رفتن به مطلب

solidus

اعضا
  • تعداد ارسال ها

22
  • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

0
  1. solidus

بحث اپیزودیک فصل پنجم اپیزود هشتم Hardhome

این ویدئو رو ببینید : http://webm.host/3da9b/ به نظر میرسه دوستان واکرمون هم آژدها دارن نکنه اژدهای دنریسه که رسیده اینجا
  2. solidus

بحث اپیزودیک فصل پنجم اپیزود هشتم Hardhome

قسمت خوبی بود اخرش اینجوری تموم میشه : دنریس با اژدها هاش دنیا رو نجات میده و تمام دوستان کتاب خون این سوال من جواب بدن؟ این عکس هم جالب بود از فصل 4
  3. solidus

بحث اپیزودیک فصل پنجم اپیزود اول The Wars to Come

این پسر عموی سرسی همون که توی فصل اول موهای بلند زرد داش و بچه خوشگل بود احتمال میدادم چند نفری نشناسنش توی فصل 1 با سرسی رابطه بر قرار میکنه که واسش جاسوسی کنه رابرت رو هم این شرابش رو مسموم میکنه و میکشه در واقع بابت رابطه خودش با سرسی معذرت خواست نه سرسی و جیمی
  4. solidus

خبرهایی از فصل 5 سریال!

البته من خیلی هم دور از داستان کتاب نیستم سرنوشت شخصیت هارو توی ویکی خوندم مثلا میدونم تیریون از برادرش به خاطر اتفاقات گذشته متنفر میشه و اون پلان مکالمشون توی زندان رو حذف کردن .... منتها واقعا تعداد صفحات کتابش زیاده مثلا همین کتاب سوم 1500 صفحست و خب بیش از 70 % احتمالا وقایعی باشه که توی سریال دیدمه... ولی خب وقتش رو ندارم واقعا که بتونم از اول بخونم پس در نتیجه بیخیال کتاب میشم اصلا :دی راستی جریان این قسمت 00 چیه؟ خلاصه فصل قبله؟
  5. solidus

خبرهایی از فصل 5 سریال!

دوستان یه سوال شرمنده اگه جای اشتباهی میفرستم ، من سریال تا اخر فصل 4 دیدم الان میخواستم کتاب شروع کنم به خوندن دقیقا پایان فصل 4 میشه انتهای کتاب سوم؟ یعنی من الان کتاب 4رم شروع کنم میشه ادامه داستان یا هنوز بخشی از کتاب سوم مونده؟ ممنون میشم بهم پاسخ بدید بازم شرمنده اگه جای اشتباهی ارسال کردم
  6. solidus

بحث های اپیزود چهارم از فصل چهارم، Oath Keeper

این لیست کل قسمت ها : اون قسمت کوه و وایپر هم قسمت 8 تمه
  7. solidus

بحث های اپیزود چهارم از فصل چهارم، Oath Keeper

خب ما هم این قسمت رو دیدیم هر قسمت که میگذره دنریس ، شخصیتش و خط داستانیش واقعا تحوع اور تر میشه گرفتن یه روستا سختتر از گرفتن این شهر با این عظمته اما خب چه میشه کرد دنریس سوپر وومن قصه هست و همه چیز و راحت به دست میاره از 10 دقیقه اول که بگذریم که به نویسنده فحش و بد و بیراه میدادم بقیه طول سریال خوب بود... اتفاقات و دیالوگ های شخصیت های کینگز لندینگ و کلا جنوب بسیار جذابه واسه من... با اینکه به نظر میرسه با توجه به حضور دنریس و اتفاقات شمال واکر ها این داستان های جنوب هیچ ارزشی نداره اما واسه من جذاب ترین لحظات سریال همین اتفاقات جنوبه دلیلش هم اینه که داستانی که داره پیش میره روی منطقه و شخصیت ها برخورد طبیعی دارن... البته من از قصه های فانتزی خوشم میاد ولی نمیدونم داستان شمال برای من یجوری شده دیگه ... انگار اصلا دارم 2 تا سریال جدای از هم رو با هم میبینم اخر این قسمت هم که به سبک وارکرافت و لیچ ایز کینگ تموم شد ما که این کلد هندز رو نخوندیم راجبش ولی اینجور که شما میگید احتمالا شخصیت جالبه و امیدوارم حذف نشه در کل کلی سوال قبل این اپیزود در ذهن بود و حالا 2 برابر همون سوال ها بهش اضافه شد برای قسمت بعد و یک هفته دوباره باید توی کف بشینیم امتیاز هم به خاطر سکانس اول بی نهایت مسخره و احمقانه دنریس 7 از 10
  8. solidus

