رفتن به مطلب

لیدی

اعضا
  • تعداد ارسال ها

192
  • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

0

1 دنبال کننده

اطلاعات شخصی

• مرز اسپویل من
    آخر کتاب پنجم

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمیشود.

1. گزینه های دیگه هم می تونن اضافه شن مثلا آریا و ملیساندر
  2. لیدی

بحث اپیزودیک فصل پنجم اپیزود هشتم Hardhome

از کسی دفاع نمی کرد، داشت نظرش رو می گفت اتفاقا که تو شمال Spearwife ها خیلی مطرح بودن یکی از فرمانده های مهم منس هم Harma the Dogshead زن بود تو کتاب هم وقتی جان میره با وحشی ها صحبت کنه اولین کسی که بهش ملحق میشه یه دختر بچه است که خود جان تو ذهنش فکر می کنه هم سن آریاست. نمیخوام کسی رو متقاعد کنم، اینا رو محض اطلاع گفتم کلا واسم جالب بود نظر و ادبیاتتون
  3. لیدی

بحث اپیزودیک فصل پنجم اپیزود هشتم Hardhome

از قسمت اول از این سیزن ناامید شدم و فقط محض دیدن با دوستام می دیدم ولی این قسمت wow بود قسمت شمال دیوار خیلی تاثیرگذار و خوب بود، خیلی جوری: مرسی از احترامی که به زن گذاشتی!
  4. لیدی

گردهمایی اعضای سایت .

اگه نمایشگاه کتاب نباشه منم می یام. به عنوان پیشنهاد هم میگم پارک، کافه، حتی کوه هر جایی که گرم و شلوغ و ترافیک نباشه اصن گرم و ترافیک هم بود حداقل جای نشستن داشته باشه
  5. لیدی

بحث اپیزودیک فصل پنجم اپیزود اول The Wars to Come

فصل 36 کتاب سوم استنیس خطاب به داووس: پنروز ترجیح داد بمیره تا اینکه پسرک رو تسلیم کنه. هنوز هم وقتی بهش فکر میکنم عصبانی میشم. چطور ممکن بود فکر کنه که من میخوام به پسرک آسیب برسونم؟وقتی اون روز سخت رسید من رابرت رو انتخاب کردم، نکردم؟ من خون رو به شرافت ترجیح دادم. فصل 54 کتاب سوم استنیس خطاب به سلیس: شاید رابرت تخت ازدواج ما رو نفرین کرده باشه. اون قسم خورد که نمیخواسته من رو سرافکنده کنه، اون شب مست بوده و اصلا نفهمیده به کدوم اتاق خواب وارد شده. ولی مگه اهمیتی داره؟ حقیقت هرچی باشه پسره گناهکار نیست. فصل 63 کتاب سوم استنیس خطاب به داووس: اسمش رو می دونم. من رو از سرزنش هات معاف کن، بیشتر از تو از این کار خوشم نمیاد ولی وظیفه من در قبال مملکته. وظیفه من... استنیس به سمت ملیساندر برگشت: تو سوگند خوردی که راه دیگه ای نیست؟ به زندگیت سوگند خوردی، بهت قول میدم اگه دروغ گفته باشی ذره ذره کشته میشی. اگه پاراگراف سوم رو می بینید اون دو تا رو هم ببینید. هیچ جا مستقیم تصمیم استنیس مبنی بر سوزوندن یا نسوزوندن ادریک بیان نشده. اگه این پست من طرفداری از کسی باشه طرفداری از جورج ه نه استنیس
  6. لیدی

بحث اپیزودیک فصل پنجم اپیزود اول The Wars to Come

چرا همه چی اینقدر عجله عجله بود؟ تیریون بنده خدا از تو جعبه افتاده بیرون همون موقع واریس داره از نجات پادشاهی حرف می زنه!! واقعا؟! خب بذار بدبخت ببینه کجاست چیه کیه اینا چه عداوتی با استنیس دارن من نمی فهمم، شخصیتش رو نابود کردن این چیزهایی که از استنیس نشون میدن ربطی به عدالت و بی عدالتی استنیس نداره، با شخصیت استنیس در تضاده اصن تا اونجا که من یادمه مشکل استنیس با منس خیانت به عهد برادران شب بود نه زانو زدن. اجرای یک قانون (هر قدر مزخرف و ظالمانه) با کشتن کسی بخاطر زانو نزدن خیلی فرق داره اون دنریس بخاطر اینکه جورا "زودتر" شروع به عذرخواهی نکرد اخراجش کرد، تو کتاب دقیقا به این اشاره شده! اینا رو رد میدن که دنریس اینقدر محبوبه دیگه اون وقت استنیس رو در حد جافری و جیمی رو در حد متجاوز می یارن پایین
  7. فکر کنم سوال رو برعکس می پرسیدید بهتر بود. من هیچ کدوم اینا رو ترجیح نمیدم ولی می تونم بگم کدومش بدتره از نظرم تحریف های بزرگتری مثل بلاهایی که سر شخصیت استنیس اومده یا تبدیل رابطه شی و تیریون به یک رابطه عاشقانه هم می تونست گزینه های خوبی باشه
  8. لیدی

