رفتن به مطلب

omid007

اعضا
  • تعداد ارسال ها

60
  • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

105

اطلاعات شخصی

• مرز اسپویل من
    انتهای کتاب A Feast for Crows

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمیشود.

1. omid007

بحث اپیزودیک قسمت ششم - The Iron Throne

هم شما هم اشکان ریپلای زدید ولی جواب ندادید یکی جواب تخصصی بده از سردرگمی خارج شم اونجا که سه تا تیر زدن و هر سه به اژدها خورد ینی عینا تو فیلمنامه ذکر شده؟ یا ایده کارگردانه؟! راستی چرا انقد با سانسا مشکل دارید؟! برعکس شما من معتقدم سانسا هم از تبعید جان ناراحت شد هم خصومتی با برادراش نداره! دیگه روند سیاستمدار شدن سانسا ک انصافا سریع نبود دیگه باید کجا میبردنش که حکمرانی و رفتار با دوست و دشمنو بیاموزه؟ با احترام ب فمنیست های عزیز..
  2. omid007

متاسفانه با اکثر انتقادات و ایراداتت موافقم از جمله دلیل نایتواچ، عکس العمل دروگون، لردهای بی بخار، انتخاب شاه، و خصوصا جان اسنوی احمق که باید منتظر سخنرانی تیریون میبود! ولی فقط نکات منفی فیلمو ایراداتشو گفتی ک الان دو فصله ادامه داره.. امتیاز یک آخه؟ کلا دو فصل آخر ی موج منفی تو نگاهمون انداختن ک اگه این قسمت بی نقصم میبود باز ی بهونه ای میاوردیم و با دید منفی قسمتهارو دنبال میکردیم کلیات پایان فیلم بد نبود(البته با سانسور کردن نایت کینگ و دیوار و زمستان) فقط نوع ب نمایش درآوردنش مشکل داشت، برای مثال شمال باید مستقل میشد ولی تو اون شورا با اون حرفای مسخره؟! یا خیلی از این دست مشکلات ک نمیدونم ایراد نویسنده هس یا کارگردان امیدوارم ی متخصص پیدا شه به این سوالم دقیق جواب بده تو قسمتی که با سه تا تیر یکی از اژدهاها مرد نویسنده ها گفته بودن باید فقط سه تیر زده شه و هر سه تا بخوره ب اژدها؟ یا این ایده ی کارگردان بود ک بدون تیر خطا اژدها رو بزنن؟! جدی واسم سواله!
  3. omid007

8 سال گذشت! چیه این عمر؟! واسه من ک واقعا یه پایان تلخ و شیرین بود، همونطور که وعده داده بودن خنجر هنگام بوسیدن واسم قابل تصور بود ولی جذابیت خودشو داشت با اینکه قابل پیش بینی بود(منطقی و قابل پیش بینی>غیر منطقی و سوپرایز) خیلی جاهاش اونجوری که باب میل من بود نشد عروسی خونینم باب میلم نبود، ولی محشر بود بنظرم پایان قابل قبولی بود تا حدودی و دوسش داشتم مستقل شدن شمال خیلی خوب بود، سانسا لیاقتش رو داشت، شاه شدن برن واسم عجیب بود نمیخواستش ولی بخاطرش این همه راه اومده بود؟ تبعید جان تلخ بود واسه من، بعد این همه اتفاق لایق تبعید نبود بنظرم هند شدن تیریون برای جبران اشتباهاتش خوب بود. زنده موندن کرم خاکستری واسم تلخ بود بعد از ترمیناتور شدنشو قتل عامش تو دو قسمت آخر رفتن ب ناث بنظرم بیشتر از لیاقتش بود واسم جذاب بود همراه جان تبعید شه حداقلش (اینو شاید احساسی بگم چون خیلی رو مخم بود شخصیتش خصوصا اواخر) تمسخر صحبت سم از دموکراسی جالب بود و اینم از گرگ و گرگ بازی جان راضی شدین راستی چطور کرم خاکستری شهرو تسلیم کرد؟ منطقی بود؟ جلوگیری از جنگ بین آنسالید هاو شمالو بقیه یکم بالاتر از قدرت دیپلماسی بود چون خیلی بوی جنگ میداد! و البته توافقی که هیچکی راضی نیست بهترینه.. دوتا دیالوگم واسم جالب بود "پدرم مرد خبیثی بود خواهرم زن خبیثی بود تمام اجساد مردمانی که تا بحال کشتن حتی به نصف چیزی که ملکه ی زیبای ما توی یک روز سلاخی کرد نمیرسه. " " عشق از منطق قدرتمندتره، همه این رو میدونیم، ب برادرم نگاه کن. "
  4. omid007

