رفتن به مطلب

شوالیه درخت خندان

اعضا
  • تعداد ارسال ها

113
  • آخرین بازدید

• روزهای برنده

3

تمامی ارسال های شوالیه درخت خندان

1. شوالیه درخت خندان

پایان دلخواه شما برای سریال

آقا شوخی کردم. از همه دوستان معذرت می خوام. همین که اونقدر جرات و جسارت دارید که نظر میدید و قوه تخیلتونو به کار می گیرید تا پایان داستان رو پیش بینی کنید با ارزشه!
  2. شوالیه درخت خندان

پایان دلخواه شما برای سریال

ممنون از دوستان بابت ایجاد این تاپیک تا الان فکر می کردم پایانی که d&d برای سریال در نظر گرفتن بدترین پایان ممکنه. ولی به لطف شما عزیزان دیدم که نه. از اون بدتر هم میشد!? سپاس
  3. شوالیه درخت خندان

بحث اپیزودیک قسمت چهارم The Last of The Starks

سلام دوستان من استفاده از تگ اسپویلر رو بلد نیستم. یعنی نمی تونم گزینه اش رو پیدا کنم. ممنون میشم یکی برام توضیح بده. پیشاپیش متشکرم! با موبایل که میام تو سایت این گزینه ها رو نداره?
  4. شوالیه درخت خندان

بحث اپیزودیک قسمت چهارم The Last of The Starks

تو قسمت قبل که ریگال زمین خورد فکر کردم مرد. الان میگم کاش همون موقع مرده بود. اصلا کاش دنریس از اول فقط یه اژدها داشت. فقط دروگون رو! اینجوری الان دست این نویسنده ها اینقدر باز نبود برای به گند کشیدن داستان. اون قسمت مسخره رفتن به اونور دیوار برای تقدیم یه اژدها به شاه شب اتفاق نمی افتاد و شاه شب مجبور بود یه روش بهتر برای رد شدن از دیوار پیدا کنه. تو قسمت قبل گفتن آریا بیچهره است. بی صدا حرکت میکنه. اینکه یهو از ناکجا آباد ظاهر شد و افتاد رو سر نایت کینگ اصلا هم عجیب نبود. ( حالا اینکه از محاصره وایتها و اژدهای ابی چطور گذشت هیچی. اینکه وایت واکرها نه می بینن نه می شنون هیچی. ابنکه وایت واکرها نسبت به خون گرم(موجود زنده) حساسترند تا به صدا و تصویر هیچی). نکنه یورون گریجوی هم بی چهره است. لابد چون اسم کشتی اش سکوته بی صدا حرکت میکنه و کسی متوجهش نشد. چون پشت صخره ها قایم شده بودن حتی دنی و ریگال هم که از بالا به قضیه نگاه می کردن ندیدنش. راستی چرا دروگون باوجودیکه بزرگتره فرزتره و راحت از دست اون همه تیر دشمن در رفت ولی ریگال و ویسریون اینجوری نبودند؟( لابد به خاطر اینکه دنی سوارشه و فعلا دنی نباید بمیره) اینجوری میشه که دو تا تیر خیلی دقیق به ریگال می خوره و می کشدشون ولی ۱۰۰ تا تیر اصلا از نزدیک دروگون هم رد نمیشه. یورون چه جوری میساندی رو به گروگان گرفت در حالیکه راحت گذاشت بقیه فرار کنند. اصلا میساندی رو از کجا میشناخت. دنی از کجا فهمید که میساندی گروگان گرفته شده و کشته نشده؟ از همه فاجعه تر! بعد از کشته شدن اسفبار ریگال نقشه دنی اینه که با دروگون به قلعه سرخ حمله کنه؟ باز دوباره سربازها و اژدهاش رو میاره روبروی کمانهای کایبرن صف میده؟ سرسی چرا از فرصت استفاده نکرد و همه لشکر دنریس و ایضا خود دنریس رو قلع و قمع نکرد؟ حداقل تیریون رو که می تونست بکشه! جیمی چی میگفت اون وسط؟ واقعا ما رو چی فرض کردن؟ واقعا این قسمت توهین بود به بیننده ها قسمت قبل که اون افتضاح بار اومد دیگه نباید ادامه اش رو می دیدم ولی گول خوردم. پیش خودم گفتم هنوز ۳ قسمت مونده. شاید.... من فقط عاشق اون ۴ نفری ام که به این قسمت نمره ۱۰ دادن! دمتون گرم!
  5. شوالیه درخت خندان