تبریک تولد

مرسی نگار جان تولدت مبارک سینا، شاد باشی
  9. لیدی

تبریک تولد

تولدت مبارک آقا مهدی
  10. بنده بالاخره دفاع کردم و موفق شدم وقت بذارم کتاب چهار رو بخونم اول از همه بگم که جیمی بی نظیره دورنیش ها عااااالین. دوران خیلی خوب و سیاس و باحاله ولی صبر زیادش رو اعصابه، فصل اول رو که خوندم از دورن هی دلم واسه ابرن و دختراش و بچه های دوران می سوخت که باید بی عملی و سکوت طولانی دوران رو تحمل کنن ولی جلوتر که رفت بهتر شد. البته اگه آخرش منجر به "fire and blood" نمیشد بی نهایت بهتر بود از آریانه انتظار عقل بیشتری داشتم، چجوری فکر کرده با 6 تا ابله و دو تا لرد می تونه میرسلا رو تاج گذاری کنه و باباش هم در عمل انجام شده بذاره؟ از فصل های دورن فصل اول که دخترهای ابرن معرفی شدن و فصل آخر بدلیل مکالمه آریانه و دوران از همه بهتر بودن. در مورد آیرون بورن ها از آشا و اون دایی کتابخون و یورون خوشم اومد. یعنی ممکنه یورون یه حالی به دنریس بده؟ ارون هم که تعطیله کلا، من کلا می خندیدم فصل هاش رو میخوندم. از اون خدای مغروق و مهمانی زیر دریا که حرف میزد من یاد جمله معروف "نزد خدایشان روزی میخورند" می افتادم ویکتاریون هم خیلی خشک مغزه! در این زمینه چند تا سور زده به امثال برین. از فصل های آیرون بورن ها فصل ارون که مربوط به kingsmoot بود بهتر از همه بود. خوندن فصل های برین اونم به انگلیسی عذاب الیم بود! فقط با سه تا فصلش حال کردم. اون جزیره سکوت خیلی جالب بود، شیک و خود مختار وسط ریورلند پرپر شده نشستن زندگیشون رو می کنن. من اونجا حس کردم الدر برادر دروغ گفت به برین و سندور نمرده. بجز این فصل دو فصل آخر برین خوب بود اونم بخاطر قلم مارتین نه موضوع فصل. اون گیج و گنگی که برین داره با کی می جنگه و چی شد تو اون مهمون خونه بین راهی و اون تعلیقی که مارتین به خواننده میده تو اون دو تا فصل من رو جذب کرد شدید. فصل های سم و آریا معمولی بود، فقط فصل آخر سم جالب بود. نقشه های لیتل جالب و خوبه طبق معمول، خوشحال شدم که ماجرای بین لیتل و سانسا هندی نشد ولی اتفاقات دره واسم باورپذیر نیست خیلی. کارهای لیتل اونجا خوب و بدون دردسر و پیچ پیش میره، انتظار داشتم دور زدن لردهای ویل زحمت و سیاست بیشتری داشته باشه. برسیم به سرسی و جیمی. یعنی حماقت از این زن چکه می کنه! قبل از کتاب چهارم دنریس بخاطر توهم و دید غیرواقعی و تریپ خوبی اومدنش صدر لیست نفرتم بود. همش با خودم می گفتم سرسی حداقل درونش خودش می دونه بی رحمه و شهوت قدرت داره پس از دنریس بهتره! "قدرت دادن به مذهب" و "پیشگویی مگی" و "من تایوینم" و "بخاطر تامن میکنم" و اون فوبیای احمقانه اش در مورد تایرلا و وجود تیریون تو ردکیپ معنا و مرز حماقت رو واسم جابجا کرد. چجوری از خاندانی که تایوین و کون و جنا و جیمی و تیریون در اومدن اینجور خروجی در اومده؟! یعنی کل خاندان لنیستر رو همین سرسی بس! جیمی عااااالیه، عالی یعنی این بشر پرفکته. از تک تک فصل هاش لذت بردم، از شخصیتش، از سیستم فکریش، از برخوردش در مواجهه با موضوعات مختلف، از قدرت درونی اش در برابر زخم زبون هایی که بهش میزنن، از برخوردش با ادمیور و فری ها و بلک فیش و وسترلینگ ها. از اینکه می دونه چه ضعف هایی داره ولی می دونه چجوری از سرمایه لنیستر بودن و گارد شاه بودن کجا و چجوری خرج کنه تا اون ضعف ها پوشونده شه. برخوردش با سرسی خیلی خوبه، امیدوارم در ادامه برنگرده سمت سرسی. اگه مرگ سرسی بدست جیمی رقم بخوره من هیچ انتظار دیگه ای از مارتین ندارم.
  11. لیدی

بار ِ عام، باری برای عموم [گفتگوی آزاد 2]

خب منم که گفتم قدش یه کم کوتاهه مگه من گفتم بلنده؟
  12. لیدی

تالیسا سماور رو عاااالی اومدی، راضی ام ازت رفتم چک کردم قدش رو، به قد 174 میگی سماور؟
  13. لیدی

والا از نظر من واسه آقایون تیپ و هیکل تعیین کننده تر از قیافه است و کیت هارینگتون جفتش رو داره فقط یه کم قدش کوتاهه. قیافه اش هم مردونه است دیگه. حتی به نظر من موهاشم بلند باشه بهتره بازیگر نقش تامن یا لوراس خیلی دیگه ظریف و خوشگلن! خوشگل بودنشون زنونه است انگار من بخوام قیافه مردونه و جذاب مثال بزنم راب و رنلی رو میگم
  14. لیدی

من هی سعی کردم خودداری کنم و صحبتی در مورد جان و کیت هارینگتون نکنم ولی نمی ذارید بابا کیت هارینگتون که خیلی خوبه، تمام دوستای دختر من که ازش راضین پسرها هم که اکثرا مثل کیوان نظر خاصی ندارن. چقدر نظرا اینجا متفاوته! استنیس جان الان بازیگر تامن رو به عنوان بازیگر خوب مثال زدی یا خوش قیافه؟ کیوان اگه امیدوار میشی منم اون جمله که تالیسا به کار برد رو نشنیدم
  15. لیدی

انتهای دنیا کجاست ؟

آهان چقدر بد گرفتم