بحث اپیزود سوم از فصل چهارم، Breaker of Chains

رفتن استنیس به دیوار رو توی سریال نشون داده شده؟ یا حمله وحشی ها به دیوار رو توی سریال نشون دادن؟ پست شما پر بود از اسپویل جالبه واقعا.... اینجا هم دیگه نمیشه از شر اسپویل ها در امان موند کار زیاد سختی نیست یکی گزینه هست به اسم کادر اسپویل اون رو بزنید هر چقدر دوست دارید راجب اینده صحبت کنید.... فروم نویسی هم قوانین خودش رو داره به خدا....
  9. solidus

میشه پست هاتون رو که همش از اینده دارید دم میزنید رو توی اسپویل قرار بدید که یکی مثل من که کتاب نخونده اینجوری اسپویل نشه؟ باشه باو شما کتاب خوندید
  10. solidus

اون درخت باعث میشه اتفاقات قدیم و اینده رو ببینن ند استارک توی سیاهچال دید و حتی اعدامش هم دید + خیلی اتفاق های دیگه حتی سایه اژدها ها بالای شهر کینگز لندینگ هم مشاهده شد
  11. solidus

تیرون ادم خوبی نیست ادمی که کاملا خاکستریه و حس واقعی بودن رو بهت دست میده واسه همینه این همه محبوب بین سریال بین ها دنریس امام زمان کامله دیگه منجی شده واسه ما البته بازی بازیگر ها هم نقش داشته املی کلارک یه جاهایی واقعا مصنوعی بازی میکنه شایدم این دلیلی باشه واسه اینکه من هر روز ارزوی مرگ برای دنریس رو داشته باشم هرچند میدونم تا ته قصه هست میمونه و داستان با موفقیت این بشر تموم میشه راجب مارتین هم قانون و نظام برنامه سازی توی دنیا اینجوریه که تهیه کننده مبلغی رو به نویسنده میده و داستان رو میخره و با توجه به توافق های اولیه میتونه هر دخل و تصرفی که دوست داره رو روی داستان انجام بده پس با این تفاسیر سریال تا اخر فصل 6 ادامه خواهد داشت تنها کاری که مارتین میکنه اینه که یا ادامه داستان اصلا ننویسه که احتمالا ادامش میوفته دسته نویسنده های سریال یا اگه توی قرار دادش اون 2 کتاب باقی مونده رو نفروخته باشه حق امتیازش رو نفروشه و بره به یه تهیه کننده مثلا سینمایی بده حتی اگه این اتفاق هم بیفته باز هم تهیه کننده سریال قصه رو یه جوری تموم میکنه حالا یا مارتین تمومش میکنه یا یکی از نویسنده های سریال به دلیل اینکه سریال خیلی بیننده داره و کلی سود برای HBO مطمئنن اونا با 2 تا خشم داد فریاد مارتین بیخیال این سود نمیشن مارتین بهتره خوشحال باشه که چنین سریالی ساخته شد تا 4 نفر بشناسنش کمتر غر بزنه
  12. solidus

دقیقا به خاطر همینه که سنش کمه و این همه موفقیت به دست اورده و بهشون مینازه غیر واقعیه اینکه اون همه ادم زیر دستشن هیچکدوم مخالف نیستن یجوری غیر واقعی میزنه در حقیقت خلاف منطق داستانی داره پیش میره... یعنی واقعا انگار دانریس توی یه دنیای دیگه ایه مردم وستروس یه جای دیگه هستن همه چیز رو به نظرم ساده داره به دست میاره این قسمت سخنرانی میکنه کی بهش سخنرانی اونجوری یاد داده؟ مردم اون سمت دریا انقدر احمقن که حرفهای یه دختر باور میکنن؟ بعد اون برده هایی که اونجوری خودجوش متحول میشن تا دیروز نمیدونستن این حرفهارو؟ من نمیدونم اما گه دنریس برسه به اینور دریا و همچنان بدون متحمل شدن هیچ سختی دشواری به همه چیز برسه باید از نویسنده پرسید که ایا در خیالاتت عاشق داناریس بودی؟ پلتیک هایی که میزنه از پلتیک های تاییون لنیستر هم مجلسی تره و از صمیم قلب امیدوارم یه چند تا تارگاریان دیگه زنده باشن نظر مارو راجب خاندانشون یکم عوض کنن
  13. solidus

