رفتن به مطلب

وستروس

اعضا
  • تعداد ارسال ها

3
  • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

0

اطلاعات شخصی

• مرز اسپویل من
    من عاشق اسپویل هستم!
  1. وستروس

نغمه ای از اتش و یخ و ارباب حلقه ها

خیلی ممنون دوست عزیز... بله تالکین زمان زیادی رو صرف ساختن رمان هاش کرده شاید دلایلی وجود داشته باشه مثلا مدت زمان چاپ اون و یا ویراستاری و نبودن امکانات اون زمان ... و همچنین اینکه وجود جنگ های داخلی و صد البته ساخت زبان ... امیدوارم که مارتین به کارش ادامه بده و تا بشه از رمان هاش فیلم و سریال بسازن ... خداوکیلی خسته شدم از این فیلم های زاقارت فانتزی ... یه فیلم در حد و اندازه ی ارباب حلقه ها میخوام که خدارو شکر بازی تاج و تخت هستش ... البته فیلم هابیت هم هنوز هست D: تریلر سوم قسمت دومش هم همین دیشب پخش شد که واقع عالی بود حتما ببینیدش ، دیالوگ هایی که بارد کماندار اولش میزنه بدجوری شما رو یاد دیالوگ هایی که تو تریلر های بازی تاج و تخت بود خواهد انداخت ... خوش باشین ...
  2. وستروس

خب شما ها هم هی میگین شخصیت هاش خاکستریه .. در مورد زبان ها هم منهم میتونم بگم حتما باید یه کتاب شخصیت خاکستری باید داشته باشه تا شاهکار از آب در بیاد ؟!!! من خودم تو سایت آردا عضوم و کمی و بیش در مورد تالکین میدونم ... درسته بعضی از کتاب های تالکین بعد از مرگش به جاپ رسیده و حتی بعضی ها کتاب هاش هم نصفه کاره مونده که کریستوفر تالکین نوشته ولی اون چیزی که یک رمان رو خلق کرده خوده تالکین بوده نه بقیه ... در ضمن دوست عزیز من نگفتم که رمان نغمه ی یخ و آتش شخصیت های خاکستری اصلا ندارن ...
  3. وستروس

من فقط به خاطر اینکه در مورد ارباب حلقه ها و نغمه ی یخ و آتش بحث بود عضو این سایت شدم. ببینید ما نباید همینجوری بگیم که بله شخصیت های رمان نغمه ی یخ و آتش سیاه و سفید و مال ارباب حلقه ها نیست پس نغمه یه سر و گردن از ارباب حلقه ها بالاتره. من رمان نغمه ی یخ و آتش رو نخوندم و فقط سریالش رو تماشا میکنم ولی از این نظر می بینم که رمان نغمه ی یخ و آتش که تنها رمان افسانه ای مارتینه تنها با سه جلد ارباب حلقه ها مقایسه میشه برای اینکه این دورو مقایسه کنیم باید تمام رمان های سرزمین میانه رو بیاریم و بعد با نغمه ی یخ و آتش مقایسه اش کنیم. مثلا ارباب حلقه ها - سلماریلیون - فرزندان هورین - هابیت : آنجا و بازگشت دوباره چونکه این چندتا رمان به شدت به همدیگه مرتبطند... خب شخصیت های رمان نغمه ی یخ و آتش سیاه و سفیده خب این درسته ولی آیا شخصیت های رمان های سرزمین میانه اینطور نیست ؟! چرا نه ، هست... برومیر - سارومان - تورین - تور - ترور - گالوم و حتی خوده همین فرودو ... ببینید اینا هنوز بخش آشنایی هستند و من تا حالا حتی رمان سیل رو هنوز نخونده ام. حالا بیاییم به زبان سازی : تالکین برای رمان های و موجوداتش اومد حدود 32 تا زبان (برای دوران اول و دوم و سوم)ساخت . خالا آیا مارتین توانسته برای رمان هایش زبان خلق کنه فکر کنم اونطور که از سریال دیدم فقط دوتا زبان بودش زبان والریایی و دوتراکی . امیدوارم اونایی که رمان های نغمه ی یخ و آتش رو دنبال میکنن اگه مارتین یه زبان های دیگه ای رو خلق کرده به ما بگن تا بدونیم . حالا مقایسه ی این دو رمان به نظرم از بیخ غلطه و نباید مقایسه بشن . هر دو از شاهکارهای ادبیات هستند و نباید به خاطر اینکه این از اون بهتره یا بلعکس هر دوشون رو زیر سوال ببریم ... ولی این رو بگم که اگر رمان سرزمین میانه نبود تا حالا رمانی به نام نغمه ی یخ و آتش وجود نداشت .