشتر -قدرت جادویی در حد کلاغ سه چشم (لمس برن و تشخیص وارگ بودنش تو کلاغ و اصلا ردگیری مکان کلاغ سه چشم قبلی) -ضد آتیش (کلا جایی که هست آتیش رو خاموش میکنه) -به شدت منطق و ذهن نظامی داره و دارای هوش هست (رفتارش تو مواجهه با جان و جوگیر نشدن و محاصره کردن و ....) -ارتش قوی (نه خسته میشن و نه گرسنه و نه سرما اذیتشون میکنه و فقط با آتیش یا درگون گلس میمیرن) دیگه من چیزی یادم نمیاد. اگه کسی یادش اومد بهم بگه