بحث اپیزودیک قسمت پنجم The Bells

این صحبتی که مطرح کردید بین نظرات خیلی از دوستان بودو برای من یکی اصلا قابل پذیرش نیست این که میفرمایید جان باید احساس گناه بکنه چون دنریس رو کنترل نکرد سوالی که مطرح میشه اینه که حاکمی که از پس کنترل خودش بر نمیاد از پس کنترل ملتش بر میاد؟ ینی تو دنیای وستروس گزینه ی بهتر از کسی ک توانایی کنترل خودشو نداره نیست؟ اتفاقا یکی از دوستان فرمود تناقض داشت وقتی جان تیر خلاص رو زد به منس با لحظه ی قتل واریس، من باهاشون موافقم و منتظر بودم جان حداقل ی اعتراض کنه و محل جنایت رو ترک کنه و تو اون قسمتی ک فرمودین دنریس ذات بدی نداشت باید گفت کی از ابتدا بد ذات بوده؟ همین فیلم ب ما نشون داد حتی سرسی هم بدذات نبود
  5. omid007

بنده وارد بحث شیرین برابری جنسیتیتون نمیشم و فقط نظراتو میخونم و استفاده میکنم فقط خواستم جدا از بحثتون ی نکته رو عرض کنم که آرای کلینتون بیشتر از ترامپ بود..
  6. omid007

من چ اینجا ک خیلی فعال نیستم و چه تو سایتای ورزشی که خیلی فعالم هیچوقت نگاه جنسیتی نداشتم و حتی ب اسامی هم دقت نمیکنم ولی انقد بعد از هیرو شدن آریا تحلیلای عجیب غریب دیدم ب واسطه همذات پنداری که... واقعا این ذهنو نگاه بنظر من که تحسین برانگیزه خصوصا الان که نظرات قدیمی ترتونو درمورد ویرانی که تو شهرهای تحت حکمرانیش بجا گذاشت حتی شاهد شورش هاییم بود.. من بعد از این دیالوگ بود ک دیگه ی درصد هم درمورد دنریسو مستبد بودنش شک نکردم ملکه دنريس حکايت‏هاي زيبايي شما واقعاً مبالغه ‏گويي نبودند مچکرم خانواده ‏ي من يکي از قديمي‏ترين و پرافتخارترين خانواده‏هاي "ميرين" هست پس حضور شما در اينجا مايه‏ ي افتخار منه پدر من، يکي از محترم‏ترين و محبوب‏ترين ،"شهروندان "ميرين..بر بازسازي و نگهداري بزرگترين .بناهاي اينجا نظارت کرده،اين هرم هم شاملش بوده از اين بابت من واقعاً قدردان ايشون هستم .از ملاقات ايشون واقعاً مفتخر خواهم شد ملاقاتشون کرديد، سرورم .شما اون رو به چهار ميخ کشيديد ...دعا مي‏کنم هيچوقت نبينيد همچين رفتار بي‏رحمانه‏ اي با يکي از اعضاي خونوادتون بشه پدر تو بچه ‏هاي بي‏گناه رو مصلوب کرد پدر من عليه مصلوب کردن اون بچه‏ ها صحبت کرد ،اون اين کار رو يه عمل جنايت‏کارانه تلقي کرد .ولي از مافوق‏ترها دستور رسيد اين عدالته که يه جنايت رو با يه جنايت ديگه جواب داد؟ متأسفم که پدرت رو از دست دادي ولي رفتار من با ارباب‏ها جنايت نـبود ب شخصه هرجا اینارو گفتم متهم شدم ب ضدزن بودن!
  7. omid007

میخواستم بگم چطور ممکنه تک تک کلماتیو ک من میخوام تایپ کنم یکی دیگه بگه؟(عشاقش رو فرمانبردار میخواست، ب شمال رفت برای مدح و متحد بیشتر واکنشش در مورد هویت جان) که دیدم فرمودی من یه دخترم و حقیقتا برگام ریخت انتظار ی همچین تحلیلی رو از ی دختر نداشتم و متاسف شدم واسه خودم بخاطرش.. انقد بحث فمنیست رخنه کرده که دیگه انتظار همچین تحلیل با منطق ب دور از احساسات رو نداشتم. تحلیل آخرت (زمانی تبدیل به همون عاشق قدیمی شد که سرسی تمامی نقاب های قدرت و قساوتش رو کنار گذاشته بود) فوق العاده بود چخبره امشب همه تحلیلا انقد بین المللی شده؟! شماها تحلیل کنید من تا صبح بخونم فقط
  8. omid007

