رفتن به مطلب

Amir2020

اعضا
  • تعداد ارسال ها

14
  • آخرین بازدید

• روزهای برنده

1

اعتبار در انجمن

18

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمیشود.

1. Amir2020

بحث اپیزودیک قسمت ششم - The Iron Throne

قابل توجه منتقدین پر و پا قرص این سریال بهترین سریال تاریخ بوده تا این لحظه و با فاصله خیلی زیاد از سایر سریال ها هست این دلیل به عدم وجود مشکل در فیلم نامه، بازیگران، منطق و ... نمیشه قطعا مشکلات زیادی رو میشه تو سريال پیدا کرد و نقدشون کرد ولی باید این رو به یاد داشت که این سریال یک جهان جدید فرهگ های جدید زبان های جدید تعداد بسیار زیادی شخصیت و نام و خاندان که فقط شناخت هرکدوم اینها میتونه یه سریال 4 فصلی باشه رو خلق کرد پر از دلهره و جذابیت و پر از قافلگیری ... تمام اینها بر این اصل بنا شد که داره یه دنیای واقعی رو برای ما موازی همین دنیا برامون تصویر کنه و این فوق العاده بوده وقتی به فیلم هایی تو این ژانر نگاه می کنیم میبینیم با اختلاف بهتر از اونهاست گرچند همونطور که گفتم مشکلات ساختی زیادی هم داشت. در کل باید سریال رو به عنوان یک کل قبول کنیم نه یه قسمت و یه شخصیت و یه اتفاق .... از نظر من بزرگترین مشکل سریال این بود که روی جنگ با نایت کینگ اونطور که جو سازی شده بود نتونست انتظارات رو برآورده کنه که البته احتمالا مشکل زمان و بودجه داشتن چرا که همون قسمت که اینهمه هم بهش نقد وارد شد حدود دو ماه زمان برده بود فیلم برداریش ... و یه مورد کوچک دیگه اینکه شخصیت های اصلی داستان تو فصل آخر به راحتی فصول اول حذف نمی شدن و تا حدودی از جنبه قافلگیری داستان کم کرده بود که اونهم به خاطر مخاطب و نکهداشتن مخاطب بود احتمالا
  2. Amir2020

خب برن اینجا هم تمایلی به پادشاهی نداشت و تنها راه حل بدون خونریزیه انتخاب پادشاه بود . در مورد شمال نظرت درسته کلا جمعیت شمال و آویژه ها و دوتراکی ها غیر واقعی بود بعد از جنگ با پادشاه شب. داستان جان هم اثر گذاری خودش رو داشت به اندازه کافی اگه بیشتر از این میخاستیم باید جان پادشاه میشد که نشد. تموم اون شک و تردید ها به دنریس و به نوعی نشون دهنده اینه که چه اتفاق های نا خواسته و عجیبی در سطح بالای قدرت رخ میده که حق به حقدار نرسه عین تاریخ می مونه
  3. Amir2020

به نظر میاد کلا یه برداشت دیگه از سریال داشتی ... جان دنیا رو نجات داد نه خاندان استارک رو اگه هرکسی هم واقعیت رو در رابطه با جان علنی می کرد چه تیریون چه سانسا و.... تغییری در ماجرا ایجاد نمی کرد چرا که نه ارتشی داشت و نه متحدی کسی هم واسش تره خرد نمی کرد لشکرش لشکر دنریس بودن که به خونش تشنه بودن... نهایتا شاید می تونست بره پناهنده شمال بشه که در این صورت هم قطعا یه جنگ بین شمال و لشکر دنریس در می گرفت و کلی آدم کشته میشدن و سیاست سران وستروس پایان دادن به خونریزی بود . در رابطه با واریس هم نامه ها رو سوزوند و حالا اینکه چی بود و به کی نوشت احتمالا تو کتاب مشخص بشه در کل داستان تا حدود زیادی با دنیای واقعی تطابق داشت مشکل اینجاست که ما با یه دنیای مجازی و مدینه فاضله مقایسش می کنیم ... آره سانسا هم خیانت کرد... مگه استنیس به خاطر قدرت برادرش رو نکشت؟؟؟ تاریخ پره از این مثالها نتیجه این سریال ساختن ابر قهرمان و یا ایده آلهای ذهن ما نبود سیر تاریخ رو نشون داد که تا حدود زیاد با توجه به امکانات سریال بد هم نبود و قابل دفاع بود. الان اگه دنریس بدون خونریزی شهر رو گرفته بود و با جان هم ازدواج می کرد و جان رو هم دست ملکه میکرد نصف ملت کف و خون قاطی می کردن و کلی حال می کردن ولی چون دو تا شخصیت اصلی داستان حذف شدن همه حالشون گرفتس و نقد بدون منطق میکنن
  4. Amir2020