از نظر من که اصلا مخالف برده داری نیست اون خودش یجورایی برده داره اصلا نظام پادشاهی ( در اینجا ملکه ) متضاده با برابری و برادری دنریس فقط داره از این حربه استفاده میکنه تا سپاه خودش درست کنه و افزایش بده خدا میدونه وقتی روی تخت پادشاهی بشینه چه بلایی سر همین ادم ها بیاره.... به نظر من تو داستانی که تمام شخصیت ها خاکستری و دارای ضعف هستن اشتباه میکنن شخصیتی به این سفیدی و بی اشتباهی پیامبر گونه احمقانست با عذر خواهی از تمام هوادار هاش که کم هم نیستن واقعا خاندان تارگاریان خاندان خیلی جالبیه که این دنریس اصلا نمیزاره نقاط دوست داشتنی خاندانشون مشخص بمونه.... در واقع ما توی این داستان اینجوری متوجه شدیم هر کی غرور داشته باشه و مغرور باشه یه جوری ضربه میخوره اما این دنریس به صورت فضایی غرور داره اینطور که مشخصه اخ هم نخواهد گغت البته هنوز پاش به کینگز لندینگ نرسیده 4 تا پلتیک سیاسی بهش بزنن حالش جا بیاد پ.ن : این سوال ما هم بی جواب موند البته الان یه سرچ دادم دیدم اون استاده که به اریا اموزش شمشیر زنی میداد از براووس بوده
  14. solidus

قسمت خوبی بود بعد از اون قسمت طوفانی دوم سعی کرد داستان به یه ثباتی برسونه از اخر که شروع کنیم یعنی باید بگم متنفرم از این دنریس مثل این قهرمان های کمیک بوک های مارویل میمونه بدون نقطعه ضعف بدون هیچی نه ارایشش پاک میشه نه دردی متحمل میشه با دیدنش یاد انقلاب 57 خودمون می افتم ایف یو نو وات ای مین و پیشنهادم اینه که هالیوود یه اثر سوپر هیرویی از این دنریس بسازه اژدها هم داره دیگه تکمیله تکمیه نویسنده هم تابلو عاشق خاندان تارگاریانه ای تو روحه تارگاریان و نویسنده هر 2 با هم قسمت شمال رو هم دوست داشتم جان اسنو هم تریپ داناریس با شدتی ضعیف تر و مطمئنن 2 شخصیت اصلی همین 2تان لنیستری ها اینا همه دور هم الکی جمع شدن احتمالا هر چند اپیزود یکیشون نابود میشه تا اخر این 2 نفر بمونن بیلیشم که خداست تیریون هم همچنان دوست داشتنی ترین شخصیت سریاله واسه من تایوون هم بدون تردید تنها کسیه که اگه 100 تا اژدها هم دنریس بیاره سمتشون میتونه با سیاستش دخل همشون بیاره پ.ن : یکی یه توضیح ریزی راجب براووس میگه که کجاست و کدوم خاندان داخلش حکومت میکنه؟ تا اینجا هیچ اشاره ای بهش نشده بود توی سریال یهو سرزمین جدید وارد شد
  15. solidus

بحث اپيزود دوم فصل چهارم The Lion and the Rose

اصولا اقتباس های ادبی معمولا نسبت به کتاب اثر ضعیفتری در میاد ، شاید فجیعترین این اقتباس ها اقتباسی بود که از کتاب های هری پاتر شد و من هر فیلمی که از هری پاتر میومد فحشی بود که نسار سازنده ها میکردم ( البته کتاب اخر بد نساختن خداییش ) اما راجب کتاب GOT من فقط کتاب اول رو چند فصل اولش رو خوندم به نظرم میاد گستردگی کتاب بسیار زیاد و نباید توقع داشت که توی سریال سازنده ها بتونن توی 10 ساعت در سال ( هر اپیزود 1 ساعت ) کل یه کتاب رو پوشش بدن اشاره میکنم به 40 صفحه اول کتاب که فصل اول اما توی سریال توی 2 دقیقه همه چیز نشون میده میره ولی با این حال به نظرم کتاب GOT حداقل در برابر اثار مشابهش خیلی از قدرت زیادی برخوردار نیست حداقل جلو کتاب های تالکین چیزی واسه گفتن نداره البته قضاوتم فقط بر میگرده به همون 60 70 صفحه ای که خوندم و دیگه حوصلش نیومد که ادامه بدم شاید قضاوتم اشتباه باشه و یه چیزی رو هم فراموش نکنید که ما یک نوع اقتباس داریم به نام اقتباس ازاد که فیلمنامه نویس شخصیت های اصلی رو حفظ میکنه و اتفاقات رو سعی میکنه با نظر خودش تغییر بده و اتفاقا سریال GOT با اینکه اقتباس ازاده اما خیلی به کتاب وفادار بوده و خب نویسنده کتاب هم بالای سر کار مطمئنن اگه از چیزی خوشش نیاد اجازه نمیده که در سریال قرار بگیره در کل ولی اگه سریال GOT ساخته نمیشد کتابش اینهمه توی زبون ها مطرح نمیشد مثلا این کتاب هری پاتر بود که فیلمش رو مطرح کرد اما در GOT این سریال بود که کتاب رو مطرح کرد حداقل توی ایران اینجوری بود و خیلی ها هم که دیدم کتاب GOT رو شروع کردن به خوندن بعد از دیدن سریال بوده و نه قبلش