رفتن به مطلب

Tyrion lan98

اعضا
  • تعداد ارسال ها

9
  • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

25

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمیشود.

1. Tyrion lan98

بحث اپیزودیک قسمت ششم - The Iron Throne

وای خب چرااااا??البته من خودمم نتوتستم طاقت بیارم فصل ۴ ک بودم واسه خودم اسپویل کردم ولی بازم انقدر رسیدن به اون نقطه پایانی خوب و منطقی نشون داده شده که میارزه?
  2. Tyrion lan98

بحث اپیزودیک قسمت ششم - The Iron Throne

من باز ترجیح میدم اینجا اگه شما برکینگ بد رو ندیدین بهتون پیشنهاد کنم به عنوان اخرین سریالتون ببینید? بذارید از "سریال" چیز فوق العاده ای تو ذهنتون بمونه.تنها سریالیه که هیچوقت ناامیدتون نمیکنه.تا ثانیه اخرش به بهترین نحو ممکن داستانو جلو میبره و اخرم به بهترین نحو ممکن تموم میکنه. دقیقا برعکس گات که به بهترین نحو پیش برد و به بدترین شرایط ممکن تموم کرد. (حالا دوستان فک میکنن من پولی چیزی از سازنده های برکینگ بد گرفتم هی میام تبلیغ میکنم?ولی حیفم اومد بهتون معرفی نکنم و بذارم همین خاطره داغون از سریال دیدن تو ذهنتون بمونه)
  3. Tyrion lan98

بحث اپیزودیک قسمت پنجم The Bells

البته همون پایان محشری که شما راجب اشنایی با مادر میگید هم از نظر طرفدارا اصلا محشر نبودا!? دقیقا فندوم اشنایی با مادر همین حرفایی که الان گات فنا راجب خراب کردن شخصیت دنریس و بقیه شخصیتا میزنن رو اونام همین حرف رو راجب خراب کردن شخصیت بارنی و تد و رابین میزنن و به نظرشون پایان سریال اصلا با منطق فصول گذشته جور در نمیاد من گفتم.تنها سریالی که دیدم منطق پایانش کاملا از هر جهت با فصول گذشته مطابقت داره برکینگ بد بود
  4. Tyrion lan98

منظور از بهترین سریال سریالیه که تمام مدت یک سیر صعودی رو طی کنه. سریالی که پایان بندیش به قدری بی نقص باشه که منتقدا هم حتی علاوه بر مردم عامه امتیاز کامل رو بهش بدن.کاری به ژانرشون ندارم چون دقیقا طبق حرف شما اگر بخوایم از طرف ژانر مقایسه کنیم بشدت احمقانه است گات یه سریال تخیلی و فانتزیه و هیچ ربطی به سریال رئالی مثل برکینگ بد که دقیقا تو دنیای واقعی اتفاق میفته نداره. منظور من از مقایسه نحوه پایان بندی و سیر تکاملی داستانشون بوده‌. گات تا فصل ۶ خیلی خوب پیش رفت از این نظر حتی بهتر از ۳ فصل اول برکینگ بد(خیلی بهتر) ولی از ۶ به بعد سیر نزولی داشته متاسفانه و تو فصل اخر هم کلا هر چی کاشته بودن بجای برداشت کردن و جمع بندی مناسب برای کاراکترا زدن همه خطای داستانی رو رسما خراب کردن همه کاراکترا رو از چیزی که تو این ۶ فصل دیدیم ازشون یا دور کردن یا اگرم سرنوشت کاراکتر منطقی بوده نحوه مقدمه چینی واسه این سرنوشت منطقی نبوده و به قدر لازم بهش پرداخته نشده. در صورتی که مثلا کاراکتر والتر وایت به نظر من واقعا خیلی منطقی و کاملا دقیق به تک تک ابعاد شخصیتیش،قوس شخصیتیش اعمالش افکارش تصمیماتش و... پرداخته شد و سرنوشتی هم که براش در نظر گرفتن به سبب همین پرداخت فوق العاده کاملا راضی کننده بود. درسته این رو قبول دارم که گات تعداد خیلی بیشتری شخصیت اصلی و فرعی داشته نسبت به برکینگ بد ولی به همون اندازه هم بودجه هم تایم هم توجه و ساپورت بیشتری داشته-ضمن اینکه مهم ترین چیز این که حتی یه سورس و منبعی مثل کتابای مارتین هم بوده که کامل کاراکتر رو بشه فهمید و چیزی ننوشت که خلاف کاراکتر باشه. مطمئن باشین انقدر بی توجه نیستم که بیام ژانر فانتزی رو با ژانر برکینگ بد مقایسه کنم.اگر دارم اینکارو میکنم صرفا دارم نحوه جمع کردن داستان و سرنوشت نهایی کاراکتر هارو در نظر میگیرم. لاست رو من کامل ندیدم اما وست ورلد رو دیدم و معتقدم بشدت سریال سنگین،عمیق و فوق العاده ای هست مخصوصا فصل یکش.ولی بازم تا اخرین فصل سریال رو نبینم نمیتونم بین وست ورلد و برکینگ بد(از نظر نحوه جمع بندی و داستان کاراکترا)نظر بدم
  5. Tyrion lan98