بحث اپیزودیک قسمت سوم The Long Night

ایده جالبیه. ولی من دیگه تو سریال دنبال پیوستگی و منطق و نشونه نمی گردم. با این همه تواناییهای فوق العاده آریا منطقی ترین کار اینه که آریا اول سرسی رو بکشه و بعد با چهره سرسی یورون رو بکشه و جنگ رو تموم کنه و بعد هم گندری رو به عنوان وارث رابرت به تخت بنشونه و خودش هم بشه ملکه. بقیه کاراکترا هم جلوش سر تعظیم فرود بیارن و برن پی کار و زندگیشون. حان و دنریس برن دروگون استون، سانسا و تیریون شمال رو داشته باشن، جیمی و برین هم برن کسترلی راک و سم و گیلی هم برگردن ریچ و بقیه رو هم بفرستن دورن تا با خوبی و خوشی تا آخر عمر زندگی کنند. قصه ما به سر رسید کلاغه به خونش نرسید! البته این وسط ممکنه بران جیمی رو بکشه بعد تورموند با برین ازدواج کنه؟ راستی رابرت ارن(رابین) هنو زنده است؟
  6. شوالیه درخت خندان

میگم که کلا این بحث بی فایده است و به نتیجه ای نخواهد رسید. حرف شما درسته ما می دونیم که جیمی انتخاب درستی داسته ولی بحث اینه که دنریس این رو نمی دونه. اگر دنریس می دونست و باز رفتارش این بود اون وقت حرف شما درست بود و رفتار دنریس بی رحمانه بود. هرچند من هنوز معتقدم که جیمی می تونست به الیا و بچه هاش کمک کنه. ایریس دیوانه بود ولی ریگار اینطوری نبود. حتی جیمی هم ریگار رو دوست داشت. این ریگار بود که جیمی رو شوالیه کرده بود نجات الیا و بچه هاش کمترین وظیفه جیمی به عنوان عضو گارد شاهی بود. در مورد شمالیها هم درسته همه نارضایتیشون رو اعلام کردن اما هیچکدوم اعلام برائت(شک دارم املاش درست باشه) نکردند از جان و هنوز جان توی شمال فرمانده است. به علاوه یادتون رفته سانسا هم خودش رو تسلیم کرد و الان دنریس رو ملکه خودش می دونه. حتی زیردستانشون مثلا برین که کاملا به سانسا وفاداره دنریس رو ملکه صدا می کنه. در مورد خانواده سم هم اگر جان کنار دنریس بود شاید می تونست تصمیمش رو عوض کنه همینطور که تصمیم سانسا رو عوض کرد. اگر دنریس می دونست که لرد رندل تارلی جزو معدود کسانیه که تا لحظه اخر به آیریس وفادار موند هم شاید روی تصمیمش تجدید نظر می کرد. ولی خب شاید بشه این رو هم پای ضعف فیلمنامه گذاشت( الان که نبرد وینترفل رو دیدم هر چی که به نطرم غیر منطقی میاد رو پای ضعف فیلمنامه می دارم) در ضمن شما رفتار سانسا رو به خاطر عهدشکنی توجیه می کنی پس باید اینم در نظر بگیری که از نظر دنریس هم تمام کسانی که با رابرت ( رابرت حتی وقتی جنازه رینیس و اگان رو دیده بود لبخند زده بود و برای کشتن دنریس و ویسریس ادمکش اجیر کرده بود).همراه شدند سوگند شکن بودند.(من به کاراستارکها حق میدادم و به نظرم رفتار راب کاملا دیکتاتوری بود.) و حالا که آیریس مرده و جانشین برحقش حاضر شده همه باید بهش وفادار باشند( تارگرینها پادشاه دیوانه کم نداشتند). به علاوه اگر یه نگاه به لشگر دنریس بندازید می بینید که همشون به خاطر عشق به دنریسه که توی جنگ شرکت می کنند نه از سر وظیفه یا به خاطر شرافت نداشته و سوگندهای مسخره ( به قول جیمی هم ازت می خوان از پادشاه محافظت کنی هم از مردم). همه اونا عاشق دنریس هستند و دنریس هم متقابلا عاشق اوناست. ببخشید که اینقدر رک میگم ولی چرخش جان برای عشق هم از نظر من خیلی مزخرف بود. دنریس راصی شده بود که با جان به شمال بیاد و اگر جان زانو نمی زد هیچ اشکالی به وحود نمی اومد. دقیقا وقتی جان رو به شمالیها گفت مجبور شدم زانو بزنم دروغ گفت. دروغ محض. هرچند توی سریال سعی کردند جان رو یه قهرمان نشون بدن ولی تو کتاب حان احمقتر از این حرفاست‌. درست عین ند کله شقه و به عنوان لرد فرمانده کاملا دیکتاتوره. در ضمن این اخرین پست من در مورد دنریسه!
  7. شوالیه درخت خندان