چقد تحلیل سومت قشنگ بودو دوس داشتمش، واقعا ی همچین تحلیلایی رو میبینم لذت میبرم در مورد دومی مخالف فرضت هستم، درواقع فرضیه رو رد شده میدونم چون قبلا ب کرات دیده شده زمانی ک دنریس دل شکسته (از نوع عشقیش) نبود هم مرتکب اعمال اینچنینی شده بود اما چرا من تو شماره یک و چهار پارادوکس میبینم؟ بذار واضح تر بگم شما اول فرمودی جان بخاطر حفظ اصول اخلاقیش عملی رو مرتکب شده ک نتیجش میتونست کشتار احتمالی باشه و این اشتباهه(اون موقع ب یقین نمیشد گفت کشتار و قتل عام صورت میگیره) اما تو چهار فرمودی کشتن چند نفر (همون زیر پا گذاشتن اصول اخلاقی) برای کشتار احتمالی اشتباهه! ینی ی بار با حفظ اصول اخلاقی و ی بار با عدم حفظش مرتکب اشتباه شدن؟! یا من کلا بد متوجه شدم؟
  9. omid007

جان یه آدم احساسیه و از روی احساسش تصمیم میگیره البته همیشه تصمیمی ک احساس میکنه درسته رو میگیره فارغ از این که چه صدماتی میتونه در پی داشته باشه و بخاطر همینم هست که ی عده طرفدارشن بنظرم اگه پاسخ مثبت هم میداد این قتل عام صورت میگرفت فیلم فقط خواست دلایل زیادی واسه دیوونه شدنه دنریس بده و با حذف یکیش فک نکنم تغییر زیادی ایجاد بشه البته همون بوسه هم واسه من قابل درک نیست، چون بیشتر از خون و ژنتیک نوع تربیت و فرهنگی که باهاش بزرگ شدی تاثیرگذاره و انتظار نداشتم جان به ی بوسه هم تن بده حتی درمورد کشتن آدما و ارتباطش با شرافت تو پیام قبلیم عرض کردم(دیالوگ تیریون و تایوین که تیریون به پدرش گفت عروسی خونین شرافتمندانه نبود ولی تایوین جواب داد کشتن هزاران نفر وسط جنگ شرافتمندانه اس ولی کشتن 10 نفر نیست؟ واقعیتش واسه من که سخته انتخاب کنم کدومش شرافتمندانه تره) و این اولین بار نیست ک جان همچین ریسکی میکنه،تو جلسه با سرسی هم میتونست خودشو کنار بکشه... اقتدار با قتل بدست میاد؟ کلا تعریف اقتدار چیه؟ اگ منظورت از بین بردن رقیبو سرکوب کردن مخالفان در راستای نشستن رو تخته که خب با کشتن جان بدست نمیاد چون ارتش شمال رو ن تنها از دست میده بلکه جلوی خودش میبینه! اینا نظر ی فرد آماتوره و هیچگاه ادعای کارشناسی تو هیچ زمینه ای رو نداشتم و ندارم
  10. omid007

درمورد شکل گیری جنون دنی از فصل اول کاملا هم نظریم در اینکه نتونستن شخصیت منفوری ازش در بیارنم با وجود طرفدارایی که داره مشخصه و سوال اینه که چرا باید شخصیت منفوری ازش در بیارن؟ یکی از دلایل علاقه من ب گات همین عدم قضاوتشه، علاوه بر خاکستری بودن تمام نقش ها(جز نایت کینگ!) سعی نکرده بزور یکیو ب ما بقبولونه یا یکیو از ما دور کنه (چون همه خوبی ها و بدی هایی داشتن، حتی یه دیالوگ بین تایوین و تیریون درمورد عروسی خونین بود که تیریون گفت شرافتمندانه نبودو و تایوین گفت چرا کشته شدن هزاران نفر شرافتمندانه هس ولی کشتن چند نفر نیست؟ اینجا بود ک متوجه شدم تو بدترین اعمالی ک میکنیم شاید ی نکته مثبتی باشه و بالعکس) و این چیزی بود ک من دوس داشتم البته شاید سلیقه ای باشه ولی این که میفرمایید مردم کینگزلندینگ حقشون بود رو من 5 دقیقس دارم روش فک میکنم و واقعا از هیچ سمتی تو مخ من فرو نمیره امیدوارم یکی بیادو منو قانع کنه! ما چرا واسه مردم تعیین تکلیف کنیم؟ ب چ حقی؟ که چون ما سرسی رو دوس نداریم ازش حمایت نکنید و بزور این منجی ک که میگیم خوبه رو بپذیرید حتما از گنجشک ها در مقابل کاخ و کاخ نشینان حمایت کنید من این رو متوجه نمیشم واقعیتش مصداق بهشت زوریه!
  11. omid007