اشتباه میکنید.یه سریال هس تو کل تاریخ که پایانش اشک همه رو دراورد چه عاشقای شخصیت اصلی چه کسایی که ازش متنفر بودن و همه ۱۰۰ درصد از پایان سریال راضی بودن بقدری منطقی و عالی و بی نقص بود که بعد ۵ سال هنوزم کامنتای جدید imdb جز تعریف و تمجید چیزی دیگه ای نداره. و اونم برکینگ بده. گات رو "میخواستن" عین برکینگ بد موفق تموم کنن ولی همه چیو فدای تعداد اپیزود کم کردن.هرچند من از فصل ۷ به بعد دیگه انتظار سابقو از گات ندارم و در حدی نه انتظارم پایین اومده دارم از فصل ۸ لذت هم میبرم اما...اما برترین سریال تاریخ با اختلاف برکینگ بد هست و تنها سریالی که شانسشو داشت به پاش برسه همین گات بود که اونم با این فصل اخر ناامید کننده اش دیگه نمیشه ازش توقعی داشت.
  6. Tyrion lan98

چه ربطی داره؟ینی کسی که کتابارو نخونده باشه ادم نیس؟ حق اظهار نظر نداره؟ نه فقط شما از اول دیدی?من یهو فصل ۸و دیدم?وقتی جای جواب درست و منطقی اینجوری جواب میدین کاملا مشخص میشه که حرفی واسه گفتن ندارین دیگه دقییییقا.اینا همون اپیزود عروسی خونین و نبرد حرامزادگان و هم بذاری جلوشون باز میگن نه این بدترین اپیزود بود
  7. Tyrion lan98