دنریس می دونسته که پدرش دیوانه بوده و تصمیمات احمقانه ای گرفته. ولی نمی دونسته که علت اینکه جیمی پدرش رو کشته این بوده که می خواسته شهر رو به آتش بکشه و مردم رو بسوزونه. وقتی جیمی ایریس رو میکشه خودشون تنها بودن و جیمی این موضوع رو فقط به برین گفته. به هر حال جیمی جزو گارد شاهی بوده و سوگند خورده از آیریس و خانواده اش محافظت کنه نه اینکه خودش آیریس رو بکشه و حتی جلوی کشته شدن الیا و رینیس و ایگان رو نگیره. چون دنریس نمی دونسته که جیمی چرا ایریس رو کشته پس فکری که میکنه و منم کامل بهش حق میدم اینه که حتی اگر ایریس لایق مرگ و مجازات بوده این جیمی ( یکی از افراد گارد شاهی) نبوده که باید اونو می کشته. حداقل می تونست اندازه سر ویلم دری معرفت داشت و الیا و بچه هاش رو فراری میداد.
  8. شوالیه درخت خندان

صرف اینکه بخواد بچرخه به سمت سانسا مخصوصا اگر این چرخشش به خاطر عشق باشه، نه به نظرم هیچ جذابیتی نداره و اتفاقا هوش تیریون رو برای بار هزارم زیر سوال می بره. اخه ادم دنریس که یکی از کاندیدهای ملکه وستروس هست رو ول کنه بچرخه به سمت سانسا که تو بهترین حالت میشه ملکه شمال؟ به خصوص که تو سریال قوس شخصیتی سانسا تکمیل نشد و نفهمیدیم چی شد که یهو سانسا تبدیل شد به باهوشترین آدم( طبق نطر آریا که دور و بریاش قاتلین بی چهره بودن).
  9. شوالیه درخت خندان

دنریس نمی دونست. تا جایی که من یادم میاد این موصوع رو فقط جیمی می دونه و حالا هم برین. لازمه یادآوری کنم که الان رئیس تو شمال جان بوده( یادتون نرفته که به عنوان شاه شمال انتخاب شد) و چون زانو زده و به دنریس سوگند وفاداری خورده الان دنریس ملکه شمال هست و (شمالیها هم حتی اگر ناراضی باشن ملکه صداش میکنن حتی خود سانسا) پس تصمیم نهایی رو دنریس می گیره. در ضمن به دوستان یاداوری می کنم که حکومت تو وستروس پادشاهیه و حکومت پادشاهی به هر حال جنبه هایی از دیکتاتوری هم داره کلی دنریس باز شورا تشکیل میده مشورت میکنه و در نهایت تصمیم می گیره. به هر حال این یه بحثیه که فکر می کنم به جواب نمیرسه چون به قول خودتون نگاهها تعصبیه!
  10. شوالیه درخت خندان