اگه به دنیای واقعی و تاریخ هم نگاه کنی نمونه های بسیار زیادی می بینی که همین شرایط رو داشتن و آدامای کوچک اومدن جای انسان های قدرتمند و بعضیاشون از اونها هم بزرگتر شدن نیازی به بازگو کردن مثالها نمی بینم چون خیلی زیاده پس از نظر منطقی مشکلی نداره داستان ولی قسمت دیگه که میگی چرا اینقدر نفرات شمال باقی موندن برای من هم سواله تعداد آویژه ها و دوتراکی ها هم اکثرشون در اوایل نبرد شاه شب کشته شدن یا حداقل اینطور به نظر می رسید ولی الان کلی باقی مونده بودن برای من هم سواله
  5. Amir2020

اولا کلاغ سه چشم بودن نقض کننده پادشاهی نیست. ثانیا شمال تقریبا نصف وستروسه و قدرت زیادی داره واسه همین میتونه جدا بشه قدرت باعث شد در ضمن بیشتر اعضای شورا آدمایی بودن که با استارک ها رابطه خوبی داشتن و دلیلی برای مخالفت نداشتن برن هم که مهر تایید زد و روی حرف پادشاه نمیتونن حرف بزنن. در مورد جان هم چون جان رو کسی نمیشناخت با نام اسنو تبعید شد در غیر اینصورت دوباره باید بحث پادشاهیشو حل میکردن
  6. Amir2020

زیاد توجه نکن ببین کلا یه سریا مخالفن با مخالفا هم مخالفن با موافقا هم مخالفن?
  7. Amir2020

با این استدلالی که میکنی میتونیم بگیم اصلا چرا ند استارک اومد به کینگز لندینگ که اصلا اینهمه داستان داشته باشیم یا چرا ند به پادشاه نگفت که جافری پسرش نیست ... اینجور بحث کردن کلا بی معنیه داستان به این گستردگی رو نمیشه اما و اگر توش اورد و تغییرش داد ... چراکه هزارتا سناریو میتونست از توش دربیاد .... و هرکدوم هم طرفدارا و منتقدای خودشو داره پس باید به سیر کلی داستان توجه کرد و تنها مشکل از نظر من این بود که میشد جنگ نایت کینگ رو پیچیده تر و کامل تر تشریح کرد که اینم احتمالا به لحاظ زمانی و بودجه ممکن نبوده وگرنه بقیه جاهای داستان مشکل عجیب قریب نداره
  8. Amir2020

قسمت آخر بهترین قسمت فصل هشت بود و واقعا ناراحت کنندست که دیگه باید همگی بپذیریم که دیگه "تموم شد"! بیشتر انتقاداتی که میخونم بیشتر جنبه دلتنگی دارن! ینی هرجور دیگه هم میشد باز از این حرفا بود چون 8-9 سال با این سریال زندگی کردیم همگی به نوعی یه جور پایان رو تو ذهن خودمون ساختیم و حالا که اون نشده همه چیز به نظرمون مزخرف میاد(البته نمیخام ایرادات این فصل رو نا دیده بگیرم) و یک نکته دیگه اینکه هیچ وقت نباید سریال با این ابعاد رو با فیلم های سینمایی قیاس کرد بنا به هزاران دلیل... با همه این احوال GOT بهترین و دوست داشتنی ترین سریال تاریخه با همه کاستی هایی که داشت و من به شخصه بسیار لذت بردم از تک تک لحظاتش... شما رو ارجاع میدم به قسمت 10 فصل 2 دنریس اونجا توی قلعه جادو شده همین صحنه خرابه های ردکیپ رو میبینه پس حتما ایده مارتینه جان دو تا کار بزرگ کرد اتحاد همه علیه نایت کینگ و کشتن دنریس که با این کار در اصل قهرمان پنهان داستان بود ولی چون پادشاه نشد به نظر همه یک شکست خورده میاد
  9. Amir2020

بحث اپیزودیک قسمت چهارم The Last of The Starks

این طور که داستان پیش میره شاهد خیانت های زیادی در قسمت بعد خواهیم بود به نظر من سرسی و کالیسی هر دو به وسیله نزدیک ترین نفراتشون یعنی جیمی و تیریون کشته خواهند شد. (احتمالا طی یک توافق قبلی) جدال کوه و هانت هم که کاملا مشخصه. من شانس پادشاه شدن گندری و سانسا رو بیشتر از همه میدونم
  10. Amir2020

بحث اپیزودیک قسمت سوم The Long Night

به نظذر میومد تو اون لحظات جنگ با اژدها یکسری مشکل تدوین داشتن یعنی به خاطر گستردگی صحنه نبرد یکسری چیزا از دستشون در رفته و نتونستن به هم خوب ربطشون بدن
  11. Amir2020