عذر میخوام ولی واقعا یکسری از مواردی که گفتین جدا اصلا حتی ایراد و نقد هم محسوب نمیشه و صرفا گیر دادنای کودکانه اس!! ینی چی چرا تیریون بین جسدا راه میرفت؟؟ خوب چیکار کنه بره بالا تپه بندری برقصه؟؟ داشتن نشون میدادن که از مرگ و سوختن مردم ناراحته خیر سرش! نبرد کوه و هاوند زیباترین بخش این اپیزود بود بسیار خوب و واقعی نوشته شده بود و خیلیم خوب تموم شد حتی افرادی که نقد کردن این اپیزودو معتقدن این قسمتش خوب بوده من نمیدونم باید چجوری میبود که شما راضی میشدین؟؟ نکنه انتظار داشتین عین فیلم هندیا دو تا مشت بزنن بهم بعد یهو کوه بگه داداشی من عاشقتم اونم بگه منم همینطور داداش بیا بغلم؟؟ واقعا لعنت به این تئوریا و فن سرویسا که انتظار فنای سریالو برده تا ناکجا اباد که بهترین چیزم جلوشون بذاری میگن خوب نیس بابا بخدا ۶ فصل اول گاتم که انقدر بهش مینازین ازش بت ساختین همین بودا؟؟!!‌بخدا همینجوری بود! ناموسا اخه گیر دادن به راه رفتن تیریون وسط جسدا دیگه خیلی بچگانه اس!!! مثه این میمونه بگیم چرا اولین سکانس تایوین تایوین داشت ی اسب/گاو؟! رو پوست میکند.چرا سانسا آب خورد. چرا اریا زمین خورد.چرا جان گریه کرد.در همین حد مسخره اس!! این از این.اولین موردی که نوشتین باید بگم که دنی با صدای ناقوس دیوانه نشد.محض اطلاعاتون دنی با مرگ میساندی و-اخرین عامل-پس زده شدن توسط جان شب قبلش دیوانه شد.اینکه به تیریونم گف باشه من بعد زنگ دیگه بس میکنم دروغ گفته به نظر من و از اولم قصدش سوزوندن کل شهر بوده. یورونو قبول دارم سرتاسر کاراکترش بیخود و بی هدف بود تا اخرین دقیقه ک یهو از اب سرشو اورد بیرون دقیقا جلو جیمی. وریس اگر کاری کرد واسه این کرد که تعلل و اتلاف وقت رو دیگه جایز ندید هرچند خودمم یکم متعجب شدم از کارش. راجب کتاب ها هم هیچ نظری ندارم.
  8. Tyrion lan98

من یه نکته ای رو اضافه بکنم. چرا شما فکر میکنین وقتی دنریس شب قبل که تیریون داشت التماس میکرد وقتی ناقوسو به صدا دراوردن بس کن قبول کرد،واقعا راست گفت؟ چرا به این فکر نمیکنین که پیش خودش برنامه چیده بود و فقط اینو گفت که تیریونو راضی‌ کنه تا کار احمقانه ای نکنه نره یه وقت خیانت کنه کل برنامه هاشونو بریزه بهم؟
  9. Tyrion lan98