در مورد پدر و برادر سم اینجوری نبود که اونا تو قلعه خودشون نشسته باشند و دنریس براشون نامه بفرسته که زانو بزنید اونا هم بگن نه. اونا رو در روی دنریس وایسادن و باهاش جنگیدن. الان دنریس بهشون فرصت میده که تقاضای بخشش کنند ولی قبول نمی کنند. طبق هر دادگاهی به مرگ محکوم میشدن. همینطور که تو تمام جنگهای پیش از اینطور بوده.( مهم نیست که دادگاه تشکیل شده یا نه مهم اینه که تصمیم گرفته شده عادلانه بود یا نه) به علاوه دنریس قبول نکرده که جان تارگرینه که بخواد در مورد حق داشتن یا نداشتنش صحبتی بشه. به هر حال اگر تاریخ تارگرینها رو خونده باشید می بینید که در چنین مواقعی( وقتی پرنس دروگون استون می میره و ولیعهد دیگه ای تعیین نشده، شورا تشکیل میشه و شورا تعیین میکنه که کی به تخت بشینه ولی جان باید اول تارگرین بودنش رو ثابت کنه تا حق فرمانروایی داشته باشه، البته اینم اضافه کنم که نتیجه این شوراها هیچ وقت به نفع زنان تموم نشده ( می تونید در مورد رینیس تارگرین دختر پرنس ایمون و رنیرا تارگرین دختر ویسریس تو همین سایت مطالعه کنید). در مورد جمله سم هم اگه قسمتهای قبلی سریال رو ببینید متوجه میشید که جان از حق خودش نگذشت لا اقل نه برای مردمش. بلکه به خاطر عشق به دنریس از حق خودش گذشت. جان وقتی جلو دنریس زانو زد که دنریس در راه شمال بود. در ضمن دنریس شخصیت مورد علاقه من نیست که بخوام نسبت بهش دید متعصبانه داشته باشم. راستش شخصیت و خط داستانی مورد علاقه من برندون استارک بود که تا اینجا تو سریال به گند کشیده شد. بعد از اون هم به ترتیب تیریون لنیستر که اون هم ایضا به گند کشیده شد و خط داستانی دورن و جزایر آهن (که اصلا تو سریال به تصویر کشیده نشد) رو دوست دارم.
  11. شوالیه درخت خندان

ببخشید دوست عزیز میشه لطف کنی و یه تعریف از دیکتاتور به ما ارایه کنی؟ والا وقتی کسی که تو اوج قدرته حتی برای تصمیم گیری در مورد قاتل پدرش شورا تشکیل میده و به نظر شورا احترام میذاره تو شهر ما بهش نمیگن دیکتاتور! در مورد جان هم خب یه خرده منطق داشته باشید. دنریس درسته که شاهزاده بوده اما تا ۱۳ سالگی آواره بوده و مثل گداها زندگی کرده تنها چیزی که سرپا نگهش داشته (تنها چیزی که تو زندگیش داشته که می تونسته بهش افتخار کنه) خون اژدها بوده که تو رگهاش جریان داشته. دنی با وجودیکه اشراف زاده بوده اما نه پدر و مادر داشته نه خدمتکار نه استاد نه سپتا ( تو فصل یک می بینیم که ند استارک یه شمشیرزن از براووس رو استخدام میکنه که به آریا آموزش بده، چیزی که دنی به خواب هم نمی دیده) عوضش برادری مثل ویسریس داشته که مدام تو گوشش خونده که این سرزمین حق ماست و باید پسش بگیریم و حتی دنی رو مثل یه برده می فروشه. بعد از مرگ ویسریس تمام دنیا دنی رو به عنوان تنها تارگرین باقیمانده میشناسن. دنی برای رسیدن به اینحایی که الان هست خیلی زحمت کشیده. یهو یه نفر از راه میرسه و بهش میگه من هم تا دیروز نمی دونستم که تارگرینم ولی هستم( اونم پسر برادری که دنی هیچ وقت ندیدتش) چون داداش کوچولوم میگه ( اینو نمیگه ولی مشخصه که حق سلطنت هم با اونه چون پسره) شما بودید چیکار می کردید؟ چه برخوردی داشتید؟ لابد می گفتید وای چقدر خوب! تا حالا کجا بودی؟ بیا من تاج و تخت رو پس گرفتم واسه تو! چقدر پادشاهی بهت میاد! ( یه سوال فنی: تا جایی که من یادم میاد ریگار موی نقره ای و چشم بنفش داشته، لیانا هم موی قهوه ای و چشم خاکستری، چه جوری بچه اشون چشم و ابرو مشکی شده؟ جهش ژنتیکی؟) البته سریال بد عمل کرد. وگرنه میشد از اینکه ریگال جان رو به عنوان اژدها سوار پذیرفته به عنوان تارگرین بودن جان استفاده کنند و مثلا دنی چون میدید جان می تونه اژدها سواری کنه حداقل شک می کرد که شاید جان یه قطره خون اژدها داشته باشه چون به قیافه اش که اصلا نمی خوره.
  12. شوالیه درخت خندان