دیگه باید قبول کرد که این سریال و باید یه جایی تموم شه و مثل دنیای واقعی نیست که یه کابوس مثلا 40 سال طول بکشه مجبوررن یه جایی داستان رو جمع کنن در ضمن اسم فیلم بازی تاج و تخته نه winter is coming پس باید قبول کرد زیاد هم نمیشد بسطش داد این جنگ رو (البته در فصول قبل هم گوشه هایی از درگیری با شاه شب رو دیده بودیم) داستان به خاطر جداشدن از کتاب یک مقدار دچار ضعف منطق و یکپارچگی شده ولی نه در اون حد که بخایم بگیم افتضاحه. به نظرم بزرگترین مشکل دلبستگی عوامل سریال به شخصیتها هستش که در فصول اول اصلا دیده نمیشد (البته یه بخش زیادیش هم برای جذب و نگهداری مخاطبه) دیگه دلشون نمیاد تا 1-2 قسمت آخر کسی رو از شخصیت های معروف بکشن تو این قسمت نهایت تلاششون حذف 2-3 تا شخصیت درجه 3 بود. در ضمن باید یادمون باشه نهایت کار یک فیلم و سریال(مخصوصا سریال) خاصیت سرگرم کنندگی و لذت دادن به مخاطبه الی الخصوص مخاطب عام پس وقتی یک اپیزود با استقبال عمومی مواجه میشه یعنی به هدفش رسیده گرچند که شاید کلی ایراد فنی هم تو کارش باشه. نمیشه گفت چرا جوگیرید و....چون بهشون لذت داده دیدن سریال و نیازی به فلسفی کردن قضیه نیست.
  12. Amir2020

به نظرم این قسمت بسیار پر هیجان و خوش ساخت بود اصلا متوجه نشدم 80 دقیقه چجوری گذشت. ولی یه نقد هم دارم اینکه داستان قابل پیش بینی تر از جنگ های قبلی بود به نظرم نویسنده ها خودشونم به شخصیت ها علاقمند شدن و نمیتونن بکشنشون احتمالا باید منتظر اپیزودهای رو مخی باشیم.
  13. Amir2020

بحث اپیزودیک قسمت دوم A Knight of the Seven Kingdoms

شاید نظرتون درست باشه منم نظر خودم رو گفتم ولی یکسری مسایل هم هست مثلا اینکه میگید مارو چیز فرض کردن ...با توجه به اینکه کلا 4 قسمت مونده نهایتا 2 قسمت دیگه به نایت کینگ پرداخته بشه وگرنه نیاز به فصل 9 هست! ثانیا من نگفتم با یه نقشه ساده ما نمیدونیم چه نقشه ای هست که به سادگی و پیچیدگیش نظر بدیم. در ضمن اینکه جیمی در صف اول بوده هم دلیل به مردنش نمیشه... امکان داره در یک لحظه مسیر جنگ عوض بشه. و سرسی هم هیچ تاکیدی رو کشتن تیریون نکرد و یه دستور کلی داد. و اگر هر دوی آنها(جیمی و تیریون) بمیرن چه کسی سرسی رو خواهد کشت؟(با توجه به صحبت های پیشگو) در ضمن در قضیه کشتن تایوین سرسی جیمی رو هم مقصر میدونست. در کل خیلی نمیشه پیشبینی کرد باید نشست و تماشا کرد.
  14. Amir2020

بحث اپیزودیک قسمت دوم A Knight of the Seven Kingdoms

سلام به نظرم یه سری چیزها مشخصه ولی اینقدر داستان وسیعه که سناریو ها واقعا پیش بینی نشدنین به نظر من لنیسترها تو قسمت سوم نمیمیرن هیچکدوم چون تو قسمت 1 سرسی قاتل واسه کشتنشون استخدام کرد که در این صورت این کار بی معنی میشه. به نظر من سرسی در نهایت به دست جیمی کشته خواهد شد (طبق پیش گویی ) احتمالا یه مرگ دو طرفه یعنی هردو با هم و در آغوش هم خواهند مرد، و کلگین هم زنده می مونه تا برادرش(مانتین) رو تو همون صحنه یا یکم قبل و بعدش بکشه. برین و تیون هم که این قسمت غزل خداحافظی رو خوندن و خواهند مرد. تو قسمت 3 همه به جز تعداد محدودی خواهند مرد و در اواخر سقوط وینترفل با نقشه ای که برن کشیده شاه شب رو میکشن و از این طریق به وایت واکر ها پیروز میشن (چون با کشتن نایت کینگ همه مرده ها هم از بین میرن) ولی دیگه ارتشی باقی نخواهد موند واسه حمله به کینگز لندینگ حتی به احتمال خیلی زیاد باید دنریس و اژدها هاش هم کشته بشن و حتی شاید جان. ولی به نظرم گندری زنده خواهد موند چون دلیل نداره 8 فصل زنده نگه داشته بشه و الان تو جنگ مسخره بمیره قبلا میتونست خیلی بهتر بکشتش به نظر من گندری مهمترین کاندیدای پادشاهی هفت اقلیمه مخصوصا که یه بازگشت دراماتیک پادشاهی به براتیون ها هم خواهد بود و بعد از 8 فصل انگار نه خانی اومده و نه خانی رفته به نظرم جالب میشه!!! در ضمن زنده موندن سمول، واریس و سانسا تا آخر سریال زیاده و حتی یکی دیگه از کاندیداهای پادشاهی هفت اقلیم میتونه سانسا باشه. ولی تورموند، جورا،کرم هم در قسمت 3 خواهند مرد. حالا می مونه یکسری نقاط نا مشخص مثل وضعیت آریا،جادوگر سرخ، یورن و یارا گرجوی و ایمپ که احتمالا در قسمت های آخر بیشتر نقش خواهند داشت. اینا پیش بینی های من تا اینجا