بحث اپیزودیک قسمت اول Winterfell

به شخصه واقعا ناامید شدم. این اپیزود دقیقا همون روند فن سرویس فصل ۷ که استاندارد های گات رو پایین اورده بود رو ادامه داده بود. متاسفانه با این اوضاع واقعا نگران بقیه فصل ۸ هستم. این اپیزود پر از نکات منفی بود که حتی برای بیننده ی معمولی و بدون دانش نقد فیلمی مثل من هم کاملا واضح و مبرهن بود.کامنت های سایت imdb رو که میخوندم اکثرا ناراضی بودن به دلایل کاملا منطقی ولی کامنت های اینجا خیلی جالب بود برام!!! و اینکه اکثرا راضین مثلا خیلیا از نگاه از سر غیرت دراگون به جان و دنریس خوششون اومده بود!!!‌وقتی میگم سریال فن سرویس شده منظورم همینه دقیقا.با کدوم منطقی اژدها باید سر مامانش غیرتی بشه نگاه خشم الود بندازه مگه پسر بچه ده ساله اس مثلا؟؟ مگه فیلم هندیه؟؟درسته گفتن اژدها خیلی چیزارو میفهمه ولی این سکانس بشدت مسخره و فانتزی بود.کل‌ سکانس پرواز اژدها بدون فایده و هیجان با جلوه های ویژه پایین تر از حد استاندارد بود که تو اپیزودی که میتونست خیلی چیزهای مهم تری رو نشون بده وجودش اضافی و به درد نخور بود. نقد بعدیم رو تجدید دیدار های این قسمت بود(جان با اریا و برن یا سانسا و تیریون آریا با هاوند و گندری‌ و و ...)‌که به نظر من سرد و مصنوعی ترین چیزی بود که میتونستن بسازن!! یعنی بعد ۲ سال صبر و تحمل واقعا این چیزی بود که بهمون نشون دادن؟ خدایی من نمیدونم کسانی که با این تجدید دیدار ها راضی بودن با چه دیدی سریال رو میبینن ولی واقعا پتانسیل این سکانسا خیلیییییی بیشتر بود و کاملا خرابش کردن به بدترین شکل ممکن. نقد بعدی میره سر نحوه گفتن حقیقت به جان.خیلی آبکی و کلیشه ای دقیقا عین فیلمای ایرانی گفته شد و سطح بازیگری این سکانس هم کم از فیلمای آبدوغ خیاری خودمون نداشت.طرف میفهمه کل زندگیش یه دروغ بزرگ بوده اونوقت فقط چشماش گرد میشه؟؟! بیخیال واقعا. نقد بعدی میره رو بازی امیلیا کلارک که واقعا احساس قوی ای دارم که با بازیش به تنهایی سطح فصل هشت رو چند لِوِل میاره پایین. شما تو چند سکانس کاملا میفهمین که ذات امیلیای خودشو نشون میده انگار نه انگار داره نقش کاراکتر قوی و پیچیده ای مثل دنریس رو بازی میکنه کاملا برمیگرده به ذات خودش و کاملا از نقش بیرونه. نقد بعدی سرسی هست که باز نسبت به بقیه بیشتر بهش اعتماد دارم با اینکه برخوردش با یورون و تسلیم شدنش خیلی lame و آسون به نظر اومد ولی فکر میکنم یه فکرایی تو سرشه که این برخوردو ماسمالی میکنه.بیشتر به خاطر اون نگاه پر از اشکش بعد از رفتن یورون از اتاق میگم. نقد بعدی رو کاراکتر تیریون هست که واقعا-واقعا ایا همون تیریونی هست که میشناختیم؟! نمیدونم چجوری میشه کاراکتری به اون جذابی و هوش و درایت و سیاست رو اینطوری از عرش به فرش برسونن با فیلمنامه شون. دقیقا نقش تیریون تو فصل ۷ و همین قسمت چی بوده؟!‌ نه خبری از دیالوگای سنگین و پرمغزش هست نه خبری از تصمیما و سیاست های از سر هوشش. یعنی‌ انقدر بدبختش کردن که باید بره التماس سانسا رو بکنه تا با دنریس کنار بیاد؟! خیلی چیزای دیگه ام بود برای گفتن که ترجیح میدم دیگه نگم. و اما بزرگ ترین و واضح ترین عیب این اپیزود و کلا حتی فصل ۷ نبود مهارت خارق العاده فیلمنامه نویسی جرج آر آر مارتین و نبود دیالوگ های پرمایه و سنگینی که از گات سراغ داشتیم بود. از وقتی سریال از کتاب جلو افتاد این روند رو پیش گرفته و متاسفانه با اینکه امیدوار بودم فصل ۸ اینطوری نباشه گویا هست.بزرگترین ضعف این اپیزود دیالوگ های کاملا معمولی و سرسری و جوک های مسخره و کاملا بیجایی بود که دیدیم. چجوری ممکنه شخصی مثل اد که چندین ساله با قضیه وایت واکر ها درگیره و حتی باهاشون جنگیده ندونه وقتی چشماشون آبیه چه شکلیه؟؟!! و فکر کنه چشمای تورموند شبیه اوناست؟‌این دیالوگ جز این که بخواد به زور یه جوک بیجا رو به خورد بیننده بده چه فایده ای داشت؟ در اخر به نظرم چند دقیقه اخر کلا میشه گفت شاید در سطح استاندارد های گات بود وگرنه بقیه اپیزود اصلا چنگی به دل نزد و من واقعا متعجبم چطور ممکنه سردبیر مجله ها و خبرنگارا اینطوری از اپیزود اول‌ تعریف کرده باشن