شمشیرهای زیادی تو کتاب و تعداد کمی هم تو سریال هست که می تونست لایت برینگر باشه( یکی از جالبترینهاش شمشیر گمشده لنیسترها Brightroar) ولی من ترجیح میدادم لایت برینگر یه نماد باشه نه دقیقا یه شمشیر. حتی می تونست یه آدم باشه
  13. شوالیه درخت خندان

برای غافلگیری بیشتر میشد مثلا یهو باب اسفنجی ظاهر میشد و کمک پاتریک شاه شب رو میکشتن. بیچاره وایت واکرها هم هنگ می کردن. الان برای کشتن شاه شب فقط کافی بود بی صدا حرکت کنی؟ اینو که آریا تو همون فصل اول یاد گرفت. دیگه لازم نبود اینقدر کشش بدن و بفرستنش براووس!
  14. شوالیه درخت خندان

اینم چند نمونه از نمره های مخاطبان عام به سریال. بقیه اش هم خودتون برید تو سایت imdb ببینید.
  15. شوالیه درخت خندان

من نگفتم به امتیاز imdb توجه کنید. گفتم نظرات مخاطبان رو تو سایتش بخونید. هرچند امتیتز هم با توجه به هزینه ای که برای این قسمت شده بود و اون همه تبلیغات از نصف قسمتهای ساخته شده قبلی کمتر بود. برخلاف شما که فکر می کنید تعداد کسانی که نمیفهمن یا به قول خودتون دید زیبایی شناسانه ندارن و فقط دنبال سرگرمین زیاده، من فکر می کنم برعکسه. شاید به خاطر اینه که برخلاف دور و بری های شما دور و بریهای من به حای ظاهر بیشتر به معنا دقت می کنند. به جز تو این سایت هیچکدوم از دور و بریهام از این روند داستان راضی نبودند. واقع همینطوره ادم از بحث با شما خسته میشه
  16. شوالیه درخت خندان

من واقعا اینو نمی دونم. دارم سوال می پرسم. ایا نمره ای که به یه فیلم تعلق می گیره صرفا به خاطر فیلمنامه است؟ چون می دونیم تو فیلم خیلی چیزهای دیگه هم دخیله( بازی بازیگرها، نورپردازی، تصویربرداری، طراحی صحنه، طراحی لباس، تدوین، جلوه های ویژه و...) ولی خب به عنوان یه کسی که به فیلم و سریال علاقه دارم(نمیگم شناخت) می دونم که همین دهم ها چقدر تفاوت ایجاد می کنه و چقدر فرقه بین ۹ و ۹.۹. بهتون پیشنهاد میدم یه سر به سایت imdb بزنید و نقد مخاطبان و نمره هایی که به این قسمت از سریال دادند رو ببینید تا نا امید نشید که تعداد کسایی که دید زیبایی شناسانه دارند کمه
  17. شوالیه درخت خندان

بازی تاج و تخت با همون روالی که تا الان پیش اومده تبدیل شده بود به یکی از بی نظیرترین و پر مخاطبترین سریالهای تاریخ. پس اصلا نیازی به تغییر رویه برای جذب مخاطب بیشتر نداره. به هر حال کسانی که ۸ فصل این سریال رو نگاه کردند حتما قسمتهای اخرش رو با میل بیشتری خواهند دید و فقط این وسط بر خلاف فصول قبلی یک سری تماشاگر ناراضی به جا گذاشت. فرض کن شما ۱۰۰ نفر رو با خودت همراه می کنی و لحظه آخر ۲۰ نفر رو از خودت می رونی. با ۸۰ نفر باز هم موفق بودی ولی نه به اندازه ۱۰۰ نفر! و دیگه بهترین نیستی! خود من از این دو فصل آخر ناراضی بودم ولی باعث نشد که از دیدن ادامه اش صرف نطر کنم فقط دیگه به نظرم یه شاهکار نیست.
  18. شوالیه درخت خندان