ای کاش اصلا نایت کینگو زامبیو دیواری تو فیلم نبود ک امروز بیشتر از دیدن این اپیزود لذت میبردم چقد کاسترو و هیدی خوب بازی میکنن واقعا عالین چقد آهنگ متن اون لحظاتشونو دوس داشتم نایت کینگو بذاریم کنار این خط داستانی آریا خیلی خوب بود قانع شدنش با دیدن سگ.. دیالوگ واریس ک گفت امیدوارم من اشتباه کرده باشم عاالی نگاه شک برانگیز تیریون ملاقات تیریون و جیمی موفق شدن اژدها یکم بی منطق بود اگه کشته شدن اژدهای قسمت قبل رو منطقی بدونیم.. و البته گلدن کمپانی ک کاش اونم مث نایت کینگ نبود کلا تا الان بجز برن و نایت کینگ همه ی خطوط داستانی راضیم کردن! و البته سرسی هم قرار نبود تبدیل ب آنتاگونیست شماره 1 بشه که صدقه سر نایت کینگ شد. ولی تو این اپیزود بنظرم دیدیم ک آنتاگونیست شماره یک همون منجیِ، و درنهایت از دوستانی که باهاشون درمورد مدکویین بحث کردم کمال پوزش رو دادم، مد منم نه ایشون!!
  12. omid007

بحث اپیزودیک قسمت چهارم The Last of The Starks

من دارم در مورد یک حاکم دموکرات و ایده آل نظراتمو بیان میکنم و طبیعیه سوزوندن تالی ها و قتل عام اربابان به تنهایی این مزیت رو از دنریس سلب میکنه دنریس خودشو منجی مردم میدونه ولی تو این فصل دید نه مردم کینگزلندینگ بهش علاقه ای دارن نه مردم شمال و هنچنان مصر به رسیدن به تخته حتی با تهدید جان و گرفتن حقش و احساس بنده اینه شما در مورد دنریس احساسی نظر میدیدن و مدام از از دست دادن افراد و بچه هاش میگید! سرسی هم بچه هاشو از دست داده دلیل به دموکرات بودنش میشه، دلیل به ایده آل بودنش میشه؟ حتی دیدیم مردم کینگزلندینگ هم برای حمایت ازش صف کشیدن ب نوعی! و حالا جنگیدن تو شمال، ی سوال، اگ جان سرسی رو ملکه خودش میخوند و خودشو وفادار سرسی میدونست ب نظرتون دنریس به شمال میومد واسه جنگیدن کنار جان؟؟!! دنریس فقط یک هدف داشت از جنگیدن تو شمال، زانو زدن شمال برای خودش اگه غیر از این فک میکنید کافیه ب قسمت چهار ی نگاهی بندازید چرا دنریس بعد از پیروزی و تو مراسم جشن ناراحت بود؟ چون ب قول شما نیمی از ارتششو از دست داده بود و در عوض از زانو زدنو ملکه خوندنو حلوا حلوا کردن خبری نبود! افراد با اعمالشون سنجیده میشن اگه قرار به نادیده گرفتن اشتباهات وحشتناکشون باشه(بماند ک مدام داره تکرار میشه با قدرت و شدت بیشتر) که همه رو میشه لایق حکومت دونست! بنده هم فن جان نیستم! ب هرحال نظرات همه محترمه خصوصا که پر از احساس باشه و این آخرین صحبت من پیرامون مدکویینِ و من الله توفیق
  13. omid007

بنظر بنده یکی از معدود خطوط داستانی که روندش حفظ شد و شتابزدگی و از راه بدر شدن کمتر توش دیده شد دنریس بود! از فصول ابتدایی مشخص بود هرچه به قدرت نزدیک تر میشه مستبد تر و خودکامه تر میشه!
  14. omid007

درمورد کمکش هم باید از تیریون و سیاستش سپاسگذار باشیم گفت ما که اصلا نمیدونستیم همچین چیزی اینجا هس، بدیمش بره تیری در تاریکی ک یکی ب متحدامون نزدیک کنیم غیر این بود فک کنم یا جانو میکشت یا زانو رو میگرف ازش!
  15. اینو از کجا آوردی؟ تو فیلمنامه لو رفته که این نبود؟! خطر اسپویل دیگه چیه؟ تو تاپیک اسپویل هستیم مثلا!