هر چی سعی می کنم از بحثهای زاید دوری کنم ولی نمیشه! وقتی اژدها آتش میباره رو سر جان درسته که صحنه روشن میشه اما برای ما نه برای جان. چون اصولا جان باید پناه بگیره و قائم بشه و در چنین حالتی دیدش حتی کمتر هم میشه.( خواهش میکنم یک بار دیگه فیلم رو نگاه کنید). صحنه هر چقدر هم روشن باشه آریا با اون زخمی که برداشته قابل شناسایی نیست. اصلا به فرض که شما درست بگی و جان اریا رو دیده. وقتی که ما نتونیم ببینیمش اینم به نقطه ضعف فیلم اضافه میشه نه اینکه در توجیه ضعف فیلم بیاد. با احترام به شما به هر حال دیگه از این به بعد هر بحثی که فکر می کنم زایده رو جواب نمیدم.
  19. شوالیه درخت خندان

وایت واکر اونایی هستن که نایت کینگ تبدیلشون کرده و وایت مرده هایی که زنده شدن. آدر لفظیه که توی فیلم فکر کنم زیاد استفاده نشده و منظورم کلا همه افراد مردگان بود.( چون فکر می کردم استفاده نشده تو فیلم) هرچند گفتن دلایل زیاد روی شما اثر نداره اما : در این مورد چون قول دادم با شما بحث نکنم پس بحث نمی کنم.
  20. شوالیه درخت خندان

خب تو فصل اول قسمت اول هم وایتها به یه گشتی اجازه دادن که برگرده به دیوار ( تو کتاب این صحنه با سریال کاملا متفاوته) همونی که ند استارک به خاطر سوگند شکنی گردنشو زد. با توجه به این صحنه ها و علامتهایی که شاه شب می ذاشت من فکر می کردم می خواد پیامی به انسانها برسونه( یه چیزی در راستای خاکستری بودن شاه شب و اینکه هدفش واقعا قتل عام آدمها نیست) ولی خب تا اینجا کلا نفهمیدیم کی بود و چی می خواست. دیگه بدتر! جان تو اون هیر و ویر و شلوغی وسط جنگ و دعوا تو اون تاریکی آریا رو می بینه اونوقت واکرها نمی بیننش؟ چون ادرها کلا تو شب ظاهر میشن و هر جا برن با خودشون سرما و تاریکی می برن پس منطق میگه باید به تاریکی عادت داشته باشن و تو تاریکی دید بهتری نسبت به انسانها داشته باشن. به علاوه آدرها تواناییشون با جان متفاوته. باز سکانس کتابخونه رو در نظر بگیرید که آدرها حتی به صدای چکیده شدن خون اریا واکنش نشون دادن. با توجه به چیزی که دیدیم و نحوه پنهان شدن آریا به نظر میرسه که آریا باید قبل از آدرها اونجا رسیده باشه و قائم شده باشه که اینم غیر منطقی به نظر میرسه.( یه بار دیگه فیلم رو ببینید. از لحظه ای که نایت کینگ مرده ها رو به جون جان میندازه تا لحظه ای که با اژدها روبرو میشه و اگر آریا اون لحظه اونجا باشه خب... سرعت عمل آدرها هم کاملا نادیده گرفته شد. اول قائم شده بود ندیدنش قبول! ولی بعد که دیدنش دست رو دست گذاشتن تا به همین راحتی بهشون حمله بشه؟ باید رو هوا میزدنش. اینم نفهمیدم که چرا شاه شب با ویسریون جنگل خدایان وینترفل رو به آتش نکشید؟ نکنه کلاغ سه چشم هم با آتش اژدها از بین نمیره؟( این قسمت ویرایش شده است. چون حس کردم بعضی از دوستان دچار سو تفاهم شدن لازم می دونم توضیحاتی بدم.( اول فیلم می بینیم که دنریس و جان با اژدهاهاسون جایی بیرون از وینترفل کمین کردن که هر وقت که شاه شب سر رسید بهش حمله کنند. اما با کشته شدن دوتراکی ها دنریس طاقت نمیاره و وارد جنگ میشه و جان هم پشت سرش میره( اشتباهی که تاوانش طبق بازی تاج و تخت باید مرگ می بود). به آتش کشیدن ارتش مرده ها چیزی نیست که از دید شاه شب مخفی بمونه. این فرصت عالی پیش میاره که شاه شب با ویسریون به جنگل وینترفل حمله کنه و برن رو نابود کنه که این کار رو نکرد. سری بعد وقتی بود که شاه شب پای پیاده راه افتاد تا خودش رو به جنگل خدایان برسونه. خیلی از دوستان میگن شاه شب از روی ویسریون افتاد همونطور که دنریس از روی دروگون افتاد و خب اژدهاش رو گم کرد. خدمت این دوستان عرض کنم که ویسریون یه اژدهای واقعی نیست بلکه وایته و شاه شب کاملا روش کنترل داره در حالیکه دنریس و جان همچین کنترلی روی اژدهاهاشون ندارن( حتی بعد از افتادن از روی اژدها شاه شب می تونست ویسریون رو برگردونه)). و کلا من با حضور وایت واکرها مشکل دارم. دقیقا نقششون تو جنگ چی بود؟ حتی یه صحنه مبارزه یا اینکه کار خاصی بکنن ندیدیم. می شد حداقل قهرمانهایی که الکی زنده موندن یکیشون رو می کشت تا مثلا وایتهای تحت کنترلش هم کشته بشن و یه کم از فشار جنگ کم بشه و حتی تلاش بقیه رو هم برای رسیدن به بقیه اشون می دیدیم. قهرمانهای ما اینو می دونستن که باید واکرها و شاه شب رو بکش. کشتن وایتها بی فایده است.
  21. شوالیه درخت خندان

امیدوارم اینطور باشه که شما می گید. توی سریال ما قوس شخصیتی کاراکترها رو دیدیم. اتفاقاتی افتاد که منفورترین شخصیتهای داستان رو برای ما به محبوبترین ها تبدیل کرد و برعکس. ولی متاسفانه این فرآیندها تکمیل نشد. ما کلی شاهد صحنه هایی بودیم که سختی رسیدن به کلاغ سه چشم رو به ما نشون داد و چند جا هم شاهد اینکه به عنوان کلاغ سه چشم برن چه توانایی خواهد داشت بودیم. حتی نحوه به وجود اومدن شاه شب رو به چشم دیدیم اما اصلا برامون روشن نشد که شاه شب واقعا کیه؟ هدفش چیه و از دنیا چی می خواد؟ برامون روشن نشد که وظیفه کلاغ سه چشم دقیقا چیه و اصلا بود و نبودش چه فرقی می کنه( مردم وستروس تا قبل از برن اصلا از وجودش هم خبردار نبودن، یه پیرمرد که زیر یه درخت چهره اونور دیوار زندگی میکنه)؟ بنابراین اتفاقاتی که بعدش افتاد برامون مبهم بود و نتونستیم باهاش ارتباط برقرار کنیم. چرا شاه شب می خواد برن رو نابود کنه؟ چرا حتما خودش باید این کار رو بکنه؟ چرا کلاغ سه چشم قبلی جاشو داد به برن؟ برن چه ویژگی یا توانایی داشت که می تونست با شاه شب مقابله کنه؟ اصلا این علائمی که شاه شب با اجساد ایجاد می کنه یعنی چی( این علامتها فقط تو سریال بودن و تا جایی که من می دونم تو کتاب صحبتی ازشون نیست.) با توجه به روند داستان فکر می کردم توی بازی تاج و تخت خیر مطلق و شر مطلق نداریم و همه یه جورهایی خاکستری هستند دوست داشتم شاه شب هم یه شخصیت خاکستری باشه. ولی خب همه چیز طبق میل ما پیش نمیره و این شر مطلق سر و کله اش توی بازی تاج و تخت هم پیدا شد. میشد روی این موضوع بیشتر کار بشه تا شخصیتهای داستان ما حداقل با هدف والاتری جز حفظ بقا با شاه شب می جنگیدند. با این حال توی این اپیزود وقتی تیان گریجوی کشته شد و شاه شب و برن با هم رو در رو شدن فکر کردم الان بهترین موقعیته که به تمام سوالاتمون جواب داده بشه. مکالمه بین برن و شاه شب( می دونم که شاه شب صحبت نمیکنه ولی شاید برن به یه نحوی می تونست باهاش ارتباط برقرار کنه) می تونست خیلی از رازها رو برملا کنه. شاید خیلی ها به قول خودشون آدرنالین خونشون رفته بود روی ۱۰۰ ولی من خوشحال بودم که بالاخره اون لحظه ای که منتظرش بودم فرا رسید که یهو آریا از ناکجا آباد پیداش شد و همه چیز رو خراب کرد. درسته که هنوز سه قسمت از بازی باقی مونده ولی خب هنوز سوالات بی جواب زیادی هم باقی مونده که جواب دادن به همه اش باعث شتابزدگی بیشتر از اینه فیلم میشه. شاید سه قسمت بعد ما رو غافلگیر کنه و جواب سوالاتمون رو هم بده ولی هیچکدوم بد بودن این قسمت رو توجیه نمی کنه! حتی اگه این واقعا پایان شاه شب نبوده باشه.
  22. شوالیه درخت خندان

واقعا قصد جسارت ندارم. ولی باید بگم پستهایی که از شما دیدم منو به این نتیجه رسونده که جوابهای شما برای من اصلا قانع کننده نیست. به هر حال به احترام خودم و دوستانی که با من هم نظرند دیگه این بحث رو ادامه نمیدم.
  23. شوالیه درخت خندان

اقا اینو جدی نگیر عصبانی بودم یه چیزی گفتم. منطورم این بود که این حرکت آریا از اینم مسخره تر بود. اخه بین حلقه وایت واکرا از کجا پیداش شد؟ شاید هم شنل جادویی هری پاتر رو قرض گرفته بوده ( به هر حال برن حافظه دنیاست) یه چیز دیگه ای هم که دوستان می گفتن این بود که اگر برن به وسیله نشونه اش شناسایی میشه چرا دستش رو قطع نمیکنه؟ شاید وحشیانه باشه ولی اتفاقات بدتر از اینو توی بازی تاج و تخت دیدیم. مشکل سریال تو این فصل اینه که اتفاقات رو کنار هم نمی چینه! همه چی یهویی اتفاق میفته که مثلا غافلگیرمون کنه ولی اخه اینجوری؟ من که فکر می کنم شیوه روایی قبلی کارآمدتر بود.
  24. شوالیه درخت خندان

یکی از دوستان الان ایده ای مطرح کرد که خیلی به نظرم جذاب اومد. اینکه شاید اخر داستان یه شاه شب دیگه به وحود بیاره. خیلی هامون فکر می کنیم که رابرت استرانگ در واقع همون کوهه که کایبرن زنده اش کرده! شاید بشه وایتهای جدید ساخت??? اگر واقعا راست باشه این چیزی که بازیگر نقش برندون گفته(اینکه اخر داستان از من بدتون خواهد اومد) برام انگیزه شده که سه قسمت باقیمانده رو هم ببینم.
  25. شوالیه درخت خندان

چیزی که من رو جذب سریال بازی تاج و تخت کرد روایت فوق العاده و متفاوت این سریال بود. بعد که با کتابها آشنا شدم جذابیتش برام چند برابر شد. شاید پایان کتاب اون چیزی نباشه که انتظارش رو دارم ولی مطمئنم مارتین اونقدر جرات و جسارت و توانمندی داره که پایانی بهتر از سریال برای کتابش رقم بزنه. حتی ممکنه همین اتفاقاتی که تو سریال افتاده توی کتاب هم بیفته ولی مطمینم دلایل منطقی بیشتر و بهتری براش داره. به علاوه به قول خیلی از دوستان کتاب محدودیتهای سریال رو نداره. اگر واقعا کتاب رو خونده باشید می بینید که مارتین چقدر دقیق قطعات پازل رو کنار هم می چینه و اصلا یک شخصیت رو خلق می کنه کلی کش و قوس بهش میده و در نهایت بعد از اینکه کارش باهاش تموم شد خیلی شیک و مجلسی حذفش میکنه و جالبیش به اینه که انگشت به دهن می مونی که اره تمام این اتفاقات جلوی چشمت افتاده و از فصول قبلی مقدمه چینی شده ولی تو متوجهش نشدی. همین منطقی که توی داستان وجود داره باعث شده که کلی طرفدار پیدا کنه و همه سعی کنند پایان سریال ( و ایضا کتاب) رو پیش بینی کنند. تا جایی که خیلی از تئوریهایی که خونده بودم برای پایان این داستان جذابتر از چیزی بود که اتفاق افتاد. در ضمن نظر من اینه که سریال مخصوصا تو این دو فصل آخر اونقدر بد هست که لازمه گندش شسته بشه. امیدوارم سه قسمت پایانی سریال یه کم ضعفها رو جبران کنه.( نا امید نمیشم)